Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) vendingo válasza tween (#31050) üzenetére


vendingo
veterán

Értelmét nem látom a dolognak.
Süllő gyakorlatilag nincs, vagy csak minimális. Ha szándékosan rájuk horgásznék se tudnék fogni belőlük. Tavaly 1 darabot sikerült véletlenül összehozni. Balin nincs, harcsa meg minimális mennyiségben található, gyakorlatilag csak csuka van, az is méreten aluli.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31052) Ibituba válasza vendingo (#31043) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Had kérdezzem meg a soproni h.e. -nél mi van? Áll a bál? Face-n volt valami próbálkozás , de aztán nevet váltottak,kijelentve hogy az egyesülethez semmi közük csak közösségi dolgokkal foglalkoznak ezután. Májusig nem lehet pergetni? Áprilisban megyek pedig és szeretnék.

(#31053) vendingo válasza Ibituba (#31052) üzenetére


vendingo
veterán

Káosz az van. Múlt héten volt gyűlés, elég nagy vita volt állítólag. A vezetőség tavaly szétvált, aztán megint össze, aztán már nem tudom mi van.

Május 1-ig csak 15 centinél nagyobb csalival lehet pergetni célirányosan harcsára.

Ha jössz, akkor a Fertőre érdemes. Ugyan elég gáz a partról pergetni, de sok szép ragadozó van benne. Én szinte mindig fogtam valami méretes ragadozót.
Ha kell infó, hogy hol, mivel érdemes próbálkozni, akkor szólj.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31054) Ibituba válasza vendingo (#31053) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Köszönöm előre is , élek a lehetőséggel, kereslek majd előtte.

(#31055) zsola32


zsola32
őstag

ismeritek, esetleg használjátok ezeket a botokat?
MANTA EVO-X FEEDER 360 M 15-60G
MANTA EVO-X FEEDER 360 MH 20-80G

jellemzően tavi horgászatra menne, max. 40-50m távolságra, methodos szerelékkel

(#31056) gban válasza zsola32 (#31055) üzenetére


gban
Közösségépítő

Két napi pergetés eredménye nulla :O
Egy óriási kiugrós rávágás volt egyszer, de egy másodpercig éreztem csak rajta, nagyjából mellévágott.

Viszont lenne két kérdésem.
1. Az milyen törpeharcsa aminek nincs tüske a hátán?
Nálunk van törpe, de nem sok, ez kb. a nyolcadik, nem számoltam de a legtöbb tüske nélküli. És igen, tuti törpe (szerintem), olyan igazi törpés zöldessárga, és 15 - 20 centi között volt mind.

2. Eltört a Daiwa Megaforce Tele 360 30-60 spicce, közvetlen a spiccgyűrű tövében. :O :O :O
Rögtön az első bedobáskor, lehet, megsérült az autóban, pedig rajta volt a gyári védőkupak.
Hol javítják, illetve ha kipiszkálom a gyűrűből a beletört darabot, és rámegy, hogy rögzítsem?
Illetve ez jó megoldás lehet (a kipiszkálás, visszatevés), vagy mindenképp szerviz?

Postázást nem vállalok.

(#31057) Kelvin válasza zsola32 (#31055) üzenetére


Kelvin
őstag

Szia! Akkor neked elég lesz a 360M ha csak az a táv kell és nem nehéz a terep.
MH-val a 80m is megdobható. Mind a két bot nagyon jó.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#31058) zsola32 válasza gban (#31056) üzenetére


zsola32
őstag

nekem is csak egy kicsi szezonnyitó csukesz jött össze, mondjuk tete volt a környék pecásokkal.

(#31059) Interceptor


Interceptor
addikt

Annak vajon mi lehet az oka, hogy ugyanazon helyen 2 nappal ezelőtt lehetett fogni ugyanabban az időpontban(csuka meg balin jött több is), ma pedig nem. Nem nagyon mozgott a hal sem, kivéve a sneciket. Bár mellettem nem sokkal etettek is rendesen az úszós horgászok. A különbség 25cm-el kisebb vízszint, de már március közepe óta folyamatosan és lassan apad a Duna. Néhány fokkal melegebb idő volt ma. Mondjuk hozzá tenném, hogy ez az újpesti öböl. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31060) Steady74 válasza Kelvin (#31057) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Egyet értek, ahhoz a távhoz elég a M bot. 3,6 MH botot használok és egy 3,9 H botot, nagyszerű pálcák nagyhalas methodhoz.

