Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45801) BiOszi válasza TheProb (#45799) üzenetére


BiOszi
tag

:Y

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#45802) SeniorTilla válasza TheProb (#45799) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen megéri, mert a gép sokkal többe kerül, mint a tápok ára közötti különbség.

Nem tudom ki mit mondott, de én még nem láttam a több ezer gép között olyat, amit gyári táp tett volna tönkre. Ha a táp zárlatos, akkor nem ad ki fesz-t, tehát nem tehet semmi kárt az alaplapban. Elektronikai alapismeretek első osztály...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45803) TheProb válasza SeniorTilla (#45802) üzenetére


TheProb
veterán

Hát ahol bevizsgálták a usernek a gépét, a szerviz szerint a táp gyilkolhatta le az alaplapot, ami mellesleg eredeti. Elektrós topicban azt mondták, hogy attól, hogy nyugalmi állapotban még normális értékeket mutat, terhelés alatt lehet, hogy olyan produkál ami kinyírja a deszkát. Elektronikához mindig is hülye voltam/nem érdekelt, így nem tudok ebben pro/kontrát mondani.

Annyi elvileg biztos, hogy az északi és déli híd adta meg magát. Legalábbis a szervit ezt állapította meg a bevizsgálás során. A tápos téma már csak spekuláció volt a részükről.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45804) kecsetif válasza Lallerboy85 (#45791) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Driver. (Legalább a hang+hotkey support)

Szerencsére teljesen lemeriteni nem tudod, mert a win előbb kapcsolja ki a laptopot. De ha a fiókban tárolod és elfelejted rendszeresen feltölteni végül is ki tudod nyírni. Erről jut eszembe, a pótakksit fel kell raknom tölteni!.

Li ion, kb. mindegy, csak ne merüljön 0-ra. Szerintem legyen 24/7 bedugva otthon és kész. Amikor vinni kell meg lehúzod. Nekem így kb. 4 évet ki szoktak a hp akkuk bírni.

(#45805) DrDobos válasza kecsetif (#45804) üzenetére


DrDobos
őstag

Az alatt, hogy kibírni, mit értesz? :D Ezután mi lesz velük?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45806) kecsetif válasza TheProb (#45803) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Hp vs. noname táp:

Mindkettő Kínában készül, de pl. az én hp címkés 120-asomat a delta gyártotta. Ez is lehet hibás, csak jóval kisebb a valószínűsége.

A ráírt teljesítményt tényleg tudja-e? (Én legutóbb egy lidlis silvercrest autós töltővel szivtam meg, a negyedét sem tudta a ráírt teljesítménynek. Bár az is igaz, hogy két zacskó szotyi árában adták.)

[ Szerkesztve ]

(#45807) kecsetif válasza DrDobos (#45805) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Csomagolnak és hazamennek. ;]

(#45808) DrDobos válasza kecsetif (#45807) üzenetére


DrDobos
őstag

Na jó ez tényleg jó volt :D :U

Samsung Galaxy A55 5G

(#45809) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Vettem a mai nap folyamán egy 430 g4 notebookot, és észrevettem fekete alapon h 1 pixel "pirosan"világít. Talán subpixel hiba lehet?! Egyetlen 1....Kötöttem a gépre 1 éves pixelhiba garanciát, gondolom az érvényes ilyen esetben?!Egyik itteni kollégának küldtem rola képet, ill. azóta írtam már a laptopszalonnak is...De nekem a jobb also sarokban a ledes háttérvilágítás is érdekes..picit "beszűrődik a fény a széleken...Sajnos ezt telefonnal nem tudom fénykép formájában ugy visszaadni...

(#45810) Dhampir válasza Lallerboy85 (#45809) üzenetére


Dhampir
félisten

IPS paneleknél elég gyakran előfordul a pixelhiba, a sima TN-nél sűrűbben tapasztaltam, de ez lehet, hogy csak egyedi észrevétel, bár az igaz, hogy van aki sorozatban futott bele ilyenbe, ráadásul külföldön megrendelt méregdrága játékos gép esetében. Az ilyen jellegű beszűrődések is általában hol jobban, hol kevésbé láthatóak esetleges egyéb jelenségeken kívül.

