Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46101) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!
Két kérdés a szakikhoz...
Pavilion 15-bj001nh masina rendelkezik-e win7 vagy win8/8.1 támogatással? Illetve van-e benne M.2 SSD foglalat?
Nem tálaltam infót a dolgokról (vagy csak nem voltam eléggé figyelmes...???)
Köszi! :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#46102) bajuszatti válasza DGery (#46101) üzenetére


bajuszatti
tag

Nekem Win8 Pro 64bit fut a HP notimon. Próbáltam már a Win10-et is, de nem jött be. Ha nem fontos, nem váltok Win10-re.

Megnéztem a support oldalát a gépnek csak Win10 támogatása van, de meg lehet próbálni Win8.1-gyel is, hátha működik.

[ Szerkesztve ]

(#46103) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Egy hp probook 470 g2 k9j28ea laptopot mennyibe lehetne eladni eredeti win8.1el?

[ Szerkesztve ]

(#46104) AcélAgyar válasza BUZZLGHTYR (#46103) üzenetére


AcélAgyar
tag

Ezt a beárazós topikban kérdezd: [link]

(#46105) BUZZLGHTYR válasza AcélAgyar (#46104) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Oke, csak nemtalaltam, koszi

(#46106) cellpeti válasza spyduck (#46100) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi szépen :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#46107) adm


adm
őstag

sziasztok,

használ valaki zbook 17 g3-at?
- ha igen tud valamit mondani róla a régebbi szériákhoz hasonlítva?
- az M1000M nem tűnik valami izmosnak, de a M3000M duplázza az árat, használta már valaki mindkettőt esetleg?
- az nvme ssd mennyire érzékeny a melegedésre?

köszi,

adm

16core - 32thread - 64gb

(#46108) kerti008


kerti008
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy HP 250 G5/i3 6006U/4GB laptopot. Az elado szervize azt modta 2 het elojegyzessel tudja cserelni az SSD-t es a memoriat. A Crucial.com meg azt irja nincs kompatibilis ssd-juk meg memoriajuk ehhez a tipushoz. Van valami otletetek?

(#46109) adika4444 válasza kerti008 (#46108) üzenetére


adika4444
addikt

Elvileg cserélhető, HDD-s esetében bármilyen SATAIII-as SSD-re...
Memória is bővíthető asszem házilag, ugyanolyan modul kell bele mint az eredeti, de a paramétereknek legalább egyeznie kell ha nincs is egyforma. De a memória kérdésben várj inkább egy hozzáértőbbet, nem 100%-ig vagyok biztos hogy elég ha a paraméterek egyformák (class és sebesség).

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#46110) kerti008 válasza kerti008 (#46108) üzenetére


kerti008
aktív tag

Kozben megtalaltam az alaplap tipusat ami EB81. A support oldal szerint 3 fajta alaplap van gondolom amelyik jo az i5-6200U-hos az jo a i3-6006U-hoz is. (memoria sebesseg meg azonos generacioju Intel HD 520 videokartya alapjan tippelem) Elvileg 2 memoria slottal rendelkezik es M.2 SATA-3, SATA-3 es SATA-3 TLC-s HDD vagy SSD mehet bele. Elvileg es kizarasos alapon mert nincs fent ez a proci a support oldalon. Ugy latom parszor szet es ossze kell raknom mert igy nem tudom beazonositani. Valakinek van tapasztalata ezzel a laptoppal? HP 250 G5/i3/4GB/500GB. Ha van m2 csatija akkor akar maradhat a HDD benne?

(#46111) SeniorTilla válasza kerti008 (#46110) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem kell ennyire túlbonyolítanod. Vegyél bele olyan ramot ami bele való (DDR3 vagy DDR4), ezt a pn szám alapján a neten megtalálod a hp oldalán. SSD-t is bármilyet vehetsz. Az Adata-t kerüld, a többi jó eséllyel menni fog.

Szét kell szedni a gépet hozzá. 2 ram mehet bele.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46112) kerti008 válasza SeniorTilla (#46111) üzenetére


kerti008
aktív tag

Koszi a segitseget. :DD

(#46113) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
8470p azt csinálja random módon mostanában hogy egyszercsak kikapcsol,akkuról használom amiben még van cirka 30%.
Merre felel induljak a hiba okán?

