Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46851) Graphics válasza mjani1172 (#46850) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Driverek fent vannak.?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46852) SeniorTilla válasza Graphics (#46839) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Á, kizárt dolog :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46853) SeniorTilla válasza zef (#46848) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ITT nézd meg, 34. oldal, van benne m.2 foglalat

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46854) SeniorTilla válasza Godimodi (#46849) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Valamelyik szoftver használja a HDD-t időnként, ezért indítja be a gép.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46855) SeniorTilla válasza mjani1172 (#46850) üzenetére


SeniorTilla
veterán

telepítsd fel a vezérlőgombok driverét

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46856) Godimodi válasza SeniorTilla (#46854) üzenetére


Godimodi
tag

Ezt értem abszolút,de nem szeretném,hogy leálljon a HDD akkor sem,ha telepről használom a gépet.Erre van esetleg valami megoldás?

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#46857) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!

Már lassan egy éve üzemel jól a HP Probook 455 (G3), de egy apró probléma van vele. Használat során az akkumulátor a kapacitásának megfelelően, jól viselkedik, de ha kikapcsolom a gépet, vagy akár alvóba teszem, szerintem rendellenesen gyorsan lemerül. Például kikapcsolt állapotban is képes arra, hogy 2-3 nap múlva ne tudjam visszakapcsolni, mert alacsony a töltöttség. A régi HP 620-as laptopomnál nem volt meg ez a gond, ott kikapcsolt vagy alvó állapotban egy hét után is be lehetett kapcsolni, nem veszített a töltéséből, max 5-10 %-ot.

Mi lehet a baj? Ma jutott eszembe tesztelni olyan módon, hogy kikapcsolás után kiveszem az akkumulátort belőle, és úgy megnézni, mennyit esik a töltés. Nektek van ilyen problémátok?

[ Szerkesztve ]

(#46858) Fernet válasza Godimodi (#46849) üzenetére


Fernet
senior tag

szerk: rossz helyre ment a válasz. sry..

[ Szerkesztve ]

(#46859) Fernet válasza zef (#46848) üzenetére


Fernet
senior tag

és (#46853) SeniorTilla

Köszönöm, errefelé nem néztem, pedig mennyire egyértelmű lett volna. :) Akkor veszek bele egy 120-ast a W10-nek, gondolom lesz egy kis javulás sebességben.

(#46860) SeniorTilla válasza oliwire (#46857) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A probléma neve: AMD chipset :), de nem biztos, csak úgy általában az AMD-s gépek nem működnek olyan jól, mint az intelesek. Pedig még elitebook is van amd procival, brrrrrr........

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46861) mjani1172 válasza Graphics (#46851) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia!

Amit találtam az mind fent van.

(#46862) mjani1172 válasza SeniorTilla (#46855) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem találtam mást, csak amiket felraktam. A fényerőn kívül a többi minden megy. Annak az egy gombnak van külön drivere?

(#46863) Dhampir válasza oliwire (#46857) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy a Biosban be van kapcsolva az USB-ről való töltés, talán USB Charging a neve.

(#46864) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!

Az i3-as 5005U proci integrált videokártyája csak HD 5500 lehet, ugye? Konkrétan ennél a típusnál: HP 250 G5 W4N47EA. Tehát ahol HD 4400 szerepel, az elírás?
Napok óta szívok a kereséssel. Azt hinné az ember, hogy egy HP 250 G5 elnevezés ha nem is feltétlen, de mondjuk egy W4N06EA cikkszám már egyértelműen azonosít egy típust. Közben nem. Szállítanak HDD-vel, SSD-vel, Win10-zel, kétszer annyi memóriával stb., az ember meg találja ki, hogy éppen mit kínálnak milyen áron.

(#46865) SeniorTilla válasza lesaux (#46864) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez már régebben kifutott modell, max. renew-ban tudod megvenni. Ahol a gyári konfigtól eltérően hirdetik, ott gondolom már használt gépet adnak módosított konfiggal.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46866) SeniorTilla válasza mjani1172 (#46862) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor a VGA nincs fent, a gyárit tedd fel

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46867) oliwire válasza Dhampir (#46863) üzenetére


oliwire
őstag

nem találtam a biosában ilyet, de a fast boot-ot kikapcsoltam, az azonnali kérdéses notebookos témában azt javasolták

(#46868) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

2002 óta 460 HP laptop modellre telepítettek gyárilag a billentyűzet leütéseinket naplózó programot. [link]

/s

(#46869) Ciccuka


Ciccuka
veterán

HP Laptops Shipped with Hidden Keylogger

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46870) Mortanius


Mortanius
csendes tag

Vadiúj Probook 450 G4. Jól kezdődik, már az elején gond van, be se lehet kapcsolni. Az akku jelzőfény nem világit, a tápegységgel lehet valami?

