Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) polonic válasza Sonja (#7700) üzenetére


polonic
félisten

Ja, oké. Én tényleg azt gondoltam, ezt adták meg neked. :D
Akkor meg is van a gond.

(#7702) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

Számlaváltás előtt állok.
Szomorúan látom, hogy az Unicredit ~1400HUF -ért vezeti már a számlám, és a Netbank -on kivül semmi sincs.
Nincs mobil app, nem mintha kellene... sms értesítés csak jóváíráskor.

Tehát váltanom kellene.

Kérdésem:
150.000 havi jövedelemnél extra opciókat adnak a bankok.
Ha nekem a hivatalos jövedelmem nem éri el a 150k -t, viszont kapom a családipótlékot és úgy már meghaladja, az is jó?
Elfogadják így?

Erste jövedelem-jóvásírásnak írja a feltételt és legfeljebb két részletre...

(#7703) #41133696 válasza windlord (#7702) üzenetére


#41133696
törölt tag

CIB ECO-nál elég ha a jóváírás eléri a "1. ECO bankszámlánk havi számlavezetési díja 0 Ft, amennyiben a mindenkori nettó minimálbérnek megfelelő összeg (akciósan 2017.03.31-ig 73.815 Ft) havonta jóváírásra kerül számláján. "

Teljesen mindegy, hogy hány forrásból, csak legyen meg az összeg.

Ráadásul ingyenesen használható mobilappliációjuk is príma.

(#7704) windlord válasza #41133696 (#7703) üzenetére


windlord
őstag

Köszönöm az ajánlást.

Akkor ha jól szűröm az infókat, akkor a CIB és az Erste csomagjai az ajánlottak?

(#7705) #41133696 válasza #41133696 (#7703) üzenetére


#41133696
törölt tag

CIB Bankos Youtube-os lejátszólistám.

Még ujjlenyomat-azonosítást is tud :)

Erről fizetem a csoportos beszedési megbízásaimat is.

Nálam olyan havi 173K + Vatera jóváírás szokott lenni. A városomban CIB ATM sincs, nemhogy Bankfiók, a legközelebbi Debrecenben van, mégis számomra egyértelműen bőségesen megéri CIB-esnek lenni. Volt alkalmam más bankoknál is lenni. 150 K-ig két darab készpénzfelvétel ingyenes, de én nem szoktam ezt a limitet elérni, mert online vásárláskor megbízható helyről vásárolok és kártyával fizetek.

Nos, faterom az Erste-nél volt, annak sincs a városban fiókja, de már ott is hagyta őket, én inkább a CIB-et ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#7706) #41133696 válasza windlord (#7704) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van akinek bejön, nekünk családi tapasztalat alapján nem jött be - elnyelte az ATM faterom Erste-s kártyáját, na onnan kezdődött a kálvária, addig nem volt velük baja - mondjuk neki olyan extra komfort igényei nincsenek mint nekem, én szeretem azt a kényelmet amit a CIB mobilapplikációja ad. Most meg, hogy van nemcsak WiFi-n keresztül van netem, hanem újból 4G/LTE-n is, pláne, mert egyből megkapom az értesítést.

Az Erste Mobilapplikációja egyébként nekem korántsem tűnik olyan jónak.

(#7707) Met válasza windlord (#7704) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem CIB online van.
Ha megvannak a feltételek akkor csak 400 forint körül van a havidíj, ingyen utalok, sms értesítést (fizetős) lemondtam mert a mobil alkalmazás küld üzenetet ha pénzmozgás van.
Előtte Budapest bankos voltam, mostanában lesz 1 éve hogy váltottam Cibre, kb. fele annyi a banki költségem mint a BB-nél volt, de még kevesebb is lesz mert kb. fél éve van mobilappom, előtte jöttek az sms értesítések.
A kártya éves díja is jóval kevesebb mint a BB-nál.

Lehet kérni internet kártyát (ingyen) amivel online tudsz fizetni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7708) #41133696 válasza Met (#7707) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mióta eljöttem azóta már van Mobilapplikációjuk most nézem :)

(#7709) Gedeon31 válasza Met (#7707) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam a mobil alkalmazás nem mindig küld üzenetet főleg vásárláskor , vagy csak jóval később.

