Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85201) galervin93 válasza Kislabda (#85187) üzenetére


galervin93
őstag

Kondorosi/Árasztó jó terep, bár meg fogod tanulni a kövek közül kipattintani a szerkót, meg az előkekötés is gyakran napirenden lesz. :DDD
Itt a topikban is találhatsz onnan beszámolókat, én az elmúlt években relatíve sokat jártam oda. Sziklás, húzós víz, de jó halak lakják. A túlparton a csepeli részek is jók (22. kerülettel szemben), az meg inkább lapályosabb, sóderos. (Amúgy 200 alatti víznél az Árasztó utca felett, a Lágymányosi híd felé, az ívben is van jó pár száz méternyi sóderos szakasz, nagyon jó úsztatós helyek.)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85202) jansky1


jansky1
senior tag

Ma igazi szatyros pecás voltam, elraktam az első 2 pontyot, amit sikerült fognom. Ahol horgásztam, Lajosmizse, Füzes tó, az a szokás ilyenkor, hogy a pecások abbahagyják a tevékenységüket és elhúznak hazafele, mert 2 nemes hal birtokában már csak egyéb halra lehet horgászni, vagy rablóra, de csak úszós készséggel.
Mivel a 2 pontyom elég hamar jött én meg horgászni érkeztem, a szomszéd pecások teljes megdöbbenésére átszereltem a 2 feedert úszós cuccra. Az egyikkel keszegeztem, jött jó pár darab a beborított maradék aquás etetésre, de azok közül egyet sem tudtam elrakni, mert mind meghaladta a megengedett max 25 cm-ert :(((
A meglepetés akkor ért, amikor a rablós cucc, amit halszelettel dobtam be leugrott a bottartóról és elindult a víz irányába, alig bírtam elkapni. Amikor a fékkel babráltam láttam kiugrani egy hosszúkás testet, azt hittem, hogy balin, de aztán hamar kiderült, hogy egy amur!!! volt a tettes. A süllőző horog gyönyörűen akadt a szájszélbe, így nem vitás, hogy tényleg a kishalra pályázott a nyavalyás. Végül jó kis keszeges peca lett így a végére, bónusz rablóamurral :D

(#85203) BlackmMmDog válasza jansky1 (#85202) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Grt.

Holnap megyünk az általános iskolás matematika tanárommal a Füzesre.

(#85204) faragojof válasza BlackmMmDog (#85203) üzenetére


faragojof
senior tag

Általános iskolás matek tanár? Zseni a kölyök! ;] :DDD

Jó tudom, "ezdeszarvót"! Csak irigy vagyok... :O

"Formicate Under Command of the King,,

(#85205) Spartacushu


Spartacushu
csendes tag

Tegnap végre sikerült átlépni a 20kgmot :D

[ Szerkesztve ]

(#85206) iceQ! válasza Spartacushu (#85205) üzenetére


iceQ!
addikt

"Az nincs annyi.... Ez max 10" jönne a komment a sok sok FB csoportban :))

Grat, én is erre pályázom idén,bár mostanában már minden halnak örülök :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85207) andrew911 válasza Spartacushu (#85205) üzenetére


andrew911
tag

Jó nagy gyesznó, grat.

(#85208) Steady74 válasza iceQ! (#85206) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tisztán látszik, hogy 6,20 :DDD

Grat a malachoz!

(#85209) Spartacushu válasza iceQ! (#85206) üzenetére


Spartacushu
csendes tag

Hát épp hogy 20 felett volt 20,2 :D, Igen igen volt olyan komment a horgász csoportban :D

(#85210) @mriya@ válasza Spartacushu (#85209) üzenetére


@mriya@
őstag

Volt már rá példa, hogy a mérleg jin-re volt véletlenül állítva. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85211) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Hülye kérdés, ha van egy elég régi, jól érezhetően megsavanyodott Aqua pellet, az amolyan alternatív savas csalinak jó, vagy inkább kuka? :)

Tiszta Windows rendes ház

(#85212) iceQ! válasza Spartacushu (#85209) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem hány ilyen volt :DDD. Ott volt mellette a mérlegelő is, akkor se hitték el :DDD Tuskók, ezért nem is rakok fel oda képeket.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85213) csƵ


csƵ
őstag

A facebookos method csoporttal mi lett? Pár éve napi több tucat poszt, több száz komment és like volt, most belenéztem és tök halott.