(#31061) Janusz001


Janusz001
őstag

Végre se eső, se szél, se hideg nem volt hétvégén, 2 nap eredmény néhány törpe, 1 méreten aluli ponty és 1 kis dévér, annyira nem bántam, mert az időjárás tényleg páratlan volt.Egyedül a fokhagymás íz adott halat. Kipróbáltam a fentebb említett Berkley műcsalikat (bloodworm maxi és csonti) ,eredménytelenül. Ez egy ilyen hétvége volt ezen a holtágon, nem ettek a halak másnál sem.
Csak azok a fránya szúnyogok támadtak nagyon.
Képen hűséges társam, mert neki aztán minden apró etetőanyagot fel kell porszívóznia.

(#31062) tepenzed válasza Janusz001 (#31061) üzenetére


tepenzed
őstag

ilyenkor a jobb boton lévő kapásnál mindig átbújtatod a másik alatt, amikor már kint van oldalt a hal?

[ Szerkesztve ]

(#31063) Janusz001 válasza tepenzed (#31062) üzenetére


Janusz001
őstag

Ha mázlim van még a vízben sikerül átúsztatnom a másik bot damilja felett a halat, amúgy meg megoldom ha a hal is úgy akarja, bár elég közel van a nádfal mindkét oldalt, volt már emiatt halvesztés.
Kéne nagyobb stég, de már így is pofátlan árat fizetek érte a vízügynek +a parthasználat a víz és a telek mezsgyéje között +még építményadó a telken. És ezen összegért nem kapunk semmit vissza.

(#31064) jansky1 válasza jansky1 (#31022) üzenetére


jansky1
senior tag

Ti hogyan süllyesztetek előkét?

(#31065) tepenzed válasza jansky1 (#31064) üzenetére


tepenzed
őstag

a csalihoz választom a horgot
a korum xpert power 12-es horgom (vagy 10-es? hirtelen nem is tudom :D )viszont szinte minden 8mm és 10mm csalimmal tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#31066) Emu


Emu
őstag

Tegnap én is voltam kint a helyi tavon egy rövid évnyitó pecára. Úgy látszik nem régen telepíthettek, meg ráülhettem a halbolyra mert 1-1,5kg között potykákból 4 óra alatt 20+ darabot fogam. Igazi élmény volt keszegező készséggel :)

Korábban olvastam, hogy többen bepróbálkoztatok kínai zsinórokkal. Nekem feederre dobóelőkének, illetve a Spomb elé kellene valami normális fonott zsinór, tudnátok írni tapasztalatokat? Vagy maradjak az itthon kapható fonottaknál?

(#31067) jansky1 válasza tepenzed (#31065) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi a választ.
Csalitüskével, vagy hajszálelőkével?

[ Szerkesztve ]

(#31068) vendingo válasza Emu (#31066) üzenetére


vendingo
veterán

Kastking ali/ebay.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31069) tepenzed válasza jansky1 (#31067) üzenetére


tepenzed
őstag

Csalituske 7mm

(#31070) Steady74 válasza joe979 (#31044) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kocsival hol lehet ott megállni?

Gaben: köszi, jövő héten valamikor kinézek a tóra majd.

(#31071) hermanyi válasza Steady74 (#31070) üzenetére


hermanyi
őstag

jövőhetén a lépcsődet csinálod nem mész te sehová :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#31072) Steady74 válasza hermanyi (#31071) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Az most vasárnap lesz nem :F

Megvan a taktika a versenyre ki akarom próbálni.

