Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Olyat lehet hogy a szüleim bevisznek az OTP vagy a KH bankba 2 millió forintot, és megadott Cib számla számomra befizetik?

20 éve a Prohardveren

(#7802) dptrsk válasza odrif (#7801) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha van OTP vagy KH számlájuk, akkor befizetik a saját számlájukra s utalásként átkerül a te CIBes számládra.

CIB számlára közvetlenül csak CIB bankban tudnak befizetni.

(#7803) nimfas válasza odrif (#7801) üzenetére


nimfas
addikt

Ha a cib bankban fizetik be akkor szerintem ingyenes is... Ha máshonnan utalják át főleg papír alapon az kemény pénzbe fájhat. Ha nincs cib bank a városban akkor is olcsóbb ha saját számlára fizetik és netbankot utalják át. Szerintem.

(#7804) cocka válasza odrif (#7801) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom mi az összeghatár, de szerintem már 2 millánál is előzetes bejelentés kell, ugyanúgy mintha ki akarnál venni, mert gondolom nekik qrva kockázatos milliókat tárolgatni kp.-ban.

(#7805) dptrsk válasza cocka (#7804) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha apu és anyu külön fizeti be az 1-1 milliót az többnyire nem jár plusz költséggel.

(#7806) cocka válasza dptrsk (#7805) üzenetére


cocka
veterán

De a hsz. lényege az előzetes bejelentés akart lenni.

(#7807) dptrsk válasza cocka (#7806) üzenetére


dptrsk
addikt

2x1 milliónál feltehetőleg nem kell bejelenteni, míg, 1x2 milliónál feltehetőleg be kellene.

Én erre értettem a plusz költséget.
A bank nem hajt el, maximum extra költsége lesz a befizetésnek.

Nagy összegű készpénzfelvételt is kiadnak, ha a fióknak van elég pénze, csak ha nem jelentetted be előre, extra díja van.

(#7808) Hintalow


Hintalow
senior tag

Befizetést nagyon bejelenteni nem kell, díja jellemzően nincs lakossági számláknál.
A bankoknak többnyire van belső szabályzatuk, hogy a nagy összegű befizetéseket a pénztár lejelenti a saját belső ellenőrzésük felé, hogy látnak -e rajta valami gyanúsat.
De ez többnyire 20-30 milliós határtól szokott lenni. Egy kétmilliós befizetés egy frekventáltabb fiókban pont olyan mint a napi 2-3 másik ekkora összegű :)
Összegezve: befizetést korlátozni nem fognak, nekik édes mindegy, átveszik, ha valaki beesne aznap, legalább abból ki tudnak fizetni, a többit meg úgy is viszik el értéktárba nap végén.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7809) odrif


odrif
MODERÁTOR

Köszi mindenkinek!

Szóval nem akarok ekkora összeget hurcolászni magammal, ezért lenne ez a dolog.
Cib bank abban a városban ahol befizetnék nincs.
KH bank van, ahol apám vezeti a számlaszámát.
Szóval akkor vigye be és netbankon utalja át?

20 éve a Prohardveren

(#7810) nimfas válasza odrif (#7809) üzenetére


nimfas
addikt

Meg kell nézni a kondíciós listát de általában olcsóbb ha az ügyfél utalja át netbankon keresztül mint ha papír alapon nyújtja be.

(#7811) dptrsk válasza odrif (#7809) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha nektek a hurcolászás megéri az átutalás díját, akkor igen, ez a megoldás a nyerő.

Számlacsomag függő, de ha a bank csak a tranzakciós illetéket hárítja át 2 milliónál az 6.000 forint.

(#7812) #41133696 válasza odrif (#7809) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ekkor összegnél a tranzakciósilleték is tétel.

(#7813) cocka válasza odrif (#7809) üzenetére


cocka
veterán

És milyen messze van a legközelebbi CIB? Mert lehet hogy mégis inkább az út éri meg jobban, mint az utalás díja. Lényegében ezt kell eldönteni.

