Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Grillo válasza vendingo (#31900) üzenetére


Grillo
senior tag

:DDD

(#31902) Csabee. válasza hermanyi (#31887) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Fejből nem tudom a típusát. 330as 15.000 huf volt.

Üdv: Csabee.

(#31903) hermanyi


hermanyi
őstag

Na akkor holnap Peca :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#31904) odrif válasza vendingo (#31900) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

És melyik ez a csoda szúnyog?

20 éve a Prohardveren

(#31905) vendingo válasza odrif (#31904) üzenetére


vendingo
veterán

Berkley Powerbait Maxi Blood Worms.

Már annyit reklámoztam, berkley igazán honorálhatná...:D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31906) hermanyi válasza vendingo (#31905) üzenetére


hermanyi
őstag

Itt rsd-n akkora csodát nem tett. Múltkor teszteltem az igazival felváltva. Jobb a rendes, de ha nem kap az ember akkor jó ez is. Mondjuk RSD szunyogos víz.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#31907) fauv


fauv
őstag

Üdv Urak !

Egy pici segytség kellene.

Nem tudok dönteni a 2 orsó között, igazából azt se tudom mi a különbség közöttük.

1 : [link] DAM QUICK HRX 650 FS

2. [link] DAM QUICK CAMARO 650 FS

Mind a 2 ha jól tudom 2015 körül jött be a piacra, mindkettő 6 csapágyas , nyeletőfékes.

Kíváncsi lennék a véleményetekre, melyiket ajánljátok, illetve tudtok e jobbat, ebbe a kategóriába?

Köszi előre is.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#31908) Steady74 válasza hermanyi (#31903) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Papa, ez a tuti, nem jót vettél :)

(#31909) joe979 válasza Steady74 (#31908) üzenetére


joe979
aktív tag

Vagy 10 éve nem vettem " sajnos " Mosella kajákat , pedig nagyon szerettem a keszeges motyóit

Szissz

(#31910) Steady74 válasza joe979 (#31909) üzenetére


Steady74
Topikgazda

1kg Sensas Etang
2 kg Mosella Favourite Brassen
1 kg TTX
1 flakon Sensas Aromix brasen
1 flakon Sensas Bombix
1/2 kg Angoomorzsa
1 zacskó Sensas Super Bremix aromapor

Ez volt Békés megyében a nyerő kaja évekig a Kákafoki holtágon rendezett megyei bajnokságokon. Persze máshol is jó volt de ott kifejezetten jól működött.

(#31911) joe979 válasza Steady74 (#31910) üzenetére


joe979
aktív tag

Komoly menü. így tippre, beleszagolnék és egy életre megutálnám az édes dolgokat :)

Szissz

(#31912) hermanyi válasza Steady74 (#31908) üzenetére


hermanyi
őstag

Tudom ,hogy az a tuti de a Mosellánál sem volt csak ez (de ennyi pénzért nem tudtam ott hagyni) . Azért lett most ilyen . :( De ebben sem fogok csalódni . Holnap tesztelem a 30 as csatornán Erdei kajájával és egy kevés angol morzsával .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#31913) Steady74 válasza hermanyi (#31912) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Sok sikert! Családnak meg jó időtöltést remélem eredményes leszel! :)

(#31914) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Felavattam az okumát a Jokeren, jó napot zártam, 8 potyesz 1 keszeg. Elég csendes volt másnak , úgyhogy örültem :D

(#31915) Grillo


Grillo
senior tag

Lehet hétfőn megyek Tóalmásra, a Sárkány-tóra. Van valakinek infója, tapasztalata a víztől?

(#31916) oxox válasza A Zéé (#31899) üzenetére


oxox
addikt

:R köszi, akkor igy lesz

Még egy kérdés feederhez
Baitrunnert nézek az eurostar 360-as botra. Megéri a 6000--est venni, ha ugyanannyiba jön ki mint a 4000es?

Ill. Elfogadható ez az orsó?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#31917) oxox válasza oxox (#31916) üzenetére


oxox
addikt

Elfogyott az idő
Úgy tünik veszek egy eurostar 330 és egy 360-as botot is, mert a 360ra nincs az akció kombináció, és igy valami 3k-val fizetek többet a +1 bottal :) . És a tervezett 100k megáll 73 körül (két 30k körüli orsóval :D). Már csak a nyeletőfékes Shimano-ra mondjatok nekem egy ament pls :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#31918) vendingo válasza oxox (#31917) üzenetére


vendingo
veterán

Exage-re gondolsz?
Azt nem vennék, nyeletősbe meg végképp nem. Szerintem a shimano az ultegra/stradicnál kezdődik.

