Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173251) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#173250) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kíváncsi vagyok mikor jössz rá kellene használni telefonon is, és ugye úgy hogy jól működik...:/

(#173252) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#173251) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De minek hasznaljam. Egyszerubb nelkule. Oran 1x beirni meg oke, de nekem nem kell a Face Id.

(#173253) -secret- válasza Gsx-rr (#173252) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Amúgy is nézed a telefont ha használod, nem?

(#173254) Gsx-rr válasza -secret- (#173253) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagyon sokszor lenne kenyelmetlen hasznalni pl sokat van az asztalon es ugy oldom fel.
Apple pay miatt se hasznalnam a telefonon.
De ez mar parszor volt tema szerintem zarjuk is le

(#173255) válasza B-L-A-C-K (#173251) üzenetére



őstag

Ááá majd akkor ha a csilimillióit lenyúlja egy kínai hekker :D
Amugy EU s direktíva lesz a két faktoros azonosítás minden tranzakcióhoz Nincd kivétel

[ Szerkesztve ]

(#173256) Zjunior válasza Gsx-rr (#173254) üzenetére


Zjunior
veterán

Kemeny problemad van kajak.
Vmi feloldasi modot kellene javasolnod az applenek ami kenyelmesebb mint a face id es a touch.
Eddig h birtad ki touchal?
Az ehhez kepest kurva kenyelmetlen.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#173257) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

(#173258) gyuromoj válasza r3dsnake (#173257) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szép, merre jársz?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#173259) r3dsnake válasza gyuromoj (#173258) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szlovénia, Bled

(#173260) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

X-en mintha gyorsabb lenne a FaceID a 13-al. Nem rossz, eddig bug nem jött elő nekem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#173261) madgie válasza Cyberpunk (#173260) üzenetére


madgie
titán

Jóval gyorsabb a Face ID X-en, ez már a beta 1-en feltűnt anno :)

(#173262) Cyberpunk válasza madgie (#173261) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó akkor nem placebó. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#173263) Lall válasza Cyberpunk (#173260) üzenetére


Lall
veterán

Benne van a hivatalos fícsör listában.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#173264) SPF


SPF
senior tag

Facebook-ra nincs még dark mode?

(#173265) -secret- válasza SPF (#173264) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

No.

(#173266) Zjunior


Zjunior
veterán



Megvarjuk a Pitaka tokot hozza :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#173267) TechN7ne válasza Lall (#173263) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Most raktam vissza az ios 12 t ,nem rossz az új rendszer ,kezdetleges bug ok is vannak benne ,de hogy gyorsabb az ios 12 nél az a legnagyobb kamu.

(#173268) B-L-A-C-K válasza Zjunior (#173266) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt mondtad nem veszel? Jah mondtál már mást párszor, legutóbb a tippmix nyereményed tetszett ahogy visszafogtad a szelvényt az első meccsel...Ilyet még én se tudok... :U

Amúgy tudod irigykedem, gratulálok az új telefonodhoz, nekem ilyenre nem adatik meg...:/

(#173269) szekra


szekra
őstag

Ios 13-mal végre rendesene porgethetove valt az uj mobilarena fórum, mármint az elmentett topicok listája.

(#173270) válasza Zjunior (#173266) üzenetére



őstag

Gratula! Használd egészséggel!

(#173271) agabe


agabe
addikt

Na majdnem vettem 380-ert 11pro Max-ot (magyar apple.hu szamla maganszemely, 2ev gari midnight green) csak aztan utolso pillanatban visszafogtam magam es nem irtam az eladonak.
Most valahogy 200ezernel tobbet nem vagyok hajlando telora kiadni.
Jo elvileg kovetkezo par napban amig nincs keszlet eldhatnam bukas nelkul, de ha mar vennek nem akarnam eladni mivel kicsit fotobuzi vagyok, kameraja meg elegge kiraly lett (igazabol csak amiatt vennem XS max helyett).
Sebaj...elore beszerzek egy tokot meg uvegfoliat aztan valami majd beesik :)

[ Szerkesztve ]

(#173272) Zjunior válasza agabe (#173271) üzenetére


Zjunior
veterán



ne vegyel, ne vegyel, ne vegyel! :D

anyaghasznalat nagyon durva, a kamera meg tenyleg wow.
élőbe tényleg más egy kicsit.
eddig f3l*zop*s a telefon....

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#173273) válasza Zjunior (#173272) üzenetére



őstag

Ezt a tokot bottal sem piszkálnám. Ilyet a kínai piacon 800 Ft-ért dobnak utánad. :Y

[ Szerkesztve ]

(#173274) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Számomra a legjobb tok a Spigen. Fóliát meg egyáltalán nem használok.
Annyira vonz most ez a Pro főleg a kamera miatt.. S9-ről váltanèk így fontos lenne az Oled kijelző is. Elég nehéz kérdés..

