Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45651) bnorci71 válasza SeniorTilla (#45648) üzenetére


bnorci71
addikt

már e-mailbe jeleztem a boltnak, visszaküldhetem természetesen.
csak ugye idő postaköltség :((

ezért nem szeretem a netes vásárlást

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45652) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!

Adott egy HP Elitebook 8540p.
Windows 7 Ultimate 64bit-et teleítettem rá.

Az eszközkezelőben van 2db Alapvető rendszereszköz nevű ismeretlen eszköz amikhez sehogy sem tudok drivert társítani. Háromféleképp próbáltam: windows update, driver booster pro és hp support manual driver download and install-al.

Meg észrevettem hogy a dvd rom melletti 2db usb nem funkcionál. De az usb-vel kapcsolatos drivereket telepítettem már a driver booster pro-val és manuálisan a hp support-ról is. A gép bal oldalán lévő másik két usb viszont gond nélkül megy.

Valami ötlet?

(#45653) adika4444 válasza Beethoven (#45652) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Próbáld meg, hogy USB boot eszközt felismer-e a két jobboldali a bios-nál. Mert ha nem, akkor a driverekkel szórakozni sincs sok értelme:(

üdv, adika4444

(#45654) Beethoven válasza adika4444 (#45653) üzenetére


Beethoven
tag

Ha rádugom a telefonom az usb-kre áram van bennük mert tölti a telót.

(#45655) adika4444 válasza Beethoven (#45654) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor áramot azt ad. De jó lenne megtudni h adatkommunikáció is van-e rajtuk. Mert ha már bootnál sincs akkor nincs értelme küzdeni driverrel mert vszg hibás. Eszközkezelő mit mutat?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#45656) samphone


samphone
tag

Sziasztok!

Laptophoz/notebookhoz hogyan kell rácsatlakoztatni a töltőt illetve eltávolítani, milyen sorrendben?

1. Ha tölteni szeretném: Először a töltőt a hálózatba aztán a gépbe kell dugni vagy először a gépbe és utána a hálózatra dugom rá a töltőt?

2. Ha kihúzom a töltőt: Először a töltőt a laptopból veszem ki és utána húzom ki az elektromos hálózatból vagy először a hálózatból és utána a laptopból?

Számít ez a sorrend? Mert már mindenféle variációval találkoztam és szeretném magamban letisztázni, hogy kell ezt használni megfelelően.

(#45657) MineFox54 válasza samphone (#45656) üzenetére


MineFox54
őstag

Szerintem mindegy, de a legcélszerűbb a töltőt hálózatra majd gépbe, illetve a gépből ki és hálózatról le.

(#45658) SeniorTilla válasza MineFox54 (#45657) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van, így kell. Egyébként teljesen mindegy, mert a töltő védi a gépet a tranziensektől, tehát nem jut ki már csak a szabályozott feszültség.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45659) castiels


castiels
addikt

Akinek nincs a gépében a MicTray64.exe arra nem tették fel ezt a kémprogit?

(#45660) animatrix11 válasza kromatika (#45649) üzenetére


animatrix11
őstag

Ez milyen hp? Ha 1-2 generációs a hp probook patcher-el lehet újra programozni a hiányzó dolgokat

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#45661) MineFox54


MineFox54
őstag

Egyébként 840G3-on mi a pontos menete egy SSD-re való cserének, majd Win újratelepítésnek?
Egyrészt, hogy ne fussak bele kromatika hibajelenségébe is, másrészt gyári W10 telepítővel tudom használni a HP-s kulcsot? Vagy honnan szerezzek?

(#45662) adika4444 válasza MineFox54 (#45661) üzenetére


adika4444
addikt

Ha azonos kiadást raksz fel mint amilyen gyárilag volt, auto aktiválja magát. Viszont az, hogy 32 vagy 64 bit mind1, csak a pro, home stb típusnak kell egyeznie.

üdv, adika4444

(#45663) SeniorTilla válasza adika4444 (#45662) üzenetére


SeniorTilla
veterán

És még annak, hogy OEM verzió legyen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45664) Robika199218


Robika199218
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem.
Van egy hp compaq nx6310 - es laptopom (nem mai darab tudom) vettem bele egy t2500-as processzort. A helyzet az hogy dual corba nem indul a laptop, de szólóban igen. Bios frissítés volt, alap lap hiba lehet vagy processzor. Támogatja a lap a processzort.

