Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45051) pajszer91 válasza pajszer91 (#45026) üzenetére


pajszer91
tag

tudtok esetleg olyan Dual Bandes, AC-s wifi kártyát ami kompatibilis, egy HP Pavilion g6 Notebook-al? Vagy felejtsem el, egyiket sem fogadná el, mint az Intel 7260-at?

(#45052) szotadi válasza pajszer91 (#45051) üzenetére


szotadi
tag

Support for the following WLAN formats:
● Intel Centrino® Wireless-N 2230 802.11b/g/n 2×2 WiFi and Bluetooth
Combination Adapter
● Atheros HB125 802.11b/g/n 1×1 WiFi Adapter (select models only)
● Ralink RT3290LE 802.11b/g/n 1×1 WiFi and Bluetooth 4.0 combination adapter
(select models only)
● Ralink RT5390R 802.11 b/g/n 1×1 WiFi (select models only)

info: [link]

[ Szerkesztve ]

(#45053) pajszer91 válasza szotadi (#45052) üzenetére


pajszer91
tag

:R

(#45054) SeniorTilla válasza szotadi (#45047) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem ha gond van, ezt kell alkalmazni:

nekem mindig beválik :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45055) SeniorTilla válasza pajszer91 (#45051) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nézd meg típusszám alapján a service manual-ban

google

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45056) Deion Branch


Deion Branch
tag

A 250 és a probook 450 széria miben tér el mondjuk "HP 15-ay108nh" ettől? Vagy átlagos felhasználásra ez is megfelel?

(#45057) Kolondrum válasza SeniorTilla (#45054) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van itthon 2 dobozzal. :DD

(#45058) SeniorTilla válasza Deion Branch (#45056) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sokban, szinte mindenben

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45059) DEARevil


DEARevil
tag

Sziasztok! Hasznal valaki kozulletek Pavilion x360 13 colos gepet?

(#45060) SeniorTilla válasza DEARevil (#45059) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elég jól ismerem a típust, bár nem ilyet használok

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45061) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Üdv.

HP 8570p. I5-ös procival, nem dedikált GPU. QM-es proci belemegy a hűtőrendszer piszkálása nélkül?

Válaszaitokat tisztelettel köszönöm előre is :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#45062) pajszer91 válasza pajszer91 (#45051) üzenetére


pajszer91
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#45063) pajszer91 válasza pajszer91 (#45051) üzenetére


pajszer91
tag

[link]
Azt találtam, hogy ezeket támogatja, de nekem úgy tűnik, hogy egyik sem dual band-es, ac-s.

(#45064) SZIGMA válasza pajszer91 (#45063) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Szerintem a G6 széria tervezésekor még nem is volt kint az ac szabvány, kár is keresni.
Gondolom BIOS WHITELIST-es, csak a listán szereplő, HP kódos kártyákat fogadja el.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#45065) pajszer91 válasza SZIGMA (#45064) üzenetére


pajszer91
tag

Szia!

Igen erre gondoltam én is, hogy akkor még nem volt ac szabvány, kár, hogy a LAN csatlakozója is csak 10/100-as, lehet, akkor, hogy megérett a cserére a gép.

(#45066) Chaser


Chaser
titán

8570w-nél a quadro mellett van optimus is? hp oldaláról tettem fel a drivert, de nekem úgy tűnik nincs ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45067) dewill79 válasza Chaser (#45066) üzenetére


dewill79
tag

Szia, nincs! A dedikált kártyát használja mindíg. Üdv

(#45068) Chaser válasza dewill79 (#45067) üzenetére


Chaser
titán

tudtam, de nem sejtettem ( :

ha jól sejtem, amennyiben kiveszem az nem járható út, az igp le van tiltva bios szinten

melyik a legnagyobb vga ami jó bele? k4000m talán?
fhd ips lg kijelzőre tudsz/tudtok lelőhelyet? fhd van benne és lg, de sajnos csak tn

az intel extreme utility másnál sem megy? ivy-t elvileg támogatja, alulfeszelném a cpu-t, de nem jelenik meg semmi a sw ezen részén

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45069) dewill79 válasza Chaser (#45068) üzenetére


dewill79
tag

Ha kiveszed a dedikált kártyát nem fogsz képet látni.
K4000 jó lehet bele, de én még nem találkoztam ilyen kiépítéssel, K2200M volt a legerősebb.
Bios szinten eléggé le van tiltva minden, nem hiszem hogy egyszerű módszerekkel tudod a CPU-t piszkálni.

