Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45551) Kolondrum válasza Aethelstone (#45550) üzenetére


Kolondrum
félisten

Biztosan, óriási változás. :R

(#45552) Aethelstone válasza Kolondrum (#45551) üzenetére


Aethelstone
addikt

Köszönöm az infókat itt is :) Sokat segítettél :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#45553) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly év vége fele a család vett egy Hp dv7 4302-höz. Első gen i7, egy alapvetően nagyon kellemes kis gép. Sajnos rokon, aki ügyködött a géppel, nem igazán van megelégedve a win7-el, ajánlottam neki, hogy most olcsón lehet win 10-et szerezni, miért nem rakjuk fel rá. Belement, így hát meg is tettük a dolgot.
Azóta a laptop nagyon jól szuperál, egyetlen egy dolgot kivéve, az pedig az, hogy a HDMI porton keresztül se kép se hang. Ha rákötjük monitorra/tv-re, nem hajlandó jelet küldeni. Az összes periféria megegyezik azzal, amit eddig használtak, szimplán az OS változott. Nekem kissé olyan, minthogyha az AMD/ATI kártya nem kapcsolna, vagy nem tudja, hogy mikor kell kapcsolni. Win 7 alatt volt egy vga váltós program, ami szimplán megengedte azt, hogy váltogassuk kedvünk szerint a gpu-t. Itt viszont már csak azt engedi a szofi, hogy bizonyos alkalmazásoknál kapcsoljon az extra erő. Van erre valamilyen okosságotok? Megmondom őszintén, hogy régebbi drivert nem próbáltam rákényszeríteni. Igen frusztráló részükről a dolog, mert filmnézésre is használnák a dolgot, valamint néha egyszerűbb valamit úgy megtervezni hogy egy 150centis tv-n is látod, mit csinálsz.

Mellesleg a zsanér tartó pöcök nekik is lehalt, a műanyag gyakorlatilag elpusztult amibe ez a réz valami megy. Erre esetleg valami megoldása van valakinek?

Előre is köszi!
Üdv.
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#45554) SeniorTilla válasza KisTopi95 (#45553) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez egy baromi régi gép, nem hiszem, hogy win10 való rá :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45555) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Adott egy HP 2540p. Egyszer csak gondolt egyet és villogó leddel nem akart bekapcsolni akkuról sem, ami akku csatlakozás hibára utal a google szerint. Próbálkoztam bekapcsolni többször, egyszer csak bekapcsolt. A hűtő nyílásán viszont "amperszag" érződött. Azóta működik... Tapasztalt már valaki hasonlót. Hőmérsékletek rendben voltak. Még nem néztem bele, hogy esetleg látszik-e valami.

(#45556) SZIGMA válasza szabifotos (#45555) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Pedig nem ártana minél hamarabb belenézni, mielőtt nagyobb baj nem lesz. A laptop még hagyján, de ha kigyullad és leég a lakás, az nem lesz mókás.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#45557) cRoSsY18


cRoSsY18
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem a következő: Adott egy HP PavilionDV 5 típusú laptop, ami bekapcsolást követően, pár másodperc után kikapcsol, ahogy feláll a Windows. Szétszedtem és azt láttam, hogy a benne lévő processzor jobb sarka le van pattogva. Mellékelten teszek fel róla képet. Szerintetek ez a hiba közrejátszat, vagy ha ez lenne a gond, akkor képet sem adna a DOs-ban? Segítő jellegű válaszaitokat előre is köszönöm!

(#45558) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Van egy HP 250 G5 laptopom.

Az a gondom, hogy elég sokszor ledobja a wifit magáról. A router lényegében egy Huawei E5577s mifi. A net pedig Telenor hipernet.

A rendszer WIN 10 pro.

Hogyan tudnám ezt megoldani?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#45559) SeniorTilla válasza cRoSsY18 (#45557) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem ezt hardveres szakembernek kellene megmutatnod

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45560) SeniorTilla válasza castiels (#45558) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Wifi driver frissítés először, ha ez nem oldja meg, akkor küldd be a szervizbe, ennél a gépnél nem szerlehető házilag a wifi modul

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45561) castiels válasza SeniorTilla (#45560) üzenetére


castiels
addikt

Értem. Szerintem a legfrissebb van rajta.

A routerel nem lehet gond esetleg?

Ha dos alapú vettem és win10 el adom be lehet gond belőle?

[ Szerkesztve ]

(#45562) castiels


castiels
addikt

Letöröltem a drivert a vezérlő pultnál de újraindítás után ugyanúgy volt net.. hogyan frissítsem akkor?

