Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46651) SeniorTilla válasza Gyno82 (#46645) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Érintőképernyős = fényes

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46652) SeniorTilla válasza Pros (#46650) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Windows topic

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46653) Pros válasza SeniorTilla (#46652) üzenetére


Pros
tag

Oda is irtam, de hátha itt is van valaki aki tudja a megoldást! :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#46654) Gyno82 válasza SeniorTilla (#46651) üzenetére


Gyno82
csendes újonc

Köszönöm
Sajnos akkor szó sem lehet róla.Fényes soha többé

(#46655) SeniorTilla válasza Gyno82 (#46654) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akor viszont le kell mondanod az érintőképernyőről is :)

Thinkpad-ek vannak félmattra fóliázva, de nem ajánlom ezt a megoldást, mert nagyon gyűjti az ujjlenyomatot és rontja a képet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46656) Gyno82 válasza SeniorTilla (#46655) üzenetére


Gyno82
csendes újonc

Köszi,de maga az érintőképernyő vagy az ultrabook stílus nem nagyon érdekel.
Jelenleg is egy Dell Inspiron 15-öt nyüstölök amit a Telekomtól hoztam ki.
Ezt örökölné a párom és én kapnék egy másikat,természetesen hamár lecserélném akkor csakis jobbra. A minimum elvárás Full Hd Matt!! ips képernyő 8 giga ram,egy legalább i5-ös proci meg egy normális videókari.
De hát pontosan egy ez kb 250 ezres játék lesz.
A telekomos részlet előny lenne.De ott most kicsit gyér a kínálat.
Na majd kiderül,szeretném majd részletre megoldani ha tudom

(#46657) SeniorTilla válasza Gyno82 (#46656) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor nem értem, miért nézted az x360-at, hiszen ezek visszafordítható érintőképernyős gépek...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46658) Gyno82 válasza SeniorTilla (#46657) üzenetére


Gyno82
csendes újonc

Mert a fényes kijelző kivételével megfelelne,illetve ha ilyen típusú gép nem lenne ellenemre. De nincs kőbe vésve semmi.Nem feltétel hogy ilyen vagy olyan legyen.Erre értettem hogy nem érdekel.De mivel nem értek hozzá hogy ezekben milyen panelok vannak ezért kértem segítséget.
Illetve van ugye némi elképzelésem hogy mit is szeretnék majd

[ Szerkesztve ]

(#46659) Klara_ válasza dewill79 (#46601) üzenetére


Klara_
őstag

Elitebooknal ha bent van a gyari rendszerben nem kernek semmit, kulfoldi kollega gepet javittattuk es semmit nem kertek, a serial alapjan lattak, hogy garancias.
Ugyanazt tapasztlatam en is mint Duliee, szoval nem tudom honnan veszed az informacioidat, de nem helytallok.

@(#46615) Darth_Revan
Lasd a fentit. Es ezt nem innen-onnan hallottam, hanem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#46660) SeniorTilla válasza Klara_ (#46659) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Több ezer gépet eladtam már, amiből időnként elromlik egy-egy. A vevők visszajelzése az, hogy a HP kéri a számla vagy garanciajegy másolatát. Ez nem információ, hanem TÉNY.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46661) Klara_ válasza SeniorTilla (#46660) üzenetére


Klara_
őstag

A tenyek makacs dolgok, Duliee es en biztos, parafenomenek vagyunk, hogy tolunk nem keretek.
Mar elnezest de irrealis is elvarni, egy kikuldetesben levo munkatarstol, hogy garanciajeggyel vagy szamlaval jarja a vilagot, foleg, hogy ha akarna sem kapna meg, mert koze nincs hozza. Az ugyfelszolgalat naluk egyszeruen a hiba bejelentesekor elkerte a serialt, leellenorizte a rendszereben es mar intezte is a javitast. Annyiban lehet igazad, hogy en kozvetlenul a szervizt kerestem meg, nem a HP magyarorszagot. Lehet ok kekeckedenk, ha igen egeszsegukre. A lenyeg, hogy megoldhato itthon is a garanciaztatas serial alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#46662) dewill79 válasza SeniorTilla (#46660) üzenetére


dewill79
tag

+1 :K

(#46663) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv!

