Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46251) Ala válasza MasterMark (#46249) üzenetére


Ala
tag

Tudnátok segíteni abban, hogy honnát tudnék hozzá drivert leszedni, ha még nem írtam Win 10-hez kell.

Közben felhívtam a HP Ügyfélszolgálatot, ahol közölték, hogy ennek a gépnek nem biztosítanak win10 támogatást .... :((( :o :((( :o :Y :W

(#46252) MasterMark válasza Ala (#46251) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor megkeresed a gyarto oldalat aki a Wifi kartyat csinalta a gepbe.

Switch Tax

(#46253) Ala válasza MasterMark (#46252) üzenetére


Ala
tag

Végül kicsit lenyugodtam, és majdnem azt csináltam. Illesztőprogram frissítésénél a Win beépített illesztői közül választottam egyet. Egyenlőre úgy tűnik, hogy működik a LAN és a WIFI is.

Lehet, hogy érdemes lesz utánanézni a gyártó oldalán is :D biztos, ami nem alapon, meg akkor lehet, hogy menne a képernyő megosztás is az okostévére wifin keresztül.

Azt hogyan tudom kideríteni, hogy melyik gyártó melyik típusa? Elvileg a gyártó meg van, de a típus nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#46254) Ala válasza Ala (#46253) üzenetére


Ala
tag

Nem tudom szerkeszteni a hozzászólásomat, ezért "válaszolok" a sajátomra

Szóval a hasonló cipőben járó bajtársaimnak (és akár magamnak is) foglalnám össze az elmúlt szűk egy nap tapasztalatait.

Egy HP Pavilion Sleek Book 15-b002sh laptop wifijét nem sikerült életre keltenem.

Sikerült kideríteni, hogy ebben az adott gépben (nem mindegyikben) egy Ralink RT3290 802.11b/g/n Wi-Fi adapter van. Konkrétan a géphez nem tartozik HP támogatás, viszont bizonyos vezeték nélküli hálózati kártyákhoz ajánlanak egy telepítő csomagot a HP..

Ezek a 802.11n Wireless PCI Express Card hálókártyák támogatottak:

Mediatek MT7630E 802.11bgn Wi-Fi Adapter
Ralink RT3090 802.11b/g/n WiFi Adapter
Ralink RT3290 802.11b/g/n Wi-Fi Adapter
Ralink RT3592 802.11a/b/g/n WiFi Adapter
Ralink RT5390 802.11b/g/n WiFi Adapter
Ralink RT5390R 802.11b/g/n WiFi Adapter

Korábban a vezetékes hálózattal is voltak gondok (Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet adapter), amit a hp support-ról letölthető Win 8.1-es driverrel sikerült orvosolni.

Remélem senki nem érez nehéz felfogásúnak, valamint remélem, hogy ha másnak hasonló problémája van, akkor segíteni fog ez a poszt neki.

(#46255) zsombi12


zsombi12
csendes újonc

Sziasztok!
HP 250 G5-ön akadt ez a probléma:

Az eszköz egy Kingston Datatraveler 2.0 8GB-os pendrive, ami nem jelenik meg a fájlkezelőben, a gép felismeri, de a lemezkezelőben sem tudok vele semmit csinálni.
Valakinek van valami ötlete?

(#46256) humax


humax
senior tag

sziasztok
HP Pavilion x360 13 mi a rósz illetve jó tulajdonsasaga
vásárlásra mire kell figyelni
köszönöm

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#46257) SeniorTilla válasza humax (#46256) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó gépek, megveheted.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46258) Kikike válasza adika4444 (#46250) üzenetére


Kikike
tag

Szia!

Ha arra gondolsz, hogy eszközkezelőben távolítsam el akkor az megvolt, sajnos nem vezetett eredményre.
Azért köszönöm. esetleg más ötlet?

Nincs valami beállítás esetleg ami letiltja két billentyű egyidejű lenyomását?

(#46259) bajuszatti válasza zsombi12 (#46255) üzenetére


bajuszatti
tag

Próbáld ki másik gépen is a pendrive-ot, ha van rá lehetőséged. Ha ott működik, akkor a laptopon is működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#46260) zsombi12 válasza bajuszatti (#46259) üzenetére


zsombi12
csendes újonc

Próbáltam már több gépen is de nem jó.
Akkor ez kuka?

(#46261) MasterMark válasza zsombi12 (#46255) üzenetére


MasterMark
titán

Törölni kellene azt a másik particiót, és az egészet újraformázni.

Switch Tax

(#46262) zsombi12 válasza MasterMark (#46261) üzenetére


zsombi12
csendes újonc

Semmit nem tudok vele csinálni a lemezkezelőben. Esetleg tudsz valami programot ajánlani hozzá?

(#46263) MasterMark válasza zsombi12 (#46262) üzenetére


MasterMark
titán

Esetleg nézd meg valami linuxon.

