Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Timike28 válasza Stanley-B. (#25949) üzenetére


Timike28
újonc

úgy legyen!! :C :R

(#25955) pazzo


pazzo
tag

Január 21. óta csücsül a vámon. Ma reggel a posta nyomkövetője szerint:

2014.02.06
12:03
Küldemény információ:
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready

Ma már várhatom a postást, vagy felesleges?

(#25956) kisdeme85


kisdeme85
tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha zopomobileshop-ból veszek telót, eu warehouse-ból. Akkor ha garanciáztatni akarom mert valami baja lett, akkor ha Kínába kell küldeni, vámmal kell számolni, fennakadthat(netán adnak áfás számlát hogy bizonyíthassam volt már fizetve áfa?)? A Litván boltjukból véve, oda is kell küldeni azt tudom, de ott drágább. Zopomobileshopposok nem reagálnak a mailemre, hiába irkálok nekik.

(#25957) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ennek nem fordítva kellene lennie? meg nagyobb időközzel? :F vagy ilyen gyorsan lezavarták? már előre el lett küldve ami kell.

2014.02.06
11:07

Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014.02.06
11:12

Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25958) bb71


bb71
őstag

rokeon és Timike28, egymás mellett vannak a csomagjaink a vámon :D
Az itt olvasott adatok alapján ma kerülnek döntés elé, holnap vagy hétfőn jelenik meg a döntés. Szerintem.

*************************************
A rokeon által belinkelt doksit ajánlom mindenkinek, aki kérdést akar itt feltenni, tessék elolvasni, sok hasznos infó van benne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25959) Attee88


Attee88
csendes tag

2014.01.28
07:26
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2014.02.06
09:53
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

2014.02.06
10:00
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure ...

Beküldtem a doksikat reggel, kíváncsi vagyok, hogy innen még 1 vagy 2 hét...
Kis 88 dodós telefont tutira tudtam, hogy megfogják :(((

Attee88

(#25960) Laza...


Laza...
addikt

2013.12.27
15:23
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.01.21
12:24
Item information :
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.01.21
16:12
Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.01.30
21:01
Item information :
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.01.31
10:38
Item information :
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2014.02.04
08:40
Item information :
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014.02.04
14:02
Item information :
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
2014.02.04
14:03
Item information :
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
2014.02.04
14:05
Item information :
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure

Hihetetlen, mi a frászt keres még raktárban a cuccom? nem sül le a bőr a képükről :W

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#25961) Timike28


Timike28
újonc

Jó reggelt!
Hmm egy kis érdekesség tegnap hívtam a postát és egy kis változás történt a 3 ból egyik változott! Az amelyiknek a számát bediktáltam!! :F akkor most már arra tuti hogy kell küldeni a doksikat???

Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/02/07 05:08:58
2014-02-06 13:31, Item information : Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2014-01-29 14:15, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014-01-29 09:13, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-01-13 13:25, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/02/07 05:08:58
2014-01-29 00:00, Arrived at overseas (Country code: HU)
2014-01-15 00:00, Despatched to overseas (Country code: HU)
2014-01-13 00:00, Received from Customer

(#25962) Outlander válasza Timike28 (#25961) üzenetére


Outlander
őstag

Ha nem akarod kézhez kapni, akkor nem kell küldeni doksikat. :U

Télleg ilyen nehéz manapság az olvasás utáni értelmezés?! :F

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#25963) Timike28 válasza Outlander (#25962) üzenetére


Timike28
újonc

Nem nehéz, csak még nekem nem volt ilyen!!! jah és nem kell lekezelőnek lenned, azért mert nincs rutinom még!!!

(#25964) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, Minideal-el kapcsolatban tudtok valamit? Chat-en nincsenek fent, e-mail-re nem válaszolnak. Garis telefonom már 1 hónapja Kínában csücsül, semmi reakció.........................

Oneplus 8T 8/256

(#25965) Outlander válasza Timike28 (#25963) üzenetére


Outlander
őstag

De ha már egyszer azt írja h vámkezelésre vár... akkor hogy csúszna át, vagy mit vársz, Vámosz Józsi meggondolja magát és még sem kéri az adatokat?! :F

ui: mellesleg ezért van az összefoglaló, majdnem minden kérdésre ott válasz.

