Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45951) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok, esetleg egy kis infó kellene nekem, és tapasztalat az Elite book 6930p-ről ha valaki lenne szíves.ÜDv.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#45952) MineFox54 válasza Whaazzup (#45951) üzenetére


MineFox54
őstag

Volt, szerettem, de kevés a felbontása a képernyőnek a 14"-hoz, 4:3-as, kezd kevés lenni a C2D, nehéz, és nagy. Nem váltanék vissza. Szigetes billt is jobban szeretem mint a hagyományosat, plusz a szerelhetősége is jobb a 2560p-nek mint a 6930p-nek. Csak hűtőtisztításhoz emlékeim szerint ki kell venni a billt (kis feszegetés is kell, mert vannak kis pöckök), le kell venni a bekapcsológomb, ill. a többi kezelőszerv paneljét, stb. Jobban megéri egy 60-70p.

[ Szerkesztve ]

(#45953) SeniorTilla válasza kojoo (#45950) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A driver támogatottságot ne tőlünk kérdezd, szerintem még a HP-nál sem tudja senki előre mennyi lesz. Nem is lényeges. Egy laptopot nem 10 évre gyártanak, ennyire nem kell előre szaladni az időben :)

BIOS frissítés legyen rajta, ezen kívül nem tudok típushibáról. A régebbi biossal hűtési probléma lehetett, de nekem még egyik ügyfél sem jelezte vissza, hogy gondja lenne, aki oment vett.

Játssz rajta egy éjszakát, attól jobb teszt nincs :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45954) adika4444 válasza MineFox54 (#45952) üzenetére


adika4444
addikt

+1
Az tény hogy emberesen összeszerelt vas, de ahogy írtad is a szerelhetősége, a kora már nem igazán teszi alkalmasssá. Maximum jóárasítva (max. 15--20k) talán érdemes lehet megvenni, bár ez egyéni preferencia kérdése.
A 60 és 70P, utóbbinál főleg az egyetlen gyenge pont az alsó lapja, az szeret picikét mozogni. Nem úgy hogy be lehet alá mászni, de pár mm-t a pattintós megoldás miatt lehet mozgatni. Szóval nem befolyásolja a használhatóságot, de teljes kép miatt érdemes tudni.
JA ha 14" kijelző kell, akkor HP 8460P, 8470P, az előbb említett gépek nagyobb variánsai.

üdv, adika4444

(#45955) MineFox54 válasza adika4444 (#45954) üzenetére


MineFox54
őstag

A 2560p csak a személyes tapasztalat miatt jött. Mivel 6930p-ről erre váltottam. Az alsó lap tényleg mozog picit de nem gázos.

(#45956) DrDobos


DrDobos
őstag

Megint eltelt ~10 nap a használatot követően, és jött is a már teljesen új(!!!!) géppel is a probléma bekapcsoláskor. Egyedül az SSD és ha minden igaz, a plusz 4GB ram lett beletéve az új gépbe a régiből. Ezek szerint lehet a memória a ludas..

Samsung Galaxy A55 5G

(#45957) Sefter válasza DrDobos (#45956) üzenetére


Sefter
veterán

Ha a videokártya is a rendszermemóriából fogyaszt, akkor simán lehet attól ez a jelenség..
Rossz/inkompatibilis ram modul..

Psn ID: sefter_hun

(#45958) DrDobos válasza Sefter (#45957) üzenetére


DrDobos
őstag

Nagyon örülök neki :(((

Samsung Galaxy A55 5G

(#45959) Sefter válasza DrDobos (#45958) üzenetére


Sefter
veterán

Indíts el rajta memtest86 nevű progit pendrive-ról és hagyd menni 1-2 órát..

Psn ID: sefter_hun

(#45960) DrDobos válasza Sefter (#45959) üzenetére


DrDobos
őstag

Azt hogy pendriverol ugy erted, hogy a programot tegyem ra pendrivera es ugy csatlakoztassam a laptophoz, majd inditsam el a memtestet?

Szerk. Felreertettem. Ha jol gondolom bootolhato pendriveot kell keszitenem a pendriverol

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#45961) Sefter válasza DrDobos (#45960) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, bootolhatót :K

Psn ID: sefter_hun

(#45962) SeniorTilla válasza DrDobos (#45956) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért lehetett volna annyi eszük a szervizben/boltban, hogy ne tegyék vissza a régi ramot...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45963) DrDobos válasza SeniorTilla (#45962) üzenetére


DrDobos
őstag

Ezt már ne nekem mondd:) Ki lesz cserélve benne a ram meg a plusz ssd is, hátha ez segít.

