Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46501) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, a hp probook 450 g1-be a 12,7mm-es caddy megy, igaz? Google nem segített, mert felváltva írták az alacsonyabbal.

Everybody lies.

(#46502) Graphics válasza Pros (#46500) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálam pl Caddy-ben nem volt hajlandó 1TB-os HDD-t kezelni. Igaz, az egy másik caddy volt.

Honnan vetted a caddy-t?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46503) Pros válasza Graphics (#46502) üzenetére


Pros
tag

Itt a ph-n vettem. De a 2. Caddyvel sem akar tökéletesen működni. Ezért lenne jó más fajta caddyvel esetleg hddvel kipróbálni. A gondom az hogy linux alatt működik de win 10el nem. Csak ha felpörög a hdd akkor látja a win 10 de eddig 1x müködött tökéletesen win 10 alatt. A bios is csak ugy látja ha már windowsbol ujrainditom a notit akkor F11-és látja hddt. Érdekes.... ezért kéne kiprobálni másnál.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46504) gabo91


gabo91
aktív tag

Sziasztok!

Véleményt, tanácsot kérnék tőletek.

Munkára akarok vásárolni gépet, tartósság gyorsaság a lényeg. Heti pár alkalommal hordoznám a gépet.
HP Elitebook 850 G2 használt 170000,- Core i5-5300U 8GB DDR3L 15.6" 256Gb SSD 6hó garancia van még rá
HP Elitebook 840 G3 használt 175000,- Core i5-6300U 8GB DDR4 14" 256GB SSD HSPA + 2év garancia van még rá

Melyiket javasoljátok, melyik gépet érné meg jobban? 840-nél nem volt a leírásban a max felbontás, létezik 840-ből FHD? HSPA + szimpi a 840-ben. Illetve kijelzőről tudnátok véleményt mondani összehasonlítás képp melyik a szebb jobb, melyik gép a takarékosabb?
Nagyrészt hálózatról lenne lenne használnva, aksit ilyenkor ki lehet venni/kapcsolni?

Köszönöm előre is.

(#46505) Prowler válasza gabo91 (#46504) üzenetére


Prowler
senior tag

Szia!

Én a 840-et venném a 2 év garancia miatt. Sebességben nem lesz különbség a két gép között. 840-ből van FullHD, ráadásul azok IPS panelesek, nekem is olyan van. Szép képe van jó fényerővel és betekintési szögekkel.
G2-ből még ki lehet venni az akkut, G3-nál már nem tudom, de ezeknek már mindegy, programokkal is lehet a töltési ciklust optimalizálni.

Veremivadék Undorkutya

(#46506) wakond83


wakond83
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 8530w gépem egy Nvidia FX770M kártyával.
Sajnos tönkrement a kijelzője és ami van cseredarab az nagyobb felbontású.
Konkrétan most 1280x800 felbontáson megy egy 1680x1050-es kijelző.

Beállítani nem tudom sehol.
A mostani maximum a fent leírt 1280-as beállítás.

A kártyának elvileg vinnie kellene ezt a felbontást?
A kijelző gyárilag 8530w notihoz való.

Ilyen kijelzőkkel szerelték gyárilag ezeket a gépeket:
15.4 inches diagonal WXGA anti-glare (1280 x 800 resolution)
15.4 inches diagonal WSXGA+ anti-glare (1680 x 1050 resolution)
15.4 inches diagonal WUXGA+ anti-glare (1920 x 1200 resolution)

Hogyan tudnám beállítani, hogy ekkora felbontást is kiválaszthassak?
Segítséget előre is köszönöm!

(#46507) gabo91 válasza Prowler (#46505) üzenetére


gabo91
aktív tag

Közben megtudtam hogy a 840 g3 csak HD. Erről a kijelzőről mi a vélemény, IPS ez is?
2év garancia mellette szól, másik mellett viszont a 15,6 és FHD.

