Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Steady74 válasza vendingo (#31949) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Abból akkor nem lesz beszámoló :D

(#31952) joe979 válasza zsola32 (#31950) üzenetére


joe979
aktív tag

Grat. Idén még halat sem fogtam, csak a pofám járt a pecáról :( :DDD

Szissz

(#31953) zsola32 válasza joe979 (#31952) üzenetére


zsola32
őstag

és egy kb. ekkorát elvesztettem ma, mindkét pálcán kapás volt, az elsővel bíbelődtem, a másikon meg tekerte le a damilt (még jó hogy ajánlottátok a Longbow-t)
a bíbelődős pálcát átadtam a páromnak, persze leakadt, a nagyhal meg szerintem leküldte magát a kagylós fenékre, még éreztem a súlyát (manta evo x, ami azért nem egy lightos darab) majd elszakadt a spagó, gondolom elvágta magát.
nagy élmény volt ez nekem, de persze tudom hogy változik a lapjárás, lehet hogy most hetekig nem fogok semmit.

(#31954) MK VII válasza zsola32 (#31950) üzenetére


MK VII
veterán

Nagyon szép...
Nekem most jött ez a pocakmatyi fél órája. Káptalanfüred strandok közt.
Csonti tejsavas kuki kombóra.
7-8 közt van.

(#31955) joe979 válasza zsola32 (#31953) üzenetére


joe979
aktív tag

Nyugi, ahogyan melegszik az idő, annál jobb lesz :)

#31954) MK VII : Grat neked is ! Mekkora volt a pocakos lakatos ?

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#31956) MK VII válasza joe979 (#31955) üzenetére


MK VII
veterán

Még nem mértem le. 7-8kg közt van. Majd le szakadt a karom :)

(#31957) joe979 válasza MK VII (#31956) üzenetére


joe979
aktív tag

Sok ilyet még :)

Szissz

(#31958) zsola32 válasza MK VII (#31954) üzenetére


zsola32
őstag

gratula hozzá, nálam ez méret amit fogtál, még sok gyakorlást igényel fárasztás terén

(#31959) j.davidovics


j.davidovics
csendes tag

Ma én is kinvoltam húgommal és barátokkal. Csak hugom fogott spicbottal 7 kárászt Eperjesen az egész tavon szinte. Meg néhány törpét mi is. Na majd legközelebb :)

(#31960) MK VII


MK VII
veterán

Köszi skacok.
Ez lett a vége.


6,380kg. Kicsit fölétippeltem a 7-8-cal...

(#31961) j.davidovics válasza MK VII (#31960) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Grat :)

(#31962) MK VII válasza j.davidovics (#31961) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm.
Mindenkit üdvözöl a bajszos. :)

(#31963) LazacX válasza LazacX (#31931) üzenetére


LazacX
tag

Nem sokat javítottam rajta. Fogtam egy süllőt, alig araszos 20-22 centis lehetett, meg egy kárászt (szabályosan szájba gyűrte a nagy gumit), ezeket még kora este 7 körül, nem sokkal zárás előtt. Még két rákoppintásom volt az aránylag nagyobb gumira, kisebbre váltottam, de arra meg nem volt kapás. A pontyok nagyon ugráltak, de rablások is voltak szép számmal, sajnos zömében elérhetetlen helyeken, a nádszigetek között.

(#31964) Kelvin válasza MK VII (#31960) üzenetére


Kelvin
őstag

Sajnos azt kell mondjam nagyon nem idevaló ez a halfeldolgozós kép, sőt.

Kifogás után a parton saját környezetében lefotózva a zsákmányt tetszetős és izléses, de ez...

(Mielőt kapnám a minuszokat, én is eszek halat és viszek haza persze mértékkel)

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#31965) mano660 válasza oxox (#31946) üzenetére


mano660
tag

Nézd csak van ott Shimano Baitrunner DL 4000 FB
Shimano Baitrunner DL 4000 FB

Igen az RB hátsó fékes, ha jól megnézitek, a nagy állító kupak előt található egy gyűrű is , nos az a nyelető fék szabályzó.
Az FB elől a főfék, hátul a nyelető fék szabályzó csavarja.

[ Szerkesztve ]

(#31966) Steady74 válasza MK VII (#31962) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Az én felfogásom szerint az ilyen méretü halat egyszerűen nem illik hazavinni. Sok helyen a 4 kg-nál nagyobb pontyot (vagy cm-ben adják meg) nem lehet elvinni, nyilván oka van.

