Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46551) samphone válasza SeniorTilla (#46548) üzenetére


samphone
tag

Micsoda?

(#46552) Dhampir válasza samphone (#46551) üzenetére


Dhampir
félisten

A neten egyébként sok információt találhatsz magáról a WLAN-ról. Az informatikai angol is gyakran él szó összevonásokkal, így lett a Wireless LAN-ból WLAN, ami a vezeték nélküli hálózatot jelöli.

Rövid Wikipédia cikk, onnan idézek:
A WLAN (wireless LAN) rádióhullámot használó vezeték nélküli helyi hálózat... A legnépszerűbb WLAN szabványcsalád a Wi-Fi (IEEE 802.11); a WiFi és a WLAN nevet gyakran egymás szinonimájaként használják.

A későbbiekben, ha már haladóként jobban bele szeretnél mélyedni a hálózatokkal kapcsolatos témába, akkor ajánlom Andrew S. Tanenbaum: Számítógép-hálózatok című könyvét, mely az Interneten is fellelhető tanulmányi segédletként.

[ Szerkesztve ]

(#46553) Graphics válasza samphone (#46551) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az, hogy valaki azt mondta, hogy kábelnet :D

Két opció van:

- vagy hülye
- vagy hülyének néz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46554) samphone válasza Graphics (#46553) üzenetére


samphone
tag

Informatikus végzettségű a srác, megkérdeztem, tőle, hogy amúgy mi ez, mikor erre járt, mondta, hogy erre nincs szükségem, ez arra van, hogy amikor pl haverokkal összekötnénk a gépet itt a szobában és játszanánk. Mondom ok, aztán később eszembe jutott, hogy a wireless, azaz a w betű ott van.

Kérdeztem, hogy mi a wlan, mondta h a kábelnet, de erre mondom, ott a wireless, ami vezetéknélkülit jelent.
Azt mondta, hogy igen azt jelenti, de csak magában, de WLANban már nem. Nem értettem a dolgot, hogy más szóban miért változik meg a szó jelentése, veszi el jelentésértékét, de elintézte azzal, hogy nem értek hozzá, de ő igen.
Aztán csak kérdezgettem, mondta ismét, hogy a wireless valóban vezetéknélkülit jelent, de WLAN-ban nincs ilyen hogy vezetéknélküli, aztán kereste a gépemen a csatlakozást, hogy van olyan port, ahol az van irva, hogy WLAN és oda KÁBELt kell dugni, szóval ezért se lehet vezetéknélküli a dolog.

Utána néztem rá a gépen a wifi, wlan dolgoknak, előtte csak gyorsban telorol és gyakorikerdeses oldalakat dobott be, amiknek nem igazán hiszek, de belenéztem és ott is keveredés meg vita volt :D

Lehet egyszerre sírt fel az angol és az informatika tanár az esetében, nem tudom. Egyébként nem informatikai területen dolgozik, csak végzettsége van ilyen.

(#46555) SeniorTilla válasza samphone (#46554) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Máskor még azt se hidd el neki, amit kérdez :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46556) Graphics válasza samphone (#46554) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj az informatikus végzett már semmit sem jelent, ha nincs gyakorlati tapasztalata :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46557) zelo.adam


zelo.adam
csendes tag

Sziasztok!
adott egy Hp 250 g5 ös laptop , nem rég érkezett vissza szervizből ahol alaplapot cseréltek , az előzőleges hibáját javították ezzel , viszont most olyan problémám lenne , hogy nem tölti az akkumulátort .Azt írja ki , hogy "csatlakoztatva ,nem töltődik " . Már az össze interneten található "megoldást kipróbáltam , egyikkel se jártam sikerrel . Hp nak a saját aksi teszterét lefuttatva nem jelez hibát .
Valakinek nincs valami ötlete rá ? Vagy ismét szerviz ?

Előre is köszi a választ
Zelo

(#46558) SeniorTilla válasza zelo.adam (#46557) üzenetére


SeniorTilla
veterán

90-95% felett nem tölti, várd meg amíg jobban lemerül

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46559) zelo.adam válasza SeniorTilla (#46558) üzenetére


zelo.adam
csendes tag

1 % on van az akkumulátor és nem töltődik

(#46560) bajuszatti válasza zelo.adam (#46559) üzenetére


bajuszatti
tag

Próbáld meg kivenni az akkut, és nyomd a bekapcs gombot kb. 30 mp-ig, utána tedd vissza az akkut, és csatlakoztasd a töltőre és mehet, hátha sikerül. Nekem is gond volt az akkuval, a HP Ügyfélszolgálata gond nélkül megoldotta a problémámat.

