Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121451) r4z válasza madgie (#121445) üzenetére


r4z
nagyúr

Androidon rendszerszinten is tudod a reklámokat szűrni, pl AdAway. Én nem tudom, melyiket használtam már konkrétan, de a lényeg, hogy helyi proxyként működött.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#121452) #76385920 válasza Gergőke88 (#121442) üzenetére


#76385920
törölt tag

Azt csak hiszed...

A lehúzásról (is) szól a dolog. Ha akarod írok pár dolgot. :)

Nem vagy köteles márkaszervízbe hordanod garanciaidőn belül sem (csoportfüggetlenség(, de annyi mindennek kell megfelelni, hogy sokan nem is foglalkoznak vele. Igazából akkor van szopika ha valami komoly gondod akad garanciaidőn belül. :)

[ Szerkesztve ]

(#121453) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#121450) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kocsi függő, és kérdés még mennyi a garancia idő. De ha ilyen fél év biztos nem vinném már márkaszervizbe.

radi8tor1: Nem adnám el, de a 10 milliós kocsi példára akkor olyan majdnem mintha kidobnék az ablakon 1,5 millát.

(#121454) madgie válasza r4z (#121451) üzenetére


madgie
titán

Ahhoz tudtommal root kell, az meg nem mindenütt megoldható (legalábbis úgy nem, hogy megmaradjon a garancia).

(#121455) Gergőke88 válasza #76385920 (#121452) üzenetére


Gergőke88
addikt

Persze te biztos jobban tudod, hogy hova hordom a saját meg a céges kocsit... ;)

(#121456) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#121453) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem. Sokan vannak így vele, de szerencsére vannak olyanok is, akik vesznek új autót, így aztán te is tudsz használtat venni utána. ;]

Ellenkező esetben csak levedlett bérautók meg bemutató autók lennének a használtautó piacon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#121457) r4z válasza madgie (#121454) üzenetére


r4z
nagyúr

Az AdAwayhez pont kell root, de én egy évig használtam valami más megoldást teljesen mókolatlan rendszeren (Honor 6 5.1.1). Nem jut eszembe a neve, mert csak elindítottam egyszer, aztán ő végezte a dolgát, el is rejtettem. De ha guglizol, tuti megtalálod.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#121458) #76385920 válasza Gergőke88 (#121455) üzenetére


#76385920
törölt tag

Biztos vannak hozzáértők is. Saját tapasztalatból tudom. 7 évig dolgoztam autószalonban, úgyhogy sok újat már nekem nem tudnak mutatni. :)

Saját tapasztalat 1.
Elszakad két gumiszilent az első futóműben. Márkaszervíz reakció ráadásul volt kolléga a munkafelvevő: Csere komplett lengőkarral cirka 50 000.-ft / db (Kettő kell)
Nem márkaszervíz, ismerős szerelő (szintén volt kolléga) Két gumiszilent 2500.-Ft/db. Kicserélve.

2. Műszerfal nem reagál semmire, világít minden mint egy karácsonyfán

Márkaszervíz: Motorvezérlés csere, JAM modul csere. Nerm emléxem az összegre, de többszázezres tétel volt.

Nem márkaszerviz (fent említett volt kolléga): Tipikus hiba (mondta ő) ráb@szott egyet a műszerfal tetejére és minden meggyógyult. Diagnózis: Egy chip vagy mi a tököm lábait kellett visszaforrasztani. 10 000.-Ft. :)

3.

Audi/VW márkaszervíz: Apámat kisértem el a cégessel olajcserére.