(#45070) Chaser válasza dewill79 (#45069) üzenetére


Chaser
titán

az van benne most is, de valahol olvastam, hogy lehet bele erősebbet tenni
a sw-nek meg elvileg működnie kellene, gyakorlatilag meg nem működik, megnézem egy 8570p-n is
mér' offolsz?:) erősen témába vág

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45071) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
HP 745 g3 típusú notebookomba keresnék magyar kiosztású világítós billentyűzetet.
Tudnátok segíteni? Egyáltalán létezik,vagy csak angol kiosztásban van?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#45072) pityesz1


pityesz1
csendes tag

Sziasztok!
HP probook 650 G2 típusnál be lehet azt állítani,hogy a gép bekapcsolása után a num lok gombot ne kelljen benyomnom,hogyha használni szeretném a szám billenytyűket?

(#45073) Dhampir válasza pityesz1 (#45072) üzenetére


Dhampir
félisten

A BIOS-ban nincs rá opció?

(#45074) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

HP 6465b gépemben jelenleg A6 3410MX proci van. Jól nézem, hogy a legerősebb amit a foglalat fogadni tud az az AMD-Quad-Core-A8-5500M-2-1-GHz?
Vagy létezik ennél izmosabb amit még bele lehet tenni?

(#45075) pityesz1 válasza Dhampir (#45073) üzenetére


pityesz1
csendes tag

Sajnos ezt az ujjabb Biost nem ismerem,nem tudom,hogy hol lehetne beállítani :(

(#45076) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

5 éves Hp Elitebook 8740W újrapasztázása:
(látható eléggé összeszáradt a gyári paszta, és már időszerű volt a frissítés)








[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#45077) Lacc


Lacc
aktív tag

Sziasztok!

A HP Supportnak csak telefonos elérhetősége van? Nincsen email címe esetleg? Azért kérdezem, mert vettem egy garanciás HP elitebook-ot és szeretném a gyári Windows 7-et frissíteni 10-re. Állítólag lehet igényelni és kapni a supporton keresztül upgrade-lős lemezt a HP-tól.

Eddig kétszer próbáltam hívni, és foglalt volt.

(#45078) Casoli válasza Lacc (#45077) üzenetére


Casoli
őstag

Minek? Szedd le a microsoft oldaláról a telepítőt (media creation tool).

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#45079) Lacc válasza Casoli (#45078) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem tudom mi a jelenlegi Windows 7 licenszkulcs és hogy az érvényes-e rá, ha frissítem a Windows 10-re.

(#45080) Dhampir válasza pityesz1 (#45075) üzenetére


Dhampir
félisten

Végig kell zongorázni, esetleg keress róla videót a Neten.

(#45079) Lacc

Például az ingyenes ProduKey által kiolvasható, fel sem kell telepíteni.

Egyébként többnyire az akksi alatt található a felragasztott matricán.

[ Szerkesztve ]

(#45081) Lacc válasza Dhampir (#45080) üzenetére


Lacc
aktív tag

Áh köszi, ezt tényleg nem kell telepíteni. :R

(#45082) szabifotos válasza szabifotos (#45074) üzenetére


szabifotos
senior tag

Valaki tudna infókat adni? Nem vagyok képbe notebook proci szériák ügyben... :F 10 körül már lehet venni ebay-en, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#45083) SeniorTilla válasza Lacc (#45079) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hívd fel a microsoft telefonos aktiválását, ők elmondják hogyan kell a 10-est aktiválni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45084) Casoli válasza SeniorTilla (#45083) üzenetére


Casoli
őstag

Ezért felesleges telefonhoz nyúlni. Fel kell telepíteni a 10-t a hetes termékkulcsával. Be fog aktiválódni.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#45085) SeniorTilla válasza Casoli (#45084) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ok, de a probléma ott kezdődött, hogy nincs meg a hetes kulcsa :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45086) Lacc válasza Casoli (#45078) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem jó ötlet, nem tudom telepíteni a Windows 10-et, a particíós résznél hiába jelölöm ki formázásra, vagy telepítésre bármi, elszáll a hibával, olyan 0xe6e8... kóddal amit még a google és a bing kereső sem talál (többször is ellenőriztem, hogy jól írtam-e be a hibakódot).
Kipróbáltam egy csomó tutorialt, hogyan lehet elhárítani, hát egyik sem vált be.
Komolyan mondom linux telepítési feelingem van.

