Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) m0ski válasza chungee (#8500) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nálam dombornyomott és sima kártya is van regelve a fiókomhoz...

(#8502) chungee válasza m0ski (#8501) üzenetére


chungee
addikt

Szóval nálad egy pp fiókhoz 2 kari van rendelve amik közül az egyik dombornyomott:F

(#8503) dptrsk válasza chungee (#8502) üzenetére


dptrsk
addikt

nekem eddig csak NEM dombornyomott kártyám volt, s minden általad felsorolt üzletben tudtam fizetni. Paypalon is használható a vésett kártya.

(#8504) m0ski válasza chungee (#8502) üzenetére


m0ski
aktív tag

Igen.

(#8505) .tnm válasza chungee (#8500) üzenetére


.tnm
addikt

persze. visa electron és master card is jó. talán még a magyar maestro-val is lehet paypal-ozni, de a maestro már macerásabb netes/külföldi vásárlásnál.

mastercard-dal visa-val nem lesz problémád neten sehol

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8506) cocka válasza chungee (#8502) üzenetére


cocka
veterán

2 vésett kártyát is be lehet regisztrálni meg szerintem hármat is. A négyjegyű kódot persze minden esetben kérni fogja, amit a 400 Ft (vagy mittomén mostanában mennyi) zárolásakor a közleményből olvashatsz ki.

Nem tudom ez más banknál hogy van, CIB-nél a kártyatörténetből azonnal látszik.

(#8507) chungee


chungee
addikt

Köszönöm szépen a szakszerű válaszokat :R

(#8508) dptrsk válasza cocka (#8506) üzenetére


dptrsk
addikt

de az a 400 csak zárolás, utána visszakerül

(#8509) cocka válasza dptrsk (#8508) üzenetére


cocka
veterán

Ezért írtam, hogy zárolás. Nem ma kezdtem. :P

Egyébként azt be is terhelik, csak utána visszautalják az egyenlegedre.

[ Szerkesztve ]

(#8510) janes1976


janes1976
őstag

Basszus köszi! :B

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#8511) albiosz válasza janes1976 (#8510) üzenetére


albiosz
őstag

Elég jó, de szerintem ezt nem ide akartad. :D

(#8512) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

Melyik banknál ill. melyik számlatípus a legjobb egy 22 éves egyetemistának? Van már az erstenel kártyám, viszont az a gondom, hogy maestro és sokba kerülne lecserélni mastercardra (repjegyvásárlásnál szoktam a maestroval szívni). Néztem az OTP juniort, ahol master cardot adnak alapból, 0 Ft számlavezetési ill.kártyadíj van. Ennél van jobb? Megtartanám a mostani számlám az erste-nél a mindennapi vásárlásokra, az újjal csak online fizetnék ha nem lehet a másikkal, illetve pénzt gyűjtenék rajta.

Köszi!

(#8513) molacika91


molacika91
tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha már volt a kérdés, akkor rosszul sikerült használni a keresőt.

Foglalót kellene utalnom Ft-ban, és az utaláshoz kaptam egy nevet, IBAN és BIC azonosítót. A BIC azonosítónál látom, hogy OTP-s számlára kell utalnom. OTP-s számláról szeretnék utalni, ebben az esetben melyik opciót kell választanom az OTP direkt felületen?
Iban számot csak abban az esetben tudok megadni, ha azt választom, hogy bankon kívüli utalás lesz, teljesen tanácstalan vagyok.

Köszönöm.

Lehet hogy meglesz a megoldás, a BIC az nem kell nekem, az IBAN meg pont 16 számból áll, ami gondolom a sima számlaszám, szóval annyi az egész, mint sima belföldi utalásnál, ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#8514) Peter.70 válasza molacika91 (#8513) üzenetére


Peter.70
őstag

IBAN ha jól tudom a külföldi utalásokhoz kell. De a hozzáértők kijavítanak, ha nem jól tudom

(#8515) Fecogame válasza galuska95 (#8512) üzenetére


Fecogame
veterán

Menj be az ERSTE-hez, és kérj visa kártyát junior számlacsomaggal. Nekem is ez van, gyakorlatilag minden ingyenes az utaláson kívül. Igen, még a kártya éves díja is :)

