Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85851) Gyok2 válasza galervin93 (#85849) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Kicsi feeder kosár érdekel engem is :)

Tiszta Windows rendes ház

(#85852) Steady74 válasza Grillo (#85839) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Most nézem, hogy szerdára hidegfrontot ír zivatarokkal. Célozzuk meg a keddet?

(#85853) Grillo válasza Steady74 (#85852) üzenetére


Grillo
senior tag

Legyen, ahogy neked jó, aztán csatlakozom, ha tudok. Kedden szerintem lehet jó, de lehet csak olyan 13-14 óráig.

(#85854) eisento


eisento
addikt

Sziasztok.
Tudnatok ajanlani LANCOS KAPASJELZOT olyat ami nem hullik szet 2 alkalom utan? :DDD
:R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#85855) andrew911


andrew911
tag

Swingerre gondolsz? Nekem van Carp Academy Dropback, meg valami legalja Aliról is, de egyik sem hullott még szét soha.

(#85856) iceQ! válasza eisento (#85854) üzenetére


iceQ!
addikt

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85857) jjohn


jjohn
aktív tag

Sziasztok!
Végre meló mellett újfent tudtam horgászni. Mostanában a Duna vízállása is nagyon ingadozik, hol lent hol fent. Ha levonul akkor szokott helyemen sár van, persze a kavicsos rész is tök dagonya, de gyorsabban szárad. Ez az év eléggé rapszodikus ebből a szempontból.
Így maradt Pápa strandi tó. Szintén rövid időtartamú.
Gondoltam letesztelem, a DOVIT Method pellet Eper-Halibut kaját. A Carp Zoom Négy évszakos Method folyékony aroma halas-gümölcsös, és Carp Zoom Favourite folyékony aroma csípős-fűszeres koncentrátumot.
Dovit Krill-Fokhagyma 5 mm csalit.
Mondjuk ezeket a megérzésemre hagyatkozva választottam
Elsőre meglocsoltam a csípős-fűszeres-el. A method kosárra pedig tettem a 4 évszakosból.
A távolság először a nádas előtt volt, rögtön vesztettem is halat, mondom ez nem lesz jó így visszább jöttem olyan középtávra, a másik botot pedig letettem kb 6 m-re. Ez lett aztán a nyerő távolság.
Ugyan kicsit többet kellet várni a kapásra, mint ahogy megszoktam, de megérte.
Nem sok halat fogtam, de szépeket, és persze volt ami szákolás előtt lépett le, nem kis bosszúságomra.
Próbáltam más csalit is, de nem volt rá érdeklődő, Timár Etreme double smoked tenger gyümölcse 12 mm, Tímár Mix Method Serie csoki narancs.
Egyértelmű lett a Dovit Krill-Fokhagyma 5 mm csali, és a fent említett etetőanyag kombináció elég jól vizsgázott.

(#85858) eisento válasza andrew911 (#85855) üzenetére


eisento
addikt

koszonom szepen megnezem.
iceQ! neked is koszi! :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#85859) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Meleg volt nekem a pecához, no meg kedvem sincs, megszaladt a hét (Hétfő, szerda, péntek, vasárnap meló, ebből a péntek volt a 12 órás, többi 24, szóval a mai az egyetlen szabadnap)
Gondoltam megnézem a Rábát. Motorra...őőő vagyis kínai brand Benelli-re pattantam, és irány Nick.
Na, ahol pár hete erdőket sodort az ár, ott száraz lábbal lehetett sétálni, feltöltődött hordalékkal a gát alatt.

