Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46801) Algotis


Algotis
addikt

Sziasztok!

Pár hónapja van egy Pavilion 15-BC200NH laptopom. Keresgéltem, de nem találtam arra vonatkozó információt, hogy mennyi a képernyő válaszideje.
Valaki tud ezzel kapcsolatban valamit?

Köszi,
Algotis

Androidos Outlookból küldve

(#46802) Forestjo


Forestjo
senior tag

Szziaztok!
Win 10-nél minden beavatkozás nélkül miért állítódott el a felbontás a HP 8510p laptopomon?

Sőt, még az újratelepítés sem oldotta meg a problémát! Én részt vettem a tesztelő programban, így eredeti a tízesem. Amikor az ujjlenyomatomat kéri, akkor már látszik, hogy nem tökéletes kör a bejelentkező képem. Eredetileg 1680x1050 lenne a gyári felbontás és eddig ez jó is volt, de egyszer csak fektetett tojás lett, tehát felülről nyomott lett a képe (1024x768, amit ajánlottnak ír). A legkisebb felbontás 1400x1050 a beállításokban, ami szintén nem jó ennek a laptopnak.

Korábban a 80 centis laptévére kötöttem HDMI kábellel és azt használtam monitorként, de amikor levettem róla, még hetekig jó volt. Amikor visszaraktam a 80 centis Samsung tv-re, akkor már azon is ilyen tojás alakú volt a kép.

Mi lehet a gond? Köszi előre is a segítséget.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#46803) philoxenia válasza Forestjo (#46802) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olvass kicsit vissza... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46804) Forestjo válasza philoxenia (#46803) üzenetére


Forestjo
senior tag

Köszi, ezt olvastam, csak nem esett le, hogy ez lehet a baja az enyémnek is! Viszont az én gépemen nincs bekapcsolva az a funkció, amivel korábbi verzióra lehet visszaállni? Tudtok segíteni ebben?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#46805) philoxenia válasza Forestjo (#46804) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Eszközkezelőben megkeresed a kártyát és illesztőprogramot változtatsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46806) #41133696 válasza #41133696 (#46775) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megjött a laptop:

HP Pavilion – 15-cc516nh

Ebben van 128 GB-os SSD is :D
Illetve Gbps-os LAN.

NVidia gyorsító helyett az Intelé van :)

[ Szerkesztve ]

(#46807) bajuszatti válasza #41133696 (#46806) üzenetére


bajuszatti
tag

Szép masina, használd egészséggel.

Nekem ilyen van, több mint egy éve: [link] Windows 8.1 64bit-es rendszert használok, nekem teljesen megfelelő.

(#46808) #41133696 válasza bajuszatti (#46807) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R cc516nh-nak nem világítós a billentyűzete ?:)

(#46809) #41133696 válasza #41133696 (#46808) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ 1 kérdés: Lemezkarbantartónál kiírja, hogy amennyiben törlöm a korábbi Windows telepítőfájljait (1703-ról frissült 1709-re) akkor később nem tudom visszaállítani normál Windows ewsetében ez nem baj, de itt ugye nem azt jelenti, hogy törli a telepítési partíciót ?:)

(#46811) bajuszatti válasza #41133696 (#46808) üzenetére


bajuszatti
tag

Sajnos nem.

(#46812) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Keresővel nem találtam meg a topikban. Milyen kombinációval lehet előcsalni a hosszú i-t?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46813) Kowax válasza philoxenia (#46812) üzenetére


Kowax
tag

Alt+j :))

Böff!:))

(#46814) debcamp


debcamp
aktív tag

Üdv,

Otthoni normál használatra (internet, film, youtube, néha napján egy kis office) keresek laptopot. HP volt eddig is (HP 620), meg volt elégedve vele a tulaja (hölgy).
Ismét HP lenne a kiszemelt, de amiket oly nagyon szeretett a 620ban (külön multimédia gombok, középre eső touchpad és num billenytűmentesség(!) és normális nyilak ) már nem igazán jellemzőek mostanság.. így nehezen, de talán rá tudom beszélni hogy hagyja ezeket el és a notebook ajánló topik segítségével találtam ezt a két példányt.