Azzal, ha valaki elviszi haza a halat és megeszi semmi bajom, félreértés ne essék, de fotót ne otthonit posztoljunk, kijár a tisztelet a halnak.

(#31967) MK VII válasza Kelvin (#31964) üzenetére


MK VII
veterán

Nem halfeldolgozós kép..
Mivel egyedül voltam a parton és ott nem volt egyáltalán alkalmam mérni a halat, nemhogy, jó képet csinálni róla, ezért hazafelé egyik barátom pizzériájában fotóztam le őket.
Tetszetős meg ízléses?
Ne legyünk már ennyire kényeskedők meg finnyásak... Az ott a képen három darab hús. Mi abban a ronda látvány?

(#31966) Steady74
Az én felfogásom és a Balatoni halgazdálkodás szerint 10kg-ig azt viszek haza amit akarok...
Nem, én nem az a sporthorgász vagyok, aki lemegy pecázni és a zsákmányt visszaengedi... Én azért megyek, hogy hazavigyem a fagyasztóba aztán a család ehessen belőle egy jót..

De megértem a ti álláspontotokat is.

Legközelebb nem posztolok ilyen képeket...

[ Szerkesztve ]

(#31968) zsola32 válasza MK VII (#31967) üzenetére


zsola32
őstag

nálunk 6 kg-nál van a ponty limit, és én is hazaviszem a halat, mivel az egész család szereti, még a gyermekeim is :)
tegnap peca előtt halászlé volt az ebéd, házi tésztával erős paprikával...

[ Szerkesztve ]

(#31969) Steady74 válasza MK VII (#31967) üzenetére


Steady74
Topikgazda

70 cm-ig lehet pontyot elvinni a Balatonból ha jól tudom.

Még egyszer, semmi baj azzal, ha egészséges halhúst eszel, ráadásul ha Te fogod meg, külön élmény. A fotózás körülményei nem jók. De feleskeges gyúrni a sz@rt, érted mit mondunk.

(#31970) MK VII válasza zsola32 (#31968) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen..
31 éve horgászom a Balatonon.. Szinte mióta az eszemet tudom. 31 év alatt összesen talán 2x nem vettem éves engedélyt, plusz még ugye a a sallangok amiket minden évben beszór az ember, hogy eredményes legyen a peca. Bocsánatot kérek minden haltisztelő topikozótól, de NEM fogok otthagyni egyetlen egy méretes halat sem az utókornak.

Halászlét én sepciel ki nem állhatom viszont bármilyen más formában megeszem a halat. :)

(#31969) Steady74
Pontosan. 70cm vagy 10kg.
Nem gyúrjuk tovább..
Megértettem a kéréseteket. Nem ide való ez a fajta képközlés. :R

[ Szerkesztve ]

(#31971) joe979


joe979
aktív tag

:C

Szissz

(#31972) Steady74 válasza joe979 (#31971) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Keleti kényelem, nyugati izgalom :D

(#31973) MK VII válasza joe979 (#31971) üzenetére


MK VII
veterán

Ohh...
Szépen kitelepültél. :)

(#31974) A Zéé


A Zéé
addikt

tegnap felavattam a multis motyót, és megfogtam életem első csukáját is!

55 cm, kb 2 kg. Becsapott a kis hamis, a vízmélységet akartam megnézni a kikötő belső oldalánál egy vitorlás tatjánál, engedtem le a csalit, egyszer csak elindult befelé a szabad vízfelület felé a zsinór :D

Just a simple Lineman...

(#31975) oxox válasza mano660 (#31965) üzenetére


oxox
addikt

Igen csak ez akciós, ezért nem vonható össze más akcióval (2orsó, 2 bot-nál 20% kedvezmény), ezért a nem akciós Baitrunner ST FB lesz

A Zéé grt

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#31976) RufuszX válasza joe979 (#31971) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ez az igazi horgász fotel! ;)

Amúgy a hâtul lévő boton az egy okuma orsó?

(#31977) Steady74 válasza MK VII (#31973) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Csak a pellet pumpát nem látom sehol :DDD

(#31978) mano660 válasza oxox (#31975) üzenetére


mano660
tag

Shimano Baitrunner ST 4000 FB
Rendben, de azt tudod, ebben két csapággyal kevesebb van, illetve a dob anyaga nem fém (a DL -ben fém), hanem XT-7 műanyag.

