Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45751) DrDobos válasza MineFox54 (#45750) üzenetére


DrDobos
őstag

Akkor csak annyi különbség van, hogy ez nem stabil sajnos.

Samsung Galaxy A55 5G

(#45752) SeniorTilla válasza DrDobos (#45751) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hűtési gond lesz. Vagy nem megy a ventilátor, vagy rossz a hűtőcső, vagy nincs hővezető réteg a tönk alatt, vagy lehet még sok más. Ez egy rossz gép, vidd vissza.

Ez csak egy eset, nem szabad következtetést levonni belőle. Én elég sok probookot eladtam már, 440-est és 430-ast is, de ilyen gond még egyikkel sem volt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45753) adika4444 válasza DrDobos (#45745) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor hagyd a fenébe, ha bios-ban is hibázik, akkor garis illetve 14 napos cserés...
De én is fogtam már ki mindenkinek hibátlan hdd rack-et és jónéhány kütyüt, de amég a gari vagy az elállás megoldja addig úgy vagyok vele hogy én a pechesebb réteget erősítem és mindig kipróbálom milyen a gari...

üdv, adika4444

(#45754) DrDobos válasza adika4444 (#45753) üzenetére


DrDobos
őstag

En is gondoltam, hogy sajnos hardveres hiba van sajnos. Ki lesz cserélve :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45755) DrDobos


DrDobos
őstag

Ki lett cserélve a pluszba berakott ram, azóta hibátlanul működik.

Hogy ne legyen off: HP Elite USB-C Docking Station Driver mit ad nekem pluszba, nem nagyon értem a leírását.

Samsung Galaxy A55 5G

(#45756) SeniorTilla válasza DrDobos (#45755) üzenetére


SeniorTilla
veterán

milyen ram volt?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45757) DrDobos válasza SeniorTilla (#45756) üzenetére


DrDobos
őstag

Tutira nem tudom megmondani, de szerintem egy kingston ram. Most egy hyperx van benne.

++ Az F billentyűk plusz opciójaként a hangerő szabályzás stb a hotkey illesztőprogram feltelepítése után sem működik. Erre ötlet?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45758) DrDobos válasza DrDobos (#45757) üzenetére


DrDobos
őstag

Sikerult..a fene se tudta, hogy nyomni kell hozza az fn gombot.. :DD

Samsung Galaxy A55 5G

(#45759) kecsetif válasza DrDobos (#45758) üzenetére


kecsetif
aktív tag

A biosban be tudod állítani, hogy ne kelljen nyomni az fn-t. ;)

Ha nem használsz dokkolót, szerintem nincs rá szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#45760) adika4444 válasza DrDobos (#45755) üzenetére


adika4444
addikt

Na ez jó hír:) Semmit. Dokkolóhoz kell, a neve alapján legalább is erre következtetek.

üdv, adika4444

(#45761) DrDobos válasza adika4444 (#45760) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm! :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45762) DrDobos válasza kecsetif (#45759) üzenetére


DrDobos
őstag

Ez hol van a biosban, hogy ne kelljen az fnt is nyomni?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45763) DrDobos válasza DrDobos (#45762) üzenetére


DrDobos
őstag

Sikerült, targytalan!!

Samsung Galaxy A55 5G

(#45764) viharkabat válasza DrDobos (#45763) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Hogy lehet megoldani? Ez engem is érdekelne, az egyik gyökérség az elitebookokon, hogy lesprólolták a dedikált hangerőszabályzót.

(#45765) DrDobos válasza viharkabat (#45764) üzenetére


DrDobos
őstag

Indításnal F10 a bioshoz, aztan rogton az elso oldalon System Options, majd alulról nekem a 2. az hogy Launch Hotkeys without Fn keypress

Samsung Galaxy A55 5G

(#45766) viharkabat válasza DrDobos (#45765) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Köszi. megnézem még egyszer, bár nem rémlik, hogy az enyémben lett volna ilyen

(#45767) DrDobos válasza viharkabat (#45766) üzenetére


DrDobos
őstag

Lehet csak mashol van. Mi a bios verzioja? :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45768) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
HP 250 G4-hez milyen aksi való, ha mostani tönkrement?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45769) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Szert tettem egy hibás dv6700-ra. Jól sejtem, hogy GPU BGA hibája van, ha bekapcsolás után nincs kép? Külső monitoron sincs, RAM csere-berére sem reagál... Elég elátkozott gép lehet ez, ahogy kutattam a netem, tiszta betegágy, nem mintha sokat érne, ha működne is :D Csak kíváncsiságból ránéztem egy fél órára, hogy mi lehet vele...