(#46114) spyduck válasza dh66e (#46113) üzenetére


spyduck
nagyúr

Telepítsd fel a HP akkumulátor ellenőrző szoftverét. Én akksi hibára gyanakszom.

(#46115) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Windows 7 újratelepítés után alvó állapotba teszem a gépet és ha felébresztem az egyik usb csatlakozó sem működik.
Driverek fent vannak, de gondolom valamelyik hibás lehet... :F ezzel mit lehet kezdeni ? Laptop újraindítsa után minden helyreáll és simán felismer minden usb-s eszközt :F

A gép egy HP 250 G3 K3W90EA :R

Lumia 950XL

(#46116) dh66e válasza spyduck (#46114) üzenetére


dh66e
veterán

Azzal néztem meg először a szerint minden OK.

(#46117) samphone


samphone
tag

Windows 10 van a gépemen és ugye szokott időnként frissítéseket telepíteni. Minden frissítés után meglehet nézni a rendszerben, hogy mit frissült. Nálam pár dolognál azt írja, hogy frissítés sikertelen.
Ez mitől lehet? Illetve, amit nem sikerült akkor a többivel frissíteni ( csak pár ilyen van), azt nem fogja később megpróbálni, vagy következő csomaggal nem frissül? Ilyenkor mi a teendő? Másnál is előszokott ez fordulni?

(#46118) nbk


nbk
aktív tag

Sziasztok, gondolkodom Spectre X360 vásárlásán, de alig találok a neten forgalmazót. Olyan, mintha egy évek óta kifutott terméket akarnék megvenni, miközben hp oldalán külön microsite-tal, videókkal, premium termékként hirdetik.
Látom, hogy már 2015-ben megjelent, de van belőle újabb verzió is, újabb konfigokkal?

Hol tudnám élőben megnézni, hol tudnék róla kérdezni, esetleg konfigot összeállítani? Kisebb felbontású kijelzővel is lehet ceruzával használni?

Köszönöm!

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#46119) SeniorTilla válasza nbk (#46118) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Dehogy kifutott, hanem több generációja van. Az audi A4 sem ugyanaz, hiába ugyanaz a neve maradt az évek során :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46120) samphone


samphone
tag

Van a HP gépemen egy program, a HP Support Assistant. Mennyire ajánlott ez a progi?
Továbbá én elég kényes vagyok az adataimra, pedig semmi olyat nem csinálok, csak nem szeretem ha egy program nyomon követi mit csinálok és adatokat gyűjt.

Erre megnyitom ezt a HP support assistant programot, egyből 2 kérdéssel indít:

1. Engedélyezze, az elérhetőségek, garanciaadatok, és támogatási üzenetek megjelenítését számítógépén? Itt az igen az ajánlott.

De a második kérdés:
Segítse a HP termékek fejlesztését ossza meg a HP és nem HP szoftverek és hardverek használatát. Itt is az igen az ajánlott.

Utánaolvastam, és szinte mindent listáznak, figyelnek. Ti mennyire vagytok ezekre kényes, vagy csak én pörgetem ezt túl?

(#46121) dh66e válasza SeniorTilla (#46119) üzenetére


dh66e
veterán

A Toyota Corolla sokkal jobb hasonlat.A4? pfff. ;]
Progi témához:
Melyik HP progiban van a ventillátor tisztitó opció?

(#46122) spyduck válasza dh66e (#46121) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csavarhuzo, gitarpengeto, paszta es jo nagy levego

(#46123) dh66e válasza spyduck (#46122) üzenetére


dh66e
veterán

Az rendben,de egy barátomnak mondtam hogy van ilyen ,de nem hitte el én meg nem találom.

(#46124) SeniorTilla válasza dh66e (#46121) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor legyen Lexus RX :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46125) spyduck válasza dh66e (#46123) üzenetére


spyduck
nagyúr

Annak semmi ertelme, ez csak marketing bullshit.

(#46126) AcélAgyar válasza samphone (#46120) üzenetére


AcélAgyar
tag

Az egyik leghasznosabb program, amit el tudok képzelni laptopon, a másodikra nyomj egy nem gombot.

(#46127) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

HP 250 G5-öt próbálta szerelni valaki?