Illetve nekem is lenne egy kerdésem: ERSTE virtuális bankkártyának mik a díjai? Nem találom sehol.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8516) Peter.70 válasza chungee (#8494) üzenetére


Peter.70
őstag

Esetleg MKB. Ha utalsz rá havonta 0 - 75000 között és nincs kp forgalom, akkor ingyenes a kártya és a számla is

(#8517) cocka válasza molacika91 (#8513) üzenetére


cocka
veterán

Az is lehet, hogy a kedvezményezett számlaszámát IBAN forumátumban adták meg, ami ha tényleg belföldi számlaszám, átalakítható.

Ha az IBAN eleje HU-val kezdődik, akkor tuti magyar a számlaszám, ha nem, akkor maradjon úgy, ahogy van.

Szóval ha HU-val kezdődik, akkor azt és az utána következő két számjegyet levágod. Meg is van az eredeti számlaszám. Ha az így kapott 24 jegy utolsó 8 jegye csupa 0, akkor az az OTP-nél elhagyható.

(#8518) dptrsk válasza Fecogame (#8515) üzenetére


dptrsk
addikt

Az ingyenes éves kártyadíj jelenleg is érvényes a most nyitott számlákra is?

(#8519) Fecogame válasza dptrsk (#8518) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezt nem tudom. Kérdezd meg tőlük. Amikor én nyitottam, akkor ilyen feltételekkel működött a dolog.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8520) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

OTP-s Simple alkalmazásban remélem tudtok segíteni.

Kértem egy jelszó emlékeztetőt az alkalmazásban, és most a kártyára kattintva írja, hogy újra kell rögzítenem a kártyát.
Az alatta lévő aktiválom a kártyát gomb nem reagál.
Nem otp-s vagyok, egy netes kártyáról töltöttem fel az egyenleget, azt a kártyát már újra rögzítettem.
Hogyan kell ilyenkor aktiválni? Vagy a rátöltött összeget visszatölteni?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8521) dptrsk válasza Armahun (#8520) üzenetére


dptrsk
addikt

szerintem a jelszó csere kavar be, biztonsági okokból várj holnapig.

(#8522) Armahun válasza dptrsk (#8521) üzenetére


Armahun
addikt

Több mint egy hete cseréltem jelszót, nem is figyeltem hogy nem él a kártya, csak ma kellett volna.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8523) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Bank választásban szeretném a segítségetek kérni!

Folyó,-bank,-megtakarítási számlát nyitnék, de sajna nincs sok időm rendesen körbe nézni.
Ha van köztetek aki ismeri a piacot, esetleg mostanában váltott, egy kis infót, segítséget nagyon szívesen fogadnék.
Eddig a Citinél voltam, de mivel megszűnt ezért átdobtak az Erstéhez, sajnos nem vagyok meg elégedve velük, a hitelkártya csoportos beszedésre nem kapok vissza semmit, és a hitelkártyás költéseim után járó forintok is havi limitben vannak()150e ft .
Szóval olyan bankot keresek ahol:
-Hitelkártyáról mehetnek a csoportos beszedések(rezsi), költség nélkül,sőt %-ot visszaad beszedésekből is mint a vásárlásnál
-Folyó számlában olcsó fenntartás
-2 debit
-2 credit kártya
Asszonykámmal közösen menne rá a fizu, nem lenne baj, szeretnénk hogy a számláknak 2 tulajdonosai legyünk.

Ezek tekintetében mely bankokat érdemes átnézni szerintetek?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8524) axioma válasza Bacusuz (#8523) üzenetére


axioma
veterán

Erstenel is van olyan kartya ami ad (nekem pl. adna supershop pontokat).
En raiff-nal vagyok es tudja amiket kersz, de beerkezo jovedelemtol fugg, hogy mennyiert. Sztem nem a legolcsobb es nem mondom hogy minden jo naluk (pl. a napi 15 db tranzakcio ha darabja 1000 Ft alatti akkor is kimeriti a kartya napi hasznalatat, ez egy intenzivebb ebay-es napon siman osszejon...), de a ket useres megoldasuk teljesen jo (szamlat mindenki latja, sajat belepessel, a kartyat viszont mindenki csak a sajatjat).
Viszont rohadtul megcsonkitottak a visszateriteseket, csak a beszedes me'g benne van (de kartyaval kifizetett kozmudij semmi esetre se).