(#7710) Gedeon31 válasza Met (#7707) üzenetére


Gedeon31
addikt

345 Ft persze csak akkor ha teljesülnek a feltételek hozzá . Különben ,ha nem akkor 775 Ft

(#7711) #41133696 válasza #41133696 (#7705) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amúgy /bár elszámoltam, mert a 173+K-hoz még összejön egy 40K-s tétel/ egyes bankok pl FHB és BB ugyanúgy megvonták a kedvezményes havidíjat mindenkitől, aki nem akart hitelkártyát magának... 0 Ft-ról 4xx Ft-ra emelte volna a BB is a díjat, aztán még mindig a 2000-es évek eleji szolgáltatásszintet tolták. Egy ismerősöm meg annak ellenére a BB-nél maradt, hogy mivel megszűnt az állása még szívatják is 1400 Ft-os korrekciós díjjal.

A hitelkártyát megtartsák meg. CIB-nél ráadásul a Visa is kellemes éves díjjal van, és külön Internetkártyát is lehet igényelni.

Amikor én bementem a Budapest Bankhoz felmondani, azt mondja a nő, hogy de kaptam másik ajánlatot nem?! Mondom neki, hogy kaptam, de ha egyszer meghaladja jelentősen a minimálbért, akkor csak nem kellene emelgetni. Ettől függetlenül ha a CIB véletlen bevezeti, hogy mindenkinek fizetnie kell, náluk maradok, nem különösebben érdekel mennyi lesz a havidíj, mert legalább minőséget szolgáltatnak. Most meg abszolút pozitív, hogy 0 Ft-ért kapok ilyen komfortos szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#7712) #41133696


#41133696
törölt tag

Az OTP is macerás - muterom náluk van - gondolta igényel egy Direkt szolgáltatást telefonon. Azt előre jelezték, hogy hetekbe fog telni, tehát lassú folyamat lesz. Remek... De bemehet a bankfiókba, és akkor gyorsabb. Csak éppen beteg volt, így inkább maradt a telefonos megoldásnál. 7-8 nap alatt megjött a levél, kitöltötte, aláírta, visszaküldte kb 2 hét múlva jött egy levél, hogy sajnálattal közlik, de volt egy kis galiba és mégis személyesen kellene...

(#7713) windlord


windlord
őstag

Cib szamarol es kartyarol gond nelkul megy a PayPal?
Van ilyen jellegu tapasztalat?

(#7714) #41133696 válasza windlord (#7713) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megy.

(#7715) windlord válasza #41133696 (#7714) üzenetére


windlord
őstag

Akkor a heten megnyitom a Cib -es szamlat.
Az Unicredit-tol megvalok.

(#7716) #41133696 válasza windlord (#7715) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helyes :K

(#7717) Gedeon31 válasza windlord (#7713) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam tökéletesen működik.

(#7718) windlord válasza Gedeon31 (#7717) üzenetére


windlord
őstag

A héten el is intézem a számlanyitást a CIB -nél.
A jövő héten meg lemondom a pics@ba az Unicreditet.
10enéve vagyok az ügyfelük, és fizetek a semmire 1500huf -ot havonta?
Bent voltam rákérdezni, de csak szépen mosolyogtak.

Megvárom, hogy menjenek el a csoportos beszedések és mondom is fel az ismeretséget...

(#7719) amdk7 válasza windlord (#7718) üzenetére


amdk7
aktív tag

Anno ugyanígy voltam az OTP-vel (ennek olyan 10 éve).
1490Ft havidíjért lóf*szt kaptam. :(
Aztán onnan (akkor) én is a CIB-hez mentem, valami 148Ft/hó-ért.
Azóta meg voltam már vagy 6-7 banknál, de ettől többet sehol nem fizettem, inkább kevesebbet.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7720) #41133696 válasza windlord (#7718) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen az némi macera mire a csoportosok rendbe kerülnek. Az 1500 Ft-os számlavezetési díj viszont keményebb, mint a BB-nél alkalmazott korrekciós díj.

Nagymamám még mindig az FHB-nál van. Ott meg azt játsszák, hogy hiába magasabb a nyugdíja mint a megszabott minimum öregségi nyugdíj, ha nincs csoportosa akkor majdnem 1000 Ft a számlavezetési, ha van, akkor ennek akár a harmada, de csoportosonként levontak Tőle 200 Ft-okat plusz még SMS díj 400-500 Ft... mobilapplikáció nincs, kb az egész felület retro... csak ugye a posta terjeszti, a postásoknak ki van adva, hogy x mennyiségű ügyfelet elvárás félévente bevinni, meg egyébként is posta szinte mindenhol van.