(#7814) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! remélem jó helyen kérdezek. Ha bankkártyával fizetek külföldi oldalon (feral seedszerver) akkor itt is lehet olyan mint paypal-nál, hogy automatikusan megújuló előfizetés? Bár nem hiszem hogy lehetséges de inkább megkérdezem. És ha mégis lehetséges hogy lehet letiltani? Kösz előre is a segítséget!

(#7815) nimfas válasza Imi1981 (#7814) üzenetére


nimfas
addikt

Állandó utalásra gondolsz? Azt meg lehet adni hogy minden hónap melyik napján utaljon automatikusan X összeget egy adott szamlaszámra.

Vagy próbáld meg pontosabban megfogalmazni a kérdést. :)

(#7816) Imi1981 válasza nimfas (#7815) üzenetére


Imi1981
veterán

Na megpróbálom. Külföldi oldalon fizettem kártyával úgy hogy (telenor számlát is így szoktam) ahol fizetni kell lapon begépelem a kártyán található hosszú kartyaszámot, lejárati idejét és a cvs (?) 3 számjegyű számot és vásárlás. Ilyenkor az adott oldal tud olyat csinálni, hogy ebből automatikus havonta újra fizetős előfizetés lesz?
Hát ezt is szarul fogalmaztam meg. Bocs de most nem megy másképp :) .
A lényeg hogy én nem akarom, hogy így legyen.

[ Szerkesztve ]

(#7817) 8zabi válasza Imi1981 (#7816) üzenetére


8zabi
őstag

igen, lehetséges, millió ilyen szolgáltatás működik

ha nálad is így van, akkor lennie kell egy gombnak, amivel a megújulást megszakíthatod, nézz szét a profilodban

[ Szerkesztve ]

(#7818) axioma válasza Imi1981 (#7814) üzenetére


axioma
veterán

Esetleg netalantan el kene olvasni, mit irsz ala, azaz kattintasz be. Ha nem erted, nem bokdosni...
Egyebkent miert ne lehetne barhol. Ha eltarolhatjak az adataidat, hasznalhatjak is (*). Es a leallitasa jo esellyel direkte nem fogja kibokni a szemedet.
Amugy kartyalejaratnal tovabb ezek nem elhetnek, tehat vegtelen megbizast a kartyaadatok megadasaval nem kapnak. Paypal ugye mas teszta, mert ott meg a pp account-t adod meg terhelesi helynek, az meg az aktualis "main" kartyara tovabb tudja tolni.

(*) Az usa-ban etteremben - na jo, amikor ott voltunk 16 eve - elviszik a kartyad, kiallitjak a szamlad, lehuzzak, viszik alairni a cetlit, amin rajta van egy kipontozott sor, amire rairod, hogy mennyi borravalot adsz, es egyben a kettot alairod. Es este a pincer fogja ezeket a cetliket, es - kartya mar reg sehol! - hozzaterheli a slejpnin levo plusz osszeget. Ott ez termeszetes manover.
Szoval tudni kell azert, hogy milyen szabalyrendszerben jatszol, ami boven kulonbozhet az itthon megszokott dolgoktol.

(#7819) Imi1981 válasza 8zabi (#7817) üzenetére


Imi1981
veterán

Az otp profilodban? Ja igen otp maestro kártyáról van szó ha ez számít. Elvileg lemondtam az előfizetést és megtörtént a refund de azért ezt ellenőrzném biztonság kedvéért hogy nincs e ilyen automatikus újra fizetés beállítva. Ja és online fizettem kártyával!

[ Szerkesztve ]

(#7820) axioma válasza Imi1981 (#7819) üzenetére


axioma
veterán

??? Nem. Es jo hogy lemondtad, ha ennyire nem erted, mit rendeltel (bocs). A vasarlas helyen levo fiokodban (azon a seeder weboldalon).

