Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85551) matyi012345 válasza musli26 (#85549) üzenetére


matyi012345
őstag

By Döme Team Feeder Blue Method Carp Merítőfej 60X50Cm

Ebbe nem akad bele mert olyan sűrű, hogy nem fér át rajta. 1 hátránya van, hogy sekély, könnyen kifordulhat a hal belőle.

(#85552) iceQ! válasza musli26 (#85549) üzenetére


iceQ!
addikt

Dömés jó, azt vedd meg. Nekem is van. Gyorsan szárad nagyon. Könnyű szállítani is.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85553) sasa311


sasa311
veterán

Bárcsak egyszer megtudnám, hogy a pontyon a bognártüske mégis mi célt szolgál ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85554) horcsog válasza Interceptor (#85550) üzenetére


horcsog
tag

Nem használok fluorot semmilyen pergetéshez csak direktben a fonottat. Legfinomabb zsinór ami fenn van egy könnyű talán 30 grammos dobósúlyú wobblerezőmön az 12-es körüli fonott direktben. :) Tavi wobblerezéseknél szoktam ezt használni időnként süllőre. Dunán 19-es power pro a finom cucc nálam pergetőn. :) Süllőre is.

17-es monofil nekem a bodorkázásnál a spiccbotos szerkómon van 0,16,8-as talán papíron valóságban vastagabb vszínű. Kicsit nehezebben tépik el a kispontyok meg később fárad el lehet vele a nagyobb bodrikat is reptetni.

[ Szerkesztve ]

(#85555) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Annyira dicséritek ezt a Döme fejet, a végén még veszek én is. :D
Nekem ez a típus van a mestertől: [link]
Jobb ennél a Blue?

Most a Preston ultrakönnyű fejet akarom kipróbálni, amit utóljára vettem. Ma este kimentem a tóra, de nem sikerült felavatni, kárász jött, meg keszeg.
Meg beszélgető. Én valami más tóra járok, (úgy tűnik) mint ezek, mindenki akkora halakat fog, nekem meg jó esetben is telepített 2kg-os ponty jön. Ma az sem.
Eh, fél kilenckor sötétedik, vége lassan a nyárnak. Talán majd helyreáll a Rába vízszintje, aztán lesz őszi márnázás, nem nekem való ez a tavi peca. :D

(#85556) horcsog válasza Interceptor (#85550) üzenetére


horcsog
tag

Amilyen fejekkel én dobálok gumit pl az általad használt fluoroknál jóval vastagabb is nagyon hamar elfáradna csak a dobálástól is.

Azon a küszíváson kellett volna ott lenned , előbb utóbb lesz ott is amerre jársz sokszor ívnak év közben. Ott ha múlt héten pergetni készülök és úgy futok bele ebbe biztos nem a legfinomabb wobblerező botomat 12-es fonottal vetettem volna be. :) Vagy a 23-as power pro vagy a 19-es került volna elő valami combosabb boton.

Dunai balinozásnál vsz nagyon sokat számíthat a dobástáv is. Balinólom léggyel vagy csak simán az ólom. Oda 40-es fluoro is nagyon karcsú lenne egy pár órás dobáláshoz vsz, a dobálástól elszakadna. Egyébként érdemes ősszel kipróbálni ha szeretsz balinozni balinólommal van egy időszak amikor nagyon eredményes. Nem nagyon szoktam ezt művelni mert jobban szeretek harcsázni és ha nem harcsa akkor süllőzni. Nem nagyon kergetem balinokat az utóbbi sok évben.

[ Szerkesztve ]

(#85557) horcsog válasza Interceptor (#85550) üzenetére


horcsog
tag

Ennek a nádbotos gyereknek van fenn egy balinólmos dobálózása is. [link] Mennyire eredményes módszer abból is látszik . Ősszel lehet sokszor látni nagy csordában hajtják a küszöket . Aztán ahogy hűl a víz akkor bandába összegyűlnek mélyebben akkor is jó balinólommal . Egyébként jók ezek a nádbotos videók szerintem, vannak benne egyszerű de jó dolgok dunai pecáról.

[ Szerkesztve ]

(#85558) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Van valakinek tapasztalata a Daiwa Whisker 45 SCW QD orsóval kapcsolatban?
Jó áron hozzá tudnék jutni kettőhöz, de kéne róla 1 kis megbízható infó... :))
Ő az a...

