Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) #07746304 válasza Sanyi.mTs (#8948) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#8952) Sanyi.mTs válasza #07746304 (#8951) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Igen. Csak kellett pár óra, mire playen is elérhetővé vált.

(#8953) Villa7


Villa7
tag

Sziasztok

Aki utalt már az új Erste bank appon keresztül, annak mi történt? Mert kiírta, hogy sikeres a tranzakció stb. De a pénz nincs levonva, se a zárolt számlatörténetben nincs nyoma, se sehol.

(#8954) Met


Met
nagyúr

Az új CIB alkalmazás másnál is rohadt lassú?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8955) #07746304 válasza Met (#8954) üzenetére


#07746304
törölt tag

Speciel nem működik, és mondja is az automata.

(#8956) Met válasza #07746304 (#8955) üzenetére


Met
nagyúr

Az előbb be tudtam lépni, kb. 8x ment volna el a kijelző standby-ba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8957) Gedeon31 válasza Met (#8954) üzenetére


Gedeon31
addikt

Már szombat délután is volt ilyen ,de most megint használhatatlan :U

(#8958) Met válasza Gedeon31 (#8957) üzenetére


Met
nagyúr

Tegnap lefrissítettem az appot de most jutott eszembe megnézni hogy mi változott benne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8959) #07746304 válasza Met (#8958) üzenetére


#07746304
törölt tag

Már úgy tűnik működik, relatíve gyorsan.

(#8960) Gedeon31 válasza Met (#8958) üzenetére


Gedeon31
addikt

Régóta vártam lehessen vele fizetni ,de úgy látszik 2018-ban ez még mindig elérhetetlen lesz.

(#8961) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy ellopott bankkártya miatt új kártyát kellet kérnem, amit tegnap kézhez is kaptam, de legnagyobb meglepetésemre Mastercard helyett Maestro PayPass kártyát kaptam.
Ez okozhat nekem bármiféle korlátozást egy Mastercard-dal szemben a mai világban?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#8962) .tnm válasza HoaryFox (#8961) üzenetére


.tnm
addikt

Igen, kevesebb helyen fogadják el neten és külföldön.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8963) HoaryFox válasza .tnm (#8962) üzenetére


HoaryFox
őstag

Külföldre nem nagyon utazom, az online fizetéshez legalább a PayPal-hoz hozzá tudtam adni, szóval talán kibekkelem az online vásárlást!

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#8964) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Tegnap este megvettem a Moviavi programot a Mastercardommal, hogy utolsó pillanatban, tesóm mai esküvőjére szerkesszek egy jó videót. Amúgy virtuális Mastercardot használok, de nem volt rajta pénz, és hétfőig nem is lett volna, így kénytelen voltam a fizikai kártyát használni. Sosem csináltam még ilyet, de két dolog is problémás.

Az egyik, hogy mennyire gáz hogy a fizikai kártyámat használtam? Később ezzel visszaélhetnek, mit tehetek ez ellen, ezügyben?

A másik gond, ezért írok is a supportnak, és talán hétfőn a bankomnak is:
Nem annyit vettek le amennyit a rendszer írt.

Lifetime license verziót vettem, nem a legolcsóbbat, és végösszegnek ÁFÁ-val 12,490 HUF szerepelt. Egy biztonságos felületen, megadtam a bankszámla adatokat, és hopp -15,862 HUF.

Elvileg van pénzvisszafizetési garancia. Nem arról van szó hogy most hogy kész van a videó, vissza akarom kérni a lóvét. Csak a különbözetet, így jogos.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8965) Redneck válasza Redneck (#8964) üzenetére


Redneck
veterán

Ja igen még annyi, hogy ezt a verziót csak a Trial verzió menüjéből, a "Buy activation code..." menüponttal lehetett elérni. Feldobta az 1 éves licenszet, a lifetimeot, és még egy harmadik spéci verziót. Tehát még linkelni sem tudom hogy ennyi volt, nem készítettem képet. Mondjuk álmomban sem gondoltam hogy nem annyit vesznek le...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8966) kleinguru válasza Redneck (#8964) üzenetére


kleinguru
addikt

Csak a helyi 27%-os áfát fizetteték ki veled. Ami árat láttál az nettó ár volt.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8967) Redneck válasza kleinguru (#8966) üzenetére


Redneck
veterán

Az a furcsa hogy most is ha rámegyek a Plusos verzióra, kiírja a 27% ÁFÁ-t, és tegnap is kiírta. Mintha duplán fizettem volna meg... :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8968) KTU válasza Redneck (#8967) üzenetére


