Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86601) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na holnap eMAG-nál lesz BF. Lehet kéne valami SSD-t vadásznom a laposba. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#86602) CharlieDrop válasza kali (#86598) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oks, kieg, akkor bill optikai meghajtóval, menet közben nem dokkolózunk :)

Amúgy amit te írsz erősem DTR kategória ;) Az más tészta. Én spec nem tudom mióta nem használtam optikai meghajtót :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#86603) -secret- válasza Blaise (#86595) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ennél rondább órát még nem láttam. :DDD

(#86604) Blaise válasza -secret- (#86603) üzenetére


Blaise
veterán

Olyan mint a chokito, ronda de finom :D

(#86605) Cyberpunk válasza -secret- (#86603) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pedig jó az, mondjuk én a fém házas verziót venném belőle. egyik első fecske volt, mármint ami az okosórákat illeti, nem olyan szép, meg nem néz ki olyan jól, mint mondjuk az LG-nek az okosórája, de nem rossz ez. Olyan geek beütése lesz tőle az embernek, az említett LG meg ad némi eleganciát.

Amúgy ha már okosóra nekem ez a szívem vágya:

Noha funkcionalitásban nem tud annyit, mint mondjuk egy Moto 360, de nem az az a lényeg, aktivitásmérő bőven elég másra meg ott a mobil amúgy is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#86606) Blaise válasza Cyberpunk (#86605) üzenetére


Blaise
veterán

Gyönyörű, de ez nem az az árkategória :D

(#86607) Cyberpunk válasza Blaise (#86606) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ja, ezért én is csak távolból nézem. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#86608) kali válasza CharlieDrop (#86602) üzenetére


kali
legenda

egyszerűen idegesítő lenne mindig külön hurcolászni meg gyorsan összepakolni a különböző egységeket, a notit meg bárhol előveszem, csak kihajtom, bekapcsolom és már használom is, akár ic-n ülve, még akkor is, ha épp nem asztalos helyet kaptam, simán ölben - mondjuk ez a ritkább, évente csak néhány vonatozós alkalom -, de olyankor is elvégeztetek olyan feladatokat a notival, amihez a tablet nem okés.
a dj pultban viszont tényleg hülyén mutat(na) egy tablet... :)
asztali viszont nincs a családban már vagy bő 5 éve, azt teljesen képes volt kiváltani a notebook.

(#86609) madgie válasza kali (#86608) üzenetére


madgie
titán

Ha Jordan Rudess nem szégyell iPad-et tenni a Korg-ra, akkor majd pont DJ pultban lesz ciki használni, mi?

(#86610) kali válasza madgie (#86609) üzenetére


kali
legenda

igen, és a felhasználás módja is eltér.
voltak rá próbálkozások, még olyan pletykákat is hallani, hogy külön meg is fizetett egy bizonyos cég neves illetékeseket, hogy terjedjen el ott is a tablet használata (is), de csak nem lett úgy, legalábbis egyelőre - biztos van persze néhány kivétel, de nem általános.
a "bakelit lemezjátszóknál" bejött anno ez az üzletpolitika, biztos onnan vették az ötletet, de azóta sok befolyásoló tényező változott.

[ Szerkesztve ]

(#86611) madgie válasza kali (#86610) üzenetére


madgie
titán

A Coca-Cola futár már 3 éve tableten bonyolítja az üzletet, mi is egy csomó lencsét iPad app segítségével adunk el. Egy csomó helyen ki lett már szorítva a notebook, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#86612) kali válasza madgie (#86611) üzenetére


kali
legenda

nyilván sok helyen praktikusabb, de most nem erről van szó, vannak speciális felhasználási területek, ahol egyszerűen nem jó döntés, mert több/sok kompromisszummal is jár(na).

[ Szerkesztve ]

(#86613) madgie válasza kali (#86612) üzenetére


madgie
titán

DJ pultban nem vágom, miért rossz, oszcillátort meg egyéb analóg dolgokat szerintem elég ügyesen lehet ekkora méretben multitouch-csal real time állítgatni.

