Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84751) andrew911 válasza BlackmMmDog (#84747) üzenetére


andrew911
tag

Két forinttal olcsóbb ugyanitt a Guru speedbead, akkor már inkább azt venném. De ez is érdekes megoldásnak tűnik, mondjuk egy forgóval meg egy vastagabb nyéllel, de akkor visszaértük a Guruhoz. Vagy ennek pont az a lényege, hogy beleszorul a kosárba ilyen félfixen?

(#84752) Lapeca válasza szgzuri (#84750) üzenetére


Lapeca
újonc

Ezeket a régi,egyszerű és nagyszerű módszereket hajlamosak elfelejteni,majd aztán rájönnek hogy megint rájöttek .. ;)

(#84753) BlackmMmDog válasza Gyok2 (#84748) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

értem :)

#84750szgzuri
nem olcsó, de alternatíva lehet itt a fórumon is

Az Energofish-es versenyzőknél láttam egy sokkal olcsóbb megoldást
Monohoz teljesen jó, fonottnál már jártam úgy elvágta a fület, ekkor tértem át erre:
Nevis Gyorscsatlakozó Szilikoncsővel /5+5Db/ (356417) |
ma is használom sok boton, rövidebbre vágva a gumiharangot, továbbá 2 feeder botomon Guru speedbead hasonló megoldások vannak

#84751andrew911
Prestonnál 6db van míg a Gurunál 5 db van a csomagban, igen beleszorul félfix lesz.

(#84754) mdav88 válasza BlackmMmDog (#84753) üzenetére


mdav88
senior tag

Nem szorul bele ;)
Videók alapján legalábbis nem, persze ezen lehet segíteni. Úton vannak, majd megnézzük milyen. Én szeretem a preston ICS rendszerét, nekem bevált, így szépen fokozatosan áttérek rá mindenhol (bomb, feeder, method)

(#84755) BlackmMmDog válasza mdav88 (#84754) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

tényleg! Videót nem néztem [link] , csak a kepéket.
pillanatragasztó megoldja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84756) andrew911 válasza BlackmMmDog (#84753) üzenetére


andrew911
tag

Szerintem a Gurué is 6 darabos:

[ Szerkesztve ]

(#84757) diablo1984 válasza BlackmMmDog (#84747) üzenetére


diablo1984
veterán

Ezeket nem értem, ha csak egy ilyen vagy a gyorskapocs full műanyag gyönfy(ami hajlamos törni) van az egész cuccban, akkor tekeredés esetén mi fogja a csavarodást elnyelni a zsinóron kívül? Teszem azt egy barátságos törpeharcsa ha csavarog a horgon, a zsinór úgy összeugrik mint a pinty, rosszabb esetben dobáskor ugrik össze és viszi a spiccet, vagy szakad a cájg.

Hétvégén próbáltam az országos method szabálynak megfelelő felszerelést, esetemben teli 0,25ös monofil zsinór, csúszón, nem megütköztetett kosarat, monofil horogelőkét 0,20as tubertinire kötve, szakáll nélküli horoggal.
Bár nagy halat nem fogtam(kb 3,5-4kg volt a legnagyobb), de egy teljes versenyt végigbírt 1 horogelőke(na jó, hosszabb távra a hosszabb bottal is pecáztam egy szűk órát), bár volt halvesztésem, de minimális, ennyi szakállasról is lemarad, ami előny, hogy szákolás után már szinte magától ki is akad a horog, így nem kell horogszabadítással bajlódni(ujjamba is felcsúszott a horog, de azt is könnyen kijött).
Eddig jó a tapasztalat a horoggal(gamakatsu valami 14es horga volt), a monofil előke is jól bírta, bár verseny végére eléggé hullámos volt(eltört a kettéhajtós töltőforma füle és töltéskor beleakadt a zsinór), de fő, hogy végigbírta és nem szakadt el.
Jó volt élménynek. :K

(#84758) BlackmMmDog válasza diablo1984 (#84757) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ezeket nem értem, ha csak egy ilyen vagy a gyorskapocs full műanyag gyönfy(ami hajlamos törni) van az egész cuccban, akkor tekeredés esetén mi fogja a csavarodást elnyelni a zsinóron kívül?
semmi, hamarabb kell cserélni

22-est használok dobóelőke nélkül, versenyre kötöttem 25-ös dobót(nagyobb halak miatt), kicsi gyűrőnél vissza fogja a dobást.

(#84759) diablo1984 válasza BlackmMmDog (#84758) üzenetére


diablo1984
veterán

Jaja, teli monóval könnyebb dobni, fonottal mivel nem nyúlik több a rontott dobás(minimálisan később engedel el már rossz, míg monoval nincs ilyen gond).
Visszafogja a fonott dobóelőkénél is a csomó, meg hajlamos akadni és akkor dob egy hurkot, az meg fennakad egy gyűrűn...