(#8525) Bacusuz válasza axioma (#8524) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi az infót.
Nyitottam BB-nál számlát, de nagyon rutintalanok, nincs hol érdeklődni, csak várom asszony hitelkártyáját, közös számla felejtős, tiszta gáz. Adtak 300e ft hitelkeretet, ersténél van 650e ft.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8526) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Ismer valamelyikőtök erste szakértőt folyószámla bővkörben Pesten?
Szeretném összevonni a számláinkat feleségemmel és szükségem lenne valakire, akk tényleg ért is hozzá és nem csak hangoztatja.

Kérdéseim: közös számla, különszámla és rendelkezők, hogyan viszonyulnak ide a költségek, milyen ügyintézési megkötések vannak egyik vagy másik esetben, mobil app hogyan viszonyul ezekhez?

Nincs jó tapasztalatom az ügyintézőkkel mostanában. Telefonon nem adnak rendes tájékoztatást, személyesen pedig nem adják írásba a tájékoztatást...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8527) Hintalow válasza kleinguru (#8526) üzenetére


Hintalow
senior tag

Rendelkezőkről: Egyedül az OTP-nél van ténylegesen közös számla, ahol már alapból X és Xné néven van pl. a számlatulajdonos a rendszerben, és tudomásom szerint egyenlő jogkörben rendelkezhetnek.
Egyéb bankoknál van maga a számlatulajdonos, az ő nevén van a számla, ő rendelkezhet bármiről teljeskörűen, és neki lehet állandó meghatalmazottja, akinek lehetnek saját kódjai, kártyája, tranzaktálhat bármilyen csatornán, de magát a számlát nem módosíthatja (pl. szlacsomagváltás, telefonszám módosítás stb.)
Jellemzően az állandó meghatalmazott jogosultsága lehet korlátozotabb, pl. csak bizonyos számlákhoz fér hozzá.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8528) kleinguru válasza Hintalow (#8527) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez elég jól hangzik, köszönöm:R!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8529) Armahun válasza Armahun (#8520) üzenetére


Armahun
addikt

A telefonos ügyfélszolgálatot érdemben nem tudtak segíteni. :(
Irjak az alkalmazás oldalára az áruházban, és írjam meg e-mailben a problémát az ügyfélszolgalatnak. .

Szomorú.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8530) axioma válasza Hintalow (#8527) üzenetére


axioma
veterán

Nekem raiff-nal azt mondtak (nem ott dolgozol?), hogy a szamla megszuntetesen kivul barmit megtehetek anyu nelkul is... jo, a kartyajara nem latok ra netbankon, de ennyi. Pedig nem vagyok szamlatulaj, nem is akartuk, csak hogy en intezhessem hivatalosan is (masik banknal ram volt beallitva a telefonszam hogy netbankolhassak apu helyett, de igy engem is hivogattak a befektetesi dolgai miatt is, mert azt nem birtak kulon kezelni...).
Az tok mind1, hogy a szamlalevelben megjelenik-e a masodik tulaj neve. Szerintem. Es szvsz az ugy 30+ evvel ezelottrol maradt itt az otp-nel (meg emlekszem ra, bar ugy jott hogy ... es neje).