Switch Tax

(#46264) zsombi12 válasza MasterMark (#46263) üzenetére


zsombi12
csendes újonc

MacOS Sierra-n tudok rá másolni, de Windows-on ugyanúgy nem megy :(

(#46265) MasterMark válasza zsombi12 (#46264) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért kellene újraformázni pl. linuxon. De megpróbálhatod mac-en is.

Switch Tax

(#46266) x_o_n


x_o_n
veterán

Sziasztok
vettem a gyerköcöknek 2 db HP 14 am018ng notebookot,suliba de sehol nem találok windows 7 drivereket...de még egy nyüves müködö usb drivert se és wifit hogy rázuditsam a gépet a világhálóra..pár drivert probáltam amit a hp oldalon találtam,de semmi pozitiv...

esetleg tud valaki infot hol merre találok?

(#46267) kecsawi válasza x_o_n (#46266) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szerintem csak win10-et támogat, a hp oldalán ahhoz vannak driverek

(#46268) x_o_n válasza kecsawi (#46267) üzenetére


x_o_n
veterán

én ezt elképzelhetetlennek tartom hogy ne legyenek driverek hozzá

(#46269) DrDobos válasza zsombi12 (#46264) üzenetére


DrDobos
őstag

Irok PM-et

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#46270) SeniorTilla válasza x_o_n (#46268) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pedig így van. Kevés modellhez van win7 támogatás már. Pl. Elitebookok, néhány Probook. De az más ár/minőség kategória.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46271) x_o_n válasza SeniorTilla (#46270) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem gondoltam volna hogy egy ilyen alsó kategóriás géphez nincs,megmondom öszintén...
De még ha veszek hozzá win 10 et akkor is szemtelenül olcsó volt ez a gép gyerekeknek meg tökéletes,igazábol nem is hittem hogy ennyiért lehet kapni notebookot......
csak windows 7-em van két felhasználatlan..igy gondoltam legalább felhasználom azokat .....na de mindegy :)

(#46272) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
HP notebook -ra kellene egy olyan program, amitől jobban szólna a notebook hangfalai vagy jackról a zene. Dolby equalizer vagy valami hasonlóra gondoltam. Gyári driverekkel nem tudom az equalizert állítani és a zene minősége sem valami jó. Köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#46273) MasterMark válasza ACAB95 (#46272) üzenetére


MasterMark
titán

Attól nem fog jobban szólni, csak máshogy.

Switch Tax

(#46274) SeniorTilla válasza ACAB95 (#46272) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Probookomon DTS Audio Control panel van, DTS beállításokkal ,equalizerrel, stb. Jól is működik, én is így használom az erősítővel, mert hangzásjavítás nélkül nagyon csirke hangja van.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46275) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Adott egy HP 625. Caps Lock 5x villog. Néha bekapcsol, néha nem. Újra pasztáztam, meghajszárítóztam a GPU chipet. Egy napig pöcire indult, ma már megint nem. Az esetleges BGA hiba 4 villogás lenne, vagy jelentheti ezt az 5 is? Gondolom nem éri meg javítani, tehát kuka? :F

(#46276) bajuszatti válasza szabifotos (#46275) üzenetére


bajuszatti
tag

Nekem hasonló szokott lenni újraindítás vagy frissítés telepítés után. Ilyenkor kiveszem az akkut és így oldom meg.

(#46277) Dhampir válasza SeniorTilla (#46274) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen ProBookot használsz jelenleg?

(#46278) SeniorTilla válasza Dhampir (#46277) üzenetére


SeniorTilla
veterán

450 G3

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46279) Dhampir válasza SeniorTilla (#46278) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi!

Ahogy néztem, ez volt az utolsó olyan széria, amelynek még valamennyire könnyen eltávolítható volt az alja és az akkumulátor.

Szerinted beszerelhető IPS panel is ebbe és a 455 G3-ba?

(#46280) SeniorTilla válasza Dhampir (#46279) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom, én nem szoktam mókolni a gépeket :)

Amúgy a G4-esekben is van szerelőablak, a 430-asban biztosan, ma is adtam el egyet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46281) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Adott egy HP 250 G3 K3W90EA gép, leírás szerint 1db 3.0 és kettő 2.0 usb csatlakozó van rajt.
Bal oldalon 1 jobbon kettő.. gondolom a különálló lenne a 3.0-ás :F :F

Ma vettem egy SanDisk Ultra Dual 64GB USB 3.0 pendriveot... tesztelésnél elég gyenge eredméynt adott, mindhárom csatlakozón szinte ugyan azt a sebességet hozza.. ez gondolom nem normális.. esetleg driver hiba lehet ? :F

Lumia 950XL

(#46282) Sefter válasza ZsoltG60 (#46281) üzenetére


Sefter
veterán

Lehet, nekem akkor volt hasonló, mikor a win gyári drivere volt fent.

Psn ID: sefter_hun

(#46283) ZsoltG60 válasza Sefter (#46282) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszi megoldódott harmadik driver jó lett :DD
érdekes hogy az eredeti HP driverrel nem ment... :W

Lumia 950XL

(#46284) f.csaba21


f.csaba21
csendes tag

Hello, sziasztok!

