Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Huroq válasza mzso (#8197) üzenetére


Huroq
senior tag

Nem tudom hol találtad azt a szolgáltatást, de a Smart számla igénylésnél ezeket a csomagokat ajánlja fel:

Itt ugye van a Smart SMS csomag 299 Ft -ért. Ebben benne van mindenről az értesítés + az SMS díj.
Én amikor kérdezted alapból erre asszociáltam. :)

(#8202) albiosz válasza Oliverda (#8200) üzenetére


albiosz
őstag

Azt mondják az okosok, hogy nem, mivel arról, hogy ez Joker kártya, nincs sehol említés a hirdetményben avagy ÁSZF-ben. A kedvezmény (eddig Joker néven) bármikor visszavonható, mostantól Max lesz.

Persze ettől még igazad van, totál gáz az egész. Főleg, hogy nekem Wizzt adtak. Ami extra kínos azoknál, akik Wizzt kaptak, hogy azt írják, 12-én kezdik az újat gyártani, viszont a Jokert meg 12-én letiltják. Tehát napokig nem lesz aktív kártya.

Mondjuk nekem mindegy, megvárom az utolsó visszatérítést, jövő hét elején és felmondom a 3,14csába. Ahogy számoltam sokkal jobb lesz a BB UPC kártya.

(#8203) Oliverda válasza albiosz (#8202) üzenetére


Oliverda
félisten

Felhívtam őket, hogy Max helyett inkább Wizz kártyát adjanak, de mint kiderült ez nem olyan egyszerű. Jövő héten talán már képesek lesznek erre is... :U

BB kártyát per pillanat csak akkor tudnék kérni, ha a három kártyából legalább egyet lemondanék, ezzel viszont megvárom ezt a cserés, átváltós kavarás végét.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8204) mzso válasza Huroq (#8201) üzenetére


mzso
veterán

Smart számlacsomag Hirdetmény -> Opcionálisan választható elemek

Ez a "Smart sms szolgáltatás" nem a "Smart sms csomag".

[ Szerkesztve ]

(#8205) Zola007


Zola007
veterán

most az OTP-nél (pl. Net csomag) mi a hatályos díjfelszámítás, ha én vagy vagy valaki más készpénzt fizet be a számlámra?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8206) Huroq válasza Zola007 (#8205) üzenetére


Huroq
senior tag

A pénztári készpénz befizetés díjmentes a NET számlacsomagnál. Bár szerintem minden lakossági OTP számlára ez igaz.

(#8207) Zola007 válasza Huroq (#8206) üzenetére


Zola007
veterán

:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8208) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok.
Nem sok időm van olvasni, 2 egyszerű kérdésem van. :)

1, Szlovákiában tudok Mastercard kártyával fizetni?
2, átszámolási díj van?

Köszi.

(#8209) Nordik


Nordik
őstag

Személyi kölcsönnel kell igazolni mire kell a pénz? Vagy csak bemegyek igenylem es adják ha megfelelnek? Igazából autóra lenne amit előbb megvennek készpénzre majd felvennék valamennyi hitelt. Ez most mindegy, hogy miért így. :)

(#8210) Huroq válasza Nordik (#8209) üzenetére


Huroq
senior tag

Ha külön kiemelik, hogy személyi kölcsön (pl. ingatlanfelújításra), akkor lehetséges, de a sima személyi kölcsön általában szabad felhasználású.

[ Szerkesztve ]

(#8211) albiosz válasza Oliverda (#8203) üzenetére


albiosz
őstag

Cseréljünk, én pont Maxot akartam kérni, de nem akartak adni. :D

(#8212) _ATi_1 válasza neophyte79 (#8208) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
A legtöbb helyen lehet fizetni kártyával, de legyen nálad kp, mert nem mindenhol.
Átszámolási díj konkrétan nincs, viszont az árfolyam bankonként változó.

(#8213) mzso


mzso
veterán

"Az Egyszerűsített tranzakciónkénti sms küldés választása esetén lakossági ügyfelek esetében a számlakörön belüli, valamint űrlapok használatával történő tranzakciók esetében nem kerül külön jóváhagyó kód megküldésre. Nem lakossági ügyfelek esetében az űrlapok használata esetén nem történik ez esetben sms küldés."

