Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45301) Chaser válasza eddie17 (#45300) üzenetére


Chaser
titán

az súrlódik is valószínűleg, hdd-t passzolom, akusztikkább küldd vissza, maai managementben ránézhetsz, meg futtass le öntesztet
ha úgy ítéled meg valami defektes inkább küldd vissza azonnali cserére, szervizbe ne menj bele, ha nem felel meg nekik akkor elállás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45302) eddie17 válasza Chaser (#45301) üzenetére


eddie17
addikt

Úgy értem a súrlódást, hogy amikor leáll és még lassan pörög akkor adja a hangot. Lehet hogy inkább csapágy hang vagy nem tudom.
Amikor például bedugok egy telefont vagy pendriveot akkor az ablak felugrás előtt reccsen egyet.

Plusz még az is zavar kicsit hogy folyamatosan megy a ventilátor nem áll le sosem. De szerintem 25 foknál melegebb levegőt még nem fújt ki.

(#45303) Chaser válasza eddie17 (#45302) üzenetére


Chaser
titán

folyamatos tekerés lehet bios miatt van, megnézed, ha van alwyas fan opció vagy ilyesmi, az okozza

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45304) eddie17 válasza Chaser (#45303) üzenetére


eddie17
addikt

Igen azt meg akartam már nézni. :)
Remélem helyre jön mert keddtől nekem szükségem lesz rá!

(#45305) eddie17 válasza Chaser (#45303) üzenetére


eddie17
addikt

Always fan volt beállítva.
Mindennel csekkoltam a vinyót és minden hibátlannak találja.
Fura. Mondjuk ennyi pénzért nem is tudom mire tudnám a boltba lecserélni, mert gép kell. Max egy lenovo-ra

(#45306) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Belèpő szintre ezt ajánlották, a mostani jobban felszerelet ebben az árban lèvő lenovo idepadok helyett

Átlag otthoni felhasználás, nem cipelnèm

Kinèztem egy ilyen gèpet, mi a vèlemènyetek róla?

Garancia rendben van vele? Nem olyan mint a Lenovo?

Anyaghasználat(tudom hogy műanyag) összeszerelès, hűtès, teljesìtmèny (nem játèk).

[ Szerkesztve ]

(#45307) mrbego válasza castiels (#45306) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szerintem egy kicsit drága, amúgy meg amolyan alapgép féle

Üdv, P

(#45308) pegazus11


pegazus11
csendes tag

Üdv.

HP Envy 15-k202nl laptopomhoz szeretnék venni egy gyári új akkut.
Ezt néztem ki:[link]
Azt szeretném kérdezni, hogy kompatibilis az akku a laptopommal?

(#45309) castiels válasza mrbego (#45307) üzenetére


castiels
addikt

100-150 a keret max. Ezt ajánlották. Amúgy a gari itt jó? Hp-nèl?

(#45310) 313313 válasza castiels (#45309) üzenetére


313313
addikt

Igen jó a gari, ezért is a HP-t ajánlották, a Lenovo helyett..
Én most vettem egy 250 G5-öt I3, 4GB ram, 120GB SSD, HD, 3év gar 117-be ugyan onnan, ahonnan te néztél.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45311) castiels válasza 313313 (#45310) üzenetére


castiels
addikt

Gyors az ssd ami benne van?

Pontosan tudnád linkelni? Elègedett vagy vele? Hűtése?

(#45312) 313313 válasza castiels (#45311) üzenetére


313313
addikt

Ezt a típust vettem. Most IS akciós, mint múlt hét végén. Máshol se találtam adott típust olcsóbban.
Igazából eddig kb 2 órát ha ment, időm/kedvem nem volt még nyúzni, tesztelni. Ahogy emlékszek Samsung ssd van benne. Majd holnap kikapom a dvd írót és megy helyére egy 1TB-s hdd :D
Gyorsnak gyors, nem gondolkozik, nem parkol a fej, nem pörög újra fel a lemez...
Hűtés passzolok, eztán kezdem el nyúzni, még hétfőn benne vagyok a 3 napba is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45313) SeniorTilla válasza pegazus11 (#45308) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kérdezd meg az eladót

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45314) SeniorTilla válasza 313313 (#45312) üzenetére


SeniorTilla
veterán

miért nem m.2 ssd?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45315) 313313 válasza SeniorTilla (#45314) üzenetére


313313
addikt

Nem néztem rá direktbe milyen ssd van benne, telepítésnél talán Samsungot írt ki.
"Gyorsnak gyors, nem gondolkozik, nem parkol a fej, nem pörög újra fel a lemez..." ezt meg arra értettem, hogy nem hdd. Gyorsaságra akartam válaszolni, ill megjegyeztem a laptop hhd-k egyik/másik "hibáját"/hátrányosságát.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45316) spyduck válasza 313313 (#45315) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ebben a típusban M.2 2280-as SSD van gyárilag

(#45317) spyduck válasza eddie17 (#45300) üzenetére


spyduck
nagyúr

A HD Sentinel nem mindig mutatja ki a HDD hibát, főleg nem akkor ha a kalapács hibás. A venti csapágyas, előfordul. Vidd vissza és kicserélik.