(#85559) @mriya@ válasza forras2 (#85558) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem csak Crosscast volt, de már bánom, hogy eladtam.
Ehhez képest a Whisker.......... :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85560) Ibituba válasza horcsog (#85557) üzenetére


Ibituba
aktív tag

"nádbotos gyerek" :DD ez jó! Balázs szakmai, lexikális, illetve horgász tudása finoman szólva nem mindennapi. Volt szerencsém hallgatni egy kis előadását a régi angol stílusú borokról, orsokról, módszerekről, "nádbotokról" ami amúgy tonkin és fűféle hivatalosan, bár én is nádaztam míg fel nem világosítottak.:) kezembe vehettem ezeket a sokszor 100+ éves ma is hibátlanul működő eszközöket. Örök élmény marad!

(#85561) Alg válasza Alg (#85542) üzenetére


Alg
veterán

Pontositok, 3 ejszaka alatt osszesen egy kettofeles ponty… meg fogtunk egy marnat, nagykunon, kukoricaval :Y
Vegig Tisza volt tervben, de a vizallas beleszolt…

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#85562) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jó reggelt. Rábcapart. Még árad, hordalékos, mozdítás sincs fenéken. Bolora váltok azt hiszem. De legalább vadvíz... :)

(#85563) Interceptor válasza horcsog (#85556) üzenetére


Interceptor
addikt

12-es fonottal elvileg a 30-40-es harcsát is kiveszed normál esetben, persze nem tudom ha akadóba akar menni és onnan kell valahogy visszafordítani akkor elég e, de nyilván akkor olyan bot is kell hozzá, komolyabb fékerő orsóhoz, stb. Nem mintha találkoznék ekkora hallal valaha is, meg nem is annyira célom ez.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85564) horcsog válasza Ibituba (#85560) üzenetére


horcsog
tag

Szembe jött az egyik videója egyszer, dunai videó , megnézzük alapon. Nem tudom ki a srác, de látszik a videókból konyít valamit a horgászathoz. :) Komoly érték lehet egy ilyen "nádbot".

Interceptor: 100 kilós halat is megfoghatsz papíron 12-es fonottal viszonylag finom pergetővel ha minden összejön. De nem egy nagy biztonság vsz pergetéshez kicsit is akadós kagylós már süllőre se .

[ Szerkesztve ]

(#85565) Interceptor válasza horcsog (#85564) üzenetére


Interceptor
addikt

Na de akadós kagylós köves terepre fluoro előkét kötünk nem a fonottban bízunk.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85566) galervin93 válasza horcsog (#85564) üzenetére


galervin93
őstag

Megkérdeztem harcsázó ismit, ő a Berkley Whiplashre esküszik, 20-asat használ pergetni, a legnagyobbak dögöket is ki lehet vele szedni. Mondjuk ezek a vastag fonottak nem a méretpontosságukról híresek, szóval fene tudja, mekkora a valóságban.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85567) musli26


musli26
tag

Melyik merítőnyelet vegyem meg?
Ár:10e-ig.
Méret:2-3 m

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#85568) Zoli bácsi válasza musli26 (#85567) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sok lehetőség nincs.
Régebben ajánlottam a Nevis Torrent rakós nyelet, de az enyém elrepedt a toldásnál, hosszában, az utólsó tag. Nem ajánlom azóta, bár lehet gyári hibás olt, vagy sérült.
Egy picivel túlmegy a kereteden, de a Nevis Patriot nyelet ajánlom: [link]
Rakós nyeleket használhatod rövidítve is, ez az előnye.
Patriot könnyebb, vékonyabb, de erősebb mint a Torrent.
Sok nyél van 10 ezer alatt, a rakósak erősebbek mint a teleszkópos rendszerű.
Én már pár nyelet tönkretettem, az olcsók hamar tönkremennek, legtöbbször a menetes rész (Amibe a fejet csavarod) ragasztása enged el, amúgy pár pecát a 2-3 ezres nyelek is kibírnak. :)

(#85569) mano660 válasza musli26 (#85549) üzenetére


mano660
tag

Az én ajánlatom: [link] , természetesen a 20"-os méretben.
Hatodik éve használom, sok keszeg, kárász mellett számtalan öt kilós ponty kiemelésében segédkezett. Gyorsan szárad, és a bognár tüskék sem okoznak problémát.