2 hónapig voltam magam is az FHB-nál de annyira kibuktam (nem engedték az Origint, a Google Play nem fogadta el a kártyájukat), hogy egyből mentem amint a csoportosokat sikerült egyenesbe hoznom, Debrecenbe vissza a CIB-hez :)

(#7721) axioma válasza #41133696 (#7720) üzenetére


axioma
veterán

FHB adott kozalkalmazottaknak ingyen szamlat. Ami 1 ev utan megszunt ingyen lenni... ilyen trukkjeik mindig vannak. Peldaul naluk lattam eloszor a hitelkartyas vasarlasra alkalmazni a 3 ezrelek adot, amit tudtommal azota se szed be egyik ceg sem (citi probalkozott az uj igenylesu kartyakon, de az most mar ugye nincs).

(#7722) #41133696 válasza axioma (#7721) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja a napokban - miközben már lassan egy éve nem vagyok a Budapest Bank ügyfele - kaptam tőlük hírlevelet, amiben a megszólítás Tisztelt Ügyfelünk!

[kép]

Mikor megnéztem, hogy nem elég párat klikkelni, hogy megszabaduljak tőlük, bevágtam a spam mappába. Egyszerűbb volt :D

Amikor meg ügyfelük voltam hívogattak, hogy kössek baleset, lakás, életbiztosítást. Eleinte hárítottam, hogy majd gondolkodom rajta és visszajelzek. Hét hívtak újból, hogy mire döntöttem?! Mondom lakásbiztosítás pont az egykori állami biztosítónál van, ahonnan pont a BB-hez szerveztek be, a többi meg nem érdekel. Erre mondja, hogy pedig olyan csekély mértékű a havidíja, és látja, hogy a jóváírásokból telne rá...

FHB-nál meg halmozott az ilyen megkeresés, mert egyrészt telefonon nyomatták, másrészt amikor a megunt cuccaimat adom fel Vaterán, akkor élőben fárasztanak a postán. BB-nél és FHB-nál a telefonos kísérleteket kivédtem, mert ha küldték a számot, az is tiltólistára került a zaklatásszűrőben, ha meg nem küldte, akkor eleve kiszűrte az akkori telefonom is :)

[ Szerkesztve ]

(#7723) windlord


windlord
őstag

Urak!

Az Erste Privilégium L díjcsomagjához kell szereznem egy partner üzletkötőt aki megcsinálja nekem a szerződést?
Ezt bankfiókban nem tudják tényleg elintézni?

Illetve a Visa Electron kártya jó lehet PayPal -hoz?

(#7724) #41133696 válasza #41133696 (#7722) üzenetére


#41133696
törölt tag

CIB-es ügyfeleknek akik olyan helyen laknak ahol nincs CIB ATM.

Szóval úgy alakult, hogy le kellett volna vennem 148 000 Ft-ot. Úgy tudtam, hogy 150 000 Ftos limit van beállítva. Megérkezett az egyik forrásból a jóváírás, volt is még bőven a 148 000 Ft felett, hát elindultam a kedvenc OTP-s ATMemhez, nem vittem magammal telefont, kártyámat be az ATM-be beírom, hogy 148K, ere kiírja, hogy nem tudja végrehajtani... de úgy különösebben semmilyen infót, hogy miért...

Akarok e másik tranzakciót. Mondom lehet rosszul ütöttem volna be, és 1 darab 0-val többet írtam volna?:) De akkor is kéne pl, hogy fedezethiány, szóval újabb kör, de most fokozottan odafigyeltem. Eredmény ugyanaz!

Hát most már tippem sincs alapon ott voltak az előredefiniált összegek, a legmagasabb a 100 000 Ft, hát nézzük... azt egyből engedte!

Jövök haza mint akit kilőttek, és hívom a CIB bankot, elmondom, hol volt, melyik ATM, és, hogy a CIB-nek a városban nincs saját ATM-e azért nem ott veszem fel. Erre mondja a hölgy, hogy az OTP esetében, ha nem az OTP ügyfele vagyok, akkor maximum egy alkalommal 100 000 Ft-ot vehetek fel, és ha több kell, akkor újból be a kártyát, és ismételni annyival, amennyi kell, de újból maximum 100 000 Ft...

Mondom neki, hogy köszönöm az infót, van még a városban Budapest Bank-os ATM is, ott milyen limit van? Azt mondja ott is van biztosan, de nem tudja, hogy ott mennyi.

Oké, szóval ezzel is okosabb lettem.

