Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45601) DrDobos válasza SeniorTilla (#45600) üzenetére


DrDobos
őstag

Mindenesetre ranezek erre a Plextorra.. :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45602) MasterMark válasza kecsetif (#45495) üzenetére


MasterMark
titán

Aksi nélkül jó úgy néz ki.

Akkor most biztosan az aksi, vagy lehet a töltőáramkör is bajos?

Switch Tax

(#45603) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

HP Pavilon 15 ([link]) laptopon van bármilyen dokkolási lehetőség?

Köszönöm szépen,
Peti

(#45604) SeniorTilla válasza wopi (#45603) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nincs, max. usb port replicator, de az nem ugyanaz

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45605) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Mennyire egészséges egy HP 250 G5-öt hordozni laptop táskával. Elég műanyag, azért kérdezem, csak SSD van benne hdd nincs. Illetve melyik laptop táskát ajánlanátok?

Oldaltáska v hátizsák lenne job?

[ Szerkesztve ]

(#45606) Casoli válasza castiels (#45605) üzenetére


Casoli
őstag

Sziasztok!

Én is érdeklődnék, mennyire egészséges a reggeli uzsonnámat és a jogosítványomat hordozni.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#45607) Lacielvtárs válasza Casoli (#45606) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45608) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Pusztán "szakmai" érdeklődésből dobom be a közösbe a kérdést, de érdemes lehet még mindig a G3-as ProBookot választani a G4 ellenében?

A G4 mellett a frissebb, korszerűbb technológiai körítés szólhat (Intel Kaby Lake), ám én problémát rejtőnek gondolom azt a tényt, hogy az akkumulátort már csak teljes házbontás révén lehet eltávolítani.

(#45609) adika4444 válasza Dhampir (#45608) üzenetére


adika4444
addikt

Ha fontos a jó Win7 támogatás akkor a g3-at érdemes választani... G4-re is fel lehet szerintem hegeszteni, de hogy az stabil és 100%-os nem lesz abban szinte biztos vagyok....

üdv, adika4444

(#45610) kenwood válasza Dhampir (#45608) üzenetére


kenwood
veterán

az teljes hazbontas legalabb 2-3 perc.
raadasul egy akksi elmegy 5 evet siman.
ne ilyen teljesen irrelevans dolog dontson.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45611) Dhampir


Dhampir
félisten

adika4444 és kenwood:

Köszönöm a szempontokat. :R

(#45612) SeniorTilla válasza Dhampir (#45608) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A G4 az olcsósítás miatt lett beépített akkus. Csak hátránya van, nincs előnye, és nem megy el 5 évet simán egy akksi :) nagyon-nagyon nagy mértékben függ a használattól, ha jól használod, 2-3 évet ki fog bírni a kapacitása közelében, utána csökkenni fog érezhető mértékben. Ha nem figyelsz oda, akkor ez a csökkenés már 1-2 után észrevehető lesz.

Voltak olyan belső akkus gépek, ahol egy rossz bios miatt lefagyott időnként a teljes gép, nem lehetett bekapcsolni. Na ez a szívás, mert szét kell szedned, hogy kivedd az akksit és újraindítsd. A G4-ből csak kipattintod és már kész is :)

Ezen kívül bővítésnél is nagyon ajánlott kivenni az akkut (pl. RAM vagy SSD, vagy wifi modul, stb.) amit a G4-nél nem lehet szintén...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45613) Dhampir válasza SeniorTilla (#45612) üzenetére


Dhampir
félisten

Pont ilyesmire gondoltam. :K

Az első művelet mindig az akksi eltávolítása... volt. Habár ritkán nyúl a gép bendőjébe az átlagfelhasználó, de leggyakrabban a memóriabővítés miatt mégis előfordul.

(#45614) kenwood válasza SeniorTilla (#45612) üzenetére


kenwood
veterán

Nem vagyok hive a hasznalati eszkozok ilyen szintu babusgatasanak.
Mint amikor olyan szep cipot veszel,h nem vagy hajlando utcara felvenni :D

Nem dobalom,nem ulok ra,de egy 15 ezer forintos akksi kedveert nem fogok szertartasokat csinalni,az biztos.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45615) SeniorTilla válasza kenwood (#45614) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, nem is gond ez, nem vagyunk egyformák. Ezért nem mindegy, hogy mit vásárol az ember, ha használt cuccot vesz. A gép előélete nem mindegy :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45616) DrDobos válasza SeniorTilla (#45615) üzenetére


DrDobos
őstag

Akkor jól értem, hogy a G4 akksija sehogy sem cserélhető?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45617) Klara_


Klara_
őstag

Gyors kerdes: elitebook g3 akkurol nem kel eletre, feltettem toltore reggel, most neztem gyrosan villog a narancs toltes led. Toltorol megy, akkorol tovabbra sem. Hivjam a szervizt, vagy meg tudok meg valamit magamtol probalni?
He a fenti szerint megkotlott az akku, akku nelkul hasznalhato a gep ami a szevizzel ossze birom hozni, hogy jojjon (feleslegesen nem buritanam szet)?

