Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) @mriya@ válasza Spoon16 (#85948) üzenetére


@mriya@
őstag

Aliexpress, silver carp fishing.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85952) @mriya@ válasza Medocsabi (#85949) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem jó, ha egy bot rákos! :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85953) andrew911 válasza Medocsabi (#85950) üzenetére


andrew911
tag

Belém mindig belémálltak valamivel: túl közel/távol állok a kisablaktól, nem vettem ki az engedélyt a tokjából (ezt idővel megtanultam), nem olvastam el a 17. újonnan kiragasztott cetlit a másik 16 mellett. Egyszer otthon felejtettem a matracot, aztán addig szívóztak velem, míg mondtam, hogy veszek egyet a Paducban aztán visszajövök, erre kiderült, hogy hegyben áll a padon és vihetnék egyet onnan is.
De másoktól ilyet nem hallottam, szóval valószínűleg csak nekem van tenyérbemászóan patkány képem. :DDD

(#85954) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, ezért nem mentem soha napijegyes, telepített tóra, pedig tellene rá......
Asszony kitalálta, délután menjünk le a Rábára, olvasgatna egyet....Hát ki vagyok én, hogy ellent merjek mondani..... ;]
Amilyen szeszélyes (A Rába), lehet semmi nem lesz. De nem érdekel, egyedül leszünk, senki nem lesi mit csinálok, rajtunk kívül 5km-en belül ember sem lesz. Vadvíz, esélyes hogy olyan halat fogok, ami nem volt soha horgon.....Az is esélyes, hogy mozdítás nélkül ülök...De nem baj. :)

(#85955) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Rakok fel képek, hogy látszátok én is járok horgászni.

Múlt kedden Ho-hón 110 kg pontyjött össze.
Szerdán meg a Szabadidőben voltam 5 ponty lett
6.30

(#85956) Grillo válasza BlackmMmDog (#85955) üzenetére


Grillo
senior tag

Bakker, egész életemben nem fogtam ennyit :DDD

(#85957) Steady74 válasza BlackmMmDog (#85955) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Olyan a háttér pedig mint a Halasi Tóth-tó, azt hittem ott voltál.

(#85958) Medocsabi válasza Grillo (#85956) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én voltam ilyen tavon, egyszeri élménynek jó. De számomra egyszerűen kevés az az élmény,amit egy ilyen pici tó ad,egy közepes lendítéssel átdobod a tavat kétszer,kis túlzással bármit tehetsz a horogra(tüskére), akkor is lesz kapás folyamatosan. Számomra elvész az izgalom,hogy megtalálom-e épp hol vannak a potykák, hogy variálni kell az előkét, a wafterst pop-upra,vagy fordítva stb... :) Szóval számomra az ilyen pici,de intenzív tavak olyanok,mint a svédasztalos reggeli egy 2 hetes nyaralás alatt. Az első pár alkalom jó,de utána már uncsi :))

[ Szerkesztve ]

(#85959) BlackmMmDog válasza Grillo (#85956) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Majd a Szepi tón bepótlod, 87 kg volt amikor összejött. :))

#85957Steady74
ott szeptember 1.-én voltam, 30 ponty lett meg :)

legnagyobb 6,80 volt


#85958Medocsabi
simán lehet ilyen vizeken is betlizni ;]

(#85960) gg72


gg72
veterán

A Nevis-nek megjelent egy új match zsinórja [Sinking Match] néven, próbálta már valaki? A másik két match zsinórjukkal (Ixxus és Waggler) jó tapasztaltok vannak, itt a topikban is.