Más különbség a hajtókar az ST szimpla, DL dupla, bár a duplát nem mindenki szereti, én is nehezen szoktam meg.

[ Szerkesztve ]

(#31979) csƵ válasza LazacX (#31963) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem is egy 30-as csuka volt láb alól, de nem akadt megfelelően és elment. Ismerősöm meg a keszegeket fogja pici gumival, rendesen szájba.

(#31980) Interceptor válasza A Zéé (#31974) üzenetére


Interceptor
addikt

Hello,

Grat :) Ez a dunai szakaszon volt? Ma kinézek az öbölbe.

(#31971) joe979: Komolyan tolod :K

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31981) A Zéé válasza Interceptor (#31980) üzenetére


A Zéé
addikt

köszkösz, ez kérlek szépen Szigliget :)

Just a simple Lineman...

(#31982) Interceptor válasza A Zéé (#31981) üzenetére


Interceptor
addikt

A süllőt is megpróbálod? Vagy az nehéz terep a Balatonon is? Király lenne ha fognál azt is :) Bár lehet egy ekkora hal után ráállnék még jobban a csukára.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31983) A Zéé válasza Interceptor (#31982) üzenetére


A Zéé
addikt

süllőt partról nehéz, és akkor sem pergetve, hanem inkább kishallal, halszelettel. Szigligeten állítólag el lehet csípni őket, de ott is benn fogják inkább.
Balatoni igazán faxa pergetéshez csónak, vagy legalább egy kajak kellene, mert benn a tartásokon vannak az igazán komoly süllők, 2-500 méterre a parttól, illetve a nádas részek előtt meg csuka, balin.
Parthoz kötött lévén maradnak a kikötők, az itteni balinok, sügerek, meg az itt előforduló kisebb csukák.

Just a simple Lineman...

(#31984) Interceptor válasza A Zéé (#31983) üzenetére


Interceptor
addikt

Ez a süllő fogás a Dunán is elég nehéz lehet. Nekem tavaly csúszott be szürkület kezdetén egy apró 10 deka körüli pergetés közben véletlen, azóta semmi. Vagy ahol egyszer volt egy ott kell lennie többnek is? Bár a helyeket sem nagyon ismerem hol lehetne fogni, mondjuk fenekezve.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31985) joe979


joe979
aktív tag

Azért ekkora bocskoros nem vagyok :DDD Köszi a bizalmat mindenki részéről :D

Szissz

(#31986) A Zéé válasza Interceptor (#31984) üzenetére


A Zéé
addikt

Süllő általában több is akad egy helyen.
Dunán kőruganyok mögött, gödrök aljában, beborult fáknál rejtőzködnek. De ez persze az elmélet, tényleges süllős helyet én se tudnék mondani. Ahhoz kell szerintem alsó hangon 10 év, hogy azt mondhasd, hogy egy szakaszt nagyjából megismertél, és tudod, hogy mikor, milyen vízállásnál, mit hol keress... :)

Just a simple Lineman...

(#31987) tween


tween
őstag

A mai horgászversenyt egyetlen darab 10 dekás kárásszal zártam...az anyukáját megb.......a az összes haldorádós etető... többet egy centi bizalmat sem adok nekik, az biztos!

Más. Tegnap a nullázástól ő mentett meg, egy 11 centis gumira jött a kicsike.

(#31988) vendingo válasza tween (#31987) üzenetére


vendingo
veterán

Ma 20-25 pontyot fogtam, de a többiek panaszkodtak, hogy az uralkodó északi szél miatt nem megy a hal. :)
Legutóbb a frontra fogták, akkor csak 12-15 darabot fogtam.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31989) miska17 válasza vendingo (#31988) üzenetére


miska17
tag

Kitalálom: szúnyog :O

(#31990) zsola32 válasza miska17 (#31989) üzenetére


zsola32
őstag

én is erre gondoltam :)

(#31991) tween válasza vendingo (#31988) üzenetére


tween
őstag

A berkley szúnyog nullázott a mi vizünkben...

