Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46201) bghistvan


bghistvan
senior tag

250 G5-re lehet esetleg Linux-ot telepíteni?
Pontosabban azon belül [erre gondolok.......
Mivel a win7 telepítésnél megannyi problémába ütköztem a drivereket illetően,remélem egy ilyen o.s. feltelepítéséhez azért megvannak a kellő driverek.

[ Szerkesztve ]

(#46202) Sefter válasza bghistvan (#46201) üzenetére


Sefter
veterán

Ha bele olvasol a topikjába, elég sok kompatibilitási gondja van..nem hinném, hogy ez egy kiforrott disztró..

Psn ID: sefter_hun

(#46203) bghistvan válasza Sefter (#46202) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem,akkor beleolvasgatok!
Köszi!

(#46204) Dhampir válasza bghistvan (#46201) üzenetére


Dhampir
félisten

Nézd meg a Linux Mint felhasználóbarát kiadást (az alapja szintén Ubuntu Linux, mint a ZorinOS-nek).

Ebből a Cinnamon asztali környezetre épülő terjesztést ajánlom, szinte olyan kinézetű, mint a Windows asztal.

A legutóbbi 64-bites kiadás innen tölthető (például a német GWDG szerveréről gyorsan lejön).

Magyar honlapja:
Linux Mint Magyar Közösség

Prohardver fóruma:
Linux Mint topic

[ Szerkesztve ]

(#46205) bghistvan válasza Dhampir (#46204) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm!
:R

(#46206) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A HP 2570p-hez van ajánlott utángyártott akksi forrás? Valami tippetek lenne erre? :) Jó gép csak jó akksival ritkán lehet kifogni.

(#46207) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok ismét!

Még egy apró kérdésem lenne: A 2570p-nek gyárilag 18,5V-os 65W adaptere van. Ha én olyan "Smart" adaptert használok, ami 90W 19V az gond? Nem teljesen egészséges nagyobb feszültséggel táplálni az elektronikát gondolom, ha nem úgy tervezték, bár az eltérés nem nagy, 5%-on belüli.

(#46208) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#46200) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vekengés vége: kivettem a billentyűzetet, csak a világítás kábele volt kicsúszva. Visszadugtam, és lőn világosság. :)

(#46209) Hanzsi


Hanzsi
tag

Üdv Néktek!

Lenne egy ügyfelemnek egy HP Envy model 6-1070el típusú csoda masinája, melybe nagyobb SSD-t szeretne.
Ami most benne van gyárilag, az egy 32 Gb-os, mSATA meghajtó.
Az volna a kérdésem, hogy ez a HP gép elfogad-e nagyobb, 240-es mSATA SSD-t? Van-e esetleg tapasztalata valakinek? A neten sajnos nem igazán találtam infót a bővíthetőséget illetően, az ügyfél pedig szeretné megtartani a hagyományos SATA winyót, és az mSATA-t cserélné. Persze a nagyker nem hajlandó úgy küldeni, hogy ha nem jó, akkor visszaveszi.

Szal, ha lenne erre valakinek infója, tapasztalata, azt nagyon megköszönném!

Hanzsi

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

(#46210) lolkaa


lolkaa
csendes tag

Sziasztok,

HP Probook 430 G4-nél a fényerő szabályozó fn billentyűk nem működnek.
Win 10/Gépházból tudom módosítani a fényerőt, csak az fn billentyűkkel van gond.
Tudnátok segíteni hogy ez driver probléma? Ha igen, akkor honnan tudom letölteni? Vagy esetleg más a gond?
Köszi a segítséget.

(#46211) Klara_ válasza lolkaa (#46210) üzenetére


Klara_
őstag

Hotkey-t tedd fel!

(#46212) SeniorTilla válasza Hanzsi (#46209) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem volt egy vevőm régebben (mert ez már elég régi modell) aki tett bele nagyobb SSD-t és működött neki. Ennek ellenére én a helyedben csak úgy venném meg, ha ki lehet próbálni. Ne nagykerből vedd, hanem boltból magánemberként, és akkor vissza tudod adni, ha nem megy a gépben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46213) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok,

A hét eleje óta boldog tulajdonosa vagyok egy 430 G4-es gépnek. Mivel ez a legelső notim szívesen fogadnék minden használattal kapcsolatos tanácsot (beállítások, ajánlott programok ilyesmi..)
Két kérdésem lenne, hogy minden drivert ajánlott feltenni a hp oldaláról? Valamint ,hogy a touchpad jobb-klikkje másnál is elég inkozisztens módon működik?

