Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) beg válasza krisi08 (#25097) üzenetére


beg
veterán

2-14 nap.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25102) krisi08 válasza Tomeewap (#25100) üzenetére


krisi08
tag

Én úgy hallottam röntgen alapján választanak mit vámolnak.

(#25103) krisi08 válasza beg (#25101) üzenetére


krisi08
tag

Köszönöm!

(#25104) Tomeewap válasza krisi08 (#25102) üzenetére


Tomeewap
tag

Akkor ezek szerint egy 128 gigás Pendrive-ot is vehetek gond nélkül, mondjuk olyat, melyen nincs feltüntetve a száma. Vagy egy nagyon drága kisebb ékszert gagyinak álcázva. (Attól függ persze hogy az átvilágításnál mit látni és mit nem.)

[ Szerkesztve ]

(#25105) Outlander válasza krisi08 (#25102) üzenetére


Outlander
őstag

Én meg azt hallottam, h a vámosok azért vannak zöld ruhában, mert valójában Ír Manók, és ha a szivárvány lábánál megdörzsölöd a kis "erszényüket" akkor megkapod legdrágább tabletet (is) vám és áfa mentesen a célországba érkezés után 30 perccel...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#25106) beg válasza Tomeewap (#25104) üzenetére


beg
veterán

Persze. Aztán jó eséllyel kapsz egy 128-asnak mondott felségjelzés nélküli 4gb-os tényleges kapacitásút :) Vagy ténylegesen bizsut, ha már egyszer azt írattad rá. Pici kínai simán megcsinálja. A vámon meg nem hülyék dolgoznak, csak lassan.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25107) krisi08 válasza Outlander (#25105) üzenetére


krisi08
tag

Nem tudom ti miért élvezitek ha másokat gúnyoltok ki. Én nem neked írtam és azt írtam hallottam nem azt hogy tuti. Szóval örülnék ha mellőznéd az ilyen fajta megnyílvánulásokat!

(#25108) krisi08 válasza beg (#25106) üzenetére


krisi08
tag

Itt nem a termékről van szó. A vámon meg elképzelhetetlen mennyiségű csomag megy át nap mint nap, szóval nem dolgoznak szerintem olyan részletes szűrőkkel

(#25109) Outlander válasza krisi08 (#25107) üzenetére


Outlander
őstag

De miért kell ilyen ökörséget írni?! :F

Valóban röntgenezik, de nem pusztán csak az alapján vámoltatják, ennyi erővel egy ndk-s zseblámpa is iphone8nak tűnhet..

Ha rajta lévő CN22 vámpapír szerint nem teljesen az van benne, vagy látják, h home garden 3 dollár helyett egy 5 colos telefon van töltővel, stb stb..... és úgy jön ki h még foglalkozni is van vele kedve, akkor megvámolja...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#25110) krisi08 válasza Outlander (#25109) üzenetére


krisi08
tag

És nem lehet normálisan elmondani? :)

Amúgy erre annyit hogy volt telefon alakú fém tárgy amit rendeltem, és bekérték a papírokat :)

[ Szerkesztve ]

(#25111) beg válasza krisi08 (#25108) üzenetére


beg
veterán

Hát igen. A legelső szűrő: SG Post és nagyobb egy névjegykártyánál? Jobb sarokba a 20 méteres kupacra, amire az van írva: majd egyszer vámolandó. Azokat szerintem már át sem röntgenezik :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25112) Outlander válasza krisi08 (#25110) üzenetére


Outlander
őstag

Mert ha egyszer a kezünkben van a szarkazmus, az irónia, a gúny, a metafora és még megannyi irodalmi jelző , akkor miért ne használhatnánk?! :U ;] :P

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#25113) krisi08 válasza beg (#25111) üzenetére


krisi08
tag

Kellene belsős információ. Mert körülbelül minden nap felmerül ez a kérdés.

(#25114) krisi08 válasza Outlander (#25112) üzenetére


krisi08
tag

Jogos a felvetés :D a válasz mert csak :D

(#25115) Evita85 válasza beg (#25111) üzenetére


Evita85
tag

Kiváncsi vagyok,hogy a kicsi lány svéd postával jövő 7"os tablettájának mi lesz a sorsa:) Végre megjelent a magyar posta oldalán is...Fáradt vagyok,s aludnék... de a kicsi nem akar aludni :'(

(#25116) jimmyke_92 válasza benya12 (#25079) üzenetére


jimmyke_92
csendes tag

nekem dec17-én indult a csomagom és szintén jan 22én ért be az országba és szintén 22 óta vámkezelésre vár :D
esélyes, hogy akkor az enyém is nemsokára feldolgozás alatt lesz és kérik a papírjaim, van Isten!