(#46871) Ciccuka válasza Mortanius (#46870) üzenetére


Ciccuka
veterán

Multiméterrel ki tudod mérni a hálózati adapterét? Rendelkezésre áll a ráírt feszültség (Volt)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46872) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Dokkolóval kapcsolatban segítenétek. Munkahelyen egy HP ZBook G3 gépem van, ILYEN Thunderbolt 3-as dokkolóval. Az a gondom vele, hogy minden alkalommal, amikor a gépet visszadugom a dokkolóra, a dokkolóra csatlakoztatott dolgok (egér, bill.) nem működnek. Ilyenkor vagy újraindítom a gépet, vagy egy újbóli csatlakozás (dokkolóról ismét lehúz, majd visszadug) segít. A másik pedig, hogy annak ellenére, hogy a dokkolón van a gép, és a dokkolóba be van dugva a headset, hang mégis a gépből jön, úgyhogy kénytelen vagyok lenémítani. Persze ha magába a gépbe bedugok egy fülest, akkor az szól, és nem a gép. Összegezve utálom ezt a dokkolót :D Szar a Kensington megoldása is.

(#46873) Dhampir válasza Mortanius (#46870) üzenetére


Dhampir
félisten

Bekapcsolási problémáim nekem is voltak egy újjal, ha még lehet, küldd vissza.

(#46874) SeniorTilla válasza wjbhbdux (#46868) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Húha, akkor már tudják - a tuggyukkik - miket írtam ide a fórumba.... ;]

Ja, nem: ASUS ROG-om van :P

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46875) SeniorTilla válasza Ciccuka (#46871) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem mérvadó mit mérsz, intellignes tápegységek ezek, kommunikálnak a gép belső tápjával.

Egyébként meg vissza kell küldeni, és kész.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46876) adika4444 válasza Gabesz87 (#46872) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

A hangra van egy ötletem, szerintem nem a dokkoló az alapértelmezett eszköz. A vezérlőpult > hang > lejátszás részen tedd alapértelmezettnek, úgy szerintem jó helyen fog szólni a hang.

üdv, adika4444

(#46877) Ciccuka válasza Ciccuka (#46869) üzenetére


Ciccuka
veterán

Magyarul is itt van:
Keylogger a HP notebookjain

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46878) Ciccuka válasza SeniorTilla (#46875) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbaképp lemértem egy 455 G1 töltőjének nyugalmi feszültségét: 13,8V (19.5V van ráírva az adapterre)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46879) supperduck


supperduck
csendes tag

Sziasztok,
Vettem a napokban egy HP250 G6-ot (i3 6006u, FULL HD led matt verziót) és a kép amit ad nagyon gyengének tűnik. Nem vagyok szakértő ebben, esetleg akinek van még ilyenje tud róla mondani valami, vagy valakinek akinek tapasztalata van ezzel a géppel ? Igazából nem tudom megfogalmazni a problémát, nem színhűek a szinek, a fekete az kicsit világosabb a kelleténél. Állítgattam mindent már, kontraszt, fényerő mindent, de nem tudtam szép beállítást eléreni :( Win 10 van rajta egyébként

(#46881) dugo_ válasza supperduck (#46879) üzenetére


dugo_
veterán

Így néz ki egy mai TN panel a belépőkategóriában.

(#46882) SeniorTilla válasza dugo_ (#46881) üzenetére


SeniorTilla
veterán

így van, szép képhez drágább gépet kell venni, ebbe az árba ez fér bele

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46883) Gus válasza Ciccuka (#46878) üzenetére


Gus
aktív tag

Hát, akkor rosszul mérted. Az a táp 3 pólusú csatlakozós. A középső tüske a tápegység felismerésére szolgáló jelet viszi, ami lehet, hogy annyi. A valódi táp a henger külső és belső palástján mérendő.