ODD helyére szeretnék mégegy SSD-t bepatintani.

(#46128) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Abban kérnék tanácsot, hogy egy új laptop akksiját hogy lehet a legjobban kímélni? Azt tudni kell, hogy többnyire az íróasztalon van, nincs hordozgatva, nap nagy részében bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#46129) kecsetif válasza castiels (#46127) üzenetére


kecsetif
aktív tag

(#46130) pityesz1 válasza atosan (#46128) üzenetére


pityesz1
csendes tag

Többször boncolgattuk a kérdést itt a fórumon az akkumulátor helyes használatáról de itt egy nagyon jó kis leírás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46131) samphone


samphone
tag

Elitebook G3 745-öm van és olyan problémát vettem észre, amióta megvan, hogy nálunk szarakszik a net, a wifi. Elvittem egy albérletbe, az ottani wifivel is bajok adódtak. Lehetséges az, hogy egy új gép bekavar a hálózatba? Azért írtam le a típust, hátha típushibáról van szó. Egyénként nem kábelről kapom a netet, hanem wifin kapom, de gondolom ez világos.

Van, hogy elszáll a wifi, megjelenik alul egy háromszög, nem működik a wifi. Rámegyek a hibaelhárításra és azt szokta kidobni, hogy "az ethernet adapter nem megfelelő" vagy a wifi nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval. Aztán odaírja mellé, hogy vagy észlelve vagy hogy nem sikerült kijavítani.

Illetve olyan is szokott lenni, hogy a monitor és a billentyűzet közötti részen, a hangfal mellett a fehéren világító wifi gomb, narancsszínűre válik, és a rendszer azt írja, nincs csatlakozás és egyetlen egy wifit sem érzékel. Aztán ez úgy javul meg, hogy újraindítom a gépet, vagy az alvás módból visszatérve kezd az újra működni, de utána hiába látja a mi wifinket nem biztos, hogy rá tud csatlakozni.

Mi lehet a probléma? Nem értek hozzá ezért kérem a segítséget.

(#46132) DrDobos válasza samphone (#46131) üzenetére


DrDobos
őstag

Elso sorban kabellel probald ki a netet. Ha azzal szuper, akkor a wifi kártyával van gaz a gépedben, szerintem

Samsung Galaxy A55 5G

(#46133) atosan válasza pityesz1 (#46130) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm, átnézem :R

Maine coon

(#46134) Karcsi1001


Karcsi1001
tag

Sziasztok Mindenki!

Véleményt szeretnék kérni Tőletek. Van egy HP ProBook 450 G1 notebookom, Win 10-zel (dobozos, legális). Mostanában azt csinálja, hogy kikapcsolt állapotból csak többszöri próbálkozás után tölti be a rendszert. Bekapcsolás után világít a led, valamit csinál, de nem történik semmi, sötét marad a képernyő. Kikapcsolni csak a főkapcsoló hosszas nyomvatartásával tudom, mert nem látszik semmi, nincs kurzor sem. Viszont, ha elindul, és nem kapcsolom ki, akkor működik rendesen-folyamatosan.
Jövő héten viszem szervízbe, de Szerintetek mire számítsak, mi lehet a hiba?

Csak használója-nem értője vagyok a számítástechnikának, ezért elnézést ha szakmaiatlanul fogalmazok (de remélem jó helyen, és érthetően).

Ha Valaki válaszol, azt előre is köszönöm!

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#46135) kecsetif válasza Karcsi1001 (#46134) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ha van recovery lemezed egy újratelepítést megpróbálhatsz. Ha abba nem akarsz belekezdeni, akkor legalább egy video driver frissítést megérné kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#46136) Karcsi1001 válasza kecsetif (#46135) üzenetére


Karcsi1001
tag

Legális pendrive-on van a Win, de nem tudom elindítani a laptopot hogy újra telepítsem (arról kéne bootolnia?), mint ahogy írtam. A drivereket a "Driver Booster"-el frissítettem (mással-másképp nem tudom-nem értek hozzá), de nem változott semmi.

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#46137) kecsetif válasza Karcsi1001 (#46136) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Aha. Indításkor F10, majd kiválasztod, hogy pen drájvról bootoljon. Bár lehet egyszerűbb, ha az eszközkezelőben eltávolítod a videodrajvert majd újra installálod a hp oldalán levőt.
Vagy akkor egyszer sem indul el a vindóz?