(#25117) farkas.janos


farkas.janos
csendes tag

Sziasztok

Nekem is 22-én érkezett és állították vám elé a csomagom, de tegnap már felhívtam őket, hogy mi tart eddig. Természetesen a kedves ügyintéző megnézte, hogy mi van a csomaggal és azt látta, hogy vám elé van állítva. Mintha én nem látnám :S Majd tájékoztatott, hogy a Szingapúrból érkező csomagokat minden esetben vizsgálatnak vetik alá a legújabb rendelkezések alapján. Abba már bele sem mentem, hogy kínából jön a csomag, csak SG a szállító.
Sokatoknál azt látom, hogy január 2-án már vám elé állítva, stb. Szerintem a Magyar Postán nincsenek ott a helyzet magaslatán, ebben erősített meg a tegnapi telefon is. Nem aggódom, csak gondoltam megosztom :) Ami kiábrándító, az a tájékoztatás minősége. Van a posta.hu-n ilyen, hogy hirdetmények. Na - mondom- ezt megnézem. Hát ritka szánalmas a felhozatal. Semmit nem képesek arról nyilatkozni, hogy elnézést kérünk, mert lassú a feldolgozás, vagy szabadságolás, van, vagy sok a munka, vagy nem tudjuk mit csinálunk...??
Ja, 9-én rendeltem valamit e-bay-ről, szintén kínából, azt már múlt héten megkaptam.

(#25118) janaman01 válasza farkas.janos (#25117) üzenetére


janaman01
addikt

" Szingapúrból érkező
csomagokat minden esetben vizsgálatnak vetik alá"

hát akkor ennyi....azt hiszem fel fog szabadulni az SG pár hónap alatt.....merthogy tuti nem fog senki rendelni sg vel....lassan már 1 hónapig lesznek a vámon? na ez már dühitő......

bár én nem panaszkodok a napokban csusszant egy át SG vel....

más : majd csak eldöntik :) megnézném ilyenkor mit kavarnak a kis kinaiak
2014-01-29 23:24, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-01-28 23:24, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-01-28 11:30, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#25119) Zeki válasza Tomeewap (#25100) üzenetére


Zeki
nagyúr

A vámhatár feletti cuccokat vámolják meg. És nem mindegy hogy cég vagy magánszemély az eladó.

(#25120) CandySR válasza farkas.janos (#25117) üzenetére


CandySR
tag

Köszi az infókat! Nem túl jó hírek :((

Gondolom a márkaimportőrök lobbiznak ezerrel a NAV-nál, hogy gáncsolják a magánimportot, hogy el tudják adni a túlárazott szarjaikat. Addig szivatnak, hogy a végén már boldog vagy, ha a rohadt ÁFA-t végre kifizetheted :W

Már elő is készítettem a PDF-eket a postának, ezt beszívtuk emberek!

Vajon elfogadják a bankszámlakivonatomon szereplő Ft összeget a vám alapjának, vagy szépen felszorozzák a USD értéket a mostani (igen magas) árfolyammal?

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#25121) Zeki válasza CandySR (#25120) üzenetére


Zeki
nagyúr

Marhaság.
Az államnak KELL A BEVÉTEL. És már túl sokan rendelnek kínából értékes cuccokat.

(#25122) raulicio


raulicio
senior tag

Ma jött DE postos csomagom kínából, igaz 29 USD volt összesen:

18.01.2014 08:39 Accepted from sender
20.01.2014 11:37 Send item abroad (Export)
21.01.2014 08:45 Send item abroad (Export)
28.01.2014 09:51 Import (Item arrived at country of destination)
28.01.2014 10:20 Into customs
29.01.2014 09:12 Customs Clearance

Tulajdonképpen átlagos időt futott.

szerdán meg egy HK postos csomagom érkezett tracking nélkül, 01.07-én fizettem, de nem tudom végül mikor adták fel.

Azért is érdekes mert végül 3 csomagom egy héten belül érkezett, mert kedden kaptam meg a 12.23-án feladott SG csomagomat is...

(#25123) zelo.adam válasza Abus2 (#25089) üzenetére


zelo.adam
csendes tag

ugyan ezzel a Despatch számmal mint ami neked van Sg-ből még semmi változás nálam :(
11-01-2014 Received from Customer
13-01-2014 Despatched to overseas (Country code: HU)
Despatch no:4012

13. óta nincs változás
valaki tudna mondani valami megnyugtató hírt?

[ Szerkesztve ]

(#25124) potrohosjoco válasza zelo.adam (#25123) üzenetére


potrohosjoco
csendes tag

Én mondok neked. Az enyém dec 28 óta igy van

LeTv X600

(#25125) CandySR


CandySR
tag

Most tényleg ilyen szar a helyzet, vagy csak a pechesek panaszkodnak itt, akinek meg minden jól ment, az fórumozgatás helyett vidám használja a kínai gadgetjét?