4 "komoly" szaki áll egy pár hetes Q7 mellet és megy a kupaktanács, hogy mi a bré-ért nem indul. Tanácstalanok voltak, mert a diagnosztikai comp. szerint minden jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#121459) radi8tor válasza #76385920 (#121458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Melyik Audi szervizben volt ez? (3)

⭐ Stella

(#121460) B-L-A-C-K válasza #76385920 (#121458) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na körülbelül erről beszéltem, és én csak hallottam dolgokat, te meg dolgoztál is 7 évig, azaz ennél nagyobb megerősítés nem is kell. :R

(#121461) #76385920 válasza radi8tor (#121459) üzenetére


#76385920
törölt tag

Debrecen

(#121439) Sukta 95

Ha gondolod megadom a két szerelőm számát privátban Debrecenben. Bár elég hosszú a várólista náluk...

Amúgy akksi jó benne? Esetleg benzin? ;]

[ Szerkesztve ]

(#121462) Gsx-rr válasza radi8tor (#121446) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Garancia lejarta utan biztos nem vinnek autot szakszervizbe! Foleg nem egy 10 eves autot!
Persze ehhez az is kell,hogy legyen jo sajat szerelod!
Szakszervizben is tudnak olyat benazni ,hogy csak.
Sot rengeteg melot ok adnak ki profi markaspecifikus "szakiknak".

(#121463) Gergőke88 válasza #76385920 (#121458) üzenetére


Gergőke88
addikt

2-es pont utan jottem ra, hogy mesedelutan az egesz hszed ;)

(#121464) válasza radi8tor (#121446) üzenetére



őstag

Igen, sufituningnal azt hazudnak amit akarnak és még papír sincs hozzá Egyszer feltengelyt cserélt a haver GT-n, és azóta ette az olajat a turbó. Szakszervíz meg felszámolja azt is hányszor volt kint WC-n a szerelő:D

(#121465) radi8tor válasza #76385920 (#121461) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha óbudai Audi szervíz lett volna, akkor azt mondom bajok vannak a márkaszervizben. Debrecenben simán lehetnek bénák. :)

Gsx-rr: saját szerelő nincs, alkatrészek eredetiek, olcsóbbak mint utcáról. Nekem megéri ezt, mint olcsóbb szervizben drágább alkatrészekkel vagy azonos áron utángyártottal.

SÖ: ugyan már. Minden munkának saját tarifája van. Olajcsere ennyi, hűtővízcsere annyi. Nem számolnak fel többet akkor sem ha szívnak vele. (tapasztalatból mondom, 5 órát dolgoztak egyszer rajta, mert nem lazult valami csavar, mégsem számoltak fel 5 órát - csak 4-et ;] )

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#121466) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#121463) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

(#121467) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#121466) üzenetére


Gergőke88
addikt

"Nem márkaszerviz (fent említett volt kolléga): Tipikus hiba (mondta ő) ráb@szott egyet a műszerfal tetejére és minden meggyógyult."

(#121468) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#121467) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, és írta mi volt a gond utána:

Diagnózis: Egy chip vagy mi a tököm lábait kellett visszaforrasztani. 10 000.-Ft. :)

Azaz azért baszott rá mert gondolta érintkezési hiba, utána meg megforrasztotta. Hol itt a probléma :F

(#121469) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#121468) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sehol, mindenhol így diagnosztizálnak.
ráütünk kettőt és ha jó lesz akkor forrasztunk....

(#121470) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#121469) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Tipikus hiba (mondta ő)" azaz már ismerte ezt a hibát, így kibaszott hihetetlen sztori tényleg...

[ Szerkesztve ]

(#121471) Sukta 95 válasza radi8tor (#121440) üzenetére


Sukta 95
tag

Nem szakszerviz, de vallalnak garanciat illetve evek ota sose volt baj a munkajukkal. :) egyelore holnap reggel megprobal egy helyi szerelo eletet lehelni bele, hogy elguruljunk a szervizbe, ha nem, akkor marad a vontatas.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#121472) Sukta 95 válasza #76385920 (#121461) üzenetére


Sukta 95
tag

A Lempák testvérekhez szoktunk járni mindkét kocsival, bár főleg a citroennel kell.

Akksi 3 hónapos, a benzin lehet gázos, mert nem sokkal egy molos tankolás után (mindig omwt tankolunk) kigyulladt a depollution system faulty jelzés. Sztem a benzinszivattyú halhatott be, de nem értek az autókhoz.