(#85570) zsolti1


zsolti1
csendes tag

Sziasztok.
Thermacell akció van a Z-shops.eu oldalon.

(#85571) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Csak itt hagyom :DD

(#85572) sasa311 válasza BlackmMmDog (#85571) üzenetére


sasa311
veterán

Úszóra nem kell pufi!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85573) @mriya@ válasza sasa311 (#85572) üzenetére


@mriya@
őstag

Miért ne?! :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85574) Nerazim válasza sasa311 (#85572) üzenetére


Nerazim
őstag

Én úgy tudom, hogy lehet pufi nélkül is meg pufival de csak olyan nagyságút kell rárakni ami kikönnyíti és nem emeli meg a horgot, de még nem fogtam busát úgyhogy csak azt mondom amit hallottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#85575) Nerazim válasza BlackmMmDog (#85571) üzenetére


Nerazim
őstag

Az úszót honnan sikerült?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#85576) horcsog válasza Interceptor (#85565) üzenetére


horcsog
tag

Nem használom a fluorót soha. Bonyolítja a szerkót és gyengíti. Ami előnye lehet "láthatatlan" és ha elakadsz és jól van összeállítva a cucc ott fog szakadni nem tépsz be a fonottból . Ezek a 20-as környéki powerprok már nem szakadoznak olyan könnyen kagyló miatt se. 12-es az mint a cérna kb . Pattanós az ilyen kis méret bevágásnál szakadozhat süllőzésnél is.

Ami előnye még lehet harcsázásnál nagyon vastag fluorónak ha úgy akad koptatja fárasztás közben a kefefogaival akkor később fog elkopni mint a 20-as fonott mondjuk. De ehhez azért bazi vastag fluoró kell nem ez a 0,1x-0,40-es kategória hanem mondjuk ilyen 60-70-es legalább vagy még vastagabb .

Azért szeretem direktben a fonottat mert azt a dobálózás nem fogja gyengíteni. Fluoró előtéttel sose tudhatom a sok dobás után milyen állapotban van az a monofil.

[ Szerkesztve ]

(#85577) horcsog válasza galervin93 (#85566) üzenetére


horcsog
tag

Egyik haverom is whiplasht használ . 0,28, 0,33 harcsapergetésnél. De ő a Pón leginkább . Azt mondja annyiban jobb a power prónál csendesebb, és az pergetésnél nem hátrány. A vastagsága persze ki tudja mennyi biztos több a valódi mint a ráírt. Maradok a powernél nekem nem zavaró a hangja .

[ Szerkesztve ]

(#85578) BlackmMmDog válasza sasa311 (#85572) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Sziszi szerint kell, kikönnyíti a K1 horgott

#85575Nerazim
Lementem Szarvasra a Matcfisingbe

Néztem botokat is: Millo, Drennan, Italica

(#85579) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Hétfőn horgászbolt
Tegnap Ho-hón horgászat
Holnap is horgászat Szank vagy Lajosmizse Füzes

17 ponty lett meg 5,30-as átlag

(#85580) horcsog válasza Interceptor (#85565) üzenetére


horcsog
tag

Mondok egy példát, van egy híd a víz alatt elárasztották régi kőhíd kb olyan 5-ös víz van és a híd kb 2 méterre van a felszín alatt. Azt szeretik a ragadozók leengeded függőlegesen és emelgeted gumihalad kicsit oldalra is. 2-3 kiló közötti süllők szoktak ott lakni , vagy harcsák. Ha harcsák akkor süllő eltűnik onnan. Kapás van emeled amit a cucc bír és közben súrlódhat a köveken kagylókon. Legnagyobb hal amit valaha ott ki tudtam venni az 15 kiló körüli harcsa volt. Harcsázó cuccal úszóssal fogtam 76-os monofil utolsó 3-4 métere mintha zsilett pengén húztam volna végig tiszta szálkás volt az egész pedig pillanatok alatt felemeltem onnan a halat azzal az erős cuccal . Ott a 20-as fonott se egy nagy eszköz ha harcsa kapja el. :) Ha van kötve a végére egy darab vastag fluoro az se segítene semmit . Ugyanez akkor is ha messze dobálsz és olyan a terep nem csak az utolsó fluorós rész fog súrlódni . VAlamit jelenthet bizonyos esetekben ha az tényleg komoly vastagságú fluoro

[ Szerkesztve ]

(#85581) andrew911 válasza horcsog (#85580) üzenetére


andrew911
tag

A mester is 78-as monofillal szedte ki tavasszal a fekete amurokat a Tone folyóból. Mondjuk ez nekem eléggé rétegigénynek tűnik.