KTU
addikt

Ezt a Movavi support-al kellene megbeszélned.
De szerintem is a nettó árat szokták kiírni, és mellé rakják hogy + tax.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8969) Redneck válasza KTU (#8968) üzenetére


Redneck
veterán

Épp ezaz hogy ott volt külön az ÁFA és úgy volt több ezressel olcsóbb. Ezért nem értettem hogy lett 12-ből 16. :F Holnap írok nekik, ma nincs időm sajnos.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8970) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tudom, hogy nem teljesen tartozik a témához, de akkora bajban vagyok, hogy muszáj valakiktől segítséget kérnem.

Röviden: Feltörték az email fiókom, és különböző telefonokról vettek egy (vélhetően) játékot a Google Play áruházból. Majd mikrotranzakciókkal kilopták a pénzem. Amint észrevettem tiltottam a kártyám, illetve levettem az áruházból is.

Innentől kezdve a Google jóindulatára vagyok bízva. Mennyire rugalmas a Google ilyen esetben szerintetek?
Reménykedhetek, vagy kezdjek hozzászokni a gondolathoz?

Voltam ma a rendőrségen feljelentést tenni, de arra biztattak várjak egy napot a feljelentéssel és várjam meg a Google support válaszát.

Mivel nincs kártyám, ha netán megkönyörül rajtam a Google, hova/hogy tudja visszaadni a pénzem (Erste bank)?
15 tétel volt, abból 7 Leállítva+visszautalva státuszban van! De a bankszámlámon csak 5 tétel lett jóváírva, ENNEK ELLENÉRE mégis megjelent a számlámon levonásként is! [link]
Nem is értem az egészet.

Itt a teljes lista: [link]
Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8971) dptrsk válasza Predator2 (#8970) üzenetére


dptrsk
addikt

Azonnal feljelentést tenni, azzal tudod a banknak is jelezni a csalást!!!
Úgy nem csak a google jóindulatára leszel bízva.

[ Szerkesztve ]

(#8972) denko válasza dptrsk (#8971) üzenetére


denko
senior tag

Nem tudom hogy a Bank indit-e vizsgálatot ezáltal, de ha jól látom ez erste, ők szoktak mini nyomozást is csinálni hogy ha kártyadat lopás gyanus dolog lehet bankszámlával kapcsolatban.

Jelszó változtatás email elsősorban és google playen. Telepítsd antivirust, lehet van gépeden kártékony szoftware, ami ellopta az adataidat, és ha van találat, akkor minden jelszó csere azonnal.

(#8973) .tnm válasza dptrsk (#8971) üzenetére


.tnm
addikt

ahogy írja a kolléga,
1, feljelentés (nyilván rendőrség le akar beszélni, mert úgy se fogják felderíteni, de igy legalább nem rontod a statisztikájukat és igazából nem is kell dolgozniuk...)
2, banknak jelezni, hogy azok a tételek nem a Te vásárlásaid
a google fele is jól jöhet, ha tudsz mutatni egy rendőrségi feljelentést (egyből hihetőbb, hogy nem meggondoltad magad)

ezzel együtt a google, nagyon kétesélyes. vagy igazat adnak, vagy nem és akkor kb le se szarnak, amíg nem ügyvéddel mész vissza (és akár még úgy is)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8974) Predator2 válasza .tnm (#8973) üzenetére


Predator2
addikt

Megvárom a ma estét, ha nem lépnek ma sem semmit, akkor már véglegesítem a feljelentésem.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8975) KTU válasza Predator2 (#8974) üzenetére


KTU
addikt

Én nem várnék.
Lehet számít mihamarabb teszel feljelentést.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8976) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Fejlemények az ügyemben:

- Rendőrségi feljelentés kész.
- Banki kivizsgálás elindítva.
- Google zárta a tételeket, és ugyancsak kivizsgálást indított!

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8977) szabogabor10 válasza Predator2 (#8976) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azonnal állíts be kétszintű azonosítást a fiókodra. Én egyenesen kötelezővé tenném a Google helyében. És tegyél így az összes más fiókoddal is, ahol elérhető ez a ficsőr.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#8978) Predator2


Predator2
addikt

[link]

Már csak a Bankommal kell leverekednem, mert össze vissza könyvelnek mindent, még az ügyintéző sem tud elmenni rajta. Bele is kellett írni a panaszkezelésbe. Azt mondta ez az ügy átkerül az IT-ra is mert valami informatikai hiba is van.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8979) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Kizárólag megtakarításra szeretnék számlát nyitni Magyarországon.