(#46508) Prowler válasza gabo91 (#46507) üzenetére


Prowler
senior tag

HD kijelzők mind TN technológiások sajnos, itt most neked kell döntened hogy mi a fontosabb - jó kijelző vagy több garancia.

Veremivadék Undorkutya

(#46509) gabo91 válasza Prowler (#46508) üzenetére


gabo91
aktív tag

Lesz lehetőségem együtt a két gépet megnézni. TN színhűség, torzulás, alacsonyabb betekintési szögön kívül miben rosszabb? Élettartam/tartósság, kényesség szempontjából van különbség? Filmet nem fogok rajta nézni :) játszani sem. Betekintési szög is kicsit "nesze semmi fogd meg jól" szemből normál körülmények között lesz használva.

(#46510) Prowler válasza gabo91 (#46509) üzenetére


Prowler
senior tag

Amiket leírtál szerintem kb. annyi a különbség, nem vagyok szakértő de nem hinném hogy hatalmas élettartambeli különbségek lennének a 2 panel között :) Érzékenyebbnek se mondanám, példaként tudom említeni az előző gépem, 4,5 éves Dell E6430, TN HD+ kijelző volt benne, a pocsék betekintési szögön és a színhűségen kívül nagy baja nem volt, tette a dolgát.

Ezekbe az üzleti gépekbe azért a jobbik fajta TN paneleket rakják általában, de ha meg tudod nézni a 2 gépet egymás mellett akkor annál jobb, egyszerű lesz a döntés remélhetőleg :)

Veremivadék Undorkutya

(#46511) Pttypang válasza Pttypang (#46501) üzenetére


Pttypang
veterán

Kiszedtem, megmertem, 9,5mm lesz az

Everybody lies.

(#46512) kecsetif válasza gabo91 (#46509) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Én a helyedben vennék egy rendes 4 magos 15-ös zbookot itt az aprón, aztán nem kell a gari, a kijelző és a harmatos U-s proci teljesítménye miatt parázni. Egy olyan még elég sok évet el fog menni gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#46513) 313313 válasza Pros (#46503) üzenetére


313313
addikt

Nekem 250 G5 van. DVD író helyén egy 1TB-s hdd, elvileg megy vele gond nélkül, de folyamatosan leállítgatja, valami nem szuper vele, hiába próbáltam bármit beállítani benne.
Van, hogy filmnézés közbe beakad vagy 10 másodpercre a kép...
Enyémbe gyárilag 120-as SSD van...
Nekem ezt csinálja a hdd

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#46514) whited


whited
addikt

üdv
HP 9470m Folio
Az akku jellemzően 40% környékén kikapcsol, ha nincs töltve.
Hp assistant szerint tök jó az akkum, batteryinfoview alapján az elhasználódás minimális.
Miért kapcsolhat kb?
Friss w7 van rajta, teljesen csupasz.

Esetleg kalibrálnom kéne ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#46515) samphone


samphone
tag

Ha a HP support assistantban letöltök egy frissítést, azt hova teszi fel helyileg?
Tegnap akartam felrakni a Intel WLAN driver for microsoft windows 10-et, mentek a részfolyamatok, végül ki is irta h telepítés, és előugrott egy telepítő program, de ott egyéb okok miatt a mégse-re mentem.ííí

Ilyenkor mi történik? Azonkivűl hogy megkérdezte a support assistant h mi lettt a vége a telepítésnek és rámentem h nem telepítettem fel. Ilyenkor törli a program a frissítést, vagy most valahova leszedte a gépre és ott foglalja a helyet?

(egyébként műveletnaplo jelezte hogy korábban szedtem le már ilyet, csak az a frissités nem volt elérhető, gondolom ez volt egy uj verzio )

[ Szerkesztve ]

(#46516) Pros válasza 313313 (#46513) üzenetére


Pros
tag

Van aki caddyket árul és azt mondta több ember is panaszkodik ugyan erre. Valami a hp notebookokkal van. Kéne irni a hpnak, hogy csináljon valamit. Nekem is leáll és elindul win 10 nél. Linux alatt meg tökéletes....