[ Szerkesztve ]

(#84760) Spartacushu


Spartacushu
csendes tag

Sziasztok! Etetőhajóba szeretnék radart venni, és nem értek sajnos hozzá melyiket lenne érdemes. Bőven elég hogy csak a meder viszonyt fel tudjam vele térképezni.. 100e ft alatt keresnék esetleg tudtok benne segíteni? Az etető hajóm sem egy komolyabb darab egyszerű, de ezzel kompatibilisnek kellene lenni. Válaszotok előre is köszi!!

[link] - ez lenne a hajó

(#84761) iceQ! válasza Spartacushu (#84760) üzenetére


iceQ!
addikt

Én vettem egy deepert meg hozzá egy "utángyártott" konzolt. Azzal használom a Speedy hajót. Jó kis radar 60 méterig. Utána kell neki egy wifi-s jelerősítő.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84762) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na megjött Emagról a Thermacell. (A zöld, kézi változat)
Este lehet főpróba. Ezzel a gázos riasztóval, SZuku krémmel, füstölő spirállal felszerelkezve lemegyünk a Rábára. Asszony is le akar menni, persze a szentjánosbogarak miatt jobbára. :D
Lementünk volna most már ebéd után, de a gyerek ide rendelt valami csomagot, azt kell várni.... :F

(#84763) lockdown90 válasza iceQ! (#84761) üzenetére


lockdown90
senior tag

melyik deepert használod? deeper start-ról nem sok jót hallottam

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#84764) iceQ! válasza lockdown90 (#84763) üzenetére


iceQ!
addikt

Deeper Pro+ 2

Ez már elég jó, de egy Toslon 520-hoz képest a jelerősség igen gyenge, egy külső antenna jó lenne rá. Akkor tényleg frankó kis radar lenne. Amúgy pontos nagyon jól mutatja a töréseket, gödröket,halakat.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84765) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#84762) üzenetére


Spoon16
tag

Tegnap voltam lent a Tiszán 18-21 óra között, Thermacell és valami OFF szúnyogspray kombóval rövidnadrágban-pólóban pergettem, míg a többiek néhány méterrel arréb csapkodtak rendesen :D Jó cucc a Thermacell, ha meg van mellé spray vagy spriál akkor tényleg nem kell tartan ia szúnyogoktól. Nekem most VAPE lapka volt benne, mert nem volt másik a kocsiban. Kettőt tettem bele, nem vettem észre érdemi küldönbséget az eredetihez képest.

(#84766) lockdown90 válasza Spoon16 (#84765) üzenetére


lockdown90
senior tag

spirál az mennyire hatékony?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#84767) Gyok2 válasza lockdown90 (#84766) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Abszolút, megköhögtet rendesen :D

Tiszta Windows rendes ház

(#84768) BlackmMmDog válasza Gyok2 (#84767) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

:DDD

(#84769) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
Velencei-tóra mennék pecázni a gyerekekkel. Érdemes?
Van olyan rész ahol hely is lenne és fogni is lehet? A dinnyési csónakkikötőt hallottam, hogy jó hely, valóban így van?
Köszönet, ha tudtok tanácsot adni.

(#84770) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, Rábai peca....meglepetésekkel. Teló nem volt nálam, kép nincs.
15 óra fele értünk le, bedobás után nem tudtam a tartóra letenni a botot, erős rángatás...Azt hittem valami hordalék, de erősen védekezett....Kb. 2 kilós márna, szép. Lehet eddigi legnagyobb márnám is meglett volna.....De olyan történt ami mostanában nem....Megtéptek. Jó, én hibám, 25-ös főzsinórhoz volt állítva a fék, a hosszú előke meg 20-as monofil volt. Bár a fárasztás megvolt, a halat nem láttam, de előttem rodeózott. Kezdtem feljebb húzni, vágott egy iszonyú fékvisítós kirohanást, és paff, előke szakadt. Szép hal lehetett.
Thermacell jól vizsgázott, szukuval kombinálva 98%-os védelmet adott, néha azért volt egy szúnyog, de riasztók nélkül esélytelen lett volna kibírni.
Ott maradtunk 22:30-ig, asszonynak meg akartam mutatni a szentjános bogarakat. Egy sem volt, nem értem mi van, tavaly ilyenkor tele volt az erdő. Korán voltunk, vagy már későn...? Rejtély.
Nyárfaszöszölés megszűnt. Víz még mindig magas, 100gr-os kosarakkal a partszélet, meg visszaforgókat lehet horgászni. :)

(#84771) saen válasza Zoli bácsi (#84770) üzenetére


saen
veterán

Felénk még korán van a szentjános bogarakhoz, gondolom nálatok is.