(#7725) e.vid válasza windlord (#7723) üzenetére


e.vid
senior tag

Bankfiókban nem tudod elintézni. Én a Bankmonitort bíztam meg, pár nap alatt elintézték, a bankfiókba csak ez után kellett bemenni.

Visa Electron kártyám van nekem is, de nem tudom, hogy jó e PayPal-hoz (feltételezem, hogy igen, de erre érdemes rákérdezni), én kértem virtuális Visa kártyát a netes vásárlásokhoz, ez viszont biztos, hogy jó.

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#7726) .tnm válasza #41133696 (#7724) üzenetére


.tnm
addikt

igen, OTP ilyen. nem tudom, hogy teljesen kóser-e, de végülis fel lehet venni a havi 150ezret legfeljebb két felvételből. viszont én pont ezért, amikor csak lehet kerülöm őket. (mármint a bankot már nagyon régen, hiszen borzasztó drága, de még az ATM-eiket is).

én jellemzően 149ezret szoktam felvenni (legyenek kis címletek is), Erste, Rafi ATM-nél biztosan megy ennyi, tudomásom szerint csak az OTP-nél van ez az alacsony limit. Talán BB-nél is vettem már fel 149-et, de nem vagyok benne biztos.

én Gránitnál vagyok, aminek nincs is saját ATM-je, (és a pénztári felvétel is brutális drága, az egyetlen pénztárjuknál) ezért ha kéne nagyobb összeget felvennem, akkor kíváncsi lennék melyik ATM-ből úsznám meg a legolcsóbban (mondjuk, ha egy használt autó ára kéne, 2-3 mó Ft). bár szerintem ma már azt is utalnám. (általában a költéseim 90%-át digitális intézem már. kivéve lakbér egy része, illetve romkocsmákban a sörök.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7727) windlord válasza e.vid (#7725) üzenetére


windlord
őstag

Köszönöm.
Kértem Tőlük visszahívást.
Remélem intéződik lassan az ügy.

(#7728) #41133696 válasza .tnm (#7726) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nekem sem szokásom KPvel rohangálni, még a futároknak borravalót is itthonról szoktam kunyizni, mert köztudott, hogy nincs nálam KP :D Viszont azt elvártam volna az OTP ATMtől, hogy kiírja: azért nem tudja kiadni a 148 K-t ,mert nem OTP-s kártyák esetében 100 E Ft a kifizetési limit. Ennek hiányában, nekem kellett rájönnöm, hogy ilyesmi lehet, és már eleve úgy hívtam fel a CIB-et, hogy limitre gyanakodtram, csak azt nem tudtam, hogy mekkora összegnél van meghúzva, és, hogy az én CIB kártyámon van e rajta, amit elfelejtettem módosítani, vagy pedig ugye az OTP szívat. Mondjuk erre, hogy az OTP kötelezően minden NEM OTP-s kártyával rendelkezőt kollektíven büntet, arra azért nem gondoltam, mert ugye a bankok között van egy megállapodás, miszerint egymás ATM-eiket használhatják az ügyfelek. Az OTP-s ügyfél is vehet fel pénzt a CIB ATM-ből.

(#7729) .tnm válasza #41133696 (#7728) üzenetére


.tnm
addikt

nyilván én is megijedtem, mikor először belefutottam ebbe, és sztem pont ugyanebben a topikban világosítottak fel, hogy ez köztudott.

és igen, én is azt vonom le konzekvenciának, hogy az OTP szivatja a konkurencia ügyfeleit...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7730) dptrsk válasza .tnm (#7729) üzenetére


dptrsk
addikt

Azóta van ez a 100k-s limit idegen kártyákra, mikor minden ATMből ingyenes lett a 150k felvét. A jogszabály előtt nem volt ilyen limit.

Mivel az OTPnek van egy elég nagy ATM hálőzata, így tejlesen jogos, hogy a saját ügyfeleit helyezi előre.

A hibaüzenet valóban lehetne beszédesebb.