Adott egy HP ProBook 430 G4 (Y7Z51EA#AKC) és Windows 10 pro. A legutóbbi windows frissítés óta problémáim vannak a hanggal. Most megint épp fel sem ismeri az eszközt. De volt rá példa, hogy a fülessel hibátlanul szólt, a hangszórón viszont meg se mukkant. Illetve olyat is produkált, hogy 5-10 mp.-re némult el (ilyenkor meg is jelent a tálca ikonon a piros x), aztán szólt tovább. Újratelepítettem a rendszert, gyártó oldaláról szedtem le a drivereket, de csak pár napig volt jó. Próbáltam régebbi drivereket, illetve a HP Support Assistant-al is lefrissítettem, de semmi. Van valami ötletetek? :F

Pendrive-os Linux alatt hibátlan a hang, tehát szoftveres a gond.

(#46664) Lallerboy85 válasza CortezX (#46663) üzenetére


Lallerboy85
tag

Ugyanez a problémám nekem is ugyanezzel a géppel!Frissítés után nincs hang,hiába teszem ujra a drivert!

Leszedtem egy másik win10et,az is frissített,azzal viszont jelenleg jó....

(#46665) Dhampir válasza CortezX (#46663) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem biztos, hogy az alábbiak miatt kavar be, de a 430 G4 is érintett:

Kommunikációs támogatás-biztonsági hirdetmény

A HP termékeken a Conexant HD Audio illesztőprogramok egyes verzióiban a termék kibocsátása előtt le nem tiltott helyi hibakeresési lehetőség által okozott potenciális biztonsági résre derült fény. A HP ennek következtében nem fér hozzá ügyfél adatokhoz.

A HP rendelkezésre bocsátott szoftverfrissítéseket a Conexant HD Audio illesztőprogramhoz.

[ Szerkesztve ]

(#46666) CortezX válasza Dhampir (#46665) üzenetére


CortezX
aktív tag

Olvastam ezt a cikket, letöltöttem a javítást, de a probléma sajnos továbbra is fennáll.
(#46664) Lallerboy85 Melyik Windows verziót raktad fel? Már gondoltam rá hogy vissza rakom a 1703-as kiadást, de annak is voltak furcsa hibái.

(#46667) Conv válasza Klara_ (#46659) üzenetére


Conv
csendes tag

Tőlem sem kértek 840 G3 garanciális javításnál semmit, a rendszerükben lévő adatok alapján befogadták. A gép egyébként UK-ből származik!

(#46668) csucsreg


csucsreg
tag

Sziasztok!

HP Pavilion x360 - 14-ba016nh típushoz tudtok ajánlani aktív pen-t?

(#46669) Dhampir válasza CortezX (#46666) üzenetére


Dhampir
félisten

Az őszi frissítést követően, sőt már a szeptemberi patch-kedd után jómagam is tapasztaltam furcsaságokat és még az újratelepítéssel sem volt valami rendben (HP ProBook 6570b).

Azóta Ubuntu Linux 16.04 fut rajta és egyszerűbb lett az élet, legalábbis az alapfeladatokat kellő stabilitással teljesíti.

(#46670) SeniorTilla válasza Klara_ (#46661) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A háztól-házig garanciával rendelkező gépekkel hiába keresed a szervizt, nem veszik át, hanem a HP-t neked kell hívnod. Ezért ezeknél biztosan kell a számla. Ha néhány szervizben nem kérik az egy dolog, de a törvény is úgy szabályozza, hogy a garancia alapfeltétele a vásárlást igazoló bizonylat megléte és bemutatása. Ha te külföldön vagy és elromlik a géped, majd szólsz valakinek, hogy küldje el emailben pl.

Kár ezen vitatkozni, mindenkinek azt javaslom, hogy legyen meg a számla vagy a másolat, mert kérni fogják, ha elromlik a gép. Ez nem csak a HP notebookora igaz, hanem minden termékre.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46671) SeniorTilla válasza CortezX (#46663) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ismert probléma, sajnos nem tudom én sem a megoldást. Csörgesd meg a helpdesket, ők segíteni fognak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46672) Conv válasza SeniorTilla (#46670) üzenetére


Conv
csendes tag

Valóban kár ezen vitatkozni, láthatóan bizonyos helyeken és esetekben nem kérik, máskor és máshol pedig igen. Értem én, hogy így könnyebb alátámasztani, hogy miért számlás gépet vegyél másfél-kétszer annyiért, és ne a hibátlan, vadi új, de külföldről/céges flottából származót. Én személyesen azt tapasztaltam, hogy business kategóriában a HP-nél a gyakorlat szerint nem kérnek garanciajegyet/számlát.
Egyébként a vonatkozó kormányrendelet szerint a jótállás - legyen az a kötelező vagy az azt követő önként vállalt - igazolására elsősorban a garanciajegy szolgál, annak hiányában egy GKM rendelet alapján kötelezően el kell fogadni a számlát/nyugtát.