(#85961) Zoli bácsi válasza gg72 (#85960) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Most jelent meg a nagykerben, mert a Haldepo oldal a Nevis-Döme cuccok nagykereskedője. Szóval szerintem nem nagyon lesz tapasztalat, vagyis, szerintem vedd meg nyugodtan, és mondd el milyen. :D
Biztos vagyok benne, hogy az árát megéri. :)

Más. Rövidre sikeredett a Rábai peca. Hogy őszinte legyek, arra nem is gondoltam, hogy a vizgyűjtő területén a folyónak jelentősebb eső eshetett, felénk csak egy kisebb eső volt. Pár nappal ezelőttihez képest 1m-rel magasabb víz, 150gr-os kosár nem állt meg, csak a sodrás (Nagyon) szélén. Kisebb baj volt a húzó víz, egyre több ramaty jött, karvastagságú ágak..
2 órát pecáztam, kapás nem volt, de uszadékot rengeteget fogtam, egy hatalmas faágból alig tudtam kihámozni a főzsinórt....
Jövő héten újra megpróbáljuk! :D
Múltkori helyen ültek, bár a sporttárs is az uszadékkal küzdött, mikor megálltam. Ez a hely kb 1 km-rel van lejjebb, itt is sokat horgásztam előző években. Itt ment valamikor a Celldömölki vasút, csak régen lebontották már a hidat.
Áradó Rába, és a két felesleges pecabot. :D
Akinek jó a szeme, túlsó parti ágakon távolabb látszik a szemét, az uszadék, 1 hónapja a fejem búbja sem látszott volna ki itt a vízből, ahol most a parton álltam, olyan magas szint volt.. Vadvíz, változik.

(#85962) galervin93 válasza Zoli bácsi (#85961) üzenetére


galervin93
őstag

Öreg hiba, írtam nem olyan rég, hogy a folyóvízi peca a vízállás megtekintésével kezdődik, ld. vizugy.hu. :DDD
Ilyen árban nem a legjobb ötlet a sodrást horgászni, keresd a langósabb, visszaforgós részeket, jó eséllyel a partközelben fogod megtalálni ezeket, illetve bedőlt fák mögött. Ezekben, illetve ezek és a sodrás határán érdemes próbálkozni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85963) Sungoo válasza Zoli bácsi (#85935) üzenetére


Sungoo
addikt

1oz-os elefánt pöcs! :DDD Nevettem én is. :DDD

(#85964) gg72 válasza Zoli bácsi (#85961) üzenetére


gg72
veterán

Így lesz, majd írok róla.

(#85965) Gyok2 válasza Spoon16 (#85948) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ebay-en is vannak, ha nem akarsz Alizni.

Tiszta Windows rendes ház

(#85966) SP4C3 válasza Spoon16 (#85948) üzenetére


SP4C3
veterán

Amit tudok adni a szerb oldal: veszek-eladok/kupujem-prodajem
€2.13 azaz 820 HUF. Ha kell, akkor tudok rendelni és akár a magyar határig el tudom vinni.

Én így szereltem fel:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#85967) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok

Az RSD vonalán keresek csónakbérlési lehetőséget motorral.
Vagy becsatlakoznék közös pecára.
Budapesti vagyok,azon belül óbudán lakok.Csak kuttyogatok,vagy vertikálozok szonár támogatással.Ha valaki benne van egy közös pecába,nem bánja meg,írjatok rám privátba,és megbeszéljük a részleteket.

Üdv,és köszi.

(#85968) Spoon16


Spoon16
tag

Köszi a linkeket/ leírást srácok!

Más: szeretek fonott főzsinórral pecázni (0.08-0.10) ami elé be szoktam kötni monofil “dobóelőkét”. Ebből ki mit ajánl? Vettem Gurut,nem jó. Vettem 30-as monofilt,az sem jobb. Hurkásodik,szakad. Csak ma 2 kosarat dobtam el miatta,mert rácsavarodott a spiccre és elszakadt. 40 grammos kosás,30-40 méter táv. Szóval se nem nehéz se nem messze 🙂

(#85969) jansky1 válasza Spoon16 (#85968) üzenetére


jansky1
senior tag

Nekem a felvastagodó Haldorádó nagyon bejött.

