Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46951) sunyimenyet


sunyimenyet
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy envy 13-ból létezik-e magyar billentyűzettel szerelt verzió? Megtetszett a gép, de sehol sem találok magyar billentyűzeteset. A matrica meg a billentyűzet világítás miatt már nem megoldás :/

(#46952) ALFA válasza ALFA (#46943) üzenetére


ALFA
senior tag

Erre senkinek semmilyen ötlete? :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46953) csaby9


csaby9
tag

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Vettem egy hp 15-bs016nh laptopot és igen furcsa dolgot vettem észre rajta.
Elvileg ez egy magyar billentyűzetes gép majdnem minden okés is vele kivéve a hosszú í betüt, az nagyon érdekes helyre van rakva.
Láttatok már ilyet? ez normális?
Kérdésem, hogy lehet e ezen valahogy változtatni hogy a helyére kerüljön vagy ezt így kell megszokni?

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#46954) dugo_ válasza csaby9 (#46953) üzenetére


dugo_
veterán

Ez egy ANSI kiosztású billentyűzet, ami magyarítva lett. Abból a szempontból normális, hogy gyári HP, ezt sikerült kiszámolniuk erre a kis piacra a teljes magyar ISO helyett.

Mivel az ANSI kevesebb gombból áll, mint az ISO, ezért valahova el kellett suvasztani az í-t.
Ha zavar lent, akkor AltGr+j=í, AltGr+i=Í kombinációt is használhatsz. Könnyen megszokható.

(#46955) csaby9 válasza dugo_ (#46954) üzenetére


csaby9
tag

Köszi a gyors választ.
Lányomé a gép aki tanult és tud is gépelni és megszokta már hogy máshol van az í de
akkor majd átszokik arra hogy ilyen.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#46956) SeniorTilla válasza csaby9 (#46953) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, szinte minden újabb HP gépen így van.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46957) SeniorTilla válasza Clubforum2 (#46950) üzenetére


SeniorTilla
veterán

2 slot van benne:

Memory Two non-customer-accessible/upgradable memory module slots (Intel Core processors)
DDR3L-1600 dual channel support
One non-customer-accessible/upgradable memory module slot (Intel Pentium and Celeron processors)
DDR3L-1600 single channel support
DDR3-1333 Dual Channel Support (DDR3L-1600 downgraded to DDR3L-1333) (for Intel BayTrail-M)
Supports up to 8 GB of system RAM in the following conƭgurations
● 8192-MB total system memory (8192×1) or (4096×2)
● 6144-MB total system memory (4096×1) + (2048×1)
● 4096-MB total system memory (4096×1) or (2048×2)
● 2048-MB total system memory (2048×1)

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04653884

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46958) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok! Egy HP Pavilion DV5-1199eh notebookon frissítettem a bios-t windows alól! Kb a művelet felénél lefagyott a gép, de úgy, hogy csak a táp vezeték kihúzásával és az akksi kivételével tudtam kikapcsolni! Azóta hiába kapcsolom be, a led-ek világítanak, venti megy, winyó elindul de kép abszolút nincs! Van rá házilag megoldás, vagy csak szervíz?

(#46959) Ciccuka válasza rejtettlampa (#46958) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csak stabil/tiszta gépen érdemes bios-t frissíteni (Prime95-el érdemes tesztelni). Valószínűleg csak szaki tudja megcsinálni már. Hol tartott a művelet pontosan?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46960) rejtettlampa válasza Ciccuka (#46959) üzenetére


rejtettlampa
tag

Pontosan nem tudom! Ment a frissítés és kb 50%-nál tarthatott, amikor kifagyott a gép! Kimeredt a kép és semmi reakció bármit csináltam. Kikapcsolni se tudtam. Teljesen szűz , frissen telepített rendszeren csináltam a frissítést, elvileg stabilnak kellett volna lennie! Próbálgattam már azóta helyreállító pen drive-ot csinálni és billentyű kombinációval helyre állítani a biost netes leírás alapján, de nem jött össze sajnos!

