Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45901) mcsm88


mcsm88
senior tag

#45899
#45900

Szuper
Nem találtam egy normális leírást se hozzá, csak azt, hogy hogyan kell aktíválni a biosban.

Akkor lenne még egy kérdésem, hogy ezek szerint a másik gépnek is tudnia kell a DriveLock-ot, hogy fel tudja oldani?

(#45902) samui


samui
csendes tag

Sziasztok!

Hp 8760w laptopomat frissítettem win 10-re azóta nem működik az fn+ f9-f10 fényerő állítás nincs kamera...

Az eszközkezelőben minden rendben! Valaki tud erre megoldást?

(#45903) dewill79 válasza samui (#45902) üzenetére


dewill79
tag

Helló!
Próbáld meg ezeket:
HP Universal Camera Driver
HP HotKey Support
üdv

(#45904) DrDobos válasza samui (#45902) üzenetére


DrDobos
őstag

Nem lehet hogy a biosban úgy van beállítva, hogy fn gombok nélkül működik? Például nekem az f5 fényerőt növel, az fn+f5 meg weboldalt frissít.

Szerk.: dewil79 látod, ezekre én nem gondoltam.. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#45905) samui válasza dewill79 (#45903) üzenetére


samui
csendes tag

A driverek fent vannak!

(#45904)' DrDobos: sajnos nem! A hangerő fn+f6-f7 le-fel meg működik!

(#45906) dewill79 válasza samui (#45905) üzenetére


dewill79
tag

HP-s vagy Windows-os driverek?

(#45907) samui válasza dewill79 (#45906) üzenetére


samui
csendes tag

:W

Köszönöm! Driver probléma volt! :))

(#45908) dewill79 válasza samui (#45907) üzenetére


dewill79
tag

Igazán nincs mit, csak segíteni próbáltam!
Örülök, hogy megoldódott! :DD

(#45909) dh66e


dh66e
veterán

Sztisztok!
HP 8470p win10 64bit-re gond nélkül mehet az utolsó nagy win frissítés? Van valakinek tapasztalata?

(#45910) dewill79 válasza dh66e (#45909) üzenetére


dewill79
tag

Igen, mehet!
üdv

(#45911) dh66e válasza dewill79 (#45910) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm!
Napok óta ugrál már fel hogy frissítsek benéztem a win10 topikba,de annyi hülyeséget olvastam hogy inkább itt kérdezek.

(#45912) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Üdv!

Egy HP notebook - 15-ac109nh -et telepítenék újra ismerősnek, viszont driver cd/dvd nincs, az előző tulaj elhagyta. Ebből a kazal driverből mire van szükség és mi a saláta?

Köszönöm előre is! :R

(#45913) DrDobos válasza MaTpr0F (#45912) üzenetére


DrDobos
őstag

Én alap darabnak tekintem az Audio, Bios update és a Hotkey-t. De én még feltettem az Intel Chipseteset is, illetve a Card readert.
Lehet neked nicsennek Hotkeyek, mert azt nem találom :U
Minden esetre várd meg egy tapasztaltabb válaszát is, de szerintem ezek kellenek:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45914) MaTpr0F válasza DrDobos (#45913) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ez már a második nekifutás lesz, mivel elsőre érdekes dolgok történtek, plusz a funkció gombot nem tudtam működésre bírni valami oknál fogva. Akkor várok még. Azért köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#45915) DrDobos válasza MaTpr0F (#45914) üzenetére


DrDobos
őstag

Mit értesz második nekifutásra? Ezek a funkciógombok érdekesek, mert erre drivert a linkelt lapon nem találtam. Elképzelhető, hogy ezek működnek a win telepítése után rögtön. Próbáld meg, hogy nyomod az dn gombot és úgy funkciógombok, majd ha nem megy, akkor fn nélkül.

Samsung Galaxy A55 5G

(#45916) MaTpr0F válasza DrDobos (#45915) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Elsőre eléggé összeakadtak a dolgok, mivel a letöltött file-ok nem viselnek nevet (hogy mi a francnak a drivere) csak egy számsort. A fene tudta melyik, melyik. Így másodjára már külön fogom mappázni mind, hogy tudjam.

[ Szerkesztve ]

(#45917) DrDobos válasza MaTpr0F (#45916) üzenetére


DrDobos
őstag

Én úgy csináltam, hogy amit letöltöttem, azt fel is tettem. Ha kért restartot, nem engedtem, hanem majd ha feltettem mindent.

Samsung Galaxy A55 5G

(#45918) mcsm88 válasza mcsm88 (#45901) üzenetére


mcsm88
senior tag

Nem tudja valaki a választ arra, hogy ha aktív a DriveLock a HDD-men, akkor egy másik gépen hogy kell beírni hozzá a jelszót a feloldáshoz?

(#45919) kromatika


kromatika
veterán

SZiasztok..HPgaranciális noti javitás ügyében hová fordulhatok Budapesten. Tudnátok adni egy linket? :R

(#45920) SeniorTilla válasza kromatika (#45919) üzenetére


SeniorTilla
veterán

hp.hu

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45921) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

van egy nem túl fiatal (2013-as) HP Envym.