Ha nem kell nyelető, akkor blue arc, zauber. Nyeletőshöz nem értek, nem szoktam aludni horgászat közben.

Más.
Nem csodálom, hogy 7. alkalommal betlizek pergetéskor. Iszonyat sok keszeg van az egyesület vizeiben, ma sokat fogtunk, rengetegen volt harapásnyom, vagy hiányzott a fél farka...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31919) oxox válasza vendingo (#31918) üzenetére


oxox
addikt

Shimanno Baitrunner-re gondolok. A 4000-es már akciós, ezét nem használható rá más akció, a 6000-es viszont kombózható :)
Erre gondolok egész pontosan
http://fishingtime.hu/webshop/horgasz-orsok/nyeletofekes-orsok/2047-baitrunner-dl-rb-nyeletofekes-feeder-orso-shimano

Sry tabletről most nem enged linkelni rendesen

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#31920) musli26 válasza fauv (#31907) üzenetére


musli26
tag

Szia!

Én a Camarot (40-es)méretben használom 2éve.
Eurostar MC Feeder 3.6 bottal jó párost alkotnak.
Megvagyok nagyon elégedve vele.
Egy év teljes körű garancia van rá.
Magyarországon belül javítják egy héten belül kész szokott lenni.
Mondjuk én itt vettem:[link]

A Hrx-et nem ismerem.

Üdv:musli

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#31921) gban


gban
Közösségépítő

Voltam ma a pelletért + a termékmintákért, hegyekben volt még a tesztcsali, szóval simán lehet hogy meghosszabbítják az osztogatást - akit érdekel, érdemes lehet figyelni.

Postázást nem vállalok.

(#31922) VIBO válasza gban (#31921) üzenetére


VIBO
őstag

Hol?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#31923) fauv válasza musli26 (#31920) üzenetére


fauv
őstag

Szia !

Köszi, én is arra gondoltam, hogy azt veszem, jól néz ki.

Azt írtad, hogy itthon javítják, kb 1 hét, már javítani kellett 2 év alatt ?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#31924) RufuszX válasza VIBO (#31922) üzenetére


RufuszX
senior tag

Gondolom a stég bolt Érden.

(#31925) joe979 válasza fauv (#31923) üzenetére


joe979
aktív tag

Inkább arra gondolt, hogy jó a szerviz háttere a Damnak az Eurostar nagykerbe :)

Szissz

(#31926) Interceptor


Interceptor
addikt

Volt kint valaki tegnap vagy ma a Dunán? Mennyire gáz most ez az áradás?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31927) joe979 válasza Interceptor (#31926) üzenetére


joe979
aktív tag

Holnap megyek, de gáz mint mindig, tegnap óta feljött vagy 1,5 métert ... Pörgős peca várható ilyenkor, és nem pont a halak miatt .

Szissz

(#31928) LazacX válasza Interceptor (#31926) üzenetére


LazacX
tag

Ugyan nem a Dunán voltam hanem a Tiszán, nem áradt hanem stagnált, a többi stimmel. :)

Sajnos mindhárom gyerek vírusos hányásos-hasmenéses kórsága miatt csak egy napra mentem le, a fűnyíráson kívül maradt még 3 órám pecázni, ezt elosztottam 3 felé balin, csuka, és süllő pergetésre. Süllő nem volt, csuka sem, ez utóbbi meglepett. 2 hete volt egy pár, most egy rávágás se, de még rablás se volt. Balin rablás alig volt, gyanítom a hideg április miatt most ívnak, ehhez képest 2 rávágásom meg egy partig kikövetésem csak volt. Az egyik jó súlyú volt, azonnal süvített a fék, sajnos csak egy-két másodpercig. Süllőket egyébként fogdostak, többen is, én megúsztam.

[ Szerkesztve ]

(#31929) csƵ válasza LazacX (#31928) üzenetére


csƵ
őstag

A szikin sem jobb a helyzet.

(#31930) zsola32 válasza LazacX (#31928) üzenetére


zsola32
őstag

nekem tegnap összejött egy balin, elsőre rávágott, csalit cseréltem, és megtudtam fogni.

(#31931) LazacX válasza csƵ (#31929) üzenetére


LazacX
tag

Na majd meglátom hogy tudok-e javítani a statisztikán. Ha nem fog szakadni az eső, akkor ma estére kimegyek. Elvileg ma is van éjszakás halőr.