(#46673) SeniorTilla válasza Conv (#46672) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem hiszem, hogy a feketepiacot kellene favorizálni a legális kereskedelem helyett. Nem jól teszed, ha ezzel érvelsz.

Külföldi/céges flottából származó vadi új gép? Mi van? Onnan legalább 3 éves gépeket lehet venni, újakat biztosan nem. :C

A jótállás a tulajdonos felé érvényes, a tulajdonjogot pedig igazolni kell. Ez az egyik legalapvetőbb dolog a polgárjogban. Hogy igazolod a tulajdonjogodat számla vagy bizonylat nélkül? Beviszed a lopott gépedet a szervizbe??? Nem tudom te miket árulsz, nem is érdekel, de nem kellene nyilvános fórumon ilyeneket írnod, a saját érdekedben.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46674) Conv válasza SeniorTilla (#46673) üzenetére


Conv
csendes tag

Nem csodálkozom a válaszod stílusán, különösen, hogy rögtön a "te mit árulsz" gondolattal ébredsz. Nem mindenki ezzel él. :) Képzeld csak, nem árulok semmit, sokkal inkább ITT vettem az említett gépemet egy tök megbízható és sokak által jól ismert, igen régi eladótól.

Más: szerinted az E-bayen, Amazonon és akár HA-n az a rengeteg új vagy újszerűként hirdetett gép mind 3 éves múlt? Dehogy, te is tudod, 3 éve még a gondolata sem létezett az érintett típusoknak és gyakran szinte teljes a 3 éves garancia, 1-3 hónapok hiányoznak belőle... Viszont nyilván meg van a következő támadó válaszod erre is, szíved rajta!

Javaslom, hogy polgári joggal kapcsolatban itt ne vitatkozzunk, ebben egyáltalán nem vagyunk egy szinten, hidd el. De azért elmondom, alapból semmiféle írásbeli tulajdonjog bizonyítási kényszered nincsen egy ingósággal kapcsolatban. Természetesen egyszerűsítheti az életed, ha van legalább egy adásvételi szerződésed. Létezik olyan, aki nem így vásárol értékesebb használt telefont, informatikai eszközt??? Én biztosan nem tenném enélkül.

Határozottan visszautasítom, hogy személyeskedj és bármiféle feketepiacot emlegess velem kapcsolatban. A PH fórumokra vagy a HA-ra gondolsz? :) Esetleg az a gond, hogy valaki rajtad kívül itt (eltérő) véleményt fejt ki? Hisz látod, épp elegen írtuk, hogy LEHET garanciát érvényesíteni a számla bemutatása nélkül ebben a termékkörben. ELFOGADJA a szervíz, hogy nehogy félremagyarázd és sanda célzásokat tegyél ismét! Esetleg az a gond, hogy mások is árul vagy vásárol itt, hogy valaki magánszemélyként az elmúlt 5 évben 2 saját notebookot a HA-n elad vagy vesz másikat, akár az említett HP business kategóriában, az újhoz képest kb. kétharmad áron? A HP business termékek garanciáját itthon annál a pár feljogosított szervíznél nyugodtan intézheted garlevél nélkül, ahogyan ezt te SOKKAL jobban tudod nálunk, mezei olvasóknál!

Részemről befejeztem, a továbbiakban ezzel kapcsolatban ignorálom hozzászólásaid. A kritikába "rejtett" és teljesen alaptalan burkolt fenyegetést pedig a továbbiakban velem kapcsolatban, kérlek kerüld!

(#46675) Lallerboy85 válasza CortezX (#46666) üzenetére


Lallerboy85
tag

1703 64bit,azota tökéletes pedig frissitett is! Ncore rol szedtem,amit a legtöbben töltenek,professional!

(#46676) SeniorTilla válasza Conv (#46674) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem akartalak támadni, ha jól emlékszem te támadtad meg az én véleményemet kettővel ezelőtt. Már megint ferdítesz, mint az első HSZ-edben.

