Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46151) JanR


JanR
addikt

Sziasztok,

adott egy HP Probook 430 G4 lapos (i5-12GBram-128GB SSD) + windows 10-

Van egy "aprócska" gondom vele. Tudom, hogy szoftveres, de nem tudom megoldani.

A hibajelenség:

Feltelepítek egy tök friss windows 10-et, minden cool, minden működik. Na most van egy TV-m is a lapospon kívül, amit HDMI kábellel szoktam rákötni a kis HP masinára, hogy esténként azon nézzek filmet. Itt kezdődik a baj.. Tehát Adott a lapos, HDMI-vel rákötök egy TV-t és jack dugóval rákötök (megint csak a laposra) egy 2.0 stereo hangszórót. Elindítom a filmet, eddig még mindig jó minden, de ha megállítom egy pár percre, mert mondjuk kimegyek inni, utána újra elindítanám elmegy a hang, teljesen, de olyannyira, hogy windows reinstall kell hozzá...

Ezt csak a HDMI + jack párossal csinálja a kis drágám. Tehát, ha HDMI-vel nézek egy filmet és nem dugok rá jack-el hangszórót, akkor jó, vagy ha a laptopon nézek filmet és csak a hangszóró van rádugva, úgy is jó. Viszont ha a kettőt ötvözöm és TV-n nézem, hangszórón hallgatom a filmet, akkor megmakacsolja magát és elmegyk a "csudiba".

Valami intel smart sound technology "Kód 10" hibája van. Próbáltam már kb. mindent. Legfrissebb driverek, legfrissebb bios, legfrissebb windows 10, de semmi. Mindig az a vége, hogy elmegy a hang és újra kell raknom a windowst.

Conexant hangcsip van benne - de ami fura nekem, hogy eddig tökéletesen működött minden. Frissítés jelleggel újradobtam a win-t és azóta csinálja ezt.

Mi lehet a gondom? Szoftveres, hardveres? Csak már kezdek nagyon pipa lenni és lassan a laptopot is kiba**om az ablakon, mert nem hiszem el, hogy erre nincs megoldás. Olvastam neten róla rengeteget, ott írják, hogy ha ilyen van, akkor menjek a hangeszközökhöz, jobbklikk uninstall driver és újraindít és jó lesz. Na de nekem az a gondom, ha elmegy a hang, akkor a windows eszközkezelő nem jeleníti meg a hangeszközöket, meg kapok egy ilyen hibaüzenetet windows indításnál, hogy "Conexant akármicsada nem tud elindulni".

Vagy dobjam vissza gariba? Bár ott úgy sem fogják ugyan ezeket a dolgokat végigtesztelni, mert ahogy írtam, ha csak simán használom a laptopot nincs gondom vele, jó a hang. Csak akkor, ha rádugom HDMI-vel a TV-ét és mellette jack-en jön a hang. Fura, eddig jó volt..

Ha valakinek van valami ötlete, segítsen kérem!

(#46152) SeniorTilla válasza JanR (#46151) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Biztos nincs feltelepítve a hangvezérlő rendesen. Honlapról szedd le és tedd fel. Vagy dugd a jack-et a tv-be

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46153) JanR válasza SeniorTilla (#46152) üzenetére


JanR
addikt

Ahogy írtam mindenből a legfrissebb van fent, honlapról szedtem le, még a HP softpaq programját is használtam segítségül, de semmi. Ha csak HDMI-vel van összedugva, akkor jó. Arra már én is rájöttem, hogy szoftveres hiba, de rohadtul irritáló. Eddig minden ment rendesen, most miért nem akar..

Igen, a jack-et már a TV-be dugtam, de akkor meg csak úgy zenét nem tudok hallgatni, ha kedvem tartja, ahhoz is kapcsoljam be a TV-t? Csalódtam most a HP-ba, ez van.