Uniceditnél bankolunk ( 2 kártya, 1 számla), a lakáshitelünk is ide köt és jó áron van, így ezen nem változtatunk.

Amit szeretnénk:
Havi ~ 10.000 - 20.000 Ft szeretnénk átutalni rá, megtakarítás céljából.

Lekötni nem nagyon szeretnénk, szükség esetén jó volna hozzáférni.

A legolcsóbb, sallangmentes szolgáltatásra lenne szükség, ami nem viszi el a rajta szereplő összeget.

Létezik ilyen?

(#8980) Brave_86 válasza Drughi (#8979) üzenetére


Brave_86
aktív tag

(#8981) albiosz válasza Brave_86 (#8980) üzenetére


albiosz
őstag

Netbank van már ehhez? Vagy hogy lehet visszautalni, ha szükséges?

(#8982) m0ski válasza albiosz (#8981) üzenetére


m0ski
aktív tag

Netbank még mindig nincs, telefonos üfsz-on keresztül megy a visszautalás.

(#8983) albiosz válasza m0ski (#8982) üzenetére


albiosz
őstag

Világos, köszi! :)

(#8984) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Igen, csak telefonon keresztül.
És elvileg csak arra utalják vissza a pénzt ahonnan érkezett - ennek ellenére meg kell adnod a számlaszámot is- jó ha kéznél van, ha nem megy fejből. :DDD

(#8985) nimfas válasza Brave_86 (#8984) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is ilyen számlám van... Mi van ha bankot váltok? Akkor gondolom kell egy másik nyomtatvány hogy változott a számlaszámom.

(#8986) m0ski válasza nimfas (#8985) üzenetére


m0ski
aktív tag

Igen, nagyjából ennyi. Én is bankot váltottam menet közben, és egy nyomtatvány beküldéssel el volt intézve.

(#8987) polonic


polonic
félisten

Hihetetlen idegesítő a BB-ben, hogy nem látom a csoportos beszedéseknél, mikor történik meg a levonás.
Tudom, már panaszkodtam ez ügyben itt.
De ha írok nekik vagy felhívom őket, hogy ezt fejleszteni kéne, annak lesz eredménye szerintetek?

Most pl a kötelező biztosításnál nem tudom, hogy mikor akarják levonni pl.

(#8988) axioma válasza polonic (#8987) üzenetére


axioma
veterán

ket lehetoseg van:
- szolgaltato mar benyujtotta, akkor azon van hatarido (na persze kerdes, hogy BB megjeleniti-e), de ha megtalalod rajta, akkor azon a napon fogja
- szolgaltato nem kuldott me'g semmit, akkor a bank se tudja...
Specko volt olyan esetem (talan Garancia), hogy ok maguk adtak le ugy hogy 1 honappal a fordulo utan ervenyesuljon majd a beszedesi es ok ennel 2 nappal korabban probaltak levonni... es rohadtul nem ertette, hogy miert nem jo ez igy. De vegul csak a telefonalas volt felesleges, kesobb a masodik probalkozasra jol teljesult.

(#8989) Drughi válasza Brave_86 (#8980) üzenetére


Drughi
addikt

Köszi!

Most nincs időm átbogarászni..
Mi az apróbetűs rész, vagy mi a hátülütője ennek?

Nyilván nem jószándékból adják 0ft-ért.

(#8990) m0ski válasza Drughi (#8989) üzenetére


m0ski
aktív tag

Csak papír alapú havi számlakivonat, nincs netbank, emiatt kizárólag telefonos üfsz-on keresztül lehet kérni visszautalást.
Nagyjából ennyit a negatívumokról.

(#8991) m0ski


m0ski
aktív tag

Ez érdekesen hangzik.

Tájékoztatás Cetelem Takarékszámla változásairól

2018.október 13-tól kibővített szolgáltatásokkal állunk megtakarítással rendelkező ügyfeleink rendelkezésére:

- lehetőséget biztosítunk a megtakarítások lekötésére
- az ügyintézés Takarékszámla eBankon keresztül is lehetővé válik

További részletek a 2018.október 13-tól érvényes Cetelem Takarékszámla Üzletszabályzatban, illetve Hirdetményben találhatóak.