:R

halahala

(#46214) JanR válasza xenom0rph (#46213) üzenetére


JanR
addikt

A VGA drivert mindenképp tedd fel. Én is hibára futottam épp múlt héten.

Az a jobb klikk inkozisztens mód mit takar nálad? Én nem éreztem semmi egyebet. Meg kellett szoknom, hogy nem külön van a gomb.

(#46215) Lallerboy85 válasza xenom0rph (#46213) üzenetére


Lallerboy85
tag

Hali!-Nálam tökéletesen megy,semmi furcsa....

[ Szerkesztve ]

(#46216) xenom0rph válasza Lallerboy85 (#46215) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nálam olyasmi van, hogyha kétszer egymás után akarlak gyorsan jobb-klikket nyomni akkor másodjára nem érzékeli ugyanoda ahova elsőre. De van hogy elsőre se veszi be hanem próbálkozni kell különböző helyeken.

Olyat lehet-e csinálni, hogy amíg hálózaton van egyáltalán nem tölti az akkut? Mert sokat használnám úgy, de szerintem nem tenne jót az akkunak ha folyamatosan töltés alatt lenne. Valamint szívesen kímélném is.

Na még egy kérdés :D ha mondjuk éjszakára hagynám menni a gépet, melyik a legjobb beállítási mód, hogy a legkevesebb energiát fogyassza, a gépet se terhelje meg, de menjen közben a torrent?

[ Szerkesztve ]

halahala

(#46217) ky0


ky0
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP Omen 15-ce010nh típusú notit szeretnék vásárolni. Viszont szeretnék rákötni egy 144hz-es monitort. Láttam, hogy ezen található egy miniDP. Van rá esély, hogy támogatja ezt a frissítést? Azt hiszem olyan 8-9Gbps kell a 1080p144hz-nek és egy 1.2-es DP olyan 17Gbps-et bír. Viszont a gyártó oldalán valami 5Gbps-ről írnak csak. Remélem érthetően tudtam vázolni a problémám :D

Köszönöm a választ előre is.

(#46218) bghistvan


bghistvan
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy a 250 G4 W4M31EA billentyűzet fedlapja , az ezüst színű, az műanyag vajon vagy fém?

(#46219) SeniorTilla válasza bghistvan (#46218) üzenetére


SeniorTilla
veterán

műanyag

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46220) bghistvan válasza SeniorTilla (#46219) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem,köszi :)
Sehol nem találtam róla leírást.
Ma van nálam1 hete használatban ,és egy apró dolgot vettem észre rajta,ezért is kérdeztem hogy fém vagy műanyag.......mert a billentyűzet fedlap bal alsó sarkánál a fény "megtörik" mintha be lenne egy picit nyomódva,és gondoltam ha szálcsiszolt alumínium( de akkor ez csak minta) akkor benyomódhatott.
Valószínű akkor gyártási hiba(megjegyzem asszony nagyító alatt se látná) ,vagy ez a műanyag hajlamos lehet behorpadozni??

(#46221) bghistvan válasza bghistvan (#46220) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ma egy műszaki áruházlánc kiállított darabján,és kérésre egy dobozából kibontott ugyanezen terméken is észleltem ezt a fajta esztétikai "hibát" ..........megnyugodtam :C

(#46222) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Van egy HP 430 G4-em, amihez szerettem volna csatlakoztatni egy LG W2253TQ monitort.
Mivel a PCm-hez DVI kábellel van csatlakoztatva a monitor és a laptopon csak VGA bemenet van, ezért vettem egy ilyen adaptert. Viszont sehogy nem akarja észlelni a monitort a laptop.
Mi lehet a gond?

(#46223) bghistvan


bghistvan
senior tag

Mi a véleményetek arról,hogy a wireless egér stick-jét folyamatosan benne lehet hagyni a laptopban,ha ki is van kapcsolva akkor is?
Egészséges ez vajon,vagy hordoz magában hiba lehetőséget a gépre nézve?

(#46224) Lallerboy85 válasza bghistvan (#46223) üzenetére


Lallerboy85
tag

Nekem pl folyamatosan benne van..miért is lenne ez baj???

(#46225) bghistvan válasza Lallerboy85 (#46224) üzenetére


bghistvan
senior tag

Azért gondoltam csak ,mert anno egy pen folyamatosan be volt dugva az asztali gépbe,és idő előtt megmakkant,egy munkatársamnak pedig a médialejátszójában volt folyamatosan bedugva ,az is pár hónap alatt kifingott........ez végülis egy bluetooth lézeres egér: HP H2L63AA amit egy HP250 G5-el használok.

