Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46301) bacsis válasza SeniorTilla (#46298) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönöm :R

(#46302) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Adott egy Hp 6460B tpíusú noti Broadcom wifivel WQindows 10-el. A probléma az hogy amint lekerül hálózati töltőről nincs wifi, töltőről működik. Energiagazzdálkodást kilőttük eszközkezelőben meg a vezérlőpultban is. Mit lehet még csinálni?

(#46303) Dhampir válasza Recon666 (#46302) üzenetére


Dhampir
félisten

Energiagazzdálkodást kilőttük eszközkezelőben meg a vezérlőpultban is.

Lehet, hogy ez a baj, mit értesz "kilőttük" alatt?

Az Eszközkezelőben a Hálózati kártyák, Tulajdonságok, Energiagazdálkodásnál ki lett véve a "A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg"?

(#46304) Rekureku


Rekureku
tag

Sziasztok!

Adott Hp Probook 430 G4 notebook. Probléma az lenne hogy a dedikált hang némítás gombra látszólag reagál a windows 10 (tálcán a hangszóró ikon áthúzva, rákattintva minden hangszín minimumom). Ennek ellenére szól az összes hang (pl youtube, bügyörög a levelezés stb.). Mi lehet a megoldás? (dedikált wifi gomb rendesem működik).

Köszi!
Réka :)

(#46305) Pros válasza Rekureku (#46304) üzenetére


Pros
tag

Sziasztok érdeklődnék, hogy hp 250 g4 ben a radeon r5 330m vga, illetve az i5 6200u cpu cserélhető-e később vagy forrasztva van, illetve hogy az m2 ssd mellett van e még hely egy 2.5es hddnek vagy csak a dvd meghajtó helyén van mód bőviteni.köszönöm előre is a felvilágosítást.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46306) Recon666 válasza Dhampir (#46303) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja. De már megoldódott drivercsere kelett.

(#46307) SeniorTilla válasza Pros (#46305) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem cserélhetők. Ha m.2 van benne, akkor szabad a SATA hely a HDD-nek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46308) Pros válasza SeniorTilla (#46307) üzenetére


Pros
tag

Rendben köszönöm az infót, akkor 4 gb azonos samsung ramot meg valami gyors 1tbs hddt szerzek bele! :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46309) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok! HP TPN-C126hoz hol találok drivereket? Kerestem a neten de nem találtam semmit...

-Wake up Neo!

(#46310) szotadi válasza hundai (#46309) üzenetére


szotadi
tag

(#46311) hundai válasza szotadi (#46310) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszönöm!

Útközben megtaláltam a rendes típust (255 g4), feltettem a gyártó oldalról a drivereket, de a Realtek RTL8723BE WLAN még így sem működött, a piros X el van áthúzva a wifi ikon. Biosban be van kapcsolva, a win update is feltette, de úgy sem volt jó.

-Wake up Neo!

(#46312) szotadi válasza hundai (#46311) üzenetére


szotadi
tag

Eszközkezelőben mit mutat? Ha minden rendben akkor lehet az antenna van letiltva és ezért nincsenek hálózatok, win7-hez érdemes még a HP connection manager-t felrakni.

(#46313) znani


znani
újonc

Kedves Mindenki!

Ez a szerkezet mennyire ajánlott/ellenjavallt?
HP 15 -bs014nh 2GH38EA

https://www.usanotebook.hu/laptop/hp-15-bs014nh-2gh38ea/P52556

Köszönet! :R

(#46314) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Helló mindenkinek!

Egy kis segítség kellene.
A HP ProBook 450 G4-nek beépített vagy kivehető/cserélhető akkumulátora van?

Köszönöm a válaszokat!