(#45811) NandorHUN válasza Lallerboy85 (#45809) üzenetére


NandorHUN
addikt

A fény beszűrődése nem hiba, IPS ilyen. De ki lehet fogni jó szériát és rosszat, ahol jobban látszik vagy épp ahol semennyire.
Én is úgy vettem mostani IPS nagy monitoromat , hogy direkt megnéztem előtte melyiket vegyem meg, kibontattam, mert IPS-nél ez előfordul.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45812) Fido01


Fido01
aktív tag

Helló!

Lehet, hogy buta kérdésem lenne. HP Probook 450 G1-em van, most készülök újratelepíteni, ezelőtt kb 2 éve volt. A hivatalos honlapon a típus kiválasztása után beadja a driverek csoportjait, azonban ötletem sincs, hogy pl a 19 hálózati illesztőprogram közül melyikre van nekem szükségem.

Van erre bármi szoftver ami automatikusan megkeresi, vagy valami technika amivel manuálisan ki tudom választani, hogy miből melyik kell. Ami azt illeti legutóbb is találomra csináltam és az az érzésem ez nem segített a problémamentes működésben.

Illetőleg még egy kérdés, a touchpad egyáltalán nem reagál, ez lehet driveres gond? (nem is érzékeli az eszközkezelő) vagy esetleg ez hardweres? A gép még garanciális, viszont napi munkához használom és nem nagyon fér bele 1-2-3 hét szervizelés, ezért először inkább körbejárnám a dolgot.

Köszönöm.

(#45813) Dhampir


Dhampir
félisten

A HP SoftPaq Download Manager letölti egyben a drivereket.

Egyébként például a HWiNFO Portable (nem kell feltelepíteni) verziójával kilistázhatod a hardverelemeket.

Valamint érdemes elolvasni:

A HP Notebook számítógép akkumulátorának biztonsági visszahívása és csereprogramja.

A lap alján letölthető a segédprogram, de manuálisan is ellenőrizhető az akkumulátor érintettsége.

[ Szerkesztve ]

(#45814) Fido01 válasza Dhampir (#45813) üzenetére


Fido01
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget, igen láttam én is a felhívást, de szerencsére nem vagyok érintett az ügyben :) (meg valószínűleg ha az lennék már kigyújtottam volna a házat, mert napi 24órát megy a gép :D )

(#45815) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Külföldről vennék egy HP ENVY x360 - 15-aq055na gépet. És szeretném a billentyűzetet magyarra cseréltetni majd. Tudtok segíteni ki foglalkozik alkatrész beszerzéssel Budapesten? Mert a HP oldalán nem sikerült találnom információt...

Köszönöm!

(#45816) SeniorTilla válasza Dikri (#45815) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem fog menni, ez a gép nincs forgalomban itthon, nincs magyar billentyűzet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45817) bs29


bs29
csendes tag

Hello!

Van egy HP ProBook 430 G4 készülékem. Újraraktam a Windows-t, minden hardver telepítve de a hangot sehogy se bírom levenni. Van valakinek ötlete a megoldásra?

(#45818) Dikri válasza SeniorTilla (#45816) üzenetére


Dikri
tag

Köszi!

Ez nem jó hír :(
A billentyű világítás miatt meglehet csinálni matricával, úgy, hogy normális kinézete is legyen?

(#45819) bs29 válasza bs29 (#45817) üzenetére


bs29
csendes tag

és a géphez keresek magyar nyelvű háttér világítós billentyűzetet.

(#45820) kecsetif válasza bs29 (#45817) üzenetére


kecsetif
aktív tag

(#45821) bs29 válasza kecsetif (#45820) üzenetére


bs29
csendes tag

Köszi a hangot sikerült megoldani, magyar világítos bill érdekelne a géphez

(#45822) SeniorTilla válasza Dikri (#45818) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, keresd West-et itt a PH-n. Ő nagyon jól megcsinálja neked.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45823) SeniorTilla válasza bs29 (#45819) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ha jól tudom, nincs csak világítás nélküli

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45824) Dikri válasza SeniorTilla (#45822) üzenetére


Dikri
tag

Köszi!
Abban segíts még, merre keressem őt mert nem találok ilyen felhasználót.