Új gépet veszel külföldi/céges flottából féláron számla nélkül, mert az nem kell a garanciához. Mi ez, ha nem fekete kereskedelem? Vagy a gép nem új, hanem használt. Az új vagy újszerű gépet egyik cég sem fogja 3 hónapos korában eladni számla nélkül féláron. Ha a cég eladja a notebookját, akkor az már használt gép és sokkal idősebb, 3 év körül jár, de inkább túl van rajta. És ami még biztos, az az, hogy számlát fog adni róla, mert ki kell vezetnie a könyveléséből. Számla nélkül egy cég/flottakeztelő cég soha nem ad el gépet. Ezen a ponton azért komolyan meg lehet kérdőjelezni a jogban való jártasságodat. :)

A jogban és a kereskedelemben sem vagyunk egy szinten, ez tisztán látszik, a jogot te is írtad. Nem is baj ez, nem kettőnk szintjéről van szó, hanem arról, hogy kell-e számla a HP gépek garanciáztatásához, vagy nem. Számla, vásárlást igazoló egyéb bizonylat és/vagy garanciajegy kell hozzá. Ez a hivatalos követelménye bármiféle garanciális igény érvényesítésének ma Magyarországon. Ha nem kéri el a szerviz egyiket sem, mert a SN alapján még érvényes a garancia, az egyéni ügy. Előfordul, ezt nem vitatom, de nem szabad erre alapoznia senkinek, ha szervizbe viszi a gépet. Ez csupán a HP szívessége a vevő felé, jogilag semmi nem kötelezi rá. És hidd el, a legtöbbször nem fogadják el.

Ezt a témát évek óta kitárgyaljuk időnként, mert felbukkannak fórumtársak, akiknek nem egyértelmű. Én személy szerint a fentebb írtakat javaslom mindenkinek. A vevőimnek mindig mondom, hogy ha cégnek vették a gépet, akkor is legyen meg a számla másolata, mert kelleni fog. Sokan kérték már a másolatot később tőlem, mert nem másolták le, vagy elkeverték, és elromlott a gép, a szerviz pedig kérte a számlát.

Ha feketén, vagy használtan magánszemélytől (aki nem kereskedelmi mennyiségben árul) vette valaki a gépet (értem ezalatt: se számla, se blokk, se garjegy) akkor még mindig megpróbálhatja a gariztatást, legfeljebb nem fogadják el az igényét.

Arra viszont senki ne buzdítson másokat, hogy az ilyen gépeket nyugodtan vigye szervizbe, mert könnyen pofára esés lehet belőle, és akkor az okos, aki a tanácsot adta, nem fogja kifizetni a gépe árát. Pl. ha körözés alatt van a serial, és a szerviz értesíti a rendőséget és elkobozzák a gépet, mert a két hete regisztrált eladó lopott gépet adott el neki. Veheted te bármilyen, szerinted megbízható eladótól, aki papírok nélkül árul, az nem hiszem, hogy az esetleges bajban majd kiáll melletted. Volt pár ilyen eset itt a fórumon is, illetve olyan, hogy akitől ellopták, fel akarta tenni körözésbe a szerviznél.

Nem régen volt egy fórumtárs, aki túltárolt gépet vett, és a garancia ideje sokkal rövidebb volt a HP rendszerében, mint ami a számlán szerepelt. Ilyen eset sokszor előfordul, és csak a számlával vagy garjeggyel tudod bizonyítani, hogy a valós garanciaidő hosszabb, mint az online rendszerben szereplő.

Vagyunk itt a PH-n páran, akik már évtizedes kereskedői múlttal rendelkezünk. Csak olvassátok végig a többiek véleményét is, ha nem hallgattok rám, és látni fogjátok, hogy senki nem kultiválja a feketén áruló neppereket. Remélem ez a kis szösszenet célba talál, és mindenki tudatosan fogadja be az itt elhangzott dolgokat, a saját megelégedésére.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46677) samphone


samphone
tag

Sziasztok! Fura jelensegre lettem figyelmes.
Dolgoztam a notebookon majd elkellett mennem, ugy hagytam bekapcsolva a dolgokat. Kesobb hallom hogy a gep elegge dolgozik, a ventillator porog. Nos ez mar 15 perce tart, a kepernyo sotet, gombnyomasra nem reagal a laptop,eger se reagal, benyomom a caps lockot nem vilagit, de a gep porog, zug a venti. A lenti allapotjelzo feny szerint is dolgozik a gep, a 3 cd-s allapot folyamatosan vilagit.
Nem voltam itt, mikor ez elindult, szerintetek mi tortent? Frissul a rendszer?