Kicsit lejjebb úszkáltak, fürödtek, a gát fölött viszont minden hely foglalt volt, végig horgászták a parton, és ahogy a FB csoportban látom, fognak is!
Megyek én is, persze hétközben.
Hazafele megálltam Dénesfán, van egy kastély, parkkal, tóval, elme szoc. otthonnak használják, dehát én meg tudom a kapukódot..... ;]
Napijeggyel horgászható amúgy a tó, egy külön kis kapun megközelíthető:
A Répce egyik ága táplálja, van egy nagyon mesterséges vízesés rajta:
Így néz ki a tó mögötti Répce ág, keresztülfolyik a parkon, ha nyugton marad az ember, lát szép domolykókat:
Mielőtt kérditek, kiengedtek! Vagyis, rossebeket engedtek, tudom a kapu kódot.... ;]
Még egy helyet kukkantottam meg hazafele. Répce part, Gyóró melletti,szebb napokat megélt vízimalom mögött kialakult kis kiszélesedés. Nyomokból ítélve horgásszák, de nem tudom magánterület, vagy jó rá a jegyem....Szép hely, megérne ez is egy pecát.
Szoktátok mondani, hogy tetszenek a képeim, akkor tessék, így jártatok! :)
Megyek majd pecázni, ma csak benéztem a helyeket, lehet ezt a Dénesfai tavat is megvallatom napijeggyel, vannak padok is a tó körül, illetve most is pecáztak, mellettem, ahonnét fotóztam. :)

(#85860) busman


busman
addikt

A hétvégi ponytyozás eredménye.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#85861) A Zéé válasza busman (#85860) üzenetére


A Zéé
addikt

Legyezővel? :C Kenyérlégyre?

Just a simple Lineman...

(#85862) busman válasza A Zéé (#85861) üzenetére


busman
addikt

Egy szem 10mm popup...kenyerlégy nem kellett nekik.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#85863) sasa311


sasa311
veterán

Péntek este lesuhantunk a Tisza tóra. Új helyet próbáltunk, sulyom széle a semmi kellős közepén. Sima magos etetés bydömeteamfeder ( ;] ) triplex aromával és fahéjjal főzött tigrismogyoróval.
4 felé etettünk be. 7-kor beköszönt egy kisponty, éjszaka egy 8 kilós és egy 5,5 kilós. Aztán reggel jöttünk is haza.

Kikötőben haverokkal összefutottunk, mondtuk nekik hova etettünk, üljenek rá. Este kimentek, ráültek. Első este egy 15 kilós türkös meg egy 5,5-es, ma délután egy 9,5-es nyurga... Kár volt hazajönni :DDD

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85864) jansky1 válasza PpenoO (#85806) üzenetére


jansky1
senior tag

Jött valami?

(#85865) lumpy92 válasza sasa311 (#85863) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Melyik kikötőt használtátok? Béreltétek a csónakot?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#85866) galervin93


galervin93
őstag

Sziszi legújabb videója baromi jóra sikeredett, kicsit most inkább az érzelmi oldaláról közelíti meg a dolgot, ha lehet így mondani. Ez a peca lényege, de minden más hobbinak, kikapcsolódásnak is - örömet okozzon. Én nagyon tudok azonosulni a látottakkal-hallottakkal. :B A legjobb, amikor arról van szó, hogy nem mindig az a cél, hogy a legtöbb halat fogja az ember, hanem úgy horgásszon, ahogy szeretne... És ha azzal töredék annyi halat is fog, akkor is sokkal jobban élvezi... :K

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85867) sasa311 válasza lumpy92 (#85865) üzenetére


sasa311
veterán

Poroszlón horgászunk, a csicsman kikötőben van a hajónk.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85868) Steady74 válasza galervin93 (#85866) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen jó lett a hangulata, fura látni, hogy egy márka megálmodója, névadója jelen van és, hogy mennyire közvetlen tud lenni. Azért az a kevert angol-olasz why... azért az odabasz :DDD

(#85869) Steady74


Steady74
Topikgazda

Holnap akkor Ordas? Esetleg csatlakozna más is?

(#85870) hermanyi válasza Steady74 (#85869) üzenetére


hermanyi
őstag

Én mennék de melozom

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85871) Grillo válasza Steady74 (#85869) üzenetére


Grillo
senior tag

Megyek de még hívlak.

(#85872) Steady74 válasza hermanyi (#85870) üzenetére


Steady74
Topikgazda

hát papa, ez van ha tolod a nemzetgazdaság szekerét, valakinek csak kell ha nem Grillo-nak meg nekem :D

Grillo: fsza, reggel tali. Remélem jó pecánk lesz.