(#85214) PpenoO válasza horcsog (#85189) üzenetére


PpenoO
őstag

Apósom rendszeresen fenekezik, nagyjából tisztában vagyok a dologgal, viszont pergetni is lenne kedvem, ahhoz meg a bojli/feeder felejtő, igaz nincs is szabad ilyen botom erre a célra.

A következő botokat nézegettem:

Manta Aspius Pro 240XH
Daiwa Prorex 2,7M 30-70 GR

(#85215) iceQ! válasza csƵ (#85213) üzenetére


iceQ!
addikt

Úgy van beállítva hogy admin engedély kell hogy megjelenjen a poszt. Gondolom senki sem engedélyezi. (ez csak egy tipp)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85216) diablo1984 válasza Spartacushu (#85205) üzenetére


diablo1984
veterán

Az idős sensei-ek azt mondják, hogy kinyújtott karral kell minél előbb tartani, úgy nagyobbnak látszik :))

(#85217) Kislabda


Kislabda
csendes tag

#85193 aladarazurbe
Köszi, nagyon szuper a videó, pont az a környék mozgat. Nem utolsó sorban szerelékötletek miatt is hasznos.

#85201 galervin93
Köszi a hely ajánlásokat, ki is néztem az Árasztónál a placcot, aladarazurbe által ajánlott videóban is az szerepel.

(#85218) hermanyi válasza Spartacushu (#85205) üzenetére


hermanyi
őstag

És a 20+ osrol láthatunk képet ? Vagy a képen az látszana ? :DDD
Akkor szerintem kell all topik a használható mérlegekről :D
Gratula hozzá sokan szeretik ezeket kergetni . Hál isten nem vagyunk egyformák. Én szívesebben fogok 15 kiló keszeget egy peca alkalmával mint egy 15 ös vagy nagyobb pontyot .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85219) horcsog válasza PpenoO (#85214) üzenetére


horcsog
tag

Nem ismerem ezt a 2 botot, de valószínűleg bármelyik jó lehet fenekezni is. 2,40-es hossz kicsit rövid fenekezéshez.

Ha ugyanezt használod pergetéshez is akkor a fő cél megfeleljen neked pergetni. Mert ha a dobósúlya legalább 40-50 gramm akkor fenekezni lehet vele. Kisebb dobósúlyúval is lehet fenekezni csak akkor finom fenekező cucc kicsi csalikkal. Letett botos módszernél a cucc súlya nem fog számítani, és botból is a legegyszerűbbek is megfelelnek. Pergetésnél azért több szempont van.

20-50 grammos, és 50-100 grammost használok 3 méteres pergetőket fenekezni. Nekem a mártogató cuccom 20 grammos gömbólom forgókapocs és monofil előke egyes süllőzőhorog. Ezt bedobom fenekezni is, fonott főzsinór a mártogatás -pergetés miatt. Ez teljesen jó tavon fenekező cuccnak is vsz. Csukázni való méretű bodorkákig jó még az 50 grammos pergetőn is.

Mondjuk mártogatással elég jól ki tudod ismerni merre laknak a süllők és akkor nem kell megvárni amíg elindulnak kajálni. :) Eredményesebb lehet a pergetésnél vsz főleg tavon ez csak egy tipp. Hol van medertörés akadó, hol iszapos, hol kemény ami nem hátrány süllőzésnél és a többi halnál se ha megismered.

[ Szerkesztve ]

(#85220) diablo1984 válasza Zoli bácsi (#85132) üzenetére


diablo1984
veterán

Ma fogtam kézben a tornado nyelet, az egész a nyélrészen kívül matt fekete, mozgásra lágy mint egy bakelit nyél.... Ott volt mellette a torrent is, nem kizárt, hogy az a szülőanyja, nagyon nem kizárt.