(#45665) Klara_ válasza MineFox54 (#45661) üzenetére


Klara_
őstag

HP Clour recovery toolal letoltod a neked valot, adott gepen csinald amire kell!

(#45666) castiels


castiels
addikt

ha ki van csúszva a wifi antenna azt hol tudom megnézni a laptopon?

(#45667) MineFox54 válasza SeniorTilla (#45663) üzenetére


MineFox54
őstag

Ilyenekbe nem fogok belefutni ugye?

(soha nem telepítettem UEFI-vel gépet, soha nem tetszett. Legacy bios FTW :P )

(#45668) hódmaci válasza SeniorTilla (#45658) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
"mert a töltő védi a gépet"
Akkor a villámvédelem illetve a túlfesz. védelem is benne van?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#45669) MineFox54 válasza hódmaci (#45668) üzenetére


MineFox54
őstag

Túlfeszvédelem szerintem igen, villámvédelem nincs szerintem.

(#45670) kromatika válasza animatrix11 (#45660) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.ProBook 640 G2.Csak azt nem értem,hogy ha másik háttértárat rakok be.Akkor sem tudom telepíteni. Mindíg ez az üzenet jön be.WIn 8.1 sem tudok rá rakni.Lehet az volt baj hogy uefi be akartam újra húzni a rendszert.Már bánom hogy nem hagytam úgy ahogy gyárilag frisítette magát win 8.1 röl,win 10 re.De azért ez mekkora szívás hogy most a biosba sem tudok belépni,és használhatatlan a gép.

[ Szerkesztve ]

(#45671) SeniorTilla válasza hódmaci (#45668) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nincs, a saját tranziensei elől védi a gépet a töltő.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45672) frovery


frovery
senior tag

Üdv!

Adott egy régi ZV5000.
Hogyan lehet penről rávarázsolni oprendszert?
Sajnos nem látja a pent, akármilyet dugok rá, még a biosban sem.
Lehetséges egyáltalán, vagy vennem kell dvd lemezt?

(#45673) Sefter válasza frovery (#45672) üzenetére


Sefter
veterán

Ha nagyon régi, előfordulhat, hogy nem tud usb-ről bootolni...marad a lemez

Psn ID: sefter_hun

(#45674) SeniorTilla válasza frovery (#45672) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha nincs a BIOS-ban USB boot, akkor nem fog menni, ez már nagyon régi gép, ahogy az előttem szóló is írta :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45675) frovery válasza SeniorTilla (#45674) üzenetére


frovery
senior tag

Igen, sajna nincs ilyen lehetőség. XP-t feltoltam rá, megy hiba nélkül. Biost is tudtam így frissíteni a legújabbra. Viszont gondoltam legalább egy win7-et rárakok. Kiírtam egy újraírható dvd-re de a merevlemezt nem látja és hibát ír ki. Gondolom az ata(ide) lemeznek kellene betallózni valamilyen drivert. Neten keresgélek de nem találok semmi hasznosat. Mi kellene neki?
Vinyo egy hitachi travelstar dk23fa 60 ide.

Köszi a segítséget!

(#45676) MasterMark válasza frovery (#45675) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyenkor nem a vinyónak, hanem a vezérlőnek a driveré kellene. De ha xp látta minden nélkül, akkor itt valami más baj lehet szerintem.

Switch Tax

(#45677) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Valaki tudna adni egy linket 8570p legfrissebb bios-hoz? Nem találom... :W

Illetve Windows 10-hez UEFI kell? Native vagy Hybrid?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45678) MasterMark válasza V.Stryker (#45677) üzenetére


MasterMark
titán

UEFI nem "kell", legacy modban is felmegy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#45679) bnorci71 válasza V.Stryker (#45677) üzenetére


bnorci71
addikt

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-elitebook-8570p-notebook-pc/5212912

várj egy kicsit amíg görgethető lesz az oldal mert leinfózza a gépet milyen oprendszer van rajta

mondjuk nem tudom minek mert a 8570p-n W7 64Bit még Lan sincs a win felállásakor így nehéz azon a gépen drivert vadászni hozzá

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45680) V.Stryker válasza bnorci71 (#45679) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Közben meglett, köszönöm. Csak windows 7 -et kellett a rendszernél beállítani.

