Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46901) choco01


choco01
addikt

Hali.

Adott egy Probook 440 G4 laptop.. És akarhonnan akarmilyen drivert telepitek a Synaptic ujjlenyomat olvasohoz, sehogy sem jelenik meg az eszközkezeloben es a bejelentkezesi lehetőségeknel..

Mi lehet a baja?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#46902) chatran válasza choco01 (#46901) üzenetére


chatran
őstag

Nekem 450 G5 van. A bejelentkezési lehetőségeknél Win10-nél van olyan opciód, hogy Windows Hello, Ujjlenyomattal?

(#46903) choco01 válasza chatran (#46902) üzenetére


choco01
addikt

Van windows hello, de azt írja nem engedélyezett.. Amúgy az lehetséges hogy ez nem is ujjlenyomat olvasó, csak helye? :DDD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#46904) chatran válasza choco01 (#46903) üzenetére


chatran
őstag

Nekem szürke mert, nincs beállítva fiók jelszó. Ha beállítom a jelszót, akkor működik és meg kell adni egy PIN kódot.
Gondolom nálad nem az lesz a probléma, hogy nincs jelszava a fiókodnak.

(#46905) samphone válasza kecsetif (#46900) üzenetére


samphone
tag

Ahhoz nem nyúltam, de nemrég jelentkezett a probléma és a virusírtó illetve a böngésző törlése és újratelepítése után a hiba megjavult, azóta nem jött elő a hiba.

Viszont a random újraindítások zavarnak, 2 napon belül 2x random újraindult a gép, miközben csak youtube videót néztem, meg a facebook és a google volt megnyitva. Ebből szervíz lesz úgyérzem.
Ha jobb gombbal kattntok a start menüre, ott eseménynapló--->felügyeleti eseményeknél ha megnéztem mi történt, sok "hiba" jelentés van, hardverproblémát jelez, illetve energiaellátási gondokat ír, ami miatt a windows újraindult, ezt szűrtem le a sok szövegből.

(#46906) chatran


chatran
őstag

Jelenleg FN nélkül működnek a Hotkey-ek (halkítás, némítás, fényerő stb). A HP hotkey drivert feltettem.
Hol tudom beállítani, hogy FN-t is nyomni kelljen ezek működéséhez?

[ Szerkesztve ]

(#46907) DrDobos válasza chatran (#46906) üzenetére


DrDobos
őstag

Biosban

Samsung Galaxy A55 5G

(#46908) chatran válasza DrDobos (#46907) üzenetére


chatran
őstag

Uefi felület van, 3x már végig mentem a beállításokon, de nem jöttem rá, hogy melyik lehet. Van olyan, hogy swap Fn with Ctrl, de ez nem lehet az.
Ötlet?

(#46909) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Úgy látom az FN téma éppen fölöttem van tárgyalás alatt. Nekem is lenne ezzel kapcsolatban kérdésem.

Egy pár hete kezdett el vacakolni a fényerő állító gombom. A gomb működik, hibátlanul. De a fényerő valamiért nem változik. A hang okés, a képernyőváltás okés, de a fényerő se le, se fel nem megy. Csak azzal van gond.

Probook 430 G4... Tippek? :((( :F

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#46910) zef válasza dajkapeter (#46909) üzenetére


zef
tag

A megoldás:

HP Hotkey Support

... Ha jól emlékszem ez kellett hozzá.

(#46911) samphone válasza SeniorTilla (#46683) üzenetére


samphone
tag

Ezen az oldalon ( https://support.hp.com/hu-hu/drivers/selfservice/hp-elitebook-745-g3-notebook-pc/7815279) a "Illesztőprogram-grafika" és ott is az alsó ( = második) driverre gondolsz? Ez lenne jó a problémámra, amit írtam az ujrainditásokról? Amúgy azt vettem észre, elkezdtem figyelni, hogy csak ha töltöről megy a notebook történik ez. Amióta figyelem, még simán akkuról nem volt ez, de lehet történt korábban ,csak nem vettem észre, mert sokszor ujraindult már.

Illetve van garanciám, ha ezt felrakom, nem ugrik a garancia? ( bocsi, ha hülyeséget kérdeztem )

[ Szerkesztve ]

(#46912) Gutenberger


Gutenberger
tag

Sziasztok!

Adott egy HP 430 G2-es amibe most raktam egy Sata III M.2 120 Gb SSd-t, de a windows nem látja sehol. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm előre is!

G

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#46913) Ciccuka válasza Gutenberger (#46912) üzenetére


Ciccuka
veterán

A legfrissebb Bios van fenn? A Bios beállítása alaphelyzetben van? A Bios-ban a átnézted a vele kapcsolatos részt?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46914) dajkapeter válasza zef (#46910) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Köszi a segítséget! :)) Egy törlés/újraindítás/telepítés/újraindítás abszolválta a problémát.

