Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) axioma válasza #41133696 (#7649) üzenetére


axioma
veterán

Gyanitom olcsobb es egyszerubb cib automatanal. De ezt en csak otp-nel 20 eve hasznaltam utoljara... [beirod, mennyit teszel be, ad boritekot, es abba kell lezarnod - nyilvan a bank azt mondja, hogy o megszamolja es azt fogja jovairni, nem amit beirtal - azert en ilyenben megbiznek bennuk].

(#7652) #41133696


#41133696
törölt tag

Igazából az a helyzet hogy itt ahol lakom sem CIB automata, sem bankfiókuk :)

(#7653) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

04.15-én fog lejárni a kötelező biztosításom. Tavaly kötöttem az Allianznál A00-ba, ugynis akkor vettem életem első autóját. :)
Akkor 35ezer/év volt a kötelezőm, most küldött az Alianz emailt, hogy le fog járni az új ajánlatuk 49ezer/év. :Y

Kérdésem, hogy mit csináljak, hogy a lehető legalacsonyabb áron kapjam az új kötelezőmet? Gondolom biztosítot kell váltanom, de melyiket? Hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#7654) nimfas válasza tibbike01 (#7653) üzenetére


nimfas
addikt

Irány a netrisk.hu

(#7655) Met


Met
nagyúr

A Cib alkalmazásba nem lehet beimportálni azokat a partner adatokat amit a pc-n mentettem el?
T-s számlát pc-ről fizettem és nincs benne a mobil appban a megbízások listájában, a számlatörténetből meg nem tudom utalni még egyszer.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7656) tyuli76


tyuli76
tag

Sziasztok.
Offba rakom hátha oda tartozik :D
Most vettem észre h a KH évi 65 000ft-ról csökkentette évi 36 000ft-ra a visszatéritést.Ezt megteheti meglévő ügyfeleknél?Idáig volt h 6000ft is kaptam vissza 1 hónapra.

(#7657) axioma válasza tyuli76 (#7656) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem lehet ON, de mind1.
Nekunk kartyankent es havonta 3e Ft a vissza, neked melyik konstrukciod volt? Mondjuk nalunk tarskartyak bevetese miatt 9e szokott lenni, de mostansag nem neztem.
Megjegyzem, a legtobb helyen nem is jar MAK-ra visszaterites, es a simakat is nyirbaltak rendesen (kozuzemi szamla, postai vagy icsekk fizetes stb. kizarva), szoval abszolute nem lepodnek meg, ha a KH se erezne muszajnak az atlagnal kedvezobbet fenntartani. Lasd Zero ugyfelek kirugdosasa, es standard szoveguk volt (tobbszor is hivtak), hogy ugyse lesz masnal se sokaig ingyen, mert nem tudjak fenntartani, inkabb valasszak naluk. Hat, a Raiff-nak eddig nem szoltak errol ;-)

[ Szerkesztve ]

(#7658) odrif


odrif
MODERÁTOR

(#7659) tibbike01


tibbike01
őstag

Hallott arról valaki valamit, hogy a lakáskassza állami támogatás 30%ról 15%ra fog csökkenni jövőhéttől?
Ezzel kerestek meg ma reggel. Ha ez igaz, akkor még a héten érdemes lehet megkötni.

(#7660) axioma válasza tibbike01 (#7659) üzenetére


axioma
veterán

Az aszf valtozast 2 honapra elore meg kell hirdetni, marpedig ez a szerzodeses modozatok valtozasat jelentene. Az utolso valtozas tavaly oktober, nincs bejelentve (legalabbis funda oldalan neztem), tehat valoszinuleg valaki at akart teged verni, hogy mielobb szerzodj.