(#46961) Ciccuka válasza rejtettlampa (#46960) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az újabb Probook-oknál többlépcsős ez a folyamat. (windows-ban ellenőriz, korábbi bios-t lementi, új bios-t ideiglenesen felmásolja a tárolóra, majd újraindul a gép és közvetlen a bios betöltésekor kezdi meg a tényleges írási műveletet).

HP oldaláról töltötted le?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46962) rejtettlampa válasza Ciccuka (#46961) üzenetére


rejtettlampa
tag

Ez a gép 2008-as, ha minden igaz! Tehát nem annyira új! Igen, a HP hivatalos oldaláról töltöttem le a drivert hozzá. Pontos típus alapján!

(#46963) CortezX válasza rejtettlampa (#46960) üzenetére


CortezX
aktív tag

Én ugyanígy csináltam ajtótámaszt egy EliteBook 8460p-ből. Két szervizben is járt, de nem tudtak mit kezdeni vele. Elvileg a bios kiforrasztása és újraírása/cseréje megoldotta volna a problémát, de nem akartak rá garanciát vállalni. Azóta csak bios-ból indítok bios frissítést.

Egyébként meg érdekes, hogy a jelenlegi notimnál (ProBook 430 G4) a bios-ból indított frissítés nem talál újabb verziót, míg a HP oldalán van frissebb win-es telepítő. De ezek után inkább nem kockáztatok vele. :)

(#46964) rejtettlampa válasza CortezX (#46963) üzenetére


rejtettlampa
tag

Remélem az enyémmel tudnak valamit kezdeni! Illetve sajnos nem is az enyém, hanem a kislányomé! Most vettük neki használtan, gondoltam megcsinálom neki patentra, aztán jól rába*sztam! Szegényke pedig már örült neki! De valahogy akkoris megcsináltatom!

(#46965) renegat1 válasza rejtettlampa (#46964) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Itt nézd meg , lehet segít:[link]

(#46966) Ciccuka válasza renegat1 (#46965) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gombelemet is érdemes kiszedni egy órára majd utána visszarakni hátha segít.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46967) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Van nálam egy HP 635-ös notebook AMD Athlon II p360-as procival, radeon HD 4200-al, és egy HD6300m-el szerelve. Feltelepítettem rá a Windows 10-et, de valahogy drivert nem talalok hozzá megfelelőt. Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy milyen driver lenne megfelelő? Van valaki, aki hasonló hardverkiépítésű gépet használ? Előre is köszönöm a segítséget.

(#46968) Ciccuka válasza BK87 (#46967) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg nem fogsz hozzá találni:
Driver Support for AMD Radeon™ HD 4000, HD 3000, HD 2000 and older Series
AMD drivers was Microsoft Windows® 8 with the AMD Catalyst 13.1 (Ez 8.1-re még felmegy)
Windows Update nem talál hozzá?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46969) BK87 válasza Ciccuka (#46968) üzenetére


BK87
senior tag

Valamilyen drivert talál, de érdekes módon pont a 6300M-re jelzi, hogy nem működik megfelelően. Meg kiír egy hibaüzenetet, hogy semilyen AMD driver nem lett feltelepítve.

(#46970) Clubforum2 válasza SeniorTilla (#46957) üzenetére


Clubforum2
tag

Köszönöm

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#46971) rejtettlampa válasza renegat1 (#46965) üzenetére


rejtettlampa
tag

Igen, hasonlót próbáltam volna, de nem tudok rájönni, hogy hogyan lehetne normális pendrive-ot létrehozni a helyreállításhoz! Egy videót találtam, ahol azt mutatja, hogy a letöltött bios frissítést egy másik gépen kell futtatni és ott van olyan opció, amivel létre lehet hozni ilyen pendrive-ot, de az én bios frissítőmben nincs ilyen! Az telepítés után egyből a biost frissítené, nem ad választási lehetőséget! Ebben tudtok segíteni esetleg, hogy hogyan tudnám ezt megoldani? Pontos típusa a gépnek Hp Pavilion DV5-1199eh!