(#45563) SeniorTilla válasza castiels (#45561) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem lesz gond, közük nincs az oprendszeredhez

a frissítéshez nem kell letörölni a régi drivert

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45564) castiels válasza SeniorTilla (#45563) üzenetére


castiels
addikt

ezt a 2-őt eltávolítottam.

ujraindítottam és ugyanúgy van wifi a laptopon.. Most mit csináljak akkor?

[ Szerkesztve ]

(#45565) Sefter válasza castiels (#45564) üzenetére


Sefter
veterán

Azért van wifi, mert a win10-ben van beépített driver a kártyádhoz, így azt használja.
Nyugodtan frissíts rá.

Psn ID: sefter_hun

(#45566) castiels válasza Sefter (#45565) üzenetére


castiels
addikt

Én feltettem még a Windows telepítése kor, amit be tettem képként.

Van egy Huawei telenoros mifim, és a laptop dobálta a wifi hálózatot, ezért gondoltam hogy valamit tenni kellene.

Letöröltem ezt a 2 db fájlt a képen ujrainditottam, van net most is, lehet így hagyom megnézem így dobálja e.

Ha igen felteszem a drivert.

Egy kis segítséget kérnék pontosan melyiket tegyem fel ha igen is gond lenne?

[ Szerkesztve ]

(#45567) Sefter válasza castiels (#45566) üzenetére


Sefter
veterán

Az alsó a wifi kártya drivere, a felső pedig a notin lévő dedikált wifi kapcsoló drivere.
Hogy melyik verzió számú driverrel lesz stabil azt sajna nem tudom

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#45568) castiels válasza Sefter (#45567) üzenetére


castiels
addikt

Ìgy használhatom , hogy most kitöröltem ezeket? Mert most is van wifi.. lesz ennek valami hátránya így?

Illetve nem lehet hogy az volt a gond hogy összeakadt a gyári win10 és a hp-s wifi driver ezért dobálta el?

[ Szerkesztve ]

(#45569) Sefter válasza castiels (#45568) üzenetére


Sefter
veterán

Használhatod persze.
Nem tudom mi lehetett a baj, win10 alatt voltak nálam is fura dolgok, vissza álltam win7-re...:)

Psn ID: sefter_hun

(#45570) castiels válasza Sefter (#45569) üzenetére


castiels
addikt

eddig lekopogom, tökéletesen működik. de napok kellenek természetesen hogy kiderüljön tényleg megjavult e, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#45571) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy egy HP ProBook 470 G3 noti[link] amiben M.2 SATA SSD támogatás van.[link]Van is bent egy Liteon 256 gb sata m2 ssd [link]ami jól működik. Nagyobb ssd-re szeretnék váltani és jó áron találtam 500 gb Samsung PM951 NVMe M.2 ssd-t.Kérdésem az lenne hogy kezelné e a noti ezt az ssd-t sata sebeségben,vagy nem is látná?

(#45572) Sefter válasza kromatika (#45571) üzenetére


Sefter
veterán

Nem kompatibilis a gépeddel az az ssd. Bele se tudod szerelni

Psn ID: sefter_hun

(#45573) kromatika válasza Sefter (#45572) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a választ.Akkor valószínű hogy semmilyen m.2. 2280-as Nvme ssd-t nem kezel,csak a m.2. 2280-as sata ahci ssd-k a jók?Azt hogy érted hogy be sem tudom szerelni?Hiszen ez is 2280-as.

(#45574) hallerlaller válasza Kolondrum (#45549) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ez a 'ki van egészítve a hűtés' mit jelent pontosan?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#45575) Sefter válasza kromatika (#45573) üzenetére


Sefter
veterán

Más a csatlakozó...
Ez NEM jó a gépedbe...
Ilyet keress

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#45576) kromatika válasza Sefter (#45575) üzenetére


kromatika
veterán

Ez így nem igaz.Jelenleg ez van benne és tökéletesen működik.[link] Ezen is két bevágás van,és jó.Most akkor ?

[ Szerkesztve ]

(#45577) Sefter válasza kromatika (#45576) üzenetére


Sefter
veterán

Ez érdekes...ilyet még nem láttam...akkor passz, nem akartalak félre vezetni, kérdezz rá a "milyen ssd-t vegyek" topikban..

Psn ID: sefter_hun

(#45578) Sefter válasza Sefter (#45577) üzenetére


Sefter
veterán

Közben utána olvastam, igazad van!
Alaplatól függ milyet támogat, a foglalat ugyan az...ma is tanultam valamit :B

Psn ID: sefter_hun

(#45579) spyduck válasza kromatika (#45571) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia!

ProBook 470 G3 nem kompatibilis az NVMe szabványos SSD-kel. Bele tudod rakni, de nem fog működni vele. Én egy ProBook 430 G3-al próbáltam korábban. Neked csak az M.2 (sata) 2280-as jó bele.

