Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) _ATi_1 válasza Ereshkigal (#8798) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Igen, lehetséges. Néhány nagy múltú, alacsony visszaélési aránnyal rendelkező nagyobb vállalat jogosult erre.

(#8802) polonic


polonic
félisten

Volt két számlám, aminek június 31-én volt a befizetési határideje. A csoportos beszedéseket ugye az utolsó napon szokták teljesíteni.
Az történt, hogy az egyiket le is vonták, látszik is a BB netbankban, ez a UPC. Az ELMŰ pedig nem látszik. Egyenleg van a kártyán, nem is léptem túl a költési keretet. Az ELMŰ online ügyfélszolgálaton megnéztem, hogy nem-e megváltozott a fizetési mód, de nem. Csoportos beszedés. Az előző havi számlát pedig rendben levonták, május 3-i dátummal. És itt a netbankban is aktív a beszedési megbízás.

Nézem a netbankban a beszedési megbízásnál, van valami sorbaállítás opció. Ezt kéne bekapcsolni, különben nem tudja a rendszerük lekezelni az egy napra eső több beszedést?

(#8803) polonic válasza polonic (#8802) üzenetére


polonic
félisten

Ez mégis mi a fene? Aktívnak látszik az összes, meg közben meg is van szüntetve az összes.

(#8804) Ereshkigal válasza _ATi_1 (#8801) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi!

Közben megoldódott. Le tudták venni a pénzt kód nélkül is. Mindenesetre ilyen se történt még velem (ha az amazont nem számítom).

[ Szerkesztve ]

(#8805) Oliverda


Oliverda
félisten

Az igaz, hogy a közelmúlttól kezdve az EU-n belüli eurós utalások díjának egyeznie kell a belföldi utalások árával? [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8806) polonic


polonic
félisten

Mostantól az új BB alkalmazással lehet bármilyen Mastercard vagy Meastro kárytával használni a moiblfizetést. Nem kell ez a telenor wallet-es dolog.

(#8807) _ATi_1 válasza polonic (#8806) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez szuper hír, ki is próbálom mindjárt. A bármilyen Mastercard, vagy Maestro-t hogy érted? Ha jól látom, csak BB-s kártyával működik.

(#8808) polonic válasza _ATi_1 (#8807) üzenetére


polonic
félisten

Bocsi, rosszul fogalmaztam.
Igen, csak BB-s ügyfélként természetesen.

Arra akartam célozni, hogy már bármelyik BB-s ügyfél használhatja. Nem kell Telenor ügyfélnek is lenni és azt a walletet vagy minek hívjákot használni és az NFC SIM kártya sem kell.

(#8809) stickermajom


stickermajom
addikt

Na az Erste kidobott a diákszámlából, gagyi EgySzámlán kívül mást nem tudtak felajánlani. Melyik banknak van normális telefonos appja? Gránitnál és a Raiffeisennél láttam most hirtelen jó csomagokat. Előbbi appjával tudom, hogy fizetni is lehet, de szívesebben mennék multihoz.

(#8810) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Otp bank. Szükségem lenne pár elektronikus számlakivonatra, márciustól napjainkig. Erre van lehetőség vajon? Papír alapon nem jön semmi, az OTPdirektbe pedig akármit írok a számlakivonat kibocsátásának napjára nem ad ki semmit.

Mit tudnék tenni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8811) albiosz válasza KubanitoS (#8810) üzenetére


albiosz
őstag

Nálam szépen hozza mind januártól lekérdezve mostanáig. Számlakivonatok, szerződések, egyéb dokumentumok/számlakivonatok/részletes keresés

(#8812) Sanyi.mTs válasza stickermajom (#8809) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nekem a CIB mobil app jobban bejön, mint az Erste. Nézd meg azt is.