(#173275) Zjunior válasza (#173273) üzenetére


Zjunior
veterán

Sohasem volt, kaptam hozza promocioba, meg spiegen is van atlatszo most meg nincs fennt egyik sem baromi jo a matt uveg :)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#173276) GALARDO válasza (#173273) üzenetére


GALARDO
addikt

Ezt pitaki mániát én se értem, borzalmasan néz ki. De ugye kinek mi...

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#173277) agabe válasza Zjunior (#173272) üzenetére


agabe
addikt

Majd ha megunod hatha jo aron eladod :D
Ahh...tenyleg nem adok ki most sok penzt telora, de a kamera csabit, nem hiszem, hogy jovo evig kibirom amikor mar usb c es uj design jon.
Amugy pont ez a zold es max tetszik persze...nehogy mar sima 11 aminek ara is jo lehet fel ev mulva.
Kijelzo brutal, bar istyleba (tabletet vittem vissza gazul toltodott) mar csak ez volt xs nem, hogy egymas mellett lathato legyen a kulonbseg, de mondjuk hdr filmet se sokat nezek, szoval a kijelzo legnagyobb elonye nem jonne nagyon ki nalam

[ Szerkesztve ]

(#173278) Cyberpunk válasza SPF (#173264) üzenetére


Cyberpunk
félisten

:( Pedig jó lenne, retina kiégetős, főleg sötétben.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#173279) agabe válasza Maxxy10 (#173274) üzenetére


agabe
addikt

Amoled ma mar vitathatatlanul jobb mint mint az ips.
Droidon is van sok ma mar ami amoled ( ha S9 volt eddig gondolom androidtol sem tartasz ) nem csak samsungnal.

[ Szerkesztve ]

(#173280) Cyberpunk válasza agabe (#173279) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mondjuk ha színhűség kell inkább az IPS a nyerő. Nekem PC-n IPS, iPad IPS, mobil AMOLED jön be. Ha lenne talán TV-ben is inkább az OLED és egyéb variánsai jönnének be. Mondjuk szükségem nincs rá, mármint TV-re.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#173281) Maxxy10 válasza agabe (#173279) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ha megveszem a Pro-t akkor csakis a iPhone Upgrade program keretén belül plusz az S9-et biztosan megtartom.

(#173282) Zjunior válasza GALARDO (#173276) üzenetére


Zjunior
veterán

En mar ertem, felraktam pihe konnyu nem nagyitja a telefont jo az anyaga, de amit minden visz h gatyi magneses car mountal is mukodik, nem kell femla lemezkeket belepakolni a tokba.
nr 1 :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#173283) r3dsnake válasza agabe (#173279) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nagyon retek az amoled. Múltkor haverom XS maxát hasonlítotgattam a macbookhoz meg az iPhone7-hez. Sehol nem volt színekben, mint az IPS. Minden ilyen sárga fos rajta. Köze nincs a valósághoz.

(#173284) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#173283) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Imádom mikor megmondod sz@r valami, de csak azért mert neked nem olyan van. Amoled/OLED elég jó kijelzőkben, IPS sehol sincs már hozzájuk képest, de ezt neves telefon tesztelők is elmondták már.

[ Szerkesztve ]

(#173285) madgie válasza B-L-A-C-K (#173284) üzenetére


madgie
titán

Na, azért ez szubjektív műfaj, normális fehér például AMOLED-en nem nagyon van, pont ma el is csodálkoztam egy XR-en, mennyivel szebbek rajta a világos árnyalatok, mint bármilyen OLED telefonon.

Kontraszt meg fekete az lufi, az tény.

(#173286) agabe válasza r3dsnake (#173283) üzenetére


agabe
addikt

lehet be volt kapcsolva a nightshift vagy a true tone esetleg mindketto.
valaha a galaxy s1, s2 idejeben meg nagyon brutal volt a szinhelytelensege de folyamtosan fejlodott. ma mar a nem professzionalis felhasznalasra jobb mint az ips telefonokban meg foleg. apple sem veletlenul rakja a dragabb keszulekbe, es minden mas gyartonal is ez a helyzet.
Xr kijelzoje is eleg jo meg, de mar egy olcsobb pixel3a xl is lenyomja minden szempontbol amiben szinten amoled van es n olyan szintu mint szifonokban most.

(#173287) madgie válasza agabe (#173286) üzenetére


madgie
titán

Van erre egy hasonlat, amit egy nálam sokkal okosabb ember írt le egyszer: az IPS a kijelzőtechnológiák között relatív papírszerű. Ezzel mindent el is mondtam: kevésbé kontrasztos, kevésbé "hádéer", de nyugodtabb, elfogadhatóbb, kevésbé terhelő képet ad a szemnek, hosszú távon is. Az AMOLED erős kontrasztja és villogása (!) sokkal-sokkal jobban fáraszt.