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46517) SeniorTilla válasza whited (#46514) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért, mert rossz az akksid.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46518) SeniorTilla válasza samphone (#46515) üzenetére


SeniorTilla
veterán

c:\swsetup

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46519) SeniorTilla válasza Pros (#46516) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:) ez tetszik. Nem a kínai gagyi a rossz, hanem a HP. Vegyetek gyári caddyt, ha van, azzal nem lesz gond.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46520) Graphics válasza Pros (#46516) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem az 1TB-os lemezt nem kezelte a 4530S.

Át kellett tennem a gyári helyére az 1TB-ost, a caddy-be pedig ment a 250GB-os HyperX

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46521) Pros válasza SeniorTilla (#46519) üzenetére


Pros
tag

Magyarázd már meg kérlek, hogy ha linux alatt ha valami tökéletes, win10 alatt meg semmi nem müködik, és a bios sem látja mindig akkor mire fogjam? Más notebookban meg szintén jó.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46522) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Hp Folio 9470m tulaja lettem,újratelepítettem win7 64bites rendszerrel,letöltöttem a Hp Support Assistant-ot,de ott csak az usb3-at,meg a wifit frissítette. Hol marad a chipset,vga,stb letöltése? Vagy azt manuálisan kellene,utána frissíteni??
A másik az lenne,hogy van 3g előkészítés a laptopban,csak 3g kártya kellene bele. Milyen típust keressek bele?
Előre is köszönöm a segítséget!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#46523) Sefter válasza Pros (#46521) üzenetére


Sefter
veterán

Ha a bios sem látja mindig, akkor az nem windows specifikus hiba...

Psn ID: sefter_hun

(#46524) Pros válasza Sefter (#46523) üzenetére


Pros
tag

Jogos, de linux rendesen felcsatlakoztatja, viszont a bios meg a win10 alatt akkor látja tökéletesen a notebook ha éppen random valamiért felpörgeti valami a hdd-t. Ha valaki tud hozzá gyári optibay - caddy linket ahonnan meg lehet rendelni hp 250 g4 hez és biztosra müködni fog vele az új 1tb hdd, szivesen várom és nem sajnálom érte az akár 5-10 ezer forintos árat.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46525) whited válasza SeniorTilla (#46517) üzenetére


whited
addikt

Akkor kizárólag akkucsere a megoldás ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#46526) SeniorTilla válasza whited (#46525) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem igen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46527) SeniorTilla válasza Pros (#46521) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem akarom és nem is tudom megmagyarázni, csak leírtam a véleményem :)

Van ilyen. Nem érdemes görcsölnöd rajta, főleg mivel egy elég olcsó tételről van szó. Próbáld ki egy másikkal.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46528) Pros válasza SeniorTilla (#46527) üzenetére


Pros
tag

És melyiket próbáljam ki?? Kéne egy link,hogy ezt vedd meg ezzel működik, de csak a problémákat irják az emberek olyan ember még nem volt, vagy irt akinek 1tbs hdd tökéletesen ment volna win10 el.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46529) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
17" HP Omen notebookhoz 1 év alap garanciát a garancia indulasat követően meddig lehet hosszabbítani legalább még 1 évvel? Illetve hol tudok legolcsóbban venni ilyet és melyik típust kell venni ?

Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#46530) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségemnek van egy HP250 laptopja, i3 procival, 4GB Ram-al.
Érdemes lenne a DVD meghajtó helyére SSD-t berakatni?

(#46531) Darth_Revan válasza GEPESZ66 (#46530) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem biztos, mivel sok esetben az csak sata2-es csatlakozó, sőt láttam már modern laptopot ahol sata1 volt a dvd meghajtó csatlakozója.

