Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) nimfas válasza Beca1990 (#7500) üzenetére


nimfas
addikt

Nem dolgozom a banknál, nekem hiába mondod (csak a kérdésre válaszoltam). Nekem ingyenesek az utalások, kp felvétel (nem csak 150Ft...) Erste Privi L

[ Szerkesztve ]

(#7502) janes1976


janes1976
őstag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy néztem ezt az Erste Privilégium L számlát, ami valóban nem rossz. Tehát a kérdés: mennyire lehet neten keresztül fizetni sima Maestro kártyával? Hangsúlyozandó, hogy én rengeteg mindent rendelek külföldi webáruházakból és nem szeretném, ha mondjuk visszadobnák.

Most Raiffeisen Díjnullázó Pluszba vagyok és a dombornyomott kártyáért 6580 pengőt fizetek évente, ezért itt minden ingyen van. Ugyanez pepitába, ha jól látom Erste Privilégium L-nél dombornyomott kártyánál 5617 pengő, ami elhanyagolható különbség. Itt nyilván sima Mastercard Maestro kellene.

Azért van dombornyomott kártyám, hogy ha veszek vmit neten, akkor ne legyen gáz, ne legyen semmi korlát. Ja még egy. Paypalnál mindegy, hogy dombor vagy sima a kártya, működik a simával is? Azt is használom, majdhogynem csak ezzel fizetek.

Most majd szeretnék faragni kicsit a költségeken, ha van rá mód, ezért érdeklődöm.

Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7503) axioma válasza janes1976 (#7502) üzenetére


axioma
veterán

Haaat, a jelen allapotot nem tudom, de mikor anno olvasgattam a paypal forumokat (itt is meg az indexen is), a problemak nem kicsi resze maestro kartyakkal volt... es olyan is remlik hogy varatlanul nem ment. Mastercard beteti mar siman jo (bar en hitelkartyakkal nyomulok a visszateritesek miatt ha mar ugyis van, volt talan visa is, azzal se, meg MC-vel se volt sose fizetesi gondom kartyaoldalrol).
Azert menj be a topikjaba es kerdezz ra, hogy ez javult-e mostansag. Bar a ketfajta kartyatipus ara kozti kulonbseg a tr.ado bevezetese utan jelentosen csokkent.

[ Szerkesztve ]

(#7504) Hintalow válasza janes1976 (#7502) üzenetére


Hintalow
senior tag

A maestrot ne nagyon erőltesd, ha a megbízható netes fizetès a cèl.
De viszont a dombornyomott kàrtya is tök felesleges, a sima unembossed mc-k is teljeskörűen hasznalhatoak netes vàsàrlàsra, es kb feleakkora eves dijjal meguszod. Sacc 10-15 ève semmi előnye a dombornyomott kàrtyànak online

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7505) odrif válasza Hintalow (#7504) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"A maestrot ne nagyon erőltesd, ha a megbízható netes fizetès a cèl."

Ez mit jelent pontosan?
Nekem ilyen kártyám van.[link]
Akkor cseréltessem le?

20 éve a Prohardveren

(#7506) grabber válasza janes1976 (#7502) üzenetére


grabber
addikt

Erste banknál én Visa kártyát igényeltem és semmi gondom nincs vele :) Direkt nem akartam Maestro-t

(#7507) janes1976 válasza grabber (#7506) üzenetére


janes1976
őstag

Köszi mindenkinek, aki megtisztelt azzal, hogy válaszolt a problémámra. :R

A Visa elektront mondod? Ezzel fizetsz külföldi áruházakban és soha nem volt probléma? :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7508) janes1976 válasza Hintalow (#7504) üzenetére


janes1976
őstag

Lehet az lesz, az előbb néztem netes fórumokat és egy nagy rakás szarnak titulálják a netes vásárlásnál a maistrót külföldi webáruházakban. :D