Na ez mit akar jelenteni? Én úgy gondoltam ha így állítom be akkor a webszámlára utalhatok sima utalással, vagy "bankkártyák között" utalással. De a jelek szerint ez nem igaz. Mert jött SMS...
Akkor mit jelent nekik a "számlakörön belüli", mert ha a saját számláim közötti utalásra nem vonatkozik akkor elképzelésem sincs...

Egyébként a mobil aláírásért von le pénzt az OTP? Csak azért mert most egyből nem láttam hogy levont volna.
(Eddig azt hittem von le, mert voltak SMS díjak, de lehet hogy azok ilyen figyelmeztetésekre vonatkoztak.)

[ Szerkesztve ]

(#8214) dptrsk válasza mzso (#8213) üzenetére


dptrsk
addikt

Az SMS aláírásért nem számít fel díjat az OTP.
Ha jön SMS kártyás vásárlásról, számlán történő terhelésről/jóváírásról azért von le pénzt.

A beállítás után kiléptél-beléptél, hogy érvényesüljön a beállítás?

(#8215) mzso válasza dptrsk (#8214) üzenetére


mzso
veterán

"A beállítás után kiléptél-beléptél, hogy érvényesüljön a beállítás?"

Mivel nem láttam ilyen igényét a netbanknak, nem. Akkor ezek szerint ezért nem volt jó. (De ha nem von le akkor lehet inkább vissza kapcsolom.)

(#8216) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Hello

MKB-s ügyfél van errefelé? Mióta lett kötelező az androidos MKB szoftver a netbankár belépéshez?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8217) neophyte79 válasza _ATi_1 (#8212) üzenetére


neophyte79
tag

Oké, köszi a segítséget. :)

(#8218) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok,

K&H oldalán nem találtam semmi infot arról, hogy ha PayPass-al fiezetek, az kerül nekem valamibe?
Sima lakossági MasterCardom van.

Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm. :K

(#8219) Hintalow válasza #81999360 (#8218) üzenetére


Hintalow
senior tag

Akkor kerülne, ha az adott bank ugy en bloc minden kártyás vásárlás után szed díjjat (páran csinálták ezt áthárított tranzakciós adóval, nem tudom divat -e még) de akár fizetős, akár ingyenes, azon belül már tökmindegy a banknak, hogy chip-es, paypass-os vagy akár mágnescsík alapon vásárolsz.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8220) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ersténél vagyok Privilégium L számlával.Eddig mindig kártya tranzakciós díj nélkül vettem le pénzt.Most viszont felszámoltak 706 forintot.Elvileg ebben a számlában nem ingyenes a felvéte,ha havi 150 000 érkezik a számlámra?(Bogarászom most a szerződést...)
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8221) _ATi_1 válasza Orlin (#8220) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia.
Ha nem erste ATM-ből veszed fel, akkor előbb levonja a költségeket, majd később jóvá írja.

(#8222) Orlin válasza _ATi_1 (#8221) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Azért érdekes mert eddig is ebből az ATM-ből vettem fel a munkahelyemen,de nem vont le semmit.Bár most nagyobb összeget vettem ki,mint általában.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8223) mickemoto


mickemoto
őstag

Tudnátok ajánlani valami összefoglaló leírást bankszámla nyitáshoz? Amiben le van írva hogy pl. milyen típusú kártya mire használható, előnyökkel, hátrányokkal.

(#8224) mickemoto


mickemoto
őstag

Vagy hogy mi a különbség az internet és telebank között, meg hasonló alap dolgok?

(#8225) cocka válasza mickemoto (#8224) üzenetére


cocka
veterán

Hát gondolom az internetbank az egy internetes felület, ahol hozzáférhetsz a számlád és a kártyád infóihoz. Pl. átutalásokat, csoportos beszedéseket indíthatsz, beállíthatod a kártyalimiteket, igényelhetsz új kártyákat, hiteleket. Hozzáférhetsz a megtakarítási számládhoz stb.. stb..

