Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Cpt. Flint válasza Sanyesz. (#24800) üzenetére


Cpt. Flint
tag

ez viszont nem látja az RX......DE-s pakkomat egyáltalán :F

[ Szerkesztve ]

(#24802) lolcopterlol válasza 485 (#24752) üzenetére


lolcopterlol
tag

Nekem ugyan ezen a napon csak 21:55-kor lett VÁM elé állítva. Szintén semmi... :D

(#24803) zedok válasza 485 (#24752) üzenetére


zedok
senior tag

Enyem 12.51kor lett VAM ele allitva ugyanezen a napon es meg semmi szoval..keep calm and wait for your chinese package :D

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#24804) lolcopterlol válasza zedok (#24803) üzenetére


lolcopterlol
tag

javítva: keep calm and wait for your +27% :))

(#24805) raulicio válasza MeOf (#24748) üzenetére


raulicio
senior tag

A probléma ott kezdődik, hogy nem kéne ilyeneket olvasgatni...
Minden 100000. csomag valami csoda folytán pár nap alatt eljut a címzetthez, persze ezt örömében világgá is kürtöli az emberünk, és erre minden első rendelő azt hiszi, hogy az átlag szállítási idő egy hét.
Hát rohadtul nem ráadásul sem a kínai, sem a svéd, sem a magyar postások nem úgy dolgoznak, hogy ami először a kezükbe kerül, azt küldik el leghamarabb. simán lehet, hogy a csomagod 1-2 hetet áll egy raktárban, mert egy szerűen nem foglalkoznak vele, elfelejtik, nem fér fel a repülőre, rápakoltak más dolgokat, stb.
Teljesen kiszámíthatatlan, hogy egy-egy csomag mennyit utazik, de jobb ha mindenki felkészül rá, hogy 2-8 hét.

Aki meg ilyen 1 heteket írogat az vagy hazudik vagy nem tudja mit beszél! vagy alsógatyát vett HK posttal. :)) :DD :K

(#24806) Bagira01


Bagira01
veterán

DHL-nél is nagy tuskók ülnek. Elolvassák a levelet, válasz nuku :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#24807) PeterNemeth


PeterNemeth
csendes tag

Sziasztok! Ez normális? Holnap lesz már két hónapja, hogy feladták, ilyenkor még megérkezhet vagy már esélytelen? Előre is köszönöm a válaszokat.

2014-01-07 19:45, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013-12-04 00:29, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013-11-30 19:11, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

(#24808) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Ha egy csomagom, amit 2013nov29-én fizettem és 2013dec07 óta "Célországba elküldve" státuszban van, 2014jan11-én PayPal-on DISPUTE-oltam, és 2014jan31-én telik le a 20 nap, akkor arra mehet a CLAIM?

Mit kell ilyenkor bele írni? Elég csak annyit, hogy nem érkezett meg? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#24809) beg válasza PeterNemeth (#24807) üzenetére


beg
veterán

Az lehet, hogy 2 hónapja feladták, de most januárban leltek rá újból valami hempergős raktárban (vagy visszament a feladóhoz és újraküldte). Ha PP-al fizettél ugye nyomtál a 44.napon dispute-ot? Mert ha nem, akkor csak az erős ima, meg kakas véráldozat teliholdnál a reménysugarad.

(#24808) szpali: Én már 10 nap után nyomom a claim-et, ha a dispute-ra kussolás van. Azt írd, hogy i would like full refund, a claim típusa meg nem érkezett meg. Aztán majd meglássuk. A lényeg, hogy a claim maradjon nyitva, míg meg nem kapod. Vagy nem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24810) kokeny20 válasza kokeny20 (#24427) üzenetére


kokeny20
csendes tag

Nos úgy látom nem kaptam választ ennyi nap után sem tehát újra megkérdezem..

Általában, meddig tart egy Vita az Aliexpressen? Dispute escalated -et már nyomtam!

Köszönöm. :R

(#24811) A tumi


A tumi
tag

Directlink szerint, erre változott nemrég a státuszom: Local mail tracking
Ez mit jelentene?
13/01/14 18:00Order dispatched
14/01/14 10:00Order departed on flight from origin
24/01/14 07:11Order departed from sorting hub
29/01/14 19:55Local mail tracking

Ez van még alá írva:
You can connect to your local tracking website at the destination below directly.

http://posta.hu/

Please remember to copy your item number(csomagszám) for further tracking.

For destinations not on the list, tracking information on this website is only available up to arrival and customs clearance at end destination, for further information please contact your local post office/delivery agent.

Please note: it is our experience that not all local postal services consistently scan packages for tracking upon arrival. If you cannot see your package being tracked, please contact your local post and lodge a formal request to trace it.