Vagy pont ilyesmire nincs szükség? :)

(#86614) -secret- válasza madgie (#86611) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Most kaptak újat a Coca-Cola-sok, vagyis ha bejön az üzletkötő szokunk beszélgetni Apple cuccokról, aztán múltkor vagánykodott, hogy már nem az iPad 1-gyek tolják. Philip Morris-nál ugyanez.

(#86615) r3dsnake válasza madgie (#86613) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Raadasul neves gyartok is keszitenek profi midi kontrollereket hozza.

(#86616) kali válasza madgie (#86613) üzenetére


kali
legenda

teljesítmény (hardveres), és kiegészítők nélkül is komplex funkcionalitás (csatlakoztatható külső eszközök; usb hangkártya, hdd...stb.), én főként ezekben látom a notebook előnyét.
meg aztán sok helyen eleve csak notinak van hely kialakítva - bár én jellemzően mobilozok, megoldhatnám magamnak, de az is kompromisszumos lenne bizonyos szempontból, hiszen speciális tartó minimum kellene megfelelő kiegészítő nélkül, amíg a notinak csak egy kis sík felület.

(#86617) madgie válasza r3dsnake (#86615) üzenetére


madgie
titán

'Tom. Nekem csak egy iRig, meg egy iRig HD van hozzá, de azok is pofás eszközök.

(#86618) legiaap


legiaap
nagyúr

Holnaptól 100 fonttal olcsóbb lesz a Surface Pro 3...le kéne cserélnem az Airt.
:U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#86619) ittakary válasza legiaap (#86618) üzenetére


ittakary
nagyúr

de surface-re ?!!??4456?

(#86620) kali


kali
legenda

el is felejtettem a note 4 hétfői átvétele óta, hogy a telekom meghatározott online vásárlások mellé hordozható külső akkumulátort ad mostanság ajándékba, erre ma jön az e-mail, hogy hová küldhetik!?!? :C
erről van szó; link

(#86621) legiaap válasza ittakary (#86619) üzenetére


legiaap
nagyúr

Régebben is tetszett, de most esett az ára £100-at. A Samsung Series 9 notit hírdetem (az asszonyé) és ő kapná meg az Air-t én meg megvenném a cuccot. Kezdek besokalni az Air-től.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#86622) r3dsnake válasza legiaap (#86621) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mibajod vele? A surface-szel csak két baj van. Táblának nehéz/nagy, notinak kicsi és nincs rendes bill. Amúgy én is vennék valami wines deszkát, usb-s ethernettel akár még configolós gépnek is jó lenne, de nekem kéne noti mellé.

(#86623) legiaap válasza r3dsnake (#86622) üzenetére


legiaap
nagyúr

A bajom vele, hogy nincs rendes multitasking. Megnyitok 10-20...stb appot és mikor visszalépnék akkor újraindítja.
Megnyitok 7-8-10...stb oldalt Safariban, de akár másik böngészőben is (van vagy 5-7 böngészőm fent) és újratölti az oldalakat.
Amilyen tökéletesen megy az iPhone-om annyira nem az az Air. Sok a bug, amik többsége a 8-as rendszerrel jött.
Hiányzik az a megoldás amit a surface kínal. Itt a kitámasztásra és a gyári klavira gondolok. Persze ezer kiegészítő van itt is, de nem olyanok.
Hiányzik az osztott kpérenyő, de nagyon.
Néha jó lenne egy usb aljzat.
A surface pro 3-ban van pár dolog ami aggaszt amúgy:
- Méret. Nagyobb, mint az Air, ami nekem a tökéletes méret.
- A kijelő kevesebb ppi-s, bár nem tudom ez mennyire fog látszódni
- Nehezebb, bár az Air-nek a könnyedségét sosem használtam ki. Mindig asztalon vagy az ölembe van. Sosem tartom.
- Appok. Jelenleg van vagy 170 app Air-en, de ezekből használok vagy 10-et rendszeresen.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#86624) Tibee86 válasza legiaap (#86623) üzenetére


Tibee86
veterán

Sok mindente megoldás az Air2-ben lévő 2GB RAM.

[ Szerkesztve ]

(#86625) r3dsnake válasza legiaap (#86623) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Air2.