Telebank meg ugyanez kb. csak telefonon nyomkodsz vagy ügyintézővel beszélsz és vele intézeted a dolgokat. Ez utóbbi általában a netbanknál jóval drágább. A személyes meg a legdrágább, de pl. ha hirtelen kell 1 millió forint kp.-ban valamire, akkor azt is csak személyesen lehet elintézni vagy valamiért beszarik a kártyád stb.. Na mindegy... befejeztem.

(#8226) k-adi válasza mickemoto (#8223) üzenetére


k-adi
nagyúr

Bankszámla nyitáshoz személyi irataid kellenek, személyesen tudod intézni

A bankszámla megnyitásához mindenképpen szükséges személyesen megjelenni a kiválasztott bank vagy takarékszövetkezet fiókjában, hiszen a szükséges dokumentumokat személyesen kell aláírni. A bankszámlanyitás feltétele a tulajdonos személyazonosságának igazolása, ezért a személyi azonosító okmányok feltétlenül szükségesek a számlanyitáshoz.
Ha a választott intézménynél az adott számla vagy számlacsomag megnyitásának további feltételei is vannak (pl. diákszámla esetében a tanulói jogviszony igazolása), akkor az azt igazoló igazolvány, igazolás (nyugdíjigazolás/diákigazolvány/munkáltatói igazolás, stb.) bemutatása is elengedhetetlen. Kiskorúak esetében csak törvényes képviselői (pl. szülői) beleegyezéssel lehet számlát nyitni.
A számlanyitás során a hitelintézet egy bankszámlaszámot ad (hivatalos nevén pénzforgalmi jelzőszámot), ami egyedi módon jelöli a megnyitott bankszámlát.
A bankszámlaszámot minden számlaműveletnélpontosan kell feltüntetni, mert ellenkező esetben a számlaműveletet rosszul hajtják végre (pl.: az utalás rossz helyre érkezik) vagy egyáltalán nem végzik el (pl. visszautasítják).
Az ügyintéző aláírás-mintát is kér, ami biztosítja, hogy csak mi (vagy meghatalmazottunk) rendelkezhessünk a bankszámla felett.
Amennyiben a számlához szeretnénk egyéb, kiegészítő szolgáltatásokat is igénybe venni (pl. bankkártya, internetbank, sms-szolgáltatás, stb.), akkor célszerű a számlanyitással egy időben ezekre is szerződnünk.
Praktikus megoldást jelent a bankszámla internet segítségével történő megnyitásának lehetősége. Ehhez nincs szükség másra, mint személyes adataink a bank internetes rendszerén keresztül történő megadására.
Fontos tisztában lenni azonban azzal, hogy ez nem helyettesíti, csupán meggyorsítja a szerződéskötést, mivel a számla aktiválására csak személyes megjelenést követően kerülhet sor. Teljes jogúan, minden szolgáltatásával együtt használni csak az aktiválás után tudjuk a számlánkat. A személyes megjelenés során azonosítjuk magunkat a bankfiókban, írjuk alá a bankszámlára vonatkozó szerződést valamint megtörténik az aláírás minta rögzítése.

-

milyen típusú kártya mire használható, előnyökkel, hátrányokkal: ehhez pedig a neten megtalálod az infokat a különböző bankok oldalain vagy a prospektusokban a bankfiókokban, stb. Vannak amolyan összehasonlító oldalak is a neten, érdemes azokat is nézegetni kezdőként

[ Szerkesztve ]

(#8227) _ATi_1 válasza k-adi (#8226) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Annyit belejavítanék, hogy idén június óta a törvény lehetővé teszi, hogy személyes jelenlét nélkül is lehessen számlát nyitni, és néhány banknál van is erre lehetőség.

(#8228) mickemoto válasza k-adi (#8226) üzenetére


mickemoto
őstag

Köszönöm a választ és cockának is.
Ami még érdekelne és nem igazán tüntetik fel a bankok, hogy az egyes számlacsomagoknak mennyi a költsége a kedvezmények lejárta után.

(#8229) mzso


mzso
veterán

Az OTP-nél egy ilyen vajon mit jelenthet? - "2017.09.08. -134 TRANZAKCIÓ DÍJA OTPdirekt internet [...]"
Csak egy webkártyás (ami elvileg ingyenes) fizetésem volt az is a másik (webes) számláról...