(#46154) SeniorTilla válasza JanR (#46153) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én most Probook 450-est használok, HDMI-vel külső monitorra, jack-kel erősítőre vagy fülesre. Működik rendesen. A DTS Audio Control panel fut, ez ki is írja, ha bedugok vagy kihúzok egy audio csatlakozást.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46155) JanR válasza SeniorTilla (#46154) üzenetére


JanR
addikt

Na most ha én is összedugom őket, nekem is kiírja, hogy csatlakoztatva és a többi. Elkezdek egy filmet nézni a TV-n (itt tökmindegy, hogy kiterjesztett képernyő van, vagy csak a TV-n látszik az "adás"). Megy minden szépen, a probléma akkor jön, ha megállítom a filmet. 2 percet áll mondjuk, nyomom a space-t, hogy folytassam, akkor viszont már nincs hang. Nagyon sok lejátszóval próbáltam már, mindegyikkel ugyan az a gond. El nem tudom képzelni, hogy mi a rossz. Ahogy írtam, eddig minden jó volt.

Valamit olvastam, hogy a G3-asoknál is volt hasonló gond, viszont ott a bios-ban ki lehetett kapcsolni az Intel Smart Sound-ot és mindenkinek jó lett utána minden. Na ebben a G4-es 430-ban nem lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#46156) SeniorTilla válasza JanR (#46155) üzenetére


SeniorTilla
veterán

VGA driver is a gyári a honlapról?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46157) JanR válasza SeniorTilla (#46156) üzenetére


JanR
addikt

Na az nem. De a száma ugyan az, mint amit a windows felrakott. Érdemes lecserélni?

(#46158) SeniorTilla válasza JanR (#46157) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azt mondtad, mindent felraktál, ami a honlapon volt. Akkor most hogy van ez? A VGA driver az egyik legalapvetőbb.

Sokszor elcsodálkozok, hogy miért nem lehet egy VGA drivert feltenni. Köztudott(nak kellene lenni), hogy a hordozható gépek teljesen más energiagazdálkodással, stb. dogoznak mint az asztaliak. Ezért kell a VGA driver. A gyári, amit a géphez készített a hülye HP, vagy hogy is írtad az előbb :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46159) JanR válasza SeniorTilla (#46158) üzenetére


JanR
addikt

A VGA drivernek azért nem szenteltem akkora figyelmet, mert gyakorlatilag! ugyan az a verzió volt fent előtte mint most. Viszont a tippet köszönöm, úgy tűnik most jó lett.. Majd kiderül, hogy a következő napokban, hogy viselkedik.

Amúgy most tűnt fel, hogy a HP oldalán egy kis buborékban jön is az infó, hogy a hangkártya drivere kritikális frissítést kapott, mert biztonsági rést találtak rajta. Valószínűleg a windows ezt automatikusan feltelepítette nekem és onnantól kezdett el vacakolni.

Ebbe viszont nem gondoltam bele, hogy a vga illesztő tényleg más mint egy asztalinál. Nem ma kezdtem ezt az egészet, de most is tanultam újat.. köszönöm, remélem segít!

(#46160) SeniorTilla válasza JanR (#46159) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem hiszem, nálad a VGA energiagazdálkodásával lehetett a gond. A HDMI miatt ez megbonyolította a dolgot, és emiatt fagyhatott le a hang.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46161) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#46150) üzenetére


Bazsee71
őstag

Erről valakinek van infója esetleg? Nem kell pont az UltraSlim, csak úgy általánosságban. Talán a legfontosabb, hogy meg szabad-e venni a töltő nélküli változatot?

(#46162) SeniorTilla válasza Bazsee71 (#46161) üzenetére


SeniorTilla
veterán

bármikor vehetsz hozzá töltőt, ha kell

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46163) Bazsee71 válasza SeniorTilla (#46162) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, azt néztem, csak az nem derül ki nekem semmiből, hogy a laptop saját töltőjével megy-e. Ha igen, akkor nem gond ha nem adnak a dokkolóhoz, de ha nem megy, akkor inkább kivárok és megveszem a gyári töltővel együtt.