(#85873) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jó napot sporttársak!
Remélem felismeritek, melyik folyó :K
Igen, pecázás esete forog fönt... :) Hiába van nyár, találtam őszi kikericset, szóval ősz van.... :D

(#85874) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ö egy márna. Fogta màr ma?
Én igen, 5 perc fárasztás... Ment vissza. Hermanyi, mekkora szerinted? Nem mèrtem, de valakit már megtépett, volt egy horog a szájába. Mármint +1 horog... :D

(#85875) FireFox1996 válasza Zoli bácsi (#85874) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ez legalább 60cms? 2.5-3kgs?
Nagyon szép fogás, gra! :R

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85876) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Dógozik a Preston ultra könnyü fej...Csak kicsi..... :D Előbbinèl kisebb, de jól harcoló márna...

(#85877) hermanyi válasza Zoli bácsi (#85874) üzenetére


hermanyi
őstag

3 kg ra saccolom a kezedet elnézve és abból azt leszűrve ,hogy nem vagy velem 1 súlycsoport :D Remélem mind a 2 horogtól megszabadítottad .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85878) Steady74


Steady74
Topikgazda

Mai mini fórumeca Grillo-val az Ordas tavon egészen jóra sikeredett. A Nagy tóra ültünk le, ő matchbottal és leheletfinom szerelékkel pecázott, én a szokásos pontyos-rakós témában nyomultam. Sok keszeg mellett egy szép, hasi úszóba akadt pontyot fogott 14-es előkével (ott ez életveszély, de aki szereti a veszélyt... :DDD ), tokok jöttek neki, a végén egy Hermanyi Mestert megszégyenítő fárasztás következett, az akkora már szarrá durvított szerelékkel (18/16). A közel 45 perces fárasztás végén lehetőségem volt szákolni, egy közel 10-es potyesz esett el. Nekem fsza volt a hosszú fárasztás, alatta szétszedtem a rakót, eltöröltem a tagokat, elpakoltam a ládát, az összes kacatot :DD Nekem 15 halam lett nap végére, 2 vagy három db lett 10+-os, 2 tok, a többi ponty 4-7 kg közötti. Jó peca volt, kicsit megfogott a nap, jót dumáltunk peca közben. Klassz volt.

[ Szerkesztve ]

(#85879) Grillo válasza Steady74 (#85878) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, köszi én is, így én még szeptember közepén nem pirultam le. Megittam közben vagy 2,5 litert, de jó volt. Szépen jöttek a dévérek olyan 20-80 deka között csemegekukoricára fenéken, és hát csak fel sikerült avatni a match botot és orsót így, 3 év után. Soha rosszabbat. Ide még menni kell, az biztos, egésze nap elfogyott nekem összesen 2 konzerv kukorica, de az utolsó nagy ponty pl. gilisztára jött. Mondjuk egy erősebb magos etetéssel biztos kevésbé jönnek rám a dévérek, de ez így volt jó. Főleg, hogy a nagy készülésben még a száknyelet is otthon hagytam. Meg kb. az első 2 órában deglett meg az összes csontim és pinkim, mert kint maradtak a napon.

(#85880) sasa311 válasza Grillo (#85879) üzenetére


sasa311
veterán

Szép volt fiúk, de legközelebb ne szivassátok már se magatokat se a halakat ilyen 14-es előkékkel, ez nem az a hely. ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85881) hermanyi válasza sasa311 (#85880) üzenetére


hermanyi
őstag

Most mé mondsz ilyet ?
itt a bizonyíték ,hogy meg lehet oldani ,és ez a horgászat szépsége és nem az ,hogy 30 as madzaggal 2 perc alatt kicsévélem.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85882) Steady74 válasza sasa311 (#85880) üzenetére


Steady74
Topikgazda

exkuzémőá, én 22/22 ben nyomtam :) én nem szarozok. Nekem elment 4 kg erjesztett kukorica 2 l búza meg egy kg kendermag.

hogy a Haldorádó mérleget senki nem említi meg, az már lassan sérő :DDD

sasa311 #85883: nem vitatkozva veled, mert alapvetően egyetértünk, de múlt héten egy komámm 22/22-ben feederezett, 18-as pontyot akasztott, nagyjából 50m-t sétált a hal jobbra-balra.Köze nem volt halhoz jó 40 percig, pedig kimaxolta a szabályok adta keretet.