(#7661) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok :)

OTP-s vagyok több éve, de már kezd elegem lenni belőlük, hogy mindenért vonnak le pénzt. Most túlléptem a havi 150000 kp felvétet. Vettem le XY ezret, amiért vont le 1200 forintot, a napokban ismét vettem le XY ezret, amiért majdnem 500 forintot vont le, nevetséges.... Ha több dolgot adok el egy hónapban és utalnak, akkor az SMS-ért és van, hogy ezreket levon havonta. Meg minden szarságért, havi zárlati díj, ha utalok, azért is vonnak le, stb. 28 éves vagyok. Szerintetek érdemes lenne bankot váltanom, van esetleg, ami sokkal jobb, mint az OTP és olcsóbb is? Vagy felesleges lenne bankot váltani?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#7662) polonic válasza Pardise (#7661) üzenetére


polonic
félisten

Persze, hogy érdemes.
Hagyd ott a fenébe az OTP-t. Te is látod, hogy mindenért lehúznak.

Látatlanban pl erste privilégium L vagy raiffeisen díjnullázó plusz vagy gránit számlacsomagok.

(#7663) Pardise válasza polonic (#7662) üzenetére


Pardise
senior tag

Erste bank se jó, barátnőm eljött onnan, raiffeisen meg nincs ebben a városban ahol élek. K&H van, Budapest Bank, Erste meg borsod takarék és ennyi van itt :/ Ezekből valamelyik esetleg?

Your car, your life ;)

(#7664) #41133696 válasza Pardise (#7663) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ahol én lakom ott sincs az a bank, ahol számlát vezetek, de így is bőven megérte, hogy ismételten CIB-es legyek. CIB ECO-t ajánlanám. Egyszer bemész megkötöd a szerződést aztán kész.

(#7665) polonic válasza #41133696 (#7664) üzenetére


polonic
félisten

Csak december vegeig van az akcios nulla forintos dij.

(#7666) polonic válasza Pardise (#7663) üzenetére


polonic
félisten

Pedig jo az erste privilegium L csomag. Havi 150 ezer ft jovairasnal minden ingyen van.
Igaz, az is akcio kereteben de legalabb az 2019 marciusig. Utana megint lehet bankot valtani.

[ Szerkesztve ]

(#7667) Pardise válasza polonic (#7666) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát nem tudom melyik legyen, nem akarok mindig bankot váltogatni, egy bank kéne ami normális. Az se jó, ha nincs a városomban az a bank, ahol vagyok, mert személyesen is szoktam ügyet intézni! Meg itt ATM se sok van, van OTP-s meg K&H-s és ennyi, legalábbis többől nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#7668) #41133696 válasza polonic (#7665) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkorát nem fognak emelni - ha nem megint meghosszabbítják mint legutóbb -, hogy megérje más bankhoz mennem. FHB, OTP, BB, Erste nálam nem játszik.

(#7669) dptrsk válasza Pardise (#7661) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem tudom milyen számlacsomagod van, de:
OTP Simple, ha van jövedelmed, ingyenes számlavezetés, 300 forintért korlátlan darabszámú SMS értesítés mindenről(PayPass tranzakciókról is). 0,3% minden utalás (esetleg erre is van valami fix díjas csomag, amiben van x db, max. Y ezer forintnyi díjmentes utalás).

Gránitbank, ha a Kp befizetés nem fontos. Minden le van írva a honlapján. iSMS díjmentes.

Ha megtartod a számlacsomagod/darabszámos SMS díjas csomagra váltasz más banknál csak a kártyatranzakciókról kérj SMSt, sokat spórolsz vele, a számláról utalni jobb esetben csak jóváhagyás után tudsz, ha utalást vársz tudod csekkolni e-bankban megérkezett-e.

A Kp felvét a jogszabályin felül mindenhol költséges, főleg, ha nem saját ATM.
Az adó 0,6%, ezt szinte mindenhol rád hárítják a 150k jogszabályi felett.

Erste (Privi L)-nél is vannak rejtett költségek, pl, ha kapsz deviza utalást akár kevesebb pénzed is lehet, mint utalás előtt. Viszont Erste-nél is van fix díjas SMS csomag. napi kártyahasználat 5 db-ban van maximalizálva, amit 48 órás limittel 20db-ra lehet növelni.

CIBről pozitívakat hallok.

(#7670) Pardise válasza dptrsk (#7669) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. OTP Simplet megpróbálom :R

Your car, your life ;)

(#7671) Pardise válasza dptrsk (#7669) üzenetére


Pardise
senior tag

Most néztem meg, JUMP számlacsomagom van!