(#46164) SeniorTilla válasza Bazsee71 (#46163) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tényleg ez a 2-3 ezer forint számít? De mindegy is, a gép töltőjével mennie kell, HA: elég a teljesítménye. Kicsi guugli, és megtudod, mekkora kell a dokkolónak. Vagy egy kérdés az eladóhoz....

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46165) dewill79 válasza Bazsee71 (#46163) üzenetére


dewill79
tag

Attól függ mit raksz a dokkolóba:?
HP EliteBook 820 G1
HP EliteBook 840 G1
HP EliteBook 850 G1
HP EliteBook Folio 1040 G1
HP ZBook 14 Mobile Workstation
Egy Zbook vagy Elitebook 850 nem biztos, hogy el fog indulni dokkolón keresztül a gyári 65W-os töltővel...

(#46166) Bazsee71 válasza SeniorTilla (#46164) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem a 2-3 ezer forint számít, de köszönöm a feltételezést... A szopórollertől akarom magam megkímélni, hogy töltőt kelljen hozzá vadásznom utólag, ha nem megy. Gugliztam, de akár beletehetnénk az összes összefoglalóba, hogy nehogy olyat merj kérdezni, amit valaki csuklóból megválaszol.

dewill79: Köszönöm a korrekt választ, akkor töltővel veszem, az a tiszta (amúgy egy ZBook 14 G1-et akarok beletenni).

(#46167) dewill79 válasza Bazsee71 (#46166) üzenetére


dewill79
tag

Tiszta sor, töltővel együtt a biztos!!

(#46168) Krix válasza Bazsee71 (#46166) üzenetére


Krix
őstag

Csak egy megjegyzés: az újabb elitebook-ok (G3, G4) kis csatlakozós töltővel jönnek ezekhez átalakító kell, ha a dokkba akarod dugni. De a G1-es zbook még nagy csatlakozós.

If it is not broken then don't fix it!

(#46169) Bazsee71 válasza Krix (#46168) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm. Pont a csatlakozó variálása az egyik, ami miatt nem szeretnék tápot vadászni hozzá. Anno az Acer laptopomhoz akartam venni egy utazóst. Gyári volt 15-ért, azon kívül agyrém volt utángyártottat találni, egy idő után fel is adtam.

(#46170) Klara_ válasza Krix (#46168) üzenetére


Klara_
őstag

Plusz a 45W nem is eleg neki, 65W a minimum, csak a Touch jon 65W toltovel vagy az sem ezekbol..
G1, G2 nagyfeju tolto kell, es az.
@(#46169) Bazsee71, nezd meg nagyon a vekony bekapcsologombost ne vedd meg (folio only, 1 Display port), csak a vastagot ezen 2 Display port van.

(#46171) Bazsee71 válasza Klara_ (#46170) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ezt jó hogy írod, köszi! Találkoztam ebayen mindkettővel, és csak a DisplayPortok alapján nekem elég lett volna az is, amin egy van, de akkor így már más a helyzet. :)

(#46172) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

HP 15-ay023nh gépre ahogy nézem van Win7 64 bit támogatás. A kérdésem hogy hogy lehet átrakni legacy módra UEFI-ből? Nincs előttem a gép, így minél pontosabb leírás kellene hogy tudjak segíteni...

üdv, adika4444

(#46173) krisztosz89


krisztosz89
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy technikai kérdésem, hátha járt már valaki hasonló cipőben. :)

Adott egy HP elitebook folio 9470m és egy HP comfort grip bluetooth egér.

Az egérhez van gyárilag ugye kis dongle, viszont a laposban is van eleve bt, és csak 3 db usb3 van a laptopon, nem szeretnék egyet "elpazarolni" egy bt stick-re.