(#46532) SeniorTilla válasza GEPESZ66 (#46530) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez az SSD + HDD megoldás inkább a magasabb kategóriás gépeknél megoldható. A 250-es belépő szint. Ha egy Probook 450-est nézel, ott már van msata foglalat a HDD mellett.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46533) Cddd


Cddd
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy HP 250 G6 (1XN42EA) laptopot. Win7-t telepítettem rá.
A probléma az internetre való csatlakozással van, ugyanis nem akar csatlakozni sem vezetékkel, sem wifin.
Not connected to the internet.
vagy
Install a driver for yor network adapter.Windiws did not detect a properly installed network adapter.

Mondja el valaki hogyan lehet ezt megoldani.
Köszönöm! :R

(#46534) Prowler válasza Cddd (#46533) üzenetére


Prowler
senior tag

Szia!

Ha jól tudom a 250 G6-hoz nincs Windows 7 támogatás és driverek (HP oldalán legalábbis), szerintem Win10-el próbáld meg.

Veremivadék Undorkutya

(#46535) SeniorTilla válasza Cddd (#46533) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nincs feltelepítve a wifi és lan driver, és ahogy az előttem szóló is írta, nem támogatott már a win7

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46536) Ulius80 válasza Ulius80 (#46522) üzenetére


Ulius80
tag

Esetleg erre valaki?
Előre is köszi

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#46537) Graphics válasza GEPESZ66 (#46530) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mindenképp jelentősen dob a sebességén.

@Darth_Revan: Sata 2 lesz , és még akkor is jelentős sebességnövekedést fog elérni.

Én a 4530s-nél DVD helyére tettem SSD-t, és jelentős a tempónövekedés.

@SeniorTilla: 250-esnél is megoldható, Optibay-re gondolt :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46538) SeniorTilla válasza Graphics (#46537) üzenetére


SeniorTilla
veterán

pont most megy ezen a vita, hogy miért nem akarnak az optibay-ek működni a 250-esekben, olvass vissza

én nem ajánlanám neki ezt a megoldást

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46539) SeniorTilla válasza SeniorTilla (#46538) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 3G előkészítés nem azt jelenti, hogy van benne 3G modem, először ezt nézd meg. A drivereket pedig a HP honlapján találod.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46540) Graphics válasza SeniorTilla (#46538) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Optibay-ben megy az SSD, csak szerintem még nem próbálta

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46541) SeniorTilla válasza Graphics (#46540) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Milyen sebességgel megy? Az SSD-t kitenni szerintem is jobb megoldás, ha nem lesz lassú a csatoló lassúsága miatt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46542) Graphics válasza SeniorTilla (#46541) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ma úgy is huncutkodok a laptopokkal, majd ránézek, habár lehet pont elfogyott az az optibay-em.

A 4530s-t este lemérem :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46543) SeniorTilla válasza Graphics (#46542) üzenetére


SeniorTilla
veterán

köszi

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46544) Pros válasza Graphics (#46542) üzenetére


Pros
tag

Nincs véletlenül valami minőségi eladó optibay-ed amivel talán müködne 250 g4 ben az 1tb wd?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46545) Ulius80 válasza SeniorTilla (#46539) üzenetére


Ulius80
tag

Szia!
Akkor félre érthető voltam,modemet szeretnék bele venni,be is van kábelezve.

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#46546) samphone


samphone
tag

Nem nagyon értek az informatikához, interneten meg nem találtam a kérdésemre a megoldást

Van egy program, amit frissíthetek a hp support assistantban, a neve intel WLAN driver for microsoft windows 10.

Amit nem sikerült megtudnom, hogy ez mire való? A WLAN = wifi? Mi ez a WLAN?

Volt aki azt mondta h kábelnet, de hát mondom ez wireless, akkor hogy lehet kábel, nem tudta a választ, én nem értem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#46547) Sefter válasza samphone (#46546) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, az a gépben levő wifi kártya drivere..

Psn ID: sefter_hun

(#46548) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Na azért ez kemény...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46549) Cddd válasza Prowler (#46534) üzenetére


Cddd
csendes tag

Köszönöm, erre nem gondoltam.

(#46550) Cddd válasza SeniorTilla (#46535) üzenetére


Cddd
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál. Akkor win10-el próbálkozom tovább.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.