(#31992) miska17


miska17
tag

Tegnap jött csájnábpl egy dobozka gumiszúnyog, elképesztő szagot árasztott csomagoláson át is, élőbe meg igazi nuna szagú; omg,

(#31993) zsola32 válasza tween (#31991) üzenetére


zsola32
őstag

kiemelkedőt nálunk sem nyújtott, de tudtam vele halat fogni.

más, lécci vegyétek komolyan ha lehet...:)
olvastam a merítőnyél/fej témáról már több posztot, tudnátok mondani egy megbízható kombót nekem.
a jelenlegi egy aluminium teleszkópos nyél, a fej meg egy aluminumra húzott háló, ami nem lehet összecsukni.
tegnap a "nagy" szákolásakor éreztem hogy sz@r ez az eszközöm, a hosszával is gondok voltak, meg nem éreztem stabilnak

[ Szerkesztve ]

(#31994) vendingo válasza miska17 (#31989) üzenetére


vendingo
veterán

Igen, az. Pelletet meg se piszkálták.

Zsola: szegecselt döme nyél nekem nagyon jól teljesít, drágábban meg a nevis whisper. Fejnek nekem nevis green carp van, azzal sincs semmi gond.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31995) Csabee. válasza A Zéé (#31974) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szép hal! Gratu

Üdv: Csabee.

(#31996) Interceptor válasza A Zéé (#31986) üzenetére


Interceptor
addikt

Igazad lehet, abban hogy sok idő kell, minden alkalom egy nagy tanulás még mindig, tavaly augusztus óta nyomom, bár múltévben nem sokat voltam. A ruganyokat/sarkantyúkat tudtam egyedül, hogy ott lehetnek, csak kevés van errefelé ebből.
Kint voltam ma az öbölbe, de hamar jöttem is haza, most már tudom mit jelent a 430-as vízállás az öbölben(kedvenc helyeim víz alatt), és hogy idő kell míg megtisztul a víz, egy ilyen komolyabb áradás után. Ebbe a szutyokba nem lehet normálisan pergetni. Azt tudtam még tavalyról, hogy a nagy dunai rész zavaros lesz nagyon, de az öböl az meglepett, hogy ennyire. Jobban belegondolva logikus mondjuk. Sokan is voltak kint bár ezt sejtettem a "tisztább" részei mind foglaltak voltak, de nem nagyon emelgették a botokat. Hal se mozgott.

(#31987) tween: Nagyon szép, grat :)

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31997) j.davidovics


j.davidovics
csendes tag

Újabb uncsi kérdés :) Akciósan ér ennyit? daiwa

(#31998) galervin93 válasza tween (#31987) üzenetére


galervin93
őstag

Túl van misztifikálva ez az etető dolog... A háromnegyede az egésznek marketing, ha nem több. Mindegy melyik márka...
És itt most nem az innovációt vetem el, mert nem a fejlődéssel van a gond. Hanem a görcsös, "mindegy mit, csak mutassunk újat, csillogjon-villogjon" mentalitáson, amit nagyrészt meg is kajál a pecás társadalom.
Minden évben kiadják a "legjobbat", hogy jövőre kukába dobják... Nonszensz...
No mindegy.
(Aztán lehet hogy csak az a baj, hogy természetes/ahhoz közeli vizekre járok, így nálam a csodafityfasz csalik nem működnek, a klasszikusok viszont annál inkább.)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#31999) A Zéé válasza Interceptor (#31996) üzenetére


A Zéé
addikt

jah, az öbölbe 300-as víz alatt nem igazán lehet mit csinálni.

Beszéltünk itt a balatoni süllőkről, mutatok egy találós kérdést a nagyérdeműnek:

Szerintetek ő fogas-, vagy kősüllő? :)
Élőben a színe egy az egyben kősüllő volt azt leszámítva, hogy nem voltak csíkjai. Ugyanakkor valamicske ebfoga is volt, de csak fenn. Ott a helyszínen egyből lett kis közönségem, és természetesen mindenki mondott mindent... Én kősüllőt mondtam, de most jobban utána nézve teljesen elbizonytalanodtam, és szinte biztos, hogy egy nem tipikusan balatoni színű fogas :D
Fogtam egy másik, kisebbet is, ő egyértelműen kősüllő volt.

Just a simple Lineman...

(#32000) A Zéé válasza oxox (#31975) üzenetére


A Zéé
addikt

és (#31995) Csabee.

Köszi!
Bunkesz votlam, elfelejtettem reagálni :B

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.