Wifi-s gombot nyomom a kepernyo alatt, billentyu folott az se reagal, ugyanugy narancssargan vilagit, mint mikor repulogepes uzemmodba teszem a gombnyomassal a gepet.

[ Szerkesztve ]

(#46678) Dhampir válasza samphone (#46677) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik gép?

(#46679) samphone válasza Dhampir (#46678) üzenetére


samphone
tag

Hp elitebook 745 g3, azota sincs semmi valtozas.

[ Szerkesztve ]

(#46680) Dhampir válasza samphone (#46679) üzenetére


Dhampir
félisten

Bios-frissítés volt a legfrissebbre?

(#46681) samphone


samphone
tag

1-2 hete volt, az rendben lement. Vegul kinyomtam a gepet, semmire nem reagalt 45 percig, meg mar nem akartam h melegedjen tovabb meg porogjon a venti. Elindult rendesen, megneztem hp assistantban ott meg nem jelzett frissitest. Nem tudom mi lehetett ez a gepnel, mi valthatta ki ezt? " Bekattant ".

[ Szerkesztve ]

(#46682) Dhampir válasza samphone (#46681) üzenetére


Dhampir
félisten

Előfordulhat bármelyik géppel.

(#46683) SeniorTilla válasza samphone (#46681) üzenetére


SeniorTilla
veterán

VGA driver hiba is okozhatja. Tedd fel rá a gyárit, és próbáld meg azzal. A VGA beleszól az energiagazdálkodásba.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46684) zazahoho


zazahoho
őstag

Sziasztok!
HP ProBook 650 G2 T9X73EA gépet ajánlottak megvételre, nem igen követtem mostanában a hp gépeket, ezért szeretném megkérdezni, hogy van-e valami buktatója ennek a gépnek?
Típus hiba, érdemes benne a hdd-t ssd-re cserélni? Általános felhasználásra kéne.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#46685) Lallerboy85 válasza samphone (#46677) üzenetére


Lallerboy85
tag

Hali!

Tesóm ugyanígy járt a gépével, ami utana ki is kapcsolt, és nem lehetett ujra indítani!Irány a szervízbe vissza(3 hetes gép volt), proci odasült,nála vmi hűtési hiba okozta, ventillátorral ill pásztázással is gondok voltak, nem tudom már pontosan...de baromi meleg volt a gép azt mondta. Hp gép szintén. Kapott ujat gariba!

(#46686) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok,

Adott egy HP 6560b, nem mai darab, gondoltam kitakarítom és újrapasztázom a hűtését. Kapott Thermal Grizzly Kryonaut pasztát és új GAP padot is (0,5mm-est) de nem hogy javult volna a hűtés hanem sokkal rosszabb lett. Folyamatosan búg a ventilátor és 55-60 fokos a cpu! Már többször szétszedtem de nem tudok rájönni, hogy miért! Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#46687) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

A napokban jutottam hozzá egy HP 8560p-hez.

Két kérdésem volna.

Érdeklődni szeretnék, az Intel HD 3000 integrált VGA mellé be lehet-e tenni dedikált VGA-t és ha igen, hogyan. Olvastam ATI kártyákról, de nem tudom, hol és hogy lehet hozzájutni, egyáltalán megéri-e az azzal járó kellemetlenségeket, pl. melegedést.

8GB ramom van, ebből hasít magának le-le a HD 3000. Nem tervezem, hogy hű de komoly játékokkal játszanék, de az a + 1-2GB-nyi ram és mellé egy picivel jobb videókártya azért lehet, hogy nem jönne rosszul - ha ésszerű keretek között beszerezhető.

A másik problémám a dokkolóval van; minden remekül működik, egyedül az audio kimenetet leszámítva. Egy apróbb hangfalpárocskát használok, de hiába kötöm rá az audio kimenetre, illetve áramfelvétel gyanánt valamelyik usb portra (végigpróbálgattam mindet), csak alaplapi hang szól, a hangfalpár meg sem nyikkan. Direkt a gépre kötve viszont működik. Mit lehet ezzel tenni, mi lehet az oka?

Köszönettel,
Péter

(#46688) adika4444 válasza Peterhappy (#46687) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Nem lehet, ahhoz olyan alaplap kell amin van DVGA, meg sztem a hűtés is eltér. Ráadásul ilyen korban a DVGA már inkább hátrány mint előny, teljesítménye nem túl nagy, de esélyes a meghibásodás.