Elég hülye korlátozás ez a max 22-es zsinór, án 28-asban maximálizálnám és 20-asban minimalizálnám a zsinórméretet.

[ Szerkesztve ]

(#85883) sasa311 válasza hermanyi (#85881) üzenetére


sasa311
veterán

Nem, de az sem, hogy 45 percig setaltatom teljesen feleslegesen a halat, mert a nem odaillő szerelek miatt nulla kontroll van afelett, hogy mit csinál és merre megy. Ez a halnak legalább annyira nem jó mint mikor kitepi a jobbágy a 6 libras bojlis bottal 40es zsinorral a 10 kilós halat 60 MP alatt, szája meg nem marad.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85884) sasa311 válasza Steady74 (#85882) üzenetére


sasa311
veterán

Arról kár lenne vitázni, hogy butaság-e az ordason a max 22 zsinór vagy nem ekkora halakhoz, ez adott, ez a szabály, nyilván úgy gondolják van ráció mögötte. De én nem tartom fairnek keszeges cuccal nekimenni ekkora halaknak, akkor sem ha ügyes a horgász és megoldja, mert akkor 22-ben negyed annyi idő alatt megoldotta volna. :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85885) Steady74 válasza sasa311 (#85884) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Lehetne azért vitázni, mert kíváncsi lennék Tamás mi alapján tartja indokoltnak a max 22-es zsinórt. Jelzem, hogy az egyik fogott pontynak a szájában egy szakállas horog volt pelletkarikával kb 26-28-as zsinórral. Ehhez képest türelmes fárasztással 16-18-as zsinórral is meg lehet fogni a halakat, nyilván nem mindegyiket. De egy min-max zsinórméret mindenképp szükséges szerintem ahol ekkora és ilyen sok hal van.

Grillo nagyon szépen megoldotta a két nagyobb halat. Nekem eldurrant a 22-es zsinórom, elvitte valami gőzmozdony. Nehéz megtalálni a jót a halaknak és a horgászoknak.

(#85886) hermanyi válasza sasa311 (#85883) üzenetére


hermanyi
őstag

nem feleslegesen sétáltatta 45 percig mert kiszedte 16 os előkével .
ami amúgy szerintem nem is agyon finomítás egy orsós boton. Annó rakoval jártam oda 16 os előkével és nem volt jellemző, hogy megtépnének .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85887) Grillo válasza sasa311 (#85883) üzenetére


Grillo
senior tag

Azt nem tudom, hogy mi a rosszabb, az biztos, hogy volt még 2 ponty, az egyiknél szákolás előtt akadt ki a horog, a másiknál pedig az úszóm veszett oda (letekeredett a súlyokról?), a horog ott is kiakadt, maradt az előkén. A teljes belső oldalon mi ketten ültük, senkit nem zavartunk, és mindegyik hal óvatos kezelés után (én nem fotózkodom, bár egy puszit utólag azért nyomnék :DDD ) távozott saját uszonyán. Biztosan elfáradtak, én is, remélem nem lesz izomlázuk.
Steady egyik pontyánál olyan szinten volt széttépve a szája a halnak, hogy konkrétan a sebben nem látszott a horog szabadításnál.
A szerelékre térve szerintem sokkal jobban egy erősebb zsinórral sem téptem volna, mert még így sem volt egyszerű a szákolás, másrészt a match bot akkor is adott lett volna. Ha váltok feederre, akkor is a Supernova volt nálam, az szerintem még gyengébb, mint a 420-as DartMatch, de a medium Silstar sem egy erőgép (bár azt még nem avattam fel).

Elfogadom, hogy erősebb cuccal valamivel gyorsabb lett volna, de szerintem így sem voltam sem felelőtlen, sem figyelmetlen. Ha ültek volna mellettünk, akkor nem kérdés, hogy a Yokozuma jött volna 22-es zsinórral.