Előbbiekhez hozzászólva pedig a citroen szerviz adott nekunk is egy 250 ezres ajanlatot a bsi cserere, majd a szerelonk 15 ezerert megforrasztotta a hibas chippet, mert nem is a bsi volt a hibas..

Bocs az esetleges duplaert.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#121473) ittakary


ittakary
nagyúr

Radicica! miért rejtettétek el a "miért mod"-ot?

(#121474) B-L-A-C-K válasza ittakary (#121473) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#121475) ittakary válasza B-L-A-C-K (#121474) üzenetére


ittakary
nagyúr

valaki írta ott, hogy Hardverapró face-checknek teljesen jó volt... igaza van, most hogy csekkolom hogy kinek milyen vaj van a fején?

(#121476) GALARDO válasza ittakary (#121473) üzenetére


GALARDO
addikt

Régi szép idők...mikor még arccal lehetett írogatni, azt jöttek az életveszélyes pü-k. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#121477) madgie válasza ittakary (#121475) üzenetére


madgie
titán

Nem illik egy korábbi munkáltatóról ilyet írni, de a PH kicsit már olyan, mint egy bazinagy vízfejű állami cég.

(#121478) madgie


madgie
titán

Hyperlapse. Továbbra sem tudom, mi értelme a Microsoft Hyperlapse appjának, ha az i6 képstabi nélkül is ennyire jobbnak, stabilabbnak tud lenni, mint a képstabis S6E a Microsoft programéval :(

(#121479) Gsx-rr válasza radi8tor (#121465) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azért gondolod így ,mert ebben nincs, tapasztalatod és ismeretséged.

Ezzel nincs is semmi baj.Bármelyik szerelő aki márkaspecifikus meg tudja rendelni a gyári alkatrészeket külföldről egyenesen a gyárból!
Én most rendeltem Németországból gyári alkatrészt itthoni ár 65 százaléka.
Hozzáteszem itthon se volt raktáron sehol sem.

Amúgy ha van egy normális szerelőd az még a kedvezményét is odaadja (30-40 százalék) az alkatrészek listaárából. (neked kell szólsz ,segítek) ! :)
De mint írtam ,mint minden ez is az ismeretségeken múlik.
Sok Pesti ismerősöm sír ,hogy képtelenség egy jó szerelőt találni. Legyen szó akár víz,villany vagy bármilyen munkáról!

Ezért jó ,hogy itt ezek bejáratott dolgok!

[ Szerkesztve ]

(#121480) r3dsnake válasza ittakary (#121475) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez tényleg röhejes mostmár. Esetleg majd ezt is megkapják a prémium tagok? Nem értem miért kell visszafele fejlődni.

(#121481) B-L-A-C-K válasza madgie (#121477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, egyre szarabb, egyre zártabb...

(#121482) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Lassan PH-n is ez lesz...:D

(#121483) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#121482) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

ja

;]

(#121484) Laca1212 válasza #76385920 (#121458) üzenetére


Laca1212
őstag

Hát igen. a márkaszerviz nem ekecsel. Cserél, mert az a gyári előírás és azért vállal felelősséget garanciát meg egyszerűbb is. És ez a biznisz ugye. Az ekecs meg vagy jó lesz vagy nem. Na meg a márkaszervizes szerelők nagy része ugye idomított cserélő ember csak, ha a diagnosztika nem mutat semmit akkor bajban vannak. :) Tisztelet a kivételnek, mert azért akadnak tényleg képzett ügyes szerelők is köztük.

(#121485) #76385920 válasza Gergőke88 (#121469) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nem, nem mindenhol így diagnosztizálnak. A legtöbb helyen rádugják a computert aztán amit az kiír azt kicserlik. (Függetlenül attól, hogy egy kontakthiba miatt van az egész)

Aki így diagnosztizál egy márkaszervízben dolgozott együtt velem, majd miután "leszerelt" maszekként csinálja tovább. Kb. 60 éves a muki, 40 éves tapasztalattal. Nem az első ilyen hibát látta már konkrétan ennél a típusnál.