(#7821) 8zabi válasza Imi1981 (#7819) üzenetére


8zabi
őstag

nem a banknál, mindig annál a szolgáltatónál kell keresni, ahol fizettél a kártyával

(#7822) Imi1981 válasza axioma (#7820) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát angolul nem tudok így csak Google fordítóval tudtam átnézni de nem találtam erre utaló jelet . Tudom elcsesztem de már hiába írod hogy nem kellett volna ha megtörtént. Elvileg vissza kapom a pénzt de ilyenkor hogy tudják visszautalni? Csak úgy ha megadom a számlaszámom? Mert ugye kártya adatait csak én látom tudom így közvetlenül a kártyára nem tud utalni.?

[ Szerkesztve ]

(#7823) axioma válasza Imi1981 (#7822) üzenetére


axioma
veterán

A mar elinditott tranzakciot fogjak visszavonni. Technikailag a szamladra kerul vissza, de a kartyatranzakcio lesz visszaforditva. Ha kozben valtozott az arfolyam (felteszem devizaban fizettel), akkor az modositani fogja az osszeget, ezen ne lepodj meg (devizaban fordul vissza es a bankod ujra atszamolja az aktualis arfolyamon).
Remelhetoleg nem a korabban itt emlegetett Erste csomagban vagy, ahol ezt osszekotottek valami dev. beerkezesi jutalekkal... (nem szokott lenni).

(#7824) Imi1981 válasza axioma (#7823) üzenetére


Imi1981
veterán

OTP-nél vagyok és kb 5 napja fizettem elő az oldalon úgyhogy csak nem változott sokat az árfolyam . 7 napig ha nem tetszik vissza adják a pénzt. Amúgy korrektnek tűntek és mindig válaszoltak. Van egy fórum ismerős aki már régóta náluk van de most nem értem el, hogy megkérdezzem, hogy van ez. Akkor vissza tudja fordítani a tranzakciót? Akkor megnyugodtam mert nem tudtam elképzelni hogy adja vissza a lóvét ha nem kért számlaszámot.
Szerintem mindent megtudtam amit akartam úgyhogy nagyon köszönöm a segítséged és segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#7825) axioma válasza Imi1981 (#7824) üzenetére


axioma
veterán

Persze, csak nem fillerre egyezoen fogod visszakapni, ezt akartam hogy ne lepjen meg.

(#7826) Imi1981 válasza axioma (#7825) üzenetére


Imi1981
veterán

Az már nem érdekel a lényeg ha kis eltéréssel is de visszakapom a pénzt. Azért azt az automatikus újra fizetés dolgot megkérdezem az ott már régóta előfizető fórumtárstól is de úgy néztem nincs ilyen az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#7827) #41133696 válasza #41133696 (#7800) üzenetére


#41133696
törölt tag

Adguard Premium Android - HTTPS szűrés -Huawei MediaPad M3 8.4" 4 GB RAM, 64 GB ROM, 4G/LTE #2

A videóban látható a CIB Bank mobilapplikációjának is az Adguard Premium melletti működőképessége, illetve, hogy mit is kell tenni, hogy az Adguard HTTPS szűrése mellett működjön. Emelett még számos más Internet-orientált applikáció is elindul teszt jelleggel.

(#7828) #41133696


#41133696
törölt tag

Postán ma valami új hölgy volt, elsőnek szokásos érintős próbálkozás, mondom nem Paypass... miután fizettem lazán megkérdezi, hogy: "nem akarsz váltani? Mert nálunk is van", mivel új, és még csak elsőnek ajánlotta fel, meg egyébként is ki van nekik adva. Mondtam Neki, hogy voltam 2 hónapig, az Origin-t is tiltotta a Bank, fapados, és még normális applikációjuk sincs, ja meg legalább jó drága :D

Nem is próbálkozott tovább :)

(#7829) cocka válasza #41133696 (#7828) üzenetére


cocka
veterán

Én visszaszóltam volna neki, hogy mióta tegeződünk? Milyen qrva érdekes egyébként, hogy tőlem az erkölcsi és társadalmi normák mentén (amik ma már kihalófélben vannak) elvárják, hogy ne tegezzem az idősebbeket, de én visszafelé nem várhatom el, hogy ne tegezzenek. Nem arról van szó, hogy idegesít, ha letegeznek, csak amikor már közeleg a 40, akkor engem egy 15 éves gyorséttermi nyikhaj ne tegezzen!