Szerk.:

Most nézem, hogy a közleményben ugyanaz a szám van mint az azt megelőző "bankkártyák közötti utalás"-nál.

Szóval akkor levontak 134Ft-ot azért mert bankon belülutaltam 100Ft-ot a webszámlára? (A "bankkártyák közötti utalás" használatával) Amikor elvileg a bankkártyával fizetésnek sincs díja...

[ Szerkesztve ]

(#8230) mzso válasza mzso (#8229) üzenetére


mzso
veterán

Hogy az elrejtős, szopatós, lehúzós k*rva anyjukat...
Szerintem ez lesz:
"A kártyafedezeti utalás speciális tranzakció típusnak minősül, díjtételei a Tempo számlacsomagra vonatkozó díjakkal egyeznek meg. A Smart
számláról indított kártyafedezet biztosítására végzett átutalás a Smart webkártyára, vagy a Smart webkártyáról indított kártyafedezet biztosítására
végzett átutalás, a Tempo számlacsomag kártyafedezet biztosítására végzett átutalás díjával egyezik meg. A Tempó számlacsomagra vonatkozó
Csoportos / Egyéb beszedési megbízások díjmentessége a Smart számlacsomagra is érvényes. "

Természetesen nem írják le mi az a "kártyafedezet biztosítás". De a jelek szerint ez a "7*24 órás, OTP bankkártyák közötti azonnali átutalás" értelmetlen elnevezésű funkció szinonimája...

De sebaj, majd nem utalok ezzel a funkcióval. (Vagyis a hétvége, meg a bankrendszer nyitvatartáson kívüli idő kiesett...)

(#8231) headhunter válasza mzso (#8230) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam a Netszámlán "még" ingyenes a "7*24 órás, OTP bankkártyák közötti azonnali átutalás"

(#8232) Huroq válasza mzso (#8230) üzenetére


Huroq
senior tag

Én úgy tudom hétvégén is ugyan úgy jóvá íródnak az OTP számlák közötti (sima) utalások, illetve most a saját webkártyádra akartál utalni? Csak mert szerintem a saját számlák közötti átvezetés ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#8233) dptrsk válasza mzso (#8230) üzenetére


dptrsk
addikt

Amelyik számlánál ingyenes minden átutalási tranzakció(Jump,Net,Bázis) saját számlák között annak nincs díja. Smart csomag esetén ki van emelve, hogy ez speciális tranzakció csak az utalás van ingyen, a kártyafedezet biztosítás nem.

Nincs hétvégi utalás, csak a betétfeltörés történik meg azonnal.

(#8234) Huroq válasza dptrsk (#8233) üzenetére


Huroq
senior tag

Sajnos ezt az utalásos dolgot akkor rosszul tudtam, pedig valamiért teljesen az volt bennem, hogy azonnal teljesül.

(#8235) mickemoto válasza mzso (#8230) üzenetére


mickemoto
őstag

Hogy robbanna föl az összes rohadt bank meg bankfiók.Ezek csak azért vannak hogy kényelem meg biztonság látszatara hivatkozva kifosszanak.

(#8236) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

egy kósza pletykával kapcsolatban írok, nevezetesen :

Igaz az, hogy a Cib banknál megszüntetik a Token használatát , ha PC - n szeretnék internet bankolással
átutalni,
és
hogy csak az okostelós applikációval lehet majd utalni?

Köszönet

(#8237) #41133696 válasza #41133696 (#8063) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos a hitelfelvétel szöges ellentétben áll az alapelveimmel. Így ezúttal sem fogok felvenni. A dolog érdekessége, hogy a CIB Mobilalkalmazásban külön beállítottam, hogy nem érdekel a dolog, erre pár héttel később azért megkapom SMS-ben is az ajánlatot :D

Szeptember 21. után már nem leszek olyan jó parti ?:D

(#8238) axioma válasza #41133696 (#8237) üzenetére


axioma
veterán

Ah, ezeknek mindig azert van hatarideje, hogy ugy erezd, jobb ha elobb kotod meg.