(#46972) rejtettlampa válasza Ciccuka (#46966) üzenetére


rejtettlampa
tag

Gombelemet már próbáltam kiszedni, nem segített sajnos!

(#46973) renegat1 válasza rejtettlampa (#46971) üzenetére


renegat1
tag

Szia![link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#46974) rejtettlampa válasza renegat1 (#46973) üzenetére


rejtettlampa
tag

Szia! Az első videóban lévőt próbáltam, de az én biosomhoz való frissítő nem olyan, mint a videóban szereplő! Nekem nem ajánl fel lehetőséget, hogy pen drive-ot csináljak! Teljesen más a frissítő software!
A második videót pedig nem igazán értem, hogy mi volna a lényege!

(#46975) CortezX válasza rejtettlampa (#46974) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nem akarok vészmadár lenni, de én ugyanezeket végig próbáltam. Az EliteBook bios frissítője megcsinálta a recovery pendrive-ot, de meg se mukkant tőle a gép (több verziót és pendriveot próbáltam). Fél nap kutatás és próbálkozás után feladtam. Anno 15-20e-t mondtak nekem a bios újraírásra, de inkább vettem egy donort hardverapron és kicseréltem az alaplapot.

(#46976) rejtettlampa válasza CortezX (#46975) üzenetére


rejtettlampa
tag

Nekem viszont a frissítő nem olyan, ami csinálna recovery pendrive-ot! Így nem tudtam kipróbálni ezt a lehetőséget a javításra! Azért majd teszek egy próbát a szervízben, hátha ők meg tudják valahogy csinálni, normális áron!
De nagyon bánom már, hogy egyáltalán bele kezdtem a bios frissítésbe! Többet nem nyúlok bioshoz, az tuti! Pedig már máskor is csináltam ilyet és ott nem volt gond!

(#46977) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Egy HP 250 G5 notebookot használok cirka fél éve, amire nekem kell, arra bőségesen elegendő ( böngészés,szerkesztgetés alap dolgokra stb.....),és a benne lévő dedikált videó kártyán kívül az AMD Radeon(TM) R5 M430 videó kártyával kapcsolatosan szeretnék kérdezni.
A kérdéseim előtt fontos megjegyeznem,hogy korábban egy Lenovo G500-as notebookot használtam Intel Celeron Dual 2.2Ghz processzorral és dedikált videó kártyával,viszont az alábbi anomáliákat azon a gyengébb gépen nem tapasztaltam Win 7 alatt.......

Ha a 250 G5-el filmnézés közben éppen letöltök,egyidőben a háttérben file-okat csomagolok ki,vagy külső merevlemezről másolok,akkor eléggé belassul a gép,van hogy megakad a film,lassabban tölti be az adatokat ,ezt a régi gépemen soha nem tapasztaltam jó pár év után sem,pedig az csak dual processzoros volt dedikált videó kártyával,nem i3 processzor AMD videókártyával Win 10 alatt........(ok ,ezen FullHd kijelző van ,nem HdReady ,de ehhez is láma vagyok)
Szóval az AMD speciális beállításaiban ,azon belül pedig a Váltható Grafikus Rendszer Beállításain belül eddig mind az akkumulátorról mind a hálózati csatlakoztatásnál alapértelmezetten az Energiatakarékos Grafikus Kényszerítése opció volt beállítva,és látom,hogy ezen opción kívül van még Energiatakarékosság Optimalizálása,Teljesítmény Optimalizálása,és Teljesítmény Maximalizálása lehetőség.........ez akkor azt jelentené,hogy ha mondjuk a Teljesítmény Maximalizálása opciót választom,akkor ezek a röccenések-laggok-akadások megszűnhetnek??
Tehát ezen beállítással a videókártya teljesítményét tudom befolyásolni?
Azzal végképp nem vagyok tisztában,hogy ha jobban "izzasztom" a gépet,akkor a dedikált kártya mellett automatikusan "segít" az AMD?