(#121486) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Szeretnék tanácsot kérni tőletek: ti mit csinálnátok a helyemben?

A sztori röviden: vettünk öcsémnek innen HA-ról egy 5S-t, ami kipróbálásnál jónak tűnt. Sajnos utána derült ki, hogy melegedés után a kijelző össze-vissza kezdett érintést érzékelni és gyakorlatilag használhatatlanná vált. Az akksi sem volt egy matyóhímzés, de ezen még talán túl is lépett volna a tesóm. Jeleztem még aznap az eladónak, aki 1 hét garanciát vállalt a készülékre, hogy mi a probléma, aki a bejáratott szervizébe irányított. Mivel pénteken már ezügyben nem tudtunk lépést tenni, így 1 hétvégényi kínlódás után hétfőn bevittem a telefont és a jelzett hibákkal leadtam. Jelzés egyelőre onnan nem érkezett, a leadás tényét természetesen jeleztem az eladó felé.

A kérdés: ti mit tennétek ezek után? Ugye több lehetőség van: 1, a szervizes kicseréli, amit kell és utána tökéletesen működik, míg világ a világ, 2, szervizes kicseréli, de továbbra sem jó, 3, ránk keni, hogy mókoltunk valamit vele és jelzi az eladónak. A harmadik esetet csak azért vázoltam fel, mert tudom milyen világban élünk, de a készülék természetesen semmilyen mókolásnak nem esett áldozatul.

Tehát:
A, Fogadjuk el a javított készüléket? Ilyen ómen után én annyira nem akarnám...
B, Kérjük inkább vissza a pénzt?
C, Cserélje mindenképpen ki egy másikra? És ha az is szar?

Egyelőre természetesen név nélkül, mert nem akarok inkorrekt lenni.

(#121487) B-L-A-C-K válasza hdanit610 (#121486) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elmondottak alapján 1 hét garanciát vállalt rá, az nem azt jelenti hogy pénzvisszafizetésit, hanem hogyha gond lesz vele intézi, ez esetben az "A" opció a reális.

(#121488) radi8tor válasza ittakary (#121473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki azt mondja ilyen vagy olyan rossz a PH gondoljon már bele miért történik mindez. Azért, mert PH mögött is emberek vannak és ezeknél az embereknél egyszer betelik a pohár. Az utóbbi időben annyi eszelős emberrel találkoztunk, akik pitiáner dolgok miatt fenyegetőztek ezzel vagy azzal. A vezetőség pedig meghozta ezt a döntést. Nem ad felületet nekik a jogászkodásra. Ha megtörténik a kitiltás, akkor ő megkapja az üzenetet, nem látja mindenki, így nem rohangálhat vele a bíróságra rágalmazás/becsületsértés, vagy akármi miatt.

Hardveraprós csalókat ebben a topikban lehet keresni. Valamint ott vannak a fekete pontok is mindenki adatlapján, az is egy elég jó mutató.
Üzletrontós, vagy akármilyen figyelmeztetéseket nem fogjátok látni, ez tény.

Gsx-rr: értem, de ezt meg úgy védik ki sok helyen hogy nem szerelnek be hozott alkatrészt. :(
Mondjuk márkaszerviznél nem szívóznak ilyennel, ők örülnek a régi autóknak. Csak garit nem adnak hozott alkatrészekre.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#121489) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#121488) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ilyen alapon a csalás topikot is el lehetne tüntetni, mert ott is kiadják a felhasználó nevét.

Mondjuk arra nem tudom milyen jogszabály lenne ha egy fórumon valaki hibát követett el és moderálják, majd közlik a felhasználói nevével hogy miért. Mivel ugye egy felhasználói név mindenki számára publikus.