8400GS a GPU (ami megsült :D ), WXGA panel, Amd Turion 64x2 TL-60 CPU, 6 cellás akksi, ami még működik, 90W táp, Vista matrica. Egy tálca sörért csak elmegy alkatrésznek egyben :D Vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#45770) kecsetif válasza NandorHUN (#45768) üzenetére


kecsetif
aktív tag

parts.hp.com
Modellszám alapján meg tudod keresni. Elvileg amúgy ezek:
 
807956-001
807957-001 

(#45771) kecsetif válasza csubuka (#45769) üzenetére


kecsetif
aktív tag

En azért első körben szétszedném és megsuvickolnam az érintkezőket, ha meg nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#45772) csubuka válasza kecsetif (#45771) üzenetére


csubuka
addikt

Melyik érintkezőkre gondolsz?

(#45773) kecsetif válasza csubuka (#45772) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Hát elsősorban az alaplap és a kijelző között. De néha egy felrecsöppent hővezető paszta is tud érdekes dolgokat művelni.
Segédlet

(#45774) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van pár Hp ProBook 450 G4 - intel i7 CPU, Samsung SSD-vel - laptopunk a cégnél. Az egyik elkezdte folyamatosan felpörgetni, majd lelassítani a ventilátort, ami elég idegesítő. Ha nem fut semmi vagy esetleg csak a Chrome, akkor is felpörög, egy kis ideig pörög, majd lelassítja magát egy kis időre és újra kezdi ezt a folyamatot.

A legfrissebb BIOS, chipset, VGA driver van fent a laptop támogatás oldaláról letöltve.
Még amire gondoltam az a VGA vagy az intel vagy az Nvidia. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#45775) kecsetif válasza atti1848 (#45774) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Első körben ellenőrizd a hőfokokat. Lehet aktuális egy hűtő takarítás.

(#45776) atti1848 válasza kecsetif (#45775) üzenetére


atti1848
senior tag

A laptop 2017.januári, így szerintem nem a porosodással lesz a probléma, de megpróbálom kifújni. Jah és persze garanciás, így szét sem szedhetem újrapasztázni.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#45777) kecsetif válasza atti1848 (#45776) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Hat akkor tenyleg nem túl valószínű, bar pl. ágyban hasznalva (ha a kolléga hazavitte) akár össze is jöhet.
Esetleg valami program a háttérben eszi a procit? (Feladatkezelő)

Amúgy ha ezek nem, akkor szerintem irány a márkaszervíz.

[ Szerkesztve ]

(#45778) csubuka válasza kecsetif (#45773) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Ámde ha érintkező gond van, akkor kellene, hogy legyen kép a külső monitoron nemde?

(#45779) atti1848 válasza kecsetif (#45777) üzenetére


atti1848
senior tag

A háttérben sem pörgeti semmi a Procit ezért gyanús, hogy mi lehet. Még várunk vele és meglátjuk, lehet megy szervizbe. :)

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#45780) kecsetif válasza csubuka (#45778) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Valóban. De ha már szétszeded, hogy megtisztítsd az alaplapot és a proci környékét esetlegesen szétkent hővezető pasztától, nem megéri egyúttal az érintkezőket is megpucolni-megnézni? Mi van ha épp zárlatos a csatlakozó es ezért nem ad semerre képet?

Nyilván ennek az egésznek kicsi a valószínűsége. De én erre indulnék el.

[ Szerkesztve ]

(#45781) csubuka válasza kecsetif (#45780) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, megnézegetem ezeket, ha lesz rá idő, ha nem akkor marad a tálca sör megoldás eladásra :) Meglátjuk.

(#45782) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Ebbe típusba milyen ram való? : HP 250 G4. + 4Gb ramot szeretnék bele venni.

Köszönöm :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45783) SeniorTilla válasza NandorHUN (#45782) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ugyanolyan, mint ami benne van. Bármelyik tesztprogram, vagy a net megmondja a típusszám alapján.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45784) NandorHUN válasza SeniorTilla (#45783) üzenetére


NandorHUN
addikt

Elvileg ilyenem van: [link]

HP-n beírtam a Product ID-t meg Serialt és ezt dobta ki ... :F
Illetve ott van még az is, hogy

" MEGJEGYZÉS:
Memory is non customer accessible / upgradeable" :F

Gari nincs már rá, szóval nagy bajom nem lesz ha szerelem, és elvileg 16-ig bővíthető is, szóval nem egészen értem.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45785) MasterMark


MasterMark
titán

EliteBook 2540p-be milyen RAM-ot lehet tenni?