Amúgy, mivel a W8 nem támogatja rendesen a HiDPI-t még skálázódással is lehetnek gondok fullHD panelen ilyen kicsi méretben. Ráadásul a tapicskolást is meg fogod utálni desktop nézetben.

[ Szerkesztve ]

(#86626) legiaap válasza Tibee86 (#86624) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tudom az is tervben van, de osztott képernyőre nem jó még mindig.
:)
r3dsnake: Most is tapicskolok. Amúgy meg nem desktop nézetben használnám nyilván, hanem csempésen. Ha meg mégeis úgy kell ott a toll.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#86627) r3dsnake válasza legiaap (#86626) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Csempére meg nincs értelmes app.

(#86628) Ragnar95 válasza legiaap (#86623) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk nem tudom, miért várod el egy mobil oprendszertől, hogy asztali multitaskingot tudjon :U
Számomra ez az egyik fő ok, ami miatt sosem fogja tudni kiváltani egy tablet a notit, mert nincs rendes multitasking, de nem is várom el, hogy legyen, mert tudom, hogy nem arra való a tablet/telefon...
A surface-ről:
-A súlya mondjuk pont hogy zavaró a felhasználók 90%-a számára, mert nehezebb, mint csomó ultrabook, csak ezt a kezedben kell használni.
-A kitámasztót + billt inkább hagyjuk, egyik sz@rabb, mint a másik...
-Az USB néha valóban jól jöhet.
-Az appokat szintén hagyjuk. Asztali appokhoz kicsi a kijelző + nincs rendes bill és egér, mobil app meg alig van...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#86629) Tibee86 válasza legiaap (#86626) üzenetére


Tibee86
veterán

Nagyon gondolkozom rajta mióta megjelent, csak az a baj, hogy a retina Minit is eladtam egy hét után, mert nem használtam túl sokat. Viszont a hardver nagyon tetszik, eléggé időtállónak tűnik.

(#86630) legiaap válasza Ragnar95 (#86628) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bakker Passport tudja a rendes multitaskingot pl. Akkor miért ne várnam el? És a lollipop is egész jól kezeli.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#86631) Ragnar95 válasza legiaap (#86630) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért ne hívjuk már azt rendes multitaskingnak, amit bármelyik mobil is nyújt :DDD
Amíg nem tudok egyszerre több ablakban dolgozni, addig az nem normális multitasking, max mobilos tekintetben...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#86632) legiaap válasza Ragnar95 (#86631) üzenetére


legiaap
nagyúr

Note 4? Ott tudsz több ablakban dolgozni.
:P

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#86633) kali válasza legiaap (#86632) üzenetére


kali
legenda

bizony! :DD

kutyátlanok kíméljenek; link :C

(#86634) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nah kipróbáltam, hogy nem tettem fel estére az i5S-t, aktívan használtam, 2 munkanapot simán végigbírt volna, ha éjszakára nem felejtek kijelentkezni skype-ról. Volt fotózás, telefonálás, VoIP, tényleg nem spóroltam a használattal (ahogy az látszik is). Az a majdnem 8 óra usage tényleges kijelzőhasználat és telefonálás volt.

[ Szerkesztve ]

(#86635) ryori válasza r3dsnake (#86634) üzenetére


ryori
senior tag

Az konkrét, lemerted vinni 1%-ra? :Y :Y
Amúgy most tartok 18óra telefonálásnál, és még nincs vége a hónapnak ;]

[ Szerkesztve ]

(#86636) ittakary válasza r3dsnake (#86634) üzenetére


ittakary
nagyúr

Csináld meg még néhányszor ezt az 1%-os kalandodat és garantálom hogy fél éven belül feleennyit sem fog birni a telód ;)

(#86637) madgie válasza ittakary (#86636) üzenetére


madgie
titán

Ezt miért is?

(#86638) b4zsi- válasza ittakary (#86636) üzenetére


b4zsi-
őstag

Te hogy bírod a tepsit? Látom az aláírásod, hogy már használod az O+O-t. Zsebben hordod vagy van valami homártasid hozzá?

madgie

Tudomásom szerint nem nagyon kellene 10% alá meríteni a telefont.

