Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45201) SeniorTilla válasza GEPESZ66 (#45182) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP Support Assistant

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45202) GEPESZ66 válasza SeniorTilla (#45200) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Van még egy fél doboz sűrített levegő spray-m.
Oldalról, a nyíláson át fújjak bele?
Egyébként csak a lakásban.asztalon használjuk, kültéren sohasem.

[ Szerkesztve ]

(#45203) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hello! Sajnos távsegítségben kéne megoldanom valamit, és nem tudok rájönni az okára. Adott egy vadonatúj, pár hetes HP Pavilion 15-AB109NH (AMD® A10-8780P 2.00 GHz-es processzorral, 15.6", FHD, 4GB, 256GB SSD, AMD® Radeon™ R7M360 2GB, Microsoft® Windows 10 Home) lapos gép, és a gazdája szerint borzalmasan lassú, pl. online videó akadozik. Eszközkezelőről küldött képernyőmentést, nincs ismeretlen driver.

Pluszinfó: csak a böngésző lassú, az oldalak betöltése és online videók, mást nem használt még. A rendszer gyorsan feláll. A használt böngésző Chrome. Valami szoftveres szutyok lesz, tuti.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45204) kutga válasza Dilikutya (#45203) üzenetére


kutga
nagyúr

Az előtelepített W10 nincs teleszemetelve HP bloatware-rel?

Let the Zone take me if I am.

(#45205) SeniorTilla válasza Dilikutya (#45203) üzenetére


SeniorTilla
veterán

próbálja ki pl. mozillával is

és tiltsa le a windows frissítéseket, ha tudja. azok nagyon bekavarhatnak

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45206) Dilikutya válasza SeniorTilla (#45205) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Firefoxot már javasoltam neki, illetve Edge-t, Explorert is. Frissítés ilyen gépen szerintem nem okoz gondot. A W10 úgy tudom, nem előtelepített.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45207) Papaj x válasza Chaser (#45194) üzenetére


Papaj x
tag

Sefter: nem változtattam semmin, vagyis hibásként vettem.

Megpróbáltam strat + b kombót is, ami bios visszaállítás, de semmi. 10 memória küzöl egyiknél kivillogja, hogy memória hiba.

Rendben, szétszedem, megpróbálom még azt a bios resetet, hátha. :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#45208) whited


whited
addikt

Sziasztok
Hp8570w vásárlásban gondolkodok.
Mire érdemes figyelni ?
A WS kategóriának lett azóta utódja?
Vagy meg most is ez tart, illetve kapható újonnan?

Köszönöm a válaszokat ! :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#45209) Klara_ válasza whited (#45208) üzenetére


Klara_
őstag

ZBookok vannak mar helyette tobb generacio ota.

[ Szerkesztve ]

(#45210) SeniorTilla válasza whited (#45208) üzenetére


SeniorTilla
veterán

a 8570w nagyon-nagyon jó gép, csak ajánlani tudom

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45211) whited válasza SeniorTilla (#45210) üzenetére


whited
addikt

És amit a kolléga mondott zbook?
Azokat őszintén szólva abszolút nem ismerem.
Az mennyire igaz, hogy a GPU hajlamos elhalalozni? És mehet a reball rajta ami ugye nem olcsó?
Főleg az nvidia-s GPU

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#45212) mail007


mail007
csendes tag

Sziasztok, Egy HP Elitebook 8570w és egy LG 25UM58-P monitort szeretnék összekötni a monitor saját hdmi kábelével egy HDMI-DP átalakítón keresztül a laptophoz, de nem működik. Fekete a képernyő de volt hogy rebegő képernyőt kaptam de azóta semmi, az átalakító kb 1500 ft volt, lehet h nem bírja a monitor felbontását ?

[ Szerkesztve ]

(#45213) Chaser válasza whited (#45211) üzenetére


Chaser
titán

a zennek nem sok köze van a régi w-hez
bármelyik vga el tud halálozni bármelyik gépben ( : nem szériahibás van bennük
mxm-es van bennük, cseréltető
csak beütöd yt-ra 8570w vga upgrade és máris látod miről beszélünk

szerk: mail007 valszeg gagyi az átalakító

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45214) Oli330


Oli330
csendes tag

Üdv ! Asus zenbook helyett,, HP pavilion felé hajlók... 11.6" kellene ,, de mivel szűkös a választék lehet 13"-as lesz...