(#7731) .tnm válasza dptrsk (#7730) üzenetére


.tnm
addikt

"így tejlesen jogos, hogy a saját ügyfeleit helyezi előre"

és akkor az is jogos lenne, ha a többi bank az OTP ügyfeleit helyezné hátrányba? csak mert ezen az alapon a többi bank meg csinálhatná, hogy az OTP-s ügyfeleknél húz egy 5ezer Ft-os határt. Ha már úgy is az OTP-nek van a legnagyobb hálózata, használják az ügyfelek azt.

az, hogy egy bank részéről érthető egy magatartás, az nem jelenti, hogy védhető is. legalábbis mikor a saját ügyfeleikkel szemben próbálnak ügyeskedni, akkor szokták őket büntetni.

egyébként nem tudom, hogy van ez, de azt gondolnám, hogy ha A bank ügyfele vagy és B bank ATM-jéből veszel fel, az azért drágább, mert A-bank ilyenkor fizet B banknak a szolgáltatásért.* Azt is tippelném, hogy ennek van egy tranzakciónkénti fixdíja, vagy alapdíj + összeggel arányos díj. ebben az esetben ha az OTP arra kényszerít, hogy két részletben vedd fel az összeget, akkor igazából jogtalanul húzza le az OTP a te bankodat.

*ugye azért, mert az ügyfélnek ingyen van havi 2, max 150e értékig, attól még a banknak nem lesz ingyen.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7732) dptrsk válasza .tnm (#7731) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem az OTP ügyfelek jelentős többsége csak OTP ATMből vesz fel pénzt.
Szerintem, amíg a 75.000/alkalom biztosítva van, bármelyik bank korlátozhatja a készpénz felvételt(akár csak az idegen kártyákra).
Másrészt nem ennyire drasztikus a korlátozás(5.000 forint, amit írtál), a 2 alkalommal, max. 150.000 felvételét biztosítja az OTP mindenkinek.

Az OTPnek, mint szolgáltatónak fontosabb, az, hogy az ügyfelei elégedettek legyenek, mint az, hogy idegen bank ügyfelei. Fontosabb a saját ügyfél 200.000 forintja, mint az idegen bankos 150.000-re

Szerintem az ATM-ek harmada, de ha csak a bankok ATMjeit nézzük, akkor a fele is lehet OTP ATM.
A bankok egyik legnagyobb költsége a készpénzkezelés.
Ha 100.000 tudsz egyszerre levenni, nem biztos, hogy még egyszer beteszed a kártyád és leveszel még 50.000, ha nem tudsz egyszerre 150.000 levenni. Így 3 kártyás felvételt szolgál ki, nem 2-t(és még az idegen bank is kevesebb jutalékot fizet :) ).
Lassabban fogy ki az ATM készlete, több tranzakciót tud kiszolgálni, olcsóbb fenntartani.

MÁS:

Valaki tud olyan betéti kártyáról, ami a hitelkártyákhoz hasonlóan ad visszatérítést (majdnem) mindenből(% vagy fix pl. 50 forint/tranzakció)?
Régen, mintha az AXAnál lett volna ilyen...
Engem az érdekelne jelenleg van-e forgalomban ilyen igényelhető valahol.

(#7733) axioma válasza dptrsk (#7732) üzenetére


axioma
veterán

KH-nak van az axa-snak megfelelo (world mastercard), de azt fejbol nem tudom, hogy beteti kartyakent adjak-e.

(#7734) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

ERSTE Privilégium számla nyitás előtt állok, egyedül az nem fér a fejembe, hogy miért jó ez az ERSTE-nek, hogy csak ügynökségen keresztül lehet nyitni ezt? Miért nem publikusan, mint az EgySzámlát?

Van benne bármilyen rizikó? (Ha megszűnik a bankmonitor, akkor megszűnik a számlám is?)

Esetleg látja harmadik fél a számlámon folyó átutalásokat is? (Persze ezt a feltételt valahol apró betűben elrejtve)

:R

[ Szerkesztve ]

(#7735) leslieke válasza dptrsk (#7732) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

OTP is ad ilyet, csak aktiválni kell a vásárlási kedvezményt hozzá.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7736) dptrsk válasza leslieke (#7735) üzenetére


dptrsk
addikt

Az nem (majdnem) minden vásárlás, hanem egy korlátozott kör ad kedvezményt.

(#7737) dptrsk válasza Vasinger! (#7734) üzenetére


dptrsk
addikt

Csak közvetítőn keresztüli elérhetőségnek sok oka lehet, pl. csak új ügyfelek nyithassanak ilyet, régi számláról ne lehessen rá váltani.

Van pár hátránya is:
napi max. 5 tranzakció kártyával, amit meg tudsz ideiglenesen emelni max. 20ra.
Bejövő deviza utalás alap díjakon, valami publikus hirdetmény szerint, minimum 2000 forintot vonnak le, akär 1 euro esetén is.
2019ig kapod, utána publikus csomagba kerülsz.

