Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46401) ékszíj válasza ékszíj (#46399) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Meghánytam-vettem. Nem reménykedem. A szervizesek tényleg jól becsaptak, nyilván az lett volna az alap, hogy újrahúzzák a gépet és feltelepítenek rá egy (jogtiszta) windows-t. Elkérnek max. még pár ezer forintot.
Most már asszem annyiban hagyom, nem írtam eddig, de van egy olyan probléma is, hogy amikor kihúzom a konnektorból, és aztán újra visszadugom a konnektorba, a dátum mindig 1980-ra áll. Bár ez lehet, hogy normális, mert nincs aksija. Csak tápról megy.

[ Szerkesztve ]

(#46402) Sefter válasza ékszíj (#46399) üzenetére


Sefter
veterán

Ha van az ismerettségi körödben valaki aki újra tudja telepíteni vágjatok bele. Rosszabb nem lesz, bár a 80%-os hdd állapot engem zavarna..

Psn ID: sefter_hun

(#46403) Prowler válasza Sefter (#46367) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm :B

Van olyan program ami automatikusan leszedi a drivereket a laptophoz? Bújom a HP oldalát, de nem látok ilyet a letöltések között.

Veremivadék Undorkutya

(#46404) ékszíj válasza Sefter (#46402) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Köszönöm. :)
"Új hdd (vagy ssd), mert a 80% -os állapot csak romlani fog..." Nem mertem megkérdezni, hogy ezek mik. :)

(#46405) ékszíj válasza ékszíj (#46404) üzenetére


ékszíj
csendes tag

És melyik képen látszik, hogy 80 százalék.

(#46406) Sefter válasza Prowler (#46403) üzenetére


Sefter
veterán

HP support assistant a program neve

ékszíj
Hdd = háttértár, amire az adatokat mented (és telepítesz programokat pl a windowst)
#46376-os hsz

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#46407) SZIGMA válasza ékszíj (#46405) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Ezen:

És valóban,a konfig nem egészen úgy néz ki,mint egy HP laptopé (tulajdonképpen egyáltalán nem úgy néz ki)

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46408) Graphics válasza ékszíj (#46375) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Téged hülyére vesznek kb...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46409) SZIGMA válasza ékszíj (#46401) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

A dátum pedig a CMOS elem miatt áll vissza, azt is cserélni kellene (az elem nem drága, csak ugye szét kell hozzá szedni. A(zt a) szervizt itt most kilőttük, vagy megpróbálod magad netes leírás alapján vagy ha találsz valakit, aki segít a vinyócsere-újratelepítés ügyében, akkor rábízod ezt is.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46410) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na szóval, mivel itt nem érkezett megoldás.

Aki esetleg HP Probook 450 G4-re szeretne Windows 8.1-et létezik megoldás, mert nekem sajnos a 10 szétcseszte az USB-k használati lehetőségét, hiába volt tiszta telepítés.

Intel fórumon megcsinálta egy srác egy Lenovo laptophoz a Kaby Lake drivert, igaz, hogy nincs aláírva, de fogadta a gép, és teljesen jól üzemel vele.

Ezt kell letölteni: [link]

Utána pedig: google translate:

3. indítsa újra a számítógépet az "Advanced Startup" (Beállítások -> PC beállítások módosítása -> Frissítés és helyreállítás -> Helyreállítás -> Haladó indítás)

4. menjen a: Hibaelhárítás -> Speciális beállítások -> Indítási beállítások -> kattintson az Újraindítás és az újraindítás után az F7 (7. opció)

5. a Windows újraindítása után nyissa meg az Eszközkezelőt és válassza a frissítés illesztőprogramját (kattintson jobb egérgombbal az MS video-illesztőprogramra) -> válassza a Tallózás ... -> parancsot választja Let's pick ... -> nyissa meg a lemezt és válassza ki a szerkesztett igdlh64.inf fájlt a Grafikus mappában), és erősítse meg, hogy egyetért azzal, hogy a meghajtó nincs digitális aláírással.

Így menni fog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46411) ékszíj


ékszíj
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Képzeljétek el, jogtiszta windows8-at tettünk rá és teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#46412) ékszíj válasza SZIGMA (#46409) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Köszönöm szépen! Megpróbálkozunk vele.