Megkímélt állapot, w8-ról w10-re frissítve.

Egy ideje kb fél éve újrahúztam a w10-et.

Azóta nem is nagyon használtam.

Tegnap bekapcsoltam, működik. bejelentkezek, nagyon lassan be enged... bármit megpróbálok rajta megnyitni, tetű lassú, pl egy chrome nem hajlandó elindulni, bezzeg az IE azonnal reagál. És kb mindennel ez van.

Van valakinek tippje hogy lehetne felpörgetni, mi az amit elronthattam? (SSD vásárlás nélkül, driverek látszólag OK).
túlmelegedés kizárt, mert azonnal ennyire tetű lassú.

köszi előre is a tanácsokat.
(lecserélni nem szeretném, mert nagyon jól néz ki, és az ereje is elég lenne, ha nem érezném úgy hogy 3%-on teljesít).

(#45922) DrDobos válasza Drenadar (#45921) üzenetére


DrDobos
őstag

Feladatkezelő mit dob ki?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45923) SeniorTilla válasza Drenadar (#45921) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem zárhatod ki a túlmelegedést, mert ha a proci és a hűtőtönk között nincs rendes hőátadás, akkor a proci a bootolás végére már bőven túlmelegedett.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45924) Drenadar válasza SeniorTilla (#45923) üzenetére


Drenadar
veterán

40-60 fokot ír a HWmonitor.

Feladatkezelő nem sok szokatlant jelez, max mikor a winyóra 90-98% terhelést ír.
(de mikor megvárom hogy ez elmúljon, és rá nyomok hogy indítson el mondjuk egy chrome-ot akkor se indul el.)

szét kellene szedni és újra pasztázni, portalanítani a gépet?

(#45925) SeniorTilla válasza Drenadar (#45924) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HWmonitor nem ad hiteles infót a proci maghőmérsékletéről. Tudod, hol méri a hőfokot?

Mondjuk lehet HDD hiba is, vagy valami progi foglalja a HDD taszkokat. Pl. McAffe, vagy ilyesmi

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45926) DrDobos válasza Drenadar (#45924) üzenetére


DrDobos
őstag

Ellenőrizd le Coretemp programmal is, en pl azt hasznalom:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45927) Balage700 válasza DrDobos (#45926) üzenetére


Balage700
tag

Sziasztok. Nemrég beszereztem egy használt HP laptopot alig használtan. Kis kétmagos celeron proci van benn 1,9 GHz-en. Gondoltam belerakok 2 slotba memóriát, hogy dual channel legyen, és ssd-t. Semmi komolyra nem lesz használva netezés, szövegszerkesztés, esetleg photoshop. Ezzel az upgrade-el gondolom gyorsabban fog reagálni a laptop? :)

(#45928) dewill79 válasza Balage700 (#45927) üzenetére


dewill79
tag

Ez így nem fér össze szerintem:
" Kis kétmagos celeron proci....Semmi komolyra nem lesz használva...esetleg photoshop."
Igen, segít a dual-os memória kezelés meg az SSD is sokat fog rajta dobni.
Én a "kis celeront" cserélném le i3 vagy i5-ös procira.
üdv

(#45929) AcélAgyar válasza Balage700 (#45927) üzenetére


AcélAgyar
tag

Az SSD elképesztően gyors, sokat fog dobni a gépen, viszont én i3 alá nem adnám.

(#45930) xuldar


xuldar
őstag

Sziasztok! Van egy HP Probook 455 G1 laptopunk, amivel az a problémám, hogy ha feltöltöm 100%-ra az aksit, hiába állítom le normálisan (nem készenlét, alvás, stb.), ha nem nyúlok hozzá, 1 hét alatt 0%-ra merül. Elég gáz, hogy teljesen kikapcsolt állapotban is keményen szívja a delejt. Van valakinek ötlete, hogyan lehet ezt kiküszöbölni úgy, hogy ne vegyem ki mindig az akkut?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#45931) petyka67@


petyka67@
újonc

Üdv.!
Van egy HP laptopom, előre telepített Win 8-al, amit időközben Időközben 8.1-re frissített. Kulcsot tartalmazó címke nincs, a hdd-n image file-ban a jogtiszta Win 8. Azonban a hdd tönkrement. Kicseréltem, kiolvastattam a bios-ból az aktiváló kulcsot, de sem az OEM Win8, sem a OEM Win8.1 telepítő nem fogadja azt el. Ilyenkor mit lehet csinálni (az aktivátoros megoldáson kívül) ?

(#45932) kecsetif válasza xuldar (#45930) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Egy hét alatt nem kéne lemerülnie. Ha zavar és még van jótállás gariztasd le.
Egyéb esetben tartsd 24/7 bedugva. Baja ebből nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#45933) kecsetif válasza petyka67@ (#45931) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Nem mindegy, hogy alap, pro vagy enterprise. A hp szervizesek biztosan tudnak küldeni linket a megfelelő változathoz.
A megfelelő win verzióval nem kell manuálisan beírnod a kulcsot, ha a biosban meg van adva.