(#85970) SP4C3 válasza Spoon16 (#85968) üzenetére


SP4C3
veterán

Na ez furcsa, én nem szoktam dobóelőkét kötni, akinél láttam az pedig pont fonottat kötött a monofil főzsinórra. Methodozásnál nekem is szállt már el 40-50 kosár 2 szezon alatt, megtanultam, hogy amikor már szálkásodik, akkor levágom a "kifáradt" részt és újrakötöm. Ilyen 40-50gr kosarakat dobálok + etetőanyag, a táv 60m google maps szerint, de így is sokszor belevág az újjamba a monofil főzsinór dobásnál. :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#85971) galervin93 válasza Spoon16 (#85968) üzenetére


galervin93
őstag

+1 Döme cuccára, évek óta használom, hasonlóan vékony fonotthoz és 22-es monofilhoz is.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85972) Spoon16


Spoon16
tag

Köszi sràcok,erről beszélünk? [link]

(#85973) galervin93 válasza Spoon16 (#85972) üzenetére


galervin93
őstag

Igen!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85974) Spoon16 válasza SP4C3 (#85970) üzenetére


Spoon16
tag

Én azért szeretek fonottal pecázni,mert látok minden rezzenést és közvetlenebb a kontakt. Viszont kell valami rugalmasság a szerkóba. Hosszúelőkénél ott az erőgumi,de methodnál nincs. Cralusso kosarakat használok,ott nincs gumis opció.

Rápróbálok erre a Dömés tapered zsinórra. Köszi!

(#85975) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Nem találom az engedélyemet. A horgászkártya meg a területi jegy lenne nálam ha kimennék pecázni.
Ilyenkor ugyanúgy megcsesz a halőr, mintha egyáltalán ki se lenne váltva az engedélyem?
Gondolom a fogási naplón úszik el a dolog, mert így nem tudom vezetni:(

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#85976) Spoon16 válasza lumpy92 (#85975) üzenetére


Spoon16
tag

Igen,nem tudsz hova karikázni sem,így nem szabályos. Más kérdés,hogy tőlem idén jóformán minden ellenőrzéskor csak a kártyát kérték.

(#85977) BlackmMmDog válasza lumpy92 (#85975) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

No fishing

(#85978) Gyok2 válasza BlackmMmDog (#85977) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Esetleg érdekel valakit 1-2 kg körüli Dancsó natúr főtt kukorica? X., XIV., XIX. ker.-ben tudnám odaadni.

Ugyanitt, megválnék a UKPecás erőgumiktól is, kb. 1 m hiányzik belőlük. 0.8-as meg 1.2-es. 500-500 Ft.

Tiszta Windows rendes ház

(#85979) Grillo


Grillo
senior tag

Székre rögzíthető oldaltálcára van javaslat? Ahogy nézem 6-7 ezertől a csillagos égig van, én inkább az alsó szegmensben maradnék, de ne legyen szar.

(#85980) Steady74 válasza Gyok2 (#85978) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hozd el fórumpecára, garázsvásár alakul már ahogy nézem :DD

(#85981) horcsog válasza Spoon16 (#85968) üzenetére


horcsog
tag

Nagyon ritka, hogy feedernél dobóelőkét használjak. Bojlisnál 30-as monóból szoktam kötni. Általában abból ami van otthon maradék , és talán jobbak azok a zsinórok amik kicsit keményebbek fenekező zsinórok nem a nagyobb nyúlású lágy monók.

Kb olyan 100 gramm össz terhelést dobok bojlissal és távolra 100 méter környékére ha oda kell horgászni. Nagyon ritkán szakadt. Szerintem ha azt mondom amióta horgászom 20 db-ot eldobtam akkor lehet sokat mondtam. Pedig voltak évek mikor sokat dobálóztam.

Annyi eltérés feederhez képest itt azért nem 2 percenként dobálás van, és nem olyan vizeken ahol óránként jön 4 ponty meg 3 amur. :) De nem is szoktam minden pecánál újat kötni .