(#46413) rsf válasza ékszíj (#46411) üzenetére


rsf
senior tag

Mennyiért vetted a jogtiszta Windowst ha nem titok?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#46414) ékszíj válasza rsf (#46413) üzenetére


ékszíj
csendes tag

A párom munkahelyéről kaptunk kettőt.
Egy ment az ő laptopjára, egy meg próba szerencse alapján (abban a tudtaban, hogy valószínűleg elvesztegetjük) erre a kis 10 éves bébire. :)

(#46415) ékszíj válasza SZIGMA (#46407) üzenetére


ékszíj
csendes tag

Köszönöm szépen (nagyon szépek a karikák :) ).
Hogy lehet, hogy nem úgy néz ki a konfiguráció, mint egy HP laptopé? Ez azt jelenti, hogy nem HP egységek vannak benne?

(#46416) ftc


ftc
nagyúr

HP hogy áll a ram illetve hdd cseréhez?

Van egy HP 15-s notebookom s 4GB am egy kicsit kevéske illetve SSD-re cserélnék.

Mennyire komplikalt ilyen gépet szétszedni?

(#46417) SeniorTilla válasza ftc (#46416) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megcsinálhatod, nem szoktak problémázni vele.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46418) rsf válasza ftc (#46416) üzenetére


rsf
senior tag

Én pont egy hete bővítettem a Ram-ot egy két hetes gépben. [link]
Linken a HP állásfoglalása.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#46419) SeniorTilla válasza rsf (#46418) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jaja, nem kell elbarmolni, ennyi

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46420) Dhampir válasza rsf (#46418) üzenetére


Dhampir
félisten

4. Emelje fel, majd vegye ki az akkumulátort az ujja segítségével.

Ez a lépés mekkora szívás az új, nehezen hozzáférhető módon beépített akkumulátorok esetében. :D

(#46414) ékszíj

Üzleti mennyiségi licenccel több gépre is rátehető, lehet, hogy olyat kaptatok, de annak is megvannak a feltételei. :)

[ Szerkesztve ]

(#46421) SZIGMA válasza ékszíj (#46415) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Nem.
Azt írtad,hogy egy 2007-es HP 530-as laptopról van szó.Azokat Core Duo vagy Celeron M procival szerelték, 2GB RAM-ig bővithető.
A képeken,amiket beraktál ide Asrock alaplap van HP helyett, i5 proci, 8GB RAM és egy HD6790-es VGA kártya van.
A Sandy Bridge-es alaplapok kb. 2011-től vannak forgalomban, ahogyan a HD6790-es is.
Ezek szerintem egy asztali géphez tartoznak, nem a laptopodhoz.
A laptopodban az alaplap biztosan HP, a perifériák pedig a HP beszállítóitól származnak. Asrock cuccot még nem láttam HP laptopban.
Nézd meg AIDA64 progival a laptopod:
Az enyém így néz ki:

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46422) dewill79 válasza SZIGMA (#46421) üzenetére


dewill79
tag

Végre valaki észrevette rajtam kívül,hogy asztali gépről van szó..

(#46423) ftc válasza rsf (#46418) üzenetére


ftc
nagyúr

Nah ment bele meg 4GB RAM SSD-ből talán 256-s megy bele majd köv hónapban.

Mondjuk aki kitalálta, hogy az egész gép hátulját szedd le bővítéshez azt vízbe folytanám...

(#46424) SZIGMA válasza dewill79 (#46422) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

46407-nél már írtam, hogy igazad van, ez nem laptop, csak nem tudtam, hogy kell a nevedet behivatkozni, bocs.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46425) SeniorTilla válasza dewill79 (#46422) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az ASUS alaplap nekem is furcsa volt, de mivel 100% laikus volt, nem ezen múlt a dolog. Szegényt így is rendesen megsz*vatták. Most meg beadja nekünk, hogy a cégtől kaptak licenszt.... :) szóval így már jogtiszta ugye? Jófej Kft. licensze T.né Kiss Máriának is teljesen legális. ;]

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46426) xenom0rph válasza xenom0rph (#46391) üzenetére


xenom0rph
őstag

erre valaki?

halahala

(#46427) Prowler


Prowler
senior tag

30 perce vettem át az Elitebook 840-et. Kinézetre nagyon bejön a cucc, valamint hihetetlenül könnyű is a 6430 után. Fedlapja könnyen benyomható és középen a bill is, de normál használat közben ez nem észrevehető.
2019 januárig van rá HP garancia.