(#46884) Ciccuka válasza #41133696 (#46880) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bios a legfrissebb és alapállapotban van, a beállításait átnézted? Milyen program írhatja?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46885) #41133696 válasza Ciccuka (#46884) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Biosába még nem léptem be mióta megvan. Gondoltam, minden rendben van ott gyárilag.

(#46886) samphone


samphone
tag

3-4 napja a frissítés óta észrevettem pár furcsaságot.
Bekapcsolás után, ahogy bejön a windows, magától újraindul a gép. De nem írja ki, hogy összeomlott volna bármi is, cask újraindul hirtelen. Meg néha random megcsinálja. Mitől van ez? Vírusírtót futattam, de nem jelzett semmit, illetve az audiodrivernél keyloggert, de nem hiszem hogy az lenne.

Illetve azt vettem észre böngészés közben, hogy már alig bírok oldalakat megnyitni. Chrome és az edge is ezt csinálja, egyedül a firefox-nál nem vettem észre azt, hogy ha megnyitok szinte bármilyen oldalt, de ilyen alapokat is, mint youtube vagy gmail, azt írja ki, hogy " A webhely nem képes biztonságos kapcsolatot nyújtani
A(z) www.youtube.com egy nem támogatott protokollt használ.
ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH
RÉSZLETEK ELREJTÉSE
Nem támogatott protokoll
Az ügyfél és a szerver nem támogat ugyanolyan SSL-protokollverziót vagy rejtjelezési csomagot."

Néha behozza, néha nem, ide is úgy írok, hogy felengedett. Mi a megoldás erre?

(#46887) zef válasza samphone (#46886) üzenetére


zef
tag

Pontos idő be van állítva?

(#46888) samphone válasza zef (#46887) üzenetére


samphone
tag

Igen.

(#46889) SeniorTilla válasza samphone (#46886) üzenetére


SeniorTilla
veterán

telepítsd újra a gyári rendszert

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46890) chatran


chatran
őstag

Van nálam egy Probook 450 G5. Kicsit meglepett, hogy ennek belső akkuja van. Korábban volt szerencsém egy G3-hoz, abban még a hagyományos módon volt az akku. Mióta lett belső akkuja a Probook-oknak?
Hogyan lehet ebben akkut cserélni?

(#46891) Dhampir válasza chatran (#46890) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt a megoldást egyre több gyártó alkalmazza.

Product End-of-Life Disassembly Instructions.

[ Szerkesztve ]

(#46892) samphone válasza Dhampir (#46846) üzenetére


samphone
tag

Leszedtem, megnéztem. A teljesítményre és a kondícióra is 100%, kiválót ír. A hőmérsékletet ugye nem tudom, mert próbaverziót szedtem le.

(#46893) Dhampir válasza samphone (#46892) üzenetére


Dhampir
félisten

A Tilla által említett Windows újratelepítés javallott, ha még nem történt meg.

(#46894) Ciccuka válasza #95590400 (#49) üzenetére


Ciccuka
veterán

samphone egyébként nem mindegyik SSD-ben van hőmérséklet szenzor

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46895) samphone


samphone
tag

Köszönöm a tanácsokat, az újratelepítést meghagytam végső megoldásnak.
Újratelepítettem a chrome-ot de az se segített, azt nem írtam ( mondjuk microsoft edge-n se működött )
Végül megpróbáltam azt, hogy letöröltem a google chrome-ot teljesen, meg a vírusírtót is, és újraraktam mindkettőt. Azóta működik:)

Amúgy mi a véleményetek a microsoft edge-ről ( bocsi ha offtéma, csak érdekel. Ugye az IE az gagyi volt, de erről mi a véleményetek? )

(#46896) Dhampir válasza samphone (#46895) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz az Edge, de csak nagy ritkán használom. A régen alapértelmezett Bing keresőt néha még Firefox alatt is megnyitom a gyönyörű háttérképek miatt. :)

(#46897) chatran válasza Dhampir (#46891) üzenetére


chatran
őstag

Darabjaira kell szedni, ha ki akarom venni az akksit? :Y

(#46898) Dhampir válasza chatran (#46897) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem árthat megkérdezni a HP-t, hogy garanciavesztés nélkül meddig bontható.

(#46900) kecsetif válasza samphone (#46888) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Mármint a bios-ban be van-e állítva a pontos idő?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.