Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46351) Graphics válasza ky0 (#46341) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az új procikhoz már nem készült Win8 driver, így problémás a használata. Nem is nagyon fog menni.

BIOS nem engedi a telepítést már.

Image-ből raktam már fel KabyLake-re , de pl a grafikus alegyseg sem ment

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46352) SeniorTilla válasza FerNandor (#46350) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 2-4% az semmi, akkor nem emiatt van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46353) FerNandor válasza SeniorTilla (#46352) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Akkor szerinted mitől lehet? Mit érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46354) FerNandor


FerNandor
őstag

Megoldódott :) biosban be volt kapcsolva a folyamatos ventilátor működés.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46355) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok mi a véleményetek erről a notiról? Megláttam és beleszerettem. Filmezni forumozni és régebbi játékokra kéne, vajon a battlefield4 multi elfutna rajta? Köszi előre is a válaszokat.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46356) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Az a gyanúm, hogy rossz a 430 g4-emben a wifi adapter. Állandóan eldobálja a wifit, vagy csatlakozik de "nincs internet kapcsolat" kiírással úgy marad az egész. Van erre valami program, hogy megnézzem tényleg rossz-e? Nem szívesen vinném be szervízbe mivel mindennapi munkaeszközöm.

halahala

(#46357) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok!

Latitude E6430-as gépemet szeretném lecserélni egy újabb, szebb kijelzős, könnyebb modellre. Ahogy néztem ezt az anyagminőséget és elpusztíthatatlan érzést már nem kapom meg egyik újabb laptoptól sem...
A laptopot erre kellene: otthoni használat, böngészés, chat, film és Youtube, néha egy két Excel/Word dokumentum illetve PDF-ek szerkesztése. Főképp ölben/ágyban lenne használva.
Csakis FullHD matt IPS, 13"-14"kijelző jöhet szóba.

Az alábbi típusokat néztem:
Dell 5450/7450, 5470/7470
HP Elitebook 840 G2
Lenovo Thinkpad 440/450

Mivel ez HP topic, ezért az Elitebookról szeretnék tapasztalatokat kérni :) Van bármi komoly hibája amire esetleg figyelni kell vásárláskor? Aki már használt ilyen gépet, elégedettek voltatok/vagytok vele?

Jelenleg vele szemezek, elérhető 16GB-os verzióban is: [link]

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Veremivadék Undorkutya

(#46358) Sefter válasza Prowler (#46357) üzenetére


Sefter
veterán

Én ugyan erre használok g1-et, jó cucc, nem volt még gondom vele.
Ennyi pénzért szerintem itthon is találsz..

Psn ID: sefter_hun

(#46359) Prowler válasza Sefter (#46358) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm, jó hallani hogy bevált darab nálad :)

Dellek se rosszak, de hajlamos az alaplap behalni bennük, valamint szvsz elég sok mindent kivettek belőlük (hangerő állító gombok, Wifi kapcsoló). ThinkPadek nem tetszenek, úgy néz ki mindegyik mint anno 1997-ben.

Biztos van otthon is annyiért, de én Angliában lakom szóval otthoni gép nem játszik.

Veremivadék Undorkutya

(#46360) Sefter válasza Prowler (#46359) üzenetére


Sefter
veterán

Jah, ha kint laksz akkor sima ügy :)
Én még feljebb is szétnéznék, hátha találsz olcsón elitebook 1040-et..

Psn ID: sefter_hun

(#46361) Prowler válasza Sefter (#46360) üzenetére


Prowler
senior tag

A 1040 miben más, arról most hallok először?

Veremivadék Undorkutya

(#46362) Prowler válasza Sefter (#46360) üzenetére


Prowler
senior tag

Utánaolvastam kicsit, szép gép nagyon de nem valami jól bővíthető. Én inkább maradok a 840-nél :)

Veremivadék Undorkutya

(#46363) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés.

Egy HP Pavilion 15-au100nh notiba ha szeretnék SSD-t tenni milyen módon lehet, hogy a garancia ne vesszen el? Vagy ezt csak szervizzel lehet megoldani?

(#46364) SeniorTilla válasza Prowler (#46362) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha nem az extra vékonyság kell, akkor maradj a 840-nél. A Spectre-k amúgy is vékonyabbak és szebbek, mint a 1040-esek, ha már ez kell ,akkor nézz Spectre-t.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46365) Prowler válasza SeniorTilla (#46364) üzenetére


Prowler
senior tag

Extra vékonyság nem fontos, inkább legyen kicsit vastagabb de masszívabb és legyen jobb hűtése minthogy vékony legyen. Az E6430-hoz képest a 840 egy ultrabook amúgy is :) Köszi a tippet!

Veremivadék Undorkutya

(#46366) Prowler


Prowler
senior tag

Végül is a 840 mellett döntöttem, jövő hétfőn érkezik. Kíváncsi vagyok rá, életem első HP laptopja lesz. :)

Veremivadék Undorkutya

(#46367) Sefter válasza Prowler (#46366) üzenetére


Sefter
veterán

Üdv a klubban :)

Psn ID: sefter_hun

(#46368) krikka


krikka
csendes tag

Sziasztok!