Windows 10 64 bit rendszert használok, próbáltam a bluetooth beállításokban, eszköz hozzáadása menüben társítani az egeret (a dongle ki volt húzva), vadul nyomtam az alján a "connect" gombot, de nem jártam sikerrel...

Én csinálok valamit rosszul, vagy halott ügy, törődjek bele, és vegyek egy usb HUB-ot?

Köszi előre is a válaszokat! :R

Üdv,
Krisz

(#46174) dewill79 válasza krisztosz89 (#46173) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Halott ügy, vegyél usb HUB-ot. Nem fog működni az egér csak a saját dongle-jával.

(#46175) krisztosz89 válasza dewill79 (#46174) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Hello,

Köszi a választ. Érthetetlen számomra, miért nem lehet így megoldani, de legalább nem kattogok tovább a kérdésen... :D

(#46176) Godimodi


Godimodi
tag

Üdv!

Hp 450 G2 gépem van,és a support jelzett,hogy elérhető BIOS frissítés.Jelenleg M73 Ver. 01.41 van fent.
A következőt ajánlja:

Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban,érdemes BIOS frissítenem? :R

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#46177) SeniorTilla válasza krisztosz89 (#46175) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vehetsz egy sima BT-s egeret is, azokhoz nem kell dongle.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46178) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy [Erre a típusra] vajon felmegy a win7 ?
Szeretném ezt az op.rendszert használni,remélem vannak hozzá driverek.

(#46179) makarov99


makarov99
újonc

Hali!

Adott egy HP 450 G1 ProBook és egy AMD RX 550 4gb és egy ilyen: [link]
Wifi adapter helyére van bedugva, mivel oda kell, de egyszerűen nem ismeri fel...

Elvileg ebben a laptopban lenni kéne egy dedikált vga-nak(AMD Radeon HD 8750M 1gb) az integrálton kívül, de az nincs benne...
bios-ban nincs semmi olyan, hogy valamelyik vga-t is letiltsam, szóval tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban.. :/

[ Szerkesztve ]

(#46180) dewill79 válasza makarov99 (#46179) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Wifi adapter helyére csak bizonyos dolgokat rakhatsz be HP laptopba, ami előre definiálva van bios szinten.
Ezért nem lát semmit és még az sem biztos, hogy azok a PCI-E csatornák engedélyezve lennének a wifi adapter helyén, amik neked kellenének ehhez a Mini PCI-E adapter működéséhez. Whitelist bios sem biztos, hogy segít...

[ Szerkesztve ]

(#46181) makarov99 válasza dewill79 (#46180) üzenetére


makarov99
újonc

magyarul akkor lehetetlen beüzemelni?

(#46182) dewill79 válasza makarov99 (#46181) üzenetére


dewill79
tag

Azt én nem tudom. Nekem utoljára egy Clevo laptopban működött ilyen hasonló megoldás, de ott jó alaposan utánajártam, hogy tényleg felismer-e mindent a Mini PCI-E foglalat, és tapasztalatok alapján rendeltem meg hozzá az átalakítót a VGA kártyához.
Szerintem HP-nál ez nem fog működni, mint ahogy más brand gépeknél sem...

(#46183) spyduck válasza bghistvan (#46178) üzenetére


spyduck
nagyúr

[link] - igen, de mindig legyen ez az első. Linkre kattintva kiválasztod az OS-t ;)

[ Szerkesztve ]

(#46184) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

Van egy ilyenem,azt látom,hogy HP akku,bontatlan,de melyikhez való?
Mit érhet ez most így?

[link]

[link]

(#46185) dewill79 válasza Mikulásbá (#46184) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Ezekhez jó:
Compaq 610, Compaq 615. HP 515, 550, 600, 610, 615. HP Compaq 6720, 6720s, 6730s, 6735s, 6820s, 6830s
Mivel új szerintem 10k-t megér.