Most postal services are required by law to follow up on all such requests. You can visit your local post/delivery agent's website here:

http://posta.hu/

[ Szerkesztve ]

(#24812) beg válasza A tumi (#24811) üzenetére


beg
veterán

Azt, hogy innentől légy oly jó a helyi postát refresselni naponta a tracking miatt. Miután beérkezik általában a külföldi trackerek elvesztik a fonalat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24813) A tumi


A tumi
tag

Oksa, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#24814) A tumi válasza beg (#24812) üzenetére


A tumi
tag

Értem, köszönöm! :)

(#24815) El_Diablo válasza kokeny20 (#24810) üzenetére


El_Diablo
tag

Dispute: 5 napja van Csing Cseng-nek reagálni. Ha nem válaszol akkor automatikusan neked ítélnek. Ha full refundot kértél akkor azt. Egyéb?

(#24816) RVR400 válasza El_Diablo (#24815) üzenetére


RVR400
veterán

5 napos Dispute-t alin én még nem láttam, hacsak időközben el nem fogadta az eladó.

(#24817) El_Diablo válasza RVR400 (#24816) üzenetére


El_Diablo
tag

Röviden: Vettem valamit. A 9-ik napon sem volt TN, nyomtam Order Cancelt. Nem fogadta el, kaptam egy TN-t. 20 nap után sem élt. Nyitottam egy Disput-ot, eltelt 5 nap és nem jött reagálás. Automatikusan lezárult Full Refund-al, és nem kell a terméket visszaküldenem (meg sem kaptam). Másnap a kapott TN élni kezdett, elindult a csomag. Pénteki nap zárult a Dispute, hétfőn a számlámon volta pénz. Ennyi :C

(#24818) rokeon válasza SSlyTR (#24780) üzenetére


rokeon
csendes tag

Ez az, amit remélem hogy nem csinálnak meg :D

(#24819) SSlyTR válasza rokeon (#24818) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

akkor ez csak egy fiktív?

(#24820) nem volt még


nem volt még
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem egy telót a minideal-tól és kicsit túl hosszúnak tűnik a szállítási idő. Ez normális, hogy még mindig nem érkezett meg Magyarországra vagy valami gond lehet? A singpost.com-on: Despatch No.: 4010. Sima postával rendeltem. Feb. 1-től úgy tudom egy hét munkaszünet lesz Kínában, gondolom akkor automatikusan legalább még egy hét plusz.

RF*********SG
Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/01/29 15:56:14
2014-01-09 15:35, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:3838 Millisecond
2014-01-11 00:00, Despatched to overseas (Country code: HU)
2014-01-09 00:00, Received from Customer
======================================
Power by www.17track.net

(#24821) ribli


ribli
újonc

Sziasztok!
Én minidealról rendeltem, SG-vel jön a csomag és jelenleg így áll:

11-01-2014 Information Received

18-01-2014 Despatched to overseas (Country code: HU)

22-01-2014 Arrived at overseas (Country code: HU)

(#24822) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

kaptam választ a navtól, elég hosszú és ez van a végén:

A jelen üzenetben található információk bizalmasak és üzleti titoknak minősülhetnek. Kizárólag a címzett, illetve az általa meghatalmazott(ak) használhatják fel. Ha a jelen üzenetnek nem Ön a címzettje, felhívjuk figyelmét, hogy annak jogosulatlan felhasználása, másolása, terjesztése vagy a tartalmával való visszaélés szigorúan tilos. Ha jelen üzenetet tévedésből kapta, kérjük, haladéktalanul értesítsen bennünket az alábbi telefonszámon vagy e-mail címen. Köszönöm.

ezekre a kérdésekre szerepel válasz:
garanciális javítás/csere vámolás
visszaküldött áru után vám visszajön-e
mi után kell vámot fizetni (érték, fizetett ár)

gratulálok nav, ezek az információk bizalmasak és üzleti titoknak minősülhetnek :Y

(#24823) Laza... válasza nem volt még (#24820) üzenetére


Laza...
addikt

Nem tudom mit aggódsz, az én tavaly december 23-i rendelésem 1 hete ért az országba, azóta is csak a xopás van mert pihentetik (vagyunk még páran ugyanebben a cipőben).

Úgyhogy még várj 3 hetet, és akkor írd le ismét ugyanezt...

Never give up!

(#24824) hidroponi válasza SSlyTR (#24822) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a bizalmas, a te adataidra vonatkozik, nem a NAV informaciojara.