Egy gyári HP SSD van benne (LiteOn 256 GB) ezt esetleg tudja valaki hogy M.2 vagy SATA foglalatos? Mivel szerelték ezeket?
Még munkában vagyok és nincs időm jobban szétszedni.

Valamint annyi kérdés még, hogy a Windows kulcs a BIOSba van égetve? Nem találtam rajt matricát sehol.

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#46428) Graphics válasza Prowler (#46427) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát az SSD-t így nem tudjuk megmondani, lehet is-is.

Fizikailag kell megnézned.

BIOS-ba nem hinném ,hogy lenne égetve, aksi alá szokták még tenni, de a 840-nél ha jók az emlékeim nem kivehető az aksi.

Esetleg a hátlap alatt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46429) Prowler válasza Graphics (#46428) üzenetére


Prowler
senior tag

Akksit kivettem, azon semmi, hátlapon se találtam kódot, egyedül a Windows jel meg alatta annyi, hogy Windows Pro van egy kis matricán, ennyi amit találtam az egész laptopon.

Otthon jobban ránézek munka után.

Mennyire jók amúgy ezek a LiteOn cuccok, van otthon egy OCZ ARC 100 SSD-m, megérné rá cserélni ha a LiteOn is MSata?

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#46430) Sefter válasza Prowler (#46427) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem sata ssd volt benne (van m.2 hely is) és matricán van ráragasztva a license.

Psn ID: sefter_hun

(#46431) Graphics válasza Prowler (#46429) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felesleges cserélni, teljesen megfelelő

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46432) Prowler válasza Sefter (#46430) üzenetére


Prowler
senior tag

Megnéztem még egyszer, alaplapon van egy foglalat ami mellé oda van írva, hogy SSD, az üres szóval akkor sata ssd van ebben is. Lehet kicserélem, az OCZ-m csak pár hónapos ez meg kb 2 éves.

License matrica sehol nincs rajta, szerintem BIOSban van tárolva, vettem már itt kint gépet ami ugyanilyen volt. Ma délután Win10 telepítés után kiderül :)

Veremivadék Undorkutya

(#46433) Graphics válasza Prowler (#46432) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem biztos, hogy gyárilag SSD-vel volt szerelve, miért nem nézed meg először azt, hogy a LiteON élettartama hol tart / amúgy még mindig tartom, hogy felesleges cserélni :) /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46434) Prowler válasza Graphics (#46433) üzenetére


Prowler
senior tag

Mivel tudom azt megnézni? :)

Veremivadék Undorkutya

(#46435) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Ha telepítek egy Windows 10-et a notebook-ra, akkor sok mindenhez telepít drivert amivel működik is (hang, wifi, videókártya, webcam stb).
A kérdésem az lenne, hogy hagyjam így vagy inkább tegyem fel a hp oldalán található drivereket?
Vagyis ezek közül mindet érdemes felraknom?
HP ProBook 640 G1

Köszi a válaszokat.

(#46436) Graphics válasza g_g_g (#46435) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdemes telepítened, mert nekem totál elcseszett dolgokat.

Internetet kapcsold le, és szedd le egy másik gépen a hozzá kapcsolódó drivereket, net nélkül telepíts minden szükséges drivert.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46437) samphone


samphone
tag

Érdekes dologra lettem figyelmes most.

Neten böngészek és azt vettem észre, hogy ha görgetek az oldalon (lefelé vagy fölfelé), akkor a gépől furcsa, halk zaj jön ki, csak akkor, amikor "mozog" a képernyő. Felvettem a hangerőt, de úgy is ugyanolyan hangerőn van, tehát nem a hangfalból jön szerintem.

Tudja valaki ezt mitől lehet?

