Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45851) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Sziasztok, vettem egy HP Omen 15 laptopot, (HP OMEN 15-ax204nh 1DM16EA) frissítettem a BIOS-t, mégis van egy érdekes hibája: a Geforce Experince gond nélkül elindul, az Nvidia Vezérlőpult nem. Ez normális vagy nem kell vele foglalkozni? :F

(#45852) Aethelstone válasza kromatika (#45844) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szia. Én inkább lennék az ördög ügyvédje. Ha azt nézzük, hogy mire használod, akkor inkább a Probook maradjon. Nyilván a Z minőségibb, de a Pro is sokáig ki fog szolgálni és tartalomfogyasztásra a 17 zoll sokkal barátibb, nem beszélve a takarékos, ámde aránylag erős prociról.

Szerk: És a Z-t jobban tudod eladni. Ha már anyagi okok...

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#45853) kecsetif válasza SeniorTilla (#45850) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Akkor nincs más hátra, mint előre a szervízbe.

Ez de gyenge volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45854) SeniorTilla válasza kecsetif (#45853) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem érdekes, front van :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45855) DrDobos válasza SeniorTilla (#45854) üzenetére


DrDobos
őstag

Pedig nem fáj a fejem.. :DD

Samsung Galaxy A55 5G

(#45856) Ronam válasza AcélAgyar (#45851) üzenetére


Ronam
addikt

Szedd le a legfrissebb drivert, es csinalj egy "tiszta telepitest". Nalad amugy milyen a kijelzo? IPS bleed tapasztalhato? Nekem a kijelzo aljan van egy kis bevilagitas, de nem csereltettem vegul, allitolag az Omenek 80-90%-a ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#45857) AcélAgyar válasza Ronam (#45856) üzenetére


AcélAgyar
tag

Nálam nincs IPS bleed vagy legalábbis nem látható, bár eléggé hidegek a színek és kicsit sötét is, szóval kalibrálnom kell kicsit. Frissítettem (GeForce Ready 382.33 a verzióm most) most már megy az Nvidia vezérlőpult is, szépen teszi a dolgát, csak ámulok, hogy milyen szépen mennek a játékok :Y Életem üzlete volt ez a gép 280k-ért. :C :C

(#45858) AcélAgyar válasza AcélAgyar (#45857) üzenetére


AcélAgyar
tag

Na sikerült is kalibrálni, így már jók a színek :C

[ Szerkesztve ]

(#45859) India


India
aktív tag

Sziasztok!

Hp Zbook 15-om van , amikro elindul a gep kiiarja

The system detected that an unsupported DDR3 memory type is installed.
Please power off the system and remove the unsupported DDR3 memory to avoid system instability and potential data loss.
Memory incompatible (2E3)
Power Button-Power off
Enter-Continue
ha nyomok egy entert feláll a rendszer és semmi gond, de minden indulásnál újból előjön!

Van benne osszesen 24 GB

DIMM1: Kingston 9905428-426.A00LF Modul feszültsége 1.5 V
DIMM3: Kingston 9905428-426.A00LF Modul feszültsége 1.5 V
DIMM4: Samsung M471B1G73EB0-YK0 Modul feszültsége 1.35 V / 1.5 V

1.5 V a baj neki ? Vagy ne torodjek vele?

(#45860) AcélAgyar válasza India (#45859) üzenetére


AcélAgyar
tag

Hátha jól értem az a baja, hogy DDR3 RAM van benne.

(#45861) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Egyébiránt gondolkodtam, hogy a gyári hővezető paszta helyett érdemesebb lenne Thermal Grizzly Conductonautot használni, ez folyékony fém, úgyhogy szakértő kezeket igényel, plusz a garanciát is szeretném megtartani, ezt hogy lehetne megoldani? A HP szerviz megcsinálja?

(#45862) VANESSZA1 válasza AcélAgyar (#45861) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én is ilyennel kenem meg a HP gépem :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#45863) kecsetif válasza AcélAgyar (#45860) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Mivel az kell bele. Valószínűleg az 1,5 v a baja. A másik fórumban már válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#45864) kecsetif válasza VANESSZA1 (#45862) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Nekem a "folyékony fém" nem jött be. De youtube videó alapján legalább a grizzly jobban tapad a fémhez, mint a coollaboratory liquid ultra.

[ Szerkesztve ]

(#45865) India válasza kecsetif (#45863) üzenetére


India
aktív tag

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#45866) India válasza kecsetif (#45863) üzenetére


India
aktív tag

Sajnos igy van csak 1.35V-ot kezel 1.5-el mar baja van , bar leteszteltem windows-on belul semmi baj nincs csak a bios irja ki.