(#25964) ruszi_tomi

Már vagy 1,5 hete ünnepelnek, holnap lesz az első munkanap...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#25966) ruszi_tomi válasza Outlander (#25965) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Huuuh, köszi, most megnyugodtam..........

Oneplus 8T 8/256

(#25967) rokeon válasza bb71 (#25958) üzenetére


rokeon
csendes tag

Az nagyon jó lenne :)

(#25968) beg


beg
veterán

01.22 Küldemény vám elé állítva
02.03 Postai vámkezelés alatt. Ahogy jelzett a trackchecker, egyből nyomtam az emailt postaimportra meg postavamugynokseg címekre (ahonnan jött visszaigazolás). Aztán nagy csend. Ma megint frissült a státusz, gondoltam nehéz szülés volt 4 nap alatt meghozni a határozatot, de nem!
02.06 Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől.

Bazzz.
Kösz.

Megyek pattintok kőbaltát, csiszolok tüzet, elejtek egy mamutot és felgyújtom a 21.században a maradi begyöpösödött dolgozni vagy nem tudó, vagy nem akaró hivatalt. Korábbi cuccok 1 max 2 napra kaptak határozatot az emailküldés után. Olyan, mintha egy gödörbe szórnám a paypal igazolásokat meg vásárlói számlákat.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25969) szlibud


szlibud
tag

Már megint 2 hete célországba küldve a legújabb csomagom és még sehol semmi...

Idén már volt 4 és mindegyik 6-7 nap alatt érkezett be. Pff már most rosszabb mint decemberben :(

(#25970) bb71 válasza rokeon (#25967) üzenetére


bb71
őstag

Timike28 "elbukott" a harcban, már csak két legény áll e vidéken!

--------------------------
Csak halkan, hogy senki meg ne hallja: esélytelenek vagyunk mi is... ugye tudod?

(#25971) Timike28 válasza bb71 (#25970) üzenetére


Timike28
újonc

Szerintem is!! De a remény hal meg utoljára! :)) :))
Csak azt nézzem hogy a postai vámkezelés kimaradt!! :F

(#25972) cocus007 válasza #82471168 (#25906) üzenetére


cocus007
tag

én amit néztem vagy ingyen postás volt, vagy ki volt írva h gyorsított posta asszem 35 dolcsi. de lehet attól függ h milyen termék...
pl: Rendelése meghaladja a USD $ 35.00, így 100% árengedményben részesül Gyorsított szállítás. = az is ingyenes
de magyarra is lehet rakni, azt értened kéne...

nagyon durva ez ebay-en 20 dolcsi körül van :Y

[ Szerkesztve ]

(#25973) Attee88 válasza beg (#25968) üzenetére


Attee88
csendes tag

Helló!
Olvastam, hogy a postaimport cím mellett elküldted a "postavamugynokseg"-re is.
ez így helyes? "postavamugynokseg@posta.hu"

Én csak a postaimportra küldtem, vissza is igazoltak.
Küldjem el én is a vámügynökség címére? Hamarabb halad esetleg?

Köszönöm!

Üdv: Attila

Hopp, azt hittem privátra kattintottam... nem akarok lámának tűnni. :)

[ Szerkesztve ]

Attee88

(#25974) CandySR válasza ruszi_tomi (#25964) üzenetére


CandySR
tag

Miért kellett visszaküldened a G3S-t?

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#25975) minatomiray


minatomiray
csendes tag

Jan 22 óta volt vám előtt, már hétfőn beküldtem nekik mindent mailben a posatimport-ra, erre ma jön a postás a levéllel hogy küldjem be a iratokat, most elküéldtem megoint 2x mailben, ezek teljesen idióták :( A** ukat!

(#25976) Outlander válasza minatomiray (#25975) üzenetére


Outlander
őstag

A levél minden esetben kimegy.... ezért miért lennének idióták?! :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#25977) Laza... válasza Laza... (#25960) üzenetére


Laza...
addikt

Felhívtam a postát, elvileg hétfőn vagy kedden megkapom ezt mondta a posta (kisbetű) üf szolgálat. Valamint azt, hogy minden SG csomagot "átvizsgálnak" és irdatlan mennyiségű cucc jön folyamatosan SG-vel, ezért lassú a feldolgozás. De akkor miért nem vesznek fel embert? :W

Magyarhonban így majd 3 hetet töltött a teló, ennyi idő alatt a selyemúton tevével is ideérne. Soha többet sima posta, csak DHL ezután nagyobb értékű cuccnál az is biztos :((( PayPalon dispute megnyitva, de lassan a további időből is kicsúszok, és még azt sem tudom hogy esetleg nem-e egy féltégla van a csomagban

Never give up!