(#173288) B-L-A-C-K válasza madgie (#173285) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom, nekem sokkal jobban szembe tűnik hogy a fekete az mennyire fekete egy Oled/Amoleden mint egy IPS-en, a fehér meg abszolút nem.

(#173289) kali válasza madgie (#173285) üzenetére


kali
legenda

Megnézed a DisplayMate és társai teszteket, aztán nem is lesz annyira szubjektív, hiszen régóta vannak már bizonyos telefonokban is megfelelően színhű (S)AMOLED kijelzők.

Azzal persze nem lehet mit kezdeni, amikor valaki nem a megfelelő módban/beállításokkal nézi, vagy mást akar belelátni, mint amilyen valójában.

[ Szerkesztve ]

(#173290) Cyberpunk válasza madgie (#173285) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És az AMOLED sávosodik is, ma már nem annyira zavaróan, mint kezdetekben. De főleg a szürkés színátmeneteknél feltűnő. Régen utáltam ezért a Note-om.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#173291) madgie válasza kali (#173289) üzenetére


madgie
titán

Sose kalibráltam megjelenőket, profi spektrométerekkel sem :D

(#173292) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#173288) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Annyival nem jobb ,mint amennyivel drágább...
Ráadást nem is bírnak ki annyi időt ,hamarabb kiégnek.

(#173293) r3dsnake válasza agabe (#173286) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egyik sem, azzal kezdtem hogy megnéztem.

(#173294) válasza agabe (#173286) üzenetére



őstag

Konkrétan ez volt az egyetlen csalódásom mikor Sonyról visszajöttem. Azt hittem hogy vissza kapom azt az oled élmény ami általában jellemzi ezt a fajta kijelzőt. Élénk színeket vártam. Ok túlszaturált, összeségében kellemes a szemnek, és nagyobb jelenlét érzetet kölcsönöz. De nem, az Apple felé oled ugyan olyan “fakó” mint az ips. Nem véletlen hogy úgy érezze az Apple is - lejutott a technológia odáig, hogy bevállalja.

(#173295) válasza madgie (#173287) üzenetére



őstag

”kevésbé terhelő képet ad a szemnek, hosszú távon“

Ez nagy tévedés. A kékfény retina égető hatása az LCD-n alapuló IPS paneleken sokal jobban érvényesül.

[ Szerkesztve ]

(#173296) madgie válasza (#173295) üzenetére


madgie
titán

Azt elmagyarázod, hogy az 400nm feletti "kék" miért égetne bármit is ki a retinámban? :D

Fogalmazok máshogy: az, hogy a hűvösebb fehéregyensúlyú fényforrás kevésbé pihentető, az tény. Mint ahogy az is, hogy a fehéregyensúlyt már bármelyik telefonon el tudod tolni a referencia D65-ről is (bár a legtöbb - főleg androidos - telefon messziről ugatja a szabványt, normál módban legalábbis), ha neked úgy kényelmesebb és akkor éjszaka is nyugisabb.

Ez nem panelfüggő, sőt, semmifüggő, csak be kell állítani (és már iOS-en is be lehet jó rég, éjszakai módtól függetlenül is).

(#173297) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#173292) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mire egy iPhone emiatt kiég már rég megy a kukába...

(#173298) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#173284) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor is megmondom, hogy szar, ha épp olyan eszközöm van. Akkuban egy hulladék az i7, nincs mit fényezni rajta. Kijelzője viszont jó, és gyárilag is egészen színhelyes. Az oled iphone-ok színei nagyon nincsenek rendben. De pl. biztos sokkal jobbak üzemidőben meg kamerában.

(#173299) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#173298) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké, legyen ez a véleményed nincs ezzel gond, nekem tökéletes, és ha neves tesztelők is ezen a véleményen vannak, gondolom csak jó lehet, nem csak szerintem. XR-nél is engem pl idegesít hogy sötétbe a fekete nem tökéletesen fekete, és látszik a sziget, XS-nél meg bele olvad. Fehér nálam meg sárgás kicsit, de direkt mert én állítottam be a szemem miatt így.

Illetve 11 Pro esetégen mindenki azt mondja még ettől is jobb lett a kijelző...

[ Szerkesztve ]

(#173300) agabe válasza agabe (#173271) üzenetére


agabe
addikt

Meg is van a 380 ezrerert hirdetett pro max uj "tulaja" es mar ki is tette 450ezerert HA-ra.
Az eredeti hirdetes facebookon meg jofogason volt.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.