(#85888) Steady74 válasza Grillo (#85887) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Steady egyik pontyánál olyan szinten volt széttépve a szája a halnak, hogy konkrétan a sebben nem látszott a horog szabadításnál. Azt a pontyot kifejezetten sajnáltam, durván szét volt tépve a szája. Volt kék fertőtlenítő, kapott rendesen a seb, remélem gyógyul valamennyire.

(#85889) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

(#85890) sasa311 válasza Steady74 (#85885) üzenetére


sasa311
veterán

Szerintem ez Lajos bácsi "szabálya ". De úgy értettem nekünk felesleges róla vitázni, ha ez a szabály b :) amelyik fax még bele tud tépni egy 28-as zsinórt egy halba olyan helyen ahol egy nadszalnyi akado sincs... azon semmi sem segít. Sokan úgy tépik a halat, hogy a pumpa felmegy bennem mikor látom, fogalmuk nincs hogyan kéne kíméletesen farasztani. Amúgy a szakállas horog ott nem tilos (ahogy a matrac /bölcső meg nem kötelező, ezt sem értem)

Hermanyi
Én úgy vagyok vele, hogy kíméletesen, de a lehető leggyorsabban kell farasztani a halat. Nem tartom azt sem jónak ha halálra van farasztva egy hal, hogy meg lehessen meríteni. Aztán ebben vagy igazam van vagy nem.

Grillo
Ne vedd magadra, csak filozofalok :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85891) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jó reggelt elvtársak.. .őő..ja, az régen volt, szóval jó reggelt sporttársak :)
Rábca, nem sok remènnyel,de legalább szèp.

(#85892) Steady74 válasza sasa311 (#85890) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R

(#85893) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#85891) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Semmi érdemleges hal, pár tenyeres kárász. Minden bolora, úszóra. Method volt még betéve, az nem adott halat. Ez a Rábca szakasz Földszigetnél van, pár kilóméterrel lejjebb, mint ahol pecázni szoktam, a Madárvártai zsilipnél. De míg a zsilip alatt 60-80cm a víz, itt a partszélben másfél méter, középen meg engem simán elnyelne (194 cm vagyok). De az a helyzet, jelenleg sem ott, sem itt nincs valami nagy halsűrűség, küsz van rengeteg, apró keszeg, meg pár tenyeres kárász.
Titkon egyszer egy compó fogására vágyom, kb 40 éve fogtam, azóta sem. Elvileg van a Rábcában, de nekem még nem sikerült fognom.
Fájdalmas véget ért a peca :O , az etetőanyagot gyúrtam át, illetve gombócoltam etetéshez, amikor hirtelen valami őrült égő, csípő fájdalmat éreztem a tenyerembe. Mint kiderült, valami méh méretű, fekete rovar megcsípett, belerepülhetett a kajába, és nem vettem észre. Iszonyúan fájt, mérgembe ki is öntöttem minden etetőanyagot. :)
Szerencsére ki tudtam húzni a "csalitüskéjét" ;] (Fullánkját, megfelelt egy 7mm-es tüskének amúgy), aztán csökkent a fájdalom. Csípett már meg méh, az nem fájt így. Ennek a dögnek szélesebben álltak a szárnyai, és fekete volt, és mintha pöttyös is lett volna, beleesett a vízbe, láttam a bitangot!
Na, legközelebb a Csatornát (Hansági) nézem meg. Rába, Rábca kipipálva.... :D

(#85894) iceQ! válasza Zoli bácsi (#85893) üzenetére


iceQ!
addikt

Mocsán a Király Ponty horgásztavon hármat is fogtam egy nap alatt(compó). Az egyik szép méretes példány volt, de kép nem készült róla.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85895) andrew911 válasza iceQ! (#85894) üzenetére


andrew911
tag

Én A fiam meg legutóbb Kőszegen a Csónakázó-tavon fogtott két szép compót, az sincs olyan messze Zolibá, ha esetleg érdekel.