Erdekes 1.5V -es ket ram Hp 8570-p-nek semmi baja nincs oda tettem be oket.

(#45867) India válasza AcélAgyar (#45861) üzenetére


India
aktív tag

En nem regen pasztaztam csak ezt hasznalom Noctua NT-H1

(#45868) kecsetif válasza India (#45865) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Azért memtesttel járasd pár órát, nehogy valami fontos munka közben fagyjon le.

(#45869) India válasza kecsetif (#45868) üzenetére


India
aktív tag

Nem teszteltem le kivettem a Zbookbol , atraktam Hp 8570p-be ott semmi bajt nem irt ki a bios.

(#45870) Kowax válasza kecsetif (#45864) üzenetére


Kowax
tag

Van egyébként valami youtube videó az átkenéshez is? :DDD Még nem csináltam, de jó lenne "megtanulni" a mikéntjét. :))

Böff!:))

(#45871) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Kb egy hete jött meg a Telekomtól ez a notbook. Minden ok vele, csak egy gond van, kb fél percenkémt ad ki egy sípolást. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#45872) AcélAgyar válasza VANESSZA1 (#45862) üzenetére


AcélAgyar
tag

De ha megkenem akkor bukom a garit? :F Elvileg ha nyúlkálsz a gépbe, akkor bukod a garit.

(#45873) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Szeretnék segítséget kérni.Van egy hp pavilion 15-au100nh gépem.Szeretnék bele ssd-t venni.A hdd-t pedig a dvd helyére berakni.A beépítő keret magasságát kívülről is meg lehet mérni?Kell mást venni hozzá?Köszönöm előre is a segítséget! :R

A logikában semmi sem véletlen!

(#45874) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ProBook 455 G2 (AMD A6-Pro 2+3C , 4GB RAM, WD 750 GB HDD, R5 M255 2GB). Win 10
Nem akart bootolni sehogy sem (HP logó után elfeketedett). Elvittem szervizbe, újratették. Most nincs rajta semmi, kezdetben laggolt-megfagyott az egér, majd másnapra megint előjött a bootprobléma. Majd megint megjavult, bebootol, de 3-4 perc után megint megfagy az egér, csontrafagy utána netezés közben. Próbáltam már Youtube-ot nézni, 4 perc és megállt a videó, mozgattam az egeret, az is megfagyott. Csak a bekapcsoló hosszan nyomása kapcsolja ki.

Memtestet ment 5 órán keresztül, 0 hiba. HDD tesztet csináltam a BIOS-ból, hibátlan.
Most kipróbáltam, hogy ubuntu-t indítok el pendrive-ról telepítés nélkül. Minden alkalommal az ubuntu feliratnál a töltés kifagy, vártam vele 3 órát, nem csinál semmit, ebből arra engedek következtetni, hogy nem a Win a hibás.

Szerintetek ez alaplap lenne?

Válaszokat köszönöm! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#45875) kecsetif válasza SkiDev (#45874) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ha még garis irány vissza a szervízbe.

(#45876) DrDobos válasza SkiDev (#45874) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem mehet szervizbe, de ha kíváncsi vagy, lehet hogy ITT kideritik, mi lehet a baja. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#45877) kecsetif válasza hoby36 (#45873) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Általában az optikai meghajtó 12.7 mm vastag, ahogy a caddy is. 9.5 mm hdd fér bele. Pl. e-bay-en az árusok elég részletesen le szokták írni a paramétereket, ott le tudod ellenőrizni.

(#45878) SkiDev


SkiDev
senior tag

Csak azért kérdeztem meg, mert a szalonból elhajtottak... Azt mondták, ha elküldöm a szervizbe, de csak szoftveres a gond, akkor rámverik a költséget. Ezt szerettem volna biztosan elkerülni. Van még rajta cirka 3 év garancia.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#45879) hoby36 válasza kecsetif (#45877) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm!

A logikában semmi sem véletlen!

(#45880) kecsetif válasza SkiDev (#45878) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ha egy nap után már vacakol, kizárt, hogy szoftveres gond legyen. Ezt ők is tudják. Ha rád akarják verni a költségeket, fordulj az importőrhőz/hazai képviselethez. Amúgy a szalonnak a hozzáállása minimum egy panaszt megér.

Én valamikor 6 évvel ezelőtt egy hp-t közvetlenül Pestre vittem valami központi szervizbe, de ott nagyon korrektek voltak. Sajnos a címére nem emlékszem. Vidd be személyesen valami nagyobb markaszervizbe, ne foglalkozz a szalonnal.