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#25126) Abus2 válasza zelo.adam (#25123) üzenetére


Abus2
tag

Nem tudom, hogy a tiéd merre kevereghet a bolygón. Nekem 25-i szállításra volt adva ez a despatch szám. Bár valamikor 28-a körül tűnt fel nekem a járat azonosító. (előtte nem biztos, hogy volt.) Nekem a droidos TrackChecker jelzett, bár itt nem írta a járat azonosítót. A tied vagy az enyémmel érkezhetet (összevárás), vagy egy korábbi járatnak is volt ilyen száma, de akkor már a környéken kellene lennie, vagy nem tudom. Remélem, hogy hamarosan neked is frissül.

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#25127) Tomeewap


Tomeewap
tag

Akitől szoktam néha pendrive-ot venni, az a taiwani Chungwa post-tal küldi a terméket, és eddig mindig megkaptam 1 hét alatt. Igaz így drágább az eszköz egy 500-600 Ft-tal, de legalább gyors.

(#25128) El_Diablo


El_Diablo
tag

Nem értem én ezt a sok nyikorgást. A képlet egyszerű: a VÁM törvény előírja nem csak a fizetési kötelezettségre, hanem az eljárás lefolytatására vonatkozólag is az időtartamot. (Régebben megtaláltam, de most időm sincs rá keresgélni.) Továbbá el kell olvasni a Posta vámolási szabályzatát. Az ÁFÁ-t nem fogja senki megúszni, de ha egy ügyes jogász/vám ügyintéző felhomályosítana, hogy milyen tv-re hivatkozva lehet az 1500 HUF nem megfizetését kérni akkor minden alkalommal élni kell vele amikor túllépik a vámkezelés lefolytatására előírt intervallumot. Ennyi. Tehát: ha valakinek van a VÁM eljárásokban jártas jogász ismerőse, vagy ügyintéző kérdezzen rá a dologra. Konkrét törvényt bátran lehet linkelni.
A másik opció: ha nem tetszik a várakozási idő akkor ott a DHL, UPS stb... :K

(#25129) raulicio válasza CandySR (#25125) üzenetére


raulicio
senior tag

Jelenleg leginkább attól függ, hogy mit rendelsz és milyen postával.
A kicsi, vagy ránézésre határérték alatti küldemények viszonylag normális időn belül (kb 10-14 nap) megékeznek, persze ha a vámosok nem stoppolják hetekig feleslegesen.
A drágább akkus cuccok jellemzően SG posttal jönnek ezért ők nagyon leterheltek és teljesen kiszámíthatatlan a dolog. 2-6 hét. Persze itt nagyban függ a dolog a navosoktól is, hogy meddig ülnek egy-egy csomagon. Az én legutóbbi csomagomon pl 20 napig.

A gyorsposták meg leginkább attól függnek, hogy az eladó mikor adja fel ténylegesen az árut, de ezek viszonylag normális időn belül megjönnek.

Nyilván bármelyik esetben lehet kivételes esetben jelentős eltérés, de ezek ritkák meg ha valakiek nagyon gyorsan vagy nagyon lassan jön csomagja, akkor azt tuti, hogy megírja itt :)

[ Szerkesztve ]

(#25130) Miti78


Miti78
csendes tag

Most hívott a posta, kész a tételes vámvizsgálatom, szerencsére benne volt a teló a csomagban. A kis kinai tuti spórolni akart a postaköltséggel és azért volt a papírokon 100 g. De a hülyéje legalább szólhatott volna, így csak lassította a vámkezelést. Én meg 2 hétig idegbeteg voltam.

(#25131) benya12 válasza xhege (#25082) üzenetére


benya12
csendes tag

Ne haragudj szőke vagyok ehhez de milyen e-mail kellett volna küldenem kinek és miről? :DDD

(#25132) Miti78 válasza benya12 (#25131) üzenetére


Miti78
csendes tag

Az alábbi igazolásokat kell egy email-ben elküldeni, melynek tárgya a Csomagszámunk, ha már megkaptuk az ajánlott levelet akkor a levélben található Iktatószám legyen, címzettje pedig a postaimport@posta.hu legyen.
-paypal igazolás (pdf , print screen,)
-email visszaigazolás a webshoptól / eladótól
-elektronikus számla (ha van)
-pontos megnevezés

(#25133) Tomeewap


Tomeewap
tag

Viszont nekem van egy amerikában First Class Post-tal rendelt csomagom, melyet december közepén rendeltem és a mai napig nem jött meg. Érdemes érdeklődni a postánál, vagy felejtsem el? Nem volt olcsó dolog.