Most ugye az a kérdés, hogy a Visa Electron ugyanez-e, passz. :U

Akkor inkább maradnom kellene, ha ez a helyzet, ahol vagyok, mert nem szeretnék szopni emiatt. Az a 6 rugó, amibe az éves díj kerül már megtérül, ha bármit veszek ebayről, szinte egyből visszajön a termékbe. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7509) janes1976 válasza axioma (#7503) üzenetére


janes1976
őstag

Ahogy látom nem javult, sőt... :DDD

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7510) Orlin


Orlin
addikt

Ez így jó akkor...Mert nekem amikor csináltattam a Maestro kártáymat az ügyintéző az Ersténél pont azzal indokolta a dombornymott kártyát,hogy így nem lehet mellényúlni mert mindenhol elfogadják.Akkor csak több pénzt akartak beszedni tőlem? :U
Mert azért van különbség a sima kártya éves díjához képest.
Mondjuk pont januárban csináltatok újat akkor majd megbeszélem velük,hogy is van ez.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7511) grabber válasza janes1976 (#7507) üzenetére


grabber
addikt

Nyugi. Visa electronom van már vagy 10 éve és sose volt még gondom vele. Pedig sokat vásárolok,ebay,aliexpress...
Lehet választani kártyát,Maestro helyett simán kérheted. Ennyi.

(#7512) janes1976 válasza grabber (#7511) üzenetére


janes1976
őstag

Köszi a választ! :R

Neked is faszán hozzá van rendelve Paypalhoz? Azzal is szoktál fizetni? :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7513) grabber válasza janes1976 (#7512) üzenetére


grabber
addikt

Igen.

(#7514) nimfas válasza janes1976 (#7512) üzenetére


nimfas
addikt

PayPal oldalomról mentse.... de ha tutira akarsz menni akkor PayPal fórum és külföldi vásárlások, fizetés fórum....

(#7515) janes1976 válasza nimfas (#7514) üzenetére


janes1976
őstag

Köszi a választ! :R

Grabber: köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7516) #41133696


#41133696
törölt tag

CIB-nél a naptári pénzügyi kezdőhónap manuális megadása, új funkció nem?

(#7517) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdvözlet!
Nem vagyok benne biztos, hogy a legmegfelelőbb topikba írok, de nem találtam külön áruhiteles/hitelkártyás témát, így itt próbálkozok (ha van ilyen csak nem találtam, eligazítást szívesen veszek :R )
E-digitalon keresztül szeretnék Cetelem áruhitellel terméket venni. Meg is igényeltem, elbírálták előzetesen okéra, megküldték a szerződés tervezetet.
Viszont feltűnt, hogy a kitöltés során nem említettek Hitelkártyát (a hitelfedezeti biztosítást azt kiszúrtam és NEM-re állítottam, úgy is szerepel a szerződésben.) Átbújtam az összes opciót a hiteligénylés során, de sehol nem találom benne azt, hogy a hitelkártya az kötelező lenne a hitelszerződés (áruhitel mellé). A szerződésben viszont benne van, hogy ezt is igényelem. :F :Y

Gondolom többen vannak itt fórumon akik igényeltem már elektronikai cuccokra áruhitelt, a kérdésem első sorban hozzájuk irányulna, hogy:
a, hitelkártya igénylése nélkül nem lehet ezt az áruhitelt megkötni?
sajnos a hiteligénylő adatlapon (e.g. szerződés) szerepel egy ilyen:
HITELKÁRTYA IGÉNYLÉSE
Kérem, hogy a Magyar Cetelem Bank Zrt. részemre – amennyiben a biztosítási feltételeknek megfelelek hitelfedezeti biztosítással kibocsátott Cetelem MasterCard hitelkártyát bocsásson ki X-Ft-os igényelt hitelkerettel.

b, a szerződésben megjelölt "A hitel lehívásának feltétele: aktivált hitelkártya." azt jelenti, hogy amennyiben nem aktiválom a hitelkártyát nyilván ha nem akarom megkötni akkor nem is aktiválnám akkor ezek a feltételek nem aktiválódnak/ergo semmis a szerződés?

Nem nagyon szeretek aláírni olyat (HR-esként dolgozok, munkahelyi ártalom :DDD) ami nem teljesen tiszta.