[ Szerkesztve ]

(#31932) Interceptor válasza joe979 (#31927) üzenetére


Interceptor
addikt

Akkor lehet marad az öböl, még elvileg az áradás jobban benyomja a halat oda, bár néhányat már sikerült fogni pergetve az elmúlt hetekben összesen eddig hatot, és ennek eléggé örülök :D

(#31928) LazacX: Kikövetésem nekem is volt egy, meg jó pár rávágásom ami nem lett meg, köztük egy olyan megtolásos kapás, hogy csak néztem, esélyem nem volt úgy megakasztani :D Volt egy szakításom is, az elgyengült clinch csomó miatt rávágás után 2-3 másodperccel, azóta trilene kötést használok. Legutóbb akkora balin ugrott fel a közelben, hogy csak néztem legalább 3kg-os volt :D Igazán befigyelhetne egy ilyen már, eddig fél és egy kg között jöttek halak.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31933) Jofi81 válasza musli26 (#31920) üzenetére


Jofi81
őstag

A Camaroval nekem is jó tapasztalataim vannak, bátran ajánlom. Biztos jó egyébként a HRX is, csak azt nem ismerem. Bár eléggé hasonlít a régebbi HPN-re, amit szintén elégedetten használok.

(#31934) mano660 válasza oxox (#31919) üzenetére


mano660
tag

Véleményem szerint, a 6000-es Baitrunner nagy a 360-as Eurostar botra is, nem beszélve a 330-asról.
A DL 4000 -res tökéletes a két botra.

[ Szerkesztve ]

(#31935) joe979 válasza Interceptor (#31932) üzenetére


joe979
aktív tag

:K

Szissz

(#31936) tepenzed


tepenzed
őstag

Nem nagyon ettek ma se, pedig az idő pöpec volt, reggel jött 1 db 4kg-os ponty és 2 keszeg, aztán hiába a sok csali, semmi :( Fokhagyma-mandulával panírozott pontyos pellet volt felkinálva.

A táj azért kárpótolt: [link]

(#31937) joe979


joe979
aktív tag

Voltam kint Walterban . Megnéztem az új Dart Feedert. Ez is rendben van. Egy árnyalattal lágyabb valamint lassabb mint a Supernova. Ezért az árért ez se rossz pálca.

Szissz

(#31938) galervin93 válasza joe979 (#31937) üzenetére


galervin93
őstag

Én is nézegettem, és tényleg kellemes kis botocska.
Meg is fordult a fejemben, hogy az extrém lágy light botok helyett talán ezt kellene venni 330-ban.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#31939) vendingo válasza tepenzed (#31936) üzenetére


vendingo
veterán

Én rengeteg halat fogtam, de csak a szúnyogot ették. Keszegezni mentem, fogtam 10-12 pontyot, meg 1 keszeget. Próbálkoztam pellettel is, de csak piszkálták, nem fogtam vele semmit.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31940) tepenzed válasza vendingo (#31939) üzenetére


tepenzed
őstag

én nem tudom, hogy rosszul tűzöm-e fel, de arra se jönnek az istenért sem

legközelebb már pisztráng pelletet is keverem a ponty mellé, hátha

[ Szerkesztve ]

(#31941) golyós válasza tepenzed (#31940) üzenetére


golyós
őstag

Véleményem szerint mindig kétféle kaját próbálj, édes és büdös(fűszeres) igy valamelyik csak működik.
Sok oldalon panaszkodnak, hogy nem ettek a halak, ahol eddig mindig volt sok fogás.Bentán is panaszkodtak, pedig ott nehéz betlizni.
Simán lehet, hogy nem rajtad múlt hanem front van.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#31942) joe979 válasza galervin93 (#31938) üzenetére


joe979
aktív tag

Annyiban bővítem a dolgot, ha tóra megyek akkor nagyon pickeres vagyok. A Dartot inkább 3 méteres hosszban néztem valamint a Supernovát is. Hogy miért ? Mert 3 méterben nincsen jó , kézreálló picker ! Aki tud ilyet az nyugodtan mondhat ! Valahol a Dart a picker és a Light feeder között van, ezért is tetszett, kellően lágy és a feszessége is megvan , hogy nyugodtan csutkából lehessen húzni vele a halat . Bár manapság a Light feeder , már nem olyan nyúlós takony szar mint régen, talán már sokszor közelebb vannak a mediumhoz.