(#85582) #51532800 válasza horcsog (#85576) üzenetére


#51532800
törölt tag

"Azért szeretem direktben a fonottat mert azt a dobálózás nem fogja gyengíteni. Fluoró előtéttel sose tudhatom a sok dobás után milyen állapotban van az a monofil."

Hát ilyenről én még az életben nem hallottam, hogy pergetésnél ez gondot okozna. Ehhez nagycsukás csalit kéne ul pergetéshez használt előkével párosítani, hogy el tudjam egyáltalán képzelni.

Amúgy is, előkével mindjárt lehet vékonyabb fonottat használni, így lehet nagyobbat dobni könnyebb csalival is, nem kap úgy bele az áramlat, könnyebben le tudod tenni a kisebb súlyt a fenékre, stb.
És akkor a felszerelés többi részének sem kell bálnázó cuccnak lennie.

Persze úgy horgászik mindenki, ahogy akar, meg 30 éve is fogtak halat ilyen felszereléssel. De azért nem véletlen, hogy ma már senki nem ilyenekkel perget, ha 1-3 kilós balin meg süllő a célhal.

[ Szerkesztve ]

(#85583) horcsog válasza andrew911 (#85581) üzenetére


horcsog
tag

Micsoda videói vannak , le vagyok maradva a Döme videókkal miket művel mostanában. :) Mire és hol pecázol. Láttam már olyat is valaki a harcsázó cuccát vette elő pontyozni mert szériában megtépték az akadóban. Víz alatti erdőben konkrétan.

(#85584) horcsog válasza #51532800 (#85582) üzenetére


horcsog
tag

Sokféleképpen lehet horgászni, nem állítom ahogy én csinálom az ver mindent. De én nyugodtabban dobálok úgy még süllőre is, hogy nincs ott egy darab "monofil" benne. Azért ha csak 10-20 gramm össztömegű csaliról beszélünk fej+gumitest (szeretek 10 centi körüli gumikat dobálni süllőre is annak is van súlya) dobálod órákig .

Szeretek messzire dobni gumihalazásnál ha olyan a hely pl egy medertörés mellett, vagy zátonyokon gödröket végigpecázva stb. Fonottnál nem kell félni attól gyengülni fog ettől. Bevágni is úgy szeretek pergetésnél legyen erő a bevágásban + olyan bottal is aminek van is annyi gerince . Nem lenne a számomra megnyugtató eközben egy darab monofil van beiktatva. Ugyanazzal a cuccal amivel dobok 20 grammos csalit dobhatok 40 grammos kanalat is stb. Milyen vastagságú fluorot kellene beiktatni ami abszolút biztos így horgászva minimum 70-es vsz. Akkor inkább teszem direktben a 19-es 23-as power prot.

[ Szerkesztve ]

(#85585) horcsog válasza #51532800 (#85582) üzenetére


horcsog
tag

A másik része süllőnél miért 19-es power pro nálam. Mert én azzal mártogatok, tapogatok is. Ott aztán mindenen áthúzod ami a fenéken van egy ág kagylókkal egy éles kő bármi. Vannak olyan gödrök alig lehet kihúzni a gömbólmot belőle pedig nincs akadó csak egy teknő 1 méterrel mélyebb vízzel mint körülötte, és ilyennel elszórva tele hely. Süllő szereti az ilyen helyeket beállni az ilyen gödrökbe. Nekem az a tapasztalatom az ennél vékonyabb fonott túl sokszor szakad, és semmivel több kapás nem volt rá. 19-es és felfelé ami már o nem nagyon szakadozik bevágásnál süllőnél így horgászva. Nem mondom, hogy az sem szakad el soha, de nagyon ritkán. 12-essel nem lenne olyan peca ne szakítanám bele egy süllőbe így horgászva azokon a helyeken ahol horgászom. Távoli dobások ha olyan a hely 40-50 méterre eldobva akár és végig a fenéken visszahúzva, ha kapás van a zsinór sok mindenre ráfeszülhet a bevágásnál . 12-esnek nem kell sok pattanjon ilyen 10-esnél vékonyabbról ne is beszéljünk . :)

Van "könnyű" wobblerező cuccom 12-es fonott van rajta talán vagy 13 -as nem is tudom. 30 grammos boton ahhoz a bothoz passzol kb. De ez a cucc a Dunán vsz egy játékszer. :) Amíg könnyű helyen kis halak jönnek addig jó lehet , tavon szoktam vele süllőre néha dobálgatni kisebb wobblert is jobban el lehet vele dobni.