El szeretnének nekem adni valami olyat, amit előre nem tüntettek fel (vagy csak az én vizsgálatom nem volt alapos és valami kisbetűs 3. átírányított ÁSZF-ben lenne?), hogy hitelkártya szereződés nélkül nem adnak áruhitelt?

Előre is köszönöm a válaszotokat és Boldog Karácsonyt mindenkinek! :R

(#7518) Beca1990 válasza MarioAna (#7517) üzenetére


Beca1990
senior tag

ez így van, Cetelemnél nincs áruhitel hitelkártya igénylés nélkül.
Nyugodtan igényeld meg aztán mondd le következő hónapba.

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#7519) amdk7


amdk7
aktív tag

Erste Joker hitelkártyához hogy lehet csoportos díjbeszedést beállítani?
Erste netbankon ha be kívánom állítani a csop. díjbeszedést, csak az alapszámlához tartozó számlát mutatja a rendszer, a htelkártyához tartozót nem látom. :(

Köszönöm a választ és kellemes ünnepeket! :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7520) albiosz válasza amdk7 (#7519) üzenetére


albiosz
őstag

sehogy sajnos.

(#7521) amdk7 válasza albiosz (#7520) üzenetére


amdk7
aktív tag

Na, és akkor hogyan lehet megoldani?
- Ha a szolgáltatónál adom meg a hitelkártyához tartozó számlaszámot?
- Vagy beállítom a sima számlámhoz és átállítják az ügyfélszolgálaton?

Nem hiszem, hogy megoldhatatlan, mert Citis ügyfélként is a hitelkártyámhoz volt beállítva minden csoportos beszedés. Ha a migrálás kapcsán hozom a Citis beállításokat, akkor ugyanúgy az Erste Max hitelkártyához lesznek beállítva a beszedések. - A gondom csak az, hogy nekem a Joker kellene, nem a Max.

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7522) albiosz válasza amdk7 (#7521) üzenetére


albiosz
őstag

Technikailag természetesen nincs akadálya. Sok banknál lehet is beállítani hitelkártyára beszedést. Egyszerűen az Erste ezt nem biztosítja, gondolom ezen is spórolni akarnak (annyival kevesebb jóváírást kell adniuk). Náluk marad a kártyás fizetés Díjneten vagy a szolgáltatók oldalán, ha van lehetőség kártyás fizetésre.

Hogy a migrált ügyfelekkel mi lesz, azt passzolom. Gondolom maradnak a beszedések, de a nem migráltaknál biztosan nincs rá lehetőség. Tapasztalat, nekem is Jokerem van.

(#7523) axioma válasza albiosz (#7522) üzenetére


axioma
veterán

Hulye indok lenne, hogy kevesebbet akar visszateriteni - csopbesz-re nem kotelezo visszateritest adnia... (na meg ugy altalaban semmire, kinal valamit hogy hatha nala veszed meg a szolgaltatast). Mostanaban egyebkent mindenhol iszonyatosan megnyirbaltak -- peldaul kartyas fizetessel szolgaltatoi szamla kifizetese az altalam nezett 5 banknal nem ad visszateritest - erdekes modon a csopbesz minimum a Raiff-nel ad, kulon ki van emelve). Felteszem a kartyahasznalati dijak csokkentek amibol eddig ezeket fedeztek, mert nagyon egyszerre, a nyar vegen lepett szinte mindegyik. A CIB mar csak kb. hipermarket es benzin (na jo, tobb, de alig) MCC-re ad egyaltalan. KH es OTP szerintem ahol me'g mindig szinte korlat nelkuli.
Az erste egyszeruen nem oldotta meg a hk csopbesz-t, nem volt benne az uzleti modelljeben (egyik hitelkartyanal sem).

