Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez a Barion egyébként ugye költségmentes? Edigitalnál vásároltam 30K-ért elektromos fogkefét, és ajánlotta ezt a Barion-t, én meg regisztráltam gyorsan :D

(#7902) #41133696 válasza #41133696 (#7901) üzenetére


#41133696
törölt tag

Közben utána olvasgattam, teljesen oké.

Volt egy kis fennakadás, mert véletlen fizetés közben bezártam a böngészőablakot, így felhívtam a Bariont - ott rendben találták a fizetést - mert eléggé ellentétes információ volt, hogy belépéskor még azt írta, hogy az Edigital kéri, hogy fizessem be, fizetés után - a CIB Mobilapplikáció is azt mondta ,hogy megtörtént a fizetés, az Edigitalnál a hölgyike bizonytalan volt, de már azóta megérkezett a levél tőlük is, hogy a Oral-B Pro 6900 D36.545.5HX elektromos fogkefe + bónusz D36 fogkefe ki van fizetve :K

(#7903) #41133696


#41133696
törölt tag

Erre vártam :)
http://www.cib.hu/cib_csoport/cib_bank/cib_welcome_program

Van kit invitálnom :)

Anno hasonló akcióban a BB-hez is vittem ügyfelet :D

[ Szerkesztve ]

(#7904) cocka válasza #41133696 (#7902) üzenetére


cocka
veterán

Köszi a fogkefeajánlót, maradok a hagyományos fogkeféknél. Azok is elég drágák.

(#7905) kew válasza cocka (#7904) üzenetére


kew
senior tag

nekem jól jött, én is épp nézegetem őket, ez a dupla csomag pedig egész jó vétel :K

(#7906) #41133696 válasza cocka (#7904) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha reklámozni akartam volna, akkor a Youtube videós linkemet tettem volna be (ez a logoutos).

Amúgy lehet hagyományossal tolni, csontozattól is függ, de ez sokkal jobb hatásfokú, meg kevésbé valószínű, hogy szuvasodás miatt kell beavatkozni.

(#7905) kew: :R Jó vétel :K

(#7907) #41133696


#41133696
törölt tag

Frissült a CIB mobilalkalmazás:

ÚJDONSÁGOK

Köszönjük, hogy a CIB Bank Mobilalkalmazást használja! Azon dolgozunk, hogy napról-napra jobb legyen.
A következő fejlesztéseket végeztük el azért, hogy a bankolás élménye még jobb lehessen:
• Bevezettük a Dayposit, napi megtakarítások funkciót, melynek használatával egyszerűen takarékoskodhat napi szinten
• Lehetővé tettük hiteleinek és lízing ügyleteinek egyszerű és gyors lekérdezését
• Törlesztő részleteiről már push üzenetben is értesülhet
• Kisebb hibajavításokat eszközöltünk
[kép]

[kép]

(#7908) Huroq válasza #41133696 (#7907) üzenetére


Huroq
senior tag

Igen tök jó lett a frissítés, csak épp nagyon sok ügyfelet hibaüzenettel "nem megfelelő PIN kód" kitilt és törli a regisztrációját. Most hívtam a CIB 24 -et és dolgoznak az elhárításon, mert belső rendszerek is meghibásodtak. Egyenlőre nem tudják a hiba okát, de azt javasolták késő délután/este fele hívjam őket újra.

(#7909) #41133696 válasza Huroq (#7908) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem csupán ennyi gondom volt:
[kép]

Ez frissítés után menetrendszerű. Mire bementem az adóhivatalba, rendbe jött. Vásárolnom kellett egy új széket is, rendben ment a művelet nem volt fennakadás.

(#7910) cocka válasza #41133696 (#7909) üzenetére


cocka
veterán

És ezt mikor fogják már végre upgrade-elni? Vagy megoldani, hogy ne kelljen hozzá javát telepíteni?

[link]

(#7911) Huroq válasza cocka (#7910) üzenetére


Huroq
senior tag

Kb. 1 hónapja, megint azzal hitegettek engem, hogy még ebben az évben. Bár akkor azt is mondták, hogy 06.19 -vel bevezetik a paypassos kártyákat és hát valóban 06.19. bankkártya hirdetmény változás fenn van a neten.

[ Szerkesztve ]

(#7912) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hali,
ma eurót váltottam forintra, valutaváltóban, de nincs bejelentett munkahelyem, kértek nevet és lakcímet, nem lesz ebből valami bajom?