Erről a gépről valakinek vélemény?

https://support.hp.com/us-en/product/hp-pavilion-ultrabook-15-b000/5322280/model/5318164/document/c03540743#AbT0

Havertól venném használtan, jelenleg 3 éves gép.

Előre is köszi!

(#46285) Sefter válasza ZsoltG60 (#46283) üzenetére


Sefter
veterán

Csak nem coop-os kuponos Telekomos pendrive...? :D
Ma rendeltem ilyeneket..

Psn ID: sefter_hun

(#46286) ZsoltG60 válasza Sefter (#46285) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

de pont az :D :DD :DD

Lumia 950XL

(#46287) Thom!


Thom!
veterán

USA gépre lehet érvényesíteni a gyári garanciát?

(#46288) SeniorTilla válasza Thom! (#46287) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Itthon nem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46289) Dhampir válasza SeniorTilla (#46280) üzenetére


Dhampir
félisten

Asztali legózáson túlmenően kívül notebookot még én sem szerelgettem, csupán arra gondoltam, ha a benne lévő alap HD panel olyan gyenge minőségű, mint általában a korábbi ProBookok HD kijelzője, akkor végszükség esetén egy szakival kicseréltethető lenne. :)

Igen, van rajta szerelőablak, egyedül az akkumulátorhoz nehéz hozzáférni, ha netán azzal lenne probléma, de abban az esetben már a szervizé a terep.

(#46290) SeniorTilla válasza Dhampir (#46289) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A FullHD panelek jók.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46291) Dhampir válasza SeniorTilla (#46290) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, sajnos eddig még FullHD kijelzős HP notikat nem láthattam, csak HD és HD+ felbontásúakat, különböző minőségűeket. :-)

(#46292) SeniorTilla válasza Dhampir (#46291) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A legközelebbinél - ha van rá mód - fullhd-st vegyél probookból. A legújabb G4 sorozatnak már IPS panelja van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46293) Dhampir válasza SeniorTilla (#46292) üzenetére


Dhampir
félisten

Örülök, hogy javul a helyzet a kijelzők terén. :K

A 470 G4-nek is? (illetve ilyen is olyan is?)

Viszont megkapták az új hülyeséget, a különálló gombok nélküli touchpad-et.

[ Szerkesztve ]

(#46294) Klara_


Klara_
őstag

EB 820 G3 1.16A BIOS-al szivat, nem voltam a kozeleben jo 2 hetig, most azt jatsza, hogy nem indul el, HP logo bejon, de a kis korok nem indulnak el alul.
Atvalt Intel Boot agnet-re:
PXE-E61: Media test faulire, test cable
PXE-M8F: Exiting Intel boot agent
Aztan: Boot device not found, please install OS on your hard disk... Nyomok egy F2-t a dignosztikahoz, majd itt diagnisztika a siman lefut a driveon. Ellenben ha belepek a BIOSba, bemegyek a setupba, nyomok egy exitet bebootol normalisan, de a kovetkezo indulasnal ismet szivat.
UEFI es legacy boot order is pipalva (UEFI telepites), secure boot - legacy support enabele and secure boot disable fulon.
Otlet, hogy mit probaljak allitani rajta?

(#46295) Klara_ válasza Klara_ (#46294) üzenetére


Klara_
őstag

Megoldodott, kuka az SSD.

(#46296) DrDobos válasza Klara_ (#46295) üzenetére


DrDobos
őstag

Milyen SSD és mennyit volt használva?

Samsung Galaxy A55 5G

(#46297) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni egy HP Probook 6460b-vel kapcsolatban
a gép akku nélkül volt használva, állítólag egyszer csak lekapcsolt ismerősöm elmondása szerint. Az biztos, hogy hozzám úgy jött a gép, hogy a töltőt rádugva a töltést jelző LED fehér-sárgán villog csak és be sem kapcsol a gép. kibeleztem a gépet de semmi váltoás, próbáltam 3 töltővel is! de ugyanaz...
Előkerült az akkuja ezzel pöcc-röcc elindult a gép...
Win betölt, rádugom a töltőt de semmi, nem veszi, mintha rá se lenne dugva...
Van tippetek hogy mi lehet a gép baja? lehet ezt gyorsba orvosolni?

(#46298) SeniorTilla válasza bacsis (#46297) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Alaplapi tápáramkör lehet a baja. Elektronikai szervizeléssel lehet megoldani.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46299) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A HP EliteBook 8570p-ben lévő SEC3659 típusú HD+ kijelző vajon PWM-mentes és színvisszaadás tekintetében felveszi a versenyt az LG gyártotta variánssal?

(#46300) Thom!


Thom!
veterán

A fedél lehajtásakor mikor alvó állapotba kerül a gép néha elfelejt visszaéledni a HP 840 G3-om(Fekete képernyő, világító billentyűzet, de semmi reakció?
Win10 legújabb verzió, illetve Bios és driverek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.