[ Szerkesztve ]

(#45618) Dhampir válasza DrDobos (#45616) üzenetére


Dhampir
félisten

A G4 esetében így lehet az akksihoz eljutni (nem teljes sorrendben):

1

2

3

4 (Hurrá, eljutottunk az akksihoz!)

Forrás

Némi túlzással, milyen lenne, ha elkezdene felpúposodni - nem látszódna - és az egész gépet hirtelen el kellene hajítani, amikor füstölni kezd, kigyullad belül. Persze ez már szélsőséges helyzet, ám ki tudja. :)

[ Szerkesztve ]

(#45619) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Ki tud nekem segíteni? Hp 8460p induláskor kiírja hogy Product Information Programmed Into System Board missing or invalid

Vannak dos-os programok amivel ki lehet javítani de egyik sem működik, ki csinált már ilyet?

Az ilyen frissíts biost és hasonló jót anácsokkal ne fárasszuk egymást

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#45620) Dhampir válasza animatrix11 (#45619) üzenetére


Dhampir
félisten

Ah nem, ez más gond lesz. Talán alaplap csere vagy ahhoz kapcsolódó, kicserélt beviteli eszköz okozza.

[ Szerkesztve ]

(#45621) Dhampir válasza animatrix11 (#45619) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán ez segíthet.

A Bootrec.exe eszköz futtatásához el kell indítania a Windows helyreállítási környezetet:

Helyezze a Windows Vista vagy a Windows 7 telepítőlemezét a meghajtóba, majd indítsa el a számítógépet.
Amikor a rendszer utasítja, nyomjon meg egy billentyűt.
Válassza ki a nyelvet, az időt, a pénznemet, a billentyűzetet (vagy más beviteli egységet), majd kattintson a Tovább gombra.
Kattintson a javítani kívánt operációs rendszerre, majd a Tovább gombra.
A Rendszer-helyreállítási beállítások párbeszédpanelen kattintson a Parancssor elemre.
Írja be a Bootrec.exe kifejezést, majd nyomja le az Enter billentyűt.

Kapcsolók:

/FixMbr

/FixBoot

/ScanOs

/RebuildBcd

[ Szerkesztve ]

(#45622) animatrix11 válasza Dhampir (#45621) üzenetére


animatrix11
őstag

Ez nem Windows probléma

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#45623) Dhampir válasza animatrix11 (#45622) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor a megváltozott hardverkonfigurációra tippelek, ahogy kettővel elébb is írtam, de majd egy szervizhez is értő szaki pontosabb infót ad.

(#45624) mrbego


mrbego
aktív tag

Mind megvagytok figyelve ... ;]

Kémprogrammal kerültek piacra a HP egyes notebookjai

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#45626) szotadi válasza animatrix11 (#45619) üzenetére


szotadi
tag

Valahogy megsérült a géped azonosítója, ha BIOS-ba belépsz a system information-nál minden megvan?

Megtaláltam a dos-os progit ami segíthet, csak a működésére nem nagyon emlékszem már.
8530p bios jelszó kiütésre használtam, de a gép azonosítóit is lehet vele módisítani, xx60-as széria is támogatott!

[ Szerkesztve ]

(#45627) Dhampir válasza mrbego (#45624) üzenetére


Dhampir
félisten

A Windowsba való bejelentkezéskor indul el

Az már eleve kémprogram. :D

Szabad szoftvert is lehet használni, ha megteheti a felhasználó, és nem köti minden a Windows-hoz (ám termelői munkát tekintvén többnyire igen).