(#46226) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
Kis segítséget szeretnék kérni. Tervezek laptopot venni és tálaltam egy HP probook 440 G3-at és egy 450 G3-at. Elvileg csak méretbeli különbség van... Hardver ugyanaz, csak a nagyobban van optikai meghajtó.

Tartós, jó gépek ezek? Szokott velük gond lenni? Vélemény?

Találtam itt az aprón mindkettőt, újonnan 1 év garanciával. A nagyobb 129 ezer, a kisebb 139.

Több évre szeretnék egy megbízható laptopot, amit netezésre, letöltésre és dokumentumokhoz (office) használnék. Kb ennyi, notebookcheck-en jónak írták a billentyűzetét is.

Plusz ezekbe lehet rakni a HDD mellé SSD-t is, ami fontos.

Én a 440-re hajazok, a kisebb méretet szeretem, Thinkpad T61-em van jelenleg kb 8 éve, méretben nagyobb gépre nincs szükségem, talán az optikai meghajto2nem fog hiányozni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46227) FerNandor válasza FerNandor (#46226) üzenetére


FerNandor
őstag

még egy kérdéssel egészíteném ki az előzőt: ha veszek bele a későbbiekben ssd-t, akkor egy új telepítésnél tudok az ssd-re telepíteni windowst-t és nem lesz semmi probléma, ugye? Csak mert kicsit olvasgattam és mintha valakinek hasonlóból lett volna problémája. Nem bootolt be a gép, miután berakta az ssd-t.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46228) Lallerboy85 válasza bghistvan (#46225) üzenetére


Lallerboy85
tag

Na várj...most az usb döglött be vagy a stick?Nekem folyamatosan benne van...

(#46229) SeniorTilla válasza bghistvan (#46225) üzenetére


SeniorTilla
veterán

dugd olyan usb portba, ami a gép kikapcsolt állapotában nem ad áramot

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46230) SeniorTilla válasza FerNandor (#46227) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A legtöbb ssd-vel mennek, de az Adata-t kerüld. Nem kell telepíteni sem, átklónozod az SSD-re a HDD tartalmát, majd SSD-ről indítod és letörlöd a HDD-t. Így megmarad az eredeti gyári installod.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46231) bghistvan válasza Lallerboy85 (#46228) üzenetére


bghistvan
senior tag

A pendrive ment tönkre,nem a stick.

(#46232) bghistvan válasza SeniorTilla (#46229) üzenetére


bghistvan
senior tag

Okés, akkor valahogy rámérek!

(#46233) FerNandor válasza SeniorTilla (#46230) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46234) SeniorTilla válasza bghistvan (#46232) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem kell rámérni, ha a portba dugott usb stick pl nem világít, akkor nem ad rá áramot. De a gép leírásában is benne van, és az usb csati mellett is jelölik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46235) bghistvan válasza SeniorTilla (#46234) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem,köszönöm! :)
Amit észrevettem még a gépen,hogy a touchpadon lébő bal-jobb gombok közül a jobb hangosabb kattanó hangot ad ki ,mint a bal,szerinted ez normális? Direkt ilyen vajon?

(#46236) SeniorTilla válasza bghistvan (#46235) üzenetére


SeniorTilla
veterán

egy lemez van fölötte, normális

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46237) bghistvan válasza SeniorTilla (#46236) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hmmmmmmmmmm........szóval azt mondod,hogy a billentyű fedlap alatt a touchpad gombjainál csak a jobb oldalinál van egy lemez?
Gondolom akkor ezek szerint már ismered a típust rendesen,kicsit ellenállóbb is a jobb oldalin a leütés,akkor az is teljesen normális?

(#46238) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Mi okozhatja azt, hogy ha DP-n keresztül rá van kötve a TV a dokkolóra (HP UltraSlim), a monitor pedig a VGA portra, akkor dokkolóból indítva nincs kép a monitoron, és a Windows sem látja. Ha lecsatlakoztatom a dokkolót, akkor a notebook kijelzője is teljesen sötét, nem reagál semmire.

Csak úgy tudom működésre bírni a monitort, ha lekapcsolom a laptopot, lecsatlakoztatom a dokkolót, majd újraindítom, és mikor betöltött a Win, csak akkor csatlakoztatom vissza a dokkolóra. A dokkoló firmware a legfrissebb (2.33).

Mit lehetne tenni, hogy a monitort is alapból kezelje? Ez így baromi macerás, megöli az egészet... :F

(#46239) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

HP Pavilion 15-p051sh tipusu laptopom van, van rá lehetőség, hogy valami erősebb video chipre cseréltessem a M840 nvidia video kártyáját a laptopomnak? Már nem garanciális a gép!