(#45580) Myair


Myair
tag

Sziasztok!
Kb. 2 hete vásároltam ezt a gépet: HP OMEN 15-ax204nh.
A problémám a következő a legfrissebb NvIDIA Driver-t nem tudom felrakni, telepités közben megszakad.
GEFORCE 1050TI 4GB tár. Már az első bekapcsoláskor vibrált a képernyő.
A napokban figyeltem meg, hogy ha felpörög a hütö akkor villan a kijelző.
Valaki tapasztalt már hasonlót??
Esetleg megoldás??
Köszi a válaszokat

(#45581) spyduck válasza Myair (#45580) üzenetére


spyduck
nagyúr

BIOS frissítés volt? Ha nem, akkor hajrá. Ha ez sem oldja meg, akkor próbáld újratelepíteni és driverezni. Ha ez sem oldja meg és benne vagy a 72 órába vagy a 14 napos elállásba, akkor vidd vissza.
Végső mentsvár pedig a szerviz: 061-235-4799

(#45582) kromatika válasza spyduck (#45579) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm,reméltem hogy müködni fog benne ,legalább csak sata tempóban de akkor ki hagyom.Sefter.Igen én is utána olvastam,neked is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#45583) kenwood


kenwood
veterán

pajti vett egy hp oment notit 7700hq ,1050ti van benne.
a homersekletek alapvetoen rendben lennenek,de a ventiprofil nem az igazi.
65 fok kornyeken elkezdi porgetni hallhatoan,majd 1-2 perc mulva 70-en mar hangosra kapcosl,es leviszi 50re.

Jobb lenne ugy atallitani,hogy fokozatosabb legyen,es inkabb csak 60 kornyekere vigye,kisebb hangerovel.

Biosban nem talaltam olyat,mint az asztali silent-turbo fokozatok,vagy a RoG lapoknal talalhato x celsois fok-y fordszam allitasa egy grafikonon.

Van ilyen a biosban,vagy van ra valami jo windowsos program ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45584) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Szeretném ki cserélni a HP Probook 470 G3 notimban lévő külföldi billentyűzetet magyar nyelvűre.Segítséget szeretnék kérni.Több kérdésem is lenne :R Pontosan milyen tipus számút kell keresnem,és milyen notik billentyűzete jó az enyémbe.?Találtam az aprón egy ilyet [link] ez jó lenne az enyémbe?Teljesen azonosnak látszik.Második kérdésem hogy háttérvilágítós rakható ez az enyémbe ,és annak mi a pontos tipusa?Köszönöm előre is a segítséget.

(#45585) kenwood válasza kenwood (#45583) üzenetére


kenwood
veterán

Meg annyi kerdesem lenne ehhez,hogy fel evente szakszervizben atkenetni thermal grizzly conductonaut jo otlet lenne-e?
elvileg olyan 10 fokot hoz.
Maga a noti 99%-ban asztali gep lesz, par havonta egyszer mozog csak.
Gondolom,igy nem problema,hogy folyekony, ha rendesen fel van ecsetelve a bordara es a gpura/cpura.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45586) SeniorTilla válasza kromatika (#45584) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Probook 470 g3 billentyűzetet keress, ne 250-es gépét. Világítósat is tehetsz bele, ha találsz. Vagy csináltasd meg WEST-tel magyarra, és akkor nem kell kicserélned.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45587) spyduck válasza kenwood (#45585) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az előny terhelés közben fog jelentkezni. Ezt a fajta folyékony fémet nem kell 6 havonta átkenni, elvileg 2-3 év után is tartja a hővezető képességét. Ha évente akarod újrakenetni, akkor inkább NT-H1-et válassz: [link]

Egy szónak is száz a vége, halkabb nem lesz, csupán jobb hőmérsékletek fogsz kapni.

(#45588) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok! Hozzám került saját (családon belüli) felhasználásra a régi céges 8460p Elitebookom.

Elvileg a gyári 64 bites Win7 Pro SP1 került fel rá, aztán én még frissítettem rajta egyet amit feldobott a win update 2-3 napja, pár programot még felraktam és az optika helyére bekerült egy második hdd a rendszer ssd mellé.

A problémám az, hogy az alvó üzemmódból és hibernálásból nem ébred fel a rendszer se egér, se billentyűzet, se más gomb megnyomására. Leállításkor, vagy újraindításkor a windows és a merevlemez leáll, de alacsony fordulaton még tovább forog a ventilátor. Csak a bekapcsoló gombot hosszan nyomva áll le. Ugyan ez van a hibernáláskor és alváskor is.
A biosban kikapcsoltam azt az opciót, hogy mindig menjen a ventilátor, ha töltőn van a gép, de nem változott semmi.

A HP támogatási oldalát és a google-t is nézegettem már, de az a néhány ötlet eddig nem segített eddig.