HP 250 G5 W4M91EA Silver FD 3Y ezüst. vagy ugyan ezen gép fekete verziója HP 250 G5 W4N06EA Black FD 3Y 120k-s áron.

Illetve HP 250 G6 1WY51EA +10k , azaz 130k-ért? Ér ez többet, vagy csak annyi hogy újabb széria G5 helyett G6?

Másik kérdés, hogy ezek a Celeron meg Pentium (tehát i3 alatti) cpuk.k az adott felhasználásra mennyire lehetnek elegendőek? Inkább maradjak i3?

Minden meglátást, segítséget köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

(#46815) debcamp válasza debcamp (#46814) üzenetére


debcamp
aktív tag

Elkerülte a figyelmem hogy a fekete G5 csak HD felbontás. Így azt hiszem már csak a 3 ezüst lenne versenyben. További ajánlatokat szívesen fogadom. :R

(#46816) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!

Bátyámék vettek egy HP 250 G5 W4M32EA Laptop, Intel® Core™ i3-5005U 2.00 GHz-es processzor laptopot.

Alapból fenn volt rajta a Win 10 Home, viszont most használom és írtózatosan lassúnak tűnik. Feladatkezelőben megnézve a Lemez 100%-on áll, végig görgetem, de semmi olyat nem mutat,ami kiugróan magas lenne. Mi lehet a baj?
A másik, hogy alapból van rajta egy D meghajtó, Recovery a neve. Ez törölhető vagy hagyjuk inkább?Köszi

(#46817) #41133696 válasza wolf88 (#46816) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt inkább ne töröld mert azon van rajta a Windows 10 telepítője!

(#46818) philoxenia válasza Kowax (#46813) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

íííííí ;]
Köszi! :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46819) Kowax válasza philoxenia (#46818) üzenetére


Kowax
tag

Használd egészséggel! :DDD

Böff!:))

(#46820) #41133696 válasza #41133696 (#46809) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#46821) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Van egy HP 650G1 em, és a fényerőt nem tudom sehogy gyorsgombokkal állítani, az fn gombok (mármint a többi) működik csak ez nem.
Van erre valami trükk hogy ne csak a win-ből állítsam?

(#46822) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Telekomtól vettünk egy HP Pavilion 15-au100 notebook-ot előre telepített W10 rendszerrel. Az a gond vele, hogy borzasztóan lassan indul a gép, legalább 5 perc mire maga az asztal megjelenik, utána minimum 5 perc mire kattintani is lehet valamire, de mire az a valami elindul szintén eltelik nem kevés idő, gyakorlatilag az őrületbe kerget. i3-as proci, 1Tb HDD és 8GB RAM van benne, nem értem mitől ilyen irgalmatlan lassú. Win10-zel eddig nem volt dolgom, de nem hiszem, hogy emiatt lenne, ez nem normális. Mit tanácsoltok, mit nézzek meg, mihez kezdjek vele? Igaz nem SSD van benne, de HDD-vel sem illene ennyire tetű lassúnak lennie...

Közben elindítottam egy visszaállítást alapállapotba (recovery partícióból) úgy, hogy töröljön mindent, de kb. 3 órája megy már és 55%-on áll... :W

Mi a jó ég baja van ennek a gépnek?
Egy 180e Ft-os géptől azért nem ezt várnám. Mit próbáljak még ki? :F

(#46823) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Adott egy HP 630.
Win7 reinstall után az eszközkezelőben a Generic Bluetooth Adapter drivernél problémát jelez.
Frissítéskor a legújabb drivernek véli a fent lévőt.
Segítene valaki?
Barátomé a lapos,nem szívesen adnám ki így a kezemből.
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#46824) #41133696 válasza Gus (#46795) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elméletben érdekel csak, mert anyumnak tökéletes a HP Pavilion – 15-cc516nh (2LE41EA) -ben lévő CPU, de egyébként lenne rá mód upgradelni? Illetve milyen CPU-k jöhetnének szóba ha igen?

(#46825) Graphics válasza #41133696 (#46824) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alaplapra van forrasztva, így nincs csere-bere... Se elméletben, se gyakorlatban.

Új laptopoknál már egyre ritkább az, hogy cserélhető proci lenne rajta

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46826) #41133696 válasza Graphics (#46825) üzenetére


#41133696
törölt tag

Remek, köszi :)

(#46828) csucsreg válasza Fernet (#46822) üzenetére


csucsreg
tag

Telepítsd újra egy tiszta win10el.