Notebook RAM-nál mire kell figyelni? :R

Switch Tax

(#45786) SeniorTilla válasza NandorHUN (#45784) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért írják, mert szét kell szedni a gépet hozzá, tehát nem az otthoni júzernek való a bővítés. Ettől függetlenül megoldható házilag is, ha értesz kicsit hozzá és van youtube hozzáférésed :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45787) DrDobos


DrDobos
őstag

Hallottam pár dolgot erről a hibernálás és az ssd anomáliákról. Ez mit takar, nem igazán értem a dolgokat?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45788) NandorHUN válasza SeniorTilla (#45786) üzenetére


NandorHUN
addikt

Tehát akkor ezt csak eg boltban tudják majd megmondani, hogy mi kell bele egyáltalán. Szerelés +50% , meg alkatrészt és másfélszer annyiért fognak adni :/

Amúgy asztali gép szereléséhez értek, abból már többet is összeraktam.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45789) SeniorTilla válasza NandorHUN (#45788) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megnézni te is meg tudod egy rendszerinfó programmal, a csere meg rajtad múlik, bevállalod-e

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45790) NandorHUN válasza SeniorTilla (#45789) üzenetére


NandorHUN
addikt

CPU-Z-vel és AIDA64-gyel néztem de nem írt ki semmit csak hogy 1600-as 4Gb DDR3.
Konkrétan milyen progival kéne?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45791) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Adott egy 430 g4 probook,amin a win10 telepítése után nem volt hang. Ezt orvosoltam h valamit letiltottam az eszközkezelőben...utana lett viszont a jobb alsó sarokban lévő hangerőszabályzo nem megy...valamint a billentyüzet hangerő gombjai sem..hang az van,mondhatni ordít , és pl csak a youtubeon belül tudok hangot szabályozni...mi lehet a gond,megoldás???

Ill.másik dolog...mivel uj a gép, mi a célszerű az akkumlátor töltésével kapcsolatban a kezdeti időkben.Igazábol feltöltöttem 100százalékra és lehuztam a tápról....ilyenkor célszerű teljesen lemeríteni és ujra fel teljesen vagy nem? Mire figyeljek oda az akkumlátorral kapcsolatban h sokáig bírja majd a jövöben...Köszi előre is!

(#45792) SeniorTilla válasza NandorHUN (#45790) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát ha ezek nem mondják meg, akkor passz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45793) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Új adaptert kell vennem egyik ismerősnek a pavilion 17-es gépéhez. Milyen márkát ajánlotok, csak a HP-t érdemes venni vagy az utángyártottak is jók?

Pl itt ez az Akyga 3600ért, 2 év garival vs. eredeti HP 6000ért, de legalább csak 1 év garanciával.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45794) NandorHUN válasza SeniorTilla (#45792) üzenetére


NandorHUN
addikt

No offense, de van egyáltalán olyan program ami megmondaná? :D
Bármint asztali gépem - ami drága és minőségi cuccokból van összerakva - se írja ki, hogy milyen memória van benne, csak annyi van kint, hogy 2400Mhz 16000 MB ...

Az egy dolog, hogy VGA meg CPU kint van, azokhoz van is -kell is - driver, de RAM nem ilyen :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45795) TheProb válasza NandorHUN (#45794) üzenetére


TheProb
veterán

CPU-Z-ban az SPD tab-ot nézd, ne a "memory"-t. Az több, mint elegendő infót ad. Bár amit linkeltél HP-s oldal, már az alapján is lehetne vásárolni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45796) NandorHUN válasza TheProb (#45795) üzenetére


NandorHUN
addikt

:R
Megvan.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45797) BiOszi


BiOszi
tag

Sziasztok.

Tudom nem jó helyen járok, de azért megpróbálom. Van egy hp g1 600 prodesk masinám. A biosba nem értek egy részt. Esetleg valaki tudna segíteni, hogy mik pontosan ezek a beéllítások. Az eredeti pdf valahogy átugordja ezt a részt. :R

[ Szerkesztve ]

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#45798) MineFox54 válasza TheProb (#45793) üzenetére


MineFox54
őstag

Szerintem nem a töltő meghibásodásakor töltőben keletkezett kártól kell félni... Ha magával viszi a gépet is a töltő, nem fogják kifizetni a töltő garijában... A HP egy stabil, korrekt töltő.

[ Szerkesztve ]

(#45799) TheProb válasza MineFox54 (#45798) üzenetére


TheProb
veterán

Azt nem is gondoltam, hogy a táp garanciája a gépre is szólna. Arra voltam/vagyok kíváncsi, hogy megéri-e a majd 2x-es árat. Másik topicban azt mondják, hogy jó ez az utángyártott cucc is. És a HP is természetesen ugyan úgy tönkre mehet. Ahogy azt most pont azért kell cserélni, mert zárlatos lett és legyilkolta az alaplapot.

(#45797) BiOszi:Én se tudom hirtelen, hogy mik ezek. De az IT-ban is elmondható az, hogy amiről nem tudjuk, hogy mire való. Azt ne is piszkáljuk... ;]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45800) MineFox54 válasza TheProb (#45799) üzenetére


MineFox54
őstag

Én ezen nem spórolnék...
6e forintos cuccnál mit számít a garancia? Ha meghal, akkor általában lesznek ott komolyabb gondok, és nem az adapter lesz sajnálva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.