(#31073) galervin93 válasza Emu (#31066) üzenetére


galervin93
őstag

Kicsi a világ. :) Peca-szakasz? :))
Nekem van egy meglepően működőképes fonottam, CarpZoom FB Braided Feeder Competition a böcsületes neve. 100 méter hosszban 2500 körül van az ára, nagyon-nagyon baráti. Nem lapul, nincs vele probléma, igaz abszolút hobbipecásként évi tizenX alkalom alatt azért nincs is extrém mód terhelve, szóval lehet hogy helyén kezelendő a dolog, mindenesetre nekem bevált.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#31074) csƵ


csƵ
őstag

Próbálgatom a SpiderWire Stealth Smooth 8 zsinóromat 0.06 méretben. 6,6 kg van írva a dobozra szakítónak. Két hurokkal a végén több próbálkozás után se tud 2 kg-nál többet.

(#31075) tween válasza csƵ (#31074) üzenetére


tween
őstag

Az érdekes, mert én előkének használom, de kézzel nem tudom letépni, pedig 2 kilónál többet bírok, arra mérget vehetsz ;]
Ja és ma vótam, jó vót, fogtam is sok pontyot, még több kárászt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31076) csƵ válasza tween (#31075) üzenetére


csƵ
őstag

Én se tudtam kézzel eltépni, hiába próbáltam, nagyon csúszik. ;]

(#31077) gban válasza gban (#31056) üzenetére


gban
Közösségépítő

Erre esetleg valaki, bármelyikre? :B :R

Postázást nem vállalok.

(#31078) tiger71 válasza gban (#31077) üzenetére


tiger71
aktív tag

2. Szervízben, de akár egy mezei horgászboltban is megoldják! Ha bele megy a vég, akkor simán beragasztható! Nem kell kipiszkálni, kimelegítik! :) Nekem már javítottak így botot, azon kívül, hogy rövidebb lett azzal a 20mm-el, semmi más hátrányát nem tapasztaltam! Tökéletesen működött! Ha pedig nem megy bele a vég, mert vastagabb, még akkor is tudsz venni másik spicc gyűrűt, ami pont passzol! ;)

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 300...

(#31079) gban válasza tiger71 (#31078) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz, akkor melegítsem ha itthon esnék neki, és fölolvad a ragasztó?
Illetve, milyen ragasztó ajánlott? Pillanatragasztó gondolom nem, mert attól merev lesz - bár a fém részben talán amúgy is mereven áll.

Postázást nem vállalok.

(#31080) hermanyi válasza Steady74 (#31072) üzenetére


hermanyi
őstag

Mondtam 1 nap alatt nem végzünk .
A taktikád az legyen ,hogy lehetőleg a szerelékek a vízbe legyenek ,legyen rajtuk csali ,és te ne háttal ülj a víznek . :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#31081) sityupityu válasza gban (#31056) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha nincs tüske a hátán akkor az nem lehet törpeharcsa. Legközelebb ha ilyet fogsz akkor fényképezd le, és tedd fel ide.
Egyébként kevesen tudják, de kétfajta törpeharcsafaj él a hazánkban. A közönséges (barna) törpeharcsa, és a fekete törpeharcsa. Több mint 90%-ban a törpeharcsa állományt a fekete törpeharcsa teszi ki hazánkban.
Érdekes, hogy pont most tettek fel ezzel kapcsolatban egy képet és cikket a Magyar Haltani Társaság oldalára. :)
A sima törpeharcsára jellemző még, hogy nagyobbra nő általában mint a fekete törpeharcsa, és előfordul barnából aranyba átmenő színváltozata is.
Én magam is fogtam egyszer egyet kősüllőzés közben a Dunán. Szerintem már tavaly felraktam egyszer ezt a képet, de felrakom még egyszer. A kép egy mezei mobillal készült, de a valóságban is ilyen színe volt a halnak, semmit sem torzított rajta a telefon. Ezért is fényképeztem le.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31082) Grillo válasza gban (#31056) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont te jutottál eszembe, mikor olvastam, lehet barna törpeharcsa? Nem tudom, annak a tüskésségében van-e eltérés?
Haltani társaság

Fasza időzítés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31083) Emu


Emu
őstag

Köszönöm! Méretben mekkorát vegyek? 12-es?