(#8239) #41133696 válasza axioma (#8238) üzenetére


#41133696
törölt tag

:) Hát ez a trükk nem jött be (esetemben) :D

(#8240) axioma válasza #41133696 (#8239) üzenetére


axioma
veterán

Na igen, maga a termektipus is olyan "minek". Akinek adnanak, annak nem kell (vagy 99%-ban meg tudja oldani akcios aruhitellel), akinek meg kene, annak nem ad csak a provident aranya'rban (ok altalaban pont nem kene hogy felvegyek, nem elegge tudjak a penzugyeiket jol tervezni, azert jon a fedezet nelkuli hitel).

(#8241) Nordik


Nordik
őstag

Ez a CIB személyi kölcsön nem annyira jó dolog? Szeretnék felvenni 500ezer forintot úgy másfél évre. Nettó 250 feletti fizetés megvan amivel jobb kamatozast érhetőek el. Van esetleg egyéb buktatója?

(#8242) #41133696 válasza axioma (#8240) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja a providentes reklámot nagyon "bírom", amikor a csaj benyögi, hogy hitelből lubickol, meg azt, hogy ezt meg tudná szokni.

Volt régen egy ismerősöm... 2001-ben, vagy 2002-ben hitelből utazott Horvátországba nyaralni... kicsit röhögtem csak rajta, miközben a háza meg az összeomlás és a tervezett bontás között ténfergett :)

[ Szerkesztve ]

(#8243) axioma válasza Nordik (#8241) üzenetére


axioma
veterán

Kerdes, az adott celra van-e jobb hitelre lehetoseged. Az elso ami eszembe jut, fizeteseloleg, de azt vszinu 6 honapra szeretik adni mert ugy ado- es egyeb vonzattol mentes, cserebe igy kamatmentes.

GoodSpeed: ne is mondd... es persze ezt nezik a gyerekek/tinik is, nulla penzugyi oktatas mellett:((

[ Szerkesztve ]

(#8244) Nordik válasza axioma (#8243) üzenetére


Nordik
őstag

Sajnos nincs más lehetőségem illetve ennel kedvezőbb. Igazából van félre teve pénz csak az másra lenne jó igazából átmenetileg kellene pénz. Talán vegtorlesztes is lenne. Utolsó 200ezret ingyen lehet.

Egyébként ezek hogyan működnek? Pár napon belül megadják aztán havonta vonják a szamlambol? Egyéb kisbetus rész ugye nincs? :)

(#8245) axioma válasza Nordik (#8244) üzenetére


axioma
veterán

Hat nekem ilyen sose volt ugyhogy passz. Anno-anno volt otp-nel automatikus folyoszamla-hitelkeret, de az mar elobb atment igenylendo es nem ingyen fenntartott A-hitelbe akkor lemondtam, majd talan meg is szunt. Na meg bejottek a hitelkartyak. Mivel van premium, ingyen utalasos bankszamlam es tobb hitelkartyank plusz MAK forgalom, ennyi penzt ki tudnek venni a rendszerbol (ami ugyanugy a bankok penze, nem a mienk) ugy, hogy eszre se venne egyik se... utalasi dijert, persze a fenntartas minden honapjaban ertve.

(#8246) nimfas válasza axioma (#8243) üzenetére


nimfas
addikt

Kiszámoló Akadémia Teljes Ezt küldd el nekik, hátha tanulnak valamit belőle :D

(#8247) axioma válasza nimfas (#8246) üzenetére


axioma
veterán

Kinek? Provident???
Enyim gyerekek ertelemszeruen tolem tanulnak. Nem csak kozepiskolas kortol kezdve...

(#8248) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok. Bankszámlára lenne szükség a családban. Amire tulajdonképpen kellene az kizárólag internetes vásárlás lenne. Tudtok erre ajánlani jó megoldást?

(#8249) axioma válasza mickemoto (#8248) üzenetére


axioma
veterán

Ezt a hsz-t nezd meg, elegge hasonlo. [link]

(#8250) mickemoto válasza axioma (#8249) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor esetleg meglévő bankszámla és kártya mellé lehetne egy társkártyát kérni ami már nem kerülne többlet költségbe, vagy csak minimálisan többe és kimondottan netes vásárlásra használható?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.