Your car, your life ;)

(#7672) cocka válasza dptrsk (#7669) üzenetére


cocka
veterán

Az adó 0,6%, ezt szinte mindenhol rád hárítják a 150k jogszabályi felett.

Kivéve a CIB régebbi csomagjait, ahol nem divat sem a 0.6%, sem a 0.3%.

(#7673) dptrsk válasza cocka (#7672) üzenetére


dptrsk
addikt

OTP Simple is van ingyenes utalással, ha 2012 előtt kötötted.
Ha jól rémlik MNB/bírósági határozat volt, hogy amit díjmentesnek reklámoztak annak kell maradnia, tranzakciós illeték ide vagy oda.

(#7674) nimfas válasza cocka (#7672) üzenetére


nimfas
addikt

Erste Privi L-nél sincs 0,3-0,6%

Saját ATM-ből korlátlan számban ingyenes a kp felvét nem csak 150eFt-ig. Netbankos utalás bankon belül-kívül 0Ft nincs tranzakciós adó. 450-500 Ft a korlátlan sms értesítés havidíja. Van netkártya azoknak akik nem merik a bankkártyájukat regisztrálni PayPal-on, ennek éves díja 1500Ft

(#7675) axioma válasza dptrsk (#7673) üzenetére


axioma
veterán

Persze, de a szamlacsomagot kivezethetik, es meg is csinaltak (Axa, KH eleg ismert peldak). Azota is (utobbiban ma is voltam, pofam leszakad az ugyintezo nem tudja, hogy mi az a KHR lekerdezes... ok csesztek el reges-regen, most allitolag javitva, akartam kapni egy jot, erre most a 4 csaj kozul 1 ert hozza es annal voltak... szinvonal az egekben), szoval jarok neha arra es minden egyes alkalommal kozlik, hogy ugyse lesz sokaig ingyenes a Raiff ingyenes premiumom... en meg mindig mondom hogy azota is:)

(#7676) dptrsk válasza axioma (#7675) üzenetére


dptrsk
addikt

OTPnél(OTP topikban írta egy fórumtárs) még vannak 10+ éves csomagokat használók is, persze megvan az esélye, hogy kivezetik a Simple-t, úgy ahogy a te Raiff csomagodat is.
De jelen állás szerint az OTP inkább csak lezár csomagokat kivezetés helyett.

(#7677) grabber válasza Pardise (#7663) üzenetére


grabber
addikt

Budapest bank nekem megfelelt,8 év alatt nem volt semmi gondom. Csak drága a többi bankhoz képest. Jó ügyfélszolgalat csak a korlátlan sms értesítés 450 Ft.

(#7678) cocka válasza grabber (#7677) üzenetére


cocka
veterán

Ami olcsó náluk az a kártya letiltás. De abban meg az a vicc, hogy kb. csak domborkártyát adnak, szal. gondolom emiatt voltak kénytelenek lenyomni az árakat, mert elég szar lenne a tudat, hogy örökké ott lebegjen a fejed felett a 10k-s letiltási díj, mint Damoklész kardja csupán azért, mert a kártya dombor és kb. más nem is igényelhető.

(#7679) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek érdeklődök.
Kinézte magának az OTP -nél a Prémium+ számlacsomagot, de jelenleg másik csomagban van.
Ha csomagot váltana, akkor is érvényes rá az 1. évben az ingyenes bankkártya, vagy csak akkor ha új számlát nyitna?

(#7680) dptrsk válasza Huroq (#7679) üzenetére


dptrsk
addikt

Mostmár ugye valami Bázis számla Prémium+ kedvezménnyel van.
Ezzel nincs tapasztalatom.
De régen járt csomagváltásra is az éves díj elengedés.
Szerintem most is járnia kellene.

(#7681) #41133696 válasza grabber (#7677) üzenetére


#41133696
törölt tag

Addig volt tűrhető számomra, ameddig be nem hozták az ingyenes 2 készpénzfelvételes opciót, meg 0 Ft volt számlavezetési-díjam . Egyik kedvenc jelenségem az volt, amikor az után érkezett meg az SMS - nem egyszer fordult elő velem - amikor már lejárt a belépési időlimit :) A két számlám között a Mastercardot használtam Internetes vásárlása, azon csak akkor volt pénz, amikor vásároltam. Viszont pénteken délután 16:00 óra után hiába akartam átrakni a pénzt pl egy gyors Steam akció miatt, az majd csak hétfőn érkezett meg. CIB-nél nincs ilyen gond.