@galervin: ha nem laknál olyan messze, mehetne peca szakasz :K
Köszönöm az ajánlást, de ebből a pénzből szeretném elintézni a szükséges 2-300m beszerzését. Egyébként nekem sem kell több alkalomra, évente sajnos max. 20 alkalommal jutok ki vízpartra :(
WOT accal mi lett? Eladtad?

(#31084) gban válasza sityupityu (#31081) üzenetére


gban
Közösségépítő

és Grillo, köszönöm.
Én is hasonló infókra találtam más oldalakon.
Fotót majd lövök. De a színe tök olyan mint a képeden, vagy talán kicsit zöldebb. Sokkal inkább ilyen mint a Haltani oldalán lévő.
Fogtam már elég törpét, csak a tüskében különbözik az itteni állomány.
És ugye a szürke meg az afrikai tök más színű, és a forma is más.
Arra tudnék tippelni hogy keveredett esetleg más fajjal, pl. szürkével, vagy más mutáció lehet az itteni példányoknál.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#31085) vendingo


vendingo
veterán

Ha szeretnék egy fotelt feederezni, amit ellátnék pár kiegészítővel (csalitartó, bottartó..) akkor az nagyon sokba kerülne, ha nem az alja kategóriát választom? Honnan indulna, ami már vállalható? Dönthető háttámla előny de a karfa alapkövetelmény lenne.

Illetve a merítőnyél/fej menete nem kopik ki egy idő után a sok tekergetéstől, terheléstől?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31086) Grillo válasza gban (#31084) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, nem tudom, mennyire tud hibridizálódni, esetleg pont a haltaniakat megkérdezheted.

(#31087) sityupityu válasza Grillo (#31082) üzenetére


sityupityu
veterán

Az a különbség a két faj tüskéje között (és ami alapján egyértelműen el lehet különíteni a két faj egyedeit még a fiatal példányoknál is), hogy míg a sima törpeharcsa mellúszó tüskéje végig fogazott, addig a fekete törpeharcsáé teljesen sima.

(#31084) gban Kizárt dolog, hogy keveredjen a törpeharcsa a lesőharcsával mivel nem is rokon fajok. A lesőharcsa a "valódi" harcsafélék közé tartozik, a törpeharcsa pedig a családjának a névadója. Az afrikai harcsáról meg már ne is beszéljünk.
A két törpeharcsafaj (a fekete és a barna) keveredhet egymással, de ezeknek a példányai eddig csak Amerikából kerültek elő.

szerk: Egyébként már a bajuszszálai és az uszonyi alapján is teljesen meg lehet különböztetni a törpeharcsát a fiatal lesőharcsától.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31088) gban válasza sityupityu (#31087) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is a szín, a hátúszó meg a 8 bajusz alapján mondom egyértelműen hogy törpe.
De nem szúr a háta, ez nem megy a fejembe. Meg az hogy fél év alatt jött kb. 8, míg azt mondják, ahol van, ott millió van.
Majd lövök fotót ha megint jön egy, mielőtt ebből is merítőnyél lesz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#31089) sityupityu válasza gban (#31088) üzenetére


sityupityu
veterán

Rendben. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31090) hermanyi válasza vendingo (#31085) üzenetére


hermanyi
őstag

ne fotelt vegyél hanem ilyet :)

Lopott kép . :B

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#31091) sityupityu válasza vendingo (#31085) üzenetére


sityupityu
veterán

Van fejem és nyelem is amit tízen éve használok (nem keveset) és semmi bajuk sincsen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31092) tween válasza vendingo (#31085) üzenetére


tween
őstag

;]

(#31093) vendingo válasza hermanyi (#31090) üzenetére


vendingo
veterán

Kicsi a támla, én meg magas vagyok.

tween: drága

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31094) joe979 válasza Steady74 (#31070) üzenetére


joe979
aktív tag

Most sajnos nagyon nehézkes a parkolás.
Megújul a pesti rakpart és környezete a XIII. kerületben

Tegnap betliztem , na jó nem, jött egy becsület géb. Felavattam az új Longbow kurblit, nagyon tetszik, és pont ez a maximális méret, amit elvisel a Korum Barbel bot. Nagyon patent a szett együtt, már várom hogyan teljesít halak alatt. Amiről nem tudtam, hogy minimálisan a fehér botspicc az éjszakai közvilágítás végett, narancssárgás színt vesz fel, majdnem eldobtam az agyam a látványától . :Y Nem erősen, de pont elég, hogy ne kelljen patronozni. Azt nem tudom , hogy le van/e kenve valami fluo anyaggal amitől így viselkedik, de a tavaly használt gyárilag fehérre festett Pilk botnál, nem volt ez!