(#46138) Karcsi1001 válasza kecsetif (#46137) üzenetére


Karcsi1001
tag

Biztos én magyarázom rosszul, de az a baj, hogy bekacsoláskor nem csinál semmit. Nincs kurzor-nincs semmi! Csak sötét képernyő. Nincs mit nyomogatni, sem F10-et, sem Esc-et (amit a HP szerint egyébkét kéne).

Csak a főkapcsoló reagál, ha folyamatosan nyomom, néhány mp után kikapcsol a gép. És ez így ismétlődik, amíg egyszer végre bekapcsol (és onnantól üzemképes). De akkor már nyomkodhatok bármit a bootoláshoz.

Ennyi, de szakember nyilván szakszerűen tudná leírni, nekem ennyire telik.

Ja, és amikor működött, frissítettem a Gépházból, de nem változott semmi, kikapcsolás után ugyanúgy nem akar egyből indulni. És az az érzésem, előbb-utóbb egyáltalán nem fog. Ezért viszem szervizbe, csak jó lenne ha volna valami támpontom, hogy mi lehet a hiba oka.

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#46139) rgeorge válasza Karcsi1001 (#46134) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha nem kikapcsolod, hanem újraindítod, akkor rendben elindul? Ha igen, akkor lehet ludas a Windows 10 (8) óta jelen lévő gyors rendszerindítás. Gépház/Rendszer/Energiagazdálkodás-További energiabeállítások-A főkapcsolók funkciójának megadása-A jelenleg el nem érhető beállítások módosítása: és itt lesz a gyors rendszerindítás.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46140) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. Többnyire AutoCAD 2D-re (épületgépészeti tervrajzok) keresek notebookot. Jelenleg egy 13,3"-os Acert hordok magammal, i3-5010U CPU van benne, ennél szeretnék kicsit erősebbet (mert lényegében elboldogul a feladattal), komolyabb minőséget.

90%-ban külső monitoron (és billentyűzet, egér pároson) dolgozok.

Két kiszemeltem van, felsorolnám a vélt pozitívumokat (+) és hátrányokat (-), mert elég nagy a dilemma.

HP EliteBook 840 G2:
+ FHD kijelző
+ még 2 év garancia
(-) fedél tisztíthatósága (ettől nagyon tartok, időnként jönne velem beruházási helyszínekre is)

HP ZBook 14 G1:
(+) FirePro M4100 VGA
(+) megjelenés, borítás
(+) A+, fóliás állapot
(-) 1600x900-as kijelző (nem találtam róla infót, hogy mégis milyen minőségű)
(-) 6 hónap garancia

Szerintetek melyikre lenne érdemes beruházni?

Szerk.: régi gépemben van egy 250-es Samsung SSD, az természetesen átköltözne, illetve a memóriát is növelném 16 GB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#46141) Karcsi1001 válasza rgeorge (#46139) üzenetére


Karcsi1001
tag

Most kipróbáltam, újraindítással elindult. Igaz, sokáig tart, míg feláll a rendszer, de ezt a lassúságot kb azóta észlelem, mióta (pár hete) ezt a bekapcsolási problémát észlelem. Először arra gondoltam én "okos", hogy a winchester lett hibás (kb 3-4 éves), vettem is egy SSD-t. De utána olvastam valahol, nem biztos hogy a HDD a ludas, ezért izgulok. Persze ha már megvan, betetetem.
Egyébkét a Win10-et már 1 1/2 éve használom, eddig semmi gond nem volt vele. Az energiagazdálkodás "Kiegyensúlyozott"-ra van állítva, a "Gyors rendszerindítás" kipipálva.

[ Szerkesztve ]

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#46142) spyduck válasza Karcsi1001 (#46134) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kövesd a pontokat:

(1) HDD es RAM teszt
(2) RAM kivesz, betesz, megcserel
(3) BIOS csere
(4) OS csere - bar sztem nem ez lesz a gond
(5) szerviz

Kerdes:

Win10 upgraddel ment korabban vagy tiszta telepitessel? Ha upgraddel, akkor az okozhat problemat UEFI módban.