De vajon mi okozhatta...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#46915) samphone válasza samphone (#46911) üzenetére


samphone
tag

Csak akkuról is megtörténik.

(#46916) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Hp probook 450 g3 hoz (elvileg ez a típus) kellene nekem driverek (win10 64bit)
A hp oldalon hogyan keressem meg a drivereket ehhez a géphez?
Nincs nálam a gép így az automata driveres cucc nem megy
Vagy a pontos típusát honnan tudom meg a gépnek? Nehogy rossz drivereket tegyek fel

(#46917) Ciccuka válasza Lujo416 (#46916) üzenetére


Ciccuka
veterán

HP ProBook 450 G3 Notebook PC

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46918) Lujo416 válasza Ciccuka (#46917) üzenetére


Lujo416
tag

Köszi
És a gép a pontos típusát kiírja valahol?

(#46919) zef válasza Lujo416 (#46916) üzenetére


zef
tag

Szia,

Szerintem win10-hez maximum a hp hotkey support drivert rakd fel, a többi jó lesz amit lehúz a windows update-ről. Legalábbis a 430 G4, G5 gépeimhez én csak ezt raktam fel, igaz ezekben nincs AMD VGA.

Üdv,
zef

(#46920) Lujo416 válasza zef (#46919) üzenetére


Lujo416
tag

Ebben is csak hd4600 (intel) van
De az a fura hogy amit a kolléga eggyel fentebb linkelt drivereket az szerintem nem lesz jó hozzá mert az audió is teljesen más nalam (dts) az oldalon még coexant vagy mi van

(#46921) zef válasza Lujo416 (#46920) üzenetére


zef
tag

Szerintem az AIDA a DMI/Rendszer alatt megmondja a pontos típust.

(#46922) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
ma reggelre a csatolt képen látható fekete csík fogadott a notebookon. este még semmi baja nem volt.
Ez mi lehet? Csak a noti kijelzőjén látszik, monitorra kötve nincs ott. Volt reboot, próbáltam drivert frissíteni, de a csík maradt.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46923) Ciccuka válasza drmotto (#46922) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hardveres jellegű lesz a hiba attól tartok.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46924) drmotto válasza Ciccuka (#46923) üzenetére


drmotto
őstag

Kijelző csere?

(#46925) Ciccuka válasza drmotto (#46924) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehet LCD, szalagkábel, inverter és csatlakozás hiba is szerintem.
Bár ránézésre mintha a kijelzőt valami mechanikai behatás érte volna.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46926) drmotto válasza Ciccuka (#46925) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.
Behatás nem tudta érni, mert éjfélkor amikor lecsuktam még jó volt, reggel hatkor meg ilyen. Közben pedig mindenki aludt a saját szobájában.

(#46927) Dell XPS válasza drmotto (#46926) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg csökkentett módban is.

Üdv, Dell XPS

(#46928) havast válasza Dell XPS (#46927) üzenetére


havast
aktív tag

LCD hiba. Nem inverter, meg nem is szalagkabel. Végképp nem szoftver. Ha az egyik kezeddel megfogod a kijelző felső sarkát, másikkal a másik sarkát, és ellentétes irányba finoman "tekered/hajlítod" lehet el fog tűnni. De persze az is lehet, hogy végképp elhalálozik az LCD..

[ Szerkesztve ]

(#46929) Gus válasza drmotto (#46922) üzenetére


Gus
aktív tag

LCD kijelző panelt kell cserélni. Inverter, szalagkábel nem ilyen hibát okoz.
Folyamatosan éri mechanikai behatás, amikor le-föl hajtogatod. Eddig bírta.

[ Szerkesztve ]

(#46930) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2570p-m aminek szabálytalan időközönként felpörög a ventilátora, akkor is ha nincs terhelve. Hogyan lehetne ezt szabályozni? Szoftver vagy esetleg beállítás? Köszönettel:

Balu

(#46931) drmotto válasza Gus (#46929) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi

(#46932) Dell XPS válasza havast (#46928) üzenetére


Dell XPS
veterán

??

Üdv, Dell XPS

(#46933) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok!

Adott egy HP Envy 14 laptop, aminek egy ideje gyakran nem kattan a jobb/bal trackpad gombja, valószínűleg a felgyülemlett kosz miatt, és nem tudom, hogy tudnám szakszerűen, de komolyabb szétszedés nélkül kipucolni belőle. Valami tippje van valakinek esetleg? Köszönöm előre is!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#46934) havast válasza Dell XPS (#46932) üzenetére


havast
aktív tag

Bocsánat a nyers válaszért, csak fáradt voltam. Láttam jónéhány hasonló hibát, azért voltam biztos benne.