(#85896) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#85893) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85897) galervin93


galervin93
őstag

Voltunk tegnap hajnalban az Ipolyon, Őrhalom alatt, azokon a részeken, ahol gyakorlatilag az egész horgász gyerekkoromat töltöttem... :) Csodálatos élmény volt újra látni a tájat, azokat a helyeket, ahol sok-sok évvel ezelőtt hol horgászbottal, hol fotómasinával a kezemben vártam a napkeltét, az első fényeket, csatangoltam órák hosszat a hajnali harmatos fűben, fotóztam tücsköt-békát-bogarat, mindent...
Horgászatilag gyenge volt amúgy a dolog, egy bicska csuka meg két pici domi jutott, de ez a ködös, párás, harmatos reggel... Ez nagy szerelmem, mindig is imádtam ide járni. De beszéljenek inkább a képek... :B

Ez itt egy átlagos horgászhely, általában 10-20 méternyi ilyen dzsungelen kell átverekednie magát az embernek, hogy lejusson a partra. Természetesen nyakig vizes lesz az ember... ...de az élmény! :))

Ezen a szakaszon gyakorlatilag szabályozatlan az Ipoly, úgy alakítja a medrét, ahogy a tankönyvben megvan írva, szemet gyönyörködtető meanderező itt a folyó. Például ez, balra is az Ipoly, jobbra is (jobbról balra folyik), a kép közepe meg maga a kanyarulat. Alig van pár tíz méter a két rész között (felülnézetben mintha egy omega két alsó szára lenne), miközben maga a kanyarulat van vagy több száz méter hosszú... ( [link] )
Hát így készülnek a holtágak... :) Előbb-utóbb (néhány tíz év) ez a két rész összeér, maga a kanyarulat levágódik, és előbb-utóbb elszakad a folyótól. Az ember szembe előtt zajlanak ilyen folyamatok, egészen elképesztő, imádom. :B (Lehet kicsit elragadt a hév, nagy szerelmem a hidrogeográfia.)
Így néz ki egy "kanyar csúcs":

Ez fog előbb-utóbb leszakadni, ez lesz a holtág. :)

Ez pedig már egy élő holtág, gyerekként ezen is sokat horgásztam, akkor még jó volt rá az ipolyos jegy.

Ma már külön területi jeggyel horgászható, igazi vadregényes kis víz, hivatalos keve Kövecses-holtág, de mindenki csak Tökösként ismeri. Szerintem sejtitek miért... :))
Hát ilyen csudijó élményekkel gazdagodtunk a minap, isteni volt. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85898) galervin93


galervin93
őstag

Holnap reggel meg megyek a Dunára pergetni, remélem nem lesz nagy szélvihar és/vagy zivatar. :DDD Mindenesetre a frontos idő szerintem megmozgatja a halakat.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85899) hermanyi válasza sasa311 (#85890) üzenetére


hermanyi
őstag

Mi az , hogy halálra van fárasztva ? Az hogy irányítva úszkál és szépen ki van vezetve part közelbe ,hogy meg lehessen meríteni ? Mert ugye itt ez történt . Rá volt kényszerítve ,hogy nem mehet minden felé ,és közben szép lassan közeledett a parthoz . Gondolom ez miatt a hal szája (vagy ahová akadt a horog) sem szakadt szarrá . Egyszóval én véleményem az ,hogy finom szerkóval is lehet nagyobbacska halat fogni , és sokkal nagyobb élmény egy 30-40 perces fárasztás egy 5-10kg-s halnál ,mint 5 perc alatt kiszedni mondjuk 24/22 vel .
És igenis azért fizetek ,hogy ezt ki élvezzem . Neked akkor adnék igazat ( szívem szerint soha senkinek :D :D :D ) ha Pl akadós a terep . és fent áll a valószínűsége ,hogy mondjuk 10 halból 5 megtép. De Ordason nem igazán van akadós rész , és az orsón van annyi kanóc ,hogy 2x körbemehet a hal a tavon akkor sem fogy le a dobról .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85900) 4Grider válasza galervin93 (#85897) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon jól eltalált perspektívájú képek, látszik hogy nem mostanában kezdtél fotózni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.