És egy kép is, mert látom mindenki fotelozgat, na itt az enyém :DDD

Szissz

(#31095) golyós válasza vendingo (#31093) üzenetére


golyós
őstag

Nézegetem egy ideje a székeket mert szeretnék én is venni. A háttámla általában 50-55cm, nekem is magas kellene, így mostmár célírányosan keresem, ami 60 centinél kisebb azt nem is nézegetem tovább.
Létezik olyan ami 70 centi háttámla és állítható a karfával a dölésszög is, talán Delphin Rs vagy SS. [link]
Tény, hogy 30ezer alatt nem nagyon találni.
Decathlonban is van nagyon masszív, állítható de drága.
Nehéz ügy , vacilálok rendesen.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#31096) tiger71 válasza gban (#31079) üzenetére


tiger71
aktív tag

Igen, öngyújtóval ki tudod melegíteni, nem kell neki nagy hő!
Pillanat ragasztó azért nem jó, mert kikeményedik, s elengedi, elválik a ragasztás.
A legjobb (nálam ez vált be) a műanyag rúd, amit a dekoratőrök, virágosok használnak a pisztolyba. Maga a pisztoly sem drága! :)
Szépen kitisztítod a spiccet, zsírtalanítod a botvéget, majd a műanyagot (a rúd végét megolvasztva) rá kened a botvégre.
A spiccet rátolod, beállítod a pozíciáját, s kihűlés után (1-2 perc) a felesleget eltávolítod.
Tökéletesen fog!

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 300...

(#31097) Gabesz26 válasza golyós (#31095) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Annak idején én úgy indultam neki, h kellene egy szék 20 körül, max 30. Aztán láttam, hogy aminek dönthető a háttámlája, állíthatók a széklábak stb. az carp zoom és társaiból is 30+, de ott a kompromisszum, h nem függőlegesek a lábak ezért nem is annyira egyszerű őket kiegészítőkkel ellátni (persze a carp zoom kiegészítői jók rá, de pl. első bottartóból érdemes sztem minőséget venni, azok meg nem feltétlenül kompatibilisek).

Ekkor jött egy nagy levegő, és vettem akciósan egy Preston Monstert. Mostanra pedig sikerült minden kiegészítőt is összevadászni hozzá használtan. (ráadásul annyira "jól sikerült" a legutóbbi bevásárlás, h már két Monster fotelem van, és székre való első, hátsó bottartóból is van kettő :DDD)

(#31098) golyós válasza Gabesz26 (#31097) üzenetére


golyós
őstag

Elismerem a minőséget de ennek az árából, veszek 1széket-1 ernyőt-1bölcsőt kis túlzással.
Nekem ez a Delphin Rs szerintem jó lesz az ára miatt is + nem szeretem ha a szék "karácsonyfa" künön rakom a botokat, nem bírom ahogy mozgok úgy mozog a bot is.Csalitálca lehet kéznél, de fárasztásnál stb amúgy is felállok, ennyi mogás kell, nem bírok mindent űlve csinálni. :B

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#31099) gban válasza tiger71 (#31096) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ragasztópisztolyom van, bár kérdéses mennyire fér be az a spicc mellé, az elég "vastag" folyadék.
Kimelegítés: megpróbálom okosan megoldani, féltem a benne lévő gyűrűt.

Postázást nem vállalok.

(#31100) jansky1 válasza golyós (#31098) üzenetére


jansky1
senior tag

Szerintem még egy merítőnyél is belefér.

A delphin rs-ért meg köszi a tippet, én is székvásárlás közepette vagyok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.