(#7913) cocka válasza Huroq (#7911) üzenetére


cocka
veterán

De a díjszabásból csak az áremelés derül ki, arról egy kukk sincs, hogy érintősre váltanának.

(#7914) #41133696 válasza cocka (#7910) üzenetére


#41133696
törölt tag

Több mint 10 éve JAVA-t használnak, akkoriban korszerű megoldás volt :)

Az FHB meg Flash-t használ... Nekem is csak a CIB miatt van fent a JAVA :)

(#7911) erikviking : Engem az idegesít, hogy amikor fizetek a kártyámmal, 10 eladóból 9 egyből érintéssel bénázik, elsőnek nem sikerül, reflexből megpróbálja még egyszer. Viszont általában már amikor adom át szólni szoktam, hogy nem Paypass féle móka. De elég lenne látnia, hogy CIB-es és akkor nem kellene érintgetéssel próbálkozni :D

Meg amikor megtudják, hogy nem érintős, látni kellene az arcukat, majdnem sírnak, hogy be kell dugni :)

(#7915) cocka válasza #41133696 (#7914) üzenetére


cocka
veterán

Nekem ilyen nem volt, csak olyan, hogy kérdezi, hogy érintős, mondom nem. És várja, hogy érintsem aztán mikor átadnám akkor kapcsol, hogy ja el kéne venni a kártyát. :C

(#7916) Huroq válasza cocka (#7913) üzenetére


Huroq
senior tag

Igen. Átnyálaztam én is és valóban nincs benne erről infó, de amikor voltam benn és rákérdeztem, akkor előjött, hogy nekem gold kártyám van és pont azért emelkedik az éves díja 06.19 -től, mert paypassos lesz.

Mikor én akarok kártyával fizetni, akkor egyből fordítja felém a terminált, hogy érintsek, de szemfülesen már dugom is be a kártyát és ütöm a pint. Általában meglepettek, de gyorsan le szokott zajlani. Még nem szoltak, hogy ne nyúlkáljak. :DDD

(#7917) cocka válasza Huroq (#7916) üzenetére


cocka
veterán

De az Mastercard nem? A többségnek meg gondolom Visa van a CIB-től.

(#7918) #41133696 válasza #41133696 (#7907) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megint frissült a CIB-es applikáció.

(#7919) .tnm válasza BUZZLGHTYR (#7912) üzenetére


.tnm
addikt

Nem tudom a nem bejelentett munkahely miért ennyire fontos. (Pláne, ha netre is kiírod...) Akár családból érkezett ajándék pénzt is válthattal volna (családon belül adó- és illetékmentes az ajándékozás).

Az adataidat meg elvileg mindig elkérik, pénzmosás elleni törvény miatt. Ha gyanúsan sokat váltassz (érzésre, ha egy éven belül milliós összegeket), akkor lehet elővesznek. Meg ilyenkor felmerülhet az árfolyamnyereség is (ami valamilyen érték felett adóköteles).

Szóval ne aggódj, ha csak nyaralásról maradt vagy egyszeri euró összeget váltottál, senkit nem fog érdekelni. (Ha évek óta Ausztriában dolgozol feketén és most 10 millió forintnyi eurót váltottál forintra, akkor se aggódj, csak sürgősen keress meg egy adótanácsadót. :D )

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7920) .tnm válasza #41133696 (#7918) üzenetére


.tnm
addikt

Bocs, de ezeknek a hsz-eknek mi a célja? Aki CIB-es, és fenn van neki az app, az úgy is látja. Aki meg nem CIB-es a topiklakók közül, annak meg ez csak spam.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7921) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Leváltottam a Budapest bankot és átmentem az Erste-hez, Privilégium L számlacsomagba.

Kértem hozzá egy Visa Electron bankkártyát, de nem engedi Paypalhoz kapcsolni, régen már volt ilyen kártyám, az gond nélkül működött. Van akinek működik?

Mi lehet a gond? Mit tehetek?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7922) Predator2


Predator2
addikt

Ezt írja ki: This card is not accepted. Please use a different card.

:(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7923) szabogabor10 válasza Predator2 (#7922) üzenetére


szabogabor10
veterán

Engedélyezve van a netes használat a kártyádon?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7924) .tnm válasza Predator2 (#7922) üzenetére


.tnm
addikt

Aktiválva van már a kártya?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7925) Predator2 válasza szabogabor10 (#7923) üzenetére


Predator2
addikt

Nem tudom, hol kell? Sehol nem találok ilyen lehetőséget.