Tudom hogy ez a gép alap ,úgymond belépő szint,csak azt nem értem ,hogy a fent említett gyengébb specifikációnál akkor miért nem tapasztaltam ilyen jelenségeket..

Köszönöm!

B.Ú.É.K

[ Szerkesztve ]

(#46978) Ciccuka válasza rejtettlampa (#46971) üzenetére


Ciccuka
veterán

Notebook hibák topik is van még

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46979) rejtettlampa válasza rejtettlampa (#46974) üzenetére


rejtettlampa
tag

Renegat1!
Itt is nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!

Azért írom ezt, mert a fórum olvasók nem tudják, hogy Renegat1 privátban segített nekem, utána járt a dolognak és a segítségével sikerült megmenteni a gépet a bios haláltól! Helyreállt és most újra fut szépen!
Ezért örök hálám! 😃

(#46980) motown5l


motown5l
senior tag

sziasztok... BUEK

[ Szerkesztve ]

(#46981) bajuszatti válasza motown5l (#46980) üzenetére


bajuszatti
tag

Hasonlóan BUÉK Mindenkinek!

(#46982) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Egyik rokonnak nézek éppen egy HP 15-bs162sa notebook-ot, aminek a service & maintenance dokumentációjából kiderítettem, hogy van benne M.2 2280 slot. Ugyanakkor felmerült bennem a kérdés, hogy vajon csak azokkal az M.2 SSD-kkel hajlandó működni, amiknek a part number-je szerepel a dokumentációban, vagy minden M.2 2280 SSD-vel? (Ugyebár a WiFi kártyák esetében válogatós ilyen szempontból a HP. Ezért kérdéses ez számomra.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#46983) SeniorTilla válasza rejtettlampa (#46979) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez jó hír :) mit csináltatok vele?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46984) SeniorTilla válasza proradeon (#46982) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Menni szokott szinte mindegyikkel, de a legolcsóbbakat kerüld.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46985) rejtettlampa válasza SeniorTilla (#46983) üzenetére


rejtettlampa
tag

Egy pendrive-ot kellett csinálni, amivel helyre lehetett állítani a biost! Csak az sem volt egyszerű, mert a bios telepítő file-t kellett kicsomagolni és abban bizonyos file-okat átnevezni, meg a kiterjesztését megváltoztatni! De több külföldi fórumon talált leírás szerint csinálva sem lett jó és Renegat1 talált nekem valami orosz fórumon egy olyan megoldást, ami végül segített!
Nem volt egyszerű menet, de végül jó lett! :)

(#46986) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Elitebook 8470p-hez keresek optibay-t egy 500-as WD Scorpio black vinyóhoz,
milyen tipust keressek hozzá?
Köszönöm.

1.4 T-jet M32

(#46987) bghistvan válasza bghistvan (#46977) üzenetére


bghistvan
senior tag

Valaki erre.....??
Köszönöm!

(#46988) ph2012


ph2012
senior tag

Csak internetezésre szerintetek ez a HP 250 G6 laptop jó lenne: [link]?

A CPU 2 magos és 2.0 GHz órajelű. Ez nem kevés? Csak internetezés lesz a gépen és egy Kaspersky Internet Security-nak is simán futnia kell.

Köszi a választ.

(#46989) the.odzsy válasza erik365 (#46986) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Milyen méretű? Nekem egy noname optibay van a Dell E6330-osamban. Működik is rendesen. Van belőle egy másik új is amit még nem is használtam. ;)

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#46990) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Hali!