Most pl carp zoom bulldog 0,31-es talán hát ez egy kifejezetten kemény zsinór és a tényleges vastagsága lehet több mint ami rá van írva. Szerintem még egyszer sem szakadt el dobásnál. Pedig van vagy 3-4 éves maradék zsinór és azóta kötözgetek belőle.

[ Szerkesztve ]

(#85982) horcsog válasza Spoon16 (#85968) üzenetére


horcsog
tag

Aminek még nagy jelentősége lehet a dobástechnika és milyen hosszú zászlóval dobsz. Bojlisnál nagy suhogtatásoknál én sacc 1,5 méteres zászlóval dobok 3,6 3,7-es botokkal. Van aki egy ilyen hosszú bottal is egész rövid zászlóval dob szinte spiccet éri a cucc úgy fel van tekerve. Ott vszínű nagyobb terhelést kap az a kis zsinór. De 30-40 méterre úgy is bírnia kellene sokáig vsz 30-as monónak.

[ Szerkesztve ]

(#85983) Gyok2 válasza Steady74 (#85980) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Mennék szívesen, de csak távolról követem az eseményeket :)

Tiszta Windows rendes ház

(#85984) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Keményfalú bottartő csőre tudtok olcsó beszerzési lehetőséget? 240 centis, 2 részes bothoz kéne. 10e körül látok marketplacen, amit sokallok a 14 ezres pálcához.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#85985) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

Ilyen swingert / hangert lehet találni hazánkban?
[link]

MOD: azt hiszem meglett közben.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#85986) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Innen a fórumtársak közül jár valaki a tiszalöki erőműhöz pergetni?
Ritkán szoktam oda járni, kíváncsi lennék, kinek mi vált be. Eddig összesen 1 db méreten aluli balint tudtam csak fogni :/

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#85987) Spoon16 válasza lumpy92 (#85984) üzenetére


Spoon16
tag

Nem szép megoldás, de műanyag lefolyó cső?

(#85988) Spoon16 válasza BLUE TORNADO (#85986) üzenetére


Spoon16
tag

Én igen, egész sokat voltam ott idén. Én is ritkán fogok halat, még csak kapirgálom a témát. Ami nekem az utóbbi időben működött: 5 cm-es Salmo Thrill és Spinmad Amazonka, a 9 grammos. De van aki a gumira esküszik (bár ebből sokat fogsz beszaggatni ha lerakod), van,aki a sima balinólomra, van aki másra. Ha előre tudsz menni a kerítéshez akkor ott nagyobb esélyed van halat fogni, legalábbis ott sokat szoktam látni.
Én úgy vagyok vele, hogy dobom amit tudok, variálok,aztán hátha bejön :D

(#85989) lumpy92 válasza Spoon16 (#85987) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Akkor már KPE vízcsövet vennék, de arra textilt,.kupakot, kupakon belül szivacsot, rá cipzárt, stb. stb. kéne tennem. Erre nem vállalkozok.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#85990) galervin93 válasza BLUE TORNADO (#85986) üzenetére


galervin93
őstag

Először inkább azt kellene kitalálni, milyen halat akarsz fogni. Balinra a thrill egy jó kiindulási alap. Csak a fránya balinok nagyon rafkósak ám, néha szinteb ármivel meg lehet fogni, máskor meg pofán röhögik az embert. :D
Szerintem a gumizás és a - kissé elfeledett - villantózás a két legegyszerűbb módja a pergetés elsajátításának. Villantónál nem kel la sok jig fej, méret, forma stb. között őrlődni, veszel pár darabot és húzod. :D Aztán majd jön a többi.

lumpy92
Rakós botos topset tartó esetleg?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85991) galervin93


galervin93
őstag

Na lemaradtam a szerkesztéssel tegnapi kisragadozós pergetés a Zagyván, igazán színes volt a felhozatal. :)