(#7682) Huroq válasza dptrsk (#7680) üzenetére


Huroq
senior tag

Megérdeklődi jövőhéten csak én is kiváncsi voltam erre.
Köszönöm a segítséget.

(#7683) grabber válasza #41133696 (#7681) üzenetére


grabber
addikt

Sms nekem csal 1x késett a 8 év alatt,de akkor is be tudtam lépni utána. Átvezetés nekem azonnali volt mindig. BB-n belül biztos.
Az eddigi olvasás után a BB minőségibb szolgáltatást ad az Esrte-nél. De nekem nem volt még az utóbbinál sem bajom,igaz most jöttem csak át. Cserébe olcsóbb az egész,de az sms itt is drága.
Azt tudom mondani,hogy balakinek szerencseje van és semmi gondja nem lesz a bankkal valakinek meg semmi nem jön össze au egyik banknál.

(#7684) deja vu


deja vu
addikt

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.

Most kerültem át az Erste bankhoz. Kaptam Erste MAX hitelkártyát. Hol vásárolhatom le a pontokat amit beváltok? Tudnátok adni egy linket.

Csak ilyen felsorolást látok:

Benzinkút,
Divat,
Otthon,
Barkács-kert,
Elektronikai áruházak,
Utazás,
Szépségápolás-egészség,
Szórakozás

Na most nekem a boltok pontos neve kellene. A bankban sem tudták megmondani hol vásárolhatom le. :DDD
Meg ugye ki kell választanom három kategóriát és csak azokban az üzletekben vásárolhatom le, és 180 napig nem változtathatok rajta?

Köszönöm szépen! :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7685) RR-13 válasza deja vu (#7684) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Milyen pontokat? Nem látok pontot ennél a hitelkártyánál. :U

(#7686) SzGee válasza deja vu (#7684) üzenetére


SzGee
aktív tag

levásárolni bármelyik kategóriában levásárolhatod, amit előzetesen kiválasztottál, tehát olyan kategóriában is, ahol nem jár egyébként a 4%
a három kiválasztott kategóriában pedig a vásárlások után jár a 4%

If you leave me, can I come, too?

(#7687) RR-13 válasza SzGee (#7686) üzenetére


RR-13
őstag

De az nem pont, de mindegy! :U
Ebben a mondatodban nem nagyon értem, hogy miért írtad oda azt, hogy:

"amit előzetesen kiválasztottál, "

Most akkor, amit előzetesen kiválasztott vagy bármelyikben levásárolható a nem pont? ;]

Én úgy tudom, hogy a 4%-os visszatérítési összeget majd bárhol levásárolhatja.. legalábbis a Joker hitelkártyánál (MAX elődje) így van.. :K

(#7688) Huroq


Huroq
senior tag

Itt pontosan le van írva, hogy hogyan is történik a beváltás:

Váltsa be Erste Forintjait!

"A vásárlást megelőzően látogasson el Erste NetBankjába és válassza ki a kívánt üzletkategóriát, majd adja meg a levásárolni kívánt Erste Forint összeget (a minimum beváltható összeg: 5000 Erste Forint). Ezt követően pedig nincs más teendője, minthogy a kiválasztott üzletkategóriához tartozó üzletben Erste Max Hitelkártyájával fizet, a levásárolt összeg ugyanis a vásárlást követő fordulónapon automatikusan jóváírásra kerül a vásárlás(ok) összegéből. A pénzvisszatérítés korlátlan ideig, több részletben és akár az üzletkategóriába tartozó több üzletben is levásárolható, ráadásul ezekkel a vásárlásokkal Erste Forintokat is gyűjt."

A kereskedések kódját pedig a dokumentum végén lehet megtalálni:

részvételi_feltételek.pdf

Igazából erste forintoknak hívják őket, de majdnem olyan mintha pontok lennének.