(#85221) galervin93 válasza Kislabda (#85217) üzenetére


galervin93
őstag

Kérdezz bátran, bár én is csak lelkes kezdő vagyok a dunai úsztatós pecában, de akadnak itt tapasztalt arcok. :K
Jövőhét kedd reggel valszeg megyek egyet úsztatni, igaz Csepel a cél, bár ha borongós idő lenne akkor az Árasztó is játszana (nyáron jobban szeretem a reggeli és késő délutáni időszakot, laposabb fényeket, illetve amikor még/már van árnyék a partközeli fás részeken; sajna most csak meló után érek rá, legkorábban 6 körül érek ki, szóval a legjobb hajbali időszak ugrik, de 8-9-ig még talán lehet csipegetni).

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85222) PpenoO válasza horcsog (#85219) üzenetére


PpenoO
őstag

Nagyon hasznos infók, főleg a bot méret, már épp gondolkodtam a 2,40es méreten de akkor felejtő, lehet a 3as lesz a nyerő 80 grammig.

Köszi szépen az útbaigazítást.

U.i.: Jó lenne találni egy pehelysúlyú nyeletőfékes 4000es orsót is hozzá.

(#85223) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Szeretnénk barátokkal leugrani a Tisza tóra egy hétvégére horgászni, főleg pergetni.

Csónakos peca érdekelne minket, viszont nem nagyon találok lehetőséget, hogy mi a módja ennek. Bérelt már esetleg valaki ott csónakot?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv,
Csaba

(#85224) Interceptor


Interceptor
addikt

Tegnap voltam lent Nagy Dunán pergetni, gondoltam bedobom ide a megfogott ballert legyen ilyen is néha, gumira jött kövesezés közben.

Ezelőtt egy héttel is akasztottam ugyanígy egyet, de kipattant a szájából a horog, az ólom meg fejenk*rt, nagyon jó élmény volt :D
Normál zöld csalikkal kezdtem, de nulla kapás, aztán váltottam "uv" lime csalira, gondoltam a fényviszonyok meg a víz zavarossága miatt jobb lesz, arra volt több odavágós kapás is, de valahogy nem akarták rendesen megenni az egyébként egyik kedvenc csalimat.
Maradtam az "uv" csaliknál, de váltottam rózsaszínre, gondoltam hátha a szín a gond, és bevált, sikerült megtalálni a jó csalit, ezzel egymás után fogtam három kisebb kövest:

Ezután feltámad a szél rövid időre, újra elkezdtek finnyáskodni, rontott kapások újra. Visszaraktam a limeot azzal meg szürkület elején megfogtam a balint, meg volt rá még két lemaradt köves(egyik a parton verte le magát) és a szokásos finnyogós kapások, végül elhalt minden.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85225) lumpy92 válasza Anthony001 (#85223) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia! Tiszaörvényen béreltem csónakot tavaly nyáron, korrektek voltak. Csörögj oda, lehet velük tárgyalni.
Szabics kikötő

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#85226) xbrbiz válasza Anthony001 (#85223) üzenetére


xbrbiz
tag

Esetleg a Városi kikötő Tiszafüreden. Ott még útba is igazítanak, ha kell segítség. Amúgy a Tisza-tó ilyen tekintetben erős, a legtöbb kikötőben tudsz csónakot bérelni. Az árak kicsit elszálltak az utóbbi pár évben, de hol nem...

(#85227) BlackmMmDog válasza faragojof (#85204) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

tízen pár éve tanított, már a kölök 64 éves :DDD

tegnap 16 ponty jött, legnagyobbak 8,05 és 6,10-es

tanár úr ujját is láthatjátok ;]
szakadó esőben jött, ez volt az utolsó halam tegnap
hogy tényleg dicsekedjek is :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85228) Roland861010


Roland861010
addikt

Ismét egy jó peca volt a benta 7es taván.

(#85229) Gyok2 válasza Roland861010 (#85228) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Szegény "Joker" ponttyal mi történt?

Tiszta Windows rendes ház

(#85230) xbrbiz válasza Interceptor (#85224) üzenetére


xbrbiz
tag

Nem rossz ez! Kb. 4x próbáltam az RSD-n a kövest a tilalom vége óta, de a legnagyobb akkora volt mint ami a kezedben van. Szinte csak a mini méret jön belőlük, pedig már 7 cm-es gumi alatt nem is dobálok rájuk.