(#45825) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Sziasztok, 430 G4-em van, és foltos a kijelző háttérvilágítása egy részen illetve van rajta egy világos pötty.

Képen kevéssé látszik, én meg nem akarom örökké bámulni a foltos kijelzőt, lévén, hogy még két és fél év garancia van rá. Ezt a jellegű problémát a garancia fedi, vagy nem? Esetleg súlyosabbnak kéne lennie?

Válaszotokat köszönöm! :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#45826) samphone


samphone
tag

Tegnap a notebookom jelezte, hogy 10% van, de én dolgoztam tovább, majd 7 %nál is jelzett. 6%-on volt, mikor ránéztem, majd a telora valami miatt, aztán vissza a gépre és pont akkor sötétült el a képernyő, a gép kikapcsolt. Nem tudtam már visszakapcsolni.

Felraktam töltőre, és bekapcsoltam, el is indult, és nem veszett el semmi, ugyanaz a word dokumentum volt megnyitva, amit olvastam.

Lehet buta kérdés, de ilyenkor kikapcsolta magát a gép, vagy hibernálta? ( számomra az a fura, hogy visszakapcsolni nem tudtam, de a munka nem veszett el ).

Igyekszem többször nem ilyen alacsony szintre vinni az akksit, de ez esetben károsíthattam a notebookot, érhette valami kár?

(#45827) MasterMark válasza samphone (#45826) üzenetére


MasterMark
titán

Hibernált. Különben minden elveszett volna.

Switch Tax

(#45828) samphone válasza MasterMark (#45827) üzenetére


samphone
tag

Igen, megtaláltam a beállításokban, hogy ha 5%, akkor hibernáljon, de azért köszönöm a választ.

Ezzel úgy érzem a kárral kapcsolatos kérdés is meg lett válaszolva, nem okoz semmi rosszat a gépnek ( így gondolom )

(#45829) MasterMark válasza samphone (#45828) üzenetére


MasterMark
titán

A gépnek semmikép, az akksinak nem biztos hogy jó ha túlmerítik, de szerintem itt ezzel sincs probléma mivel nem hagyja magát valószínűleg amúgy sem túlmeríteni.

Switch Tax

(#45830) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Én is egy 430 G4es vagyok. A problémám az lenne, hogy bekapcsoláskor a bios után a kép vilan egyet, mindig különféle "csíkozást" adva egészen különféle színekből. Ez mitől lehet?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45831) Lallerboy85 válasza Cucuska2 (#45825) üzenetére


Lallerboy85
tag

Szia!

Írtam privet!

[ Szerkesztve ]

(#45832) SeniorTilla válasza Dikri (#45824) üzenetére


SeniorTilla
veterán

http://hardverapro.hu/aprok/hardver/

legfelső hirdetés :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45833) SeniorTilla válasza Cucuska2 (#45825) üzenetére


SeniorTilla
veterán

gariztasd le, cserélni fogják a kijelzőt

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45834) SeniorTilla válasza DrDobos (#45830) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Attól, mert rossz valami. Lehet, hogy ram, vagy kijelző. Peches szériád van :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45835) DrDobos válasza SeniorTilla (#45834) üzenetére


DrDobos
őstag

Ilyen a vilagon sincs :( Akkor kuldjem vissza en is?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45836) Lallerboy85 válasza DrDobos (#45835) üzenetére


Lallerboy85
tag

Ha tökéletesen működik, ill kijelző problémát nem tapasztalsz a későbbiekben ,sztm nincs értelme...inkabb írj ezzel kapcsolatban a boltnak! Biztos megmondják hogy mi merre...

(#45837) DrDobos válasza Lallerboy85 (#45836) üzenetére


DrDobos
őstag

A boltnak mindenkepp, ugy indulna el a visszakuldeses procedura is

Samsung Galaxy A55 5G

(#45838) DrDobos válasza DrDobos (#45837) üzenetére


DrDobos
őstag

L:/dl/upc/2017-06/04/471942_d7gntzevogfeqbyz_18927008_1490974184311239_1484503627_o.jpg]

Levideóztam a bootot, a felvételből fotóztam ki ezt. Érdekes, hogy az említett probléma 99%-ban nem történik meg, ha újraindítom a gépet, vagy 3 vagy kevesebb órája be volt kapcsolva a gép. Valaki valami ötlet, mi állhat a háttérben? :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#45839) kecsetif válasza DrDobos (#45838) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Akkor váltja a videokártya a megjelenitett kép felbontását. Ez inkább a videokártya típusától vagy biosától függ. Ha zavar, kérdezd meg, hogy cserélik-e. Amúgy ha dedikált videokártyás a géped, a videokártyának van saját biosa (vagy firmware), azt esetleg megéri frissiteni. Ha integrált videós, gyanitom az alaplap biosával frissül.