Kérdésem hogy a 11.6" Pavilion -t mennyire szabad megvenni a Intel Pentium N3710 (4 x 1,60GHz / 2,56GHz Turbo, 2 MB Cache) procival,, vagy inkább a core i3 ???
Valamint a kijelzője is 1366 x 768-as...

A 13"-as-nak fuul HD...

Vélemények ?

(#45215) SeniorTilla válasza Oli330 (#45214) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Zenbook helyett Pavilion 11-est???????? Na ne már :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45216) Oli330 válasza SeniorTilla (#45215) üzenetére


Oli330
csendes tag

Ár / érték arányban szimpatikusabb a pavilion 13-as x360-as ,,, i3 proci ,, 620 grafikus kártya , 1920x1080 Full HD IPS touch .... és 215e ft... Zenbookkba ez kb 300e körül van..

(#45217) kecsetif válasza whited (#45211) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Igen, a zbook az utóda a ws sorozatnak. Én használtam 8560/70w és 8760/70w-t elég sokat. Soha nem volt gondom velük. Használtan viszont a legfiatalabbak is mára már vagy 3 évesek. Világítós magyar billentyűzetet elég nehéz (lehetetlen?) szerezni hozzájuk.
Most 15-ös zbook van 4710-es 4 magossal és a kisebbik quadróval. Ez is hibátlan lenne a hűtését leszámítva. Igaz vékonyabb és dizájnosabb elődeinél. Sajnos 5-20% thermal throttlinggal lehet számolni... Használtan pedig sokkal drágább, mint az előd.
Amúgy ha lesz egyszer 1 szabad órám átpasztázom a procit, hátha segít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#45218) Chaser válasza kecsetif (#45217) üzenetére


Chaser
titán

ez a nevetséges, mert nem lehetne semmilyen throttling, szóval nem tökéletes, divat gép mint a többi, csak valamivel jobb
ha már nem tudja lehűteni mért tesznek bele olyan hw-t, vásárló - tudatos - félrevezetése
újan ilyet vennék úgy vágnám a support fejéhez megéreznék ( :
8570w-hez hasonló cucc az ws, a zen az bohóckodás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45219) kecsetif válasza Chaser (#45218) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Igazad van benne, hogy nem fair a fogyasztókkal szemben, hogy nem tud minden mag folyamatosan teljes terheléssel menni, ha papíron tudnia kellene. És a hp sara, hogy nem próbált meg jobb hűtést bepréselni a burkolat alá. De másrészt a burkolat így is teljesen tele van tömve. Méretben és súlyban pedig már így is a hordozhatóság határán van a gép. Messze nem divatgép, csak odafigyeltek hogy még éppen hordozható maradjon.

Amúgy ezt a gépet négy magos procival nyilvánvalóan azoknak csinálták, akiknek a nyolc szál fontosabb, mint hogy 3.4 Ghz vagy 3 Ghz szálanként. 2 magossal meg nincs gond.

Tudtommal pl. a zbook 17 g3 masszív dupla hűtője azért elbír minden procival, csak sajnos 3,5 kg...

Amúgy a elitebook 8x70w-t (azaz workstation) nevezték át zbookra, míg a 8x70p-t (azaz professional) pedig elitebook 8x0 néven ment tovább. A zbook 15u és a studio pedig gyakorlatilag ultrabookok, csak éppen elég masszívak.
Milyen wsről meg zenről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#45220) kecsetif válasza whited (#45211) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ha esetleg új gépben gondolkodnál, itt egy remek írás az aktuális felhozatalról.
Amúgy a p70 csak azért nyomta le a rangsorban a zbook 17 g3-at, mert a cikk írója nyilván már évek óta messiásként várt egy minőségi Thinkpadre. ;]