[ Szerkesztve ]

(#85586) horcsog válasza #51532800 (#85582) üzenetére


horcsog
tag

Kicsi csalikkal jó csak folyón ráadásul az ilyen finomságú bot. Mert ha pl egy 9-es shadot rátennék a 30 grammos valakinek már durung bottal horgászva igencsak fárasztani kellene sok helyen . A csalit kellene kifárasztani a vízből. Akkor ha erősíted a botot muszáj a zsinórt is 100 grammos botra nem fogok 12-es fonottat rakni nem passzol túl erős hozzá a bot. Ilyen 100 grammos botot a Dunán mindegy milyen évszámot írunk egy elvágó víznél igencsak görbít egy 9-es shad. Nem kell gondolkodni mozog e a csali szétrázza a botot és az utolsó harmada ívben hajlik. :)

Bevallom nem is értem amikor ilyen cuccokról hallok a Dunán amit néha itt olvasok akkor vajon egy esti wobblerezésnél milyen műcsalikkal és milyen helyeken lehet használni. Ráteszel egy 13-as huskyt kicsit pörgősebb vízen aztán olyan lesz mintha 20 kilós harcsát fárasztanál. :) Persze ha 5 centis wobbler és csendes vízen oda tök jó lehet. Nem viszek 100 botot 2-3 egy botzsákba de általában egyet veszek elő mert lusta vagyok cserélgetni, hogy ide most jobb lenne ehhez a csalihoz egy könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#85587) #51532800 válasza horcsog (#85586) üzenetére


#51532800
törölt tag

"Bevallom nem is értem amikor ilyen cuccokról hallok a Dunán amit néha itt olvasok"

Mondjuk én nem horgásztam még a Dunán, de videók alapján is egy 30g-os dobósúlyú bot meg 13-as fonott inkább számít átlagosnak még ott is süllőzéshez, mintsem játékszernek.
Igaz, ez alatt gumizásra gondolok inkább, erős sodrásban wobblerhez el tudom képzelni, hogy kevés lehet.

Mindenesetre a fluoro előkétől én nem tartanék. Szerintem nagyon alul kéne méretezni a csalihoz képest ahhoz, hogy dobáskor félni kelljen.

(#85588) @mriya@


@mriya@
őstag

[Vajon ki jutott az eszembe? :DDD ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85589) sasa311 válasza @mriya@ (#85588) üzenetére


sasa311
veterán

Ahhh ezt a videót kerestem a mesterről a múltkor vagy 20 percet :D
Volt ennek több variációja, az is fain amikor lapáttal szórja be a kukoricát :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85590) Nerazim válasza BlackmMmDog (#85578) üzenetére


Nerazim
őstag

Wow akkor ez egy szep nap volt :C En is tervezem mar egy jo ideje h benezek.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#85591) Nerazim válasza @mriya@ (#85588) üzenetére


Nerazim
őstag

Az utolsoval majdnem berepult a kiscsako is. Vajon O is busara megy?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#85592) PpenoO


PpenoO
őstag

Amikor izomból elmész horgászni az rsdre mert rekord magas a víz és elfelejted megnézni az időjárás jelentést: priceless.

Sebaj, vihar elött fogtam egy szép nagy keszeget :)

[ Szerkesztve ]

(#85593) Grillo válasza PpenoO (#85592) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, itt is volt még jég is. Kiscsajjal 5 perccel előtte értünk haza, nagy nyugisan sétálgattunk, hogy milyen szépek a felhők...

(#85594) PpenoO válasza Grillo (#85593) üzenetére


PpenoO
őstag

Vége szerencsére, azóta jött még egy nagyobb sütnivaló :)

Remélem beúszott pár nagyobb ponty is ide, be is dobtam az óriás bordás kosarat.

[ Szerkesztve ]

(#85595) PpenoO válasza PpenoO (#85594) üzenetére


PpenoO
őstag

És megjött a malac, naná hogy a finomabb method kosaras botra, szerencsére csak 3kg.