(#46829) Fernet válasza csucsreg (#46828) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi, közben megcsináltam az újratelepítést és úgy néz ki most rendben lesz, legalábbis sokkal jobb mint volt. Nem értem mire jó akkor a beépített visszaállítás...

(#46830) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekes lehet HP notebook tulajoknak a korábbi hangkártya driveres kémprogram história lecsengése után:

Súlyos vádak: processzorpörgető kémprogramot telepített számítógépeire a HP?

A világ minden tájáról érkeznek panaszok HP-gépek tulajdonosaitól azzal kapcsolatban, hogy a gyártó „kémprogramot” telepített a gépükre előzetes engedélykérés vagy tájékoztatás nélkül. A kémprogramként azonosított szoftver – írja a The Hacker News–egyébként a HP által fejlesztett windowsos telemetriai szolgáltatás (HP Touchpoint Analytics Client névre hallgat), amelyet a múlt hónap közepén fedeztek fel.

(#46831) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sajnos a 8510p laptomon a Win10 legújabb frissítése miatt elromlott képernyő felbontást még nem kapott jó illesztőprogramot. Az eszközkezelőben a támogatottak között nincs, nem tudom honnan szerezhetnék olyat, ami még jó volt ehhez. A Microsoft elhajtott azzal, hogy ha a HP nem támogatja, akkor ők errő nem tehetnek. Szomorú, hogy egy nem egy-két évre tervezett laptopot csak egy-két évig támogat a HP! Vistával jött ki és csak a 7-ig lett támogatta, pedig a 10-es sokkal jobban fut rajta, szinte alig pörög a ventillátor.
Tudnátok segiteni?

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#46832) Dhampir válasza Forestjo (#46831) üzenetére


Dhampir
félisten

Próbálj meg pendrájvra kiírt Live Ubuntu-, Ubuntu Mate-, vagy a könnyebb Xubuntu Linuxot futtatni, netán az előbbieknél még kevesebb erőforrást igénylő Lubuntu kiadást, és ha valamelyik tetszik, megfelelőnek tartod, akkor telepítsd fel.

(#46833) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Kaptunk HP Probook 440 g4 notebookokat vegyesen,sajnos nem tudok a biosba belépni hogyan kell?Ahogy a netten olvasom van billentyű világítás de ezt milyen billentyűvel kell bekapcsolni mert nem találom?

(#46834) Graphics válasza qwertly (#46833) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esc majd utána nyilakkal lepkedj és enter

Billentyűzet világítás nem biztos hogy hány csak ha olyan billentyűzet van beszerelve.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46835) kecsetif válasza Forestjo (#46831) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ez a HP compaq 8510p? Azert az 2007-es modell. A problema az, hogy mar az AMD nem csinal a HD2600-hoz drivert. A win8-ast meg megprobalhatod, hatha megy. Ezen keresztul megtalalod.
Ha a win10-zel korabban jo volt, akkor tedd vissza azt a drivert, amivel meg jo volt. (Visszaallitas vagy ha nem talalod ujrarakod a win tizet es letiltod a videodriver frissiteset.)

[ Szerkesztve ]

(#46836) Forestjo válasza kecsetif (#46835) üzenetére


Forestjo
senior tag

Igen, az a modell, most 10 éves, maga a gép 8.
A wiin8 is ment rajta a maga korában, de mind közül a 10 fut rajta a legkönnyebben, sőt, messze a legkönnyebben!
Persze, eddig jó volt és legális is a 10-es. Már újratelepítettem a menüből (ez a gyári visszaállítás-szerű, mint az androidnál), de ugyanolyan lett. Akkor ha letöltöm egy pendrive-ra, és úgy telepítem frissítések nélkül, jó lehet?

Ubuntut használtam, de most maradnék a winnél.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#46837) AcélAgyar válasza SeniorTilla (#46673) üzenetére


AcélAgyar
tag

És ha én innen hardverapróról vettem, és megvan az eredeti tulajdonos garanciajegye, számlája akkor érvényes a HP gyári garancia?

