Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182851) icecave válasza kutga (#182850) üzenetére


icecave
nagyúr

Én biztos a 11-et venném, a kevés fény mellett sokkal jobb fotók, de még inkább a plusz egy giga RAM miatt. Időtállóbb.

(#182852) Norbi. válasza icecave (#182851) üzenetére


Norbi.
őstag

:K
Xr-t újonnan venni nagy butaság szerintem, mármint jó telefon még mindig, de nincs nagy árdifi a 11-hez képest.

(#182853) Gergőke88 válasza madgie (#182849) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nincs rajta sajnos semmilyen szenzor :(

(#182854) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#182828) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sajnos még ez se jó deal számomra. Max. 260-ért szeretnék venni, újonnan, 128-as redet, hivatalos resellertől.

Mondjuk továbbra se látom semmi értelmét, a régi SE helyett, főleg a nagy lezárások alatt. Amíg leugrok Aldiba, vagy elsétálok az irodába egyeztetni, majdnem mindegy miről szól a podcast.

[ Szerkesztve ]

(#182855) TechN7ne válasza kutga (#182850) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

11

(#182856) Gergőke88 válasza r3dsnake (#182854) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kb soha nem lesz ennyiért, előbb fog kijönni az új modell és ezt bevonják :)

(#182857) Gsx-rr válasza Gergőke88 (#182853) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mavic Air 2 mar a minimum amit erdemes venni.

(#182858) r3dsnake válasza Gergőke88 (#182856) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha most hivatalosan 280-290k, akkor miért gondolod lehetetlennek, hogy 260-ért menjen? :U

(#182859) szekra válasza r3dsnake (#182858) üzenetére


szekra
őstag

Pár hónaposat szerintem fogsz találni annyiért lassan majd.

(#182860) icecave


icecave
nagyúr

Bojler szererlőt (vízkőtelenítés) nem tud valaki esetleg (Bp. III. kerbe kellene jönni)? Már megkérdeztem a szaki kereső topikban, de hátha van közöttünk is valakinek ismerős.

(#182861) tothjozsi96 válasza icecave (#182860) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amit ott kiraktál fényképet az alapján azt szerintem senki se fogja megoldani.
Szereld le a szekrényt Te, úgy már sokkal könnyebb lesz.

Azért mert vízköves nem fogy ki belőle előbb a meleg víz, sőt, ilyenkor a hőfokszabályzó pont hogy túlfűt.

[ Szerkesztve ]

(#182862) icecave válasza tothjozsi96 (#182861) üzenetére


icecave
nagyúr

A bojlert kell levenni, máshogy nem lehet. Bal oldalról akkor sem lehet ozzáférnei,ha a szekrényt leveszem, mert mellette ott a falba épített konyhaszekrény szett).

Amúgy nem egy nagy cucc levenni, főbérlő rakta fel egy ismerősével, mikor új volt. Le kell akasztani a két "pipaszárról" leengedés után, aztán ennyi. Én ebben nem akarok részt venni, csak körbe kérdezek szerelő után.

Két tartályos, lehet egyiket nem fűzi fel annyira, ami a kisebbik része. Illetve ahogy keveredik az új hideg vízzel a meleg, ahogy fogy ki, már máshogy működik, mint régen. Egy biztos, túlfűt valamennyire, mégis hamarabb kifogy. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#182863) tothjozsi96 válasza icecave (#182862) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hogyha idősebb a bojler akkor érdemes beszerezni egy új fűtőszálat illetve aktív anódot.
Hogyha ilyen 8-10 éves akkor ne tegyétek vissza a régit. Azok a szakik akik kimennek "vízkőteleníteni" ők tényleg csak ezt teszik és nem cserélik ki az anódot. Annak a rúdnak pont az a szerepe hogy megvédje a tartályt és az gyűjti össze a vízkövet, addig, amíg le nem bomlik. A fűtőszálat meg azért érdemes újra cserélni mert egy fémtiszta felület sokkal jobban fűt mint egy lesavazott régebbi fűtőszál, bár hogyha bérled a lakást akkor Neked tök mindegy.