[ Szerkesztve ]

(#85596) horcsog válasza #51532800 (#85587) üzenetére


horcsog
tag

Dunán a legkönnyebb cucc nálam 20-50 grammos shimamano beastmaster 3 méteres bot 40-es stradiccal és 19-es power proval. Zsinór drasztikusnak tűnhet a bot erősségéhez passzolhatna mondjuk 12-es fonott akár. Annál vékonyabb nem egy ilyen erősségű botra legalábbis nálam. Használtam, próbálgattam 10-15 közötti méretű fonottal, mártogatni egyértelműen gyenge hozzá. Túl sokszor szakad bevágásnál. Ebből következően gumihalazáshoz se egy nagy biztonság ott is nagy dobások és fenéken peca megy. Nekem ez volt a tapasztalatom vele. Mikor 1 horgászaton belül másodszor szakadt bevágásnál süllőzésnél akkor game over volt. :) A gyakorlatilag vadi új zsinór .

Fluoro előnyök hátrányok mérlegelésével nálam nem játszik pergetésnél. Nem vitatom lehet olyan cucc meg olyan horgászstílus ahol lehet valami értelme. Kapások száma lehet egy nagy kérdés , hogy ott mennyit számít. Azt meg nagyon nehéz belőni hozna e több kapást. Szerintem nem nagyon de lehetséges, hogy van olyan helyzet amikor igen. Azt el tudom képzelni mondjuk patakban domolykózásnál fluoro az kulcskérdés , de egy dunai süllőzésnél nem nagyon befolyásolná a kapásszámot vsz.

[ Szerkesztve ]

(#85597) horcsog válasza #51532800 (#85587) üzenetére


horcsog
tag

Fluoro alulméretezése, ahogy én pecázom süllőre ott 40-esből kötnék nem mernék fogadni rá 4 órás horgászat dobálozását kibírná csak a dobásokat gumihalazásnál. Lehet persze kötni 60-asból csak nem látom értelmét 19-es fonott mellé tenni 60-as fluorokarbont süllőzéshez. De lehet, hogy többet kellene próbálgatni és tényleg több kapást hozna.

Harcsázásnál még a 60-ast is határesetnek érzem azokkal a műcsali méretekkel és dobálásokkal nagy támolygókkal stb.

30 grammos pergető a Dunán nagyon finom zsinórral gumihalazni ideális lehetne 10-es körüli fonottal. Olyan helyeken ahol bevágásnál nincs a zsinór se kövön se kagylón, se ágon semmihez nem ér hozzá ami kárt tudna benne tenni. Mert lehet azonnal nem szakadna csak picit megsérül valahol, aztán a következő pecán megint megsérül picit valahol. Kint lévő 40 méter zsinór mondjuk 15 méterre a csalitól. Aztán legközelebb már szakad bevágásnál. Kivéve ha egy tökéletesen tiszta mederben használod ilyen a Dunán kevés van ahol még süllő is van vsz. Vagy csak nagyon magad előtt használod ejtegeted ki 10 méterekre és nincs a fenéken hosszabban a zsinór és a kőszórás is olyan nem találkozik az emelkedő zsinórral. Mondjuk beállsz csónakkal és csak a csónak körül pásztázod kis távolságokra , aztán lejjebb állsz 10 méterrel ezt sok videón lehet látni így horgásznak. Így el lehet vele pecázgatni de ha már kicsit is akadók vannak bonyolódik a helyzet. :) Nekem ez a tapasztalatom. Az tény, hogy a vékonyabb zsinórba kevésbé kap bele a sodrás ez egy nagy előnye lehet dobástávban is és fejméretben is, hátránya meg a sérülékenysége .

[ Szerkesztve ]

(#85598) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Tegnap délutáni holtág peca..Sógornömék birtokáról. Állítólag sok a compó. Na, az nem lett. Lett naphal. Pontosabban naphalak, rengeteg, és pár veresszàrnyú. Dunasziget.

(#85599) Gyok2 válasza Zoli bácsi (#85598) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Dunasziget melyik része? :)

Tiszta Windows rendes ház

(#85600) saen válasza Zoli bácsi (#85598) üzenetére


saen
veterán

Ez baromi jól néz ki, élmény lehet itt a peca :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.