Depart USPS Sort Facility
2013-12-16, 00:00:00, LOS ANGELES, CA 90009

Processed through USPS Sort Facility
2013-12-15, 07:22:00, LOS ANGELES, CA 90009

(#25134) miszterpi válasza farkas.janos (#25117) üzenetére


miszterpi
csendes tag

Szerintem nem csak az SG csomagokat, mert a CN csomagom is több mint egy hete áll! :Y

(#25135) rokeon


rokeon
csendes tag

Most beszéltem a postával. A vámkezelés hivatalosan 2-7 munkanapig tartHAT(erről nemrég kaptak egy levelet). Kérdeztem a hölgyet, hogy akkor miért panaszkodik fél megyarország(trololo :D ) azt mondta hogy hát akkor lehet hogy tovább tart. Nincs mást tenni mint várni. (ez meg neki trololo :( )

(#25136) benya12 válasza Miti78 (#25132) üzenetére


benya12
csendes tag

köszi a választ elküldtem, nagyon remélem hogy jövőhéten megkapom :)

(#25137) tihibaby válasza rokeon (#25135) üzenetére


tihibaby
senior tag

-Mennyi?
-30!
-Mi 30?
-Há' mi mennyi?
By Hofi. :))

(#25138) myk74


myk74
senior tag

Kezdtem örülni,mikor látom a track checker üzenetét,a 21.-e vámon lévő cuccomról.De csak duplázódott a vám elé állitva bejegyzés.Egyszer csak eldöntik mi lesz!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#25139) m.gergely90


m.gergely90
újonc

Üdv mindenkinek !

Január 21.én rendeltem tinydealról egy csomagot 75 dollár körüli értékben, registered air mail-singapore post-tal.. a tracking szerint 22én "information recieved" és azóta semmi. Már próbálkoztam a tinydeal élő chat supporttal elég kevés sikerrel. Csak annyit mondtak amit eddig is tudtam. Valami ötlet hogy miért nem frissül a tracking status?

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#25140) Zeki válasza Miti78 (#25132) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vagy forwaldolni is elég az emailt, nem kell pdf meg print screen. Persze a fejlécben legyen benne az iktatószám vagy a tracking number, ahogy írtad.

(#25141) Zeki válasza m.gergely90 (#25139) üzenetére


Zeki
nagyúr

Eleve halott dolog a szingapúri posta, a másik meg lehet fel sem adták, csak kikérték a tracking numbert.
Valszeg nincs nekik.

(#25142) m.gergely90 válasza Zeki (#25141) üzenetére


m.gergely90
újonc

Első rendelés volt, és nem néztem eléggé utána..Meddig érdemes várni? végül is még csak 10 nap telt el a rendelés óta. (Legközelebb ziher hogy nem SG-vel rendelek)

(#25143) benya12


benya12
csendes tag

a szingapúri posta követője nekem se működik, jelezte hogy elindult ide ezt még január 2. aztán azóta nem változott semmit a státusz :D

(#25144) Zeki válasza m.gergely90 (#25142) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a baj, hogy kínában 1 hetes ünnep van, amit sok bolt 10 naposra tolt ki. Minden zárva.
Szóval majd február 6-7 fele írj rájuk, hogy mi van.
Mert sajnos divat egy szimpla tracking numberrel kiszúrni a szemet, közben a posta még be sem fogadta.

(#25145) m.gergely90 válasza Zeki (#25144) üzenetére


m.gergely90
újonc

Értem, hát ez cink, de ez van... amúgy a magyar postán mikor jelenik meg a küldemény? és jó hozzá az a tracking number amit adtak? (RQ204677720SG)

(#25146) CandySR


CandySR
tag

Január 22-én rendeltem a Geekbuying-tól egy telót Singapore Posttal.

Status Date Status Description
28-01-2014 Received from Customer
30-01-2014 Despatched to overseas (Country code: HU)

Ahogy néztem 4 nap alatt szokott megérkezni az országba.

So far so good...

Persze, ha leáfáztatnak, akkor a jövőben csak DHL-lel rendelek komolyabb cuccokat.

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#25147) CandySR válasza benya12 (#25143) üzenetére


CandySR
tag

Akkor hol követted?

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#25148) m.gergely90 válasza CandySR (#25147) üzenetére


m.gergely90
újonc

Van a singapore-postnak saját követője, és még a quantiumsolutions.com-nál is megjelenik

(#25149) CandySR válasza m.gergely90 (#25145) üzenetére


CandySR
tag

Ez valami trükkös dolog nálad: Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Szerintem még nincs postázva a cuccod!

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#25150) Abus2 válasza m.gergely90 (#25145) üzenetére


Abus2
tag

Az RQ-s tracking számod alapján először nem a singpost oldalán kell nézned, hanem a quantium Solution oldalán. Ha ők lejuttaták a singposthoz, akkor látod csak ott. Addik klikk. Feladták a rendelésed ha jól látom. Utólagos engedelmeddel ránéztem.

[ Szerkesztve ]

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.