A vezérlőpult > hang részen nézz szét, esélyes hogy nincs beállítva alapértelmezettként a dokkoló hangkimenete.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#46689) dewill79 válasza Peterhappy (#46687) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Külön, utólag nem lehet beletenni különálló VGA-t. Amelyikben van ATI Radeon chip, az az alaplapra van forrasztva és tényleg elég gyér a teljesítménye.
Dokkolón keresztül is mennie kellene a hang kimenetnek, ott valamilyen beállítás probléma lesz.

(#46690) Dhampir válasza Peterhappy (#46687) üzenetére


Dhampir
félisten

Külső megoldással kapcsolatban érdemes elolvasni az eGPU tapasztalatok fórum összefoglalóját.

Az összefoglalóból mazsoláztam ki az alábbi kétrészes cikket:

eGPU külső videokártya notebookhoz #1

eGPU külső videokártya notebookhoz #2

Érdemes lehet még keresgélni és olvasgatni az adott topikot, hátha vannak ennél fejlettebb megoldások is 2012 óta, viszont kérdéses, hogy megérné-e a pluszköltséget.

[ Szerkesztve ]

(#46691) Peterhappy válasza Dhampir (#46690) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Mindhármótoknak köszönöm szépen a válaszokat! Utánaolvasok az eGPU-nak. A dedikált kártya hiánya talán valóban nem is gond, a HD 3000-rel még szenvedek, mert az meg nagyon karcsúnak tűnik. Azt most olvastam, hogy a BIOS-ban talán lehet növelni a VRAM méretét, este ránézek (most munka miatt nem tudom újraindítani).

Még egyszer köszönöm,
Péter

(#46692) Dhampir válasza Peterhappy (#46691) üzenetére


Dhampir
félisten

HD 4000 jobb lenne (8570P), de azzal kell gazdálkodni, ami adott.

(#46693) sunyimenyet


sunyimenyet
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a notebookom (probook 450 g2) rácsatlakozik ugyan a wifire, de szerinte nincs internet elérés. Net biztos van, nyilván, más eszközökön működik. Próbáltam újratelepíteni/frissíteni a wifi drivert, de nem segített. Arra gondoltam, hogy a hardverrel lehet valami, viszont csak windows alatt kinlódik, linux-szal simán csatlakozik, és működik ahogy kell.
Szóval fogalmam sincs mi lehet vele. Ha valakinek van ötlete, akkor ne tartsa magában :DD

Előre is köszi a segítséget :)

(#46694) Dhampir válasza sunyimenyet (#46693) üzenetére


Dhampir
félisten

Broadcom driver?

(#46695) sunyimenyet válasza Dhampir (#46694) üzenetére


sunyimenyet
csendes tag

Nem, realtek-es

(#46696) Peterhappy válasza Dhampir (#46692) üzenetére


Peterhappy
őstag

Feleségem gépében HD4000 van, igaz abban egy 710M is figyel (de fogalmam sincs az milyen, hány GB, nem néztem még).

(#46697) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Szaisztok!
Adott egy HP compaq presario CQ57 notebook gyári W7HP van rajta...Szerelésre hozták nem az enyém.Az a probléma,hogy bekapcsolásnál nem csinál semmit.Megnyomom hogy bekapcs a bekapcsoló led felvilágít aztán pár mp után elkezd villogni a CapsLock.
Az a helyzet hogy én már nézelődtem a neten,hogy milyen hiba lehet,de ilyet sehol nem találok.Egyfomán villog 3másodpercenként,de a végtelenségig.Nincs olyan hogy villog valamennyit aztán megáll.Egyfolytában felvillan 3mp-ként.Minlehet a probléma?Én procira tippelek vagy alaplapra,mert el se indul.Vagyis a képernyő fel se villan,de a proci venti bekapcsol.Töltés világít ha bedugom.Mi lehet a baj?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#46698) SeniorTilla válasza Szabikaa20 (#46697) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szai!

szerintem rossz a gép :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46699) Szabikaa20 válasza SeniorTilla (#46698) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem is! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#46700) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

HP 840G3.
Adott egy noti amiben egy m.2 SSD ami GPT-re formázva és rajta win7.
Ugyanebben egy SATA SSD GPT-re formázva, rajta wi 10.
A BIOS advenced menü -> boot options menüben alul két info:
UEFI boot order
Legacy boot order
Az m.2 SSD-t látni mindkettőben
A SATA SSD-t csak a legacy fül alatt.
Mit lehet tennem, hogy a SATA SSD is UEFI legyen?
Köszönöm!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.