(#85231) hermanyi válasza xbrbiz (#85230) üzenetére


hermanyi
őstag

Halfilével kövesez , nem az apraja jön

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85232) xbrbiz válasza hermanyi (#85231) üzenetére


xbrbiz
tag

Az nem az én módszerem. :) Igazából azért érdekes mert évek óta ugyanazt az x helyet dobálom ilyenkor nyáron és eddig mindig normális halak álltak rajta. Idén ez valamiért más, viszont jöttek helyette csukák. :)

De most megint jön a dög hőség, szerintem megejtem az idei első dunai feederezést.

[ Szerkesztve ]

(#85233) Roland861010 válasza Gyok2 (#85229) üzenetére


Roland861010
addikt

Gondolom hiába van hogy szakal nélkül horog kell mégis sokan azt használnak és tépik is a halat.

(#85234) Gyok2 válasza Roland861010 (#85233) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Igen, rendesen kicakkozták.

Tiszta Windows rendes ház

(#85235) horcsog válasza PpenoO (#85222) üzenetére


horcsog
tag

Nincs mit. Bothossznál vedd azt is figyelembe mi jó neked pergetni. Nekem 2,70-es hossz alatt nincs pergetőm. 2,7 - 3,15 között vannak pergetőim. Dobósúlyban 25-200 gramm között. Van aki 2,7-es botot is már hosszúnak találja pergetni. Kompromisszumként lehet 2,40-es bottal is fenekezni süllőre. Általában nem kell messzire dobni és a végszereléket se kell agyonvariálni fenekezésnél éppen még elmegy a 2,40 is. De fenekezésre egyértelműen jobb a 2,7-től felfelé .

Orsó, nekem pergetőkön 4000-es 5000-es 6000-es orsók vannak. Egyik se nyeletős. Ha mindenképp nyeletős akkor shimano usa baitrunner, vagy oceanic baitrunner . A régi A és B szériái az usa baitrunnernek a Pón is fogják manapság a harcsákat, sőt akár egy új usa baitrunner áránál többet adnak egy jó állapotú használtért. Ez elmond kb mindent az orsóról. :) Csak a kisebb süllőzni való méretekkel semmi tapasztalatom nincs . Legnagyobb méretet harcsára használom és arra sem pergetve. Egy haverom használja pergetni de csak a legnagyobbat és harcsázni és a régi B szériát. Viszont pergetni nem a legideálisabb orsó süllőre vsz . Fenekezni tökéletes a nyeletőfék és az ereje miatt az új szériákban sem hiszem a kisebb süllőzni való méretekben a süllők valaha kárt tennének. :)

Nekem ami újabb vétel pergetőorsó pár éves penn sargus 4000-es. Nem tudok rá rosszat mondani szépen rakja a zsinórt jól fut és eddig nem volt semmi gond vele. De ez nem nyeletős .

[ Szerkesztve ]

(#85236) @mriya@ válasza Gyok2 (#85234) üzenetére


@mriya@
őstag

Túlélik.
A kagylózabálók szája még rondább látvány. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85237) sasa311 válasza Roland861010 (#85233) üzenetére


sasa311
veterán

Nem sokat ér a szakáll nélküli horog ha a spori úgy fáraszt egy 10 kilós pontyot a capazo felszereléssel, hogy vizisiel kifelé a hal. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85238) horcsog válasza PpenoO (#85222) üzenetére


horcsog
tag

Pergetéshez általában nem nyeletőfékest használnak. Pl én egyáltalán nem használok nyeletőst pergetni. Fenekezésnél jól jöhet de nem feltétlenül fontos. Mivel én a pergetőimet használom fenekezni ezért süllős fenekezésnél sem használok nyeletős orsót. Van olyan szitu mikor jól jöhet a nyelető főleg ha most kezded a műfajt, vagy egész éjszakákra mész.

Pennek ezek a sargus 2 battle 3 orsói 4000-es méretben szerintem süllős pergetéshez teljesen jók és ha németből veszed amikor van black friday pl akkor 20-30 közötti árakon talán még most is meg lehet venni. Ezek harcsára pergetni is jók itthon már 4000-es méretben is. Csak nem nyeletősek. Szóval nem tudok neked nyeletős tippet adni mert az us baitrunner oc baitrunner elég drága orsó ha most kezded és nem is feltétlenül kel süllős fenekezéshez egy ilyen jó orsó.