(#45318) eddie17 válasza 313313 (#45312) üzenetére


eddie17
addikt

Én a mai napon érzékeny búcsút vettem a HP 250 G5-től.
Csavarodott gép test, csapàgyas hangú venti, furán működő vinyó.
És ez a jobbik konzumer. :O
Megpróbáltam volna ebből is egy másik példányt de találtam ezért a pénzért egy Dell Vostro 3568-at fiatalabb hardverrel, SSD-vel. Igaz az nem full HD. :)

[ Szerkesztve ]

(#45319) 313313 válasza eddie17 (#45318) üzenetére


313313
addikt

Azt a Dellt én is néztem, de olcsóbb volt a HP (most egyenlőre az ár számít, netre, filmezésre, letöltésre jó lesz ez is...), még van 1,5 hetem nyúzni, majd kiderül milyen is valójában.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45320) 313313 válasza spyduck (#45316) üzenetére


313313
addikt

Nem mondtam, hogy nem SSD van benne(tudom, hogy SSD-s a linkelt modell, azért azt vettem meg...), csak azt, hogy valami Samsung csoda...(Legalábbis a win telepítő Samsung típust írt ki, talán biosba is voltam és az is azt mutatta...) Majd hazamegyek és rálesek milyen típusú SSD van benne.
Most 3 napig dolgoztam, nem volt időm foglalkozni vele...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45321) eddie17 válasza 313313 (#45319) üzenetére


eddie17
addikt

Mondjuk nekem az ezüst burkolatú volt, nem a fekete. Lehet az gyengébb minőség.
Plusz nagyon lassan állt le és indult el a gép. Az is fura volt. Ezen kívül jó gép lett volna. :)
Jövő héten kiderül milyen a Dell hozzá képest.

(#45322) eddie17


eddie17
addikt

HP Compaq NX7400.
Fel lehet ez még turbózni, hogy használható legyen? SSD, memória van még ehhez a régi géphez való?
Centrino duó procivan benne valami T-s. :)
Amúgy tiptop a gép csak kicsit lassú még 3 giga rammal is.

(#45323) SeniorTilla válasza eddie17 (#45318) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HP 250 nem konzumer, hanem a business kategória belépőmodellje.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45324) SeniorTilla válasza eddie17 (#45322) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez már több, mint 10 éves gép, nem érdemes rákölteni szerintem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45325) castiels válasza SeniorTilla (#45323) üzenetére


castiels
addikt

Tudod ajánlani azért a 250 g5-öt?

(#45326) 313313 válasza eddie17 (#45321) üzenetére


313313
addikt

Nekem ugye a fekete van. Eddig nem találtam benne kivetnivalót. Halk, nem melegszik, teszi a dolgát. Remélem ez is elmegy majd 5-6 évet :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45327) SeniorTilla válasza castiels (#45325) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezért a pénzért jó alternatíva. Csodákat ne várjatok tőle. Viszont stabil gép, nagyon sokat eladtam már és nincs panasz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45328) castiels válasza SeniorTilla (#45327) üzenetére


castiels
addikt

Eddié viszont nem volt az igazi..

[ Szerkesztve ]

(#45329) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok ..Olyan problemam lenne,hogy a megjelenitett szovegek homalyosak.Ez esetleg valami driver problrma?tud valaki ra valami megoldast? felbontasom 1920 x 1080

[ Szerkesztve ]

(#45330) Sefter válasza castiels (#45328) üzenetére


Sefter
veterán

Mint mindenből, itt is lehetnek hibás darabok..

Psn ID: sefter_hun

(#45331) SeniorTilla válasza castiels (#45328) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bármiből előfordul hibás darab, a félmillás elitebookból is. Egy problémából nem kell általánosítani a típusra.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45332) castiels válasza SeniorTilla (#45331) üzenetére


castiels
addikt

Persze vilagos, csak èpp ilyen tìpus vásárlása esetèn nem valami jó..

(#45333) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok ..Olyan problemam lenne,hogy a megjelenitett szovegek homalyosak.Ez esetleg valami driver problrma?tud valaki ra valami megoldast? felbontasom 1920 x 1080...
LAPTOP TIPUSA :HP Pavilion - 15-au193sa

(#45334) cigam válasza eddie17 (#45322) üzenetére


cigam
félisten

Én most újítok fel egy nx7300-ast. Kapott SSD-t, maholnap lecserélem az 1GB-RAM-ot 2-re. Így 1GB-al is elég jól sertepertél a W7. Böngészni, alap office dolgokra bőven elég ma is.

