Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46051) AcélAgyar válasza SeniorTilla (#46040) üzenetére


AcélAgyar
tag

Köszi, nem is tudtam, hogy a HP-nak is van helyszíni javítása. :C

(#46052) darvak válasza Klara_ (#46050) üzenetére


darvak
senior tag

Sajna ez se kiabál érte,nem akarja frissíteni a graphics drivert.

(#46054) darvak válasza Dhampir (#46053) üzenetére


darvak
senior tag

Sajna ezen is túl vagyok :O , sőt régebbi driverrel is próbálkoztam, sőt safe mode-ban is.

Nerm igazán értem :F

(#46055) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Nem tudjátok véletlenül, hogy Elitebook 2540p-hez honnan tudnék ilyen mechanikát szerezni a billentyűzethez? 8440p-hez van donor billentyűzet, de az sajnos nem csereszabatos, épp egy kicsit nagyobb ennél. Értelemszerűen nem szeretnék egy komplett billentyűzetet venni csak ezért, ha nem muszáj, legfeljebb ha lenne valami hiányos, nagyon olcsón...

<< Heimdal >>

(#46056) darvak válasza Dhampir (#46053) üzenetére


darvak
senior tag

Bocsi, mégis jó lett, kösz szépen a segítséget :R

1 sort mindig elcsesztem, méghozzá ez kell "Click on "Let me pick from a list of device drivers on my computer"" és így m1!

Köszi a többeiknek is :))

[ Szerkesztve ]

(#46057) MasterMark válasza dewill79 (#46044) üzenetére


MasterMark
titán

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46058) Dhampir válasza darvak (#46056) üzenetére


Dhampir
félisten

Sejtettem, hogy kimaradhatott valami, de a lényeg az, hogy sikerült meglelned a hiányzó láncszemet. :)

(#46059) SeniorTilla válasza MasterMark (#46057) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:C

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46060) dewill79 válasza MasterMark (#46057) üzenetére


dewill79
tag

:C :R :R

(#46061) DrDobos


DrDobos
őstag

Húú. Ha erre mond nekem valaki megoldást..:D

Újratettem a gépemet(430 G4). Próbálom beállítani az ujjlenyomatos beléptetést, de bárhogy próbálom a jobb kezem mutatóujját beállítani, a legelső "végighúzáskor" rögtön kidobja a hibaüzenetet, hogy "Hiba történt. Zárja be a Windows Hello-t és végezze el újból a beállítás lépéseit." A poén az egészben, hogy a többi ujjammal megy a beléptetés..

Samsung Galaxy A55 5G

(#46062) darvak válasza Dhampir (#46058) üzenetére


darvak
senior tag

Aha, mert mindig a "Browse my computer for driver software" résznél kiválasztottam, ami hiba volt, tovább kell lépni a "have a disk"-re.

Azért írom le, ha más netán keresné :))

(#46063) Lacielvtárs válasza MasterMark (#46057) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nah most álljunk már meg egy szóra...
A GND az nem amolyan "test". Nulla, föld, stb..? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46064) MasterMark válasza Lacielvtárs (#46063) üzenetére


MasterMark
titán

GND a ground. Mi a gond?

Switch Tax

(#46065) SeniorTilla válasza Lacielvtárs (#46063) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha ez volt a kérdés, akkor a GND, azaz föld (helyesebben nulla) is egy szál, ugyanolyan mint a két pozitív pólus, számszakilag :) a másik két pólus ehhez képest lesz "valami", ehhez képest van rajtuk valamilyen feszültség vagy jel.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46066) Lacielvtárs válasza SeniorTilla (#46065) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&MasterMark:
GoND :D még véletlen sincs, csak eddig ugy tudtam hogy a föld vagyis ezek szerint a nulla kabelen nem mehet adat...
De akkor tévedtem ezek szerint.
Az ok hogy van benne némi feszültség és/vagy áram, de adatra nem gondoltam.
Tévedtem, köszi az infót mindkettőtöknek :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46067) MasterMark válasza Lacielvtárs (#46066) üzenetére


MasterMark
titán

A GND-n nem "megy" semmi. Az a másik két szál "minusza".