(#84772) galervin93


galervin93
őstag

Kissé megkésve, de megejtettem az idei első dunai pecát. Az enyhén apadó víz első blikkre nem tűnt kedvezőnek, de csudijó peca volt. :)) 7-es bolognaival úsztattam, kutyultam egy mindent bele kaját sok nehéz földdel, búzával meg egy fél liter csontival, és olyan 15 méter körüli távon nyomultam szűk kettes vízben. Az elején, közvetlenül az etetésről meglepetésre a szilvák jövögettek, olyan 20-30 dekás formák, de nagyon örülök nekik. Néha úgy el tudnak tűnni, mintha sosem lennének. Aztán ahogy ment befele az anyag és telt az idő, megjelentek a dévérek és főleg a karikák az etetés alján. Utóbbi szintén meglepetés számomra, gyönyörű példányokat fogtam. Jött még pár kisebb jaszi meg koncér. Komolyabb halat nem akasztottam, de a végére minden úsztatás kapással járt. Jól esett már a bolo peca, kicsit be voltak rozsdásodva a mozdulatok, de azért a végére összeállt. Ami elkerült, az a paduc, lehet ez egy ilyen év lesz, inkább szilvás, mint paducos, meglátjuk. Márnában csak titkon reménykedtem, nekem a nyári pecák nem róla szoktak szólni, csak néha akad be. De ez így is egy nagyon jó peca volt, végre nem a feeder spicc végét kellett lesni, már herótom van tőle, helyette jöhet a bolos, matches, dzsungel pecás pergetős szezon. :))


[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84773) A Zéé válasza galervin93 (#84772) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem is hiányzik már a Duna, vasárnap reggelre én is ezt tervezem. Remélem hasonló eredményességgel :B

Just a simple Lineman...

(#84774) Spoon16 válasza lockdown90 (#84766) üzenetére


Spoon16
tag

Nem mindenhetó ,de jó, kiegészítésnek meg főleg :)
Én leginkább statikus pecánál használom,bedobok egyet a szék alá és kész. A Thermacell szerintem jobb,ha sokat mozogsz/járkálsz,de a spirálnak is megvan a helye. Nyáron a teraszon például csak azt használom,de az egy viszonylag zártabb hely.

(#84775) hermanyi válasza galervin93 (#84772) üzenetére


hermanyi
őstag

mekkora úszóval toltad? Esetleg tipus?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84776) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Végre megtaláltam, mire a legjobbak ezek a kis átlátszó tetejű dobozkák. :D
Rendszerezve bennük, éjszakai lámpa készlet, szúnyogriasztó készlet. Kisebb eséllyel marad otthon valami.

(#84777) galervin93 válasza A Zéé (#84773) üzenetére


galervin93
őstag

Úgy legyen, várjuk a beszámolót. :)

hermanyi
Cralusso Bolo 10 gramm. A nagyobb (karika)keszegek értékelték az erősen lassított csalit, kicsit hosszabbra hagyott eresztékkel. A szilvák jöttek az eresztettre is.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84778) aladarazurbe válasza galervin93 (#84777) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Kösz a beszámolót!

Én azt tapasztalom, hogy a szilvák inkább a kevésbé áramló részeken foghatók, itt a vésett ajkúak sokszor csak beesők. Milyen hosszú előke jött be?

A bolo úszóhoz adott lapka antennát a múltkor vékony csőre cseréltem és a jóval érzékenyebb antennával mindjárt jobb voltam a szilváknál (persze ennek is megvannak a hátrányai ...). Mondjuk nekem csak aprókák jöttek.

Vasárnap a Dunakanyarba megyünk kenuzni 3 napra.
Kihívás: 4 gyerekkel szeretnék nemes halat fogatni. Snecizés és vízgolyós balinvadászat a terv....., már várom.

(#84779) Grillo válasza A Zéé (#84773) üzenetére


Grillo
senior tag

Holmerre? Lehet meglátogatnálak.

(#84780) galervin93 válasza aladarazurbe (#84778) üzenetére


galervin93
őstag

Én kb. egy alkalom után vágtam ki a lapka antennát mint macskát. Cralusso barkács szettből csinálom magamnak a csőantennákat, vékonyabbat, vastagabbat, hosszabbat, rövidebbet, de nagyon nem szoktam variálni, úszó mérethez van egy fix méretű antennám és annyi, amúgy nem váltogatom. Inkább a (túl)súlyozással játszok a visszatartás fényében, de az antenna nálam mindig ugyanaz.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84781) 4Grider válasza jobbacsabba (#84769) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen módszerrel, mit szeretnétek fogni? A kikötő jó hely, ha van csónakod, vagy bérelsz néhány ezer Ft-ért a Mohosz háznál, de a part a tó felé vacak. Magas a beton, a kotrásig dévér esélyes, utána az iszapban ritkán ponty. Az öbölben lehet fogni néhány dévért, ritkán pontyot. Ha nincs éppen haldöglés.