HP 6470b laptop, Win7 Pro op.rendszerrel.
Kérdésem a következő: Lehetséges az, hogy a házon megtalálható az ujjlenyomat olvasó (helye?), de fizikailag (gyárilag) nincs benne a hardware a gépben? (Használtan vettem a gépet)
A HP oldaláról még anno feltelepítettem mindenféle drivereket, az ujjlenyomat olvasóét is, de valahogy sose érzékelte az eszközkezelő, hogy benne lenne.

(#46369) dewill79 válasza krikka (#46368) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Az ujjlenyomat olvasó helyére ha nincs benne a hardver, akkor egy takaró műanyag kerül csak.
Ha az eszközkezelőben nem látod, akkor valószínűleg nincs is benne a gépben.

(#46370) SeniorTilla válasza dewill79 (#46369) üzenetére


SeniorTilla
veterán

így van

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46371) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó.

HP 450 G4 laptop problémám van, ami drivergond lesz, de nem tudom hogy bogozzam ki.

Adott 3db USB port rajta, 1db-on hajlandó rendesen fogadni eszközt, a másik kettő csippan, de nem jön fel a pendrive pl.

Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 ( Microsoft )

Én szerintem ezzel van gond, de nem találom a HP oldalán sem megfelelő USB 3.0 drivert, pedig minden szükséges dolgot feltettem

Rendszer csakis Windows 10, mivel mást már nem támogat a Kaby Lake esetében.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46372) Graphics válasza Graphics (#46371) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eszközök és nyomtatók fül alatt meg is jelenik pl Cruzer Fit pendrive, de Intézőben semmi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46373) adika4444 válasza Graphics (#46372) üzenetére


adika4444
addikt

Adj neki betűjelet diskmgmt.msc-ben.

üdv, adika4444

(#46374) Graphics válasza adika4444 (#46373) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De most majd minden pendrive-nál és eszköznél kell majd? :D

Amúgy próbáltam, nem engedi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46375) ékszíj


ékszíj
csendes tag

Sziasztok!
Egy elég régi (2007-es) hp 530-as laptopot elvittem egy laptop szervizbe, probléma: nagyon lassú volt. Megnézték, hogy hardveresen rendben van-e, igen, ezek után kitisztították és legomboltak rólam 15 ezret. A laptop tök ugyanolyan lassú.
Most a szerviz vezetőjével megy a vita, hogy most mi a teendő, szerinte ha nem jogtiszta szoftver volt rajta (nem tudom, mivel ajándékba kaptam), akkor jogtisztát kell tenni rá és minden oké lesz.
Megpróbálok teszt képernyőmentést mellékelni.

Kérdésem: jogtiszta szoftver tényleg segíteni fog-e?
Még annyi, hogy cpu és ram kis kijelzőkön látszik a képernyőn, a ram folyamatosan 80-90 százalékon van.

[ Szerkesztve ]

(#46376) ékszíj válasza ékszíj (#46375) üzenetére


ékszíj
csendes tag

(#46377) Sefter válasza ékszíj (#46375) üzenetére


Sefter
veterán

Azt a szervizt kerüld el!
Lehúzós banda + nem értenek hozzá, ha ezt mondták..
Tegyél fel képet a system information fülről is.

Psn ID: sefter_hun

(#46378) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv,
van egy HP 250 G6, 1 hónapos laptop, amiről kicsit feljebb is kérdeztem egyik nap. Lenne még egy kérdésem. DVD meghajtó van benne, amikor bekapcsoljuk, akkor "ciccen" egyet. Azonban használat közben is időnként ciccen egyet, úgy, hogy nincs benne lemez, szóval nem használjuk a DVD meghajtót. Ez normális?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46379) SZIGMA válasza ékszíj (#46375) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Nem a proci pörög 100%-on, a RAM meg 65%-on?
Feladatkezelőben rá kellene nézni, hogy mi eszi a rendszered.
Bár az én meglátásom szerint egy másik vinyó kell bele, arra meg úgyis új rendszert kell tenni, szóval a probléma megoldódna. ÁMDE, mielőtt ebbe belefognál, leírnád milyen processzor van a gépben és mennyi RAM? Mert azért egy 7 éves alapgép már nem biztos,hogy hozza a felhasználói élményt a mai RAM-ra éhes böngészőkkel.Pláne,hogy ha jól látom 2GB-ig támogat az alaplap, amiből 1-et a WIN7 meg is eszik helyből.

A 15k meg rengeteg....