Úgy tűnik mintha valamelyik hardverrel akadna össze a Windows 10 telepítő. De nem biztos anno amikor XP-t telepítettem és hardware problémája volt - driver kellett - amit floppyval húztam fel az XP telepítő mellet -, többet közölt mint egy egyszerű hibakód - most csak ennyi, semmi több (najó az, hogy "We couldnot setup the windows." és a hibakód)

Holnap friss fejjel mégegyszer neki futok, ha nem, akkor Microsoftot felhívom a hibakóddal :DDD

(#45087) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Van egy kb. 6-7 éves HP Compaq 610-es laptopom, amin Win10 x64 fut.
Mindig wifin csatlakoztam a netre és az itthoni hálózatra. Kábelen talán sosem. Ezért nem tudom, hogy valaha működött-e egyáltalán a vezetékes LAN hálózat, de most azt csinálja, hogy a hálózati ikon (taskbar-on jobbra lenn) pár másodpercig a kikapcsolt wifi ikonját jeleníti meg, majd kb. 1 másodpercig a vezetékes LAN monitor ikonját sárga felkiáltó jellel.
Win10 magától telepített egy 2013-as drivert, de sem ezzel, sem pedig a Marvell 2012-es dirverjével nem megy a vezetékes LAN. Van erre orvosság?
LAN kártya a laptopban: Marvell Yukon 88E8042 PCI-E Fast Ethernet Controller

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#45088) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Barátom vett egy Elitebook 8570p i5-3210M procis laptopot, amiben nincs dedikált VGA.

W10x64 alatt, amint települ az Intel VGA driver (winupdate-ról felrakja) azonnal összcsíkozódik a képernyő és újraindul a gép. Innentől már nem tölt be a win

W7x64 alatt hasonló a tünet, de itt kézzel raktam fel a HP oldaláról leszedhetőt és az Intel oldalán elérhető legutolsó verziót, de mindkettővel újraindítást követően - ez kell hozzá, hogy beizzítsa W7 esetében a VGA-t - win asztalon 1 másodpercen belül csíkozódás és restart. Csökkentett módban leszedve a VGA drivert, elindul a win szabványos VGA vezérlővel.

Lehet ezt javítani valamivel, vagy lehet visszaküldeni az eladónak a gépet?

Gyári mem és hdd diagnosztika nem talált hibát és memtest86+ is hiba nélkül lefutott. A proci lenne hibás? Mondjuk a hirdetésben i5-3230M van feltüntetve, de Win alatt a Rendszer oldalon i5-3210M-et ír

read-only mode on the forum

(#45089) Dhampir válasza AtHoS (#45088) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha a gyári driverrel sem jó, akkor ott komolyabb baj is lehet. Érdemes visszaküldeni a bontószökevényt. A hirdetéstől eltérő processzor elírás műve is lehet, de akár megtévesztés is.

(#45090) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok,

egy ismerősöm dv7-es laptopján a töltő csatlakozó meglazult annyira, hogy egyáltalán nem lehet vele tölteni már a laptopot. Van valakinek ezzel kapcsolatban javítási tapasztalata? Alaplapra integrálva van? Hegeszteni, cserélni lehet, vagy teljes alaplap csere kellene hozzá?

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#45091) sajby válasza Lacc (#45081) üzenetére


sajby
senior tag

Áttérsz itt és megvan oldva.
[link]

(#45092) Lacc válasza sajby (#45091) üzenetére


Lacc
aktív tag

Már közelebb vagyok a megoldáshoz, most már van értelmes hibaüzenet is. Windows topicban folytatom.

(#45093) SeniorTilla válasza Dolby (#45090) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hozzá ne nyúljatok hegesztőpálcával!!! Forrasztani lehet, azt viszont rendesen :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45094) pityesz1


pityesz1
csendes tag

Sziasztok!
A Bios beállításokban otthon van valaki?
Nem találok olyan oldalt ahol le lenne írva a helyes beáll :(

Ez így jó?

(#45095) pityesz1 válasza pityesz1 (#45094) üzenetére


pityesz1
csendes tag

(#45096) Lacc válasza pityesz1 (#45094) üzenetére


Lacc
aktív tag

Hát ez tőled függ, hogy mit szeretnél :)

(#45097) pityesz1 válasza Lacc (#45096) üzenetére


pityesz1
csendes tag

Örülnék egy helyes beállításnak,hogy gyorsan induljon a rendszer. Boot sorrend ilyesmi. Esetleg egy youtube video

(#45098) pityesz1 válasza pityesz1 (#45097) üzenetére


pityesz1
csendes tag

Jelenleg nem működnek a hangerő és fényerő szabályzó gombok. Állítólag a Biosban kellene valahol bekapcsolni. :F A drivereket most frissítettem.
<Probook 650 G2>

(#45099) Lacc válasza pityesz1 (#45098) üzenetére


Lacc
aktív tag

Bárcsak tudnék valamit mondani, de jelenleg nekem is meggyűlik vele. Másoknál tökre imádtam a HP laptopokat, de kezd olyan benyomásom lenni ezekről a laposokról, mint a nyomtatokról...

(#45100) Viktor77 válasza pityesz1 (#45098) üzenetére


Viktor77
titán

Ne aggódj, fényerő nekem sem megy. Sehogy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.