(#8531) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.
Ha nem jó helyen kérdezek (online vásárlás van a topik nevében), hova tudok ezzel írni?
Abban tudna valaki segíteni, hogy a 14 napos elállási jog hogy megy? Megkérdeztem MediaMarkt-ban az ott 6 napja vásárolt tv-t, azt mondták, hogy vissza lehet hozni, de nem kötelesek kp-t visszaadni (vagy utalni), hanem le lehet vásárolni, vagy ajándékkártyán lehet kérni. Én úgy olvastam, hogy pénzben is vissza lehet kérni. Mivel másik típust szemek venni, az pedig nincs náluk (nem csak itt, máshol sincs MM-ben), jó lenne pénzben visszakapni... Hibátlan a készülék, 6 nap ment le, mint írtam, megvan mindene, még fólia is rajt van. Egyik nő szerint 3 nap csak, nem jár a 14, hiába rendeltem online, ha személyesen vettem át. Másik szerint jár, és én is így tudom. Aki 14 napot mondott, szerinte valami igazgató, vagy ki beleegyezése kell a pénzhez, ha nem levásárolni szeretném, vagy ajándék kártyán.
Segítsetek légyszi, sürgős lenne. :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8532) dptrsk válasza dave0825 (#8531) üzenetére


dptrsk
addikt

Online vásárlásnál a 14 napos elállás esetén a vásárlás előtti állapotot kell visszaállítani, tehát a pénzed jár vissza.
Online rendelés és személyes átvétel esetén is ez a helyzet.

Ha csak besétáltál és megvetted a TVt akkor 3 nap csere illet meg ha hibás a termék. A többi a bolt jófejsége, hogy utalványt ad vagy visszaveszi-e egyáltalán?

Feltételezem a MM bolt eladói nem teljesen tudják az online vásárlásra vonatkozó szabályokat, mert ők online rendelés esetén csak átvevő pontként működnek. Elsődlegesen nem az online szabályok vonatkoznak rájuk.

(#8533) dave0825 válasza dptrsk (#8532) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi. Közben keresgettem hirtelen, és itt találtam (szerintem elég hivatalos oldal) ezt:

Hogyan történik a fogyasztónak visszajáró összeg kifizetése?

A vállalkozás a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon köteles visszafizetni az összeget, kivéve, ha a fogyasztó kifejezetten beleegyezett abba, hogy a visszatérítéshez a vállalkozás más fizetési módot alkalmazzon. Fontos azonban tudni, ebből adódóan a fogyasztót semmilyen többletdíj nem terhelheti.

Szerintem egyértelműen leírják, hogy kötelesek azt visszaadni, amivel én fizettem, legyen az 3 csomag ropi, vagy házityúkok... Ezzel, meg egy kitöltött elállási papírral berobogok hozzájuk holnap. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8534) .tnm válasza dptrsk (#8532) üzenetére


.tnm
addikt

tudtommal ez a háromnapos szabály már nincs, viszont ha a jogos a problémád és a bolt nem tudja máshogy megoldani, mint a készülék visszavételével*, akkor viszont alapestben a pénz jár vissza. akár 3 napon túl is.

*pl. a készüléknek szavatossági hibája van, vagy a típus nem tud valami olyat, amit hirdetés/adatlap alapján tudnia kéne

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8535) nimfas válasza .tnm (#8534) üzenetére


nimfas
addikt

Ha online rendeli és a boltban veszi át akkor is ugyanaz vonatkozik rá, mintha a futár vinné házhoz.
Tehát 14 napig indoklás nélkül is visszaküldheti akár csomagolás-doboz nélkül is. Mondjuk az tényleg "pofátlanság" lenne, doboz nélkül visszaküldeni. :C

(#8536) dptrsk válasza nimfas (#8535) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha hiányosan küldi vissza a vállalkozás a hiányzó tartozék/csomagolás értékét levonhatja a visszafizetendő összegből.

100%ban akkor jár vissza a pénz ha eredeti (vagy felbontott) hiánytalan csomagolásban küldi vissza a vevő a csomagot.

(#8537) Hintalow válasza axioma (#8530) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ott dolgozom, de ilyenekkel már nem foglalkozom, lyukacsosak az emlékek. :)
Karrierem kezdetén a telefonso ügyfélszolgálat ügyes-bajos dolgaival foglalkoztam, ott egy meghatalmazott nem sok mindent csinálhat a számla beállításaival kapcsolatban (már ha a saját meghatalamazotti kódjaival megy be)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8538) .tnm válasza nimfas (#8535) üzenetére


.tnm
addikt

nem online rendelésről volt szó. hanem "csak úgy besétált, és megvette a TV-t"

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8539) ratcache válasza .tnm (#8538) üzenetére


ratcache
aktív tag

(#8531) dave0825

"Egyik nő szerint 3 nap csak, nem jár a 14, hiába rendeltem online, ha személyesen vettem át."