Soká tartott, mire megtaláltam a fogós wobblert, de ahogy jött fel a Nap az is elcsendesedett. Ekkor váltottam mini támolygóra, rögtön első dobásra jött a csukszi, meg utána még jó pár szép domi.
Érdekesség, hogy az egyik domi szájából szőr -és bőrcsomók álltak ki, úgy néz ki elcsípett vakami kis rágcsálót. Nem akkora meglepetés ez, pláne így a késő nyári, kora őszi időszakban, inkább csak azon lepődtem meg, hogy egy teljesen átlagos, 30 feka körüli domiról volt szó. Persze ismerjük, falánk kis dögök. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85992) FireFox1996 válasza galervin93 (#85990) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nálam csak körforgó a bevált csali, és ebből csak az olcsó márka Frenetic 5ös méretű (13gr), könnyen vezethető, akár mélyre, akár felszín közelében. Mindenféle #sz*r# wobler, műcsali van nálam a Rapalától az olcsóbb kínai/aliexp cuccokig. De 90%-ban frenetic van a zsinóron
[link]
És sok minden halat fogtam már vele az RSD-n: balin, sügér, harcsa, csuka, süllő + törpe harcsát is sikerült már :D
Jó pár évvel ezelőtt csak 390ft/db volt a walterland-ben, betáraztam párat, azóta használom :D
Pl most vasárnapi fogás 5ös körforgó Freneticcel:

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85993) Spoon16 válasza lumpy92 (#85989) üzenetére


Spoon16
tag

Mi a cél? Megoldás lehet a szivacsos csőszigetelő is, az is sokat tud védeni.

(#85994) gg72 válasza gg72 (#85960) üzenetére


gg72
veterán

Megvettem a zsinórt (0.16-os), így elsőre nagyon jónak tűnik, selymes és fekete. :) Majd holnap kipróbálom, egy Nevis Waggler-t vált majd.

(#85995) gg72 válasza gg72 (#85994) üzenetére


gg72
veterán

Zsinór felavatva: nagyon jó, messzebb tudok vele dobni, mint a korábbival. Sikerült is néhány szép vörösszárnyút fognom, az egyik szép nagyra nőtt - a sügér nem matchbotozás közben jött :-)

(#85996) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Tubertini Dragon előkét már bő 2 honapja tesztelem már.
Nem csigázok senkit nagyon csúnyán elbukott, nagyon hamar elfárad már akár első halnál is (max 3-5 halat bír). Tegnap egy 13-as ment el így.

De hogy pozitívot is írjak Czero Kendo Monofil előke is szakad ,de a 8-10 hal után.

Tesztek 90% a Hó-hon történt, ahol 5-9 kg halak vannak leginkább.

(#85997) galervin93 válasza BlackmMmDog (#85996) üzenetére


galervin93
őstag

Dragon nekem sem lett a kedvencem, szószerint nem bírja a gyűrődést. Ahogyan a Benzar előkezsinór sem, az konkrétan már kötés közben pödrődik, használat közben meg pláne.
Én az olcsók közt találtam egy nagyon kellemes meglepetést - Haldorádó Method Mono.
A másik meg a Matrix Power Micron, ez a nagy kiszerelése miatt gazdaságos. Nem kifejezetten előke zsinór, de én jó szívvel tudom ajánlani annak is!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85998) BlackmMmDog válasza galervin93 (#85997) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Többé biztos nem veszek. :)

Nevis Vision Előkével is pozitív tapasztalatom van.

Fórumpecára lehet veszek valamit előkét. Xfishen hétfőn adtam le a rendelést, remélem megérkezik addig.

(#85999) jansky1 válasza BlackmMmDog (#85998) üzenetére


jansky1
senior tag

Guru ngauge? Ritkán használok monofil élőket, de nem volt még vele bajom.

(#86000) Grillo válasza jansky1 (#85999) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is azt használok a Trabukko XPS mellett. Utóbbi jól vizsgázott az Ordason.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.