[ Szerkesztve ]

(#46561) Dhampir válasza zelo.adam (#46557) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia, a géped mennyi időt töltött a szervizben?
Érdeklődésből kérdezem.

(#46562) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Sos segítség Windows 10 telepítéssel kapcsolatban,Hp 430g4 re!

Rufussal pendrive készitve,de az istenért nem bootol be a gép...Biosba a boot optionba Usb pipálva,ennek ellenére sem...Valaki tudna segíteni h mi lehet a baj,esetleg a rufus beállítását leírni részletesen..lehet ott cseszek el vmit...Rendszer mihamarabb kellene!Köszi előre is a segítséget!

(#46563) SZIGMA válasza Lallerboy85 (#46562) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

GPT-s telepítő?
Minden USB csatit végigpróbáltál?
Boot options-ben látod a pendrive-ot?
Másik pendrive?
Másik ISO?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46564) Lallerboy85 válasza SZIGMA (#46563) üzenetére


Lallerboy85
tag

Gpt ill masik sémával is probaltam, valamint másféle pendrive al is....biosban hol kellene ennek megjelennie..mit kellene ott csinálni??? boot optionba a usb az ki van pipálva..egyéb?istenért nem megy...Rufussal csinalom...

(#46565) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!

A kezembe került egy HP 15-ba010nh lapos, elég hangos a ventilátora, és be van törve a kijelzője, időnként ki is kapcsol. Szétszedtem, kitakarítottam, de nem volt annyira koszos hogy indokolja a túlmelegedést, de érzésre nagyon melegszik. Aida szerint 72-80 fok körül ugrál a CPU hőmérséklete, ez mennyire normális? Esetleg valaki tudna segíteni, hol lehet hozzá alkatrészt kapni? Egyenlőre csak ventilátor csere lenne.
A segítséget előre is köszönöm.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#46566) Lallerboy85 válasza SZIGMA (#46563) üzenetére


Lallerboy85
tag

Megoldottam,biosban volt probléma!Köszi!

(#46567) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

van itthon nekem használaton kivül már jó ideje, egy HP notim:

a fentebbi képen látható "tudáassal"

az lenne a kérdésem, hogy vajon, ennek a notinak még van ára?
kicsit konkrétabban vajon el lehet adni? és ha igen mennyiért?

tisztelettel megköszönök minden pozitiv választ! :R

(#46568) SeniorTilla válasza Nyugis (#46567) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Próbáld meg a beárazós topicot, de sokat ne várj tőle, ez már vagy 10 éves gép (vagy több)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46569) Nyugis válasza SeniorTilla (#46568) üzenetére


Nyugis
senior tag

beárazós topic? :DDD van ilyen? Esetleg tudsz segiteni, hogy merre/ miben keressem?

(#46570) dewill79 válasza Nyugis (#46569) üzenetére


dewill79
tag

Itt

(#46571) Nyugis válasza dewill79 (#46570) üzenetére


Nyugis
senior tag

köszönöm szépen a segitséget át"költöztem" oda. ;)

(#46572) zozy84


zozy84
senior tag

Gyors kérdésem lenne.

Mennyivel jobb a G5 Probook mint egy G4? Azon kívül, hogy az egyik 4. generációs a másik meg már 5. generációs.

(10k-val lenne drágább egy 450 G5 annyi különbséggel, hogy 8gb ram van benne 4 helyett de nincs benne 1TB HDD és 256SSD ha nem csak 256SSD)

Ez lenne a G5

Ez pedig a G4 ami itt már nem rendelhető de én még tudnék rendelni (itt 295k)

Nos melyik a jobb és miért? (az oké hogy nincs 1TB a G5-ben)

(#46573) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Remélem ti tudtok segíteni, fekete háttér után, átváltok fehér képre a képernyő mintha levenné a fényerőt, mikor a fekete képet nézem vagy sötétebb árnyalatú képet, akkor ha átváltok fehérre kivilágosodik a képenyő mintha újra felhúzná a fényerőt a fehérnél de a feketénél meg leveszi, ez mitől lehet?