[ Szerkesztve ]

(#45934) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

kinéztem magamnak innen a ph ról egy z bookot, azt mondja a tag h a garanciát ezeknél széria szám alapján ellenőrzik, akkor megvehetném tőle nyugodtan, és számla gari papir nélkül tudnám intézni a bajait ? gondolom céges vásárlás, van erre garancia futár is ?

Xbox One: bandymnc

(#45935) adika4444 válasza bandi0000 (#45934) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ez elvben tényleg így van, de a gyakorlatban előfordulhat hogy kérik a papirokat a gépről.
Hogy futáros, vagy helyszínre kiszállós gari van ezekre azt nem tudom pontosan, serial alapján ellenőrizhető a HP oldalán...

üdv, adika4444

(#45936) SeniorTilla válasza petyka67@ (#45931) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hívd fel a microsoftot telefonon, ők megoldják.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45937) SeniorTilla válasza bandi0000 (#45934) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szokták kérni a papírt, számlát vagy garlevelet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45938) Klara_


Klara_
őstag

i5-6200U kicsit sovany az EB-ben a megszokott 3340M-hez kepest. Mivel HDD-s a konfig milyen m.2 SSD-t erdemes bele tenni amitol begyorsulna kisse 180-400GB kozotti meretben?

(#45939) MineFox54 válasza Balage700 (#45927) üzenetére


MineFox54
őstag

Milyen gép pontosan? Elég régóta vannak Celeronok...

(#45940) petyka67@ válasza kecsetif (#45933) üzenetére


petyka67@
újonc

Köszi. Megkérdem a szervízt, mert alap Win8 volt rajta, de az OEM alap Win8 lemez nem jó a kulcshoz.

(#45941) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

most lesz 2 éves a laposom és szeretném, ha előtte a szerviz átnézné, hogy minden rendben van e vele. korábban volt már bent a hűtőventi miatt (mint egy helikopter úgy szólt), akkor szépen ki is takarították. mostanra ismét elég hamar kapcsol be a venti, illetve sokkal jobban melegszik és hangja is nagyobb.
ezen kívül a vinyó hiba továbbra is fenn áll, bár mostanában ritkábban jelentkezik. - egyszer csak elkezd kattogni, majd újraindul. előző alkalommal ezt is jeleztem, nem találtak semmit, de ez a része is aggaszt.

szóval a lényeg, hogy ezekre hivatkozva át fogják vajon nézni nekem a gépet? nem feltétlenül ingyenes szervizre gondolok persze.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45942) Lacc


Lacc
aktív tag

Üdv.
Van olyan HP szoftver ami kijelzi, hogy mennyit fogyaszt a laptopom? :)

Ebben a driver/szofvert listában benne lehet? (Anno ASRock alaplaphoz volt ilyen kis szoftver, és +/-5%-al azt mutatta amit digitális mérővel is mértünk. Ez a hibahatár pedig nekem megfelelő.)

(#45943) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
430 G4-esem van, és az a kérdésem kezdő laptoposként, hogy a touchpad milyen "izgalmasabb" dolgokra képes? Gondolok itt a több ujjas manőverekre leginkább, például macbooknál láttam, hogy a dupla ujjas lefelé húzással lehet az adott ablakot lefelé görgetni? Ez is képes erre? Kellene hozzá driver?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45944) MasterMark válasza DrDobos (#45943) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, kell a synaptics driver hozzá. Ott tudod ezeket engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#45945) DrDobos válasza MasterMark (#45944) üzenetére


DrDobos
őstag

A hp honlapjan semmi ilyet nem talaltam :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#45946) MasterMark válasza DrDobos (#45945) üzenetére


MasterMark
titán

Másfél perc volt megtalálni... [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#45947) DrDobos válasza MasterMark (#45946) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#45948) kojoo


kojoo
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában nézegettem laptopokat amikben GTX 1060/1070 van és rábukkantam az Omen 17-re (6700HQ, 1070, 16GB RAM, +256GB M.2 SSD).
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata vagy véleménye? Néztem is meg olvastam is review-okat, de gondoltam hátha van személyesebb is.
A másik kérdésem, hogy milyen híre van a magyarországi HP szervíznek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#45949) SeniorTilla válasza kojoo (#45948) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HP szervize az egyik legjobb az országban. A gépről mi érdekel?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45950) kojoo válasza SeniorTilla (#45949) üzenetére


kojoo
csendes tag

Például driver támogatottság milyen? (Laptop kiadás után mennyi ideig gondoskodnak a driverek frissítéséről)
Van-e tipikus hibája, ami elő szokott fordulni?
Kicsit általánosabb kérdés, hogy milyen programokkal érdemes tesztelni egy friss laptopot?

Jelenleg ennyi jut eszembe, előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.