(#7689) deja vu válasza Huroq (#7688) üzenetére


deja vu
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Igen Erste forint csak rosszul írtam.

MCC kódokat hol tudom megnézni?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7690) Huroq válasza deja vu (#7689) üzenetére


Huroq
senior tag

Az MCC kódok a linkelt .pdf utolsó oldalán vannak listázva.

(#7691) deja vu válasza Huroq (#7690) üzenetére


deja vu
addikt

Köszi!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7692) Sonja


Sonja
veterán

Segítsetek már nekem. Van egy SBERBANK-i számlaszámom, ahova utalni szeretnék az Erste bankban. Kitöltöttem az átutalási papírt, minden rendben volt. Elvileg. Most szóltak a bankból, hogy nem tudták átutalni az összeget, mert ilyen számla nincs?! :F A számlaszám biztos, hogy jó, ez 100%! Viszont a SBERBANK-i számlaszámot nekem így adták meg: HU 65 1234678-1234678-1234678. Én viszont csak 3-as 8 számjegyet adtam meg a kitöltésnél, mert eddig is így utaltam át másoknak. Kellene elé a HU 65 is? :F Ez lenne a probléma? :B Valakinek volt már dolga a SBERBANK-al? Sürgős lenne, mert még a mai nap azért szeretném átutaltatni az összeget. Na nem nagy összeg (5800HUF), de nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7693) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Tegnap OTP-s számlámat valaki jogosulatlanul megterhelte egy nagyobb összeggel. Egyből tiltattam a kártyám és bejelentettem az OTP-nél. Valaki járt már így? 30 napot mondtak, hogy annyi a kivizsgálás. Várhatom, hogy hamarabb megoldódik a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#7694) #41133696


#41133696
törölt tag

Nagy a felháborodás az OTP új mobilappja miatt

Mondjuk én sosem voltam a root híve.

[ Szerkesztve ]

(#7695) pellesmartin


pellesmartin
tag

Üdv!
OTP bankból- OTP bankba,netbankon keresztül mennyi lenne az utalás költsége kb?

(#7696) -secret- válasza pellesmartin (#7695) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

0,2% tudtommal

(#7697) polonic válasza Sonja (#7692) üzenetére


polonic
félisten

Nem furcsa neked ez a számlaszám? Két sebből vérzik ez a dolog. Egyik az, hogy teljesen sorban vannak mindhárom részben 1-8-ig a számok, a másik pedig, hogy az 5 hiányzik középről és így csak 7 számjegy van? Amikor 8 számjegynek kéne lennie egy részben. És 2*8 vagy 3*8 karakterből állnak itthon a számlaszámok?

Szóval ilyen számlaszám biztos, hogy NINCS. Nem az, hogy tuti jó.
A sberbank számlák meg 141-gyel kezdődnek.
65 nem kell csak ha külföldről utalnak neked és ez nem is a Sberbank kódja.

Tényleg papíralapon akarsz utalni 2017-ben? :)

[ Szerkesztve ]

(#7698) albiosz válasza polonic (#7697) üzenetére


albiosz
őstag

szerintem szándékosan írta így. :) nyilván nem erre utalt, csak a formátumot akarta szemléltetni. de várjuk meg a választ!

(#7695) pellesmartin: számlacsomag függő is lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7699) pellesmartin válasza -secret- (#7696) üzenetére


pellesmartin
tag

Köszi!

(#7698) albiosz:
Én Junior,18év alatti számalcsomagban vagyok,a címzettet nem tudom

(#7700) Sonja válasza polonic (#7697) üzenetére


Sonja
veterán

Elírtam, mert csak szemléltettem a 3x8-as számot. A lényeg, hogy így volt írva a HU 65 és utána a 3x8-as szám. Annyit kiderítettem, hogy ez IBAN szám, szóval elég csak a 3x8 számot megadni a belföldi átutalásnál. Az is kiderült, hogy el van írva az egyik szám, valószínűleg ezért nem sikerült az átutalás. :) Ja, és tényleg 141-el kezdődik a valódi számlaszám, ahova utalni kell. :D

Igen. Hogy miért, az most mellékes.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.