Köszönettel:

[ Szerkesztve ]

(#46240) SeniorTilla válasza zoli669 (#46239) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem lehet cserélni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46241) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#46238) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha úgy indítom a gépet, hogy nincs bedugva a DP-on keresztül a TV HDMI kábele, akkor rendesen indul a rendszer, megjelenik a monitoron a kép. Van arra mód, hogy ez akkor is így történjen, ha csatlakozok a DP-ra is?

(#46242) Tatus88


Tatus88
csendes tag

Szevasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Vásárlás előtt állok. HP Pavilion 15-CC509NH lenne jelenleg a kiszemelt.

Az Aqua így adja meg a háttértárolót: HDD 1 TB + SSD 128 GB, valószínűleg csak én vagyok rutintalan és nem tudom mit jelent.
Ez egy SSHD-t jelent vagy egy HDD és egy különálló SSD? Amennyiben Hibrid meghajtót takar mire kell számítani? Lehet az SSD részre Windowst telepíteni? Gyorsaságban mennyit veszt egy SSD-hez képest?

Esetleg valakinek tapasztalata a géppel van?

Előre is köszönet minden információért.

(#46243) Kikike


Kikike
tag

Kedves Fórumtársak!

Van egy HP Elitebook 2530p notebookom Win 10 oprendszerrel, ma azt vettem észre, hogy nem tudok billentyű kombinációkat beírni: nincs nagy betű, kérdőjel, @, ctrl+c, semmi.
A rendszert újratelepítettem, billentyűzet drivert töröltem, telepítettem.
Külső billentyűzettel nincs gond.
Találkozott már valaki ilyesmivel? Mi lehet a gond?

(#46244) bajuszatti válasza Tatus88 (#46242) üzenetére


bajuszatti
tag

Az én laptopomban különálló SSD és HDD van ugyanilyen méretben, mint ebben. A HDD 5400 rpm-es meghajtó, az SSD valószínűleg M.2-es csatolóval ellátott (az enyém is ilyen pont).

(#46245) SeniorTilla válasza Tatus88 (#46242) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Külön van benne az SSD és a HDD, ahogy az előttem szóló írta. Nem olcsó ennyiért i5-tel, ennyiért már Oment is lehet venni GTX950 VGA-val.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46246) zoli669 válasza SeniorTilla (#46240) üzenetére


zoli669
tag

Köszönöm!

(#46247) kecsawi


kecsawi
senior tag

Üdv!
hp Probook 455 BGA forrasztás után mennyit szokott bírni? (Érdemes-e befektetni egy billentyűcserébe, vagy hajtani kell ameddig megy?)

(#46248) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, mert egy kicsit elveszettnek érzem magamat.

Adott egy HP Pavilion Sleekbook 15-b002sh, és adott bármilyen hálózat. Jelenleg Win10 fut a gépen, és a hálózattal nagyon sokszor gondok vannak. Illesztőprogram hibára gyanakszom, mert minden mással rendben van a hálózat, csak mindig ezzel a géppel sz*p*k, de nagyon. Bocsánat a kifejezésért de erre sajnos nem tudok finomabb kifejezést. Szóval, hol a vezetékes hálókártya találja ki, hogy ő nem hajlandó csatlakozni a hálózathoz, vagy egyáltalán nem is létezik, hol pedig a vezeték nélküli hálókártya találja ki, hogy nem létezik, nem akar rejtett hálózathoz csatlakozni, vagy akár láthatóhoz sem (, és nem is akarja látni azt a hálózatot, csak a szomszédokét :/).

Ha kicsit összevissza fogalmaztam, akkor bocsánat, de lángol az agyam. Este kb. 2 óra alatt pattintottam újra a gépet minden progival együtt, majd a legvégén vettem észre ezt a hibát, plusz 1, de lehet hogy 1,5 óra vacakolás jött a win 8.1-es hálókártya driverekkel (mert ugye win 10-hez már nem adnak ki drivereket, aminek meg van az előnye is, de ilyenkor rühellem ezt a rendszert), majd meguntam, és inkább aludtam rá egyet. Próbáltam amúgy a win update-t is, az volt az első, illesztő program frissítését is, semmi.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!!!!!!!

Ja' reggel elölről kezdtem az egészet, és ugyan az minden .... :W :W :W

(#46249) MasterMark válasza Ala (#46248) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz driver.

Switch Tax

(#46250) adika4444 válasza Kikike (#46243) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Próbáld meg lecsatlakoztatni majd vissza a billentyűzetet...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.