(#46574) Ronam válasza castiels (#46573) üzenetére


Ronam
addikt

Nekem nemrég csinált ilyet az Omen-em. Intel Driver-t gyaluld le, és tedd fel a legfrissebbet, majd utána az Intel beállításoknál tiltsd le az energiatakarékossági opciót.

(#46575) castiels válasza Ronam (#46574) üzenetére


castiels
addikt

nem gyalultam le, de segített hogy letiltottam az általad említett opciót, nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

(#46576) Graphics válasza zozy84 (#46572) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

G4 nagyon vékony lett, nem Probook, inkább csak egy Lightbook...

A g5 nem volt nálam még, de ránézésre masszívabb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46577) RedCactus


RedCactus
senior tag

Srácok! A nagy Windows frissítés óta a HP Pavilion laptopom nem érzékeli a külső megjelenítőt. HDMI-vel rákötve a TV és eddig, ha bekapcsoltam automatikusan kirakta a képet. Most nem történik semmi. Egyedül az segít, ha az eszközkezelőben letiltom az Inteles videokártyát, utána megint engedélyezem, de ez is csak a következő bekapcsolásig tart. Ha alvó módba megy és felébresztem, akkor is elfelejti. (Ilyenkor Win+P re sem csinál semmit.) Van esetleg valami ötletetek, hogy mi lehet a megoldás?

(#46578) Graphics válasza RedCactus (#46577) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Driver törlése, aztán kézzel add be neki a gyári drivert.

Feltehetőleg az MS okoskodott. És a frissítést is tiltsd le

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46579) RedCactus válasza Graphics (#46578) üzenetére


RedCactus
senior tag

Köszi, majd megpróbálom. Egyébként is mindent összekutyult a gépen.

(#46580) zozy84 válasza Graphics (#46576) üzenetére


zozy84
senior tag

:DDD Most annak örülök, hogy valaki válaszolt.

Bizonyos G4 modelleket már nem is lehet kapni.
A G5ről meg nem mond senki semmi csak, hogy új és biztos jobb.
Oké, hogy 8.generációs processzor meg biztos gyorsabb meg jobb. DE miben????

Kinéztem egy G4et de képbe került a G5. Csak hogy a G5 drágább úgy hogy nincs benne 1TB és optika sem csak 256SSD.
Kijelző, össze szerelés, stb. Van változás?
Ja meg, hogy UHD Graphics 620 és nem HD Graphics 620. Van különbség?

(#46581) Graphics válasza zozy84 (#46580) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kell optika akkor G4

Ha nem, akkor G5

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46582) zozy84 válasza Graphics (#46581) üzenetére


zozy84
senior tag

Optika nem számít. (meg ha mégis kell akkor nem drága egy külső optika)
Az jobban érdekel, hogy 20k egy 1TB HDD és ebben nincs az SSD mellett.

Keresek tesztet a G5ről de nincs. Kíváncsi lennék, hogy pontosan miben változott, miben jobb a G4-nél.

(#46583) zozy84 válasza Graphics (#46581) üzenetére


zozy84
senior tag

Na annyit megtudtam, hogy
Külföldi teszten annyit olvastam, hogy a GPU nem változott csak a neve. Tehát a HD Graphics 620 = UHD Graphics 620al.
"Az integrált Intel UHD Graphics 620 (Intel Gen 9.5) nem érinti a 8. Gen Kaby Lake chipeket. A gyors, kétcsatornás memóriával elérheti a külön GeForce 920M teljesítményét ."

És az új 8.Generációs i5-8250 már 4 magos és nem 2 magos mint az elődje. Elvileg 40%al gyorsabb lehet.
"Az Intel szerint az új négymagos modellek akár 40% -kal gyorsabbak, mint a kétmagos elődök."

(#46584) Dhampir válasza zozy84 (#46572) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy ProBookért majdnem háromszázezret kell kifizetni? :U

(#46585) Graphics válasza zozy84 (#46583) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És biztos kell ilyen drága masina?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46586) SeniorTilla válasza Dhampir (#46584) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A listaára nagyon túl van tolva.