[ Szerkesztve ]

(#45881) SkiDev válasza kecsetif (#45880) üzenetére


SkiDev
senior tag

Azt akarták, hogy adjam el alkatrésznek, mert ez már kuka... Pedig nem kis üzletről beszélünk... A hírnevüket nem rontanám, mert a pesti srácok jófejek. Max elküldeni tudom, mert 400 km-re vagyok Pesttől

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#45882) kecsetif válasza SkiDev (#45881) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Egy 3 év garis notebookot, amit kifizettél add el alkatresznek? :Y Azt a leborult szivarvégét! Ha szerintük szoftveres gond, hogy lehetne a gép kuka??
Ha van másolatod a levelezésről, küldd el a hazai kepviseletnek és a fogyasztóvédelemnek. Az ilyen balkáni hozzáállást csak így lehet kiírtani.

Ha nincs hp szervíz a közeledben, akkor beszélj a központi szervizzel, hogy legalább alljak az egyik irányba a postát. Nekem anno maguktol felajanlottak, hogy ha nem tudok érte menni, akkor kipostázzák ingyen. (Bár lehet, hogy annak az elitebooknak volt valami spéci garanciája.)

A hp honlapon sn-nel nézd meg, hogy milyen fajtájú garid van. Hatha valami helyszínen javítós next day business. Aztan mosolyogva mutathatsz középső ujjat a csodaszalonnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45883) Dhampir válasza SkiDev (#45881) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint addig voltál jó nekik, amíg a pénzedet náluk hagytad.

[ Szerkesztve ]

(#45884) SkiDev


SkiDev
senior tag

Nem tudom semmivel sem bizonyítani, mert helyszínen volt. Kifizettem a díját a telepítésnek, hazamentem, nem volt jó. Visszavittem, mikor ráértem, akkor közölték, hogy újabb x összegért átnézik, hátha rájönnek mi a hiba. Mondom köszönöm nem, mert ezzel a géppel csak szívok. 2 éves, de egy évet ha használni tudtam. Egyetemista vagyok, szükség volt fent egy megbízható gépre, amit bármikor elérek, így összeraktam egy egyszerű PC-t inkább, ez meg ment a szekrénybe. 3 hónapig volt a szekrényben, elővettem, ránéztem, akkor lett ilyen rossz. Megcsináltatom, utána szabadulás tőle akármennyiért.

Mindennel együtt lassan már 200-ban van a gép, egy nyomorult 480p is megfektette. Miféle masina ez?

Az is jópofa, hogy 5 év garanciával van hirdetve a gép, erre ez fogad... Most valamiről nem tudok vagy tényleg át lettem verve?

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#45885) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Egy kicsit lehet off topic lesz, de nagy bajban vagyok.. :(

A helyzet, hogy volt egy fullos HP OMEN 15-ax204nh gépem, Core i7 7700HQ, GTX1050Ti, 256NVMe SSD, fullos kis gép volt.

Sajnos ellopták tőlem a készüléket... :( :( :(

Semmilyen nyomravezető jel nincs, semmi, ezért szeretném itt megkérdezni, hogy szerintetek az lehetséges, hogy sorozatszám alapján, gyári szám alapján megtaláljam a gépet? A papírja megvan, szóval minden infót tudok a gépről.

Nagyon el vagyok keseredve, nem rég vettem a gépet, nem kevés pénzért és most oda van... :( :( :(

Ha bárki bármiben segítségemre tudna lenni azt nagyon megköszönném!

Szép napot mindenikek!

Üdvözlettel,
Vámosi Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#45886) SeniorTilla válasza SkiDev (#45878) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem vernek rád semmi költséget, ne aggódj. Aki ezt mondta az hazudott, vagy nagyon tapasztalatlan volt. Egy ilyen mekkelek véleményére ne adj, küldd vissza a szervizbe nyugodtan. Melyik bolt volt ez, ahol ezt a tanácsot adták?

Illetve jól át is vertek a garanciával. Jó nagy átverés/lehúzás ez az 5 év garancia, de gondolom sokan bedőlnek neki. Sajnos szabadpiac van, és az emberek mindent elhisznek ami a netre ki van írva. Ja, és jöhetnek most nekem a laptopszalonos szponzorált fórumtársak a süket dumájukkal, itt az élő példa. ;]

Egyféle normális garancia létezik: a gyári HP garancia, ez jól működik. A többi csak parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45887) SeniorTilla válasza dav<3 (#45885) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Érdemes a márkaszerviznek leadni a sorozatszámot, mert ha a köv. tulaj beküldi, akkor értesíteni tudják a rendőrséget, és még a géped is meglesz. Persze ehhez meg kell hibásodnia...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45888) kecsetif válasza SeniorTilla (#45886) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Pontosan. Hívd fel a szervízt és egyeztess velük.
Sajnos a boltos plusz garancia sokszor nem sokat ér. Tisztelet a kivételnek.