(#7830) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Simple Pay-t használja valaki?Ez olyasmi ,mint a PayPal?Ma akartam rendelni egy oldalon és láttam,mint opciót.Az oldalukon még regisztrációt sem találtam. :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7831) cocka válasza Orlin (#7830) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom rohadtul nincs elterjedve. Szóval tuti felejtős.

(#7832) dptrsk válasza Orlin (#7830) üzenetére


dptrsk
addikt

SimplePay egy online bankkártyás fizetési felület.
Tulajdonképpen egy virtuális POS terminál.

(#7833) cocka válasza dptrsk (#7832) üzenetére


cocka
veterán

Jó, de amikor arról van szó, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány helyen fogadnak ilyen formában kártyás fizetést, akkor szerintem felejtős. Még mindig a paypal van jobban elterjedve. De még a Skrill is népszerűbb.

(#7834) dptrsk válasza cocka (#7833) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha én egy webshop vagyok, s a simplepay 1%-ot az OTP direkt 1,5%-ot, a CIB online fizetés 1,25%ot vonna le tranzakciónként, akkor szerintem a simplepay-t választom, s azt integrálom, mivel nekem azzal a legkevesebb a költségem, s a vevőim minden esetben kb. ugyanazt kapják más kinézettel.

(#7835) Predator2


Predator2
addikt

Helló

7 év után a Budapest Bank megszünteti a bankszámlámat. Pontosabban kivezeti a Kedvezmény számlacsomagot, technikai okokra hivatkozva.

28 éves vagyok. Elég gyakran vásárolok Paypal használatával így szükségem lenne egy Visa/Mastercard bank kártyára. Havi 1-2 utalás. Illetve a törvény által engedett készpénzfelvételt kihasználom (150.000FT)
Átlagosan olyan 170-180.000Ft érkezik a számlámra.
Bank kártyával direktben, 7 év alatt 2x vásároltam, szóval nálam ez elég ritka.

Milyen csomagot ajánlotok helyette? Melyik banknál nézelődjek?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7836) dptrsk válasza Predator2 (#7835) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit Ász/Digitális (általában elég jók a deviza árfolyamok)
OTP Simple

(#7837) headhunter válasza Predator2 (#7835) üzenetére


headhunter
addikt

(#7838) nimfas válasza Predator2 (#7835) üzenetére


nimfas
addikt

Erste Privegium L....

havi 150eFt beérkező esetén minden ingyenes. Ingyenes a netbankos utalás bankon kívül-belül, állandó megbízás, a KP felvét saját ATM-ből korlátlan számban és összegben (nem csak 150eFt-ig), egyedül az SMS szolgáltatás kerül pénzbe, havi 480-500 Ft ha kéred.

Van vmi 1500 Ft/év díjért netes virtuális kártyájuk is.

Nekem eddig bevállt, Gránit bank nincs a környéken, én néha szeretek bemenni ügyet intézni, pénzt befizetni. Nekem fontos volt hogy legyen helyben fiók. Előtte Budapest Bankos voltam, de velem is eljátszották ezt, hogy "technikai okok miatt" megszűnt az addigi számlám. Akkor dobbantottam.

(#7839) axioma válasza nimfas (#7838) üzenetére


axioma
veterán

Mi lett a paypal visszateritesekre felszamolt dijjal? Vagy ha nem nalad tortent, akkor bocs, nem kerestem vissza, de tudni rola valamit?

(#7840) nimfas válasza axioma (#7839) üzenetére


nimfas
addikt

Szia.