(#7524) Met


Met
nagyúr

OTP-nél tudtok olyan kártyáról amivel nem lehet automatából pénzt kivenni? Régi a kártya.
Keresztanyám karácsonykor kapott agyvérzést, fél oldala gyenge és nem tud beszélni. A nyugdíját bankszámlára kapja, elmegy a fiókba a pénztárhoz, beüti a kódot és kikéri a pénzt, az ilyen esetek miatt pár éve voltunk bent a bankban meghatalmazást írni hogy én is ki tudjam venni a pénzt.
Elképzelhető hogy azzal a kártyával csak a pénztárból lehet pénzt kivenni? Akkoriban talán kérdeztem tőle de nem emlékszem hogy mit mondott, így jobb neki vagy nem lehet, ami nem azt jelenti hogy tényleg nem lehet csak mivel nem próbálta ezért akkor nem lehet és kész:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7525) SzGee válasza Met (#7524) üzenetére


SzGee
aktív tag

valószínüleg a limitei úgy lettek a kártyának beállítva, hogy automatából ne lehessen vele pénzt felvenni (kp felvételi limit nulla). a fiókban csak azonosításhoz kell a kártya, ott azért fogadják el és nem nézik a limiteket

ezt a limitet kellene megnézni, netbankban valószínüleg lehet állítani

If you leave me, can I come, too?

(#7526) Met válasza SzGee (#7525) üzenetére


Met
nagyúr

Netbank? Nem hiszem hogy lenne neki hozzáférése, mobilja sincs amire küldenének neki ideiglenes jelszót.
Első alkalommal szerintem kénytelen leszek bemenni, aztán ott megkérdezni, hogy mi a helyzet az automatával.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7527) axioma válasza Met (#7524) üzenetére


axioma
veterán

Hat, vagy 5-10 eve biztos volt, de az nem is bankkartya neven futott szerintem, csak azonositasra szolgalo kartya volt, de nem lepodnek meg, ha azota meg lenne szuntetve. De ezt felismerned hogy nincs rajta egy kartyatarsasag logoja sem, csak es kizarolag az otp-e. Ha mar van vmi nemzetkozi jel rajta, akkor technikailag bankkartya, persze a lentebb irt limitbeallitas ugyanugy akadalyozhat (viszont ezt mar a meghatalmazasod lehet, hogy jogosult felulbiralni).
Mondjuk ha a kodot nem tudod, akkor ugyse mesz vele semmire; raadasul elvileg nem hasznalhatnad az o kartyajat atm-nel sem, ha megengedte sem, video keszul es gondolom nem vagy nagynenedre hasonlito... Ha van meghatalmazasod akkor penztari kivet viszont gond nelkul megy. Addig mar csak raer.

(#7528) Met válasza axioma (#7527) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, ez a logo meglét keresés jó ötlet.
5 évnél biztos régebbi a kártya, feltúrom majd a lakást a kártyáért ha esedékes lesz a pénz kivét, a kód ott van a kártya mellett, ahogy kell :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7529) #41133696


#41133696
törölt tag

CIB-nél hiba van, nem működik Token, és a belépés sem, az automata is erről tájékoztat:

(#7530) odrif válasza #41133696 (#7529) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Itt azt írják, hogy újra működik:[link]

20 éve a Prohardveren

(#7531) #41133696 válasza odrif (#7530) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már egészen eddig eljutok:

(#7532) Tomics válasza #41133696 (#7531) üzenetére


Tomics
addikt

Nekem sem működik ma (iOS rendszeren).
Remélem hamar megheggesztik...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#7533) Met


Met
nagyúr

Majd szóljatok ha megint működik, nem akarom megint elb@szni a netbankkom a sikertelen belépésekkel:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7534) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.
Most váltok munkahelyet, és úgy döntöttem, hogy szeretnék lakáskasszára szerződést kötni.
Hol érdemes ezt megtenni, Fundamentát néztem én.
Illetve, ha valahova megyek a lakáskassza miatt akkor érdemesebb lenne oda nyitni egy lakossági folyószámlát amire megy majd a fizetés?
Azt feltételezem, hogy akkor ők levonják azt az összeget amire szerződök, és nem kell utalni.

Minden válasznak, segítségnek nagyon örülök!

Köszönöm előre is! :R

Szerk.: Ha nyitnék új számlát akkor netbank kéne, illetve olyan kártya amivel nem probléma a netes vásárlás, most MasterCard van.