(#45221) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
Van egy 8710p laposunk, nem mai darab, de még kiszolgál, erős Core2Duo T9300, 8GB RAM, de azért lassan kezd elfogyni az erő (8 éves...)
Nagyon hangos lett mostonában, ezért kipucoltam, javult is a helyzet valamelyest. Megnéztem van-e rá "új" BIOS. A gépen még talán az eredeti 8 éves F.0F jelű volt, a HP honlapján meg volt egy 2011-es F.20 jelű. Gyorsan feltelepítettem, hátha állítottak kicsit a ventiszabályozáson. Nem állítottak. Mindegy. Viszont.
Az új BIOS-al azt műveli a gép, hogy a Caddy-t (vagyis az abban lévő merevlemezt) le-föl csatolgatja. Hol elveszti, aztán néhány perc múlva "megtalálja" és felcsatolja. Merevlemez független, próbáltam másikkal is.
Próbáltam visszarakni a régi BIOS-t. Nem engedte. Elolvastam az új BIOS release notes-ot és írják hogy annyira fejlesztettek a biztonságon hogy nem lehet régebbi biost feltenni ha ez már egyszer felment...Újabb bios nincs, így jártam.
Szóval akinek ilyen gépe van még, az csak akkor "frissítse" - ha eddig nem tette - ha biztos a dolgában. Nekem ilyen kárt okozott, a hp fórumain olvasni néhány felháborodott felhasználót még anno 2011-2012-ből. Azért mégiscsak akkor ez egy 400 ezres laptop volt és ha valaki ott ragad egy hibákat okozó BIOS verzióban egy 2-3 éves gépben, elhiszem ideges lesz, én is az lettem volna ha ez akkor történik velem. Most csak kicsit meggyorsítja az utód keresést.
Próbáltam drivereket le/fel, biosban natív sata mód on/off, nem segített. Lehet hogy egy másik típusú Caddy-vel nem csinálja, nem tudom.
Bocs a sok szövegért.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#45222) Chaser válasza kecsetif (#45219) üzenetére


Chaser
titán

ez csak bullshit, senki nem azért vesz fél milla+ ws gépet, hogy ne tudja kihasználni a benne levő hw-t, elcseszték, nem kicsit hanem nagyon
két vari:
1. ebbe a házba azt rakni amit lehűt
2. másik házat tervezni
8570w-t lehetett hordozni 3,3kg-val töltő nélkül?:)
tudom mit neveztek át és mire, ezért mondtam a w széria még ws volt, a zen meg bohóckodás

szerk: arról nem beszélve, mennyire nyomorult tn fhd panelt képesek beletenni a 70-es széria óta a g és zen modellekbe, elhányom magam gyenge kifejezés, 40/60/70 szériába még a p modellekbe is sikerült értelmeset tenni, köröket vernek az utód panelekre még a hd+ verziók is, mindenben

szerk2: OgreImre ami működik nem b@szogatjuk, it első tétele
ha el kezdett hangosodni, biztos nem a bios miatt, semmi köze hozzá ha előtte jó volt
másik keretet próbálhatsz, hátha segít
bios frissnél meg előtte kell megnézni, régi verziót vissza lehet-e rakni, de most már megtanultad:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45223) Chaser válasza kecsetif (#45217) üzenetére


Chaser
titán

a z-t nagy szeretettel zenbooknak hívom, lehet az asus gépei miatt:) ez tényleg nem stimmelt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45224) OgreImre válasza Chaser (#45222) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen most megtanultam. Mondjuk eddigi 30 év hobbi IT pályafutásom alatt még nem találkoztam ilyennel. Öregszem.
Vadászok egy másik SATA-IDE caddy-t, hátha...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#45225) Chaser válasza OgreImre (#45224) üzenetére


Chaser
titán

nagy eséllyel ez bios lesz ha nem tévedek nagyot, nálam is jött ilyen visszajelzés különböző gépekről, ide-sata kereteknél, soknál nem lehet visszatenni a régebbit, sajnos ez van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45226) OgreImre válasza Chaser (#45225) üzenetére


OgreImre
senior tag

ok, köszi.
Akkor Caddy helyett utódot vadászok :)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#45227) kecsetif válasza Chaser (#45222) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ne érts félre, nem kötekedni akarok.
Nálunk voltak bőven 8770w-k (is) 1600x900-as belépő és fhd is. Sajnos mindkettőből sok tn panelesek volt. Ezeket tologatós mobil állomásokba kellet rakni, hogy külső monitort lehessen rájuk kötni. Büntettek.
A zbookoknál már csak a belepő szintű panel tn, a többi ips és elég jók. Nem csak a dreamcolor. Nyílván a tn irodába való. Szerencsére z-ből ilyet már nem láttam.