Ez is becsapós, télen sokkal hidegebb a csapi víz, ilyenkor érdemes feljebb állítani a hőfokszabályzót, pont ezért hogy ne hűtse ki annyira a tartályban lévő vizet. Ezek az elektromos bojlerek ilyenek amúgy, évente szét kellene szedni mert utána egyre rosszabb és csak a baj van vele. Nálunk minden nap elmegy 80-100 liter víz. Egy év után olyan hangja van most a bojlernek hogy nem tudsz aludni mellette, mármint annyira kihallom a fürdőszobából.

[ Szerkesztve ]

(#182864) TechN7ne válasza r3dsnake (#182858) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Árukeresőn már találni is annyiért...

Viszont ilyen iStyle ,iCentre ,MediaM. felejtsd el ,frankon hamarabb jön ki az új széria mint hogy 260-ra lemenjen.
Bontatlanul már lehet kapni sufni helyeken ,1 év hivatalos gari azt kanyi.

(#182865) icecave válasza tothjozsi96 (#182863) üzenetére


icecave
nagyúr

3,5 éves, nem volt hozzányúlva még. Talán az is szerencse, hogy sosem megy állandóan, mert rohadt sokat fogyasztana, így mikor kell víz, akkor kapcsoljuk be előtte hogy fel tudjon fűzeni és 60 fokra szoktuk kb. Nagyon ritkán 70-re a vizet. Persze ilyen körülmények között sem hiszem, hogy kevés kő lehet bennie, sutyorog már szépen, de messze ne zavaróan, mikor melegít.

Gondolom, vagy 30k-ért jönnek ki vergődni vele, egy új megy 60k. Ha évente kellene "kövezni", akkor inkább édemesebb már 2 évente újat venni kb. Mondjuk én cska használni akarom, a többit meg oldja meg a főbérlő, hisz ezért (is) fizetem az albi díjat.

(#182866) .Szaki. válasza kutga (#182850) üzenetére


.Szaki.
addikt

Csatlakozom a többiekhez, én is a 11-et választanám a +1GB RAM és a +1 év frissítés miatt. Az SE is remek telefon, de az akkuidőtől jogosan tartasz, a 12 minimnél jóval kevesebbet bír egy töltéssel.

(#182867) kutga válasza .Szaki. (#182866) üzenetére


kutga
nagyúr

Ejj pedig mennyire sajnálom. A 7-es méretét imádtam csak hát az se volt acélos üzemidőben.

Arról nincs hír mikor hozzák vissza a touch id-t a nagy telefonoknál? :)

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#182868) tothjozsi96 válasza icecave (#182865) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ebben az esetben a Te feladatod a bojler karbantartása?
Gondolom igen, mert hogy állagmegóvás a bérlő feladata, ha jól tudom!

Hogyha így van és Neked kell fizetni a bojler tisztítást én azt mondom érdemes volna megtanulni tisztítani. Egyáltalán nem nehéz, de tényleg. Én szüleim 50 éves Hajdú bojlerét tisztítom, na az tényleg körülményes. De ezek az újak, szó szerint "semmiség". Az alaplapon a szilikon tömítés is olyan hogy rázár az alaplapra, nem lehet rosszul összerakni. A villany bekötése sem nehéz, szerintem azt se lehet elrontani. Hogyha sokáig terveztek ott lakni, szerintem érdemes lenne elsajátítani a karbantartását. Persze nem akarlak bíztatni. :U

(#182869) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#182854) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

230 volt ez, hivatalos helyről (pár hónapos használtan), és mondod nem jó ár ez se, de te 260-ért vennél újat. Nem értem akkor a 230 hol nem jó...

[ Szerkesztve ]

(#182870) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#182869) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2 év garisan nem jó.