(#46438) SZIGMA válasza samphone (#46437) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Régebben volt hasonló hibához szerencsém, de ott az egér/touchpad mozgatására adott súrlódó hangot a hangszóróból. A hangerő állítására az sem reagált. A megoldás a hang vagy vga driver cseréje volt, nem emlékszem már.
Ha nem ez, akkor nézz utána, hogy az adott típusra jellemző-e a "whining coil" jelenség és hogyan javítható.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46439) Graphics válasza samphone (#46437) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nincs bedugva a töltő, akkor is csinálja? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46440) SeniorTilla válasza SZIGMA (#46438) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sőt, volt kifejezetten erre a noise-ra való szűrő "driver" is. De az lehet, hogy modem filter volt, már én sem emlékszem, régen volt...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46441) samphone válasza Graphics (#46439) üzenetére


samphone
tag

Nem volt bedugva, viszont észrevettem később, hogy mikor kidobta, hogy akkumulátor szintje alacsony, tegyem töltőre, azután már nem volt ilyen hang. Illetve ugye emiatt elkezdtem tölteni, töltőn van, és már nincs ilyen hang.

[ Szerkesztve ]

(#46442) samphone válasza SZIGMA (#46438) üzenetére


samphone
tag

A hang vagy vga driver csere hogy működik? HP support assistantból frissitem vagy honnan (megbizható hely)? Sosem csináltam ilyet.

(#46443) Ice-ozsé


Ice-ozsé
tag

Sziasztok!
Hatalmas segítséget szeretnék kérni.
Van egy HP ProBook 6460b gépem amit újra telepítettem.
A problémám az, hogy nem ismeri fel a hálózati kártyát, így nincs netem amivel a drivereket tudnám hozzá letőlteni.
Az lenne a kérdésem, ha valaki esetleg Budapesti, nem tudna segíteni, hogy pendrive-ra feltenné hogy azon keresztül tudjam vagy az egész drivert vagy legalább a hálózati részét telepíteni.
Nem vagyok nagyon benne otthon de ha jól tudom nem elég lementeni pendrive-ra, hanem brutolni vagy mit kell vele, hogy ha a laptopba beteszem lehessen telepíteni...
Előre is hálásan köszönöm mindenkinek a segítséget vagy tippeket hogy hol csinálnak ilyet.
HP ProBook 6460b géphez driver.

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#46444) dewill79 válasza Ice-ozsé (#46443) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
32 vagy 64 bites Windows-hoz kell?
Felrakom neked GDrive-ra az egészet, ha kell!
üdv

(#46445) Ice-ozsé válasza dewill79 (#46444) üzenetére


Ice-ozsé
tag

64 bites Windows professional
De majd légyszi magyarázd el mit is csinálsz?
Holt hülye vagyok hozzá. :(

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#46446) dewill79 válasza Ice-ozsé (#46445) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Ezt a mappát letöltöd, felmásolod egy USB kulcsra, benne van az összes driver a laptopodhoz. Vagy elég csak a "Driver - Network" mappát is, ha csak a LAN részét szeretnéd telepíteni. Megkeresed a gépeden az Eszközkezelőt és amelyik hardverelem előtt felkiáltójel van telepíted a meghajtóját manuálisan. Jobb klikk a felkiátójeles hardverelemre/illesztőprogram frissítése/illesztőprogramok keresése a számítógépen tallózással/kiválasztod a letöltött mappát (bejelölöd, hogy keressen az almappákban is) és nyomsz egy továbbot vagy keresést.

[ Szerkesztve ]

(#46447) Ice-ozsé válasza dewill79 (#46446) üzenetére


Ice-ozsé
tag

köszönöm
úgy nem lehet valamit, hogy a telefont kötöm össze a laptoppal?

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#46448) dewill79 válasza Ice-ozsé (#46447) üzenetére


dewill79
tag

De lehet, akkor a telóra töltsd le csak a Drivers - Network mappát és utána dugd rá a laptopra usb kábellel. A telón állíts be, hogy tárolónak ismerje fel a laptop. A folyamat ugyan az marad. Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#46449) Ice-ozsé válasza dewill79 (#46448) üzenetére


Ice-ozsé
tag

összedugtam a géppel.
De milyen cimszó alatt keressem a gépen?

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#46450) Ice-ozsé válasza Ice-ozsé (#46449) üzenetére


Ice-ozsé
tag

köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
Sikerült a dolog.

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.