[ Szerkesztve ]

(#7535) #41133696 válasza Met (#7533) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már működik :K

(#7536) axioma válasza freaghill (#7534) üzenetére


axioma
veterán

A funda tok fuggetlen a bankszamlatol. Talan az Unicredit vezeti nekik, de ez max. annyiban erdekes, hogy bankon beluli vagy kivuli utalas. Beszedni meg aztan plane tok mind1, honnan szedik be, az az adott banki kondiciok kulonbsegebol adodhat csak. (Megjegyzem csekkes fizetes si van, es nem tudom a dija't mert arra sztem valamit felszamol a funda is, de nehany bank is tud combos dijat kerni...)
Talan annyiban erdekes az ltp, hogy ha otp-t nyitsz, akkor bankon beluli sajat szamlanak fog szamitani, es szerintem kb. minden penzmozgas ingyenes lenne. Ellenben ott nincs 3%-os szamla mar, csak ha bal kezeddel vakarod a jobb fuledet es eddig nem is jartal bank kozeleben minden szolgaltatast most hirtelen veszel meg naluk...

Ja, ujraolvasva: a funda nem bank, csak (specializalt) hitelintezet, tehat a fundanal olyan hogy folyoszamla egyaltalan nem is letezik.

(#7537) freaghill válasza axioma (#7536) üzenetére


freaghill
őstag

Értem, akkor maradok, csak nyitok egy Funda-t. Köszönöm!

(#7538) Met válasza #41133696 (#7535) üzenetére


Met
nagyúr

:R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7539) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Még mindig nem tökéletes a Cib mobilalkalmazás délelőtt tankoltam és kártyával fizettem ,de hiába van beállítva az alkalmazásban kapjak róla értesítést még mindig nem ért ide.

(#7540) Met válasza Gedeon31 (#7539) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem egy pénteki vásárlásról nem jött értesítés, szombatiról igen.
Meg ma is fizettem a netkártyával és arról sem kaptam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7541) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

FHB iban kalkulátort hol tudok találni? Illetve az esetleg szükséges swift / bic kódot?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

yo

(#7542) Gedeon31 válasza Met (#7540) üzenetére


Gedeon31
addikt

Lenne még mit javítani.

(#7543) #41133696


#41133696
törölt tag

CIB:

Pedig de :)

(#7544) #41133696 válasza #41133696 (#7543) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most tényleg frissült. Úgy látszik éjszaka, már emiatt nem ment a dolog.

Az új verziószám :)

(#7545) .tnm


.tnm
addikt

Gránit banknál vagyok. Amikor csak lehet telefonnal fizetem a paypass-os bankkártyás fizetéseimet. Ma kétszer is visszapattantam, pedig kártyával ment (az első alkalommal kiírta a terminál, használjam a chip-et (?), második terminálnál már hibakód jött vissza). Az alkalmazás működik. Másnál is volt ma ilyen, vagy nálam van a probléma?

(se a bank honlapján, se a netbankban nem láttam figyelmeztetést erről a hibáról)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7546) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Lakástakarék kasszát akarok nyitni. OTP-nél van bankszámlám.
Melyik bankot válasszam? Fundamenta? Tudtok most valahol valamilyen akciót vagy jó ajánlatot?

(#7547) .tnm válasza .tnm (#7545) üzenetére


.tnm
addikt

Rendszerprobléma volt hetfőn és némelyik kártya "dedigitalizálódott", azaz az app-ban újra rá kell bökni a "digitalizálás" gombra.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7548) mazsi


mazsi
senior tag

Civil szervezetnek keresek olcsó bankszámlát dombornyomott kártyával. Évente egy utalás érkezne rá, minden másra Paypalt használnának.
Van tippetek ilyen extra igényre?

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#7549) amdk7 válasza tibbike01 (#7546) üzenetére


amdk7
aktív tag

Próbálj meg egy kalkulátort segítségül hívni: Például

Csak mert az is számíthat, hogy utána szeretnél-e hitelt felvenni stb....

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7550) mazsi válasza amdk7 (#7549) üzenetére


mazsi
senior tag

Köszi, ez volt a kezdés. Személyes vélemények érdekelnének, vagy kisbankok a nagy 30-on túl.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.