(#182871) icecave válasza tothjozsi96 (#182868) üzenetére


icecave
nagyúr

Meg tudnám csinálni, de nem akarom. A szerződés szerint az ő feladata, maradjon is így. :D
11 éve itt lakunk, ezalatt 200k-t nem kellett költenie a lakásra összesen. Mindent megteszünk,hogy minden okés legyen. Nyilván a természetes elhasználódés ellen sokmindent nem tudunk tenni, akkor sem volt messzem sem új semmi, mikor ideköltöztünk.

[ Szerkesztve ]

(#182872) tothjozsi96 válasza icecave (#182871) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha az ő feladata akkor persze, azt hittem ez a bérlő feladata hogy karbantartsa kvázi.

(#182873) Luck Dragon válasza kutga (#182850) üzenetére

11-et mondom én is .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#182874) Luck Dragon válasza kutga (#182867) üzenetére

Talán majd az SE Plus ha igazak a pletykák amire alapozni nem igen lehet .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#182875) kutga válasza Luck Dragon (#182874) üzenetére


kutga
nagyúr

Na ez érdekes lehet.

Let the Zone take me if I am.

(#182876) .Szaki. válasza Luck Dragon (#182874) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mondjuk én nem nagyon látom a piaci rést. Mi lenne az SE Plus?

(#182877) kutga válasza .Szaki. (#182876) üzenetére


kutga
nagyúr

XRS. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#182878) radi8tor válasza .Szaki. (#182876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

0 fejlesztéssel egy új termék.

⭐ Stella

(#182879) kutga válasza radi8tor (#182878) üzenetére


kutga
nagyúr

Az SE 2020 miatt ki is akadtak sokan, jogosan.

Let the Zone take me if I am.

(#182880) radi8tor válasza kutga (#182879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint? Azért az nem olyan rossz vétel annak akinek nincs 300k cash a zsebében.

⭐ Stella

(#182881) kutga válasza radi8tor (#182880) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem olyan rossz, de sokkal jobb is lehetett volna. Olyan érzésem van ezzel a telóval, hogy csak a kötelezőt hozták és semmi többet. Talán ezen akarnak javítani az idei modellel.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#182882) Norbi. válasza kutga (#182881) üzenetére


Norbi.
őstag

Szerintem nem is volt más a célja ezzel az Applenak, mint a kötelezőt hozni. És mást felesleges is várni tőle, arra ott lesz a 13.

Ha jön is új SE, akkor kb. Xr-re kell számítani szerintem, A14-el és Magsafe-el.

[ Szerkesztve ]

(#182883) .Szaki. válasza kutga (#182879) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az SE miatt szerintem egyáltalán nem volt jogos a kiakadás. Az Apple a 1st.gen. SE-vel pontosan ugyanezt tette, belerakta az 5S házába a 6S tudását és mennyire bitang jó telefon volt. Az új SE ugyanez volt, a 8-as házába bekerült az aktuális chip, +1GB RAM a 8-hoz képest - a gyakorlatban egyáltalán nem látszik, hogy a 12-höz képest pedig -1 van - és az akkun kívül egy remek telefon. Ez pedig már felhasználás függő, párom sem panaszkodik miatta, csak a 12 mini mellett szembetűnő, hogy nagyjából ugyanannyi használat mellett az enyém jóval tovább bírja.

Persze az más kérdés, hogy a valódi SE, amit sokan vártak, az a 12 mini, de sokan szeretik a régi formát, sokan szeretik az LCD kijelzőt és az ára is jóval kedvezőbb az SE-nek, ez pedig sok embernél lehet döntő tényező. Valahol meg meg kell hozni a kompromisszumot.

radi8tor

Igen, csak én hirtelen SE Plus alatt a 8 Plus házára asszociáltam és nem értettem, hogy egy 5,5"-es tégla SE-nek mi értelme lenne. :D De kutga XRS tippjével már leesett, hogy az új formavilágból gondoltatok egy SE verzióra. :)

[ Szerkesztve ]

(#182884) kutga válasza .Szaki. (#182883) üzenetére


kutga
nagyúr

Az akku az érdekes szerintem is, a többivel ki tudok egyezni.