(#46143) Karcsi1001 válasza spyduck (#46142) üzenetére


Karcsi1001
tag

Nagyon köszönöm a segítségedet!!
De mint írtam, nem értek a számítógéphez, ezért nem is nyúlok hozzá, nem szerelgetem.

A Win10 eredeti, legális pendrive-ról ment (gond nélkül), és emlékeim szerint upgradelés óta van ez az indulási probléma. És épp emiatt nem tudok tiszta telepítés csinálni.

Pl. most reggel "(#46139) rgeorge" válasza után újraindítottam, és rendben elindult. Majd vettem a bátorságot és leállítottam. Kb egy óra elteltével bekapcsoltam, és megint működik.

Fogalmam sincs mi a baj, most rögtön leállítom megint, kíváncsi vagyok elindul-e egyből?

[ Szerkesztve ]

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#46144) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#46140) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm spyduck-nak az infókat a gépekről, illetve rizso-nak a közreműködést a lebonyolításban, a ZBook 14 G1 lett a befutó. :R

[ Szerkesztve ]

(#46145) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Így, hogy érkezik az új notebook, egy kis tuningot szeretnék megejteni párom gépén, egy HP ProBook 4535s típuson. Karcmentes, nemrég kapott új akksit, nagyon szereti, szóval csere nem opció. :) YouTube, Word, Spotify, Chrome az átlag felhasználás.

Első lépésként kap 2x4GB RAM-ot a jelenlegi gépemből. Következő lépésként kitisztíttatom, újrapasztáztatom. Na most utóbbi kapcsán szeretném kicserélni benne a CPU-t is. Néztem kompatibilitási listát, ebayen pedig találtam A6-3400M típust 3.200,- forintért, illetve A6-3420M típust 4.000,- forintért. PassMark szerint ezek ~2x akkora pontszámot hoznak.

Mi a véleményetek? Láttok benne esetleg kompatibilitási problémát?

Szerk.: karácsony környékén kap majd egy SSD-t, véleményem szerint azzal még szintet léphet ez a konfig is. :)

[ Szerkesztve ]

(#46146) khalox válasza Bazsee71 (#46145) üzenetére


khalox
őstag

Az SSD-vel kezdeném. Ahhoz képest a processzorcsere nem fog érezhető változást hozni - pontszám ide vagy oda...

(#46147) Bazsee71 válasza khalox (#46146) üzenetére


Bazsee71
őstag

Végül megy bele SSD is, mert az érkező ZBook-ban ugyan van M.2 bővítő hely, de minek, mivel 2242-es. :DDD Így most beruházok egy 500-asra, ő pedig megkapja a 250-es Samut.

Ettől függetlenül megéri azt a pár ezer forintot a CPU upgrade, nem?

(#46148) spyduck válasza Bazsee71 (#46147) üzenetére


spyduck
nagyúr

4000ft nem penz, de en se hiszem, h eszreveszed a kulonbseget. Gyorsabb lesz a szamitasi feladatoknal, de ez pont bem arra valo :)

(#46149) Bazsee71 válasza spyduck (#46148) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha már atomjaira szedjük, és megkapja az SSD-t meg a +4 GB ramot az állásában szétporladó Asus N53-asomból, akkor 3200 forintot rászánunk a CPU tuningra. :)

Egyébként ez az Asus életem csalódása, anno megvehettem volna 20 ezerrel olcsóbban a K szériát,
ezt az sem múlhatta volna alul, ilyen f*s kijelzőt és anyaghasználatot felvonultatni művészet...

(#46150) Bazsee71


Bazsee71
őstag

HP 2013 UltraSlim dokkolóval kapcsolatban lenne pár kérdésem, még hasonlóval sem volt dolgom:
1. Ha csatlakoztatom rá a notebookot, akkor azon a portok még aktívak maradnak?
2. Ha a kiszemelt típushoz nem adnak adaptert, akkor a notebook gyári töltőjével tudom használni?
3. A notebookot szoftveresen le kell választani, mielőtt fizikailag eltávolítom, vagy csak simán kiemelem a dokkolóból? Ha a dokkolóra külső merevlemez csatlakozik, azt ugye itt is le kell választanom, mielőtt eltávolítom a gépet a dokkolóból.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.