[ Szerkesztve ]

(#85239) PpenoO válasza horcsog (#85238) üzenetére


PpenoO
őstag

Vagy közben a szomszéd csajokat fűzöm... :DDD Abszolút kényelmi szempont lenne amúgy a nyeletőfék. Két bottal horgászva, az egyik bot fenekezős a másik meg feeder/method lenne. Ha megunom a komplett pecát, akkor meg pergetek. Amúgy van egy oc 4000 tuningolt baitrunnerem, csak az egy másik boton van. Amazonon 40 környéke + 15 a tuning. Lehet ebből veszek még egyet...

[ Szerkesztve ]

(#85240) horcsog válasza PpenoO (#85239) üzenetére


horcsog
tag

Emlékszem , hogy már beszéltünk erről az oc-ről. Ki tudod akkor próbálni milyen pergetni vele végül is ha a súlya és a zsinórbehúzása jó , szépen rakja a zsinórt nem lesz gubanc fonottal se akkor a nyeletőfék nem fog zavarni pergetésnél.

Süllő kapása általában nem villámgyors, van idő felkelni a székből. :) De persze elkaphatja balin, harcsa amik már vinni akarják a botot. Ha jól van lerakva azért nem viszi el amíg odaérsz, ha horgászol. :)

Úszóssal süllőztem és olyan kapás az egyik pillanatban az úszó még a helyén , körülnéztem visszafordulok a bot már akart indulni a víz felé már karikában volt oldalra ahogy húzta. Na mondom itt a harcsa süllőzőre, hát egy kb olyan 3-4 kiló közötti balin volt. Úszóztam nagy öble volt a zsinórnak pillanatok alatt kifeszítette .

[ Szerkesztve ]

(#85241) Interceptor válasza xbrbiz (#85230) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi!
A Nagy Dunán próbálkozz inkább, ott nagyobbak is jönnek, köves/akadós terepen leginkább. A fővárosi szakaszon tolom, idén már fogtam 1kg meg egy fél kg körüli kövest is 3 inches gumival.
Ma reggel a Népszigetet próbáltam eléggé elcsépelt hely, kb rommá horgászott, de gumizás közben sikerült fognom egy csukát:

Nagyon nem erre számítottam, de örültem neki :)

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85242) PpenoO válasza horcsog (#85240) üzenetére


PpenoO
őstag

Az OCre most cséveltem fel cralusso 0,18as monofilt... 89cm de mivel kulisszás olyan szépen nem rakja a zsinórt. Amúgy a gyors fékes orsóimat mindig tökig kinyitom, hogy egy kis keszeg is el tudja vinni a csalit, illetve a bottartón is nyélszorítós tartók vannak így tuti nem viszi el semmi se. A fékcsillagok is úgy vannak megpiszkálva, hogy 1-1,5 csavarással már full befognak. Ettől függetlenül a nyeletőfékes orsó az évszázad találmánya szerintem :DDD

U.I.: Ez a Cralusso feeder & carp zsinór nagyon pöpec, 2500ft 300m és van 0,22es méretben is (nekem pontyozásra ez az átmérő a legideálisabb).

(#85243) hermanyi válasza Interceptor (#85241) üzenetére


hermanyi
őstag

Tyü bakker . Gratulációm a csukeszhoz . Nem is tudom mikor hallottam utoljára ,hogy a nagyvízből valaki csukát fogott .
Kollégámék ma voltak Potyozni csónakból a nagyvízen. Fél 5 töl nyomták. 3 db ot fogtak ami 28 kilót nyomott egyben. Fogtak még pár db Dévér keszeget , de azt mondta nem tudtak hozni haza sütni valót mert 2 kg és felette volt mind (fűzött kukorica miatt nem csodálkozom) . Levezetés képen dobáltak egy keveset (vertikális) 2db kisebb haresz 70és 100 cm és 3 db szebb köves . Amit tudni kell a potyozos helyről ,hogy bő 2 hete folyamatosan etetve van legalább minden 2. nap.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85244) Interceptor válasza hermanyi (#85243) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi, ez volt az első csukám a Nagy Dunából, eléggé meglepett.
Unokatesóm tavalyelőtt valahol a vidéki Nagy Dunán akasztott napközben egy 10kg feletti csukát 13cm-es wobblerrel, viszont nem volt nála se szák se grip, így nem tudta kivenni és végül leverte magát a hal. :N
2kg feletti dévérek omg :Y