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46380) SZIGMA válasza FerNandor (#46378) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Energiagazdálkodási beállításokban lekapcsolni? Esetleg a DVD meghajtó firmware-t frissíteni, hátha ismert bug.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46381) FerNandor válasza SZIGMA (#46380) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Az energiagazdálkodásnál pontosan mit kell keresnem? Megnézem majd a firmware-t is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46382) SZIGMA válasza FerNandor (#46381) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Semmit, elnéztem,bocs. Azt hittem itt is van olyan opció, mint más eszközöknél:"A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg."

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46383) ékszíj válasza Sefter (#46377) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Szerintem a fickó tulképpen (kicsit nem egyenesen) megfenyegetett, hogy ne ugráljak, mert ha nem jogtiszta a szoftver, akkor megüthetem a bokám.

Mellékelem a fél óra alatt lementett képernyőmentéseket. :) Kicsit bénák, de talán informatívak nektek.

(#46384) ékszíj válasza ékszíj (#46383) üzenetére


ékszíj
csendes tag

(#46385) ékszíj válasza ékszíj (#46384) üzenetére


ékszíj
csendes tag

(#46386) ékszíj válasza ékszíj (#46385) üzenetére


ékszíj
csendes tag

(#46387) ékszíj válasza ékszíj (#46386) üzenetére


ékszíj
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#46388) ékszíj válasza SZIGMA (#46379) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Köszönöm! A képernyőmentésekből asszem látod a kérdéseidre a választ.
Jól írtam, a cpu-t és a ram-ot mutatják a kis körök.
Felteszem, hogy amit javasolsz (új vinyó), ezzel az erővel egy új laptopot is vehetek (mármint használtat).
De hogy a pénzt hogy fogom kiverni a fickóból? :)

(#46389) ékszíj válasza Sefter (#46377) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Ó, bocsánat, neked is nagyon köszönöm!!

(#46390) Sefter válasza ékszíj (#46389) üzenetére


Sefter
veterán

A képek alapján nem a gép a szűk keresztmetszet.
Amit tennék:
Új hdd (vagy ssd), mert a 80% -os állapot csak romlani fog (ha van rajta fontos adat nem éri meg kockáztatni, hogy elveszik). Újra telepíteném a win7-et, de teljesen felesleges az ultimate verzió. Ez így egyben (csere+telepítés) kijött volna egy rendes helyen (kis túlzással) a 15-ből amire lehúzott az a barom...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#46391) xenom0rph


xenom0rph
őstag

hp 430 g4-be honnan tudnék szerezni olyan magyar/nemzetközi billentyűzetet amiben van háttérvilágítás? Ebayen nem találtam.. :R

halahala

(#46392) KJ1985


KJ1985
újonc

ÜDV!
Van egy laptopom:
HP Pavilion 15 au106nh. A kérdésem az lenne, hogy ha kiszerelem az aksiját(nagy lapos aksija van amit csak az egész gép szétszedésével lehet kiszedni) akkor utánna tudom használni aksi nélkül a gépet hálózatról?
Pont az aksi elhelyezkedése miatt kédezném, mivel sajnos ennek a gépnek nem a hosszukás, könnyen kiszedhető és visszarakható aksija van...

A szóban forgó laptop:

https://www.notebook.hu/hp-pavilion-15-au106nh-z3a88ea-feher

(#46393) SeniorTilla válasza ékszíj (#46375) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez a szerviz jól bepalizott téged.

A laptopod azért lassú, mert 10 éves, ideje cserélni. Ne költs rá tovább egy fillért se, sosem leszel vele elégedett.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46394) SeniorTilla válasza KJ1985 (#46392) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Használhatod, de mi értelme van?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46395) Sefter válasza SeniorTilla (#46393) üzenetére


Sefter
veterán

Ne már... amire neki kell (internet/word/excell), simán jó az még..én biztos vagyok benne, hogy szoftveres a gond

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#46396) KJ1985 válasza SeniorTilla (#46394) üzenetére


KJ1985
újonc

Mert kb nálam az asztali gép szerepét látja el. Ergo sokat menne, mozgatni nem sokat fogom, max a lakásban, és nem igazán akarom pár óránként töltőre rakni.

(#46397) dewill79 válasza ékszíj (#46385) üzenetére


dewill79
tag

Helló!
Nem tudom honnan vannak a képek, de ez tuti NEM laptop asus p8z68v pro alaplappal és i5-2500K procival.
Ez egy asztali PC.

[ Szerkesztve ]

(#46398) ékszíj válasza Sefter (#46390) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Köszönöm! Ezt írta nekem: "... felajánlottam az operációs rendszer újra telepítését térítésmentesen, amennyiben az ahhoz szükséges jogtiszta telepítő médiát biztosítani tudja, így a törvénysértő állapot megszüntetésre kerül, valamint az eszköz rendeltetésszerű használatra alkalmas lesz."
Ja, adatvesztés nem lesz, nincs rajta semmi.

[ Szerkesztve ]

(#46399) ékszíj válasza Sefter (#46395) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Én is ebben reménykedem. Hogy működőképes lesz.

(#46400) Graphics válasza Graphics (#46371) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valaki ötlet?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.