1. Azért jó, hogy belerektak 4 magos i7, különben nem veszem meg. De most komolyan, akinek kell a több szál szerinted foglalkozik -300Mhz-cel? :))
2. Zbook 15: 2.8 kg. És ezzel meg is lehet jelenni, mióta szakítottak a feltégla dizájnnal.

[ Szerkesztve ]

(#45228) kecsetif válasza kecsetif (#45227) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ezt már oda lehet tenni egy mac mellé is anélkül, hogy meglincselnének. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45229) Chaser válasza kecsetif (#45227) üzenetére


Chaser
titán

majd nézz meg egy új genes eb vagy z tn panelt, és utána nyilatkozz hova való
megmondom szerintem mire való, kettétörni annak a fején akinek volt poféája leokézni hogy azt a sz@rt - már elnézést - gépbe rakják, 100e-s tescos gépbe még talán elmegy, fél milla+ premium gépbe nagyon nem, netre sem jó, undorító
nem belépő modellekbe rakják, járt nálam listaáras 600e-s gép ilyen panellel, még touch verziós 850 is g3-as, érted, tn panellel, abból is a legocsmányabból
külföldi fórumokra nézz rá, ott is köpködik a hp-t, teljes joggal

40/60/70 szériában teljesen vállalható panelek voltak, 40-esben ráadásul konstans ahogy tapasztaltam, csak lg, egyik legszebb tn panel

továbbra is azt mondom, vagy olyan ws-t adjanak ki ami jól működik - nem megfelelő hűtés nem az -, vagy ne adjanak ki, szánalom, ws, a csúcs, nem fordulhat elő ilyen hiba
lehet nem kellett volna azt a fél kg-t levágni és lett volna normális hűtés, a 8570w brutális, itt pihen egy nálam most, nem is tudom mit csináljak vele, eladni sajnálom használni meg nem fogom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45230) kecsetif válasza Chaser (#45229) üzenetére


kecsetif
aktív tag

A zbookban hagytak a belépő szintű gépekbe 1 darab tn-t, hogy akiknek nem kell ips, de szükségük van valami miatt egy ws-re, azoknak legyen opció. Viszont, ilyen helyekre nem mindegy, hogy milyen a panel? Gondolom 640x480 monokrómmal is ellennének, csak olyan már nincs.
Nyugaton a tehetős hétköznapi embereket ips kijelzős masinákkal veszik célba, sok ezer euróért. Kelet európába sajnos továbbra is a legolcsóbbakra és a használtra van csak vevő nagyobb mennyiségben.

De a hp-nak így is jól megy a szekér, nagy a részesedés a ws piacból, akkor hol a hiba?

Nekem is jó a 8 szál 3 ghz-en, nem hiányzik az a 3-400mhz. Ennél a teljesítmény szintnél a gyakorlatban már nem sok jelentősége van. U-s procival viszont biztosan nem vettem volna meg.

(#45231) Chaser válasza kecsetif (#45230) üzenetére


Chaser
titán

onnantól borul az egész, hogy a sok éves előd gépekbe korrekt tn került
8540p hd+ vs 850 géegy' fhd, de a többi g-ben is ez a mocsok van
600e sehol sem olcsó, de mondom nézz kinti fórumokat, drágábba is van képük belerakni

szerk: én nem azért veszek hw-t hogy ne tudjam kihasználni, elmondásodból látszik, mivel rákényszerültél 4+4 cpu-ra megvetted

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45232) kecsetif válasza Chaser (#45231) üzenetére


kecsetif
aktív tag

1. Ezek professional vonalas gepek. Nem workstationok.

2. A telefonos video ellenere is ide latszik, hogy a 8450p-ben az 1600x900-as AU Optronics panel van. Ez volt az elerheto legjobb ebbe a gepbe. A 850-ben nyilvan legolcsobb irodai hasznalatra valo fhd SVA TN, raadasul maximumra csavar fenyerovel. Ez a ket gep messze nem egy arkategoria volt ujonnan. (kb. BMW e60 530d vs. F10 518d)