(#46315) kecsetif válasza Szlovi (#46314) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Cserélhető. Csavarhúzóval. :))

[ Szerkesztve ]

(#46316) SeniorTilla válasza Szlovi (#46314) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tehát beépített.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46317) SeniorTilla válasza znani (#46313) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem 200-ért nagyon drága. Maga a gép alapmodell, egy közepes konfiggal.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46318) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok,
Ismerős vett egy Hp notit amiben 4GB ddr4 ram van ezt szeretné bővíteni i5 7200-as a proci.
Az Aida szerint 1db 4GB-os modul van benne(sk-hynix)
A kérdésem az, hogy egy másik 4GB-os modult rakjunk bele, vagy inkább egy 8GB-osat?
8GB elég lenne ,de most olcsón tudnék 8GB-os modult szerezni és a 12 több lenne mint a 8. :)
Buknánk a dual channel-t vagy annak úgy sincs itt értelme?
Valamint mennyire macerás a ram upgrade, mert a laptopnak egyben van az egész alja..
Előre is köszi a segítséget.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#46319) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

8470p-n a Photoshop 3D funkciója nem megy, mert nem aktív az OpenGL, viszont a driverben sehol nem találom, hogy hol lehetne bekapcsolni.

Mi a megoldás? :F

Előre is köszi. :R

(#46320) SeniorTilla válasza zetecR (#46319) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem ez Windows-os kérdés, menj át abba a topicba és ott tedd fel a kérdést. Amúgy passz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46321) SeniorTilla válasza rsf (#46318) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 12 tényleg több, mint a 8. DualChannelt bukni fogod. Típusmegjelölés nélkü nehéz ettől többet mondani :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46322) rsf válasza SeniorTilla (#46321) üzenetére


rsf
senior tag

A pontos típus: HP Pavilion 15-AU114NH 1DM10EA.
De közben megtaláltam, hogy 6GB és 12GB-os verzióban is árulták.
A kérdés akkor az, hogy melyik a jobb választás, 8GB ram dual channelben vagy 12GB single-ben?
Asztali AMD-nél szintetikus teszteknél jelentősen gyorsabb a dual channel, de gyakorlatban nem nagyon lehetett érezni. Gondolom itt is hasonló lenne a helyzet.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#46323) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom egyedi probléma-e, de a 430-as G4-es probook-om ISST-je állandóan hibát ír ki. Tud valaki erre valami megoldást? Már a hp oldaláról is újra telepítettem. Hang van, de hibát ír ki...

Valamint, valaki van a fórumon aki magyar klaviatúrát árul 430-as G4-eshez? Ráírnék privátban.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#46324) Pros


Pros
tag

Sziasztok kiderült a tuti hp 250 g4 elég szánalmas megoldása 128as m2 ssd berakva a 2.5 hdd helyére igy vehetek a hddnek dvd helyére beépitő keretet. Remélem más nem fut bele.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46325) Sefter válasza rsf (#46322) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem felhasználástól függ..én a több memóra szavazok

Psn ID: sefter_hun

(#46326) SeniorTilla válasza rsf (#46322) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem a 12 jobb lesz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46327) SeniorTilla válasza Pros (#46324) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez egy alapmodell, ilyen megoldásokkal. Vegyél Probook 450-est, abban külön lesznek. Ja, és drágább is lesz "kicsivel" :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46328) Pros válasza SeniorTilla (#46327) üzenetére


Pros
tag

1éve 190et fizettek ezért 2 év teljeskörü baleseti biztosítással. én meg 70ért vettem 2hete alig használtan. Ez arra példa, hogy uj 150-200ftos gép szinte 0 minőségü. De elég jó ajánlat volt nekem.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46329) szeki201118


szeki201118
újonc

Tisztelet Minden szakértőnek!
Van egy HP probook 4310s notebook gépem ami bekapcsolásnál 601-es hibakóddal elem hibát ír.
Az elemet kicseréltem és még mindíg ezt írja bekapcsolásnál. Megpróbáltam usb-n keresztül bootolni win7et, de mikor beállítottam a bootolási sorrendet és elkezdett volna bármit is kiírja hogy hiányzó bootmgr... :O
hogy tegyek rá rendszert? :F hogyan bootoltassam be a pendirevot?
mindenkinek előre is köszönöm a segítséget! :U :R