(#46935) Dell XPS válasza havast (#46934) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi gond, nem értettem miért nekem írod. Találkoztam már komoly meglepetésekkel, ezért javasoltam teljes kizárását a kollégának. ÉS hiába első ránézés [ ], "diagnosztikát "azért el szoktuk végezni.

Boldog Karácsonyt! :)

Üdv, Dell XPS

(#46936) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok,

Van egy hp 430 g4-es gépem amin derült égből villámcsapásként elkezdett nem működni a képernyő duplikálása hdmi-n keresztül, pár hete mikor itthon voltam tudtam így filmet nézni rajta a tévére kötve. Most megint filmezett volna a család egyet de sajnos a duplikálás valamilyen okból kifolyólag nem működik pedig - legjobb tudomásom szerint - semmilyen szoftveres vagy hardveres nem történt a gépben ami az útját állná az egésznek . A kiterjesztés az működik (csak az nem jó, mert minden lelóg), intel hd 620 driverek a legfrisebbek, windows + p duplikálásra semmi nem történik. Hol a hiba?

:R

halahala

(#46937) Ciccuka válasza xenom0rph (#46936) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bios is a legfrissebb? Esetleg egy Default beállítást célszerű elvégezni (vagy reinstall).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46938) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Hozott nekem a Jézuska egy HP Pavilion X360 laptopot. Tekintve, hogy egy kb. 10 éves Lenovo R61i-t váltott, a sebességbeli különbség leírhatatlan. Ugyan a billentyűkiosztás még okoz néha némi fejtörést, és a gépelés aktív odafigyelést kíván, de ez hamar megszokható. Ezen kívül meg kell szokni azt is, hogy egy 15,6"-os kijelző után egy 14"-os került elém, de ez is hagyján... :)

Néhány kérdésem felvetődött a géppel kapcsolatban:

- Előretelepített Windows 10 Home van a gépen. Gondolom digitális licence tartozik hozzá, ezért nem találok sehol sem címkét termékkulccsal. Amennyiben a későbbiekben bármilyen okból újra kell telepítenem a Windowst, hogyan tudom aktiválni, milyen termékkulcsot tudok használni?
- Nagyon szimpatikus, hogy nem vagyok töltőhöz kötve, mint a korábbi gépem esetén, viszont szeretném tudni, hogy akkuápolás szempontjából mi a jó: ha inkább folyamatosan töltőn van a gép, vagy használjam bátran akkuról, és ha 20% alá esik a töltöttség, akkor töltsem fel teljesen?
- Kell, érdemes a gépet regisztrálni a HP oldalán? Akár a későbbeikben esetleges garanciális ügyintézés miatt kérdezem. Samsung telefonom van, vele az első dolgaim között volt a Samsung oldalán regisztrálni az előzőek miatt. Itt van ilyen?

Első körben ennyi. :) Köszönöm a segítséget,
Peti

(#46939) Tiboy86


Tiboy86
tag

Sziasztok!

MediaMarkt

Ez a laptop szerintetek mennyire éri meg?

(#46940) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Kinéztem egy ilyen laptopot használtan: HP Elitebook 820 G1 i7. I7 4600 U proci, 8 GB Ram, 180 GB SSD
Van valakinek ezzel a fajtával tapasztalata? Milyen w-lan kártya van benne, n-s vagy ac-s? Illetve ha n-es akkor lehet cserélni ac-sre?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#46941) Bazs1981 válasza Bazs1981 (#46930) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Erre tud valaki lépni valami okosat?

(#46942) polo5


polo5
tag

Hello mindenkinek!

HP Elitebook 8540P a notebook !

Az akku ikonra kattintva azt írja ki , 0 akku 100 % töltve 1akku : nem található
Csak akkor azt az aljára lehet csatlakoztatni ?
Mert a dokkoló csatin kívül van egy másik csati is rajta .

Érdeklődnék hogy ehhez lehet e rendelni, kapni olyan akkumulátort aminek a teljesítménye nagyobb a gyáriénál ?
Ilyet találtam a neten

HP Ultra kapaciású utazó akkumulátor.

Hibátlan, 0% használt.

12 Cellás Li-ion

14.8V 6.45Ah 95Wh

Part: EJ092AA

Csak külön 90W-os centerpines töltővel tölthető. A laptop nem tudja önmagában tölteni.Ezt hogy kell érteni ?