(#8813) KubanitoS válasza albiosz (#8811) üzenetére


KubanitoS
veterán

Sajnos nekem mindenre amit próbálok csak hibát kapok. XY időpontban még nem volt számlakivonat, vagy túl nagy az időintervallum.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8814) Met válasza KubanitoS (#8813) üzenetére


Met
nagyúr

Másik böngésző, süti törlés?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8815) .tnm válasza stickermajom (#8809) üzenetére


.tnm
addikt

Évek óta gránitnál vagyok és gyakorlatilag csak jót tudok elmondani róluk.
Ami rossz:
egyelőre nincs átutalás az app-ból (de ígérik, illetve netbank megy mobilról is, csak kicsit körülményesebb)
root-olt telefonon nem megy az android app (ez ma már nem érint, mert már nem kell a root, de régebben sokat kellett trükközni, hogy ne vegye észre az app a root-ot.)
nincs fogyasztóbarát lakáshitelük, ezért másik banknál kellett hitelt felvennem (Erste, hát nem mondom, hogy teljesen korrekt volt, ahogy ott zajlott.)

Ami jó (többi bankhoz képest):
elég jól váltanak valuták között (netes vásárlásnál számít)
nfc-s fizetés telefonnal
egyik legjobb kamatok folyószámlás lekötésekre
kétszer kellett eddig személyesen bemennem: számlanyitáskor, és amikor a bejelentett lakcímem változott (ha csak értesítési változott volna, akkor be se kellett volna menni, de törvény szerint ilyenkor személyesen kell, hogy megjelenj); ezen kívül mindent el tudtam intézni netbank-ból küldött szabadformatumu levélben (következő munkanapra elintézték).

egyszer nem küldtek spam-et (erste annak ellenére próbálkozott, hogy mindenhol rögzítve volt, hogy ne küldjenek)

----
egyébként anno a BB-nak volt akár 30 éves korig használható diákszámlája (akkor mentem oda, amikor Erste kidobott a korom miatt). bár amiket hallok ott dolgozóktól, hogy hogy mennek a dolgok azóta, hogy az államé a BB... nem biztos, hogy a pénzemmel őket akarnám támogatni.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8816) Oliverda


Oliverda
félisten

Az OTP-n kívül van bármelyik másik bank ATM-jénél euró felvételi lehetőség?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8817) stickermajom válasza .tnm (#8815) üzenetére


stickermajom
addikt

Amúgy nagyon szimpatikusak, mert olcsó a dombornyomott kártya, meg tetszene a telefonos fizetés, de kicsit fázom tőlük, mert "kis bank". Külföldön volt problémád a fizetéssel Gránitos kártyával?

(#8818) .tnm válasza stickermajom (#8817) üzenetére


.tnm
addikt

nem, mastercard. (ahol mastercard-ot elfogadtak ott ment az is meg telós fizetés is) [Kína, Usa, Görögo. Lengyelo.]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8819) KubanitoS válasza Met (#8814) üzenetére


KubanitoS
veterán

A (jövő) hét vége felé tudom majd csak kipróbálni. Majd beszámolok. :)

Plusz info, amit nem említettem: ez egy vállalati bankszámla. Van vajon jelentősége?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8820) dptrsk válasza KubanitoS (#8819) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem van jelentőssége, lehet amiatt nem megy.
Jogi személyek esetén másak a lehetőségek.

(#8821) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e jobb, olcsóbb módja Ft számláról (Erste privilegium L) Eurót utalni Horvátországba mint a Transwise? Elvileg jó árfolyamon és költséggel működik a dolog. Nyaralás előlegét kéne utalnom.

Előre is köszönöm.

(#8822) flash-


flash-
veterán

Udv
Raiffeisen onecard mastercard dombornyomott kartyammal nem tudok online fizetni egy checkout. wirecard. Com magyar oldalon(etel rendeles)a tranzakciot a kartya kibocsatoja nem engedélyezi. Kerjuk ellenorizze az adatokat.
Otlet? Eddig masutt tudtam fizetni online..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8823) stickermajom válasza .tnm (#8818) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, tegnap beugrottam hozzájuk. :R

(#8824) dptrsk válasza flash- (#8822) üzenetére


dptrsk
addikt

Hívd fel a bankot, kérdezd meg miért nem engedélyezték.