3. Tudom nehez megerteni, hogy ezek celeszkozok. A professional vonal a hp-nal irodaba/oltonyosoknek keszult excelt prezentalni. Egy irodista/kutato/oltonyos penzcsinalo nem ezzel fog dvdripet nezni vagy tolteni torrentrol. Plane, hogy a cegenek a rendszergazdaja nem rak ra torrent klienst. Ez nem erre lett csinalva. Azt, hogy bizonyos emberek asztali gepet kivaltani vesznek ilyet otthoni hasznalatra, egyszeruen nem tudom megerteni. Nem erre valo. Aztan meg megy a hoborges, hogy Magdi anyus otthonkajanak a mintaja nem olyan sotetkek, mint a szomszed laptopjan. :(((

Nehany pelda:
- Jozsi bacsi: "Nem jo semmire ez a svajci bicska, meg a ket kilos kenyeret sem lehet vele rendesen felszeletelni. Bezzeg az 500 forintos teszkos kesem, az mar valami!"
- Ivan orosz foldmuves: "Meg hogy porsche 911? Az elso buckan fennakad. A niva, az auto! Azzal barhol elmesz oszt` 50000-bol megvan hasznaltan!"
- Nevtelen fittnesguru Zalabol: "Milyen omega 2 millaert? Tud pulzust merni?? Nem! A polarban meg GPS is van, hello!"

Amugy nem akarlak megbantani sem kotekedni. Kioktatni meg plane nem. Csak eppen unatkoztam munka kozben, a humorerzekem meg nem tul jo...

[ Szerkesztve ]

(#45233) Chaser válasza kecsetif (#45232) üzenetére


Chaser
titán

húha tudom ( :
z-be is raknak ilyen panelt, hidd el
8540-ben lg van, szóval nézd meg jobban:)
mindkét gépnél maximum a fényerő
ha azt mondod, hogy millás gépnél elfogadható az a mocsok ami a 850-ben van, én azt mondom ha úgy adódik használd egészséggel és ajánld bátran az ismerőseidnek - ne lepődj meg ha utána a fejeden törik szét:d -, 100e ft-os konzumer lenovoban még talán elmegy

szerk: a teóriád ott dől meg, hogy 8540/60/70-be még értelmes panelt raktak
teljesen mindegy mire használja az ember, undorító, excelre is, netre, bármire
jó marketinges lennél, de nem mindenki eszi a bullshitet

ha uk fórumokon is köpködik ezeket ahol azért 5-700e kicsit gyorsabban összedolgozható mint itthon, az már azért elég gáz

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45234) SerkyKrisz1 válasza szabonagyur (#37976) üzenetére


SerkyKrisz1
csendes tag

Nekem is ezzel az ufivel lenne a bajom.
Adott egy win10 es pendrive.
Bedugom bemegyek biosba és a secure boot ot átállítom disable-re a legacy supportot enabel-re DE minden egyes újraindításnál visszaállítja magát! Minden más megmarad csak ez a kettő visszaáll!

Tel.:O6 2O 523 92 59 Minden hétköznap reggel 8tól elérhető vagyok.

(#45235) SerkyKrisz1


SerkyKrisz1
csendes tag

valaki tudna segíteni?

Tel.:O6 2O 523 92 59 Minden hétköznap reggel 8tól elérhető vagyok.

(#45236) Attys01


Attys01
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni HP Probook 450 G2-es laptopom kapcsán.

4 Gb RAM van benne, és kevésnek érzem, és bővíteni szeretném, emiatt két kérdésem lenne:
8Gb -ra vagy 16 Gb-ra, illetve mivel nem vagyok járatos RAM-ok terén, milyen márka, milyen típus lenne ajánlott?

Választ előre is köszönöm.

(#45237) Chaser válasza Attys01 (#45236) üzenetére


Chaser
titán

ha nem vagy tisztában vele mennyire bővítsd, 8gb bőven elég lesz:)

gyanítom 1600mhz ddr3-at kezel, de meg tudod nézni mi van a gépben cpuz-vel pl, uo. típusút tegyél mellé ami most is van, ha nincs akkor olyan chipkiosztású legyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45238) OgreImre válasza Attys01 (#45236) üzenetére


OgreImre
senior tag

8GB
[link]

4GB
[link]

Ez a RAM kereső dobta ki:
[link]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#45239) Attys01 válasza OgreImre (#45238) üzenetére


Attys01
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

A RAM keresőt pedig külön köszönöm.