(#84782) andrew911 válasza jobbacsabba (#84769) üzenetére


andrew911
tag

Esetleg a sukorói evezőspálya? Bár elég szoros a napirend nyáron, meg 27 méternél van az első drótkötél a parttal párhuzamosan. :F

(#84783) Roland861010


Roland861010
addikt

(#84784) iceQ!


iceQ!
addikt

Mai nap eddigi eredménye a Király Ponty Horgásztavon:

[kép]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84785) andrew911 válasza iceQ! (#84784) üzenetére


andrew911
tag

De hisz ez nem is ponty!
Gratula neked és @Roland861010 sporinak is!

(#84786) BlackmMmDog válasza Roland861010 (#84783) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Gratulálok! Jó peca lehetet! :)

Xfish-től telefonáltak, Ringers Csoki-narancsot nem tudják beszerezni :F :F
Negyedig van a doboz, de jó ha van mindig tartalék belőle :D

(#84787) Roland861010 válasza iceQ! (#84784) üzenetére


Roland861010
addikt

Nice

(#84788) Roland861010 válasza BlackmMmDog (#84786) üzenetére


Roland861010
addikt

köszi , igen tényleg jó peca volt.
csak egyedül unalmas volt.

(#84789) iceQ! válasza andrew911 (#84785) üzenetére


iceQ!
addikt

Fura mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84790) andrew911 válasza BlackmMmDog (#84786) üzenetére


andrew911
tag

Én anno valami szezonnyitó akcióban vettem a Haldorado-nál, de úgy látom most is van nekik 6/10/12mm-es választék, mondjuk most már pénzért adják, de csak marginálisan drágább, mint az Xfish.

(#84791) BlackmMmDog válasza iceQ! (#84784) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Gratulálok!
Csak én nem pecázok :O :O

#84788Roland861010
Horgászataim 90%-ban egyedül vagyok, én úgy oldom meg viszek kisrádiót. Pl. jól jön a Szabadidőbe ahol naponta max 1-2 ponty kapásra lehet számítani. Jőve már nem leszek h.lye , nem váltom ki a bérletet (évest hívják így). :W :W

#84790andrew911
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#84792) PpenoO válasza BlackmMmDog (#84791) üzenetére


PpenoO
őstag

Vinni kell finom kávét, bográcsot, piát meg fórumpecásokat. Tudom az utolsó nehéz falat, de lehet pótolni örömlányokkal :)

(#84793) Gyok2 válasza PpenoO (#84792) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Alternatív "csajok a parton" :)

Tiszta Windows rendes ház

(#84794) iceQ! válasza BlackmMmDog (#84791) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi. Te annyit voltál már idén, mint én tavaly összesen :DDD

Én hoztam egy tabletet és netflixezek ha unalmas a nap. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84795) BlackmMmDog válasza PpenoO (#84792) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Vinni kell finom kávét, bográcsot, piát meg fórumpecásokat.
Jól hangzik, itt ellehet beszélgetni nem nagyon zavarnak a halak.
de lehet pótolni örömlányokkal
Az nem olyan, meg nem tudom tudnak -e horgot kötni? :P :D

#84794iceQ!
16 alkalom idáig , félév már eltelt
27. után már rá érek, de jó lenne ha heti egynél többet lehetne menni pecázni néha.

(#84796) iceQ! válasza BlackmMmDog (#84795) üzenetére


iceQ!
addikt

Heti egy? :DDD
Havi egyet tudok jönni az jó, de legalább több napra. :DDD

Jelentem a thermacell jól vizsgázik. Nincs egy rovar sem a vonzáskörzetben. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84797) iceQ!


iceQ!
addikt

Jött este még egy öcskös... :DDD

[kép]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84798) BlackmMmDog válasza iceQ! (#84797) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Kicsi :P , Grt.

Horgásztípusok [link] :DDD
Ki melyik?

(#84799) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!

Július második felében szeretnék legalább 3 napra elmenni a nagydunára amurozni... Valaki tud esetleg javasolni helyet, ami:
- Autóval megközelíthető
- Lehet sátrat verni
- Partról meghorgászható amuros hely

Döme májsztró és J Krisztián filmhét láttam, azt valahol Paks közelében vették fel, de nem tudom, hogy az csak egy kivételes partszakasz vagy az egész környék működhet :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84800) PpenoO


PpenoO
őstag

Igaz rsd de szembe velem láthatóan amúr kajálja a nádast, igaz senkinek nem sikerül kifogni. Én nem is próbálkozom, jó nekem a tenyeres keszeg, kárász meg ponty, mondjuk az ma még nem köszönt be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.