Neked hogyan sikerült 3GB-ot beletenni? Egy foglalata van, és (ahogy olvastam) abba maximum 2GB-ot fogad.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45335) Dhampir válasza cigam (#45334) üzenetére


Dhampir
félisten

Azok a Compaq-ok nagyon jó kis masszív gépek voltak.

(#45336) kecsetif válasza motown5l (#45333) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Én első körben a windowsra gyanakodnék. Ott is van valami élszimitás a betűknél.

(#45337) Chaser válasza cigam (#45334) üzenetére


Chaser
titán

a bőven elég erős túlzás ( :
múltkor egyik 4gb-os modult kivetem a gépből, aztán elfelejtettem, win állandóan sipákolt, hogy kevés a ram ( :
aztán csak a chrome ment meg 1-2 alap sw ami ramot alig eszik

szerk: castiels mért hasonlítasz egy ezer éves modellt egy maihoz, ami egyébként teljesen más kategória?
kettőnek mi köze egymáshoz? tényleg érdekel, hogy ezt egyesek hogy vezetik le maguknak
kismillió modellt adott ki a hp, ahogy az összes többi gyártó is, adott típust veszel, ha abból volt 100 darabra rálátásod az is semmi
segítek, bármiból foghatsz ki defektest, vagy amivel csak a problémád lesz, ha félsz a rizikótól nem kell venni semmit, az a megoldás

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45338) castiels válasza Chaser (#45337) üzenetére


castiels
addikt

Valószìnű maradok a g5 nèl.

(#45339) Tim82 válasza cigam (#45334) üzenetére


Tim82
nagyúr

Két foglalata van. Az egyik az alján, a másikhoz a billentyűzet kiszedése után tudsz hozzáférni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45340) eddie17 válasza castiels (#45338) üzenetére


eddie17
addikt

Jól teszed.

Többiek: Nem azért írtam le, hogy általánosítva legyen a G5, csak ezt tapasztaltam és számomra nem volt megfelelő és találtam egy szimpatikusabb gépet.

Cigam: win7 szerint 3GB van benne, és én hiszek neki. :)
De marad így, emlékbe el lesz rakva. :)

SeniorTilla: igaz, belépő business class.

[ Szerkesztve ]

(#45341) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni itt miket is állítok a BIOSban pontosan?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#45342) SeniorTilla válasza hódmaci (#45341) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha felnyitod a kijelzőt, felébred a gép.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45343) hódmaci válasza SeniorTilla (#45342) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Akkor ebből arra következtetek,hogy a másodiknál ébred pl: egérmozdulatra.
A harmadiknál meg power gombra.
Helyesen feltételezem?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#45344) SeniorTilla válasza hódmaci (#45343) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen a második USB-re ébred. A power gombra mindenképpen felébred, erre nincs külön funkció szerintem, ezért a harmadik opciót nem tudom mi.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45345) Dhampir válasza hódmaci (#45341) üzenetére


Dhampir
félisten

HP PC Commercial BIOS (UEFI) Setup Administration Guide For Business Notebook and Desktop 2015 Models (2016. májusi kiadás)

A 43. oldalon olvasható információ:

Wake when Lid is Opened

When checked, opening the lid wakes the notebook from
sleep mode

Wake on USB

When checked, allows the system to resume from sleep
when a USB input device is triggered (such as mouse
movement or keyboard key

Power Control

When checked, enables the notebook to support power
management applications such as IPM+ that help
enterprises reduce power costs by intelligently managing
the battery usage of the notebook.

(#45346) hódmaci válasza Dhampir (#45345) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Akkor a Power Control valamiféle IPM+ energiatakarékóság lenne.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#45347) Dhampir válasza hódmaci (#45346) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, lehetőséget nyújt a megfelelő alkalmazások révén az intelligens energiavezérlésre, amely segít az akkumulátorok energiaszabályozásában, jobb fogyasztás és menedzselhetőség érhető el vele.

[ Szerkesztve ]

(#45348) revibe


revibe
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 4530s probookom i3/4gb/500 gb, kb 6 éves gép

szeretem, de

az akksi halott és gondolom egy takarítás, pasztacsere is ráférne, meg a cd-rom se működik miután lecsúszott párszor a kanapéról, szóval annak a helyére meg mehetne egy ssd.

A kérdéseim:

- Utángyártott aksit szabad venni? Hol érdemes?
- Van ajánlott hely, ahol korrekten megcsinálnak/cserélnek mindent a fentiekből?
- ez így 30-50ezer között áll meg valahol, nem túl sok egy régebbi gépre?

(#45349) castiels


castiels
addikt

Valaki tudja 250 G5-nél hol tudom a ventillátort lejjeb venni? Vagy hol nézzem meg mennyit megy? Alapon.

(#45350) eddie17 válasza castiels (#45349) üzenetére


eddie17
addikt

Ha folyamatosan pörög akkor a bios-ban kell a fan always on-t kikapcsolni. Utána nekem már nem pörgött sokat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.