Switch Tax

(#46068) Lacielvtárs válasza MasterMark (#46067) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De korábban nem azt mondta itt valaki hogy van adat kapcsolat a töltő es a laptop között?
Mert én úgy tudtam eddig hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46069) MasterMark válasza Lacielvtárs (#46068) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt direkt csinálod? :DDD Ott a kép. a középső szál az adat, a belső kör az áram, a külső kör pedig ennek a kettőnek a földje. A föld lehet közös.

Van, és elég régóta van adatkapcsolat, az mondja meg hogy milyen erős a táp, így nem égeti le magát a gép kisebb táppal.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46070) SeniorTilla válasza Lacielvtárs (#46068) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ajjajaj, itt alapvető gondok vannak :)

Ha úgy nézzük, akkor minden szálon mennek az elektronok, csak fordítva, mint a polaritás. Azaz negatívból pozitív felé. Mondjuk ez konkrétan így van, a többi csak elektronikai szabvány és megegyezés kérdése volt.

Ettől függetlenül: egy föld, két pozitív szál, az három pólus, két aktív szál: egy táp és egy adatvonal.

Nem kell ezt megérteni, én 5 évig tanultam anno, plusz 4. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46071) Lacielvtárs válasza MasterMark (#46069) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Aaaaaaaaa, bocsi , bocsi, bocsi :W
Dehogyis direkt!
Jogos, de devari vagyok :C
Ezt benéztem de csúnyán, inkabb zenélek es tancolok a port jobban bírjátok :D

SeniorTilla: szeretek tanulni, ma is tanultam :R
Bocsánat a balfék kérdésért, ezt csúnyán benéztem, csak tudnám miert akadtam fel a GNDn amikor minden ott van a képen :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46072) xertion


xertion
újonc

Sziasztok!

Adott egy hp 15-ay110nh noteszgép.
Win10 telepítés (driverek nélkül) van a laptop kijelzőjén is kép, de amint megkap egy vga drivert, csak a rákötött monitoron van kép.

Miért?
Több féle Win10 kipróbálva
HP hivatalos oldalán talált összes driver kipróbálva- hiába
Win10 frissítés során telepített driver - hiba továbbra is fenn áll

HP ügyfélszolgálat értesítve, recovery pendrive kapva - újratelepülve ismét a hiba fenn áll.

Bármit állítok (kiterjesztett stb.. csak szürkén "ég" a belső kijelző".

Kijelző jó, hisz biosban minden faja.

ötletek?

(#46073) SeniorTilla válasza xertion (#46072) üzenetére


SeniorTilla
veterán

húzd ki a külső monitort és úgy próbáld meg

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46074) xertion válasza SeniorTilla (#46073) üzenetére


xertion
újonc

Sajnos ezen túl vagyok , fekete a kijelző :)

Érdekességnek az INTEL progi látja a belső és a rákötött monitort.
A windowsos "személyre" szabás alatt, csak 1|2 ezt látja.. itt meg állíthatok én bármit.. :)

Sajna hiba továbbra is fenn áll.

De köszi. :)

(#46075) kecsetif válasza xertion (#46072) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ez valami driver gondnak tűnik. fn+f4 (vagy beállítástól függően f4) nyomogatására sem vált a módok között (tükrözés, kiterjesztés, dia, stb.)?

[ Szerkesztve ]

(#46076) xertion válasza kecsetif (#46075) üzenetére


xertion
újonc

Szia kecse,

sajna ezeket is próbálgattam már , mint hülye informatikus nekem sincs jobb több ötletem.. :)

csak hiába van rajta háztól házig garancia, "míg nem a vga hiba.." :)

(#46077) MasterMark válasza xertion (#46076) üzenetére


MasterMark
titán

Win gomb + P

Switch Tax

(#46078) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HP8440p-m és olyat produkál, hogy egy kis idő után (pár óra, 1 nap) mintha beragadna a DELETE és mindig törölni akar és persze a képernyő sem kapcsol le emiatt. A gomb fizikailag nincs beragadva, lenyomásra reagál.Találkozott már valaki ilyennel?

Köszi!