(#8825) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok! Erste kártyás fizetéssel nem gyűlt meg valakinek az utóbbi napokban a baja?

Tegnapelőtt 5 alkalomból 3x nem engedett fizetni (se PayPass, se chipes leolvasás, 3 különböző boltban), tegnap szintén. Ma próbáltam online fizetni (bankkártya adatokat bepötyögve), és szintén nem (viszont reggel kajáldában tudtam fizetni PayPass-szal). Fizetési korlátom nincs, pénz is van a számlán.

Telefonon nem tudom elérni őket, a bankba meg egyelőre a munka miatt nem tudok bemenni.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#8826) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy osztrák gyorshajtás pénzbüntetés 45€ fizetése hogyan a legegyszerubb, és legkoltseghatekonyabb?

Otp junior számlám van.

(#8827) odrif válasza Atomgeszi (#8826) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

leülni ;]

20 éve a Prohardveren

(#8828) stickermajom válasza Atomgeszi (#8826) üzenetére


stickermajom
addikt

Transferwise-ra, ha meghív valaki, akkor az első utalás mintha ingyen lenne.

(#8829) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

OTP Netbankon miért csak
- Belföldi forint átutalás
és
- Bankon belüli deviza átutalás van?

Nem is fogom tudni elutalni akkor így a pénzt?

(#8830) dptrsk válasza Atomgeszi (#8829) üzenetére


dptrsk
addikt

Az alatt pedig ott van a deviza átutalás, konverzió elvileg.

(#8831) Oliverda válasza lostprophet (#8825) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam rendben volt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8832) Atomgeszi válasza dptrsk (#8830) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem sajnos nincs. Havernak ugyanúgy junior számla, neki sincs.

Marad a kp befizetés holnap.. de azért rákérdezek, hogy miért nem megy..

(#8833) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Internetes Forint alapú kártyámmal fizettem repjegyet. Először zárolta, majd végül levonta az összeget a számlámról.

Az lenne a kérdésem, hogy a levont összeg a későbbiekben nem fog változni? (tehát az átváltás és egyéb költségek már benne voltak ebben?) A zárolt és a levont összeg egyébként megegyezett.

ERSTE bank

(#8834) dptrsk válasza 1eske (#8833) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha már lekönyvelték, akkor nem változik az összeg.

(#8835) 1eske válasza dptrsk (#8834) üzenetére


1eske
tag

És később se jöhet még valamilyen "korrekciós" tranzakció, igaz?

Azt hogy lekönyvelték onnan tudom, hogy már nem zárolt az összeg, hanem levonta a könyvel egyenlegemből?

[ Szerkesztve ]

(#8836) dptrsk válasza 1eske (#8835) üzenetére


dptrsk
addikt

A lekönyvelt tranzakció kikerül a zárolt tételekből és a számlatörténetbe bekerül.
Egy kártyás vásárlásra maximum akkor jön korrekció utólag, ha visszaforgatják a tranzakciót, mert pl. elálltál a vásárlástól.

(#8837) KubanitoS válasza KubanitoS (#8819) üzenetére


KubanitoS
veterán

Sikerült a dolog. Ha valakit esetleg érdekelne a megoldás: mindössze annyi volt a baj, hogy valamelyik bővítmény bekavarhatott. Inkognító módban sikerült letöltenem a kiállított kivonatokat.

Mondjuk arra továbbra sincs mentsége az OTP-nek, hogy nem képes listázni a kiállított számlakivonatokat, hanem nekem kellett dátum szerint sacc/kb kisakkozni vajon melyik pontos napon történt a kiállítás, minden egyéb esetben csak hibát kaptam.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8838) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a következőben:

Mai napon ( vasárnap ) Lottolandra fizettem be kb. 1000 Ft-ot Trustlyvel ( OTP-s számlám van, ha jól tudom eseti megbízásnak/utalásnak minősül ez, eddig mastercard módszerrel bankkarival töltöttem rá pénzt néha, de vmiért letiltotta a bank ezt a módszert ) és sikerült is a dolog, feltöltötte ennyivel az egyenleget, viszont az otps egyenlegemen nem látszik, hogy vontak volna le pénzt, direkt megnéztem az egyenleget utána...