(#7738) leslieke válasza dptrsk (#7736) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jogos, de elég széles a skála azért.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7739) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Van egy otp-s bankkártyám.

Netbank nincs hozzá, de szeretnék átutalni még ma este valakinek egy összeget.

A bank már zárva van.

Van valami megoldás erre?

[ Szerkesztve ]

(#7740) Met válasza DrojDtroll (#7739) üzenetére


Met
nagyúr

:(
Esetleg ha van Paypal-ja az illetőnek.
Ha lenne netbankod akkor sem lennél előrébb mert ilyenkor már csak a következő banki munkanapon utalják át az összeget.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7741) DrojDtroll válasza Met (#7740) üzenetére


DrojDtroll
addikt

van paypal-ja az illetőnek, szóval nincs gond :)

(#7742) flash-


flash-
veterán

azt kérdezném hogy a Raiffeisennél az OneCard az teljesen ugyanaz mint a Mastercard?Dombornyomott?
mert rajta van a Mastercard logó, de de valahogy nem tér erre ki a raiffesen olyan egyértelműen..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7743) Hintalow válasza flash- (#7742) üzenetére


Hintalow
senior tag

Rafinál van onecard betéti és hitelkártya is, de lényegében igen, mindegyik dombornyomott mastercard.
A onecard csak afféle házon belüli "fantázianév"

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7744) Met válasza DrojDtroll (#7741) üzenetére


Met
nagyúr

Csak ne fizetségként (valami termék áraként) küld a pénzt neki mert akkor a PP x napig zárolja a vásárlói védelem miatt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7745) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, rendeltem a neten pizzát, online előre fizettem, de a pizza nem jött meg. (elutasították a rendelést). Másnap smsben értesítettek, hogy vissza küldik a pénzt, de az még 1 hét után se történt meg. Ilyenkor én keressem fel a céget hogy kérem vissza a pénzt, vagy az az ő kötelességük? esetleg ilyenért tehetek feljelentést? Picit kellemetlen ez nekem, hogy az én pénzemet veszik el, és még nekem kell kunyerálnom meg irosgatnom hogy vissza kapjam.

Online rendszeren rendeltem a pizzát, a rendszer üzemeltetőnek fizettem, nem a pizzázónak ha ez számít.
hasonló oldal mint pld a pizza.hu.

[ Szerkesztve ]

(#7746) dptrsk válasza gergo5991 (#7745) üzenetére


dptrsk
addikt

internetbankodat nézted?
Az összeg a számlán még zárolva van?
Esetleg nincs egy olyan tranzakció a történetben, hogy vásárlás értékének visszafizetése?

Nem feltétlen egy utalásként kell keresni, nem biztos, hogy kapsz róla SMS-t, mivel ez egy speciális STORNO tranzakció..

OTPvel van tapasztalatom, ők küldenek SMSt, ha ilyen van, s mindenről kérsz SMSt.

(#7747) gergo5991 válasza dptrsk (#7746) üzenetére


gergo5991
őstag

internetbankinban néztem zárolva összeg nincs, a pénz le lett vonva, visszavonni nem lehet az utalást, nem utalás volt hanem online fizetés, szóval azonnal átküldte a pénzt.

a bankból csak 1 sms-t kaptam, hogy az összeg le lett vonva érte
a weboldaltól kaptam azt az smst hogy a rendelés el lett utasítva, és hogy vissza utalják a pénzt

(#7748) Met válasza gergo5991 (#7747) üzenetére


Met
nagyúr

Az oldal üzemeltetőjével vedd fel a kapcsolatot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7749) flash- válasza Hintalow (#7743) üzenetére


flash-
veterán

dejó hogy ezt 8 év után tudom meg:)
addig visa-m volt mert ha rákersetem a rafinál a mastercardra nem adott ki semmit+amikor az erzsébeti rafinál nyitottam a számlát akkor még a bankár csaj aszonta nincs mastercard,és hogy a visa is milyen jó,aha... :U

még egy raiffeisenes kérdés:

van a raiffeisennél a
"Nem dombornyomott Start OKOSkártya(mastercardos) "

ezzel lehet online fizetni interenetes áruházakban, illetve Paypallal áruházakban(ebay,stb?)

van bármi előnye még a dombornyomott kártyának?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7750) .tnm válasza flash- (#7749) üzenetére


.tnm
addikt

mi a bajod a visa-val?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.