(#46330) SeniorTilla válasza Pros (#46328) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez inkább arra példa, hogy a mai fogyasztói társadalomban az embereknek mindent el lehet adni. És arra, hogy a laikusok nem nézik csak azt, hogy milyen proci és mekkora ram van a gépben. Gondolom te is csak ezt nézted, és nem tájékozódtál előtte az SSD bővítési lehetőségekről. És nem tudtad, hogy ez alapmodell.

Ettől függetlenül az a gép nem 0 minőségű, hanem úgy van kialakítva, hogy nincs benne msata foglalat, ezért nem lehet ssd-t és hdd-t is bele tenni egyszerre..

Egy alap toyota corollában sem lesznek olyan megoldások és extrák, mint egy lexusban :), de ettől még a corolla nem sz*r és nem 0 minőségű.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46331) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van egy Pavilion g6-2018sh gépem és gondolkodok a teljes hűtőrendszer cseréjén, láttam egy ilyet, jól tippelem, hogy ez annyira szabvány cucc, hogy amire rá van írva, hogy g6 az biztos jó lesz a masinámba?

(#46332) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Az HP Envy x360 "tablet" módja mennyire használható, mennyire kényelmes? Megéri a felárát?

(#46333) SeniorTilla válasza r6man123 (#46332) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Érdekes kérdés, mert ez teljesen szubjektív. Ja és melyik, a 15" vagy a 13"? :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46334) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok

HP 250 G1-es 601 hibakóddal indul

Primary battery-re panaszkodik, ez lenne a BIOS elem?

Sima CR2032-es , vagy valami speckó?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46335) bajuszatti válasza Graphics (#46334) üzenetére


bajuszatti
tag

Szerintem akkumulátor lesz a gond, cserélni kell.

(#46336) r6man123 válasza SeniorTilla (#46333) üzenetére


r6man123
senior tag

Igaz :) 15-öset nézegetek mm-ben akciós itt

(#46337) SeniorTilla válasza r6man123 (#46336) üzenetére


SeniorTilla
veterán

15"-os tablet :) ez nem erre való, hanem inkább felállítva prezentálni és notebookként dolgozni rajta. Amúgy annyira nincs jó áron, 330-ért i7-essel van UHD felbontással. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46338) Pros


Pros
tag

Sziasztok. Ide is irok a problémámról hátha más hp tulaj találkozott már vele. Nem tudja valaki mi a gond a hp 250 g4 be tett hdd-vel? 2 caddyvel is probaltam ugyan ez. Windowst is ujra raktam, a hdd új asztaliban tökéletes. Esetleg a hp ban van valami védelem vagy a sata3 hdd miatt??

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46339) rsf válasza rsf (#46322) üzenetére


rsf
senior tag

4GB lett végül. Ma jött meg.
Kicsit erőt gyüjtök a berakáshoz aztán nekifogok. Találtam videót róla.
Ezzel ugrani fog a gari vagy sem?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#46340) rsf


rsf
senior tag

Ezt találtam: [link]
A művelet kész és nyoma sincs. Még jó hogy volt itthon egy teló szétszedő műanyag készletem.
Mondjuk nem jött szét olyan könnyen mint a videóban.
A zsanérok között is szét kellett pattintanom.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#46341) ky0


ky0
csendes tag

Sziasztok!