Windows 10 fog rákerülni, ssd-re. Azt tudom,hogy Legacyba is felmegy, de nem illene már ezt az új UEFI-t használni? Azt mondják gyorsabban ébred , stb.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45681) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Telekomnál kinéztem egy HP Pavilion 15-au100 notit (win10), asszony régi Lenovo G580-a helyett gondoltam. Itt kamatmentesen megkapom, érdemes beruházni rá? Specifikációk alapján elég jónak tűnik.

Játékra is lenne használva, de nem igény, hogy a legújabb címek is fussanak rajta ultra beállításokkal. (Főleg mmorpg-vel szokott játszani)

Esetleg később egy ssd menne bele, nem tudom ezt meg lehet oldani garivesztés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#45682) SeniorTilla válasza Fernet (#45681) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Úristen, nagyon-nagyon drágán adják... meg ne vedd, a sima ára ennek max. a fele!

Core i3, sima HDD? Mi kerül ezen 300 ezerbe???

Ennyiért már Omen-t lehet venni 3x ilyen jó konfiggal.

Az SSD házilag nem cserélhető benne, szét kell szedni hozzá a gépet, ezért garivesztés van. Max. szervizben tetetheted bele, vagy ha meghibásodik, kiveszed a visszaküldés előtt.

De ennyiért ne ilyet vegyél, akármilyen kedvezőnek is tűnik a hitel. Eleve 2 év hűség van, és azért kamatmentes, mert túl van árazva a gép nem kicsit.

Nem is értem, hogyan veheti meg bárki is ép ésszel 300 ezerért ezt az i3-as konfigot...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45683) Fernet válasza SeniorTilla (#45682) üzenetére


Fernet
senior tag

182e Ft.-ba kerülne, legalábbis nekem belépve ezt az árat hozza.

[ Szerkesztve ]

(#45684) SeniorTilla válasza Fernet (#45683) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem mindegy :)

Ezt linkelted:

https://www.telekom.hu/shop/termek/HP+Pavilion+15+Notebook--HP+PAVILION+15?sku=jsku1754606161&contractType=newPostpaid&paymentType=FULL&preselectedTariffplanBundleSkuId=sku2060064

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45685) Fernet válasza SeniorTilla (#45684) üzenetére


Fernet
senior tag

Lehet jobb lett volna a képpel indítani :) Akkor a link nem sikerült a legjobban, de a kérdés még mindig áll, ezen az áron érdemes beruházni rá? Vagy van olyan alternatíva ami esetleg jobb áron van, de legalább ilyen paraméterekkel rendelkezik? (8GB RAM, minimum GF940-es VGA és FHD lenne a fontos)

Sajnálom, hogy az ssd nem oldható meg egyszerűen, a mostani Lenovo G580-ban az van pár éve tettem bele, és elég gyors a rendszer, csak hát minden más meg lassú. De hát 5 éves gép, nem mai darab...

[ Szerkesztve ]

(#45686) MineFox54 válasza Fernet (#45685) üzenetére


MineFox54
őstag

A Telekom akkor is drága...

(#45687) SeniorTilla válasza MineFox54 (#45686) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45688) Klara_ válasza V.Stryker (#45680) üzenetére


Klara_
őstag

G2 a hybridet szerette nalam, SATA SSD-n anno.

[ Szerkesztve ]

(#45689) Fernet válasza MineFox54 (#45686) üzenetére


Fernet
senior tag

és (#45687) SeniorTilla

Én elhiszem, hogy a Telekom drága és az esetek nagy részében én is ezt látom, de tudtok mondani egy olyan normális helyet ahol ez, vagy tudásban ennek megfelelő notebook kedvezőbb áron van? Nekem nem sikerült eddig.