Biost frissítettem a korábbi f.50-ről az utolsó f.64-re. Nem volt változás.

paraméterek nagyvonalakban: i5 2520, HD 3000 (9.17.10.4229), 8 GB ram,128 GB SSD + 500 GB optibay, fullos felszereltség: wifi, BT, GPS, mobilnet, csak ujjlenyomat érzékelő nincs benne

Van valamilyen ötletetek mi lehet a probléma? Szoftveres gondra tippelek, mert előtte két évig használtam a gépet és hibátlan volt a céges rendszerrel.

A segítséget előre is köszönöm!

(#45589) kenwood válasza spyduck (#45587) üzenetére


kenwood
veterán

koszi,ez egy jo teszt.
ha alacsonyabbak a hofokok,kesobb erjuk el a hatart,ahol bekapcsol az elso es a masodik fokozat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45590) kromatika válasza SeniorTilla (#45586) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#45591) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv mindenkinek!

rég jártam erre, viszont most tanács kellene
kinéztem húgoméknak ezt a HP 250 G5-t egy Probookot váltana amivel anno sajna nagyon mellényúltam a dedikált VGA-val és az AMD procival Sajna már 3x volt javítva az alaplap, de most már teljesen kuka. Kérdés mennyire megbízható ez a típus illetve jól értelmezem a kevés infót hogy ebbe egy M.2 Sata SSD van így még bővíthető egy HDD-vel simán.
A Lenovom ilyen hdd volt benne de volt egy M.2 csatlakozó ahová tavaly kapott egy SSD-t :)
A gép felhasználása a teljesen átlag semmi extra se játék se 3d modellezés

köszönöm a válaszokat

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45592) zoli669 válasza wetomi (#45588) üzenetére


zoli669
tag

Szia nekem is ez volt a gondom! Nekem egy régebbi Intel chipset drivert, kelet feltelepíteni és a frisitést letiltani: A driver: sp66228. Ez megoldotta! :) Mondjuk nekem pavilonom van, és Haswell magos Intel Corei i5-m van benne! De ha neked más akkor is szerintem itt kell keresgélni! :)

[ Szerkesztve ]

(#45593) wetomi válasza zoli669 (#45592) üzenetére


wetomi
aktív tag

Én is intel driverben gondolkoztam, mert emlékeim szerint ott volt a frissítési listában vagy a grafikus meghajtó, vagy a chipset driver és nagy bátran még hagytam is frissülni.
Így, hogy írtad a konkrét sp66228 csomagot, rákerestem és már megtaláltam ezt az oldalt, amit tegnap néztem is, csak elsiklottam a részletek felett mert pavilion és win 10 van az elején. Szóval ennek mentén próbálkozok majd tovább. Köszönöm az ötletet.
A gépet időközben lent hagytam testvéremnek, de távolról belépve lehet még mókolni.

(#45594) shuttle


shuttle
tag

Szevasztok !

nem tud valaki esetleg nekem egy működő ati catalyst drivert win10 alá?

ProBook 4520s ,ATI Mobility Radeon HD 4500 vga-val szerelt.

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#45595) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék venni egy HP ProBook 430 G4-et, valószínűleg 500GB-os HDD-vel. Azonban már lehet a vásárlásnál rögtön bővítem is az M.2-es foglalatát egy 128/256os SSD-vel. Ha van köztetek ilyen, aki hasonlóan használ HDD-t és SSD-t is, milyen SSD-t vett?
Nekem a Laptopszalonnál ezt az SSD-t ajánlották, mert sokkal ritkábban jön vissza gariban, mint pl a Samsungok. A Transcendről elolvasva a teszt végén azonban komoly fejtörést okozott nekem az a gondolat, hogy a teszt alatt ezek produkálták a legmagasabb hőfokot, úgy, hogy nem laptopban, hanem asztali gépházban lettek tesztelve. Az jutott eszembe, hogy mi lesz ezzel az ssd-vel ha belepaszírozzák ebbe a 13.3 colos laptopba? :D Segítsetek ki kérlek

Samsung Galaxy A55 5G

(#45596) SeniorTilla válasza DrDobos (#45595) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nekem a plextorok beváltak a probookokban

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45597) DrDobos válasza SeniorTilla (#45596) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi:) Esetleg a fenti problémával nincs valami tapasztalatod, gondolatod?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45598) SeniorTilla válasza DrDobos (#45597) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nincs, sose vettem transcendet, nem ismerem és nem kell a probléma azért, mert 500.-Ft-tal olcsóbb mint a plextor :N

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45599) DrDobos válasza SeniorTilla (#45598) üzenetére


DrDobos
őstag

Nos, en egyiket sem ismerem.. :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#45600) SeniorTilla válasza DrDobos (#45599) üzenetére


SeniorTilla
veterán

akkor te nyertél

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.