mi lehet az oka ennek? vasárnap van és így nem dolgozzák fel a tranzakciót még és majd holnap történik meg a levonás? azt gondoltam valamiért hogy azonnal látszódni fog a levonás.... vagy ez egy ingyen kör volt ? :DDD

apropo, tudom hogy off: de lottoland kifizeti a nyereményeket ha úgy alakul ? :D

előre is köszi mindenkinek a helpet :R

(#8839) Oliverda


Oliverda
félisten

Sehol sem találok arról infót, hogy az Euronet ATM-ek mennyit vonnak le készpénzfelvétért. Tud erről valaki valamit?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8840) ElektrikusDE válasza Oliverda (#8839) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nekik tudniuk kéne:

Ügyfélszolgálat: +36 1 224 4666

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#8841) lostprophet válasza Oliverda (#8831) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Mint utóbb kiderült, a bankban azt mondták, ideiglenes zárolást raktak a számlámra, hogy miért, nem tudják, hívjam az ügyfélszolgálatot, mert csak ők tudják feloldani.

20 perc várakozás után a telefonos ügyfélszolgálatos mondja, hogy nagy a valószínűsége, hogy illetéktelen kezekbe kerülhettek a bankkártyám adatai, ezért azonnal és véglegesen le kell tiltani, de kapok új kártyát ingyér.

Hogy miért nem tudtak erről az infóról esetleg SMS-ben, emailben vagy akár a netbankon belül egy hatalmas piros villogó üzenettel tájékoztatni, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#8842) Oliverda válasza lostprophet (#8841) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm... érdekes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8843) stickermajom


stickermajom
addikt

Az normális, hogy Gránitnál csak akkor jön meg az iSMS, ha megnyitom az appot? Két telefonon is ezt tapasztaltuk. Ez így sok mindenre akkor nem jó.. :(

(#8844) dptrsk válasza stickermajom (#8843) üzenetére


dptrsk
addikt

Háttérben futás engedélyezve van az appnak?
Háttéradathasználat engedélyezve vqn az appnak?

(#8845) .tnm válasza stickermajom (#8843) üzenetére


.tnm
addikt

Nem, nem normális. Nálam jól működik (tegnap fizettem vele utoljára, de tegnap többször is).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8846) Troy. válasza stickermajom (#8843) üzenetére


Troy.
addikt

Szia!

Nekem megjön.

üdv.

.

(#8847) stickermajom


stickermajom
addikt

Köszi mindenkinek! Jogosultságok megvannak az appnak. Egyelőre tesztelünk, a ma esti vásárlás megjött az egyiken, én nem használtam azóta.

(#8848) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Remélem jó topikban járok, olyan problémám lenne, hogy fizettem Erste Bankkártyával paypal-on keresztül online, fizetés után egyből megnéztem erste mobil appból, hogy mennyit vont, még örültem is, hogy google váltás alatt voltam kicsivel, sajnos nem fotóztam le akkor a pontos összeget. Ám rá pár napra megint néztem a tranzakciókat és ugyan az a tranzakció összege már 5e ft-al több volt kb, ez lehetséges?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8849) Met


Met
nagyúr

A Cib-nél az ingyenes havi készpénzfelvétel limit az elsejétől számít vagy mindenkinél más szerződés kötéstől függően?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8850) dptrsk válasza szpeti40 (#8848) üzenetére


dptrsk
addikt

A bank ÁSZFjében le van írva, hogy hogyan történik a váltás.
Vásárláskor többnyire deviza közép árfolyamon terhelnek be, könyveléskor deviza eladási árfolyamot fizetsz.

K&H a fent leírt módot alkalmazza.
OTP azt hiszem befoglaláskor is eladási árfolyamot alkalmaz, hogy ha közben gyengül a forint, akkor kisebb legyen a különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.