Akinek van itt 430 g4 notija, érdekelne hogy a töltőcsatlakozó a gépben nektek is "lötyög" e? Minimálisan hozzáérek ujjal, mozog, nem áll benne fixen,mereven...1 éves a gép, annyira azért nem húzogatom ki-be sokat! Köszi

(#46991) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

HP-ból nézegetek laptopot a következő paraméterekkel:

15" IPS FHD
256GB ssd
8GB memória
i5 proci
intel 620 vagy jobb

300e forintnál szeretném meghúzni a határt, elsősorban internet, filmek, fotószerkesztés céljából venném.

Ebben kérném a segítségeteket.
Köszi.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46992) Gus válasza Lallerboy85 (#46990) üzenetére


Gus
aktív tag

Minimálisan lötyöghet, mert a csatlakozó kábelen lóg a gép belsejében, és csak a műanyag burkolat tartja a helyén. Nincs az alaplapra forrasztva, hanem egy sorcsatlakozóval van feldugva. Ha nagyon lötyög, akkor a műanyag burkolat belül el van törve. Igazából nem befolyásolja a működést.

(#46993) w.miki


w.miki
veterán

HP 840 G1-et használ valaki?
Win10 van rajta, de tegnap este óta, csak a Hibernálás képernyőt mutatja.
Semmire nem reagál.
Másnak is van ilyen tapasztalata? Mit lehetne tenni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#46994) hito


hito
nagyúr

Sziasztok,

HP Revolve 810 G1 notebook-omba szerettem volna WWAN kártyát tenni. Még régről maradt rám egy Gobi 2000 mini-PCIe modem. Gondoltam ha már itt van a polcon beledobom, legalább nem kell venni. Induláskor viszont kiírta a gép, hogy nem támogatott WWAN modul, ezért a BIOS automatikusan letiltja.

Van valami megoldás arra, hogy működjön benne, vagy jobb lesz ha rögtön valami kompatibilis kártya után nézek? Ha az utóbbi, akkor milyet keressek, mikkel kompatibilis?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#46995) Land


Land
veterán

Üdv!

Adott egy HP Elitebook 8470p laptop, melyet haverom használ. Előbb írt, hogy lefagyott a gép, újraindította és azóta nem tölt be. HP jel után fekete képernyő és újra HP jel stb. Talán boot loopnak nevezném. Hardveres lenne a hiba? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#46996) samphone


samphone
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan jó programot ajánlani, amivel megtudnám nézni a hardverek hőmérsékletét ? ( vagy amelyiknek lehet )

(#46997) totalZ válasza samphone (#46996) üzenetére


totalZ
csendes tag

AIDA64

(#46998) proradeon válasza hito (#46994) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A dokumentációja alapján az alábbi modulokkal kompatibilis:

HP un2430 EV-DO/HSPA Mini Card 702080-001
HP hs2350 HSPA+ Mobile Broadband Module 710788-001

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#46999) hito válasza proradeon (#46998) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Van arra lehetőség, hogy egyéb WWAN eszközt is elfogadjon ezen a kettőn kívül? Idővel szeretnék egy LTE modemet bele, ha már van LTE mobilnet sim kártyám.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47000) proradeon válasza hito (#46999) üzenetére


proradeon
őstag

Erre nem tudok biztosat mondani, de nem tartom valószínűnek, hogy más WWAN eszközzel is hajlandó lenne elindulni. Annak idején hasonló korlát miatt szívtam, mikor egy HP Pavilion gépbe beleraktam egy random WiFi modult, és ugyanaz az üzenet fogadott, mint téged a WWAN kártya esetében: Nem támogatott modul.
Azóta tudom, hogy a HP korlátozza, hogy milyen Wireless kártyák építhetőek be a gépeibe, és a kompatibilis kártyák listáját mindig az adott gép dokumentációja tartalmazza.
Minden jel arra utal, hogy a WWAN kártyák esetében is hasonló korlátozásról van szó. :(

Bár sokkal kevésbé praktikus, ha más nem, marad az USB-s LTE stick, mint opció.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.