(#46838) dewill79 válasza AcélAgyar (#46837) üzenetére


dewill79
tag

Szerintem igen!
Kérdezd meg a HP Support-ot.

[ Szerkesztve ]

(#46839) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tud esetleg valaki olyan üzletet, ahol HP 250 G4/G5 szériáját lehet újan kapni 120 ezerig, SSD-vel, i3-5xxx procival?

Kb fél éve még kapható volt pár helyen ezen az ársávon, de most egyáltalán nem találtam.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46840) kecsetif válasza Forestjo (#46836) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Inkább a win 10 fórumban érné meg megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#46841) Forestjo válasza kecsetif (#46840) üzenetére


Forestjo
senior tag

:K

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#46842) samphone válasza Lallerboy85 (#46685) üzenetére


samphone
tag

Nekem nem ment a gépen tönkre, bekapcsolt, működik, így nem vihetem szervizbe. Azóta egyszer fordult elő, hogy magára hagytam, sajnos hosszú ideig, és mikor visszajöttem ugyanez volt, csak nem pörgött annyira már de meleg volt. De nem romlott el akkor se a gép, így meg nem vihetem szervizbe. Kisebb hibákat nem vettem észre vagy ezt hol lehetne ellenőrizni hogy attól belül még történt-e baj?

VGA driver cserét javasolt az egyik tag, lehet megpróbálom. Egyelőre azt csinálom, hogy ha én elmegyek a gépről, akkor én magam manuálisan rakom alvó állapotba a gépet, és így nem is volt azóta probléma.

(#46843) samphone válasza Dhampir (#46830) üzenetére


samphone
tag

Lehet ennek ehhez köze, amit az előbb írtam?

(#46844) Dhampir válasza samphone (#46843) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tartom valószínűnek, hogy attól így kikészülne. A HDD milyen állapotú?

(#46845) samphone válasza Dhampir (#46844) üzenetére


samphone
tag

Hol tudom megnézni azt?

(#46846) Dhampir válasza samphone (#46845) üzenetére


Dhampir
félisten

Hard Disk Sentinel progival.

[ Szerkesztve ]

(#46847) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Honnan lehetne megtudni, hogy a notebookomban van-e (SSD bővítéshez) MSATA/M2 foglalat? Google a barátom, de eddig nem találtam róla infót, merre lehet ennek utánanézni? Ugye a szétszedés lenne a legbiztosabb módszer ennek kiderítésére, de ez kissé megbonyolították, nem olyan mint az előző lenovo gépen, ahol különálló panel takarta el a RAM-ot és HDD-t.

A gép amúgy egy HP Pavilion 15-AU100NH

(#46848) zef válasza Fernet (#46847) üzenetére


zef
tag

Szerintem ha átkapcsolsz "English"-re a laptop terméktámogatás oldalán:

Felhasználói kézikönyvek pdf formátumban

Akkor a HP Pavilion Notebook PC - Maintenance and Service Guide pdf-ben pontosan le lesz írva.
Meg lehet hogy a BIOS setup-ból is kiderül valami ezzel kapcsolatban.

... Vagy X-Ray ;)

[ Szerkesztve ]

(#46849) Godimodi


Godimodi
tag

Sziasztok!

HP 450 G2-es laptopom van,win10 oprendszerrel.Sajnos ha magára hagyom a gépet, akkor egy idő után néhány másodpercenként megállítja majd újra felpörgeti a HDD-t,ami ugye egyrészt így nem takarékos,másrészt nem tesz jót,harmadrészt bosszantó mellette ülni.Beállítottam az energiagazdálkodásnál,hogy ne állítsa le soha a merevlemezt semmilyen esetben,valamint eltávolítottam a HP-s merevlemezes alkalmazást (3d drive guard azt hiszem),de sajnos ettől függetlenül ugyanez a hiba fenn áll.Tudtok esetleg adni valami tippet,amivel ezt meg tudnám szüntetni? Elég gyorsan gyűlnek a stop/start értékek,ha HD sentinelben ránézek :( Egyébként sem egy villám a vinyó,nem szeretnék tovább ártani neki :D
Előre is köszönöm. :R

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#46850) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Fényerőt hogy tudom 650g1 nél állítani? Win 10 van rajta.
Nem működik semmilyen bill kombináció,sem az fn gomb.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.