Igen én kérdeztem. Be is mentem akkor a fiókba megkérdezni. PayPal visszatérítés nem bankszámla tranzakció hanem bankkártya, így nem vonatkozik rá a díj. Csak akkor ha direktben a számládra érkezik pénz külföldről. :)

(#7841) axioma válasza nimfas (#7840) üzenetére


axioma
veterán

Na igen, de ezt itt mindannyian igy ertettuk, hogy igy kene mukodjon, de en akkor anno ugy ertettem, hogy valaki konkretan kapott is ilyen dijtetelt. Ezek szerint rosszul ertettem, csak peldat szamoltal vele.

(#7842) Nordik


Nordik
őstag

CIB Eco szamlam van eddig ugye a havi 2 felvet ingyenes volt bármilyen ATM-bol. Most a honapba először vettem le OTP ATMbol pénzt és levonta a készpénzfelvétel koltseget. Van valami változás? Vagy hibázott csak a rendszer?

(#7843) cocka válasza Nordik (#7842) üzenetére


cocka
veterán

Mennyit, mert ugye a két felvéttel max. 150-et lehet egyszerre.

(#7844) cocka válasza cocka (#7843) üzenetére


cocka
veterán

Meg egyszerre csak egy számlához lehet az ingyenességet kérni.

(#7845) axioma válasza Nordik (#7842) üzenetére


axioma
veterán

Nem lehet, hogy elozo honapnak meg annyira a vegen vettel fel, hogy a _konyvelese_ atcsuszott erre a honapra? Mert ilyet mi is szivtunk meg, hogy akkor az mar nem az elozo honapra szamit. Ami szar, mert nem te iranyitod, hogy me'g epp lekonyvelik a ho utolso napjan vagy csak zarolva hagyjak es az uj honapban (ha meg kreativak mint az otp az amex-szel, akkor attol fuggoen konyveli vagy nem, hogy abban a honapban mar fizetnel erte vagy me'g az ingyenes...)

(#7846) Huroq


Huroq
senior tag

Ma jól megszívattam magam. Életembe nem hagytam el bankkártyát, de ma mégis.
Erste MC Standard letiltás díja: 13.500 Ft ;]
Egész kellemetlenül érintett...

(#7847) Nordik válasza axioma (#7845) üzenetére


Nordik
őstag

Valóban átcsúszott. Vasárnap vettem le ami még április volt. Közbe beugrott. :)

(#7848) axioma válasza Huroq (#7846) üzenetére


axioma
veterán

Mennyire tuti, hogy elhagytad, nem lesz meg? En elsore mindig csak lehuzom az osszes limitet 1000 Ft-ra, azt nem hiszem hogy nekiallna paypass-szal 5e alatt vasarolgatni, ha mar talalt egy kartyat... volt ami satrazas utan 1 honappal kerult meg, egy masik cuccba belecsuszva, es vigan hasznaltam tovabb - igaz ott tudtam, hogy a satorig elvittem, csak technikailag nincs meg. Es volt parhuzamos kartyam amit addig hasznaltam, kozel azonos korulmenyekkel (visszateritessel). Sot, csaladban is volt olyan hogy ezt tanacsoltam, es utana visszament az elozo napok vasarlasainak helyszinere, es az egyiknel az ugyfelszolgalaton le volt adva.

(#7849) Huroq válasza axioma (#7848) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszönöm a jó tanácsokat, de sajnos szinte 100% volt, hogy kirántottam a zsebemből valahol a városba. Maximálisan az én hibám volt. Nem először fordult elő, hogy kirántom, de eddig mindíg észrevettem. Most volt egy kissebb tanulópénz.

Más:
A CIB - be voltam tegnap ügyet intézni és rákérdeztem a PayPass -ra. A hölgy elmondta már az alkalmazottaknak ilyen kártyájuk van és tesztelik. A bevezetési dátum 06.18. amire nagyon kíváncsi leszek. Elvileg a csere sem autómatikus lesz, bár remélem azért mégis.

(#7850) #41133696 válasza Huroq (#7846) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pár évvel ezelőtt én is letiltattam a CIB-esa kártyámat mert úgy nézett ki elveszett. 2000 Ft-ból megvolt az új kiküldésével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.