[ Szerkesztve ]

(#8540) galuska95 válasza ratcache (#8539) üzenetére


galuska95
aktív tag

ez nem így van, akkor is 14 nap ha online rendeled de boltba kéred és személyesen veszed át, még úgy is ha a boltba volt készeleten. ÁSZF-et ki kell nyomtanti és az orra alá nyomni

(#8541) ratcache válasza galuska95 (#8540) üzenetére


ratcache
aktív tag

igen, én tudom, csak korrigáltam a kollégát, hogy online volt a rendelés :)

(#8542) .tnm válasza ratcache (#8541) üzenetére


.tnm
addikt

nézd már meg, hogy mire reagáltam:

"Ha csak besétáltál és megvetted a TVt akkor 3 nap csere illet meg ha hibás a termék. A többi a bolt jófejsége, hogy utalványt ad vagy visszaveszi-e egyáltalán?"
erre írtam:
"tudtommal ez a háromnapos szabály már nincs..."

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8543) ratcache válasza .tnm (#8542) üzenetére


ratcache
aktív tag

You know what? You've convinced me I was wrong.

valószínűleg benéztem az előzmények láncolatát, mea culpa...

(#8544) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok.
Van itt olyan, aki a MagNet banknál van jelenleg, és megosztaná a tapasztalatait velük kapcsolatban?
Jelenleg az OTP-nél vagyok, de elgondolkodtam a váltáson, ebben elsősorban egy közösségi bankok működését részletesebben bemutató netes cikk adta az ötletet, mert megtetszett az ilyen típusú bankok működése úgy általánosságban.
Elsősorban az érdekel, hogy mennyire megbízható a rendszerük, illetve mennyire elégedettek velük azok, akik az ügyfeleik. :)
Illetve maga a váltás menete hogy működik? Ebben nincs semmi tapasztalatom :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8545) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

OTP webKártyára hogyan tudok úgy átutalni, hogy rögtön látszódjon rajta az összeg, illetve ne vonjon le semmit az átutalás miatt? Köszi.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#8546) dave0825 válasza .tnm (#8542) üzenetére


dave0825
őstag

Ezen már ne vitatkozzatok, megoldódott. Beszéltem a webshop-pal, visszavittem az üzletbe a tv-t, és visszakaptam szó nélkül kp-ban az árát, és a +3 év garancia árát is. Úgyhogy lezárhatjátok nyugodtan. :) Köszönöm a segítséget.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8547) dptrsk válasza 4ron (#8545) üzenetére


dptrsk
addikt

Sima esetli átutalás, kb. azonnal megtörténik most banki munkaidő van.

(#8548) 4ron válasza dptrsk (#8547) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi, ezt jó tudni.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#8549) polonic


polonic
félisten

Most nézem, hogy a Budapest Bank UPC hitelkártya sem rossz.
- 6 % visszatérítés upc számla csoportos beszedése után
- 2 % minden egyéb vásárlás és csoportos beszedés után

És ha jól vettem ki a doksikból 1320 Ft az éves díj.

(#8550) Bacusuz válasza polonic (#8549) üzenetére


Bacusuz
őstag

Most kaptam meg a Főgáz hitelkártyát + Jóljáró prémium csomag a folyószámlához és így nem is olyan rossz:
Főgáz hitelkártya:
-rezsi számlák csoportos beszedéssel 1% visszajár(kártyás fizetésnek minősül),
-főgáz számlák 6% visszajár(kártyás fizetésnek minősül),

Folyószámla:
-havi 2 kp felvét ingyenes (max 250e ft)
-talán az első 5 utalás ingyenes...
Szóval meglátjuk milyen lesz a gyakorlatban, minden esetre az ígéretek szerint kedvezőbb lesz mint az Erste volt.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.