Let the Zone take me if I am.

(#182885) nord_ válasza Norbi. (#182882) üzenetére


nord_
veterán

Konkrétan semmi értelmét nem látom az SE-vonalnak, de főleg a megnevezésnek.

Ez egy egyszeri változat volt 5 évvel ezelőtt (Phil Schiller: az SE a Special Edition kifejezést takarja).
Aztán adtak a logikának egy méretes pofont, amikor a Speciális Kiadás méretben is felülmúlta az addigi logikát... Illetve mindenkiben felmerült az a kérdés, hogy vajon ugyanannak a formának és méretnek az ötödik(!) változata vajon mi a lótúrótól olyan szpesöl-edisön? :D Gyk. kiadták a 8S-t, ami sokkal őszintébb név lett volna.

---

Mivel úgy tűnik, hogy egy egész jó termékcsaládot találtak ki a három méret / négy variáns csoporttal, igazán elfelejthetnénk ezt az SE-vonalat. Teljességgel értelmetlen, főleg, hogy egyre több régebbi készüléket tartanak forgalomban. Négy éven keresztül nagy SE-rajongó voltam (a megjelenés pillanatától megvolt az első SE, és ugyan váltottam 8-ra, de nem bírtam ki és ismét visszamentem az SE-re); de ami elmúlt, azt el kell engedni. :K

(#182886) kutga válasza nord_ (#182885) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem a 4,7-es méret az ideális, az első generációs SE-t sokszor éreztem túl kicsinek.

Let the Zone take me if I am.

(#182887) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na befutott telefonra legjobb ajánlat...

(#182888) btudos válasza B-L-A-C-K (#182887) üzenetére


btudos
veterán

Soha vissza nem térő ajánlat. :DDD Kizsírozott szakadékban tud úgy menni mint a rollered. ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#182889) gyuromoj válasza B-L-A-C-K (#182887) üzenetére


gyuromoj
veterán

:DDD :DDD :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#182890) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Illetve jó, mert felvilágosított 254 ezertől indul ennek a piaci ára, és belinkel egy képet ahol 150 ezertől már van...Igazi marketing guru lehet...

(#182891) gyuromoj válasza B-L-A-C-K (#182890) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igazi C típusú állampolgár. ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#182892) .Szaki. válasza B-L-A-C-K (#182887) üzenetére


.Szaki.
addikt

Most mit akarsz, tudnál belőle csinálni egy oldtimert, az első és utolsó magyar gyártású Astra! Van ebben pénz! ;] ;]

(#182893) Prowler válasza B-L-A-C-K (#182890) üzenetére


Prowler
senior tag

Vincsenzo, az igen basszus. :DDD
iPhonera akarta cserélni?

Veremivadék Undorkutya

(#182894) B-L-A-C-K válasza Prowler (#182893) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

yes

(#182895) odrif válasza B-L-A-C-K (#182887) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát ez kész. :DDD

20 éve a Prohardveren

(#182896) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#182890) üzenetére

Az élet apró “ örömei “ :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#182897) madgie válasza B-L-A-C-K (#182890) üzenetére


madgie
titán

Kérdezd már meg, hogy ez a limitált kiadású, Zeneca változatú Astra? :DDD

(#182898) TechN7ne válasza gyuromoj (#182891) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

M lesz az ,csak a származás C ;]

Agyf@szt kapok amit leművelnek a face n ,eladni ott bármit is ,pfff

B-L-A-C-K

Tüzér őrnagy leszármazott? :)

[ Szerkesztve ]

(#182899) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Azért feketében sokkal szebb mint abban a hülye kékben...

(#182900) .Szaki. válasza B-L-A-C-K (#182899) üzenetére


.Szaki.
addikt

Fehérben még szebb! ;) ;]

Jól néz ki egyébként, gratula, de erre jobban figyelj, mint az előzőre! :R

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.