Samsung Galaxy A55 5G

(#45964) Whaazzup válasza MineFox54 (#45952) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Köszönöm a választ.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#45965) DrDobos válasza Sefter (#45961) üzenetére


DrDobos
őstag

Nos, a memtest nem hozott hibát.
Az nem lehet esetleg gond, hogy az alap ram 2133mhz, a pluszba berakott samsung meg 2400es?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#45966) SeniorTilla válasza DrDobos (#45965) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne tesztelgesd programokkal, nem sokat érnek. Vedd ki a plusz ramot és próbáld ki úgy

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45967) bepken válasza bepken (#45941) üzenetére


bepken
veterán

nagyon hülyeséget kérdeztem? :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45968) DrDobos válasza bepken (#45967) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem erre a problémára hivatkozva ingyen kene szervizelniuk.. Esetleg a kifujasert "par forintot" kerjenek el, de ne tobbet

Samsung Galaxy A55 5G

(#45969) Sefter válasza DrDobos (#45965) üzenetére


Sefter
veterán

De, az is lehet.
Kompatibilitási gond attól még lehet...
Én két ugyan olyan ramot tennék bele...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#45970) SenorChang


SenorChang
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, egy G5-ös HP-val szemezgetek. Egy SSD-t mindenképp szeretnék a HDD mellé, milyen típusú SSD tudnék beletenni, illetve kell-e valami plusz eszköz is hozzá? (gondolok itt pl. egy optibayre vagy ehhez hasonlóra)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#45971) SeniorTilla válasza SenorChang (#45970) üzenetére


SeniorTilla
veterán

milyen hp?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45972) SenorChang válasza SeniorTilla (#45971) üzenetére


SenorChang
csendes tag

HP 250 G5 W4M91EA ezt néztem. Ha van más alternatíva én nem ragaszkodom ehhez a típushoz, a lényeg, hogy legyen benne SSD és HDD is. :)

(#45973) energomatt


energomatt
senior tag

Egy HP ENVY x360 15-aq102ng Z3B06EA#ABD tipust választottam, német beszerzés. Első kérdésem, hogy számíthatok-e bármiféle magyar supportra?
A 256 G SSD-re feltelepítettem a hozzá tartozó Win10 Home verziót, látszólag gond nélkül. A C meghajtót első lépésben zsugorítottam, 113 Gigát tartott meg és létrehoztam egy particíót az egyebeknek. Létezik már egy 14 gigás partíció recovery néven. (Ezen pontosan mi van? Gondolom a Win 10 telepítő?)
Hogyan kell elképzelni a jelenlegi partició szerkezetet, ahhoz vagyok szokva a PC-im esetében, hogy a C meghajtót, amire nem telepítek programokat, csak ha feltétlen szükséges, Macriium Reflect-el rendszeresen lementem. Mi itt a javasolt mentési metódus? Köszönöm a hozzáértők válaszát.

(#45974) SeniorTilla válasza SenorChang (#45972) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ehhez ne is ragaszkodj, mert SSD nincs benne, csak HDD. SSD+HDD ebben a méretben pl. Probook 450-esekben van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45975) SenorChang válasza SeniorTilla (#45974) üzenetére


SenorChang
csendes tag

Sikerült félrefogalmazzak, a lényeg az lenne, hogy ha van mondjuk a notiba egy HDD, akkor tudom-e úgy bővíteni egy SSD-vel, hogy a HDD is megmaradjon a gépbe? Vagy ez így is felejtős?

(#45976) mdani01


mdani01
aktív tag

Sziasztok!

Laptop vásárlással kapcsolatban kérdeznék. Telekomtól vennék egy HP Pavilion 15-öst (i3 7100u, 940M 2GB), részletfizetéssel ~13k-ra jönne ki. Netezésre, játékra használnám (ETS2, F1 2016, ha elfut rajta a GTA V akkor az is). Mi a véleményetek megéri beruházni rá?

Köszönöm a válaszokat :R

iPhone 6S SpaceGray

(#45977) AcélAgyar válasza mdani01 (#45976) üzenetére


AcélAgyar
tag

Itt egy GTA V játékteszt a 940M-el: [link] Stabilan megvan a 30 FPS, a srác csatornáján van egy csomó játékteszt a kártyával, mondjuk a 940M-el hosszabb távon nem számolnék, elég gyenge szegény :DDD

Személy szerint én nem ruháznék be rá, gyenge a proci és a VGA is, bár nem tudom, mennyi lenne egy összegben.

(#45978) mdani01 válasza AcélAgyar (#45977) üzenetére


mdani01
aktív tag

210 lenne egy összegben. Nem olcsó..
átmeneti megoldásként venném régi gépemben (775-os config) vga behalt és nem szívesen költenék rá már

Mit gondolsz így is megérné?

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#45979) AcélAgyar válasza mdani01 (#45978) üzenetére


AcélAgyar
tag

Írtam privátot. :)

(#45980) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Adott egy HP450, gyári w10 oprendszerrel. Olyan problémám akadt, hogy ha zenét szeretnék lejátszani BT-n keresztül, akkor a soundbarhoz csatlakozáskor a notebook eldobja a wifi kapcsolatot, és csak manuálisan tudom újra csatlakoztatni. Ezzel lehet valamit kezdeni?
Köszönöm.

(#45981) drmotto


drmotto
őstag

Akadt még egy gondom. A soundbar BT-n kapcsolódik a notebookhoz, és a zenék folyamatosan pattognak. Ha ugyanezt telefonnal játszom le rajta, akkor nincs ilyen gond.
Köszi előre is a segítséget.

(#45982) MasterMark válasza drmotto (#45980) üzenetére


MasterMark
titán

Rakd fel a hozzávaló BT drivert...