(#46186) Mikulásbá válasza dewill79 (#46185) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Köszi.Megy az apróra.

[ Szerkesztve ]

(#46187) bghistvan válasza Mikulásbá (#46184) üzenetére


bghistvan
senior tag

Bocsesz......nem ide ment volna a pm :)

[ Szerkesztve ]

(#46188) bghistvan válasza spyduck (#46183) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm! :)

(#46189) Dhampir válasza Mikulásbá (#46186) üzenetére


Dhampir
félisten

Szó szerint "elaprózod". :)

(#46190) Mikulásbá válasza Dhampir (#46189) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mit csináljak vele?Dobjam a kukába?Hátha valakinek jól jön.
Vagy arra írtad,hogy többet érne?

(#46191) Dhampir válasza Mikulásbá (#46190) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem, hanem arra írtam, hogy "Megy az apróra". :)

(#46192) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy 450 g1 -es gépet, amin nem volt jó a billenyűzet, 2-3 gomb működött rajta, meg a "K", ami "Á" -t írt. A billentyűzet szalagkábelét lehúztam, majd vissza dugtam az alaplapra, és ezután nem kapcsolt be a gép, csak villogott a töltő port melletti led.
A billentyűzetet lehúzva működik a gép.
Ha rendelek bele egy új billentyűzetet, ugye működni fog a gép? Ez jó bele? [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#46193) bghistvan


bghistvan
senior tag

Szeretném a segítségeteket kérni ......
Feltelepítettem egy Win 7 Profession-t egy 250 G5 gépre,és gondom akadt a dedikált AMD Radeon R5 M430 videókártyával.
Az eszközkezelőben a win leállította az eszközt,a hibakód:43 valamint kiírja azt is az asztalra hogy: Radeon Settings:Hot application működése leállt,aztán kijön egy másik ablak is amiben OpenGl 2.0 blablabla.........
A drivereket a Hp supportról szedtem le,és raktam fel,az oldalon található illesztőprogram lapkakészletéből 2 driver nem ment fel....

Szerintetek mi lehet a baj?

(#46194) SeniorTilla válasza bghistvan (#46193) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A win7

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46195) bajuszatti


bajuszatti
tag

Nekem is voltak problémáim Win 7-tel, amikor feltelepítettem a notebookomra. Aztán inkább váltottam Windows 8.1 Pro 64bites verzióra. A 32 bites oprendszereknek a 4 GB feletti memória már gondot okoz. Az asztali gépem is HP (dc7800 CMT), azon Win7 Home Premium 32bit fut, elég is rá.

(#46196) bghistvan válasza bajuszatti (#46195) üzenetére


bghistvan
senior tag

Már le is tettem a win7-ről,hiszen hiába van fenn a support oldalon a win7 támogatott összes driver,egy villa ganalyt se ér használhatatlan....
Viszont a 8.1-ben sem vagyok biztos , mert a support csak a 7 és 10 driverei vannak fenn,esetleg tapasztalat valakinek hogy a 250 G5 hogy viselkedik a win 8.1 alatt driverek tekintetében?

(#46197) Dhampir válasza bghistvan (#46196) üzenetére


Dhampir
félisten

A Win 10-et tedd fel.

(#46198) bghistvan válasza Dhampir (#46197) üzenetére


bghistvan
senior tag

Össze kell rá gyűjteni :)

(#46199) Dhampir válasza bghistvan (#46198) üzenetére


Dhampir
félisten

Habár már lejárt a határidő, de nincs kizárva, hogy elfogadja a termékkulcsodat.

(#46200) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

HP ZBook 14: billentyűzeten ott a háttérvilágítás jel, HP support szerint ez azt jelenti hogy rendelkezik is vele. Fent van már minden HP driver (Hotkey is), de nem működik. Biosban nem találtam beállítási lehetőséget.

Érdemes szétszednem, létezik hogy a csatlakozó nincs rendesen a helyén?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.