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46079) SeniorTilla válasza SZIGMA (#46078) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen, billentyűzet csere

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46080) DrDobos válasza DrDobos (#46061) üzenetére


DrDobos
őstag

Erre valaki? :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#46081) SZIGMA válasza SeniorTilla (#46079) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!Köszi!Kb. Mibe kerül hozzá manapság egy bontott billentyűzet?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46082) bepken válasza bepken (#45941) üzenetére


bepken
veterán

HP szervizt felhívtam, ott lazán leráztak azzal, hogy a laptopot nem szokás újrapasztázni....hűtőventit meg magamnak is ki tudom takarítani sűrített levegővel, emiatt nem fogják nekem szétszedni. nem tudom pontosan megállapítani, mennyivel melegedik jobban (ha egyáltalán), mint gyári új állapotában, csak gondoltam, átnéznék nekem még utoljára. létezik, hogy én ilyet nem kérhetek garanciális időn belül?

vinyóra meg azt mondta egyébként, hogy futtassak le egy hard drive check-et biosból, ha ott "PASSED", akkor minden okés. ez is tényleg ilyen triviális volna? bármilyen ránézés, ellenőrzés nélkül? :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46083) Sefter válasza bepken (#46082) üzenetére


Sefter
veterán

Nagyüzemi szerviz...nem javítanak, cserélnek.
Most, hogy ezt így elmondták, tök mindegy kérsz-e ilyet...átveszik, polcon pihen egy hetet, majd vissza kapod, hogy minden OK. Érdemben tuti nem foglalkoznak vele..

Psn ID: sefter_hun

(#46084) bepken válasza Sefter (#46083) üzenetére


bepken
veterán

az egyébként rendben van és elfogadom, hogy egy lapost nem szívesen bontanak meg "csak úgy", de 2 év után szerintem mégsem árthat neki egy kis takarítás. illetve azt is értem, hogy nem asztali gép, de gondolom az nettó bullshit, hogy nem szokták újrapasztázni...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46085) Sefter válasza bepken (#46084) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, takarítani és pasztázni is jót tesz, ha lejár a gari add be egy szakinak nyugodtan :K

Psn ID: sefter_hun

(#46086) MineFox54 válasza bepken (#46084) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem emlékszem milyen géped van, de nem olyan bonyolult megcsinálni...

(#46087) bepken válasza MineFox54 (#46086) üzenetére


bepken
veterán

Pavilion 15-P255NH

régi lapost bontottam már, de ott kb minden 3x ekkora volt :D (már így szétszedős videók alapján) - illetve attól is paráznék, hogy rosszul csináltam a pasztázást és megsül az alaplap.

valószínű, hogy inkább szakértő segítségét fogom kérni :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46088) Lacielvtárs válasza bepken (#46087) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Pedig bízz magadban, nem olyan ördöngösség :K
Yt video alapján meg nem lehet elrontani.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46089) spyduck válasza bepken (#46082) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szőrnyű olvasni, de személyesen is tapasztalom, hogy mennyi dilettáns dolgozik a supportnál.
Nem kell takarítani? Persze... [link]
Nem kell újrapasztázni, persze.... [link]

A laptopok többsége azért megy tönkre, mert nem takarítják. Ha mindenki rendszeres időközönként takarítaná a ventit és újrapasztázná a CPU és GPU párost, akkor a szervizek lehet tönkre is mennének.
A sűrített levegő pedig veszélyes, mi konkrétan 2db laptopot is tönkretettünk a páralecsapódás okozta zárlat miatt. A legbiztonságosabb módja a takarításnak a páramentesített kompresszor (35.000Ft).

[ Szerkesztve ]

(#46090) AcélAgyar válasza bepken (#46084) üzenetére


AcélAgyar
tag

Laptopot nem szokás újrapasztázni? :W Én elküldtem volna a p*csába azt a dilettáns barmot

(#46091) SeniorTilla válasza spyduck (#46089) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sok múlik az ember hozzáállásán, nagyon sok. Ha kifogsz egy barmot, ez van. Ha kifogsz egy rendeset, jobban jártál :)

Sajnos nincsenek rendesen megfizetve ők sem, ne várjunk maximális segítőkészséget. Az a bizonyos állatkert pedig jó nagy...