Switch Tax

(#45983) drmotto válasza MasterMark (#45982) üzenetére


drmotto
őstag

Mármint mihez? A soundbarhoz? A gép magától felismerte, telepítette.
A gép bt drivere meg a hp support assistant által van frissítve.

(#45984) MasterMark válasza drmotto (#45983) üzenetére


MasterMark
titán

A wifi/BT modul az egyben van, és közös drivere szokott lenni. Azt kellene feltenni, ami pontosan a tiedhez való.

Windows 10 nagyfrissítés simán legyalulja neked a gyárit amikor update-el, csak szólok.

Az ilyen wifi/bt problémák pedig ebből adódnak.

Switch Tax

(#45985) drmotto válasza drmotto (#45983) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, most ránéztem, valóban volt frissítés, fel is tettem. Később ki is próbálom, hogy fennáll-e a probléma.

(#45986) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

2540p-hez keresek 1.8" microSATA HDD-t / SSD-t. kezd meghalni a gyári toshiba. caddyben van már benne egy 250-es SSD. azon van a rendszer. viszont ilyen HDD-t sehol nem találok.

Amire gondoltam, hogy megoldás lehet, hogy veszek microsata- msata adaptert, és rakok bele egy msata SSD-t. esetleg keresek microSATA SSD-t...
mit javasoltok?

előre is köszi

(#45987) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!

6710b-hez keresek akkumulátort (HSTNN-CB49). Ezt meg merjem venni? Vagy van esetleg megbízható üzlet akik ilyennel foglalkoznak?
Válaszokat előre köszönöm.

(#45988) samphone válasza MineFox54 (#45657) üzenetére


samphone
tag

Azért is kérdeztem, mert pl. nekem Samsung mobilom van és ott meg úgy írták, hogy először a mobilba dugni a töltőt, majd a hálózatra, aztán a mobilról levenni és a hálózatról az adaptert, szóval fordítva.

Ezért kérdeztem, végül is mi a megoldás.

Elnézést a késői válaszért.

(#45989) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy HP probook 430 G4 noti.[link] Ami eddig gond nélkül működött.Jelenleg 95%-on van az aksi.Rá dugom töltöre és azt jelzi ha az aksi ikonra kattintok hogy csatlakoztatva ,nem töltődik.Ez azóta van amióta telepítettem a hp support assistant.Mi lehet a baj?Miért nem töltödik?Két töltővel is próbáltam.

(#45990) adika4444 válasza kromatika (#45989) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Hagyd merülni, 90% körül vagy alatta már fog tölteni.

üdv, adika4444

(#45991) kromatika válasza adika4444 (#45990) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm már én is rájöttem. :R

(#45992) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Tudtok ajánlani valami programot, amivel saját wifi hálózaton megoszthatom a tv-vel a tartalmat? Samu tv, Smart view oké, de az csak a gépen lévő filmeket dobja át. Olyasmire gondolok, ha netán online filmet néznék.
Válaszokat előre is köszi :R

Maine coon

(#45993) MasterMark válasza atosan (#45992) üzenetére


MasterMark
titán

Most saját hálózaton akarod, vagy online? Vagy mit akarsz nem értem.

Switch Tax

(#45994) energomatt válasza MasterMark (#45993) üzenetére


energomatt
senior tag

Pedig elég egyértelműen fogalmazott, saját wifi hálózaton belül.

(#45995) MasterMark válasza energomatt (#45994) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig szerintem meg pont nem, mert mi az az "online filmnézés"? Ez az hogy ilyen gagyi flash alapú weboldalaokn nez valaki filmeket? És azt akarja saját hálón a tévére küldeni?

Mert erre egyedüli mód a miracast, ha a TV tudja.

Switch Tax

(#45996) pityesz1 válasza atosan (#45992) üzenetére


pityesz1
csendes tag

Ha közvetlenül a smart tévén nézed az online filmeket akkor akad? Csak mert akkor nem kellene menni a számítógépnek is.

(#45997) atosan válasza MasterMark (#45995) üzenetére


atosan
addikt

Igen saját wifi hálózaton, ezt írtam is. Youtube megosztás természetesen megy. Igen, olyan filmnézésre gondoltam. Személy szerint még nem próbáltam, sok ismerős ajánlja, állítólag akár FHD-ban is lehet nézni.

pityesz1 sajna a tizen nem támogatja a böngészőjében a flasht, ha jól tudom. Természetesen úgy lenne az igazi. Ezt azért letesztelem.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#45998) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

HP notebook topic vs. Samsung TV topic ...........

Tényleg, tudja valaki, hol a legolcsóbb a benzin? :D

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45999) MasterMark válasza atosan (#45997) üzenetére


MasterMark
titán

1: Miracast
2: ha nem tudja a TV az elsot akkor kell egy TV okosito Miracast-tal
3: osszekotod a gepet meg a TV-t HDMI kabellal...

Aki olyan fosokon mondjuk filmet nez, az meg is erdemli...

Switch Tax

(#46000) Klara_ válasza atosan (#45992) üzenetére


Klara_
őstag

Serviio.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.