(#25978) Siriusb válasza Laza... (#25977) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerinted ha van két lehetőség: növeljék a költségeiket vagy szívjanak az ügyfelek, melyiket fogják választani?

(#25979) CandySR válasza Laza... (#25977) üzenetére


CandySR
tag

A MP a kommunizmus utolsó bástyája, erről bárki meggyőződhet, ha személyesen felkeresi valamelyik fiókját. Én ha tehetem, a lábam nem teszem be oda. Most - először kínából rendelő zöldfülűként - simán, SG-vel rendeltem, ÁFA megúszás reményében. De ha ez sem fog összejönni, akkor soha többet MP.

Mondjuk én még mindig arra várok, hogy az SG-n 1/28-án elküldött csomag hazánkba érkezzen. Azok sem sokkal különbek, tiszta lutri, hogy 4 nap vagy 40 nap, míg eljut ide Kínából a csomag.

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#25980) nem volt még


nem volt még
csendes tag

fejlemény van nálam is:

2014.02.06
13:32
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

Szóval itt az ideje, hogy feltegyem a kérdést, mivel a telót kiviszem az országból (Szlovákiába vagy Svájcba):
-megoldható-e, hogy az áfá-t be se kelljen fizetni vagy mindenképpen be kell fizetni és csak utána lehet visszaigényelni?
-honnan és milyen papírok kellenek a visszaigényléshez postán küldve ill., ha saját magam viszem ki?

bocsi a naív kérdésekért, még soha nem igényeltem vissza áfát és még vámoltatni sem vámoltattam soha, de hát mindent el kell egyszer kezdeni... :(((

(#25981) nem volt még válasza Laza... (#25977) üzenetére


nem volt még
csendes tag

az a felhábortó, hogy Te és én is ugyanolyan ügyfele vagyunk, ugyanannyit fizetünk a vám-nak mint a DHL-es, UPSP-s, stb... minket mégis hetekig szopatnak. Mégis hogy képzelik???

(#25982) Laza... válasza nem volt még (#25980) üzenetére


Laza...
addikt

Előtte kellett volna szlovák vagy svájci címre kérni, akkor ott vámolták volna.

Never give up!

(#25983) nem volt még válasza CandySR (#25979) üzenetére


nem volt még
csendes tag

nem a Posta hibája, ő is csak egy ügyfele a vámnak, ugyanolyan mint bármelyik másik, ebben a storyban a vámosok a köcsögök

(#25984) nem volt még válasza Laza... (#25982) üzenetére


nem volt még
csendes tag

de, ha kiviszem akkor is visszajár az áfa, nem? ebből él az összes áfa csaló. A különbség, hogy én nem csalni akarok, hanem tényleg kiviszem...

(#25985) Laza... válasza nem volt még (#25984) üzenetére


Laza...
addikt

Magyar állampolgár vagy? Magánszemély? Ha igen, szerinted kit érdekel hogy merre kirándulsz? ;)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#25986) nem volt még válasza Laza... (#25985) üzenetére


nem volt még
csendes tag

nem kirándulok, ismerősnek rendeltem, neki viszem ki

(#25987) beg válasza nem volt még (#25984) üzenetére


beg
veterán

Miért járna vissza? Ha már ide kérted, itt kell áfát fizetni. Ha külföldre kérted volna, akkor az ottani áfa érvényes. Ilyen nincs, hogy ha drágaországba rendelem, majd kiviszem, visszakapom az áfát.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25988) beg válasza Attee88 (#25973) üzenetére


beg
veterán

Igen, postavamugynokseg@posta.hu

De teljesen mindegy, az is a dev/null-ba megy, vagy a spamlistába. Ezek csak azt értik, ami egy a4-es papíron van 7 példányban és az ország 3 legtávolabbi pontján megjáratva kétszer.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25989) nem volt még válasza beg (#25987) üzenetére


nem volt még
csendes tag

dehogynem, osztrákoktól is vissza szoktuk igényelni a "mehrwertsteuer"-t annó, az ott vásárolt termékek után

(#25990) jimmyke_92 válasza Mr.Csizmás (#25957) üzenetére


jimmyke_92
csendes tag

Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/02/07 10:19:29
2014-02-06 08:12, Item information : Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014-02-06 08:07, Item information : Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014-02-04 11:32, Item information : Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
hasonlóan én is elküldtem az adatokat még 5-én amikor már láttam, hogy vámkezelésre vár
és nálam is hamarabb lett betárolva, most nem tudom elküldjem még1x az emailt?