A 4 mag miatt lényegesen gyorsabb a CPU, ez már önmagában megéri a különbséget.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46587) zozy84 válasza Dhampir (#46584) üzenetére


zozy84
senior tag

Igen. Egy Probook ami nem az alap az 300k vagy felette.
Ugyan az a konfiguráció pl egy Pavilionban kb 70k-val olcsóbb. Biztos nem véletlenül.
Viszont ugyan az egy Elitebookban még több mint 300k.

(Nem teli árban veszem én sem. Ami boltban 300k azt kb 250k körül kapom. Annyit max adok érte. )

(#46588) Graphics válasza zozy84 (#46587) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

i5-ö 450 G4 Probookot ennél olcsóbban sikerült venni.

Szét kell nézni, mert 300k elég húzós

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46589) zozy84 válasza Graphics (#46588) üzenetére


zozy84
senior tag

Ha a Laptopszalon árait nézzük és azokat az árakat nézhetjük egy közepes árnak. Akkor már pedig annyiba kerül. Persze van alap Probook meg van jól “felszerelt” is amiben kétszer annyi tárhely van , kétszer annyi RAM , stb. Ezért van hogy van 250k és 350k között az áruk.

(#46590) RedCactus válasza Graphics (#46578) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem szívesen ismerem be, de megint én voltam a f.sz. Felraktam a régi gyári drivert, de azzal sem lett jó. Aztán hosszas kínlódás után rájöttem, hogy a HDMI kábelem hosszabítva van az asztal alatt. Bemásztam alá és akkor láttam, hogy egy icipicit szét volt csúszva (nem annyira mint én), de ennyi elég volt, hogy teljesen megbolonduljon. Most megint jó minden. Köszönöm a segítő szándékodat!

(#46591) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Adott egy HP 250 G3 K3W90EA notebook melyik tesztelő programmal tudnám megnézni hogy milyen sata csatlakozó van az alaplapon ? Van különbség a hdd és a cd olvasó sata közt ? SSD menne a gépbe így kérdés hogy sata 2 vagy sata3
csatlakozó van a lapon... :F

Lumia 950XL

(#46592) |nsane


|nsane
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mert úgy néz ki téglát csináltam egy új noteszgépből. :O
Egy HP 250 G6-ról van szó, gondoltam csinálok bios frissítést windows-ból, sajna ez lett a vesztem. Tudom nem ajánlott windows-ból, de már régóta nem csináltam és túlságosan lazán álltam hozzá. Mivel még új, gondolom az egyetlen jó megoldás, ha gariba viszem vissza. Kérdésem melyik szervizbe vigyem Bp-en, ahol gyorsan elvégzik és nem kell hónapokig várni, ha van ilyen lehetőség?

(#46593) Graphics válasza ZsoltG60 (#46591) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Általában a HDD Sata 3-as , a DVD Sata 2-es, de kettő között sebességben nem fogsz észrevenni különbséget.

@|nsane: Áramszünet, aksi nélkül?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46594) |nsane válasza Graphics (#46593) üzenetére


|nsane
tag

Áramszünet nem volt és benne volt az aksi.

(#46595) rgeorge válasza |nsane (#46592) üzenetére


rgeorge
addikt

Ezeket itt még megpróbálhatod...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46596) Kolondrum válasza hallerlaller (#45574) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lol csak most látom. Nagyobb a borda, amennyire csak lehet mindenhova kilóg a burkolat alatt. Plusz réz hőátadó lapokkal és ragasztóval. Ergo egy virsli CPU-ra rakva kb nem is melegszik.

(#46597) ZsoltG60 válasza Graphics (#46593) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszi az infót :) bár találtam egy programot, itt úgy nézem hogy a hdd sata3 de sata2-ben megy most. Gondolom akkor az alaplap nem támogatja a sata3-at... :F :(

Lumia 950XL

(#46598) |nsane válasza rgeorge (#46595) üzenetére


|nsane
tag

Köszönöm szépen megpróbálom, hátha sikerül. :R

(#46599) Graphics válasza ZsoltG60 (#46597) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vagy sata2-es a HDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46600) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok!
HP gariztatásnál kéri a számlát, vagy elég a serial?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.