(#86639) Tibee86 válasza ittakary (#86636) üzenetére


Tibee86
veterán

Csúnya lenne, ha nem lenne benne gyárilag védelem. Sok embernek hetente kéne cseréltetnie az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#86640) r3dsnake válasza ittakary (#86636) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugyse merul le teljesen, meg januarban valszeg lesz egy csere.

(#86641) kali válasza Tibee86 (#86639) üzenetére


kali
legenda

van benne, amikor kikapcsol a telefon, akkor még marad benne meghatározott szintű töltöttség, mert a teljes lemerülés/kisülés a li-xx akkumulátoros halála.
más kérdés, hogy a mindig/nagyon gyakran kikapcsolásig lemerítés jelenthet idővel gyorsabb elhasználódást, ellentétben a random, magasabb töltöttségi értékeknél eszközölt rátöltögetéssel.

(#86642) Tibee86 válasza kali (#86641) üzenetére


Tibee86
veterán

Én ezzel tisztában vagyok. :)

(#86643) Gergőke88 válasza r3dsnake (#86640) üzenetére


Gergőke88
addikt

;]
Csak nem zorog valamelyik gomb rajta? :D

(#86644) CharlieDrop válasza kali (#86608) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem értem, én ha utazok, akkor egy tokban van a billentyűzet és a tab, nem kell semmit sem összerakni.
De nem vitázok :)
Kinek a pap kinek a papLAN :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#86645) kali válasza CharlieDrop (#86644) üzenetére


kali
legenda

főként a dokkolóra és az optikai meghajtóra gondoltam, mert cd/dvd lemezről is kell dolgoznom néha, illetve írnom is kell lemezeket.
tényleg nem vita tárgya, mert számomra egyszerűen nem megoldható másként, vagy csak erősen kompromisszumos módon, ahogy meg már nem érné meg a kínlódást.
amikor csak netezgetek, akkor simán elég lenne egy tablet is, de néha még a mobiltelefonról is kikínlódok olyan műveleteket, amik tablet/notebook esetén sokkal egyszerűbben és gyorsabban mennének, azt a kompromisszumot még bevállalom, de a közel lehetetlent már nem. :N

(#86646) ryori válasza kali (#86645) üzenetére


ryori
senior tag

Mac Air :D

(#86647) ittakary válasza madgie (#86637) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem nagyon szereti ha lemerited tökig - és itt most tekintsünk el attól, hogy az elektronika megakadályozza, hogy igazán tökig lemeritsd - ... iPhone 4Sem amit ezerrel használtam ilyen formában fél év után elveszitette a kapacitása jó 30-40%-át :)

Hordom zsebben is de csak keveset: amikor irodában rohangálok, akkor elfér :) leülni nem nagyon lehet benne :D amúgy pedig télikabát belső zsebben!

Mérete telejsen jó, esküszöm egy hét után annyira hozzászoktam a szép nagy ábtákoz és betűkhöz hogy az S3 is már kicsi telefonnak tűnik mellette!

[ Szerkesztve ]

(#86648) ryori válasza ittakary (#86647) üzenetére


ryori
senior tag

És attól nem lesz baja az akksinak ha egész nap dokkolóban van? csak kérdem :F
Mert gondoltam hogy ha itthon vagyok akkor egész nap rajta hagyom.

(#86649) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

AppleTV-sek! Hogy a francba lehet kiküldeni rá MKV-t szifonról/iPadről? Plex műxik, de PC nélkül kéne megoldani valahogy. nPlayer csak mirroringot tud, az Infuse pedig 9 eur...

(#86650) legiaap


legiaap
nagyúr

Na két negatívum eddig surface pro 3-al kapcsolatban:
Az egyik fórumtárs azt mondta, jó ha fele annyit bír az akku, mint a mostani Air-em... :Y
Másik, hogy nincs ingyenes office csomag, mint Air-re... :W
Ez már milyen gáz. Bakker döntés képtelen vagyok.
Azt mondják vegyek Surface 2-őt, de azon meg RT-van és kitudj mennyire fognak foglalkozni vele, de azon meg van office. Meg kell bolondulni.
Lehet maradok a seggemen.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.