(#45240) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Elfeletett BIOS jelszó esetén mi a teendő? Valahogy lehetne törölni a jelszót?
HP 840 G3.

Előre is köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#45241) Lacielvtárs válasza korpicschess (#45240) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Táp ki, akksi ki es bios elem ki, ekkor reseteli magát a bios es vissza áll alapra.
Persze ha szét tudod szedni a laptopot.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45242) szotadi válasza Lacielvtárs (#45241) üzenetére


szotadi
tag

Ez sajnos már régebbi EliteBook-esetén sem működött (HP 8530p)!
8510p, 6910p stb. és a korábbi nc szériánál még lehetett!
:F

[ Szerkesztve ]

(#45243) Chaser válasza Lacielvtárs (#45241) üzenetére


Chaser
titán

nem, esetleg ki lehet ütni, aki foglalkozik ilyennel 10k körül megcsinálja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45244) spyduck válasza korpicschess (#45240) üzenetére


spyduck
nagyúr

Van számla, garijegy vagy adásvételi? Ha igen, akkor tudok segíteni.

(#45245) Lacielvtárs válasza szotadi (#45242) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&Chaser:
Ejha, akkor elnézést, ezen most meglepodtem..
Köszönöm a kiigazítást :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45246) gszor


gszor
újonc

Sziasztok!

Két hónapja újonnan vettem ezt a HP Envy x 360 m6 convertible laptopot, Bang&Olufsen felirattal, előtelepített Win10 oprendszerrel.
Az első pár nap után elhallgatott, külső hangszóróra kötve is. Végigmentem a HP Support Assistant hibakereső segédleten, azon a ponton szólalt meg újra a gép, amikor frissítettem a BIOS-t. Azóta többször elhallgatott már, ilyenkor újra kell indítani, a startup közben be kell lépnem a BIOS menübe, ott nyomnom egy mentés+kilépést, így megint szól egy darabig. Sima hidegindítás nem segít. Mi a fene lehet a baja?

A másik gondom, hogy a hűtőventillátor folyamatosan megy, akkor is, ha hozzá se nyúlok órákig, és a képernyő rég lekapcsolta magát.

Kérdésem: van olyan hely, ahová el tudok menni a géppel, és egy hozzáértő rá tud nézni? Nemzetközi garanciás, az USA-ból hoztam, márkaszervízben még nem próbálkoztam. Kiadni nem tudom a kezemből, mert ezzel dolgozom, nekem pedig nincs időm/agyam mindent elolvasni, és nem hiszem, hogy meg tudnám oldani a problémát.
Előre is köszönöm a tippeket!

(#45247) Chaser válasza gszor (#45246) üzenetére


Chaser
titán

így elsőre ez alaplapnak tűnik, úgyhogy ki kell adni a kezedből
hp oldalán csekkold le milyen gar van rá, ha mákod van házhoz menős-javítós, bár nem tudom ha usa-ból jött hogy működik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45248) SeniorTilla válasza gszor (#45246) üzenetére


SeniorTilla
veterán

USA gépnek nem érvényes itthon a garija, úgyhogy fizetős szerviz lesz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45249) Chaser válasza SeniorTilla (#45248) üzenetére


Chaser
titán

sztem akkor gép csere lesz leginkább
nemzetközi gar csak bc vonalon van náluk vagy ott sem?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45250) gszor válasza SeniorTilla (#45248) üzenetére


gszor
újonc

Vásárláskor kifejezetten rákérdeztem a garanciára, azt válaszolták, hogy worldwide, vagyis az egész világon érvényes
A magyar honlapon azt írja, hogy érvényes offsite suport, vagyis kiszállással támogatnak :)
létezik olyan, hogy egy új gépben rossz az alaplap? Eddig csak használt Lenovokat vettem, azokkal csak akkor volt gond, ha leesett, ráöntöttem a kávét és még rá is parkoltam valamelyikre (kis túlzással)

btw:Mi az a bc vonal?
köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.