(#121490) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#121489) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van valami törvény erre, hogy a netes felhasználóneved is olyan, mintha a saját neved lenne kiírva ezért ugyanolyan szabályok érvényesek rá (rágalmazás/becsületsértés/zaklatás). :(
Csalós topik az más, de hasonló mint mondod. Azt lehet moderálni ha valaki olyat írt a másikról.
Miért moderáltukban macerás lenne minden kitiltás után átírni azt a hozzászólást mondjuk "a felhasználó tudja miért"-re. Akkor már minek látszódjon, ha nem látszódna semmi érdemi infó benne.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#121491) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#121490) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt lehet moderálni ha valaki olyat írt a másikról.

Ilyen alapon csak úgy lehet ha kimoderálják azt is kiről van szó (azaz kitörlik a felhasználói nevét), azaz így értelmetlen is lenne az egész topik, és ilyen moderálás ott nincs is, de ilyen alapon ugyan az mint a miért moderáltunk topik.

De tegyük fel, itt én rád mondom hogy buta, te feljelentesz ezért, szerinted mi lesz belőle? Semmi. A moderálásban meg még személyeskedés sincs, csak annyit közölnek hogy hibáztál, és miért. Szóval ennek a bezárása úgy faszság ahogy van. A hülye gyerekekkel fel kell venni a kesztyűt (értem itt az alatt fel akar jelenteni jelentsen, nem kell vele foglalkozni, úgyse lesz belőle semmi), nem rontani a színvonalon miattuk.

[ Szerkesztve ]

(#121492) ittakary válasza radi8tor (#121488) üzenetére


ittakary
nagyúr

Yeti konkrétan emiatt a dolgok miatt váltott nicket nem?

(#121493) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#121491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, de ha ő bizonyítani tudja hogy nem csinált olyat ami a moderációs szövegben van, akkor máris becsületsértésért feljelenthetné az oldalt.
Moderátorok sem droidok, írhatnak véletlen olyat ami kifogásolható lenne mondjuk egy jogász által.

ittakary: asszem igen, sokan rászálltak akkor.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#121494) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#121493) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, és bíróságra visz egy ilyet mi lesz, kikacagják.

(#121495) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#121494) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Külsősként te ezt máshogy éled meg, mert egy hasznos funkciót vettek el tőled. De belsősként másképp hatnak ezek a támadások napi szinten.

⭐ Stella

(#121496) ittakary válasza B-L-A-C-K (#121494) üzenetére


ittakary
nagyúr

a bíróságok szerintem előbb foglalkoznak ezzel a kiröhögnivaló faszsággal, mint a milliárdos mutyikkal :)

lásd: a legfőbb ügyész felesége benne volt az MNB partiban, ő pedig rezenéstelen arccal mondja azt, hogy kéremszépen itten nincsen nyomoznivaló :U

Lásd#2: a srác aki fél éve előzetesben ül, mert ellopott egy kakaóscsigát, és mivel nem az első lopása volt, egyből kattant a bilincs... ez mi?

Az a gyökér aki engem is lehúzott itt aprón tavaly már 2009 óta... HAT ÉVE folyamatosan csalt a neten... mindenféle következmény nélkül :U most mondjuk már ő is előzetesben van, de baszki hat év :U

[ Szerkesztve ]

(#121497) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#121495) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez oké, de ilyen alapon ha nem állnak ki magukért akkor egyre elnyomottabb lesz az egész. Illetve amit írtam akkor a csalós topikot is lehet rejteni, mert ilyen alapon teljesen ugyan az.

(#121498) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Meh, telekomnál webshop frissítés után 170-ért volt az SE a legkisebb előfizura hosszabbítással. Most visszajavították 190-re délutánra.

(#121499) Gergőke88 válasza r3dsnake (#121498) üzenetére


Gergőke88
addikt

Es megrendelted?

(#121500) r3dsnake válasza Gergőke88 (#121499) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Délután akartam miután átszámolom a dolgaimat.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.