(#24825) DavidQ


DavidQ
tag

Természetesen nem tennék ilyet, de kérdés: ugye most a kínai ünnepek miatt nem dolgoznak az eladók. Ha nyomok egy disputet, és nem reagál rá senki 5 napig, akkor automatice visszakapom a pénzt? :DD (mint mondtam csak elméleti síkon érdekelne a dolog)

Nem minden kínai szirszar szar!

(#24826) beg válasza DavidQ (#24825) üzenetére


beg
veterán

Azért egy emailre csak jut idő CsingLingnek az ünnepi szusi mellől (Ali az eladó email címére küldi a disputot) ;) Ha mást nem, visszapötyög Sangmuns telefonjáról, hogy ünnep van.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24827) Outlander válasza DavidQ (#24825) üzenetére


Outlander
őstag

Neked dec 24 és jan 02 között volt levél váltásod?! :F

Amúgy már megint ez a magyaros kétszer jól járós gondolkodás. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24828) SSlyTR válasza hidroponi (#24824) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

semmi bizalmas nem volt benne, még a nevem se

(#24829) Outlander válasza SSlyTR (#24828) üzenetére


Outlander
őstag

Mivel céges levelezés így aláírásként ott van.... nekem még az is ott van, h óvd a fákat egyél hódót vagy mi?!
Think before you print.

Nem kell ebbe semmi, összeesküvés elméletet bele látni... nem is értem, h mit problémáztok ezen?!

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24830) vitezfeher válasza Laza... (#24823) üzenetére


vitezfeher
tag

Ebbe a pihentetésbe nagy mester lett a helyi vámügynökség is. Az ügynöki munkadíjért (amit arról kellene levenni, akinek szedik a sarcot) cserébe van, hogy másfél hetet is pihentetik a küldeményt. Részemről befejeztem a velük való együttműködést.

(#24831) SSlyTR válasza Outlander (#24829) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

ez mondjuk jogos, akkor megosszam a válaszokat?

(#24832) nem volt még válasza Laza... (#24823) üzenetére


nem volt még
csendes tag

És ilyen esetben mi a helyzet a 45 napos paypal határidővel? Ezek szerint az egész paypal egy nagy kamu, mert 45 nap alatt a vásárolt termék kézbesítése sem történik meg?

(#24833) gyűrű válasza vitezfeher (#24830) üzenetére


gyűrű
addikt

És ezt hogyan tervezed?
Érdekelne...

(#24834) Ben.93 válasza nem volt még (#24832) üzenetére


Ben.93
tag

Nekem tavaly volt 2 hónapos SG!

(#24835) Laza... válasza nem volt még (#24832) üzenetére


Laza...
addikt

Miért lenne kamu? Ki mondta? Ha neked azonnal, máris kell, menj be egy plázába és csengess, és tapizhatod a telódat. Vagy rendelj DHL-el, és ott van cirka egy hét alatt.

Aki kínából rendel csigapostával, az tudja (tudnia kellene, mert a fél fórum erről szól) hogy baxott lassú minden. És ha itt van (mo.), akkor vársz ismét 1-3 hetet arra hogy levámolják (én 8 napja várok erre).

A PayPal visszafizet, de csak akkor, ha az ellenoldalon van fedezet. Azaz üres számláról sem tud visszautalni. Vágod? :DDD

Never give up!

(#24836) vitezfeher válasza gyűrű (#24833) üzenetére


vitezfeher
tag

Remélem nem minősül adócsalásra felbujtásnak, ha azt mondom, külföldi címre kérem a csomagokat. Ha ott megadóztatják, az nem olyan mértékű, továbbá nem néznek élből csalónak, valamint politikusbűnözőink ennyivel kevesebbet fognak ellopni. Aki teheti, annak javasolom ezt a megoldást, jöjjenek rá ezek a hülye bürokraták, hogy fordítva ülnek a bilin.

(#24837) janaman01 válasza RVR400 (#24816) üzenetére


janaman01
addikt

nekem is rövid volt a dispute.....dél környékén inditottam , d.u 5 kor jött a mail, hogy lezárták a javamra 5 nap után visszakaptam a zsét :) hasonló volt a helyzet mint El diablo kollegánál

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24838) Siriusb válasza janaman01 (#24837) üzenetére


Siriusb
veterán

Ebayen, hétvégén, az eszkalálás után 3 órával megvolt a döntés, és a paypal számlámon a refund. :)

(#24839) janaman01 válasza Siriusb (#24838) üzenetére


janaman01
addikt

na tessék, komolyan mondom szivesebben vásárolok ilyen helyekről, mint az apródról pl....
meg az a duma ne utalj előre stb....persze...az utánvét kapásból 1500, (aliról sok eladó már 13 dodoért DHL), és ha belerak az utánvétes csomagba egy kiló kavicsot? az se jobb...:) szóval az itthoni vásárlás sem megbizhatóbb, max webáruházakban....de azok meg ökör árral dolgoznak...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24840) Zeki válasza nem volt még (#24832) üzenetére


Zeki
nagyúr

A paypal aztán rohadtul nem tehet róla, hogy a singpost tavaly ősz óta tetűlassú lett, és lesz is, illetve arról sem tehet, hogy a magyar vámos hetekig ül rajta.
A paypal, bármilyen hihetetlen, nem a magyaroknak lett kitalálva.
Amúgy meg a 44. napon kell nyitni egy vitát, és kész. Akkor lehet időt húzni.