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85245) atok666 válasza Interceptor (#85244) üzenetére


atok666
őstag

Dunán nem ritkák, ahova mi jarunk 3+ sem ritka (60+cm)

Atok

(#85246) szgzuri válasza Interceptor (#85244) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Nekem ma törpeharcsa volt a meglepetéshal a Duna főágából.
Szerencsére a klasszikus kedvencek is szépen ettek, sok sok szilva, marci, koncér, egy paduc és egy kölyök szürke.

(#85247) Kislabda válasza galervin93 (#85221) üzenetére


Kislabda
csendes tag

Tegnap lesétáltam az Árasztó útnál lévő part erdős részére, hát elég idilli.
Rengeteg kérdés van a fejemben, mert teljesen ismeretlen a terep. Egyetlen nem állóvíz, amiben valaha úszóztam, az a Sió. Nézegettem videókat, például az úszóméret választás sem tiszta, nyilván az is sok tapasztalatot igényel. Melyik fajnak milyen módon kell a csalit felkínálni, gyorsan, lassan úsztatva, megállítva, művészet ez a folyóvizi peca, ahogy látom. Szóval rájöttem, hogy sok felkészülést igényel még.
Valószínűleg az segítene legtöbbet, ha egy rutinosabb sporttárs mellé leülhetnék egy órára, megnézni kicsit hogyan is megy ez.

(#85248) xbrbiz


xbrbiz
tag

Este feedereztem egyet a Dunán. Az elején gébek jöttek, de ahogy mentem bele a naplementébe előkerültek a kisebb márnák, paducok, szilvaorrú keszegek. Szinte le se kellett tenni a botot, már rángatta valami apróság. Jött egy 1,5 kg körüli márna, egy szebb jász és paduc is. Gondolkodom, hogy csonti mellett megpróbálok valami mással is csalizni. Az ilyen Kill Bill wafters és hasonlók amiket sokan sztárolnak működnek?

(#85249) hermanyi válasza Kislabda (#85247) üzenetére


hermanyi
őstag

Abban igazad van ,hogyha figyelmesen nézel egy rutinos kolléga ténykedését abból sokat lehet tanulni. De a legtöbbet abból tanulod ha te pecázol . És a peca közbeni változtatások( ólmozás , csali váltás ,csali vezetés , úszó váltás ,stb) arra figyelj ,hogy mindig csak 1 valamin variálj . És légy kitartó. ha valamin változtattál akkor az mellett tessék kitartani egy jó fél órát .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85250) Interceptor válasza atok666 (#85245) üzenetére


Interceptor
addikt

Az nagyon komoly, úszózva finomszereléken egy élmény lehet akkora dévért fogni :) Tavaly úszóztam néhányszor, idén még nem szántam rá időt, a pergetés mindig felülírta.

szgzuri: tegnap még lementem haverral pergetni a Dunára estefelé, és sikerült fognom két kövest, volt még jó pár odavágos kapás is meg egy marha nagy KOPP, utóbbi talán süllő?
Kövesből megint ilyen kicsik jöttek, de persze mindig örülök neki :) :

Viszont aminek nem örültem, hogy vesztettem egy nagyobb 2-3kg közötti balint, ami a lábam előtt verte le magát. Haver már készítette a grippet, mert bizonytalan volt, hogy kézzel ki lehet e venni olyan vastag "tarkója" volt. Megint szürkületben jött gumira.
Kérdés, nem tudom miért van ez, de ha gumira jön balin minimum másfél kg szóval a nagyobbak jönnek, míg wobblerre tök vegyes a méret.

Este 11-ig maradtunk, a lábunk előtt akkora harcsa rablás volt, mintha egy cementes zsákot dobtak volna be. Ettől függetlenül még nem mozgott annyi hal mint augusztusban szokott.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.