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#31943) tepenzed válasza golyós (#31941) üzenetére


tepenzed
őstag

sajnos az egész tó csendes volt nagyon. Pedig azt hittem a melegedés és jó idő miatt beindulnak. Viszont több helyen voltam már, ahol időtől függetlenül folyamatosan jöttek a pontyok, ez a víz valamiért kiszámíthatatlan számomra :D

(#31944) hermanyi


hermanyi
őstag

Ma voltam kint a 30 as csatornán (családdal) . Azt kell mondanom tetszett ahhoz képest ,hogy túl sokat nem fogtam ,kb 20 db keszeg 2 törpe . Körülöttem senki semmit . Kaja a Mosella Dévéres és 1kg EA federes keszegese volt egy marék süllyedő morzsával .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#31945) galervin93 válasza joe979 (#31942) üzenetére


galervin93
őstag

Abszolút, én is pickeres vagyok. A 330 csak a picit nagyobb távolságok miatt kellene, 30-35 métert ezzel már stabilan meg lehet dobni, míg jelenleg a 270-nel csak 20 méter körül van az a táv, amit minden körülmények között (pl. szembeszél) meg tudok horgászni.
A lágyság meg a finom cucc miatt kell, ez viszont már hitvita, ma menő dolog durung cuccal messzire dobálni (szigorúan kék etetővel :-D ), én inkább a finomabb szerkók híve vagyok.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#31946) oxox válasza mano660 (#31934) üzenetére


oxox
addikt

Köszi, mi a különbség a Baitrunner ST RB és az ST FB között?
DL-ből csak 6000, és 10000-est árulnak. (st-ből van 4000 -és, de az akcióval nem kombózható). Fb-sből is van 4000 -és ami viszont kombózható. Nem könnyű velük
Illetve van OC, de az 15k-val több

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#31947) gban válasza oxox (#31946) üzenetére


gban
Közösségépítő

RB = Rear Brake
FB = Front Brake ha jól gondolom.
Vagyis első illetve hátsőfékes orsók, ez az eltérés.
Az viszont számomra is érdekes, hogy nem látok a nyeletőnek külön féket - ez ugye első fékesnél aa hátsó fék helyén va, már ezt se látom a képen, a hátső fékesnél meg elképzelni se tudom hol a nyelető fékje.
Vagy ezeknél fix a nyelető ereje?

Postázást nem vállalok.

(#31948) joe979 válasza galervin93 (#31945) üzenetére


joe979
aktív tag

Értem a problémád, sokszor belenyaltam én is ebbe :) Pedig hibába van két kurvajó pickerem, :
Shimano Speed Master Multi Winkle Pickerem ami toldós 240-270 bővíthető. Párszor megjártam én is a pár méteren. Egyetlen botot találtam ami használható, és számomra full minőségi lenne , és bőben dobótávra megfelelő lenne az a Balzer Zammataro Edition IM-12 MasterPiece SnakeSkin Ultra Light Feeder ... Ha nem lenne mellette medium feederem is, akkor ezt bevállalnám, full fuji cuccos, igaz kicsit több vagy 30 grammal , de a német cuccosok ilyenek , kicsit vastagabb blank a jellemző, de kb örök élet , tipikusan német cucc !

Igaz ez a medium, de érdemes megnézi az ívet valamint milyen hal alatt :
[link]

Szissz

(#31949) vendingo válasza tepenzed (#31940) üzenetére


vendingo
veterán

Az összes süllyedő aqua pelletet próbáltam külön külön, meg keverve is, teljesen mindegy volt, jött a hal.
Most HD csl aromával nyomulok, de a közelébe se ér a melaszos dovitnak.

Reggel első dobásra a 14-es horgon lévő 2db szúnyogot vette fel a 3.5 kilós ponty. Öröm volt kiszedni a supernovával, főleg, hogy a leggyengébb spicc volt benne.

Valaki ma nagyon nyomatta a kéket a tavon. Kosár vízbeérkezésekor egy kék csobbanás lett a vízen. Ha jól láttam, nem nagyon kapkodott a botért napközben.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31950) zsola32


zsola32
őstag

ma délután kimentünk családilag pecázni, az első óra eseménytelen volt, majd elkezdődtek a kapások.
egy 1.5-ös, majd 3-as ponty után beesett a délután sztárja, 5.2 súllyal.
nekem ez jelenleg a rekordom, igaz új vagyok a témában.
az aqua ma jegelve volt, pénteken nem nagyon adta a halat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.