(#45889) Dhampir válasza SeniorTilla (#45886) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez az 5 év afféle gerillamarketing ("szalonmarketing") taktika, de első olvasatra mindenkit megcsap a szele, még a fogatlan rókákat is. :D

Pár probléma után, amikor már kezd terhessé (nem áldott állapot esetén) válni az ügyfél, akkor nemes egyszerűséggel kirúgják.

A jó üzlet létrejötte után később az aprón könnyebben el lehet adni a használtat, hogy még mennyi plusz garancia van az adott gépre, persze.

(#45890) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Munkára kellene könnyű hordozható gép. Ha jól látom a HP Probook 430 g4 széria ami nekem jó lenne. a 430 és a 440 közt mik a különbségek? Csak a kijelző méret? Vagy más is?

Valamint világító bill-el vannak ezek a modellek?

(#45891) adika4444 válasza Mattb (#45890) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Kijelző méretben és minőségben térnek el. 430-nak IPS szerű, 440-nek sima TN...
Magyarországon azthiszem hogy nincs világítós, de ebben lehet hogy tévedek...

üdv, adika4444

(#45892) kecsetif válasza SkiDev (#45884) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ez nem kapitalizmus, ez konkrétan csalás. Én ezt tenném a helyedben:

Írnék nekik egy levelet, amiben először röviden összefoglalnám a történetet. Mit vettél, mennyiért, mennyi garit ígértek, számla másolatokkal.
Aztán leírnám a jelenlegi problémát és az első sikertelen javítás körülményeit.
Jelezném, hogy továbbra is fennáll a probléma. Majd leírnám mit szeretnék (javítás, egyéb károk megtérítése.)
Azután udvariasan kérném őket, hogy 2 héten belül írásban válaszoljanak, hogy milyen megoldást tudnak ajánlani.
Ha nem válaszolnak, akkor újabb levél és még két hét határidő.
Semmi fenyegetőzés vagy okoskodás, csak a tények röviden.

A végén, ha nem akarnak együttmüködni, az egészet továbbítani a fogyasztóvédelemhez és szükség esetén a rendőséghez. A többit ők majd intézik.

Ne fizess 5000 forintot, sem 5 forintot. És ne add oda fillérekért alkatrésznek. Te már egyszer fizettél valamiért (gép és 5 garancia). Nem azt kaptad, amiért fizettél. Becsaptak.

Az ilyen "boltokat" minél hamarabb ki kell szűrni. Sokan nem gondolnák, de Európában nyugat és kelet között nem a pénz a különbség. Hanem az, hogy az emberek nem tűrik el, ha megkárosítják őket és szükség esetén mernek a megfelelő hatóságokhoz fordulni. Nem csak maguk miatt, hanem a közösség miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#45893) atosan


atosan
addikt

Erre valaki?

Maine coon

(#45894) SeniorTilla válasza atosan (#45893) üzenetére


SeniorTilla
veterán

küldd vissza, ne babráld

a sípolás lehet hdd hiba is, meg még sok minden más is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45895) atosan válasza SeniorTilla (#45894) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm :R
Babrálni semmiképp sem volt szándékomban, 14 napon belül vagyok, így mindenképp megy vissza.
Még annyi, hogy ezeknél van olyasmi mint a telefonoknál, hogy gyári beállítások visszaállítása?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#45896) SeniorTilla válasza atosan (#45895) üzenetére


SeniorTilla
veterán

biosban és windowsban is van

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45897) atosan válasza SeniorTilla (#45896) üzenetére


atosan
addikt

Köszi szépen :)

Maine coon

(#45898) mcsm88


mcsm88
senior tag

Sziasztok!
Ha a DriveLock aktív a HDD-men, akkor másik gépbe rakva láthatók a rajta lévő adatok?

(#45899) SeniorTilla válasza mcsm88 (#45898) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem hiszem, pont ez a lényeg

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45900) Krix válasza mcsm88 (#45898) üzenetére


Krix
őstag

Csak akkor ha a helyes jelszóval feloldod.

If it is not broken then don't fix it!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.