Lenne nekem egy HP OMEN 15 ce010nh típusszámú notim. Ez ugye gyári win 10-el érkezett viszont amilyen szerkesztő programmal dolgozok (Allplan 2014) az csak win7 és 8-ra lett optimalizálva. Így fatális problémák jelentkeznek minden egyes használat során. Mivel már jó pár notit újraraktam ezért gondoltam ezzle sem lesz probléma, de lett nem is kicsi. Kezdtem a szokásos procedúrával, kiírtam rufussal egy pendrivera. Utána beléptem a biosba, usb boot: on, legacy: on , secure boot: off. Minden egyes próbálkozásom (win8/win8) egészen az első windows logó felbukkanásáig tartott. A telepítő programig egyszer sem jutottam el. Olyan már volt szintén laptopnál, hogy nem engedte egyik HDD-re sem felrakni de azt is könnyen lehetett orvosolni. Most viszont még odáig sem jutok el. Rengeteg mindent kipróbáltam. Valahol olvastam, hogy a win 7 nem telepíthető usb 3.0-án keresztül. Akkor azt egy kolléga lépéseit követve bele "injektáltam" de úgy sem. Viszont a win 8 meg telepíthető minden usb proton keresztül de ott is ugyan az. Valaki azt írja, hogy Kaby-Lake már nem támogat mást csak win 10-et. Valaki szerint ez megkerülhető. Volt már itt valakinek hasonló gondja és tudta esetleg orvosolni. Válaszokat előre is köszönöm.

üdv. Gergő

(#46342) Pros


Pros
tag

Van esetleg itt olyan HP 250 G4 tulaj aki a beépített M2 SSD mellé az ODD helyére tudott tenni HDD-t. Nekem a Beletett 1 TB-s WD Blue HDD-t nem látja a win 10 de a linux alatt látszik formázható particionálható másolni lehet rá viszont win 10 alatt valami driveres gond van amit nem tudok hogy mi.. HELP ME! :R

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46343) KISDUCK válasza Pros (#46342) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szerintem minitool partition home wizarddal hozd létre a partíciót és formázd wint 10 altt, szerintem az segíteni fog.

(#46344) Pros válasza KISDUCK (#46343) üzenetére


Pros
tag

Valami olyasmi van, hogy a bios sem látja és most sikerült belépni a diagnosztikai valamijébe ahol szintén nem látja, illetve az odd helyén sem. Win10 telepítő látja, de a méreteit nem, innentöl ha bejön a windows az alap illesztőprogrsm látja de méretét nem ezért nem lehet inicializálni. Ha pedig feéltelepülnek a hp driverek el is tünik az eszközkezelőből. Két lehetőségem van vagy valahogy elérem, hogy a bios lássa vagy valami drivert szerzek, hogy a win 10 normálisan felismerje és kezelje.

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46345) KISDUCK válasza Pros (#46344) üzenetére


KISDUCK
addikt

Előbb még linux alatt jó volt, nem értem így az egész dolgot. Kérdés, windows alatt megnézted a minitollal esetleg egy hard disk sentinellel?

(#46346) SeniorTilla válasza Pros (#46342) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Valszeg rossz a beépítő keret

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46347) SeniorTilla válasza ky0 (#46341) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez windows probléma, próbálkozz abban a topicban, több segítséget kaphatsz mint itt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46348) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv.
Adott egy Hp 250 G6 i3-6006u-val és 256GB SSD-vel. Alap használat mellett, pl csak 2db word dokumentum megnyitva, is megy a ventilátor elég jól, nem hangos, de jól hallható. Ilyenkor nem kéne halkabban/kisebb fokozaton esetleg teljesen kikapcsolt állapotban lennie? Véleményem szerint nem melegszik ilyenkor úgy, hogy ez a fokozat indokolt legyen... SSD-a gép lévén jól esne, ha halkabb lenne. Mi a vélemény erről? Lehet esetleg állítani, ellenőrizni valahol?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46349) SeniorTilla válasza FerNandor (#46348) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nézd meg a processzor terheltségét, biztos tekeri valami, ezért kell a hűtésnek mennie.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46350) FerNandor válasza SeniorTilla (#46349) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. ctrl+alt+del-lel?
Ott néztem, ha jól remlik 2-4% körül volt a processzor. :F

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.