De ez nem csak a HP-nál van így, a HP szervize még az egyik - ha nem - a legjobb az országban. Csak nézzétek meg a Lenovo TMX Solution rémnevű szervizét.... ami ott megy, megérne egy külön topicot.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46092) DrDobos válasza SeniorTilla (#46091) üzenetére


DrDobos
őstag

A legtobb telefon szervizelesenel is pont ez a baj, hogy a TMX vegzi...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#46093) Lallerboy85 válasza kecsetif (#45804) üzenetére


Lallerboy85
tag

Hali!

Még korábban volt hozzászolásod az akkumlátorral kapcsban..szval van egy szinte még uj 430g4 probookom.

Ajánlották h ritkán de merítsem le 5 százalékra és feltölteni 100 ra(utolag tudom h hiba volt). Legalább is hallottam már mindefélét, de tuti nem merítem le eddig mégegyszer!

Szval 6 százaléknál tettem rá töltőre de abban a pillanatban ki is kapcsolt a gép(lehet akkor váltott volna 5 re).Utána vártam kb 10 percet és be is kapcsoltam! Hibernált, ugyanis minden onnan folytatodott ahol abbahagytam! Kérdésm az lenne h ez az 5 százalékos kikapcsolás károsithatja az akkumlátort, vagy nem? Nem vagyok nagy laptopszaki ezért is kérdezek..De az biztos h 25 százalék alatt ezutan nem engedem lentebb!

Köszi ha elolvastad!

Üdv
Lali

(#46094) SeniorTilla válasza Lallerboy85 (#46093) üzenetére


SeniorTilla
veterán

na az a 25% fogja károsítani :) hosszú távon

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46095) mrbego válasza bepken (#46087) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia,
hasonló lapos van nekem is, és fél éve (akkor 1 éves korában) bővítés miatt megbontottam saját magam, több YT video alapján.
Ahogy a videokból is kitűnt - és már saját tapasztalat is - , hogy csak a volt macerás, hogy a billentyűzet illetve az egész felső részt körben szétpattogtassam (úgy, hogy ne törjön le egy fül sem).
Ha egy kis kézügyességed van, akkor szerintem videok alapján magad is szétszedheted, csak a szét/össze pattintásokkal kell ügyeskedni. ;)

Egyébként először a boltban érdeklődtem, mivel még garanciás, de ott közölték, hogy 7000,-Ft-ért beleteszik az SSD-t és a memóriát nekem, ha náluk veszem meg azokat. Így él(ne) továbbra is a +2 év szalonos garancia.

Ennyiért inkább megvettem egy memória modult és beszereltem magam.

Üdv, P

(#46096) ACAB95


ACAB95
tag

Udv
Vettem egy Hp 15-af113nc notebookot. Olyan problemam lenne, hogy eleg rossz minosegben szolnak a hangfalak. Elvileg DTS Studio sound van benne, de csak a realtek hd soundot ismeri. Masik problemam, hogy az fn funkcio nem mukodik. Milyen szoftvert toltsek le, hogy mukodjenek, ill ezen kivul milyen szoftvert erdemes frissiteni hogy megfeleloen mukodjon a gep. Elore is koszonom!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#46097) AcélAgyar válasza ACAB95 (#46096) üzenetére


AcélAgyar
tag

Van rajta HP Support Assistant? Ha nincs akkor itt [link] tudod letölteni a "A HP Support Assistant legfrissebb verziójának letöltése és telepítése" résznél.

(#46098) kecsetif válasza Lallerboy85 (#46093) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Itt van egy régi írás az akksikról, jól érthető.
Amúgy szerintem azért nem jó 40%-kal elrakni, mert ha elfelejted, az önkisülés miatt egy év múlva lehet, hogy 0% lesz.
Bár lehet, hogy csak én vagyok ennyire feledékeny. :B

[ Szerkesztve ]

(#46099) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

tudtok valakit ajánlani, akihez el tudnám vinni a gépet és megnézné mi gondja van a webkamerámnak?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#46100) spyduck válasza cellpeti (#46099) üzenetére


spyduck
nagyúr

Skype es Win 10? Ha igen, akkor a win 10 frissites a problema es csak az ujratelepites nyujt megoldast, mi mar mindnet megprobaltunk. A gyari skype-al megy, de az asztali verzioval mar nem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.