Köszi

Polo5

[ Szerkesztve ]

(#46943) ALFA


ALFA
senior tag

Elitebook laptop-om egy ideje nagyon lassan vált képernyőt böngészéskor offline állapotban is.
Milyen benchmark tesztprogrammal tudnám megnézni, mely részei lassultak le?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46944) mrbego válasza wopi (#46938) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia,
először is használd egészséggel a gépet.

1.) Ha gyárilag előteleptett Windows 10 van rajta, akkor könnyen elképzelhető, hogy a kulcs a gép BIOS/UEFI -jében van "beégetve". De a lényeg, hogy ezek a Windows livenceszek a géphez kötöttek, a gép alkatrészeiből generált egyedi azonosítóhoz kötött. Bármikor újratelepítheted a Windows-t, amint netet kap aktiválni fogja magát automatikusan. (Bővebben a Windows 10 topikban)

2.) Én alapvetően nem szoktam kivenni a gépből az akksit, erre voltak korábban már ötletek, hogy ki mire esküszik, hogy tovább bírja az akksi. Én megpróbálom elfogadni, hogy a gyártók nem olyan akksikat gyártanak, amiket sok.sok évig lehet használni, hanem elhasználdik és kész.

3.) Nem tudom konkrétan milyen előnnyel jár az a regisztárció, de azt gondolom biztosan nem hátrány ha regosztrálsz.

Üdv, P

(#46945) wopi válasza mrbego (#46944) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ!

A BIOS/UEFI milyen módon nyitható meg? Nem feltétlen állítgatni akarok rajta, csak kíváncsi vagyok rá. :) Nem vagyok otthon annyira az újabb gépek esetén, hogy mi merre. A régi Lenovon volt időm a bekapcsolásnál nyomogatni az F8-at, és belépett. Itt erre nincs időm, mert pár másodperc alatt a Windows fogad (ami persze nagyon nagyon pozitív, üdv 2017 :) ).

Még egy kérdés! Az érintőképernyő természetesen gyűjti az ujjlenyomatokat, ami valahol normális. Mivel tanácsos takarítani? Szeretnék rá nagyon vigyázni. :)

Köszi,
Peti

(#46946) mrbego válasza wopi (#46945) üzenetére


mrbego
aktív tag

Úgy emlékszem, hogy a DEL gombbal tudtam belépni korábban a BIOS/UEFI -be. De mióta SSD-vel fejlesztettem valamint áttértem UEFI-re már nekem sincs lehetőség gép indításkor billentyűket nyomogatni.
BIOS/UEFI-be meg nincs miért belepnem.
Ha nálad is ez van akkor így tudsz a BIOS/UEFI-be lépni:
Windows Gépház -> Frissítés és biztonság -> Helyreállítás -> Speciális rendszerindítás résznél Újraindítás most gomb -> Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek -> Az UEFI vezérlőprogram beállításai

Az érintőpanel tisztántartására nincs ötletem, nekem sajnos csak egy sima matt LCD kijelzőm van. Ezt általában valamilyen sajátmárkás nedves törlőkendővel szoktam aztán vizes papírtörlővel, majd óvatosan szárazzal és ez bevált nálam.
De nálad szerintem ez nem olyan vészes mint egy okostelefonnál, ahol a zsebben egy kulcs összekarcolhatja pl.
A tabletem már kb. 4 éves lesz nemsokára de nincs karc az érintőőanelen és semmiylen fóliát sem használok. Egyszerűen csak vigyázok rá (és nem ülök rá, nem dobálom stb, stb.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#46947) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Egy kérdés a HP ProBook 650 G2 - i5-ös processzora upgradelhető i7-esre?
Tapasztalat esetleg valakinek vele kapcsolatban?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#46948) Ciccuka válasza the.odzsy (#46947) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerelték i7 processzorral azt a gépet (pl. 6820HQ), tehát lehet cserélni, csak épp nem olyan egyszerű a művelet.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46949) the.odzsy válasza Ciccuka (#46948) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz! :R
Nem is olyan bonyolult. Van már benne egy kis gyakorlatom. Na meg a legjobb haverom számítógép javító, úgy hogy gondolom menni fog. ;)

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#46950) Clubforum2


Clubforum2
tag

Sziasztok
Van egy hp 250 G4 laptopom. I5-5200, AMD 550 vidkari, stb....
4 GB RAM van benne jelenleg.8-ig bővíthető. Azt viszont nem tudom,hogy hány slot van benne,ezt vajon honnan tudom kideríteni?Mert az Aida szerint 2,és az egyik üres,de szinte mindenhol ahol nézem egyet írnak.
System board id. 80C2,ha ez segít.A HP oldalán a sorozatszámot beírva sem jutok nagyjából semmire.
Köszi

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.