(#24841) pinterto


pinterto
tag

EZ A NEM SEMMI:

Tegnap reggel feladott csomagom Hong Kongból DHL-el ma reggel már Budapesten van levámolva!!!

[L:/dl/upc/2014-01/29/133128_egnfeqxj6kvdn1by_dhl_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-01/29/133128_egnfeqxj6kvdn1by_dhl_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#24842) janaman01 válasza pinterto (#24841) üzenetére


janaman01
addikt

és...már a kezedben kéne lennie a cuccnak :) nálam is ugyanez volt hajnalban indult honkongból másnap reggel már levámolták d.u már happy :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24843) DGC válasza pinterto (#24841) üzenetére


DGC
csendes tag

Nekem vasárnap óta igy van a csomagom és még nem hozta ki a dhl. Pedig hétfőn beküldtem a papírokat a vámoláshoz. :(

(#24844) pomphl


pomphl
csendes tag

Most láttam a nyomonkövetési infót (jan. 29), hogy 27-én megérkezett az országba és vám elé van állítva... Haladunk.. Emailes megkeresésre még nem reagáltak, telefont sem veszik, "minden ügyintézőnk foglalt" ...

(#24845) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok! Rendeltem kínábol bolti áron szállítással együtt 202 dollár értékben. Ma jött DHL-től üzenet hogy irjak emailt a vamkontakt.hu@dhl.com címre. A gond az hogy a kínai srácnak mondtam 28 USD-t írjon a csomagra, de paypalon tranzakció történetben 202 dollár szerepel. Ilyenkor mit lehet tenni?

-Norbi-

(#24846) Gezakekazeg válasza janaman01 (#24775) üzenetére


Gezakekazeg
csendes tag

eléggé újonc vagyok, áruljátok el légyszi, hogyen (és hol) választjátok ki, hogy melyik postával jöjjön a csomag ?

(#24847) pinterto válasza Norby86 (#24845) üzenetére


pinterto
tag

Ilyenkor azt, hogy majd a 202 dollárról küldöd el a paypal igazolásodat. Az semmit nem jelent mi van a csomagra írva, egyébként is a DHL-es csomagok szinte kivétel nélkül vámkötelesek.

(#24848) Zeki válasza Norby86 (#24845) üzenetére


Zeki
nagyúr

Marhára mindegy, hogy mit hazudik a kínai. Nem hülyék itthon.

Gezakekazeg

A webshopban fizetés előtt lehet a postát kiválasztani, a termék kosárba rakása után.

[ Szerkesztve ]

(#24849) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Kapott már valaki ilyet a kedves hatóságtól?

"Nyilvántartásunk szerint a RFxxxxxxSG küldemény nem az ön nevére érkezett . A kiküldött garanciális javításra vissza küldött küldemény feladó vevénye viszont az ön nevére szól. A vámhivatal kérdése miért az ön neve szerepel a feladó vevényen és ki a mostani címzett ."

A lényeg annyi, hogy a kollégám rendelte a telefonokat(3db-ot). Viszont én saját nevemen küldtem vissza a kis Kínaiaknak gariztatni ők persze a rendszerükben lévő címre küldték vissza ami ugye a kollégám.

1, Erre mit mondjak nekik?
2, Mi a f...sz közük van hozzá, hogy ki az akinek a nevére érkezett?

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#24850) Norby86 válasza Zeki (#24848) üzenetére


Norby86
őstag

Tudom hogy nem hülyék, de nekem direktbe azt mondták így rendeljem mert majd így nem lesz vámolás. Mai nap is aztmondták nekem hogy 22 euro alatt nincs vám, közben meg most azt olvasom pont a DHL az ami mindent vámra küld... Jól átcseszték akkor a fejem, vagy nemtudom, de direkt azt mondták ne a FedEx-el rendeljem mert az mindent vámoltat. Akkor a DHL-el most nagyon jól jártam, ráadásul még ez volt a drágább postai csomag. Jól ki van ez találva. Még jó hogy nem egy fél milliós televiziót rendeltem. Így is ha jól számolom 13 ezer lesz csak a vám.

-Norbi-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.