(#25991) Outlander válasza nem volt még (#25989) üzenetére


Outlander
őstag

Ez még akkor volt mikor a Birodalmi Márkával lehetett Jugóban is vásárolni?! :F :U :W

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#25992) beg válasza nem volt még (#25989) üzenetére


beg
veterán

Tudod mit? Kérd vissza. Majd addig nem veszek levegőt, míg vissza nem kapod az áfát mint magánszemély. Ezt ugye te sem hiszed el?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25993) nem volt még válasza Outlander (#25991) üzenetére


nem volt még
csendes tag

mindegy mikor volt, most is úgy van, csak nem tudom pontosan mit kell hozzá tenni...

[link]

(#25994) beg válasza nem volt még (#25993) üzenetére


beg
veterán

Dátum: 2006.09.14.

Write only vagy? Ez lassan 10 éves cikk. Összekevered a külföldi utas (nem eu-s külföldi állampolgár) Magyarországon vásárolt termék utáni áfa visszatérítésével. [link]

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25995) Laza... válasza nem volt még (#25986) üzenetére


Laza...
addikt

És az ismerősöd vagy szlovák, vagy svájci?

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#25996) CandySR válasza nem volt még (#25993) üzenetére


CandySR
tag

Mi egyszer a 2000-es évek elején vettünk egy kurvanagy gumicsónakot, majd amikor mentünk nyaralni Törökországba, a reptéri vámon bejelentettük, hogy végleg kivisszük az országból és visszakértük az ÁFÁ-t. Simán működött és az már senkit nem zavart, hogy a csónak visszafelé is a csomagunkban lapult :DD

Ma persze már nem csinálnék ilyet, mert törvénytisztelő felnőtté értem!

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#25997) nem volt még válasza beg (#25994) üzenetére


nem volt még
csendes tag

ezt találtam gyorsban, még csak kezdek kutakodni, azért érdeklődtem itt a fórumon, de ha nem tudtok segítani akkor majd elkezdek kutakodni a témában és visszatérek, ha sikerült kisütni valamit...

(#25998) nem volt még válasza Laza... (#25995) üzenetére


nem volt még
csendes tag

a svájci nem állampolgár, de ott él hosszú ideje

(#25999) Cpt. Flint válasza nem volt még (#25984) üzenetére


Cpt. Flint
tag

ha másik EU országba rendelted volna, ugyanúgy kellett volna ÁFÁ-t fizetned utána (mivel kívülről bejön az EU-ba), legfeljebb a magyarnál kevesebbet. de ha már egyszer kifizetted az ÁFÁ-t (EU-ban bárhol), szabadon mozgathatod az EU-n belül, viszont a kifizetett ÁFÁ-t (vagy az országok közti ÁFA-különbözetet) természetesen nem kapod vissza.

ha eleve cégként rendeled és viszed ide-oda, meg továbbértékesíted, az megint egy tök más játék.

(#25997) nem volt még: de bammeg, olvasd már el legalább, ha belinkeled: NEM EU-S ÁLLAMPOLGÁR-ról szól az az okosság. esetedben erről van szó? egy amerikainak vagy ukránnak akarod átadni szlovákiában v. svájcban? de ráadásul, mivel a te nevedre jött Mo-ra és ezért minden számla meg vámhatározat a te nevedre szól (aki nyilván magyar állampolgár vagy), ezért qrvára nem tudsz se te, se ő visszaigényelni semmit.
ha áfás számlával továbbadod neki, és ő nem EU állampolgár, na akkor, esetleg... de akkor meg a saját országában sztem újra meg kell fizetnie, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#26000) nem volt még válasza Cpt. Flint (#25999) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Svájc nem EU, ráadásul 8% az áfa...hülye voltam, hogy nem oda rendeltem egyből. Tanultam a hibából.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.