A csudába, a Conexant a kedvenc kis hangchipem. :((

[ Szerkesztve ]

(#45628) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Sziasztok, jól gondolom, hogy egy ddr3-as, 1600-as ram menni fog egy olyan 8560p-ben, ami elvileg csak 1300-as ram-okat támogat? Max nem tudja fullon használni.....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#45629) SeniorTilla válasza Aethelstone (#45628) üzenetére


SeniorTilla
veterán

próba cseresznye, mást nem tudsz tenni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45630) adika4444 válasza mrbego (#45624) üzenetére


adika4444
addikt

Kemény, pedig 820G3 tervben volt következő gépnek.
No persze még mindig tervben, a hangdriveren kívül pont annyi ilyen remeknevű exe fog futni mint ezen. Tehát semennyi... Realtek-ét leszámítva ahol a felugróban beállíthatom mit dugtam be a gépbe (2 az egyben csatlakozó) semmi más kártyánál nem engedem a hülye programot futni, mert 2570P-nél például néha visszakapcsol ilyen zajszűrő marhaságokat a mikrofonra meg még jónéhány csodálatosan fölösleges dolgot...

üdv, adika4444

(#45631) animatrix11 válasza szotadi (#45626) üzenetére


animatrix11
őstag

Hp probook patcher ;)
De nem oldja meg pedig át lehet vele írni a part numbert stb

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#45632) szotadi válasza animatrix11 (#45631) üzenetére


szotadi
tag

Akkor sajnos nincs ötletem!
:F

(#45633) pityesz1


pityesz1
csendes tag

Most találtam, szerintem csábító ajánlat ;)
Mi a véleményetek?
[link]

(#45634) Sefter válasza pityesz1 (#45633) üzenetére


Sefter
veterán

Ennyiért vettem a 840-et, igaz ,régebbi procival..

Psn ID: sefter_hun

(#45635) lev258


lev258
veterán

Nekem nem ilyen gépem van, de gondoltam érdemes megosztani veletek, ha hír nem készül róla az oldalon.
Biztonsági probléma HP laptopokon

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#45636) lev258 válasza lev258 (#45635) üzenetére


lev258
veterán

Lett belőle hír az IT café-n. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#45637) castiels válasza lev258 (#45636) üzenetére


castiels
addikt

Ez mit jelent?

(#45638) #46686720


#46686720
törölt tag

Off

[ Szerkesztve ]

(#45639) Sefter válasza castiels (#45637) üzenetére


Sefter
veterán

Ezt...

Psn ID: sefter_hun

(#45640) castiels válasza Sefter (#45639) üzenetére


castiels
addikt

G2,g4,g5 re nem vonatkozik?

(#45641) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Nem tudom mit kell ennyire parázni... aki számítógépet használ internetkapcsolattal, az legyen vele tisztában, hogy nincsenek biztonságban az adatai, oszt pont.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45642) Sefter válasza castiels (#45640) üzenetére


Sefter
veterán

Driver függő...olvasd el a cikket.., de igaza van SeniorTilla-nak

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#45643) Aethelstone válasza SeniorTilla (#45629) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az lesz :) Thx :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#45644) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

HP Elitebook 8570p

van a billentyűzet világítás a kamera mellett, megnyomtam a gombját erre kinyílt, de hiába nyomogatom vissza nem akar bent maradni :Y

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45645) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Hali!
Erre a HP 250 G4 (T6P88EA), hogy tudom feltelepíteni a Win7-et? Milyen driver szükséges a bootlásnál megadnom neki?
Segítséget köszönöm!
ui: nem vagyok kibékülve a win10-el még..

(#45646) SeniorTilla válasza bnorci71 (#45644) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor elromlott a mechanika

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45647) bnorci71 válasza SeniorTilla (#45646) üzenetére


bnorci71
addikt

az klassz most "vettem" :( illetve nem is az enyém hanem a húgoméké :W

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45648) SeniorTilla válasza bnorci71 (#45647) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom van rá garancia, vidd vissza

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45649) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok mAdott egy hp probook amin win 8.1 63 bitet akadaly mentesitessel win 10 re lett frissítve.Minden rendben le ment.Akartam egy tiszta telepítést csinálni pendrivwrol boot indulaskor ki választottam a win boot managert.eaz óta ez a két kép fogad.hiába nyomok bármit nem tudok be lépni a biosba es nem tudom ujra rakni.légyszi segitsetek.

(#45650) wetomi válasza zoli669 (#45592) üzenetére


wetomi
aktív tag

Végül egy nevetségesen egyszerű megoldás született. Az Intel chipset drivert kellett felrakni. Igazából azt nem tudom, hogy került ez le, vagy milyen frissítés hagyta helyben.
Ezt megelőzően még frissítettem ugyan az Intel Management Engine-t is, de az (önmagában) nem használt.
Most viszont rendben leáll, újraindul, hibernál a gép.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.