Ügyfeleinket hamarosan levélben is tájékoztatjuk a pontos részletekről, teendőkről.

(#8992) G@ben válasza m0ski (#8991) üzenetére


G@ben
addikt

Ha jól értelmezem, akkor az 1,5% kamat ugyanúgy a lekötetlenre érvényes, ha leköti az ember, akkor lesz magasabb. Akkor a nemrég várt lekötetlen kamatemelés úgy látom, elmarad.

Látra szóló betétek kamatozása:
Éves kamatláb
1,50%

Lekötött betétek kamatozása:
Lekötési idő / Éves kamatláb
1 év / 2,00%
2 év / 2,30%
3 év / 2,80%

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#8993) m0ski válasza G@ben (#8992) üzenetére


m0ski
aktív tag

Valóban így van. Engem inkább a netbank lehetősége érdekel. A tájékoztató szerint marad a papír alapú számlakivonat, pedig jobban örülnék, ha lehetne elektronikusra váltani.

(#8994) nimfas válasza G@ben (#8992) üzenetére


nimfas
addikt

Mivel "bandzsi" pénzügyminiszter nem hajlandó alapkamatot emelni.... a Cetelem miért is tenné? ;]

(#8995) Sanyi.mTs válasza m0ski (#8993) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

7. Kivonatok
7.1. Számlakivonat megküldése Takarékszámla eBankon keresztül | Díjmentes
7.2. Számlakivonat megküldése e-mailen keresztül | Díjmentes
7.3. Papír alapú számlakivonat kiállítása, megküldése | Díjmentes
7.4. Minden további (ismételt) számlakivonat megküldése papír alapon | Díjmentes

(#8996) m0ski válasza Sanyi.mTs (#8995) üzenetére


m0ski
aktív tag

Sikerült rajta átsiklanom, köszönöm! :R :R

(#8997) polonic válasza axioma (#8988) üzenetére


polonic
félisten

Igen, tudom. Általában utolsó napon teljesül a beszedési megbízás.

Csak a BB-nél végképp nem lehet tudni, hogy mi a szitu. Amikor létrehozol legy új megbízást, abban a szent pillanatban sikeresnek írja a netban, akkor is ha ezt hétvégén, banki szünnapon csinálod.

Az van, hogy kötelező biztosítást beszedéssel akarom fizetni. A fizetésre a kötéstől 60 napos határidő van. Igy a BB töketlen netbankja miatt végképp nemtom, most mi van. Hogy mikor teljesül vagy egyáltalán él-e a felhatalmazás.
A biztosító ügyfélportálján közben megtaláltam, van egy bizonylatom, amin rajta, hogy csoportos beszedés, megpróbálják akkor levonni a számlámról, meg a fizetési határidő elvileg augusztus 22. Bőven a 60 napon belül van ez, 7.31-én. De pl tegnap meg ma sem történt meg a beszedés.

Elegem van, hogy a szerencsétlenkedés miatt meg, hogy az a vacak netbank nem jelez semmit, még nekem kell utánajárnom ezeknek.

Igy képzelem el a normális netbanki felületet a csoportos beszedésekről:

- látszódnak a felhatalmazások

- az is, ha hibásan adtam meg:

- aztán a legjobb, hogy látom az esedékességet, mikor mekkora összeggel történik és vissza is utasíthatom:

(#8998) axioma válasza polonic (#8997) üzenetére


axioma
veterán

Raiff-nal nekem az a bajom, nem latszik hogy mikor vittem fel az adott csopbeszt... se hogy mikortol kezdett ervenyes lenni. Pedig idonkent kellene az az info.
De igazad van, a sorban allo az jo. Latszik, hogy beerkezett, es hogy vonni fogjak. Egy bajom van: addig semmit nem csilingelt nekem, amig nem lett sikertelen a beszedes, pedig mar benyujtaskor (2 hettel korabban) is tudta, hogy limit feletti.
(Na meg az a bajom veluk, bar minden mas miatt ott vagyok, hogy egy logikatlan jovobeli listaval - van vagy 20 allando atutalasom - kezdi a szamla_tortenet_-et.)

(#8999) kiszi07


kiszi07
senior tag

Üdv, valaki jártas hitel témával kapcsolatban? Külföldön dolgozom, határozatlan munkaszerződéssel és szeretnék otthon lakáshitelhez jutni, valaki esetleg? :U

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#9000) odrif válasza kiszi07 (#8999) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Lakáshitel, lakásvásárlás

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.