Képet tudnál mutatni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7926) Predator2 válasza .tnm (#7924) üzenetére


Predator2
addikt

[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7927) szabogabor10 válasza Predator2 (#7925) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én nem vagyok Erste-s, de a Visa Electron kártyák egy részénél nem automatikus, hogy engedik netes vásárlásokra használni.
Szerintem érdeklődj a banknál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7928) cocka válasza szabogabor10 (#7927) üzenetére


cocka
veterán

Legalábbis régebben nem volt automatikus.

(#7929) windlord válasza Predator2 (#7921) üzenetére


windlord
őstag

Nekem gond nelkul megy a kartya az emlitett csomaggal.

(#7930) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

Külföldre kell utalnom egy nagyobb összeget, EUs országba (500e felett).
Melyik bankban a legolcsóbb, mit ajánlanátok ami a legjobb/gyorsabb és a legjobb árfolyamon vált HUF-RON-ba?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7931) polonic válasza mufi (#7930) üzenetére


polonic
félisten

(#7932) mufi válasza polonic (#7931) üzenetére


mufi
senior tag

Idegenkedem az ilyentől... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7933) 8zabi válasza mufi (#7932) üzenetére


8zabi
őstag

én ezzel fizettem az idei nyaralást euróban, nem volt semmi probléma, még spóroltam is pár ezret a bankomhoz képest

(#7934) polonic válasza mufi (#7932) üzenetére


polonic
félisten

egyáltalán nem kell

(#7935) mufi


mufi
senior tag

Gyakorlatilag csak regisztrálni kell - aztán gondolom, összekötni a már meglevő számlámmal az accountot és utalni?
szerk: azt mutatja az pénz átfolyási ideje 6 óra, ez nem sok?

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7936) axioma válasza .tnm (#7919) üzenetére


axioma
veterán

Tevedes. Az ajandekozas kozeli hozzatartozok kozott es akkor "ingyenes", ha szamlapenzkent (atutalassal) kerul at az egyiktol a masikhoz. Kp-ra ne hozd ezt az ervet...

(#7937) .tnm válasza axioma (#7936) üzenetére


.tnm
addikt

Bocsi, de én csak azt találtam, hogy egyenesági rokonok között nincs illeték kötelezettség és bejelenteni sem kell. Sehol nem találtam arra vonatkozó kikötést, hogy ennek elektronikus utalásnak kéne lennie.

forrás pl. ez

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7938) axioma válasza .tnm (#7937) üzenetére


axioma
veterán

Most nincs idom rakeresni, amikor az addigra nevetseges 50e-et eltoroltek akkor hivtak fel ra a figyelmet hiradoban. Megjegyzem, baromira egyetertek vele, aminek nyoma van azt elhisszuk hogy volt olyan ajandek, a tobbit nem.
Az egyenesagi lehet, bar nem tul eletszeru a testverek plane hazastarsak kizarasa...

(#7939) dozen


dozen
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy olyan bankkártyát, amivel "gazdaságosan" lehetne felvenni készpénzt (dollárt) az USA-ban.
Van egy Erste forint folyószámlám, amihez úgy gondoltam, hogy kérek egy VISA Classic dombornyomott kártyát, mert állítólag az dollár alapú és az USA-ban ezt jobban szeretik, mint a Mastercardot.
Felhívtam az Erste ügyfélszolgálatát, ahol azt mondták, hogy az összes Erste kártya euro alapú, úgyhogy dupla konverzióval kell számolni a dollárban történő készpénzfelvételnél, de a készpénz felvétel díja sem kedvező.
Tud valaki ajánlani egy olyan kártyát, amivel kedvező feltételekkel lehet felvenni pénzt az USA-ban és a kártyát sok helyen elfogadják odakint?
Esetleg nyissak devizaszámlát, mert ott nincs konverziós költség? Ahhoz meg tényleg nem tudom, hogy milyen kártya lenne a jó?

[ Szerkesztve ]

(#7940) axioma válasza dozen (#7939) üzenetére


axioma
veterán

Kezdjuk az elejen: a felvenni kivant penz most forint szamlapenz?
Egyebkent nem annyira egyertelmu, hogy milyen kartya milyen alapu. Nem is biztos, hogy fix alapja van - konkretan vagy a cib vagy a raiff mondta (ha jol emlekszem), hogy az usd koltesnel usd, az eur koltesnel eur, harmadik (nyilvan nem forint) devizanal van dupla konverzio csak, akkor euron keresztul.
(Ja es egy random telefonos ugyintezo nem feltetlen tudja jol, sot pont az erste me'g ugy is kepes volt egyszer alaposan felretajekoztatni, hogy megirtam elore emailben a problemat, es ok annak ismereteben az egyik munkatarsukkal hivattak vissza. Szerencsere tudtam, hogy zoldsegeket beszel, igaz az hitelugy volt.)