(#45690) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ismét kéne egy kis segítség. Felment a win 10 a 8570p -re. Amit a hp oldala a win 10-hez drivert kidobott, mindent feltettem. De még mindig van egy ismeretlen eszközöm és egy ismeretlen alapvető rendszereszközöm. Update is volt.

Milyen eszközök win 8.1-es drivereivel próbálkozzak, hogy meglegyenek?

Klara_: Köszi.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45691) MasterMark válasza V.Stryker (#45690) üzenetére


MasterMark
titán

Hardverazonosítót kikeresed, google, tadaa. :)

Switch Tax

(#45692) bnorci71 válasza Fernet (#45689) üzenetére


bnorci71
addikt

PL: mondjuk op. rendszer nincs rajta

http://www.notebook.hu/hp-pavilion-15-ab221nh-v2g60ea-feher

vagy [link]
20hó 0%Thm is lehet ha benne van most akcióba

mondjuk neház úgy ugyan ilyet keresni ha csak anniy a meghatározás a Tté oldalán hogy Intel proci C2D vagy I7 mert ugye nagyon nem mindegy :D

V.Stryker

ha megvan, hogy mi volt írd már meg én délután vagy holnap kezdek egy ilyen telepítésébe, egyszer már félig megvolt de nagyon kellett vadászni a drivereket, hihetetlen hogy Lan Wifi driver nem ment fel alapból a W7-el

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45693) frovery válasza MasterMark (#45676) üzenetére


frovery
senior tag

Hol lehetne ilyen vezérlő telepítőt találni?

Más hiba mi lehet? Vinyó HD Sentinellel XP-n 100%-os.

(#45694) Fernet válasza bnorci71 (#45692) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm, hogy foglalkozol a dologgal, én nem ragaszkodom a T-hez, de amit linkeltél (notebook.hu) már 190e Ft és rendszer sincs rajta, az sem két fillér (ha nem virágboltit akarok).

A mediamarktos link nekem 404-et dob, de rákerestem az oldalukon a hp pavilion 15-re és ami 180 alatt van, az mind gyengébbnek tűnik (pl. 4Gb RAM) és ott is több gépen csak freedos van.

Én viszonylag részletes leírást láttam a T oldalán, legalábbis ezt írják a gépről:

HP Pavilion 15 notebook
Windows 10 Home
Intel Core i3-7100U 2,4 GHz
nVidia GeForece 940M 2GB (mondjuk nem ismerem a GeForece kártyát de biztos jó :) )
8 GB DDR4 2133MHz
Többit most nem akarom bemásolni

HP oldalán

Szóval nyitott vagyon én más lehetőségre is a T-n kívül, de még nem sikerült ilyet találnom. Ez a 180e-es ár meg nagyon a plafon.

[ Szerkesztve ]

(#45695) MasterMark válasza frovery (#45693) üzenetére


MasterMark
titán

A HP honlapjan szokott lenni a driverek kozott olyan pre-boot driver zip-ben, es azt kellene betallozni ott.

De lattam mar ilyet hibas Windows telepitonel is, hogy nem latszodtak a vinyok.

Switch Tax

(#45696) adika4444 válasza Fernet (#45694) üzenetére


adika4444
addikt

Ha játékra kell akkor vegyél Asus K501-et, régebben volt ilyesmi áron hasonló teljesítménnyel, hogy most van-e az jó kérdés.
ha meg iroda akkor HP 250 vagy Fujitsu A557 szép kijelzővel...

üdv, adika4444

(#45697) bnorci71 válasza Fernet (#45694) üzenetére


bnorci71
addikt

190-ért tud az árgép azonos gépet, akkor jó a Tré ára
[link]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45698) V.Stryker válasza bnorci71 (#45692) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az egyik a JMicron, a másik a 3D Guard driver.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45699) bnorci71 válasza V.Stryker (#45698) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi

közbe kiderült a bolt W7-t teleptett rá :C a visszaküldöttön W10 volt, de valahogy nekem se akaródzik váltani, hülyét kapok mindig megtanulni a fejlesztők mit hová pakoltak át

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45700) Dhampir válasza V.Stryker (#45690) üzenetére


Dhampir
félisten

A HP SoftPaq Download Manager letöltésével kezdd, ha még nem történt meg.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.