Nekem eddig még emlékeim szerint az összes asztali gépem csinálta. De nem akadtam fenn a dolgon. :DDD

Amugy mivel itt vannak hasonló géppel rendelkező emberkék, tudnátok tapasztalatoktól beszámolni?

[ Szerkesztve ]

(#45840) DrDobos válasza kecsetif (#45839) üzenetére


DrDobos
őstag

Én sem foglalkoznék vele. De mivel volt már gond a kijelzővel(ami lehet a memória hibájából adódott), így úgy vagyok vele, ezt már ki kellene deríteni, mi a baj.

Samsung Galaxy A55 5G

(#45841) Lallerboy85 válasza kecsetif (#45839) üzenetére


Lallerboy85
tag

Ott a pont..4 asztali gépem volt, abból 3 mind csinált hasonló jelenséget, a jelenlegi is! De mivel garis a géped "DOBOS" járj utána ugy gondolom!

(#45842) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Sziasztok, ha minden igaz, hozzá fogok jutni egy HP Omen 15 laptophoz (HP OMEN 15-ax204nh 1DM16EA) ennek elvileg frissíteni kell a BIOS-át, nos a kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan kell? Még nem frissítettem a BIOS-t, szóval valami szájbarágós segédletet, leírást, magyarázatot tudna nekem valaki adni? :F :R

(#45843) Ronam válasza AcélAgyar (#45842) üzenetére


Ronam
addikt

Ezt kell letöltened, elindítod, next, aztán kiválasztod az Update-t, majd megint next. Utána újraindul a gép, és frissíti a BIOS-t. Frissítésnél legyen mindenképp a töltőn a gép.

[ Szerkesztve ]

(#45844) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Két notim van itthon egy HP Zbook 15 G2 (i7-4710MQ ,16GB, Nvidia Quadro K1100M 2gb GDDR,fhd ips([link] és egy HP Probook 470 G3 /i7 6500u,16gb,AMD Radeon R7 ,M340 fhd ips[link] Anyagi okokból az egyiknek mennie kell,de nem tudom melyik maradjon.Hordozni nagyon ritkán hordozom szóval a zbook nagyobb súlya nem gond.Viszont a probook 17 es kijelzóje a mérete miatt jobban be jön.És a noti tulajdonképpen csak böngészésre,zene hallgatásra,és néha zene vágásra van használva de semmi komoly.Mind kettő garis és kiváló állapotúak.Ti melyiket tartanátok hosszú távra,melyik a jobb szerintetek.Ha lehet kérnék több véleményt is.

(#45845) kecsetif válasza kromatika (#45844) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Nem kérdés, hogy a Z maradjon. Az alkalmazások egyre több szálat akarnak a jövőben. (lsd. új intel es ryzen procik) Amikor a pro már csak poháralátétnek lesz jó, a Z még használható lesz. Amúgy egy laptop előállítása elég nagy környezeti terheléssel jár. Nem vagyok Greenpeace fan, de ha anyagilag megteheted, a környezetvédelmet is vedd számításba.

Amúgy meg nekem is ezzel a procival van itthon 15-ös Z.

(#45846) AcélAgyar válasza Ronam (#45843) üzenetére


AcélAgyar
tag

Köszönöm, azt hittem bonyolultabb lesz, de akkor ez a program/akármi elvégzi helyettem a munkát :C :R

(#45847) kromatika válasza kecsetif (#45845) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a választ.

(#45848) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45849) DrDobos válasza cellpeti (#45848) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem itt erdeklodj:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45850) SeniorTilla válasza kecsetif (#45839) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez mindenképp hiba, nem csinálják a gépek ezt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.