[ Szerkesztve ]

(#7941) axioma válasza axioma (#7940) üzenetére


axioma
veterán

Na megneztem, NEM kp-felvet hanem paypal (de pp konverzio nelkuli) terheles a Raiff onecard gold-omon, ami egyebkent mastercard (csak mert sokan ahhoz kotik) pont igy van, csak minden nem huf/usd/eur (GBP, CAD, AUD fordult elo) terheles az usd-n at van szamolva, az USD siman usd, az EUR siman eur.

[ Szerkesztve ]

(#7942) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Hali!

Az Erste-nél bankolok, anno Maestro kártyát választottam, most meg szívok miatta. Amazonról való vásárlásnál, poker oldalra akartam tölteni fel pénzt, ott se fogadtál el. Le kellene cserélnem valami használhatóbbra. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire fognak nekem örülni bankban, hogy cseréljék le a bankkártyámat? Melyikre cseréljem Visa vagy Mastercard szerintetek? Olvastam neten, hogy Európában a Mastercard az elterjedtebb, jó lesz az nekem a fent említett felhasználásra?

(#7943) nimfas válasza grizlisandor (#7942) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem Visa van (dombornyomott) azt is elfogadják mindenhol. :)

(#7944) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok.

A Cib banknál júliusban jár le a bank kártyám. Még a régi Visa kártya nem érintős.
Vajon most milyen kártyát kapok tőlük :U

(#7945) #41133696 válasza Gedeon31 (#7944) üzenetére


#41133696
törölt tag

Majd ha kipostázzák meglátod...

(#7946) axioma válasza Gedeon31 (#7944) üzenetére


axioma
veterán

Nemreg azt a pletykat hallottam, hogy cib marketingje mindent megiger, de me'g csoben sincs a usereknek a paypass, csak egy pilot volt a dolgozoknak. Ezt mar ugyis buktak alapon az nfc-re gyurnak, ott me'g elol lehetnek.

(#7947) Gedeon31 válasza axioma (#7946) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem hangzik túl jól :D

(#7948) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata Revolut kártyával történő külföldi kp. felvétellel? Elviekben havi 200 EUR összeghatárig ingyenes...ennek ellenére az első próbálkozásom alkalmával kb 4 EUR-nyi jutalékot kellett fizetni, mint kiderült az ATM-et üzemeltető bank számította ezt fel. Az lenne a kérdésem, hogy tapasztalatok alapján ez mennyire jellemző, illetve honnan lehet előre tudni ennek a mértékét?

(#7949) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sikerült megoldanom a Paypal-os problémámat, viszont most van egy másik.

Vettem fel 150.000Ft készpénzt, erre levontak miatta még~2000Ft-ot. Miért?
Ez a tranzakciós illeték lenne? Minden banknál külön kell nyilatkozatot tenni, hogy 150.000Ft-ot ingyen vehessen fel az ember? Elméletben ingyenes a készpénzfelvétel, erre ezt kapom.

(volt még két 400Ft-os külföldi vásárlásom amikor a paypal megterhelte a kártyát az aktiváláshoz)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7950) dptrsk válasza Predator2 (#7949) üzenetére


dptrsk
addikt

A jogszabályi ingyenes kp. felvétel nyilatkozat csak 1 számlára adható, ha bankot váltasz újra kell nyilatkozni.
Ha a nyilatkozattétel adott hónap 20 előtt történik, akkor következő hónaptól, ha 20-a után, akkor 2 hónap múlva érvényesül.

Illetve nem tudom mióta van Privilégium számlád, de a hirdetmény szerint:
" 0 Ft a tárgyhónapot követő hónapban, korlátlan számban a Bank saját ATM jeinél belföldön és az Erste Bankcsoportba tartozó bankok ATM-jeinél külföldön végzett készpénzfelvétel díja"

Azaz, feltétel teljesítés utáni hónapban ingyenes a kp. felvétel, ha frissen nyitott számla ez is benne lehet a pakliban, illetve Erste csoport ATMre érvényes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.